ראשי » בריאות » אתם כאן

בא לי לבכות בשבילו ובא לי לצרוח

 • מאת מנהל הפרויקט | 2 בדצמבר 2012
 • 3,013 צפיות | 10 תגובות
עודכן לאחרונה: 2 בדצמבר 2012

לפני כמה ימים התפרסם סיפורה של אם לילד בן 6 שחטפה את בנה מבית החולים שניידר כדי שלא יעבור כימותרפיה והקרנות לאחר ניתוח להוצאת גידול מראשו.

מתברר שהילד הוחזר בכוח לבית החולים כדי לעבור את הטיפול, למרות התנגדותה הנחרצת של האם.

כן, כזו המדינה שבה אנו חיים, מדינה שבה אין לכם ההורים שום זכות על ההחלטה כיצד לטפל בילדכם. הרי אנחנו לא יודעים מה טוב להם, נכון? אנחנו סתם נודניקים שלא מבינים כלום.

הסיפור שלפניכם נכתב ע"י אב נודניק שכזה. אחד שלא נכנע ולא התכופף אלא עשה את המעשה היחיד שנותר לו – הוא הבריח את בתו הקטנה מבית החולים.
לפני 10 שנים התפרסם סיפורם.

10 שנים אחרי, בתם הקטנה סמוקת לחיים ובריאה, ללא שום טיפול כימותרפיה שבוצע עליה לאחר הניתוח.

היום, כשהוא חי מחדש את הסיפור דרך עיניה של האם ובנה שעוברים סיפור דומה, הוא כתב את הדברים הבאים:

היום יום הולדת עשר לילדה שלי. בדיוק לפני עשר שנים היא נולדה למציאות של אורות נאון מאבקים וניכור. הרופאים חשבו שהיא לא תשרוד את הלידה. אח"כ אמרו שאם לא יכניסו חומרים כימיים לגוף שלה היא תמות תוך כמה ימים. כשניסינו לשאול אם יש משהו אחר שאפשר לעשות הרופאים בבי"ח שניידר, שם היא הייתה מאושפזת היו תמימי דעים עם הרופאים בהדסה וברמב"ם: "רק כימותרפיה זה הסיכוי היחידי שלה".

הרופא שלה אמר שיתנו לה טיפול קל שאולי היא בכלל לא תרגיש אותו. אבל לא רק שהיא הרגישה אותו, היא הייתה זקוקה לכל הכוח שהיה לה כדי לצאת ממנו בחיים. כשהרופאים שלה שהיום הם כבר נושאים בתואר פרופסור הודיעו לנו שעכשיו זה הזמן להתחיל בשנה של טיפולים "חטפנו" את התינוקת שהייתה בת חודש מביה"ח.

רגע תעצרו רגע. איך הורים יכולים לחטוף את התינוקת מבי"ח. מה התינוקת היא רכוש של בי"ח? היא שייכת לרופאים וההורים הם פיראטים סתומי עין שבאים לחטוף אותה מרשותם?

אז יותר נכון ברחנו איתה מביה"ח למקום שאותו אף אחד מהמשפחות והמלווים אותנו שהיו בטוחים שהרופאים יודעים תמיד הכי טוב לא הכיר. ואז, אחרי שהגיעה פקידת הסעד כדי לפגוש אותנו, ואחרי שהגענו לבית-משפט, גילינו שהדרישה שלנו לעמוד על זכותנו לקבוע איך לטפל בתינוקת שלנו היא לא כ"כ מופרעת. למעשה היה ניתן להבין מהפסיקה של השופט שהאחריות לקבוע לגבי דרך הטיפול בבת שלנו ולא להשאיר את ההחלטה הזו בידיי זרים היא לא רק זכותנו אלא אולי אפילו גם חובתנו.

לבית-המשפט הגענו עם הזמנה לניתוח בבי"ח ידוע בארה"ב. ממש ברגע האחרון גילינו את ההזמנה הזו ש"איכשהו" נשלחה למחלקת הפגייה של שניידר, ששם התינוקת הייתה מאושפזת בזמן שהעברנו לרב פירר את החומר הרפואי. במשך שבועות חיפשנו מישהו שיסכים לנתח את התינוקת שלנו, וכל הזמן הזה חיכתה לנו ההזמנה, שבשניידר החליטו משום מה להתעלם מקיומה. אבל זה כבר לא היה משנה. העיקר להגיע כבר לארה"ב ולהציל את החיים של התינוקת שלנו.

אחרי שניתחנו את התינוקת שלנו אצל אותו מנתח שהרופאים בארץ אמרו עליו ש"רק פושע ינתח את התינוקת הזו", היא יצאה תוך יומיים ממחלקת טיפול נמרץ ועברה להמשך התאוששות של עוד כמה ימים במחלקה הרגילה.

לחרדתנו הרופאים בארה"ב ניסו להתעקש ש"ליתר ביטחון" ניתן לתינוקת שלנו כימותרפיה "קלה". שהסיכוי לשרוד אחריה הוא תשעים אחוזים. (זאת אומרת שהסיכון למות כתוצאה ממנה הוא עשרה אחוזים- זה ברור נכון?) אבל אנחנו פשוט חזרנו לארץ ישראל כדי להחלים מהטראומה. ספק חוגגים את רגעי החופש ספק מתחבאים מפני הרופאים שעלולים לצוץ בכל רגע מעבר לפינה ולדרוש שנציית לנהלים שלהם כמו כולם.

אז כאמור עברו כבר עשר שנים. לתינוקת שלנו שהפכה לנסיכה סמוקת לחיים ואסרטיבית נולדו עוד שלושה אחים, ובין לבין מדי פעם היו פונים אלינו הורים לילדים חולים שהגיעו אלינו דרך האתר שלנו או דרך הספר שפרסמנו. דרכם גילינו שהרופאים בשניידר לא שמעו עלינו או על האפשרות שגילינו להירפא ללא כימותרפיה.

מדי פעם הם כן היו זוכרים להכניס את התינוקת שלנו לסטטיסטיקות של המקרים שנרפאו בזכות הכימותרפיה שלהם. כאשר הורים לילדים עם אותה המחלה ברחו מהארץ אל אותו המנתח שאליו אנחנו פנינו, והוא ניתח את הילדה שלהם שהבריאה גם היא מהמחלה, הרופאים בשניידר שכחו גם מקיומם והמשיכו לספר שאפשר רק כימותרפיה……

ועכשיו אני מתפנק לי במיטה קצת תשוש, לא מרגיש כ"כ טוב. מתגעגע לילדים שיבואו עוד מעט ויחבקו אותי חיבוק גדול. ובאותו הזמן הילד מ' שוכב במחלקה בשניידר לאחר ששוטרים באו ולקחו אותו בכוח בגלל שההורים שלו החליטו שהם לא רוצים הקרנות למוח וכימותרפיה של שנה "ליתר ביטחון" למרות שלא מצאו שום שאריות של תאים סרטניים בגידול שהוצא לו מהראש ובבדיקת ה MRI.

בא לי לבכות בשבילו ובא לי לצרוח לברוח לעשות מה שצריך כדי שאותם אלים מודרניים חורצי גורלות יעזבו אותו ואת ההורים שלו בשקט ויתנו להם להחליט בלי אקדח שמכוון לרקותיהם. כי אתמול זה הייתי אני היום זה הם אבל די ברור שאם זה יימשך ככה מחר אלה יהיו אתם.

אז בואו תשתפו תשתתפו. תעשו מה שאתם יכולים כדי להראות לילד מ' ולהורים שלו שהם לא לבד. בואו נחזיר את הכוח לידינו. נאפשר לרופאים לחזור לעסוק בריפוי במקום בפוליטיקה ורדיפות. ואז אולי גם חברות התרופות ייזכרו שתפקידם הוא לעזור בריפוי ולא להנפיק את עצמם בבורסה, כשבדרך הם רומסים גופות של מי שהיו פעם בני אדם חיים ושמחים.

מידע נוסף: אתר בריאה

בריאה הוא סיפורה האמיתי של תינוקת שנולדת עם גידול בכבד ושל שני ההורים שלה, שמחליטים להקשיב ללב שלהם ולא לרופאים.

זה הקישור לקבוצה של ההורים של מ' בבקשה תצטרפו ותצרפו את כל מי שצריך.

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
http://www.emetaheret.org.il/?p=10695
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל!»

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד.אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם.בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר,התייעצו עם רופא מוסמך.כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים.זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

10 תגובות »

 • שבתאי

  הממסד הרפאוי רוצה רק לשלוט ואסור להסכים לכך,

  בכל מקום יש אלימות כלפי עובדי ציבור אך היחידים שנוקטים בגישה "שונה" הם הרופאים, אם מישהו נקט באלימות נגדם אז מיד הם משביתים את המערכת ויצאים לתקשורת ואפילו מנסים לחוקק חוקים בנושא כשהמטרה הסופית שלהם היא שתיהיה להם שליטה מלאה, בשביל זה יש משטרה , הלא כן

  ובכלל אם באמת היתה מענינת אותם הבריאות שלנו אז מדוע לפגוע בחולים ע"י שביתה, וכי השוטרים עושים שביתה

  זכותו של כל הורה ללכת לאן שהוא רוצה וגם אם לצערנו ההורים יטעו אין מה לעשות (חובה לנסות ולשכנע ולשכנע אך ההחלטה הסופית תיהיה של ההורים בלבד, לצערי זהו פתרון של דיעבד אך במציאות הקימת זאת הברירה שנשארה),

  אני לא הייתי ממהר לרוץ אחרי טיפולים שיתכן ויזיקו כמו לדוגמא טיפול בויטמין בי 17, לדעתי זאת סכנה אמיתית, יש להיצמד לטיפולים טבעיים שאינם מזיקים

  יש לדעת שאמנם יש טיפולים כימותרפיים שאינם יעילים אך יש כאלה שכן יעילים, הבעייה היא שהממסד לא מספר לנו זאת ולשיטתו כולם יעילים

  ניתוחים להבדיל ברוב המקרים כן נחוצים

  הגב לשבתאי
 • ניר

  זה כל מה שיש לי להגיד בנושא
  http://www.קנאביס.com/ק.....ל-סרט

  בעצם יש לי עוד משהו להגיד, הרופאים ומשרד הבריאות הם לא יותר מסרסורים של חברות התרופות, והמבין יבין…..

  הגב לניר
 • Milton

  This is the Eugenics at its full steam in order to depopulate the world's population by 90% percent. Not only they killing your children in order to promote the depopulation Masonic agenda, they [doctors] are also profiting tremendous amounts of money by doing it, together with pharmaceutical companies. It's all written. Just have a look on Georgia Guidestones.
  https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%91%D7%A0%D7%99_%D7%92%27%D7%95%D7%A8%D7%92%27%D7%99%D7%94

  Now, the only question left is how are you going to check out from this "world" (i.e. the third dimension reality). On your knees? Bagging? Or on your feet? Fighting them until you annihilate them or they annihilate you.
  You gotta understand that these corporate monsters aren't obliged to neither papers nor "judges". The only solution is VIOLENCE. Whether it active violence or passive one. But it's got to be a physical resistence. They didn't take the baby by "actual physical force", it probably was a mandatory paper request for the mother by the "authorities" to deliver her baby to these devils who called themselves "doctors". If the mother was shot by a rifle and the baby was taken by the legal mafia agents [police], than it would be understandable defeat. But that's not the case. Matter of fact, she probably gave her baby willingly just due to intimidation on fucking papers? Shame on you, cowards. If everyone had resisted till death, do you think that this kind of corporate monstrosity would have won??? They don't have the manpower for this kind of resistence. Maybe they have the technology to change brain wave and pattern behaviors, so for people to be docile and obedient. If that's the situation, humanity is entirely, completely and absolutely fucked up.

  הגב לMilton
 • רמי

  פשוט מזעזע, מכוון שפה צריך לשמור על שפה נאותה, אני מציע לקרא באתר של ד"ר אריה אבני (שם האתר טבע ישראלי) את דעתו על האונקולגים ועל כימוטרפיה, באתר שלו הוא לא חייב בשפה נאותה. מה שבטוח זה שהוא רותח מזעם על האונקולוגים.

  הגב לרמי
 • תחיה

  סבלתי מ"קוליטיס" במשך כמה שנים, ואף תרופה "מסורתית" לא הועילה. הסכמתי להשתתף במחקר על תרופה שמדכאת את המערכת החיסונית, במחלקה הגסטרואנטרולוגית ב"אסף הרופא". התרופה לא הועילה, רק החלישה אותי והחמירה את המחלה. כשביקשתי מהרופא שערך את המחקר הפניה למשרד הבריאות כדי לקבל אישור לשימוש בקנאביס רפואי (קיימת התוויה של קנאביס למחלה הזאת!) – הוא פטר אותי בזלזול ואמר, באלה המילים: "זה חרטא-ברטא!" אחרי בירורים שערכתי מצאתי רופאה מבי"ח מאיר כ"ס שנתנה הפניה, ואני במעקב אצלה מאז. בעקבות השימוש בקנאביס, נעלמה המחלה.

  הגב לתחיה
  • יוסי המג'נון

   מרגש אותי מאוד לשמוע סיפור מסוג זה.
   נותן תחושה של חופש ואופטימיות.

   כמה חבל שעוד מעט יאסרו כמעט הכל.

   הגב ליוסי המג'נון
 • הפרא

  ביזיון מדיני, ביזיון לאומי, ביזיון חברתי…אפילו הביזיון עצמו כבר לא חש מבוזה עם עצמו.

  חברים-לאן אנו הולכים, מישהו יכול לגלות לי?
  מה קרה למדינה שלנו ב-12 השנים האחרונות?

  (או שתמיד זה היה כך?)

  איבדנו את הראש או שבעצם היינו כל כך עסוקים (גם תמימים) בדאגותנו הפרטיות מבלי שנוכל לתת את הדעת על הנעשה מעבר לחוטמנו?

  נדמה שכולנו נרדמנו בתחנה -הרכבת יצאה לדרכה…
  אולי נרדמנו בשמירה או שאולי הכל מסתכם ב-'החינוך אשם'?

  מוהנדס גאנדי דגל בשעתו 'בלחי השניה'…האם זה הפורמט שסיגלנו לעצמנו?

  אם היו עושים לי מבחן אמריקאי על המדינה, הייתי עובר אותו בהליכה, מה הבעיה?!
  תשובה מס'4 – כל התשובות נכונות

  אפילו פורייד וניטשה היו בדיכוטומיה אילו היו חיים כאן היום.

  ארץ נהד..ארץ חליבה ועקיצה…

  אנחנו רחוקים מהמודל וזו התוצאה השיטתית – בחלונות הגבוהים יודעים זאת.

  הגב להפרא
 • אמא מודאגת

  לא כל אמא שבאה בשעריו של הבית-חולים
  היא אם מתעללת
  צריך להפסיק לחפש את ההורים
  ולנסות לעבוד בשת"פ

  חוצמז'ה חברת התרופות פשוט קונה את המתנגדים
  מחוסר תקציב ומשנור

  רגולציה רגולציה רגולציה…

  הגב לאמא מודאגת
 • שלום ש ״אמא של״ שמי חיליק אני עוד מעט בן 25 והייתי מעוניין לחלוק את הסיפור שלי איתך בתקווה שזה יחזק יעודד ואולי אולי בעזרת ה תפילות חיזוקים כאלה ואחרים זה יעזור ותצליחי במטרה שלך הלוואי!!
  אז ככה, ראשית כל הכל התחיל לפני קצת מעל חצי שנה היו לי כאבי ראש איומים! איומים ובהתחלה לקחתי נורופן כי זה התרופה לכאבי ראש חח ממש לא!
  לא עבר יותר מ10 דק׳ והתחלתי להקיא ולהקיא בלי סוף התקשרתי בתכיפות לאשתי שלא איחרה להגיע וראתה אותי והייתה בשוק למראה פניי החיוורות! ובהחלטה של רגע החליטה במיידי לקחת אותי למיון ואני עדיין לא מפסיק להקיא!  במשך שעות, הגענו למיון ופשוט לא יכולתי להחזיק את עצמי מקיא ומקיא וכאבי ראש איומים!!.. לאחר  כ8 שעות של המתנה שהיה נראה כמו נצח! גילו את הגורם לסימפטום האיום! פיצוץ של כלי דם במוח ודימום רציני בראש בעקבות זה ואז כשגילו אני כבר אט אט התחלתי לאבד את הכרתי ושלחו אותי באמבולנס לניתוח ראש דחוף חירום באמצע הלילה המנתח שניתח את אריאל שרון! בדיחה שחורה קטנה ואז לאחר 3 ימים בטיפול נמרץ התעוררתי  וכמובן הייתי מטושטש כך שתקופה זו לא זכורה לי היטב עדיין חלפו עוד מספר ימים וחזרתי להיות בפוקוס מהון להון עם בוא וחלוף המבקרים שבהתחלה לא זכור ממש.. ישבנו אני ואשתי ואז היא סיפרה לי את ה״נורא מכל״ אני זוכר את המילים היא אמרה לי חיליק אני רוצה להגיד לך מה קרה לך להקדים את הרופאים הכאבי ראש שלך היו תוצאה של דימום ב מוח רציני כתוצאה מפיצוץ של כלי דם במוח כתוצאה מגידול.. לא נלחצתי דבר ראשון היא הרגיעה אותי אמרה לי שהיא בטוחה שאני יצא מזה ואני יבריא ולא מתכוונים לעשות שום טיפולים קונבנציונלים(כימותרפיה והקרנות) אמרתי לה ברור אה וזה השלב שאזכיר את חמותי המדהימה זיווה שמה שגם כל הזמן באה ואמרה שזה לא נורא ואנחנו יותר חזקים מזה והרצון שלי לחיים גובר על איזה גידולון במוח ועכשיו יש לציין את  שבשיטתו אנו הולכים ודבקים כבר למעלה מחצי שנה ואני מרגיש פשוט מצויין ברוך ה׳! ובדיקות הדם שלי מעידות על זה! מה שעשינו זה בעצם שיניתי את כל אורח חיי ובין השאר נהייתי טבעוני בצעד חסר תקדים שמי היה מאמין בכלל שאי פעם אוותר על בשר!! ועוד על דגים ביצים חלב   ומי היה מאמין זה ממש נהפך לדרך חיים איך לא?! עם הרגשה מדהימה תמידית ובדיקות דם הכי טובות מאי פעם! אז כך אני ואשתי חמותי וחלק מגיסיי נהיינו טבעוניים ואני התחלתי גם בלימודים שד״א וזהו רגע נהדר לציין שבכלל כל מי שחס ושלום התגלה אצלו משהו כמו שגילו אצלי או בכלל כל מחלה או איזו שהיא תקלה.. מחלה.. קודם כל שיידע שזה לא הסוף! בכלל לא נהפוךהוא אצלי לפחות זה היה רק ההתחלה! עם שינוי חיי וחיי רבים מסובביי ברוך ה שעשינו את השינוי המדהים הזה וסה״כ חזרנו לטבע ואנו אוכלים מה שנועדנו לאכול צמחים דגנים מלאים קטניות ופירות ראו בראשית(א,כט) קיצור מהון להון לאט לאט אבל יותר ממהר ממה שה״רופאים הכל יודעים״ האלה חשבו חזרתי ללכת, לדבר ואפילו לצחצח שיניים ולצחוק והעבירו אותי לשיקום הרוב ליתר דיוק קרה בשיקום אבל לא ממש בעזרת הצוות שם אלא יותר בעזרת אישתי המדהימה עדי!
  ועכשיו אני יושב פה כמעט שנה לאחר המקרה ה״ מצער ״ מבחינת הקרובים אליי לפחות כי לפחות באופן אישי זה ממש חילק את החיים שלי ל2 מרגיש ממש ממש טוב נכון יותר טוב מאי פעם!!
  אז בקיצור כל מי שרוצה באמת ככה ללמוד אודות שיטה זו לא חייב לבוא ללמוד את הלימודים הללו יש מספיק חומר שאפשר למצוא באינטרנט לדוג ביוטיוב תעשו חיפוש בריאות טבעית, חלב, בשר, כולסטרול לראות את הסרט מזלגות במקום סכינים! סרט חזק ביותר! חובה! טוב אם מישו שרד עד כאן אז כל הכבוד לו ומקווה שהוא לקח מפה כמה שיותר! כי בהכ בסוף מה יותר חשוב לנו בחיים האלה אם לא החיים האלה ובבריאות כמובן?!…לצערי רבות מן האמונות המעצבות את בריאותנו נובעות ממיתוסים המופצים באמצעות מערכת הבריאות והתקשורת או יותר נכון תשקורת מיתוסים אלה דואגים לרוב לשרת את האינטרסים של בעלי העניין במקום לדאוג לנו לטובת הצרכנים..שיהיה רק בשורות טובות אמן ואמן חיליק דקל.

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל»

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
 • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית