ראשי » בריאות » אתם כאן

בישראל 2012 לא אתם תחליטו כיצד לטפל בילדכם!

 • מאת כותב אורח | 5 בדצמבר 2012
 • 3,004 צפיות | 30 תגובות
עודכן לאחרונה: 8 בדצמבר 2012

מאמר דעה מאת / מיכל סימפלר

עשרים שנים בערך, אם לא יותר, חלפו מאז ראיתי סרט קולנוע אמריקאי, שהתבסס על סיפור אמיתי.

הסרט עסק בנערה שחיה בארה"ב בשנות ה30 או ה 40 המאוד חשוכות, בתקופה שבה כל מי שהעז להרים ראש, נאשם בבגידה במדינה ובנטיות קומוניסטיות.

אותה הנערה, הייתה מרדנית מאוד ולא חששה להתבטא, כי לתומה, חשבה שזה בסדר להגיד מה היא חושבת… אמה הפגועה מן הסרבנות, המליצה על אשפוז כפוי לבת ומאז ועד ליום מותה, דבר לא נותר כפי שהיה.

בבית החולים הפסיכיאטרי היא ספגה מכות חשמל, זריקות, תרופות, השפלות ועוד.

אז כשרצו להכניע אותה, מצאו שהדבר היחיד שיצליח להכניע את הבחורה הסרבנית, הוא ניתוח מוח.

כך היא עברה כריתת חיבורן של האונות הקדמיות במוח, בניתוח שנקרא לובוטומיה והפכה למין זומבי כנוע וחסר רגשות.

היא לא היוותה יותר סכנה לאף אחד. לאחר הניתוח, היא שוחררה לחופשי.

הסרט הזה, יש לציין, טבע בי חותם עמוק של זעזוע מעומק הרשעות ומכובד היד של ממסד דורסני וחסר עכבות.

התנחמתי, אז, בעובדה שאלו היו שנים חשוכות, אפלות, שפסו מן העולם. היום אמריקה היא המקום בו נוגעים בשמיים… היום אין דברים כאלו.. הכל שקוף, ברור, אנושי.. הלא כן?

עברו מאז כמה שנים שהשכיחו ממני, כמעט, את הסיפור הזה.

עד שלפני כמה חודשים קראתי סיפור שזעזע אותי שוב, הפעם על תינוקת ישראלית, שנולדה באותה התקופה בה נולדו הילדים שלי, לפני כ 10 שנים.

עוד בזמן ההיריון, נאמר להורים כי היא סובלת מגידול בבטן וכי יהיה צורך לנתח ולהסיר את הגידול מיד לאחר הלידה, והם נתנו הסכמתם לניתוח.

אלא שאז, לאחר הלידה, שינו הרופאים את דעתם והחליטו שניתוח לא יעזור ויש צורך בטיפול כימותרפי.

כשהורי התינוקת התנגדו לטיפול כימותרפי (בגיל כמה ימים) איימו על האב באשפוז כפוי במוסד לחולי נפש.

זה קרה פה, בתל אביב. לא באיזה חור נידח בדרום… לא במדינה שכוחת אל. כאן, תל אביב של 2010, ישראל.

מרכז התבונה והידע. מרכז הרוחניות ואהבת האדם.

השבוע, זה קורה שוב. ילד בן שש שנמצא אצלו גידול ממאיר במוח, עבר ניתוח בהסכמת ההורים, אך בניגוד לרצונם, הוחלט בבית חולים, שלמרות שלא נותרו גרורות בראשו, או בגופו, עליו לבלות שנה שלמה עם קרינה רדיואקטיבית הישר למוח, עם כימותרפיה, הישר לווריד…

האם התנגדה לטיפול וביקשה טיפול טבעי או לחלופין, חוות דעת אחרת מבית חולים בארה"ב.

אבל במקום זה, היא חוותה את נחת זרועו של הממסד.

לאחר שהוציאה את בנה מבית החולים, היא הוחזרה לשם, אחר כבוד, כעבריינית לכל דבר, עם איומים בדבר הוצאת הילד מחסותה, לטובת בית החולים.

כן. בית החולים תובע אפוטרופסות על הילד, כי אמו לא מסכימה לשרוף ולהרעיל את גופו ומוחו.

מי שראה מימיו טופס הסכמה לטיפול כימותרפי, יודע, שהטופס מציין סיכונים שאף אדם בר דעת לא יחתום שהוא מוכן לקחת, אלא אם הוא מפוחד עד מוות.

אבל האמא הזאת, עדיין לא הגיעה למצבה הזה. היא אישה חזקה.

המחשבה הראשונה שעלתה לי לראש, לאחר שקראתי את הכתבה, היא כי היום, זה הילד שלה, אבל מחר אלו יכולים להיות הילדים שלי. שלכם,
של כל אחד מאתנו.

הדורסנות הכוחנית לא פסה מן העולם. היא רק הפכה ליותר מתוחכמת. אף אחד לא יכול לברוח ממנה.

אם אדם מרגיש רע הוא פונה באופן טבעי למערכת הרפואית. אם הוא נמצא בתוכה, הוא לא חופשי יותר.. במיוחד אם הוא קטין, או חסר אונים בדרך אחרת.

חוקי היסוד שחוקקו למען האדם וכבודו, אינם מכסים פרצות שכאלו. במקרים מסוימים, אנחנו לא מכוסים בשום דרך, על ידי החוק ואז הדרקוניות המבהילה מתפרצת.

זה קרה פה יותר מפעמיים, אלא שלא בכל פעם שזה קורה, ההורים הם אנשים חזקים ואמיצים, שעומדים על שלהם או מוכנים לקחת על עצמם סיכונים נוספים.

הם שותקים ומובלים כצאן המובל לטבח. ללא זכות דיבור, ללא יכולת פעולה. משותקים, מפוחדים וחסרי זכויות, חסרי חירות.

לפני 3500 שנים יצאנו מעבדות לחירות. במקום להיות עבדים לעם אחר, אנחנו עבדים לתרבות הקלוקלת שלנו. עבדים לכסף ולכוח.

אבל הגיע הזמן להשיג חירות מלאה, פיזית ורוחנית ואת זה נעשה רק ביחד.

כשכולנו נתאחד כגוף אחד אל מול הכוח והשררה, אל מול אלו שמציגים את חיינו כחיי חופש, בזמן שהם לוקחים מאתנו את החירויות הבסיסיות ביותר – החירות להחליט על בריאותנו ובריאות ילדינו!

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
http://www.emetaheret.org.il/?p=10707
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל!»

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד.אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם.בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר,התייעצו עם רופא מוסמך.כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים.זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

30 תגובות »

 • אלדד

  זה קרא לה אישית כי היא חיה בתפיסת חיים של מאבק.

  לשמיעה נוספת:
  http://www.youtube.com/watch?v=4TbCE0Ir1_I

  הגב לאלדד
 • מיקי

  ככל שעובר הזמן , נראה שאנשים פחות מאמינים למערכת הרפואית ולעוד גופים במדינה ובעולם. אינני חושב עם כל הכבוד , שיש למדינה או לאיזה גוף מתוכה הזכות להחליט בשבילי מה נכון לי , מה בריא לי ואיך עליי לחיות. אני גם חושב שפשוט עדיף היה לא להגיע לבית חולים כלל לאור שתלטנות כזו מצד המדינה ושלוחותיה. אך עדיין אין לדעתי מספיק אנשים שיקימו קול צעקה ואף יותר מכך – יהיו מוכנים להלחם באמת ואולי גם לאבד את ביתם (אם לא ישלמו מיסים נניח..)עלינו להבין , הרגילו אותנו שנים להישען על הממסד ושלוחותיו ושהוא ידאג לנו ונהיה תחת חסותו , כעת הניתוק איננו קל לא לנו ולא להם.
  אני שוב אומר , אני חושב שאנו צריכים לשקול את הנתינה שלנו למדינה (תשלומים שוטפים , שיתוף פעולה וכו') להבהיר לה שאנו לא נשלים עם יחס כזה ופגיעה בדבר היקר לנו – חרותנו!

  הגב למיקי
 • זיוה

  למיכל כל הכבוד על המאמר
  מאז ששמעתי את המקרה אין לי מנוחה
  אני וחלק מילדי מוכנים לבוא לצאת לרחובות
  אם משהו יארגן
  בשמחה
  חייבים לעזור לאמא
  לעורר דעת קהל
  ליצור לחץ
  להוציא את כל הלא מאמינים ברפואה הרגילה וכל נפגעיה גם יחד
  לשאת את המסר לכולם
  לעורר את הישנים והמסוממים משטיפות מח

  הגב לזיוה
  • מיכל

   זיוה יקרה,
   תבורכו!
   ברגע שתהיה הפגנה, אשמח אם תצטרפו. הזמן היה קצר מדי ולא הספקנו לארגן הפגנה עד עכשיו. אבל יש קבוצת תמיכה בפייסבוק, אשמח אם תצטרפי
   https://www.facebook.com/groups/RescuersMoyse/?bookmark_t=group

   כמו כן, יש שתי עצומות שנפתחו במקביל, האחת עבור הקהל הישראלי והשניה עבור הקהל בעולם. בתור התחלה, אשמח מאוד אם תחתמו, את וילדיך וכל מכריך… הקישור לעצומה בעברית:

   http://www.atzuma.co.il/imashel

   הגב למיכל
 • עמית.

  מיכל כתבת יפה. אבל צריך לזכור שמהצד השני גם ישנם בני אדם כמונו וצריך לתת להם את הקרדיט שהם מנסים לעשות את הדבר הטוב ביותר, לפחות כל עוד לא הוכחנו אחרת.
  אני חושב ש"אמא של" תרמה את חלקה למאבק לחופש רפואי. צריך עכשיו לחפש אישיות מוכרת ומקובלת שמוכנה לתווך בין הצדדים כדי לשחרר את האישה וילדה, ובמקביל לאפשר לבית החולים לסיים את העניין בצורה מכובדת.
  אני חושב שהרופאים למדו את הלקח וישנו את דרכם בעתיד. צריך לזכור שהם עושים את מה שהחוק מחייב אותם לעשות, לתת את הטיפול הטוב ביותר. ועד כמה שזה נשמע אבסורדי, הכימותרפיה וההקרנות נחשבים היום לטיפול הטוב ביותר.

  בברכה.

  הגב לעמית.
  • מיכל

   עמית שלום,
   אני לא שונאת רופאים. אני לא נגדם. אני נגד השיטה.
   אם רופא חושב שמשהו טוב עבורך או עבור הילד שלך, זה ממש נכון שהוא ימליץ על דרך הטיפול אבל זה פסול שהוא יכריח! אני לא יוצאת נגד הרפואה הקונבנציונלית, למרות שבאופן אישי אני ממש לא מאמינה בה. אני יוצאת נגד הכפיה הבלתי נסבלת. נגד החופש שנלקח מהאמא הזו וגם מאתנו, מכולנו.
   לא רק שלא אומרים לנו מה הנזקים שבאמת עשויים להגרם לנו מכל תרופה שממליצים לנו עליה, אלא גם כופים עלינו לתת אותה לילדים שלנו. זו בעיני חוצפה שאין כדוגמתה. אני מבינה שלא הרופאים אשמים. זו המערכת המשפטית בישראל. אז הגיע הזמן לשנות את זה!
   כולם יוצאים כנגד כפיה דתית. מה עם הכפיה הבריאותית????
   מי מחשיב כימותרפיה לדבר הכי טוב? מי שלא רוצה להבין שיש פה אינטרסים כלכליים מאחורי המערכת. חברות התרופות הן העשירות ביותר בעולם ולא אכפת להן מטובתך או מטובתי. הן רוצות להרוויח כסף והן עושות את זה בדרכים חוקיות.
   רוצה להעלים כאב ראש? קח אקמול. האם אתה יודע מה אקמול עושה לכליות שלך? מה זה חשוב? העיקר להעביר עכשיו כאב ראש.. חוסר כנות בפרסומים, כפיה והעלמת מידע מהציבור מכעיסים ומקוממים אותי.

   הגב למיכל
 • שבתאי

  פורסם שפירר אמור להכריע בעניין, מה הוכרע?

  האמא לא פנתה לציבור ולכן קשה לעורר עניין ציבורי, השאלה היא מדוע לא עשתה כן?

  לפני כשנה אני זוכר שהיה מקרה דומה ושפורסם במהדורה המרכזית של ערוץ 10 או 2, כרגע איני זוכר:

  מדובר על ילדה שגילו לה סרטן בעצמות והרופאים דרשו לכרות את ידה של הילדה כדי למנוע גרורות, האמא סרבה לכך ובית החולים פנה לבית המשפט עד שלבסוף הוצא צו המחייב אותה, בכתבה ששודרה ראיינו את הרופאים אך האמא משום מה לא התראיינה, רק הראו את גבה

  בזמנו כשראיתי את השידור עניין אותי לדעת מי גילה זאת לעיתונאים, חשדתי שאלו הם הרופאים (כי האמא לא התראיינה כלל) למי היה אינטרס להוציא זאת החוצה?

  הגב לשבתאי
  • מיכל

   שבתאי שלום,

   האמא קיבלה הסבר שאסור לה לפרסם יותר מדי את הסיפור. היא בכל זאת פתחה קבוצה בפייסבוק ושם היא מקבלת תמיכה. יש כתבה בהארץ ויש עצומה שקוראת לאנשים להתעורר כנגד כפיה רפואית – שוב אדגיש – לא כנגד רפואה בכלל, אלא כנגד הכפיה בפרט.

   האמא והאבא הם אנשים חרשים ולכן הם מתקשים לצאת החוצה ולצעוק בקול.. אנחנו הקול שלהם.

   הגב למיכל
 • שבתאי

  בהארץ פרסמו את ההכרעה בעניין

  http://www.haaretz.co.il/news/health/1.1879816

  הגב לשבתאי
 • שבתאי

  זה הקישור לקבוצה של ההורים של מ' עבור מי שמעוניין לתמוך :

  https://www.facebook.com/groups/RescuersMoyse/?bookmark_t=group

  הגב לשבתאי
 • שבתאי

  למי שמעוניין לעזור ניתן לחתום על עצומה בקישור הבא

  http://www.causes.com/actions/1711765

  הגב לשבתאי
 • הסיפור לא נותן לי מנוח מאז פורסם. המשכתי וקראתי את חלק מהספר על גילי ועל הילדה הקטנה שלו שהוזכרה בכתבה, שהיום היא בריאה ושלמה ובת 10. הילדה כאמור זכתה לזוג הורים מדהים ובעיקר חזק, שלקח אותה בניגוד לכולם (כולל המשפחות), לארה"ב ובניגוד לכל המלצה עשו את הניתוח והצילו את ביתם מייסורים ומוות כמעט בטוח. לא חסרים סיפורים. לכולנו יש אותם, גם אם ברמה היומיומית. מי ייתן וכולנו נחכים, ונפסיק להשתמש ברפואה הממלכתית הקיימת בשוק היום, ואולי אז, יבינו גם האנשים וגם הרופאים ששום גוף ענק לא יכול ליצור ולתת את מה שאדם פרטי ייתן. כי זה אישי יותר, וזה השם הפרטי שלו. והוא יעשה הכל כדי שהילד שלכם יחלים. הוא בטח לא ינוהל על ידי תאגידי תרופות, מדינה או כל גוף אחר.והוא בטח לא יוכל לזרוק עליהם את האחריות. לטעמי המשפט שמדגיש יותר מכל, האם נהגו ההורים של הילדה נכון או לא, מסוכם דווקא ע"י השופט שקבע את זיכויו של האב במשפט :
  האחריות לקביעת סוג הרפואה הנכון לכל ילד מונח בידי הוריו, ולא בידי המדינה או כל גוף אחר. זוהי לא רק זכותם של הוריו להחליט, אלא חובתם!!! לעוד קצת קריאה בנושא מוזמנים לפוסט שפרסמתי לפני מספר חודשים:
  http://immatzbanit.blogspot.co.....st_13.html

 • שבתאי

  ניתן להפנות מכתב מחאה לממונת פניות הציבור, בבית חולים שניידר בקישור הבא

  http://www.schneider.org.il/In.....rticleID=4

  שמה רונית ספיבק

  אין לי שום קשר לאותה אמא רק עושה השתדלות מינימלית לעזור לה

  הגב לשבתאי
 • סיגל

  כתבת ככ יפה וחכם!

  הגב לסיגל
 • ציפי

  מזדהה עם האמא ועם חוסר-האונים גם של הילד, שאין להם זכות בחירה אם לסבול את הסיוט והתופת שכופים מתוך כפייה וחוסר חמלה. אדם שלא עובר את זה כופה על אדם שצריך לעבור את זה על גופו, נפשו ורוחו בגלל ביורוקרטיה אטומה כמעט בכל המערכות במדינה. מדינה נמדדת באנושיותה, אי-לכך היהודים לא יותר טובים מהנאצים, זה מפלצתיות ואכזריות. כנראה לצורך ניסיונות ולימוד שגם על בע"ח זה זוועתי ההתעללות של חוסר צדק. הרופאים הנאורים שיעשו ניסיונות על הילדים שלהם, למה לשל אחרים זה יותר נוח וקל? למה החזק צריך לרמוס את החלש? למה אין זכות בחירה לאמא שילדה אותו ושיקוליה עימה? אפילו סטאלין היה מתרכך.

  הגב לציפי
 • יורם

  מבין את הדילמה במצב מייאש שכזה – איזה טיפול כדאי לתת לילד. עם זאת אף אחד לא הסמיך את ההורה לעשות את שיקול הדעת ולקבל החלטה הרת גורל שכזאת. האם ילד אשם שיש לו הורה חסר כל הגיון שיחליט לתת טיפול א׳ על פני טיפול ב׳? האם ילד שזקוק להשתלת לב ימות כי הוריו סבורים שיש לתת לו הרבה תה וללחוץ על הזרת שלו במקום להשתיל לב חדש? אני כן מסכים שבכל החלטה רפואית שאינה מסכנת חיים להורה יש סמכות להחליט. במצבים מסכני חיים צריך לתת סמכות רק למי שהוסמך, ולהורה לתת אפשרות לבחור בין אלטרנטיבות המקובלות על הרופא. 

  הגב ליורם
  • me

   יורם כנראה שאין לך ילדים, אחרת קשה לי להבין איך אתה חושב שטיפול כימותרפי והקרנות יכולים לעזור לילד שהוציאו אותו מחזקת הוריו.
   טיפול כזה דורש את כל המשאבים של הגוף ומאד קשה שיצליח אם אתה לא מאמין ורוצה בו ואם חטפו אותך מההורים שלך.
   ובקשר להכשרה, יש הרבה רופאים שמתנגדים לכך למרות שהם מומחים בתחום.
   ומה עם משאל שנעשה בקרב אונקולוגים חושף ש75% מהם לא יסכימו לקבל טיפול כימותרפי במקרה של סרטן כי "זה לא יעיל" ?
   http://ejtcm.com/2011/03/17/ef.....%E2%80%A6/

   http://home.comcast.net/~pobri.....herapy.htm

   (מצאתי את זה בכתבה באתר כלכלה אמיתית:
   http://kalkala-amitit.blogspot.....st_27.html

   כשהכלב של אחותי חלה בסרטן לפני 5 שנים בערך היא לקחה אותו לוטרינרית. הוטרינרית ההיא כנראה באמת אוהבת כלבים כי כשאחותי אמרה לה שהיא רוצה לטפל בו באמצעות כימוטרפיה והקרנות ומוכנה לשלם כמה שיעלה, היא ענתה לאחותי את הדברים הבאים:
   תראי לי זה מאד משתלם כלכלית אם נתחיל בטיפולים האלו. אבל את צריכה להבין לפני זה כמה דברים. קודם כל, אני לא יכולה להבטיח לך שהוא ישרוד אותם וגם אם כן במקרה הטוב תאיכי לו את החיים מקסימום בשנתיים אבל בכל תקופת הטיפולים הוא ירגיש מאד גרוע. ומה שהכי גרוע בכל הסיפור הוא שהכלב לא ירצה בטיפולים האלו ונצטרך לכפות אותם עליו מבלי שתוכלי להסביר לו ולשכנע אותו שכל הסבל הזה הוא כביכול לטובתו. ובכל פעם הוא יבכה ויילל ולא יבין למה את, שהוא כל כך אוהב, גורמת לו לכזה סבל וכאב.
   כמובן שאחרי ההסבר הזה אחותי ויתרה על הטיפול הכימוטרפי לכלב שלה שהמשיך לחיות עוד כשנה וחצי.

   הגב לme
  • מיכל

   יורם יקר,
   יש הורים ויש הורים. יש את ה"נורמטיבים". אלו ילכו יד ביד עם הממסד ויקבלו כתורה מסיני כל טיפול שהרופא (או לחילופין, אלוהים) יקבע. אלו הורים שלא הייתי מסמיכה להיות הורים בכלל, רק משום שהם לא טורחים לבדוק אפשרויות אחרות. מפני שהם נעולים על מה שלימדו אותם מגיל קטן ולא טורחים להתאמץ כדי להציל את הילד שלהם ממחלה קשה.
   לעומת זאת, הורים שהחליטו אחרת, כבר חשבו היטב על מעשיהם. הם לא פועלים מהבטן. הם בדקו, הכירו טיפולים אחרים, למדו מה הנזקים שעלולים להווצר מטיפול כזה או אחר ורק אז החליטו לטפל בילד שלהם בדרך כזו או אחרת. אלו אנשים שהם פעמים רבות בעלי ידע רחב יותר משל הרופאים במחלה הספציפית ובטיפול בה, כי הם חקרו ובדקו. הם שאלו ומצאו תשובות. נכון, לא תמיד הילד ינצל כתוצאה מהבחירה שלהם, שיכולה להיות בית חולים או מרפא טבעוני או כל דבר אחר. אבל אי אפשר להגיד שהם לא יודעים!! אי אפשר להגיד שהרופא יודע יותר מהם ולכן הוא זה שצריך לקבוע את גורל ילדם!
   אם אתה מוכן לשים את הילד שלך (בהנחה שאתה הורה) בידיו של אדם זר או ממסד כלשהו, מבלי לחקור ולבדוק אלטרנטיבות, מבלי לבדוק מה עשויות להיות ההשלכות למעשיך, אתה לדעתי, לוקה בחוסר שיקול דעת הורי. חובתך לבדוק! חובתך לחקור! חובתך לדאוג לתת לילד שלך את הטוב ביותר! בדיוק כמו שכשאתה הולך לקנות מכונית, אתה בודק הרבה אופציות ולא לוקח את מה שממליצה לך חברה כזאת או אחרת, שהיא ללא ספק בעלת אינטרסים, גם אם היא ממומנת על ידי המדינה!

   הגב למיכל
 • שבתאי

  ב"ה מעכשיו ניתן לחתום על עצומה בעברית בקישור הבא

  http://www.atzuma.co.il/imashel

  הגב לשבתאי
 • me

  כתבתי לפרופסור יניב את דעתי בפורום של בית החולים מקווה שמשהוא יעזור
  http://www.ynet.co.il/home/1,7340,L-2106,00.html

  הגב לme
 • אפי

  מדוע כופים טיפולים פסיכיאטרים בכפייה האם מדובר באמת באיזון או הפרתו ?

  הגב לאפי
 • אני סבור שהקישור המצורף מסביר היטב את הדברים , ויש כאלה שלוקחים אחריות על החכמה ויודעים יותר טוב ממני ויודעים יותר טוב ממך מה טוב בשבילי מה טוב בשבילך .(עוזי חיטמן )

  על הקישור :
  חיים איכותיים לא קונים בבית מרקחת.
  אחת התשובות הכי יעילות לכל מחלות הגוף והנפש — בחינם.

  משתתפים: ד"ר קולין קמפבל, ד"ר ג'וזף מרקולה, מאיר שניידר, פרופ' רוזלינד גרובן, ד"ר בראיין קלמנט, ד"ר ג'ון מקדוגל, ד"ר ג'ון דיוארד, פרופ' מייקל הוליק, ג'ון קוסטלו, ד"ר מארק סורנסון, ד"ר לאונרד קולדוול, שיין אליסון, דהוטי מאטרה ועוד.

 • חיים

  אני לא בא לטעון מדוע לא התעוררתם כשהיה הסיפור של האם המרעיבה
  כי יכול להיות שאז המודעות הייתה שונה
  או כי האתר היה עוד בחיתוליו
  או כי כנראה מדובר בחרדים מטורללים
  אבל לי נראה לומר
  שלפי הדרך שטיפלו אז בסיפור הזה
  כאן בישראל בשנות ה2000
  זה יכול לקרות לכל אחד ויכול להיות שהדברים האלה קורים
  כל יום כל שעה
  רק שלאנשים אין קבוצה חזקה מאחוריהם שילחמו בשבילם
  ויהפכו את העיר
  על מנת להציל את בן הקהילה שלהם
  מהממסד
  אל תשכחו מה היה שם
  איבחנו את האם בתיסמונת
  צילמו אותה במצלמה נסתרת ועד היום אף אחד לא ראה את הסרט בשלמותו ללא עריכה
  לקחו אותה למעצר
  הרחיקו אותה מהבן שלה ומשאר הילדים
  אבל מה החרדים האלה סידרו אותם כמו שצריך
  נראה לי שהיום חושבים פעמיים לפני שהם רוצים להתעסק איתם

  הגב לחיים
 • me

  מיכל שלום,
  עברתי קודם על קבוצת הפייסבוק שלה, יש שם הרבה אנשים חברים, יותר מ- 1300, ויש גם אנשים שהולכים לבקר את הילד בבי"ח וכ"ו. באופן מוזר, נתקלתי בהודעה הזו שנשלחה לפני 8 שעות ( יום שלישי 16:00), ממשיהי שנשמעת די רצינית.
  אני מעתיקה את ההודעה לכאן, אין לגבי ההודעה הזו שום תגוה של האמא, מקווה שהיא יצרה איתה קשר בפרטי

  Miri Weissbein
  לפני הכל, שוב שולחת חיבוק של נחמה ושל תמיכה. לא מצליחה אפילו בדמיוני לתאר על עצמי את מה שאת עוברת עליו.

  אנא עדכני אותנו בדבר הסטטוס המשפטי. כבר ביקשתי כמה פעמים, אך משום מה, הנושא נשאר ללא מענה מצדך או מצד אלה שמעורים בכל הפרטים. עם כל ההזדהות העמוקה שאני חשה כלפיך וכלפי המשפחה שלך, במדינת חוק (וישראל היא עדיין מדינה כזו עם כל הפשלות שבדרך), זו עדיין הדרך החוקית היחידה לטפל במקרים מסוימים, ונראה כי המקרה שלכם נופל בדיוק בנישה הזו.

  אני ביליתי לא מעט זמן בפניה לעו"ד שונים כדי להפנות את תשומת הלב שלהם למקרה שלך. אינני יודעת אם פנו אליך. לא הצלחתי לקבל תשובה ממך גם בפניות פרטיות לגבי זה. פניתי גם לכמה עיתונאים – גם במקרה הזה אינני יודעת אם פנו אליך בעקבות ההתקשרות. אינני יכולה לפנות שוב אליהם מבלי לעדכן אותם לגבי הסטטוס המשפטי.

  שמתי לב כי אני לא היחידה ששואלת אותך שאלות אלה. אינני מבינה את פשר שתיקתך. אני מניחה שהיא פשוט מגיעה ממועקה ומחוסר אונים. רציתי להגיד לך, שגם אם קיים צו איסור פרסום של שמך ושל ילדך (האם באמת קיים? עד כמה שאני זוכרת, במקרה הזה את יכולה לבקש להסיר אותו, אם את מחליטה לוותר על הפרטיות שלך, אף אחד לא יכול לחייב אותך אחרת), הוא אינו חל על העדכונים הכלליים לגבי המקרה.

  אז האם יש לך עו"ד? האם הנושא נידון כבר בבית המשפט? והרי יד ערכאות ערעור – אני מבינה שהנושא נידון בראשון. אם כך, אני מניחה שמדובר בבית משפט השלום, ועל ההחלטה שלו לבטח אפשר לערער למחוזי, וגם לעליון. וגם אפשר להגיש בג"צ.

  כל מי שדיברתי אותו, ושאפילו לא שמעו עוד על המקרה שלך, שואל את אותן השאלות…

  בית החולים, רע ככל שיהיה, פועל בהתאם להנחיה חוקית. ואם יש צו מניעה, גם זמני, הוא חייב לעצור. כך גם לגבי הפרקליט – זדוני ככל שלא יהיה, הוא מייצג את המדינה. אם הוא מונע את קיום החלטת בית המשפט (ומדבריך השתמע שכך היה עם שליחת חומר לחוות דעת שניה), יש דרך חוקית להתלונן עליו ולעצור אותו.

  שוב, אני מקווה שתביני את הדברים שלי ברוח נכונה. כל מה שאני רוצה, הוא לעזור לך ולמשפחתך לקבל את בנכם ואת החזקה עליו לידיכם. וכמובן, הלוואי שיהיה בריא! אני פשוט חושבת שכדאי לרכז מאמץ, נכון לעכשיו, בפעילות לפי הערוצים החוקיים כי על פניו נראה שהם רחוקים מלהיות מנוצלים כרגע. וגם הטיפול בדרך זו יכול להיות הרבה יותר אפקטיבי בטווח הקצר, מאשר הגשת הצעת חוק או הקמת עמותה.

  אז אנא בבקשה, עדכני אותנו לגבי הססטוס המשפטי.
  מי יתן ואור ישוב להאיר גם עליכם

  הגב לme
 • קוראת

  מיכל, כל הכבוד על הכתבה ותודה רבה לך על כתיבתה!
  הסיפור מזעזע. איך אנחנו ואנשים בדיוק כמונו מאפשרים לדברים כאלו לקרות?! פשוט נורא .

  הגב לקוראת
 • מזל שיש אתר כמו אמת אחרת, שמאפשר לאמת לגאות ולבעבע ולהפוך את כולנו לאנשים מודעים יותר וטובים יותר.

 • בת

  תודה על המאמר, אותי כבר שברו לגמרי בשיטותיהם …
  לגבי השיטות הנ"ל-
  זכור לי פעם, "בבית חולים" פסיכיאטרי, ה' ישמור מהם את כולם ולא יהיו עוד…
  שמו אותי כי עצבנתי מישהו מהמערכת…
  יום אחד, בשבת, נתנו לנו לצאת לחצר כרגיל כמה דקות..היה שם אדמה ושמש.
  בסוף,רציתי להשאר עוד…
  התנגדתי קצת להכנס-לא בכח,רק לא רציתי.
  אז הזמינו גברים(לקשירה בכח)
  ברחתי לחדר אחד ,מפחד.
  באו גברים בכח וקשרו אותי למיטה ועינו אותי שעות רבות.
  אחרי זה הרופאה(הרוסית הגויה הנוצרית) אמרה לי שצריך זריקה מיוחדת.
  לא ידעתי מה זה…
  נתנו לי והתעלפתי…
  הלך לי המח…
  שכבתי משותקת זמן ארוך…
  כל גופי נפל…
  כל פעם שהיה הרמת ראש אפילו קטנה-הם הגיבו כך…
  לציין שאף פעם לא הייתי חולה או מסוכנת. זה יעידו כל מכריי.

  ולשחרר-לא משחררים,
  עד שנפשית תיכנע לתיאוריה ותגיד שאתה חולה ונזקק ל"תרופות" המסוכנות ותיקחםכל החיים…
  אז הקלף אצלם…
  כי כל שעה שם היא ייסורי שאול של שממון וחורבן.

  ומה שבאמת הייתי צריכה,עזרה רפואית או משפטית ממאורע קשה שעברתי לפני כן-
  הם לא שעו בכלל ולו הסכימו להביא לי רופא מבית החולים.
  ואף אחד לא דיבר איתי כלל…חודשים.
  בנחמה או אמפתיה או משהו.

  הרמתי ידיים מהמערכת או ממחאה.
  תחזקנה ידיכם אתם עבורנו..

  הגב לבת
הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל»

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
 • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית