ראשי » בריאות » אתם כאן

שתיית מים מזוקקים – העצות, המחקרים ועדות אישית

האם זה יכול להיות המים שאנחנו שותים? האם אנחנו לוקחים כמובן מאליו את הנוזל שהוא 90% מהדם שלנו ו-70% מהמוח שלנו? ואיך לכל הרוחות אני יכול להשיג פה באיזור איזה שלוק של מים ראויים לשתייה?

 • מאת כותב אורח | 8 באוקטובר 2012
 • 52,501 צפיות | 287 תגובות

דפים: 1 2 3 4

עודכן לאחרונה: 8 באוקטובר 2012

האם יכול להיות שאנחנו מוקפים במים ואין לנו טיפה אחת לשתות? משל לקפיטן שנתקע בלב ים ומוקף במים מלוחים שאינם ראויים לשתיה.

האם המים שזורמים לנו מהברז באמת ראויים לשתיה של בני אדם? האם מערכות סינון המים היקרות, שבדר"כ מבוססת על פילטר פחם, באמת מכשירות את המים לשתיה או שרק נותנות לנו טעם של 'כאילו'?

כמה באמת מספרים לנו על הרעילות של בקבוקי הפלסטיק בהם מאוכסנים המים המינרלים שלנו?

האם יש מישהו שמשלם שהמידע הזה ישאר בין השורות?

ועד כמה המינרלים באמת טובים לגוף שלנו?

שאלות כאלה ואחרות צצו בליבי בכל פעם שראיתי תחקיר או סרטון ברשת על עוד כימיקל רעיל או מתכת מסוכנת שנמצאת במים שכולנו שותים. היה נדמה שאין באמת מישהו שיכול לתת לנו תשובה מספקת בעולם הבריאות והתזונה הנכונה. בעיקר בנושא המים לשתייה יש כלכך הרבה מידע עד שלאף אחד אין כוח לחפור ולמצוא איזה פתרון בעצמו, ואז נוצר מצב שמציעים לך כל-כך הרבה פתרונות שמרוב בלבול אתה חייב לבחור איזה משהו ולפטור את עצמך ולומר "טוב נו, סך הכל מים לא?!".

היה נדמה לי כאילו תמיד יש עוד איזה אצה חדשה, או אנטיאוקסידנט חדש, או פטרייה חדשה שיכולה לתת לנו מרץ ואנרגיה בעולם שכולם, מבלי סיבה נראית לעין, כל-כך מותשים ועייפים. אבל שאלתי את עצמי, מה באמת מתיש נערים צעירים? מה הורג אנשים באמצע החיים? ולמה אני לא יכול להגיע לסוף שורה בספר מבלי לשכוח מה היה בתחילתה?… האם זה יכול להיות המים שאנחנו שותים? האם אנחנו לוקחים כמובן מאליו את הנוזל שהוא 90% מהדם שלנו ו-70% מהמוח שלנו? ואיך לכל הרוחות אני יכול להשיג פה באיזור איזה שלוק של מים ראויים לשתייה?

ובכן… …בי פגעו כל התשובות לשאלות הנ"ל, באופן מפתיע, כאשר קניתי מגהץ אדים חדש. כל אמא יודעת שצריך למלא אותו אך ורק במים מזוקקים. וכך מצאתי את עצמי משוטט בסופר בחיפוש אחר מים מזוקקים והתפלאתי דווקא למצוא אותם במדור חומרי הניקיון. ובכן מילאתי את המגהץ, ובעודי אוחז בג'ריקן של המים מצאתי את עצמי בוהה בג'ריקן והג'ריקן בהחלט בהה בי בחזרה. בעודי בוהה פתאום קפצה לי המחשבה 'רגע, מים מזוקקים זה לא לשתייה, לא אמורים לשתות את זה נכון?! זה מסוכן לבריאות או משהו כזה.. לא?' ובקיצור הייתי מבולבל. אז עשיתי מה שכל בן אדם מבולבל עושה…. מחפש בגוגל ! ! !
ובכן הנה כמה מידע שימושי מעורבב אם דברים חשובים שלמדתי על מים טהורים מזוקקים:

הנסיון האישי שלי בשתיית מים מזוקקים

בשלב מוקדם של החיפושים שלי בגוגל נתקלתי בכמה שיחות רדיו מוקלטות ביוטיוב שהיוו אבן דרך חשובה בכל מסע ההיכרות שלי עם מים מזוקקים כמי שתיה.
השיחות היו עם בחור אמריקאי בשם אנדרו נורטון וובר (Andrew Norton Webber) ששוחח בכל פעם עם שדרן אחר בתוכנית אחרת.
הופתעתי לשמוע שאנדרו מדבר בהתלהבות יוצאת דופן על מים מזוקקים, מאחר וכמעט כל מי שאני מכיר, לרבות אנשי בריאות ומטפלים אלטרנטיביים, כולם כאחד הניאו אותי לגמרי משתיית מים מזוקקים בטענות כאלה ואחרות.

אחרי כמעט שנה שאני דש וחותר למצוא כל פיסת מידע אפשרית על כל מה שקשור לתזונה נכונה ורפואה אלטרנטיבית, לראשונה שמעתי על דרך חדשה, תשובה חדשה, לשאלה שהעסיקה אותי די הרבה זמן, שאלת המים.

מאחר וידעתי על נזקי הפלואוריד והרעלים השונים שיש במי הברז וגם התחלתי לשמוע על רעילותם של בקבוקי הפלסטיק מהם שתיתי מים מינרלים באותה תקופה, לא באמת מצאתי את מבוקשי בדבריהם של הבריאים והאלטרנטיביסטים השונים שיצא לי להכיר בשנה האחרונה.

מצוייד במידע החדש, שוב מצאתי את עצמי בוהה באותו ג׳ריקן, והפעם אזרתי אומץ ומזגתי לעצמי כוס שלמה וגדושה של מים שעד עכשיו רק המגהץ שלי טעם. חצי מהוסס לגמתי לרוויה כוס שלמה של מים מזוקקים. אחרי הכוס בא בהדרגה גם שאר הג׳ריקן. ובכן באמת יכולתי לשים לב לטעם הנקי של המים וגם למרקם האוורירי שלהם, אפשר להגיד שהייתי בהחלט מופתע לטובה. אמנם לא שיערתי בדעתי את העוצמה הרפואית עליה שמעתי באותן תוכניות רדיו ליליות.

לתדהמתי יום אחר יום, של שתיית מים מזוקקים, התחלתי לפתע להבחין בשינויים יוצאי דופן, והתוצאות לא איחרו להראות את עצמן.

ביום הראשון שמתי לב איך לפתע נעלם לו כאב ראש שנדמה שהיה לי כבר כמה חודשים, בא והולך.

ביום השלישי התחלתי להבחין שמתחילה להיעלם בעיית קשב וריכוז שאובחנה אצלי בגיל 13 כבר. פתאום מצאתי את עצמי קורא ברצף עמודים שלמים בספרים בשקיקה רבה, בדר״כ אני מתעייף אחרי שתיי פסקאות.

ביום הרביעי החלתי פתאום להריח דברים, אצלי לנשום לרווחה מהאף זו חוויה יוצאת דופן מכיוון שאצלנו במשפחה אף סתום זו עניין כרוני.

לאט לאט התחלתי לשים לב שאני מתמלא אנרגיה והרגשת שימחה ואופוריה נפלאה טבעית שעולה ומפעפעת מבפנים, ולא רק אני שמתי לב. אנשים לרוב מכירים אותי בתור אדם מותש עייף וחסר חיות, ופתאום אני הולך ונהיה אדם אחר לגמרי.

אחרי שבועיים נעלם כליל זיהם פטרייתי שסבלתי ממנו כמעט חצי שנה, כאשר שום טיפול לא עזר.

יום אחר יום שמתי לב איך כל הבעיות הכרוניות שכבר אני רגיל לחיות איתן שנים הולכות ומתאיידות לי מול העיניים, הייתי המום מצד אחד ושמח מאד מצד שני. לאט לאט ה׳טקס׳ של שתיית ליטר מים הפך להיות חלק קבוע ומהנה מאד משגרת החיים שלי. להגיע לארבע ליטר מים ביום הפך להיות מנטל לתחביב החדש שלי. החיים שלי, בתקופה קצרה מאד השתנו ללא הכר.

עם כוס מים ביד אחד ואייפון ביד השנייה, המשכתי לשמוע את כל שאר התוכניות בהן אנדרו התארח, וכעת יכולתי ממש להרגיש אחד לאחד שהבן אדם הזה לא מבלף, הסיפורים הפלאיים אמיתיים, והתוצאות דיברו בעד עצמן.

ובכן התחלתי לחנך את עצמי מחדש בכל מה שקשור למים לשתיה, וככל שהרגשתי הכללית משתפרת כך גם נכנס בי הצורך לספר ולחלוק את המידע הנעלם הזה עם שאר העולם.

במאמר הזה מרוכז רוב הידע החדש שרכשתי לגבי מים מזוקקים, ואולי זה המקום לציין שכל הנאמר כאן הוא אך ורק בגדר חלוקת מידע חופשי מתוך ידידות וחברות ועצה טובה אך בשום אופן איני מתיימר להתמחות או להורות לשום אדם מה לעשות עם גופו ובריאותו. אין לפעול בהתאם לכתוב במאמר זה בשום אופן ללא התייעצות עם מומחה או רופא. כל כוונתי בכתיבת מאמר זה היא לעורר את האדם לחפש בכוחות עצמו מידע שאולי יכול להיטיב עם ועם אחרים.

מים – מבוא

טוב עם כל הדיבורים על מים, מה זה באמת מים? (מתוך וויקיפדיה כמובן):

"מים הם תרכובת כימית המהווה בסיס לכל צורות החיים המוכרות, כולל האדם. מולקולת מים מורכבת משני אטומים של מימן ומאטום אחד של חמצן. הנוסחה הכימית של המים היא H2O.
התכונות הכימיות של המים מאפשרות להם להיות ממס אוניברסלי למרבית התרכובות בטבע."

מים מעבר לתרכובת הכימית זהו נוזל החיים, נוזל שבלעדיו לא היו אפשריים חיים בעולם הזה. אמנם כולנו יודעים שיש מים שאי אפשר לשתות, גם בטבע. כגון מים מלוחים, מים מלוכלכים בבוץ ועפר ומים מעופשים ומסריחים אינם ראויים לשתיה. ויש מים שכן אפשר לשתות שהם מים נקיים ומתוקים. בנוסף לכך, בתוך הקטגוריה של מים מתוקים ישנם שלושה מקורות טבעיים למים שהם רק מים בלבד (הכוונה ללא שום ממס לא-אורגני בתוכם) והם מי גשם (או מים שהתעבו מענן ערפל הנקראים טל) ומים הנמצאים בתוך הפירות והירקות, ו…. תתפלאו לשמוע, המים שלכם, כן הכוונה לשתן או בשפת רחוב פיפי. בנוסף לשלושת המקורות האלה, למים מזוקקים בטבע, יש גם מים המזוקקים במכונה ע"י אדם.

המחזור ההידרולוגי- הדרך של הטבע לזקק מים

בטבע, מי הגשם עוברים זיקוק וטיהור בתהליך שנקרא המחזור ההידרולוגי. ובקיצור מה שקורה הוא שהמים שזורמים להם בימים בנחלים ובמעיינות עוברים, באופן תמידי, תהליך של התאיידות שנגרם מהחום הטבעי של השמש. ברגע שמים מתאיידים, לא משנה אם הם הכילו מלחים, חול או כל ליכלוך או זיהום אחר, מולקולות המים מתרוממות ועולות למעלה טהורות ומשאירות מאחוריהן כל לכלוך וזוהמה שלא תהיה. המולקולות האלה כרגע נמצאות במצב גז והן עולות למעלה קילומטרים רבים ומהם נוצרים העננים. מסיבות שונות כמו קור ולחץ המולוקולות האלה מתעבות וחוזרות חזרה אל הארץ בצורה של טיפות מים תהליך הידוע בכינויו "גשם". בעולם טהור, ללא זיהום אוויר ו'כמ-טריילס' (cehmtrails) טיפת מים שיורדת בגשם היא טיפה של מים טהורים ומזוקקים שלא נגעו באבן או בשום סוג של מזהם אחר.

כמה עובדות על מים מזוקקים ביצורים חיים

גופם של צמחים ובעלי חיים אוהב להשתמש, בתהליכים ובמקומות החשובים שלו, אך ורק במים הכי טהורים ומזוקקים. למשל, מחזור הדם מורכב מכדוריות דם לבנות ואדומות ועוד גופים אורגנים שונים וכולם צפים במים, שהם לא סתם מים אלא מים מזוקקים. וכאשר אנחנו אוכלים חומרים לא אורגנים, כמו מלחים ומינרלים לא-אורגנים (הכוונה לא ממקור חי) וכן כימיקלים, הגוף עושה כל שביכולתו לשמור על נוזל הדם נקי ומזוקק באופן הכי מושלם שיכול להיות, והוא עושה את זה באמצעות הכבד ובאמצעות הכליות שהן שתי מסננות מעולות שאין דוגמתן בעולם. כאשר יש בגוף הצטברות של נוזלים מעבר למה שהגוף צריך לגוף יש דרך מיוחדת לשחרור לחץ נוזלי והוא ע"י שלפוחית השתן. בניגוד לדעה הרווחת ששתן הוא תוצר לוואי של הגוף, שתן הוא 95% מים מזוקקים (השאר ממסים אורגניים) שלמעשה הם יותר מזוקקים ממים המזוקקים ע"י מכונה.
-המח של בעלי חיים צף בתוך אמבטיה של מים מזוקקים בתכלית הזיקוק ואפילו לרוב הממסים האורגנים אין רשות להיכנס לנוזל המוחי.
-התינוק כאשר הוא ברחם אימו צף באמבטיה של מים מזוקקים + השתן של עצמו!
-כל המים שנמצאים בתוך פירות וירקות הם מים מזוקקים!

דפים: 1 2 3 4

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
http://www.emetaheret.org.il/?p=10425
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל!»

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד.אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם.בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר,התייעצו עם רופא מוסמך.כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים.זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

287 תגובות »

 • רוברט

  תודה רבה על המידע, בהחלט מתכוון לנסות.

  הגב לרוברט
 • דניאל

  כמה עולה מזקק המים שקנית?
  באתר אין מחיר.

  הגב לדניאל
 • בעל המחבר

  המזקק עלה לי 974 שקלים כולל משלוח פדקס, והיה אצלי בבית יום למחרת. אפשר לאסוף אותו מאיזור תעשיה חולון. יש עוד חברה יותר יקרה שראיתי באינטרנט שנקראת steam pure אבל העיקרון של המכונות האלה די פשוט והן מחזיקות מעמד עשורים. ככה שזה לא משנה.

  הגב לבעל המחבר
  • amir

   היי יקר,
   לא כתבת את שם החברה שקנית ממנה
   תוכל למסור לי?

   הגב לamir
  • ליאור

   היי, גם אני קניתי את המזקק של אלה מחולון, אבל פנים המכסה, היכן שמצטברים האדים, עשוי מפלסטיק. כמו כן, גם הפילטר פחם עשוי מפלסטיק. אתה לא חושב שזה מסוכן? בעיקר בגלל שמדובר בפלסטיק ומים רותחים. תודה

   הגב לליאור
   • גל

    חבר טוב שלי הזמין את זה:
    http://www.ebay.com/itm/Dental.....OC:GB:3160
    משלוח חינם מחו"ל!!!
    חיסרון – לוקח חודשיים להגיע באנייה והמיכל אחסון מפלסטיק אבל אפשר לקנות אצל ספק אחר מזכוכית. למרות שאני לא יודע עד כמה זה יהיה חכם לשלוח זכוכית לארץ. עדיף לקנות אולי מיכל זכוכית של 4 ליטר פה בארץ ולמצוא דרך לחבר למזקק.
    לא לשכוח לאטום את החיבור.
    זה הרעיון: http://www.amazon.com/Megahome.....+distiller
    ולמצוא פה משהו כזה: http://www.steamdistiller.com/.....ter/Detail
    בהצלחה 🙂

    הגב לגל
    • בת

     גם הזמנתי מחו"ל ,חודשיים באניה מסין,400 ומשהו ש"ח…עליון STAUNLESS STEEL
     אולם כעת מעט מעט אחרי שנה- הגוף חימום הפסיק לעבוד. המאוורר העליון עובד. לא ידוע למה לא מחמם. אז אין מים.ואם צריך חלקי חילוף ולא משהו פשוט חשמלאי-בעיה.

     הגב לבת
     • שמוליק

      שלום בת
      אם את מוכנה למקור את המזקק שלך לחלקים כוון שאני צריך מאוורר אני מוכן לקנות.
      נייד שלי: 052-6325318
      דואר: shmglb@yahoo.com
      תודה שמוליק.

      הגב לשמוליק
      • בת בעזרת ה

       שמוליק..הגבתילך בדוא"ל פעמיים אך טרם נעניתי יומיים..האם הגיע הדוא"ל? אני מוכנה למכור בעזרת השם.

       הגב לבת בעזרת ה
       • שמוליק

        שלום בת
        לא קיבלתי מייל שלך
        בבקשה תישלחי שוב או תתקשרי לנייד שלי
        שמוליק

        הגב לשמוליק
        • אהלן..לא עובדת בנייד.אשלח שוב.

         ימים רעים עכשיו קשה מאד אני אשלח מה ששלחתי אך טרם יש לי אחר חדש שאני צריכה וקשה להשיג..לכן החלק העליון העובד עוד לא חסר תועלת עבורי(אין לי חלק תחתון עובד.בארץ יקר,מסין-חודשיים..).לכן תבדוק דואל ושלח הצעת מחיר שלך..נראה.אני בקריית ארבע ,לעיתים מגיעה לי-ם

         לאהלן..לא עובדת בנייד.אשלח שוב.
   • גל

    חבר הזמין את זה:
    http://www.ebay.com/itm/Dental.....OC:GB:3160
    משלוח חינם מחו"ל!!!
    חיסרון – לוקח חודשיים להגיע באנייה והמיכל אחסון מפלסטיק אבל אפשר לקנות אצל ספק אחר מזכוכית. למרות שאני לא יודע עד כמה זה יהיה חכם לשלוח זכוכית לארץ. עדיף לקנות אולי מיכל זכוכית של 4 ליטר פה בארץ ולמצוא דרך לחבר למזקק.
    לא לשכוח לאטום את החיבור.
    זה הרעיון: http://www.amazon.com/Megahome.....+distiller
    ולמצוא פה משהו כזה: http://www.steamdistiller.com/.....ter/Detail
    בהצלחה 🙂

    הגב לגל
  • שלום ושנה טובה,
   פניתי לחברה שרכשת ממנה את המזקק,והם אמרו לי שמדובר במזקק גס,שאיננו מפריד את המתכות מהמים,וכמו כן אין להם הוראות בעברית,אני קראתי והתרשמתי מהמאמר ורוצה גם לשתות מים מזוקקים השאלה אם בלי סינון המתכות יש טעם לקנות את המכשיר.בנתיים כשבועיים אני שותה מים מזוקקים של איזו חברה יבואנית מראש העין,נראה לי שאני מרגיש יותר טוב,בתחילה היה מהזיעה של ריח ממש לא נעים שלא היה בעבר,וכעת יש ריח מאד חזק מהשתן אם הוא עומד זמן מה,אני נכה ולפעמים נותן בלילה שתן בבקבוק.בכל מקרה איך מתמודדים עם זה שזה לא מסנן מתכות?
   שנה טובה
   שמעון וקס

  • מחזיקים מעמד עשורים??

   זה בדוק? אני קניתי מסין הזמנתי על סמך המלצה פה של מגיב למטה ואכן יותר מחודשיים,זול,כיסוי פלדה למעלה ..נראה כמו של החברה מהארץ ועוד הרבה. אחרי שנה זה התקלקל. לקחתיו למישהו אמר שזה חד פעמי ואן מה לעשות. הגוף חימום יש בו הפסקה כמה מילימטרים. נשבר. שאלתי אם אפשר להלחים..אמר שלא. הנה עוד אחד שקנה מחול והגוף חימום נסדק' מייד.אז מי אמר שהחברה מהארץ תחזיק בשימוש יומיומי שנים?
   אין מים כבר כמה שבועות..ואין כסף ..

   הגב למחזיקים מעמד עשורים??
 • איתן

  הי
  תודה רבה על הכתבה.
  אני מחפש לי עכשיו מזקק
  אז מה עדיף?
  אוסמוזה הפוכה? או מה שאתה קנית? ולמה?

  הגב לאיתן
 • דוד

  מישהו פה יכול לתת לי את רשימת העבריינים שמרעילים את המים עם פלואוריד .
  שמות וכתובות בבקשה

  הגב לדוד
  • מנהל הפרויקט

   תתחיל במנכ"ל משרד הבריאות ותרד למטה או למעלה בסולם

   הגב למנהל הפרויקט
  • אלדד

   ביבי הכשיל את חוק הפסקת ההפלרה ולכן הוא האחראי הראשי.

   מי שמצביע לו בבחירות כאילו הרעיל את ישראל במו ידיו.

   בלי להיכנס לשאלות פילוסופיות אם כדאי להצביע בבחירות או לאו.

   אני מאמין שהוא זה שמחליט בישראל ולא כל מיני אנשים במשרד הבריאות.

   בכל מקרה אם הוא לא יבחר ומי שיעמוד בראש הממשלה הבאה הצביע קודם בעד הפסקת ההפלרה ופתאום יצביע בעד ההפלרה זה סימן שהוא לא ממש שולט אלא מקבל החלטות של מישהו אחר.

   הגב לאלדד
  • ורד

   בנימין נתניהו
   סגן שר הבריאות ליצמן וכל חברי הליכוד שחתמו על התקנה שוב לפני שלושה חודשים תחת טענת משמעת סיעתית

   הגב לורד
 • אלדד

  יצאת מלך.
  אתה צריך לקבל את פרס ישראל.

  הגב לאלדד
 • בעל המחבר

  אוסמוזה הפוכה גם כן מייצר מים טהורים. המערכות עצמן די יקרות וצריך לתחזק פילטרים שזה יקר וכאב ראש. וגם יש ביזבוז רציני של מים. על כל ליטר של מי שתיה שמונה ליטרים יורדים ישר לביוב. יש כאלה שאומרים שגם מתרבים חיידקים על הפילטרים. אבל בהחלט זה אופציה מעולה מבחינת טהרת המים.

  המזקק שאני קניתי הוא אחלה ואני מבסוט ממנו. צריך להחליף פחם פעיל פעם בשלושה חודשים. שזה עולה שקל או שתיים. כמה מים שאתה מכניס פנימה ככה אתה מקבל. החיסרון זה שצריך מראש לדאוג למלא מים. אני פשוט ממלא לפני שאני הולך לישון ויש לי מים לשתיה כל היום. עדיף על לסחוב ליטרים מהסופר.

  בקשר לעבריינים. שמעתי את השם אחים עופר כמה פעמים. אבל אל תסמוך עלי חחחחח.

  אני ממליץ לאנשים פה לחפש ביוטיוב disstilers . רואים שם תגובות של אנשים שקנו מכונות זיקוק. התגובה הכי נפוצה זה ההתפעלות מכמות הזבל והסירחון שנשאר במכונה בתום השימוש. אני יכול להעיד שאכן נשאר במזקק מלא חומרים בלתי מזוהים ומסריחים מאד. לא יודע איך אפשר לשתות את זה.

  הגב לבעל המחבר
  • אלדד

   בקישור שרשמת בכתבה ליבואנים mrc הם רוצים 1122 ש"ח.
   המע"מ אומנם עלה באחוז עוד כ 10 ש"ח
   אבל מה שהקפיץ את המחיר זה סט של 4 יחידות(פילטר)למזקק
   במים שהם ממליצים להחליף יחידה כל 3 חודשים.
   160 ש"ח+מע"מ.
   1122-187=
   935 מחיר המכשיר נטו בלי פילטרים(אם בכלל אפשר לקנות ככה).

   נשאלת השאלה למה התכוונת בכמה שקלים לפחם?

   האם הפילטר עצמו יכול להישאר הרבה זמן ואתה חוסך ע"י קנית הפחם הפעיל במקום אחר?

   איפה אתה קונה את הפחם הפעיל הזה?

   הגב לאלדד
  • אלדד

   דיברתי עם המכירות שם והיא לא יודעת על האופציה הזאת שדיברת עליה עם ה 2-3 שקל להחלפה.

   האם החלפת כבר פילטר בשיטה הזולה שאתה מדבר עליה?

   אצלהם החלפת פילטרים עולה עכשיו(תלוי בשער בדולר)

   187 ש"ח לסט של 4 פילטרים וצריך להוסיף משלוח של 50 ש"ח

   אז זה לא נורא אבל גם לא נעים.

   237 לחלק ל 12 חודשים: כ 20 ש"ח לחודש.

   לא יקר אבל גם לא זול.

   הגב לאלדד
  • אני רוצה להעמיד מספר דברים על דיוקם.
   1) במערכת אוסמוזה אכן צריך להחליף פילטרים – אחת לשנה. זה לא "כאב ראש רציני" וגם לא מהווה בעייה למי שיש לו ידיים טובות, זה קל לביצוע עצמי וגם ניתן להזמיןם טכנאי להחלפת הפילטרים למי שלא רוצה לבזבז זמן או להתעסק בעצמו.
   2) יש בזבוז של מים- אבל לא 8 ליטרים של מי ביוב, אלא רק 3 ליטרים. בממוצע, זה אומר תוספת של קוב אחד לחודשיים למשפחה ממוצעת. ניתן גם למזער את הנזק עם התקנת מערכת מים אפורים שתאסוף את המים הללו.

   גילוי נאות, אני בעל עסק למכירת מטהרי מים כגון מערכות אוסמוזה הפוכה, מערכות סינון ומתקני מיני בר.

   • מיכל

    תגיד, מה עם הפילטרים ה'הפשוטים'? אלה שממלאים ישירות מהברז ככה?

    הגב למיכל
 • דוד

  אוקיי אלו 4 עבריינים ראשיים בקנוניה הזאת
  מנכל משרד הבריאות – רוני גמזו
  מנהל אגף בריאות השן – שלמה זוסמן
  מהנדס הפלרה ארצי – איתן גברון
  ראש שירותי בריאות הציבור – איתמר גרוטו

  הגב לדוד
 • DrWho

  מידע חשוב מאוד

  ניתן להוריד mp3 של אנדרו וובר אצל ליסה הריסון:
  http://www.lisamharrison.com/listen-to-mp3/

  הוא מסביר שם עוד דברים חוץ ממים מזוקקים, גם ריפוי עצמי באמצעות שתן של אלרגיות וחוליים אחרים, חומר מדהים

  ניתן לזקק מים בבית, כמו שמסבירים באתרים שונים, כמו זה למשל:

  http://preparedforthat.com/diy.....mment-4347

  הגב לDrWho
 • רון

  תודה על הכתבה, גם אני מאמין אדוק בחשיבות מי שתייה.
  וכל מה שעובד – יבורך.
  אולם מספר נקודות למחשבה:
  לגבי השוואת המחיר עם אחזקת אוסמוזה הפוכה:
  מכשיר הזיקוק שהומלץ בכתבה צורך 750 וואט בשעה,כלומר כ0.45 ש"ח לשעה.
  עפ"י היצרן 4 ליטר לוקח בערך 3 שעות.
  שימוש חד פעמי כל יום במשך חודש = כ40 ש"ח בחודש. 486 ש"ח בשנה (כולל מע"מ).

  אותו הדבר כמו החלפה של כל 5 הפילטרים באוסמוזה.
  http://www.filtershop.co.il/?p=47

  באוסמוזה הפוכה רק צריך להחליף פילטרים פעם בשנה. במתקן הזיקוק צריך לנקות ידנית כל פעם אחרי השימוש (או אחרי כל כמה פעמים).

  פילטר הפחם הפעיל במכשיר הזיקוק נראה מאוד לא רציני לעומת מערכות אוסמוזה הפוכה ואני בספק כמה הוא אפקטיבי.

  רצוי גם לציין שיש מאורר שפועל נון סטופ בכדי להפוך את האדים בחזרה לנוזל – כלומר המכשיר רועש.
  *מכשיר דומה בפעולה:
  http://www.youtube.com/watch?v.....38;t=6m10s

  הגב לרון
  • runa

   היי רון ידוע לך על אנשים שמוכרים בארץ בר מים של אוסמוזה הפוכה (ללא צורך בקידוח בשיש או בכיור) אם יש בכלל דבר כזה?

   הגב לruna
   • רון

    runa, בארץ בחיפוש באינטרנט לא מצאתי.
    בחו"ל יש את הפטנט כדוגמאת הסידור הזה:
    Countertop Reverse Osmosis
    http://www.youtube.com/watch?v=w4q0kd82ZPA

    ראיתי כמה כאלה אונליין באמזון באיביי וכו'.
    אולם איני יודע מה איכות הפילטרים.
    לא יודע למה לא מוכרים את זה בישראל (אבל אולי כן)
    אם תוכלי למצוא ולקנות רק את החיבור המיוחד לראש הברז, ולחבר פילטרים איכותיים. תהיה לך אחלה מערכת ניידת ובזול. (ואולי עדיין שווה כלכלית לקנות אונליין את המערכת כולה ולהחליף פילטרים בארץ).

    אם למחיר אין שיקול
    אני אישית השקעתי במערכת הזו (היא גם ניידת)
    http://www.purewatersystems.com/bev100.php

    הגב לרון
    • רון

     אוה מצאתי, הנה אחד מהארץ:
     http://www.rndwater.com/207814.....7%93%D7%AA

     אני משער שאפשר להוסיף עוד פילטרים ואו/גם לשדרג.
     שווה לדבר איתם.

     הסיפור יותר פשוט ממה שחשבתי :אפשר לקנות רק מחבר לברז משהו כמו זה:
     http://www.hydroshop.co.il/rec.....7%90%D7%9D

     ופשוט לחבר פילטרים אמריקאים איכותיים שאת תבחרי לבד.
     (צינור כניסה למערכת, צינור יציאה לקנקן שתייה וצינור מים מלוכלכים לתוך הכיור)
     מקווה שעזרתי.

     הגב לרון
   • תודה לרון שמצא את האתר שלי…
    לאוסמוזה ניידת מספר חסרונות, כמו שצויין בווידאו- מאחר ואין מיכל אגירה, המים יוצאים בטיפטוף. זה לוקח זמן למלא מיכל.
    ניתן להתקין מערכת אוסמוזה רגילה לא קדיחה בשיש במקרים מסויימים, אבל ברובם זה יצריך קדיחה בחרסינה כדי למקם את הברז מעל הכיור. ועדיין, יש גם אפשרויות נוספות, ראו את התמונה בלינק הזה: http://www.rndwater.com/207814.....93%D7%A2-1
    הברז הותקן על גבי מדף עץ שממילא היה במקום, ולא מעל הכיור. החיסרון במצב הזה הוא, שלא ניתן לשטוף ירקות ופירות עם המים של האוסמוזה כמו עם ברז מעל כיור. היתרון הוא, שהמערכת ניידת לחלוטין, ולא יהיה צורך לסתום חורים לא בשיש ולא בחרסינה.

  • חיים אברבוך

   חפש בגוגל "מים חיים8"

   הגב לחיים אברבוך
 • בעל המחבר

  בקשר לאוסמוזה הפוכה.
  מה שעובד בשבילך אחי זה מה שטוב. לי אין שום קשר או אינטרס לחברה כזאת או אחרת, כל אחד והשיקולים שלו.
  בקשר לאיכות הזיקוק אני יודע שמכשירים כמו שלי מוצאים מיים ב 0 PPM גם עם הפילטר פחם הפשוט הזה. שזה איכות מעולה שמתאימה לניסויים ועבודה במעבדות.

  לגבי ניקיון, פשוט מוסיפים טיפה מלח לימון בזמן הזיקוק והמכשיר מבריק כמו חדש (מלח לימון לא עובר את הזיקוק).
  כמו כן בזיקוק באדים אין שום חשש לחיידקים וכו' כי החום הורג הכל.

  לגבי המאוורר- הרעש ששומעים בסירטונים ביוטיוב הוא קצת מוגזם, אני בכלל לא שומע את המכשיר. כמו מאוורר שולחן רגיל.

  אפשר להוסיף את השיקול הטבעי. בטבע התהליך שמתרחש זה תהליך של אידוי ועיבוי. אוליי התהליך הכי דומה לאוסמוזה הפוכה זה הסינון של הכליות… אפשר להגיד.

  בין כה אפשר תמיד לרכוש די בזול מד חלקיקים ולראות ב PPM בדיוק כמה חלקיקים יש לך במים שאתה שותה.

  הגב לבעל המחבר
  • yosi

   הי, תוכל בבקשה לתת לי אינפורמציה באיזה מערכת זיקוק אתה משתמש?

   הגב לyosi
 • שבתאי

  כתבה יפה וחשובה, ובהחלט מועילה אך ישנם טעויות חמורות שיכולות לסכן את הציבור וכוונתי במיוחד לסיפא שבמשפט הבא:

  חשוב מאד שאנשים יבינו שה'מינרלים' שיש במים המינרלים שלהם הם למעשה תוצאה של חילחול מי גשמים במשך חודשים או שנים דרך שכבות של סלע וחול! ולמעשה הם מינרלים שאין להם שום ערך תזונתי לגוף שלכם!!!

  ועוד איך שיש ערך, ורב מאד למינרלים הלא אורגאנים שבמים,

  על רגל אחת: שאם לא כן לא היו מוכרים תוספי תזונה של מינרלים כמו מגנזיום וסידן, והם כולם אינם אורגאנים

  וכן אם היה לך ניסיון טיפולי היית יודע שיש להם ערך רב מאד

  אני כן מסכים שהם לא תמיד נצרכים ובמיוחד לא במינונים גבוהים כמו שקורה עם תוספי סידן שיותר מזיקין מאשר מועילים במינונים גבוהים

  הגב לשבתאי
 • בעל המחבר

  לגבי המחיר. תתקשר אליהם והם יתנו לך הצעת מחיר. לי הם עשו הנחה של 20% בערך אם אני זוכר נכון. סה"כ יצא לי 950+-

  בקשר לפחם פעיל.אני חושב שאפשר לקנות את זה בכל חנות של אקווריומים ופשוט להחליף את הפחם הקיים. או פשוט להעביר את המים דרך פחם לפני כל התהליך של הזיקוק ואז מלכתחילה אין חומרים נדיפים במים.

  בקשר לעלות של ההפעלה. החימום עובד חזק בשעת ההרתחה שזה חצי שעה. מרגע שהמים רותחים הטרמוסטט נכנס לפעולה. זה ידוע לשלמור על מים חמים זה פחות חשמל מאשר להגיע לנקודת הרתיחה.

  בכל מקרה אלו פרטים שוליים לדעתי.

  הגב לבעל המחבר
 • בעל המחבר

  לגבי מינרלים לא אורגנים.

  השימוש של הגוף במינרלים האלה הוא זניח. בשביל שהגוף יוכל לספוג מגנזיום, למשל, דרך העיכול צריך תנאים מאד מיוחדים כמו חומציות מדוייקת ונוכחות של אנזימים ספציפים.

  לגבי תוספי מזון שאינם אורגנים, הסיבה שמוכרים אותם זה מאותה סיבה שבכל העולם מוכרים לציבור מים מינרלים. והסיבה היא שהציבור לוקה בבורות חמורה בכל מה שקשור לביוכימיה הכי בסיסית של המזון. לגבי היעילות שלהם- אני בעצמי לקחתי כמה תוספי מזון שעשו לי נזק רציני לבריאות ושכנעתי את עצמי שזה טוב, לקח לי הרבה זמן להבין שהנזק מגיע מהתוספים. קוראים לזה פלסיבו, ופלסיבו ריפא הרבה מאד מחלות כי זה הכח של המח.

  לגבי חוסר היעילות של מינרלים שאינם אורגנים- יש אלפים על גבי אלפים של מאמרים ומומחים שמגבים את הדעה הזאת. גם לי בהתחלה זה היה נראה מוזר. עד שלבסוף הפנמתי את הרעיון שאנחנו לא אמורים לאכול חול, אלא פירות וירקות.

  הגב לבעל המחבר
  • b5

   היה עוזר אם היית שם קישורים לאחד או שניים מהמאמרים (הרציניים שעברו ביקורת עמיתים) לגבי השימוש או אי-השימוש של הגוף במינרלים אנאורגניים.

   להבנתי זה הטיעון הכי חזק נגד מים מזוקקים, אשמח לקרוא מחקרים רציניים שמראים שמינרלים אנאורגניים אכן אינם שמישים לגוף ושמים מזוקקים אינם מרוקנים את הגוף ממינרלים שמישים.

   ורק שתבין את עומק הבעיה – יש לנו מערכת אוסמוזה הפוכה כבר כמעט 20 שנים (הוחלפה פעם או פעמיים למודל חדש יותר) הציעו לנו להוסיף לה "אבן" שמחזירה מינרלים למים כדי שהגוף לא יאבד אותם (היו כל מיני אמירות על נזקים ללב, לעצמות וכו').

   כפי שאמרתי, אשמח לקרוא מחקרים רציניים בנושא.

   תודה.

   הגב לb5
   • מנהל הפרויקט

    אם אתה מתכוון ל"מינרליזטור" שמוסיפים למערכות אוסמוזה הפוכה,
    אז לפי מה שאמרו לי זה לא מחזיר מינרלים למים אלא רק גורם להם להיות בסיסיים מעט יותר
    דרך הוספת סידן.

    הגב למנהל הפרויקט
    • b5

     אבל גם סידן זה מינרלים לא?
     לא ברור כל הסיפור הזה.

     אם מישהו יודע להסביר (וגם יכול לתקף את זה עם מקורות מוסמכים) – אנא.

     הגב לb5
     • רון

      עם קצת פרופורציה הויכוח הזה נעשה לא רלוונטי:
      לשם הויכוח הבה נאמר שהמינרלים האנאורגניים במים אכן נספגים בגוף. אבל כמה בכלל הם מספקים מתוך התצרוכת היומית המומלצת ?

      המלצת רשויות הבריאות לצריכת מינרלים יומית היא
      בערך 1000 מ"ג סידן לבוגר
      ו200 מ"ג לעולל עד 6 חודשים וכו'
      http://ods.od.nih.gov/factshee.....uickFacts/
      וכן
      1500 מ"ג נתרן.
      300-400 מ"ג מגנזיום למבוגר, 80 מ"ג לעולל עד שנה.

      כמה סידן יש במים מינרלים, לדוגמא של חברת נביעות ?
      60 מ"ג בליטר אחד של "מים מינרלים"
      http://www.neviot.co.il/%D7%A1.....7%99%D7%9D

      לגבי נתרן ומגנזיום זה 20 מ"ג כל אחד מהם בליטר מים
      http://nutritiondata.self.com/.....ges/9238/2

      הגב לרון
      • b5

       הנקודה היא אחרת:

       האם כשאתה שותה מים מזוקקים, הם "מושכים" מינרלים מהגוף שלך כפי שטוען ארגון הבריאות העולמי?

       אם יש מחקרים שמראים משהו אחר – אשמח לקרוא.

       הגב לb5
       • שלום b5,
        אשמח לקרוא מחקר של ארגון הבריאות העולמי על בני אדם. להוציא תאים מהסביבה הטבעית שלהם ולעשות ניסוי עם מים מזוקקים זה מומחיותו של המדע, שזה להוציא את האדם כמכלול מהמשוואה. עד אז הבריאות והמחקר האישי קודם למחקר רשמי מדעי, לדעתי.

        בברכה,
        גל

      • אחרי שנים של התעניינות בתזונה בריאה, וכמובן גם נסיון על עצמי, הדבר הכי חשוב שהבנתי, הוא – שרשויות הבריאות הם המוסד האחרון שצריך לסמוך עליו.
       ממלאי התפקידים שם, דואגים אך ורק לתחת של עצמם, וכמובן לכסף של עצמם או של טייקונים כאלו ואחרים.
       כמעט בכל תחום שקשור לבריאות, נוכחתי לדעת שהם מטעים את הציבור ובגדול.
       כמו למשל – לאכול שלושה מוצרי חלב ביום, אחרת תסבול מחוסר בסידן. האמת היא שזה בדיוק ההיפך.
       אני לא מכירה אף אחד שבריאותו השתפרה בזכות צריכת סידן בכמות מומלצת לפי רשויות הבריאות. או צריכה של כל מינרל או ויטמין אחר לפי המלצתם.
       במקום לשאול כמה סידן יש במים שאנו שותים, עדיף לבדוק כמה סידן יש באוכל שאוכלים – כמו למשל טחינה משומשום מלא וכו'. הסידן לא חייב ולא צריך להגיע דרך המים. כך גם כל שאר המינרלים.

    • פניתי לחברה שכותב הכתבה על מים מזוקקים קנה ממנה את המזקק שלו,והם אמרו לי שלמעשה מדובר בזיקוק גס שאינו מסלק את המתכות,האם יש טעם להשתמש בזה?
     בתודה
     שמעון

   • בעל המחבר

    יניב אתה יכול לעשות ניסוי בבית.

    תן לכלב או לחתול שלך מים מהמינרליזטור. ובנוסף מים מזוקקים ללא שום תוספת ותראה בעצמך מה הוא בוחר.

    הגב לבעל המחבר
    • נסים לוי

     שלום
     אני נמצא כבר שנתיים בפילפינים. כאן מי השתייה מטוהרים בעזרת מכונות. אנו קונים ג'ריקן של 20 ליטר בעלות של 2.5 ש"ח ליחידה.
     המים נהדרים ב"טעמם" אך לא יכול לזקוף להם שום נס בריאותי או משהו דומה.
     האם אלה מים מזוקקים או רק מטוהרים? ומה ההבדל?
     מענינת אותי דעתך. בתודה

     הגב לנסים לוי
     • שלום רב ניסים,
      מים מטוהרים שונים ממים מזוקקים, לפחות בהגדרה הרווחת (למרות שמילונית זה אותו הדבר). בכל זאת ההתייחסות שלי כרגע היא להגדרה הרווחת. במים מטוהרים יש מינרלים ובמים מזוקקים אין. וגם יש לי תחושה שאתה קונה מים ממכונה שנקראית קנגן. Kangen water. שזה תרמית איומה. טענות מגוחחות על ספיגת מולקולות קטנות יותר בגוף כשלמעשה מה שמקבלים "במים" זה חצאי מולקולות. זה טוב אחרי כימו, כלומר שזה כמו תרופה. אבל כמובן שלא בטוח שזה מה שאתה שותה.יש חבר בקבוצה בפייסבוק על שתיית מים מזוקקים שדיווח שאפילו אחרי 3 חודשים של אוסמוזה הפוכה בלבד ללא מינרליזטור כמדומני (כי זה מה הצענו שיעשה) התחילו לצמוח לו שיערות על הקרחת. ברמת ששווה להשקיע או במכונה שעושה מים מלחות או מזקק מים על-ידי אידוי. ובכללי, למים מזוקקים אין טעם. לא מומלץ לבדוק אם משהו טוב לפי טעם. צמחים מרים למשל מדהימים לבריאות.

      אשמח לכל שאלה,
      גל

      • גל שלום,עד למציאת מכשיר זיקוק מתאים אני שותה מים מזוקקים של איזו חברה יבואנית מראש העין ויש למים קצת טעם לוואי.כך גם היה במים מזוקקים מבית המרקחת,אני מחפש מכשיר מזקק לבית שמנטרל גם מתכות האם תוכל להמליץ?

 • פבל

  כמה המכשיר הזה עולה

  הגב לפבל
 • תומר

  תודה רבה על המידע!
  יש לי שאלה האם מים מזוקקים שקונים בבתי מרקחת ובתחנות דלק ראויים לשתייה?

  הגב לתומר
 • סלסטור

  אני שאלה:

  עם איזה מיים אתה מבשל אם כך?

  הגב לסלסטור
  • בעל המחבר

   תמיד יש לי בסטנד-ביי צנצנת זכוכית של חמש ליטר מים מזוקקים ש"הכינותי מראש" לבישולים. אם זה עונה לשאלתך :).

   נ.ב ראוי לציין שבישול עם מים מזוקקים זה חוויה קולינרית יוצאת דופן. ממש מחזיר לאוכל את הטעם.

   הגב לבעל המחבר
 • קובי

  המים המזוקקים האלה,הם בעצם כמו מים מזוקקים שמוכרים בסופר בשביל הרכב? אפשר בנתיים לשתות את המים המזוקקים שמוכרים בחנויות?

  הגב לקובי
 • סלסטור

  שימו לב מה כתוב בעלון השימוש של המכשיר:

  The friendly reminding: The pure water is not the distilled water
  The high-temperature autoclave must adopt the distilled water as the job medium . Even if pure water, contain
  various kinds of mineral substances, it will produce the scale to evaporate under the high temperature, after one
  period time, the scale will make the electromagnetic valve sealed and does not cause the steam to be revealed
  severely , it causes the tiny pipeline to return, the pressure sensor stops up , and such troubles as the
  temperature sensor does not work. And having hole apparatus while being small-scale in sterilization room, scale
  that enter apt to stop up tiny pipeline and bearing, make the performance of the apparatus reduce, influence
  service life . Therefore, It is very important to use the sterilizer.
  DRINK distilled water machine is the best way for clinic .hospital office, laboratory, etc. to obtain distilled water
  frequently, you pour into ordinary running water only, can get high-quality distilled water continuously in being
  leisurely! Everything is so simple !
  MRC.VER.

  הגב לסלסטור
  • רון

   אני חושב שהם מתכוונים לautoclave (מכונה לעיקור [סטריליזציה] של מכשירים רפואיים) שגם נמצאת בקטלוג שלהם ומומלץ להשתמש רק במים מזוקקים שהמזקק הנ"ל נותן.

   הגב לרון
 • איתי

  יש פה אי הבנה (לפחות אצלי)
  כתבת על השיפור בבריאות אצלך אחרי ימים ספורים מרגע המעבר לשתיית מים מזוקקים.
  ובהמשך הכתבה כתבת שמרגישים חרא בחודשיים הראשונים או עד חודשיים מרגע ההתחלה אז זה קצת נוגד.
  אשמח להסבר

  הגב לאיתי
  • DrWho

   מה שאנדרו וובר אומר, שיש הרגשה רעה בחודשים הראשונים בגלל אפקט ה-דיטוקס, ולאחר מכן הכל מסתדר

   הגב לDrWho
   • איתי

    ומה לגבי השיפורים שנרשמו בימים הראשונים זה לא נחשב לחודשים ראשונים?

    הגב לאיתי
    • בעל המחבר

     אני הרגשתי את היתרונות כבר מהיום הראשון.
     בקשר לתופעות הלא נעימות הן באות והולכות, ואצלי הן לא נמשכו יותר מכמה שעות ביום. ויחסית למוצרים אחרים שמתיימרים לעשות ניקוי רעלים, הדיטוקס של מים מזוקקים הוא יחיסית עדין ונסבל מיכוון שהמים מובילים את הפסולת ישר מיחוץ לגוף. במאמר השתמשתי במונח 'גלים' של דיטוקס מיכוון שזאת ההרגשה פעם בא פעם הולך.

     העיקרון זה תמיד להמשיך לשתות ושלמור על זרימה קבועה של מים. ככה כל הזבל לא מקבל הזדמנות לעמוד במקום ונשטף החוצה.

     מקווה שהבהרתי שאו ברכה.

     הגב לבעל המחבר
 • יוסי

  תגיד, אתה מנסה להרוג פה אנשים?!
  ראשית, אצלי בבית אני שותה מים ממערכת אוסמוזה הפוכה מזה כחמש שנים.
  שנית, לאורך כל היצירה הפגנת רמת בורות מדעית בהחלט מרשימה.
  אני מציע לך להתחיל ללמוד מה הם "מים מזוקקים" ולא להמציא הגדרות משל עצמך. תמשיך לקרוא על "אירוסולים" וגם על החומציות של מי גשם (לא גשם חומצי).
  שתן אינו מים מזוקקים. אחד התפקידים של השתן הוא לפנות רעלים מהגוף.
  גם מיצים הנסחטים מירקות ופירות הם לא מים מזוקקים. ההיפך. הם עשירים במינרלים, וויטמינים וחומרים אחרים.

  !!! הכי חשוב שאנשים ששותים מים מזוקקים יקפידו לצרוך כמות נאותה של מלחים, כי צריכה מופרזת של מים מזוקקים מביאה להתפוצצות של כדוריות הדם האדומות.

  הגב ליוסי
  • בעל המחבר

   יוסי,
   לא המטרה שלי היא לספק מידע שאולי יכול לעזור לאנשים.
   אם לא הבנת אני לא ממליץ לשתות מי גשם מיכוון שהגשם בימינו אכן מזוהם.
   שתן הוא 95% מים מזוקקים, ההגדרה של מים מזוקקים היא מים שאינם מכילים ממסים אנא-אורגניים. שאר התרכובות שנמצאות בשתן הן אורגניות והרכיבים הפשוטים שלהם אינם מסיסים במים.
   המינרלים שנמצאים בפירות הם כולם מינרלים בתצורה האורגנית שלהם. משמע שהם חלק מתרכובת כימית אורגנית מורכבת ואינם צפים בתצורה היונית שלהם (שלילי או חיובי) וע"פ הגדרה מדעית הם מים מזוקקים לחלוטין לכל דבר. כנ"ל לגבי וויטמינים – תרכובת אורגנית שהרכיבים שלה אינם מתפרקים ומתמוססים במגע עם מים.

   לגבי מלחים- מלחים זה מינרלים בתצורה היונית שלהם, והגוף לא אוהב אותם. וזאת הסיבה שהוא מסנן אותם באופן תמידי דרך הכליות. אחוז המינרלים היונים (לא אורגנים) שהגוף יכול לנצל הוא זניח. וסילוק השאריות זה תהליך שגוף בריא יעשה בהקדם האפשרי.

   תחפש באינטרנט או אצל מישהו שמבין בביו-כימיה של המזון ותראה שאני לא ממציא את המידע הזה אחי.

   ברכה ושלום.

   הגב לבעל המחבר
 • רן

  אני לא יודע הרבה לגבי מים מזוקקים והשפעתם, רק זכור לי שעיקר הבעיה היא שהם אינם מכילים מינרלים ויש לזה השפעה שלילית מתמשכת על הגוף.

  אבל צרפתי כאן תמונה של מסנן מים לדירה שמותקן ליד הצינור הראשי. וכל 4 חודשים יש להחליף אותו:
  http://www.efind.co.il/Detailed/56504.html

  ותמונה של הסנן אחרי ארבעה חודשים של שימוש ביתי:
  http://www.efind.co.il/img/tip.....120003.JPG

  תראו את זה ותבינו עם מה אתם מתקלחים, מה אתם שותים (בהנחה שאין לכם מסנן בסיסי).

  (סנן בכניסה לבית עולה כ- 400 שקלים, והחלפת פילטרים כ – 200 שקלים לשנה). לי אין את האומץ לשתות מהברז.

  הגב לרן
  • שלום רן

   אז למה שלא תרכוש פעם אחת בחיים מטהר של "מים חיים8"
   וגם תשתה מים מהברז ואם תקרר אותם תשתה כול פעם 3-4 כוסות כי הם כול כך טעימים ומשכרים להבדיל אלף אלפי הבדלות כמו קוקה קולה.

   תרגיש מים שיורדים כמו קטיפה בגרון גם כול הגוף שלך ושל אשתך והילדים ירגישו בהבדל בהתקלחות וגם הצמחים ועולם החי ירגיש אחרת, המטרה היא לא פרסומת אלה לגלות את האמת מה אפשר לעשות כדי לשתות באמת מים שטובים לבריאות שלנו ולא לפילטרים ולספקי הפילטרים שמצליחים לחלוב את הקונים מדי כמה חודשים

   אחריות ל 10 שנים ואם זה לא מתאים לך תוכל להחזיר את המכשיר לאחר שימוש של חצי שנה ( עדין אך אחד לא החזיר מכשיר) מעשרות אלפי קונים בארץ ובאירופה , כי מוצר טוב לא מחזירים. ולקבל את הכסף ששילמת בחזרה, במקום להתווכח מה ומי נכון וטוב, תכנס לאתר ותראה מה כותבים משתמשים רבים ותוכל גם להתקשר אליהם

   שנה טובה ובהצלחה
   חיים

 • גלעד

  אפשר בבקשה לדעת מי הוא הכותב האנונימי ומה השכלתו והכשרתו?
  האם למד רפואה למשל?
  נשמע שהוא מומחה גדול בתחומים שאף רופא לא מבין בהם באמת… מעניין.

  הגב לגלעד
  • גלעד

   בינתיים התחלתי לבדוק את הנושא בויקיפדיה.
   שם נאמר כי:

   "ישנה מחלוקת לגבי הסיכון לעומת הכדאיות שבשתיית מים מזוקקים. המצדדים טוענים שמים מזוקקים הם המים הטהורים ביותר שבנמצא ויש להם יכולת מוגברת לנקות את הגוף מזיהומים. המתנגדים מזהירים שמכיוון שריכוז המלחים במים המזוקקים הוא נמוך מאד, הם עלולים לגרום לספיחת מים מוגברת בתאי הגוף עקב תהליכים של השוואת ריכוזים דרך אוסמוזה וכמו כן לספוח מהגוף מלחים ומינרלים שדרושים לו. לשתי הטענות אין גיבוי מדעי."

   אני מחפש מקורות מידע אמינים נוספים.

   הגב לגלעד
   • ובכן, זהו הדו"ח של ארגון הבריאות העולמי בנושא:
    http://www.who.int/water_sanit.....alized.pdf

    המחקרים לא מספקים, אבל מכל מה שידוע היום, זה לא בריא לשתות מים מזוקקים. זה מפר את מאזן החומרים בגוף, ו"שואב" ממנו חומרים חיוניים, באופן שקשה להחזיר מהתזונה.
    אני לא רופא, ולכן אשמח לשמוע חוות דעת של רופאים (או ביוכימאים, או כל אדם עם השכלה רלוונטית) – לגבי הדברים שכתובים בדו"ח הזה.

    עם כל הכבוד לכל מיני בלוגרים אנונימיים, מוכרי מתקני זיקוק מים או אנשים כמו האנדרו הזה, שמעיד על עצמו כי הוא:
    "Self-educated, self-employed, award-winning artist, never a follower or slave to academic, business, or other institutions.
    Complier of ancient and modern knowledge on the healing properties of pure waters. "

    בכל הקשור לענייני בריאות אני מעדיף לקבל עצות מארגון הבריאות העולמי.

    • מנהל הפרויקט

     ארגון הבריאות העולמי זה אותו גוף שהכריז על מגפת שפעת החזירים
     כמגפה דרגה 6, והמליץ לכל המדינות לקנות חיסונים מחברות התרופות, לא?
     זה אותו גוף שלאחר מכן התגלה בועדת חקירה של הארגון האירופי שהוא מושחת וכי חברות התרופות
     הסתננו לשורותיו וכי הם בעצם משפיעים על החלטותיו המקצועיות, לא?
     ארגון הבריאות העולמי זה אותו גוף שהמליץ לחסן נשים בעולם השלישי בחיסונים שגרמו להם לעקרות, לא?

     אני לא מאמין לאף מילה שיוצאת להם מהפה.

     הגב למנהל הפרויקט
     • ארגון הבריאות העולמי הגיע למסקנות על סמך מחקרים שבוצעו בתחום ע"י אחרים. אתה מוזמן לקרוא את הדו"ח, ואם משהו לא ברור, אפשר להתייעץ עם רופאים.
      כן, האנשים הנוראים האלה שמנסים להרוג אותנו כל הזמן, ולומדים את זה במשך 10 שנים.

      ואיך הגיע למסקנותיו האמן החתרן אנדרו?
      שאבדוק?

      • חן

       כמובן שזה לא נתפס
       אף רופא לא מתחיל את לימודיו מתוף שאיפה להשלות ולפגוע
       הצרה היא שגם הם שרויים בקונספציה מוטעת

       "ארגון הבריאות" בסופו של יום אינו עושה את עבודתו נאמנה

       הגב לחן
     • גם אני מעדיפה להאמין ל"בלוגרים אנונימיים" יותר מאשר לארגוני בריאות באשר הם!

    • רון

     אני החלטתי לעבור לשתיית מי אוסמוזה הפוכה
     לאחר המחקר הגדול של מיי הברז בארה"ב של ארגון EGW

     In an unprecedented analysis of 20 million tap water quality tests performed by water utilities between 2004 and 2009, Environmental Working Group (EWG) found that water suppliers detected a total of 316 contaminants in water delivered to the public. Environmental Protection Agency (EPA) has set enforceable standards for only 114 of these pollutants.

     Another 202 chemicals with no mandatory safety standards were found in water supplied to approximately 132 million people in 9,454 communities across the country. These "unregulated" chemicals include the toxic rocket fuel component perchlorate, the industrial solvent acetone, the weed killer metolachlor, the refrigerant Freon and radon, a highly radioactive gas.
     http://www.ewg.org/tap-water/pressrelease

     וגם המחקר שלהם על מים "מינרלים" :
     Laboratory tests conducted for EWG at one of the country’s leading water quality laboratories found that 10 popular brands of bottled water, purchased from grocery stores and other retailers in 9 states and the District of Columbia, contained 38 chemical pollutants altogether, with an average of 8 contaminants in each brand. More than one-third of the chemicals found are not regulated in bottled water. In the Sam's Choice and Acadia brands levels of some chemicals exceeded legal limits in California as well as industry-sponsored voluntary safety standards. Four brands were also contaminated with bacteria
     http://www.ewg.org/reports/Bot.....estigation

     את הסרט "ארין ברוקוביץ" אתה מכיר ?
     The carcinogenic chemical chromium-6 (or hexavalent chromium) has been found in the drinking water of 31 of 35 U.S. cities analyzed by the Environmental Working Group
     http://blogs.ei.columbia.edu/2.....-s-cities/

     הגב לרון
     • מים מזוהמים זה דבר אחד, ומים מזוקקים זה דבר אחר.
      שניהם אינם טובים לבריאות, כל אחד מסיבותיו הוא.

      • רון

       נו אז מה תעשה ?

       הגב לרון
       • אני לא מתמצא בתחום (הפסקתי לשתות מים מינרליים מבקבוקים וחזרתי למי ברז פשוטים). אבל יש מגוון שיטות מקובלות לטיהור מים.

        מים מזוקקים זה לא פתרון טוב, כי היות והם חסרים מינרלים לחלוטין, יש להם השפעות לא טובות על הגוף.

       • רון

        אני אישית אוהב להוסיף תמצית של trace minerals. יש כאלה שמוסיפים מעט מלח איכותי.

        ראוי לציין שמי הברז בעיר ונקובר בקנדה שמגיעים משלגים הם בעלי 3 PPM
        https://en.wikipedia.org/wiki/Hard_water#Hard_water_in_Canada
        נמוך יותר מרוב מערכות אוסמוזה הפוכה.
        לא שמעתי על בעיות מיוחדות בבריאות של מעל חצי מליון תושבי העיר.

        הגב לרון
     • רון

      ועוד כמה :
      מחקר מ2011 (טריכלורואתילן -חומר בשימוש תעשייתי)
      Researchers found a six-fold increase in the risk of developing Parkinson's in individuals exposed in the workplace to trichloroethylene (TCE).

      Groundwater contamination by TCE is widespread, with studies estimating up to 30% of US drinking water supplies are contaminated with TCE. In Europe, it was reclassified in 2001 as a "category 2" carcinogen, although it is still used in industrial applications.

      He added: "Our findings, as well as prior case reports, suggest a lag time of up to 40 years between TCE exposure and onset of Parkinson's, providing a critical window of opportunity to potentially slow the disease before clinical symptoms appear."
      http://www.bbc.co.uk/news/health-15639440

      תחקיר מגלה – יש רדיואקטיביות במי השתייה בטקסס ארה"ב
      http://www.khou.com/community/.....45553.html

      והקוקטיל של הכימיקלים עושה אותם יותר מסוכנים
      "The results confirmed two previous observations from animal studies," Ritz said. "One, that exposure to multiple chemicals may increase the effect of each chemical. That's important, since humans are often exposed to more than one pesticide in the environment. And second, that the timing of exposure is also important."
      http://www.sciencedaily.com/re.....091705.htm

      הגב לרון
   • בעל המחבר

    בשביל להבין מה העמדה של וויקיפדיה בנושא מים לשתייה. אני ממליץ לך לחפש פלואוריד…. מעניינת מאד הדעה שלהם.

    הגב לבעל המחבר
  • בעל המחבר

   הכותב האנונימי הוא אני.
   ואני אדם מהשורה, בעל השכלה כללית פשוטה.
   בתחילה הכתבה טרחתי לציין שאיני מתיימר להיות מומחה בתחום זה או בשום תחום אחר ואיני מתיהר לייעץ לשום אדם מה לעשות עם גופו ובריאותו.
   המטרה של הכתבה היא לא לקבוע עובדות ולא לשכנע אנשים לעשות דבר כזה או אחר אלא שיתוף של מידע חופשי וניסיון אישי.

   מה לא מובן?

   הגב לבעל המחבר
   • שמתי לב למשפט ההסתייגות הזה. אתה למעשה נותן מידע מצד אחד, ומתנער מכל אחריות מצד שני.

    קבעת קביעות די נחרצות בכתבה, יחסית לאחד שאינו מומחה בתחום, ודעותיו נוגדות דעות קצת יותר מוסמכות, של אנשים שיש להם השכלה בתחום, והאומץ הבסיסי לחתום בשמם על המידע שהם מביאים. (רמז, אני מתכוון למדענים ולא לאותו אמן).
    לחלוק בנסיון אישי זה סיפור אחר, ולגיטימי, אבל חלקים ניכרים מהכתבה נראים כמו מתן אינפורמציה טכנית, שאולי גם היא דעה פרטית ואולי לא. אני לא יודע כי אין מקורות מוסמכים שמגבים כל טענה (למשל כמו שנהוג בוויקיפדיה – בסוף כל משפט יש ציטוט של מקור מוסמך שמאשר אותו).
    כשאני כותב משהו בסגנון כזה אני נוהג לגבות כל טענה במחקרים תומכים. אחרת אפשר לומר כל דבר. כיצד נדע אם הוא נכון או המצאה יצירתית של איזה אמן מתוסכל?

    נסיון אישי הוא דרך מאוד לא אמינה להגיע לידע, כפי שהוכיח נסיון העבר. (וראה אפקט הפלציבו, סוגסטיה וכד' – אנשים מדמיינים דברים וחשים אותם).

    • מנהל הפרויקט

     גלעד, אני חושב שעיקר ההבדל בין הגישות
     הוא שאתה חושב שארגון הבריאות העולמי ומחקריו הוא "מקור מוסמך"
     או שויקיפדיה היא "מקור מוסמך"…

     לדוגמה,
     אני דווקא חושב שלעתים תחושותיה של אם בנוגע לבריאות ילדיה
     הוא מקור מוסמך יותר מאשר רופא שחוק ועייף שנשען על מידע שהוא מקבל
     בסיטונות מאקדמיה שמושפעת ונגועה באינטרסים זרים.

     אין זה אומר כמובן שמדע או מחקר אינם חשובים, להיפך, הם חשובים ביותר.
     הבעיה היא שהעולם המחקרי והמדעי כבר מזמן אינו מקור מוסמך בגלל חדירה של גורמים כלכליים לתוכו.

     ההישענות על העולם המדעי והאקדמי כמקור יחיד של אמת היא בעייתית בעיניי.

     במהלך ההיסטוריה היו כבר הרבה מאוד תהפוכות שהפכו על-פיהן דעות מדעיות נחרצות של מדענים "מוסמכים"

     בברכה,

     הגב למנהל הפרויקט
     • אם יש לך מחקרים יותר טובים שנעשו ע"י גורמים אחרים, הבה ונקרא אותם. אם לא, אז אין ידע. אי אפשר לדעת בלי לבדוק.

      ועם כל הכבוד לתחושות אישיות, הן לעיתים קרובות מאוד מטעות. לאנשים קשה להבין את זה, עד שלא מדגימים להם על בשרם עד כמה ההתרשמות שלהם ממה שקורה סביבם שגויה לעיתים. בשביל זה פיתחו את שיטות המחקר – כדי להתגבר על ההטיות הללו.
      אתה מוזמן לקורא בבלוג שלי דוגמאות אינספור להטיות כאלה ואחרות שכולנו נופלים בהן, וכיצד מתגברים על כך.

      אתה נופל למלכודת של חשיבת "שחור-לבן".
      לא הכל במחקר המדעי מונחה אינטרסים כספיים, לא כל הרופאים שחוקים ועייפים, וכו'. יש תופעות, נכון, כמו בכל תחום פעילות אנושי – אחרי הכל מדובר באנשים.

      אבל אותן תופעות אנושיות בדיוק (רדיפת בצע / אג'נדות פוליטיות / דתיות וכו') קיימות גם בכל אותם מקורות מפוקפקים של "אמיתות אחרות", רק בהבדל אחד – הן אפילו לא עוברות את תהליכי הבקרה שחומר מדעי עובר לפני שהוא מתפרסם או נכנס לספרי הלימוד.

      זה שמישהו הוא אנטי ממסדי, עדיין לא הופך את הדברים שהוא אומר ליותר נכונים. ומהכיוון השני – לא כל דבר שנמצא בקונצנזוס הוא קונספירציה ענקית.

      • מנהל הפרויקט

       בדרך כלל כשמישהו משתמש במילה "לעתים" הוא מתכוון "לפעמים" או "במקרים מסויימים"
       לכן אין זו חשיבת שחור לבן או הכללה כפי שאתה מנסה להציג זאת.
       הפוסל במומו פוסל, אתה הוא זה שמכליל ומציג את הדברים כשחור או לבן, לא משאיר כלל מקום לתופעות לא מוסברות, תחושות אינטואיציות או כל דבר אחר "לא מדעי" וכראיה הבלוג שלך.

       אמור לי גלעד, סתם לידע כללי, אתה מאמין באלוהים או בכוח עליון?

       הגב למנהל הפרויקט
       • אני בהחלט משאיר מקום לתופעות לא מוסברות.
        מי שבא ומיד מנסה להסביר אותן ללא כל ראיות תומכות, הוא זה שלא מסוגל לחיות בעמימות.
        אני מודה בפה מלא בכל הזדמנות, שההבנה האנושית מוגבלת כרגע, ויתכן שלעולם.
        ולראיה, עיקרון מס' 1 בחשיבה חדה (לפי ההגדרות שלי) הוא: "מודעות לפרשנות האוטומטית, השגויה לעיתים, שאנו מעניקים לחוויותינו (והצניעות הנובעת מכך)." ובקבוצת הפייסבוק, בתיאור הקבוצה, אחת משתי הנחות היסוד היא "הידע שברשותינו אינו וודאי או מלא, ויתכן שלעולם ישאר כך."

        לתחושות ואינטואיציות יש בהחלט מקום בחיים, אבל לא כמקורות ידע. לא לפי ההגדרות שלי ל"ידע" לפחות.

        ולגבי שאלתך האחרונה, לא, אינני מאמין באלוהים או בכוח עליון. לא נזקקתי לכך עדיין. במה זה קשור לנושא?

        • מנהל הפרויקט

         אבל הוא מסביר אותם ונותן ראיות תומכות.
         אתה זה שלא מקבל את הראיות הללו כראויות וזוהי בהחלט זכותך.
         אני חולק עליך בעניין, וזה בסדר.

         עוד נקודת ראות שונה בינינו היא שבעיני הידע האמיתי הוא דווקא כן זה שמבוסס על אינטואיציה (מפותחת, לא של האדם במצב הרגיל) ואילו ידע שמתקבל דרך החושים הוא זה שלעתים קרובות מוטעה ומטעה.
         אבל זה כבר עניין לדיון פילוסופי, כזה שאני מניח שיהיה לך קשה לקבל.

         בברכה,

         למנהל הפרויקט
        • בעל המחבר

         באתר של אותו "אמן" "שרלטן", יש 24 דעות של דוקטורים לרפואה שחלקם הקדישו את חייהם לחקר נושא מי שתיה ותזונה נכונה. וגם יש שם שתי ספרים אונליין של דר. פול בראג (שחיי עד 98 ושתה מים מזוקקים כל חיו- דרך אגב הוא נפטר בתאונת גלישה בגיל 98 ולא מוות טבעי). וגם ספר של דר. בניק. תעיין בהם.

         אם זה לא מספיק לך, תמשיך לשתות מים מהברז. זה הגוף שלך עשה בו כרצונך.

         לגבי הנחרצות של הדעות שלי. דעה ברורה ונחרצת זה אחת התופעות שמתרחשות כשמפסיקים לשתות מים מופלרים. ענן הערפל מתבהר טיפה. ממליץ לך לנסות.

         לבעל המחבר
 • אסף

  מעניין אותי לדעת, לפי סעיף 2 של ההנחיות לכתיבת תגובות, האם כותב המאמר על מים כן פטור מהבאת קישורים תומכים לטענות שלו?

  הגב לאסף
  • מנהל הפרויקט

   שלום אסף, בסוף המאמר יש קישורים תומכים לטענות.

   בברכה,

   הגב למנהל הפרויקט
  • er

   למנהל הפרוייקט

   "בעיני הידע האמיתי מבוסס על אינטואיציה " מה זה אומר בכלל?

   האם כל טענה שמבוססת על אינטואיציה היא נכונה ?
   ואם לא איך תדע מה נכון או לא ??

   אם האינטואיציה שלי אומרת X ושלך אומרת Y האם שנינו צודקים ??

   הגב לer
   • בעל המחבר

    מי שהעין השלישית שלו מלאה בפלואוריד לא יצליח להבין אימרות שמבוססות על אינטאיציה. כי החוש הרוחני שלו סתום.

    כל המידע שבמאמר אינו מתבסס על האינטואיציה שלי. יש לך שתי ספרים ו24 דעות תומכות של מומחים באתר שהבאתי בקישור.

    אם עדיין לא באת אל מבוקשך אתה מוזמן לבחון את המידע בגוגל או דרך מומחים שאתה מכיר. ועשה במידע כאוות נפשך.

    הגב לבעל המחבר
 • אני לא מבין גדול, אך עד כמה שאני מבין מים מזוקקים הינם מים מעוקרים בעצם. עכשיו נשאלת השאלה: "מה יותר גרוע? מים מברז רגיל בישראל ובו אי אלו מתכות, פלאור, רעלנים וכו – אך עדיין מכיל דברים חיוניים (מינרלים בריכוז כלשה), או לשתות נוזל נקי לחלוטין ששולל ממני כל שריד של מינרל כלשהו?"

  נ.ב אני ממלא מים מינרלים למצב וגם למגהץ אדים, אני מבחין בצמיגיות שונה שלהם ובאופן שונה באופן בו הם ניגרים ונוזלים. לי אישית זה נראה כאילו מדובר על חומר לרכב ולמגהץ יותר מאשר לגוף שלנו – אבל יש מצב שעוד יוכח שאני שוגה.
  לסיכום – יצאתי מהורהר (מה גם שמים מינירליים ממיכל פלסטי אינם להיט גדול)

 • קצת סדר במושגים…מינרלים מכונים בשם של יסוד אחד..לדוגמא סידן..אולם סידן הינו יסוד ומינרל המכיל סידן נמצא בטבע בתור תרכובת ואלו המומסים במים הם בדרך כלל מלחים..ומלחים נוצרים למשל בתגובה בין בסיס לחומצה ומכילים אניונים וקטיונים אבל זה כימיה ולא זה הענין כל שחשוב להבין הוא שלהבדיל מויטמינים שהם תרכובות אורגניות ולכן נהרסות בבישול מינרלים הם תרכובות אן אורגניות הזמינות והכרחיות לגוף וכדוגמה המלח השולחני..נתרן כלורי ..המומס במים והכרחי לתהליכים חשובים בגוף..ללא קשר לכך שבדרך כלל אנו נוטים להפריז בכמות השימוש בו..ולמשל כמו קליטת הנתרן גם קליטת האשלגן נעשית באמצעות מלחי אשלגן בשתיה או אותם מלחים המסונתזים בכל הצמחים ושני האופנים טובים וזמינים לגוףולמי שצורך מים נקים ממינרלים אני ממליץ לערוך מדי פעם בדיקת\ מינרלים בשער. ובכלל לדעתי מים מזוקקים טובים רק לתקופות קצרות בדיוק כמו בצום מיצים או כל דרך לנקיון חריף של הגוף.

  יש המון דברים נכונים בכתבה ואני בעד חשיבה מחוץ לקופסה ובודאי שאינני מחזיק מרופאים או מארגון כזה או אחר המיצג אינטרסים כבעלי סמכות להחלטות בריאות שלי אישית.
  אך לדעתי דוקא בגלל הדברים הנכונים יש תמונה מסוכנת אם מישהו רוצה להסיק מסקנות כל שהן…..מים הם באמת דבר מופלא ומקור החים …והמלצה שלי לפנות לכון של מה שנקרא מים חים …אך זה כבר מקום לכתבה אחרת ומי שמעונין יש הרבה חומר כולל כאן באתר…שנה טובה ומתוקה לכל האנשים הטובים על הפלנטה הקטנה שלנו.

  • בעל המחבר

   לאלי.

   מלח זה סוג של מינרל.
   מינרלים הם חומרים במצב היוני שלהם ולכן הם מסיסים במים. הגוף לא יכול להשתמש בחומרים במצב היוני שלהם.
   פרט חשוב ששכחת לציין שקיימים שתי מיני מינרלים והם מינרלים אורגנים ומינרלים אנא-אורגנים.
   מינרלים אנא אורגנים הם לא זמינים ברמה הביולוגית לגוף ולכן הגוף לא יכול להשתמש בהם.

   אני ממליץ לחפש ביוטיוב
   Organic VS Inorganic minerals

   יש סירטונים שמוצגים על ידי אוניברסיטאות וכו׳ שנותנים טיפה מושג על כל העניין הזה

   בהצלחה

   הגב לבעל המחבר
   • ירון

    מאמר ממש מעולה,רציתי לשאול למה לא לקנות את המים של אקווה נובה הם לא מזוקקים? תודה

    הגב לירון
    • מנהל הפרויקט

     למיטב ידיעתי הם מי ברז שעברו סינון רגיל והשמדת חיידקים עם UV.
     בכל אופן, הטעם שלהם ממש לא מזכיר טעם של מים מזוקקים או אפילו מים שסוננו בעזרת אוסמוזה.

     בברכה,

     הגב למנהל הפרויקט
   • לבעל מחבר

    אינני נוהג להתפלמס….אולם תגובתך טועה ומתעה וכל התזה היפה והמענינת שאתה מציג בבסיסה טעות. ראשית מענין אותי לדעת האם בתחילת הניסוי שאתה עושה האם בדקת את מצב המינרלים בגופך על מנת שתוכל בחלוף הזמנים לבדוק שוב ולראות אם חל שינוי. ולפני שאסביר האם חוכל לומר לי האם לדעתך טועה הטבע שמגיש לאורך כל האבולוציה לכל בעלי החיים והצמחים מים מינרלים ???

    לגבי תגובתך מלח הוא באמת סוג של מינרל לגבי ההמשך..מינרלים הם חומרים במצב היוני ..הגוףלא יכול להשתמש בחומרים במצב היוני ובהמשך אתה טוען שיש מינרלים אורגנים….ובכן הכל לא נכון. מלח עד שאינו מומס במים איננו יוני ורק בזכות שהוא במצב היוני שלו כאשר הוא מומס במים יכול הגוף לספוג אותו. לגבי מינרלים אורגנים בגדול אין דבר כזה…כלומר גם אם לדוגמה המינרל ברזל מופיע בחלבון אלבומין ..כאשר הוא מגיע לכיבה הוא מפןרק ליון ברזל ולחומצות אמינו ורק כך יכול להספג לדם ומשם למקום בו הוא נדרש. ובכלל כל הבסיס לרעיון שלך שאומר שהמים בצמחים בדם ובשתן הם מזוקקים זו פשוט עובדה לא נכונה שהרי איך נוצר למשל הסתידות עורקים אם אין מינרלים בדם? יש בדם ובשתן ובצמחים מיים מינרלים בלבד.

    אז הרעיון שלך מוצג יפה ומשתמש במספר עובדות נכונות כמו ענין ההפלרה שזהו פשע גמור המשרת בעלי אינטרס וממון אך לא ראוי. שבוע טוב.

    • בעל המחבר

     מינרל אנא אורגני הוא מינרל במצב היוני שלו- ההגדרה המדעית היא שיש לו אלקטרון עודף או אלקטרון חסר, ונכון אתה צודק שזה בא לידי ביטוי רק בתמיסה מיימית- אבל כל הגוף שלנו הוא תמיסה מיימית לכן שמטתי את הפרט הזה. מינרל במצב הזה או שהוא מגיב בכיבה או שהוא מגיב במעים ונפלט החוצה. אם הוא מגיע למחזור הדם יכול לקרות הרבה, אבל הוא לא יכול לשמש מזון לגוף אלא נדבק לדפנות כלי הדם או מסתנן בכליות, או שהגוף מפקיד אותו באיברים או בתוך שקי שומן.

     לגבי מצב המינרלים בגוף שלי איני צריך בדיקה, מיכוון שאני אוכל הרבה ירקות ופירות, וגם משתמש בתוספי תזונה שהם אך ורק 100% אורגאנים. (trace minerals)

     המים שהטבע מגיש לנו הם גם לפעמים מים מזוקקים במקרה של מי טל המצטברים על העלים או מי גשמים (בתקופה העתיקה). לעומת זאת מים שזורמים בנהר או במעיין הם ברמת מומסים שלפעמים עולה על 700 PPM. מי ששותה מים כאלה כל החיים סביר להניח שיסבול מכאבי פרקים בגיל צעיר מאד וממחלות לב ועורקים (גם לאינדיאנים ומיצרים העתיקים היה בעיות פרקים כי שתו מנהרות- זו עובדה ארכיאולוגית).

     מינרל בשביל שהוא יהיה זמין לתאים צריך להיות חלק מתרכובת אורגנית חייה. מינרלים כאלה נקראים trace minerals בהרבה מקומות. או organic minerals .

     אחי אפילו אם הייתי צריך להמציא מידע כזה מעולם לא הייתי מצליח. פשוט למדתי את זה. תהיה בטוח שזה לא פיקציה.

     הגב לבעל המחבר
 • גל

  הכותב נחרץ מידי, יודע מידי, קובע מידי, מנסה לפרוט לי על הרגש. זו התנסחות של איש מכירות. אני לא קורא באתר הזה בשביל שימכרו לי מכשירים אלא בשביל לקבל מידע. יש טעם לפגם בכתבה הזו שמתבטא בכך שכל התגובות עוסקות ב"כמה זה עולה" ובמשפטים שיווקיים כמו "הרגשה נפלאה תתחיל לזרום לכם בגוף". מי שאמור לסנן כתבות מהאתר הזה שאני אוהב מאוד, קצת פישל כאן וחבל. היה אפשר לוותר על כל המלל העצום הזה לטובת עובדות קצרות ומשכנעות יותר מנאום תפל ושיווקי.

  הגב לגל
  • מנהל הפרויקט

   אני לא מסכים איתך.
   כתבה נפלאה בעיניי, מלאה בידע שאפשר לחקור.

   הגב למנהל הפרויקט
  • גל

   הי גל,
   תודה רבה על תגובתך, חשוב לי לומר שנראה שמי שהמאמר דיבר אליו פשוט מוכן בהתרגשות לחקור ולהתנסות בחוויה אישית.
   כשמשהו ממש מדבר אלי אני מאוד רוצה לחקור אותו לעומק.
   אז בוודאי שהתגובה הראשונה היא כמה זה עולה, אף אחד לא מוכר כלום פה, גם אם האיש היקר שכתב את המאמר לא היה מפרסם מכשיר כזה או אחר, מי שזה היה מדבר אליו היה שואל אותו.
   יש אנשים שזה ממש ידבר אליהם לכל תא בגוף ויש כאלו שלא.
   מי שעוקב תקופה אחרי מחקריו של אנדרו והתנסה בעצמו יכול בבטחון לומר את הדברים מתוך חוויה אישית. זה הדבר הכי עצמתי שקבלנו בחיינו כבני אדם, לחוות!
   אני יכול לקרוא ספרים כל חיי וללמד את ילדי מה לעשות ומה לא אבל כל עוד לא שימשתי דוגמא מתוך עשייה אז אני יוצר סטירה עצמית. בכל מקרה אני מאוד מעריך את תגובתך מהסיבה שהיא גורמת לחשוב מזוית אחרת וזה תמיד מבורך וכל-כך חשוב בשביל לא לקבל שום דבר כמובן מאליו..:)

   הגב לגל
  • בעל המחבר

   חחחחחח

   יכול להיות שאני איש מכירות של אלוהים. כי מים זה המצאה ישירה שלו.
   לזקק מים יש כלכך הרבה שיטות ואין עליהם שום פטנט כי הן כלכך פשוטות.
   רק כדי להמחיש לך: סיפור משעשע כשתקשרתי לMRC בשביל לקנות את המכשיר האיש מכירות ווידא טוב טוב שאני לא מתכוון לשתות את המים חחח.

   הגב לבעל המחבר
   • אשר ניר

    שאלה לבעל המחבר

    אני קניתי את המכשיר מ אמ אר סיי
    והמים שיצאו לי ממנו בפעם השלישית
    היה טעם של מתכת מגעיל
    מה גם שהמכסה לא אטום וזה דולף כמו משוגע למגש ששמתי למטה
    איך לה היה עם המכשיר בפעמים הראשונות?
    האם הטעם המתכתי עובר אחרי כמה פעמים?
    תוכל לתת לי עוד תובנות על זה.
    זה פשוט טעם דוחה, לא נעים לי להגיד

    אהה אני אישה
    ערב טוב לכם

    הגב לאשר ניר
    • אלדד

     נותנים 2 פילטרים עם המכשיר – תחליפי לפילטר השני גם לי זה קרה(אם הדליפה היא מהפילטר ולא מממש למעלה).
     נראה לי שהפלסטיק של הפילטר עקום.

     הטעם המתכתי לא עובר אבל מתרגלים במידה מסוימת.

     אולי להוסיף טיפות סידן או מגנזיום(אם יש דבר כזה בכלל) כמו מינרליזטור ידני…

     הגב לאלדד
 • גלעד

  תודה
  בהחלט מעניין מאד.
  מים הוא יסוד שקשור ברגשות, לכן אני לא בטוח שכתבה היסטרית כזו עוזרת לתהליכים הרגשיים של בניאדם.
  לא הבנתי אם שתיית מי מעיין ישר מהמעיין היא לא בריאה? לא הגיוני.
  בכל מקרה אני חושב שההיסטריה נובעת מההנחה שהגוף מוליד את הרוח או את הנשמה, כפי שציינת שמקום מושבה הוא בבלוטת האיצטרובל. אבל למעשה הנשמה היא זו שמחיה את הגוף. ונשמה מלאה באהבה היא שלווה ולכן בריאה, והיא מפעילה גוף בריא שיכול להתנקות מהרבה רעות חולות או להשלים ולקבל את העובדה שמחלה פיזית היא חלק מהחיים.
  לכן מה שצריך זה אהבה מזוקקת ולא מים מזוקקים. השאלה היא איפה אפשר להשיג אהבה מזוקקת?

  הגב לגלעד
  • אלדד

   קל להיתלות בדברים רוחניים ולשכוח את הגוף.
   זה עניין של ביצה ותרנגולת:
   גוף חזק נותן מצב רוחני יציב וההפך.
   הכי טוב לעבוד בכל המישורים.

   שתיית מי מעיין נקיים ממזהמים היא יותר מצב תיאורטי בישראל

   הגב לאלדד
   • גלעד

    כן זה נכון מה שאתה אומר בסה"כ. למרות שזה לא קל בכלל להתלות "בדברים רוחניים". הרבה יותר קל להיות חומרני.

    הגב לגלעד
    • אלדד

     אבל לרוב האנשים קשה להרויח הרבה כסף וליפול לפח החומרי אז בלית ברירה נאלצים להיתלות ברוחניות בתקווה שזה יציל אותם.
     רוחניות,דתיות לא משנה. רוחניות זה דתיות לחילוניים.

     הגב לאלדד
 • FreeThinker

  הנה סרט שיעשה קצת סדר בבלאגן,
  או שיעשה עוד יותר בלאגן בבלאגן 🙂

  http://www.youtube.com/watch?v=soreXZkNEy8

  הגב לFreeThinker
 • דוד גרוסמן

  שלום לך,
  אכן מאמר מאלף על איכות המים לשתייה.
  אשמח לקבל פרטים נוספים על ההגדרה שלך למים מזוקקים שאתה ממליץ לשתות,. האם אלואותם מים שמשתמשים בהם למילוי מצברים?
  אודה מאוד על תשובתך.
  בכבוד רב, דוד גרוסמן, ראשל"צ

  הגב לדוד גרוסמן
  • בעל המחבר

   שלום לך דוד.

   ההגדרה של מים מזוקקים היא ע"פ קריאת מונה של מד-מוליכות יוני. זה מכשיר די פשוט שבודק כמה מולקולות יוניות (יונים הם ברובם לא אורגנים) יש מתוך מיליון מולקולת של מים. מים שהם מזוקקים הם בין 0-10 חלקיקים למיליון (ppm- parts per million). המקסימום המומלץ למי שתיה הוא 50-70 PPM.
   לא רק שאלא אותם מים שמתשמשים בהם למילוי מצברים. אלא זה אותה מולקולה בכל רחבי העולם. זה מולקולה אוניברסלית. H2O הוא בכל מקום H2O.
   הסיבה שמתשמשים במים מזוקקים למילוי מצברים ומגהצים היא בשביל למנוע קורוזיה (חימצון של הברזל)וסתימות בידיוק מאותה סיבה אנחנו משתמשים במים האלה בגוף למנוע חימצון (הזדקנות של הרקמות) וסתימה של האיברים החיוניום.

   מקווה שעניתי על שאלתך.

   הגב לבעל המחבר
   • סמדר

    טוב, לאחר שחבר טוב הפנה אותי למאמרץ זה מאוד נחמד בתור כימאית, לא רוקחת ולא רופאה, לקרוא אימרות לא נכונות של אנשים…..
    אני חושבת שהוצאתם את הדברים מתוך פרופורציה- מים לא טובים לשתיה כפי שהם לא ניתנים להזרקה.
    כאשר אדם נמצא בהתיבשות הוא אינו מקבל מים מזוקקים לוריד אלא תמיסת סיילין שהיא 0.9% סודיום כלוריד שהיא מלח…..כמו שאר המלחים שיש בגוף(אני לא ארחיב על הכדוריות האדומות אוסמוזה דיפוזיה וכו) . כמובן שיש לשתות את המתכות בכמויות נמוכות כפי שציין כותב המאמר (כל הכבוד) אבל אני עדיין חושבת שהאוסמוזה ההפוכה יכולה לעשות זאת טוב הרבה יותר מזיקוק-
    ורק בשביל הרחבת הידע- כל כימאי יכול לומר שיש מינוח DDW – double distilled water
    שלעיתים ניתן לקבל אותם ברמה לא יותר נמוכה ממסנן פחם ואוסמוזה הפוכה- לא לוריד אלא לקיבה

    אבל, אם למישהו זה עושה טוב- מה אומר ומה אגיד – תעשו רק מה שעושה לכם טוב

    הגב לסמדר
 • ניר

  למי שמעוניין במכשיר לזיקוק מים איכותי תוצרת ארצות הברית (ולא סין) יכול למצוא את זה בארץ כאן –
  http://www.newhorizon.co.il/%D.....-SteamPure

  הגב לניר
 • אמיר

  הי אבל איפה קונים מים מזוקקים?

  הגב לאמיר
 • חן

  כתבה נפלאה
  תודה רבה

  הוזכר שפלואריד וחומרים נוספים חוסמים אותנו מחישה ומערפלים את תודעתנו,
  למעשה הניקיון לא מתחיל רק במים?
  המים האוכל, המזון התרבותי …

  לפעמים נדמה שבלתי אפשרי להישאר נקי וחופשי..

  אולי אני עוד בשלבי התסכול,

  מי יתן ונהיה חופשיים עצמאיים ובריאים

  הגב לחן
  • גל

   שלום חן,
   כבר תקופה ארוכה שרוב המים שאני שותה טהורים ויש אמת בדבריו ומחווייתי האישית שכשהגוף מתחיל להתנקות גם הראש מתחיל להתנקות. תאר לך שכל הנוזל במוח מתחלף במים טהורים.
   אחרי שבועיים כל תסמיני הדיסלקציה שהייתי בטוח שיש לי חלפו והתחלתי לגמוע ספרים בהנאה רבה. רק תחשוב מה יקרה במידה ותחווה משהו דומה רק בתוכן של עולמך. אותי זה כל-כך הלהיב והעיר והמשכתי לבדוק עוד דרכים לנקות. הייתי בטוח שתמיד אהיה אדם עייף וכיום אני לא צריך יותר מ-5 שעות שינה. פשוט מלא באנרגיה. זה עדיין מדהים אותי איך החיים יכולים להשתנות עד כדי כך…:)
   אני מבין את התגובות המדעיות פה אבל איך אפשר להשוות נתונים מדעיים לחוויה אישית, אנחנו לא נוסחאות. אי אפשר למדוד תשוקה לחיים באף מעבדה. כן, אפשר לעשות סקר אבל עם אבל גדול. גם כשמשחררים מחקר חדש לעיתונות זה לא אומר שזה נכון. אני מעדיף לחקור ולחוות בעצמי.
   המון בהצלחה!!!

   הגב לגל
  • בעל המחבר

   המטרה של הפלואוריד היא להפוך אותנו לאנשים כבויים ומעורפלים.

   היציאה אל החופש מתחילה כשאנחנו מתנקים בכל הרבדים.
   אני בדר"כ אוהב לתת לעצמי סדר עדיפויות.
   בעדיפות ראשונה האוויר
   בעדיפות שניה המים
   בעדיפות שלישית האוכל

   טהרה רוחנית זה דבר נוסף- עיתונים, טלוויזיה סרטי קונלנוע מלאים בזוהמה רוחנית ושטיפות מח. שזה לא פחות מזיק מפלואוריד ולכן כדאי מאד להיזהר כשלוחצים על הכפתור של השלט.

   הגב לבעל המחבר
 • ריקי

  למחבר,
  נדמה לי שלא ענית לשאלה ששאלו אותך וגם אותי זה עניין, אז אם אפשר, מה זה בדיוק הפחם הפעיל שדיברת עליו שעולה כמה שקלים בודדים ומאיפה אתה קונה אותו? כי מה שרשמו זה שהפילטרים עולים קצת יותר מכמה שקלים.
  תודה.

  הגב לריקי
  • בעל המחבר

   פחם פעיל, זה מעין גרגירים שחורים כאלה שבדר"ך הם מילוי לפילטרי מים. וגם לפילטרים של אקווריום לכן אפשר למצוא אותם בחנויות של חיות מחמד וכו'. קופסא שיכולה להספיק לך לשנתיים עולה בערך 20 שקלים. זו השיטה הכי פשוטה להוציא דברים כמו כלור מהמים.

   במזקק מים שאני קניתי ופירסמתי פה הפילטר נמצא בחתיכת פלסטיק ממש בקצה שממנו יוצאים המים והוא ניתן לשליפה. ממש אפשר לראות את הפחם הפעיל בפנים. רק שיש רשת שחוסמת אותו, אפשר לקרוע את הרשת להוציא את הפחם הישן ולמלא בפחם חדש – עדיף על לקנות מהחברה פילטר חדש ב-40 שקלים פשוט לא משתלם.יש מכונות של חברות אחרות שפחם ניתן לריקון מבלי לקרוע רשתות (לא שזה משנה).

   אפשר גם לזקק עם סינון מקדים של פילטר פחם אם למשל יש לך מסנן במערכת הראשית של הבית או פילטר מובנה על הברז וכו'…

   הגב לבעל המחבר
   • ריקי

    רגע וזה כל מה שיש במערכת הזו? פחם? לא כתבת שזה לא סינון מספיק? התבלבלתי לגמרי :/

    הגב לריקי
    • אלדד

     הוא הסביר כבר.
     באידוי יוצאים רוב המזהמים והבוצה נשארת בתחתית.
     יש מזהמים שנשארים בצורת גז כמו כלור ואדי דלק.
     במקרה של המים כרגע בישראל זה בעיקר כלור אבל מי יודע
     תמיד יש הפתעות.
     הגזים עוברים דרך הפחם הפעיל ואז הכלור ושאר הגזים ,למעט המים המאודים,נספגים/מנוטרלים/נעלמים בפעם הפעיל ואז בתהליך העיבוי הם יורדים למטה למיכל המים הנקיים.

     כל פעם לפני שמזקקים מים מנקים את הבוצה.

     הגב לאלדד
    • בעל המחבר.

     עיקר הסינון שמוציא 99% מהמזהמים זה האידוי והעיבוי.

     ובשביל ה1% שעובר את התהליך (חומרים נדיפים שהטמפ' רתיחה שלהם נמוכה משל מים) יש את הפילטר פחם.

     את שניהם ביחד שום דבר לא עובר ונשאר רק מים.

     הגב לבעל המחבר.
     • שלום רכשתי את המזקק של אם אר סי
      וגם אני מרגישה טעם וריח מאו לא נעימים מהמים
      לאחר הזיקוק .האם זה כך לאחר זיקוק בכל סוגי\מכשירי המזקקים? והאם עצם היות הטעם והריח הללו לאחר הזיקוק לא מעידים על נוכחות של משהוא לא רצוי במים? מדוע בכלל לאחר
      זיקוק ניגרם הטעם הלא נעים?
      בהזדמנות זו אני מודה לכל מי שעוסק במפעל מבורך זה של פרויקט אמת אחרת

      • אמנון

       כמה סבבים של זיקוק כבר ביצעת? בתחילת השימוש במכשיר הרגשתי שיפור כעבור 3 או 4 הפעלות . מעבר לכך, שמתי לב שחלק מהריח/טעם נובע מהמים שנותרים על החלק העליון (המעבה) ומאז אני משתדל לייבש אותו לקראת השימוש הבא. עד כאן לגבי טעם/ריח פלסטיק. מעבר לכך, עוד שני דברים. קודם כל, אני מקפיד לפקוק את מיכל המים לאחר הזיקוק ואז לא נהיה להם גוון/טעם חומצי. העניין השני הוא שמטעמי נוחיות והרגל אני מוזג את מי הזיקוק דרך פילטר בריטה. התוצר הסופי הוא מים שאני התרגלתי אליהם לחלוטין וכמעט כל מי שאני נותן לו לטעום מרגיש אולי שהם שונים אבל לא מתלונן על טעם זר.

       הגב לאמנון
   • אלדד

    איך מתקנים את הרשת הקרועה אחרי ההחלפה?

    הגב לאלדד
    • בעל המחבר.

     אין צורך.
     זו רשת גסה לא רשת סינון.
     המטרה של הרשת היא למנוע ממך להחליף את הפילטר בעצמך בשביל שתפנה ליצרן….

     הגב לבעל המחבר.
 • Ziv mushi

  תציצו בהדגמה הבאה
  מומלץ בחום !
  http://www.youtube.com/watch?v=soreXZkNEy8

  הגב לZiv mushi
 • אלדד

  הרצאה מעניינת שמצא freethinker
  http://www.youtube.com/watch?v....._embedded#!

  ב 27:43 מה שאוסמוזה הפוכה לא מוציאה מהמים.

  הגב לאלדד
  • בעל המחבר.

   הרצאה מעולה.

   אף על פי שהוא עובד בשביל חברה מסויימת. זה לא משנה- כי כל המזקקים הם כמעט אותו דבר.

   הגב לבעל המחבר.
 • תגובה לסולמית 74…בעל מחבר יום טוב. אינני חושב שזו פיקציה . אני לא מנסה להתנצח אתך אלה ללבן..כמו לישת בצק בסבבה..
  פשוט למדת את החומר של אנדרו…ולכן אין לך ממש ידע שלם ואתה משתמש בחצי מן האמת ולכן יכול לצור תמונת אינפורמציה שגויה ולהביא אנשים תמימים לגרום נזק לעצמם….אין דבר כזה בכל הקשור לספיגה במעי של מינרלים אורגנים..זו המצאה של החברות היצרניות במתרה לעשות עוד כסף. גם אם מגיע לכיבה תרכובת חלבונית המכילה בתוכה מינרל, לשם הספיגה הן יפורקו ליון ולחומצות אמינו….מאחר ואני רואה שגם מול פני העובדות אתה מתחמק כאשר אתה טוען למשל שבטבע יש גם טל וטיפות גשם …זה נכון אבל במחזור המיים של החי עדיין מעל ל99 אחוז מקורות המיים הם נחלים מעינות וכאלו אחרים אז אני אשחרר…ורק זאת אומר לך אחי….הנקודה שאתה מצין כבדרך אגב היא חשובה ביותר ..אתה לא מודאג ממצב המינרלים בגופך משום שאתה משלים בצריכת ירקות ..וזו הדרך באמת הטובה ביותר למקור של מים מינרלים חים ואתה צריך לכלול את הפרט הקטן והחשוב הזה בתוך התזה שלך…עוד כדאי שתדע שהגוף באמת קולט כמות זניחה של מינרלים מהמים אולם מים מזוקקים ..שלא כדרך הטבע..פשוט סוחבים עמם ביחד עם הרעלים גם כמויות של מינרלים החוצה וזו הבעיה. אני באופן אישי מאמין בצורה בה הטבע מגיש לנו..וכמו שאפשר לכנות קמח לבן קמח טהור הבעיה שהטבע מגיש אותו עם מכלול והצורה הבריאה והטבעית לצרוך אותו היא לכן במצב המלא של הקמח המלא כך אני סבור שאם הוא מגיש לנו את המים מינרלים כך אנו צריכים לקבל אותם במצב המלא והטבעי ולכן אני מתמקד במה שנקרא מים חים שם נשאלת השאלה איך אפשר להחזיר למים עומדים..שלא כדרך הטבע..את החיות הנוצרת במים זורמים בטבע….ולסיום מה אכפת לך אם כבר אתה עורך ניסוי…מענין אותי לדעת מה מצבת המינרלים בבדיקות חצי שנתיות כטובה לי לך ולציבור אם תבדוק ותפרסם….תודה ורק טוב.

  • בעל המחבר.

   זו הדעה שלך ואני מכבד אותה למרות שאני לא מסכים איתה.

   אם הדעה ה"טבעית" אני לא מסכים. כי לא כל מה ש"טבעי" בהכרח הוא טוב לגוף. ועם הגישה הזאת לא הייתה שורד יום אחד בג'ונגל מיכוון שיש גם מים מעופשים, מים מורעלים, מים עם עלוקות ומים כבדים גם אצל "אמא" טבע.

   לגבי הדעה שמים מזוקקים מוציאים מינרלים חיונים מהגוף. זה לא אפשרי אחרי שהמינרל נטמע בתאים או ברקמות הוא מאבד את הקוטביות האלקטרונית שלו והוא כבר לא נמשך למים.
   הנה דעה של דוקטור לרפואה בבקשה:
   "Now as to the argument that distilled water leaches out minerals. This is true, and this is exactly what we want it to do. The minerals it leaches out are of the unusable, -ionic- form and we want these to leave the body rather than be deposited and cause disease. Distilled water does not leach out significant amounts of biologically available minerals because these are quickly taken up by the body on an as needed basis. If they are present in excess then they are filtered through the kidneys and this is exactly what needs to happen with all things which are in excess in the circulation. Distilled water cleanses the body through promoting healthy kidney function."
   —Ron Kennedy, M.D.

   הגב לבעל המחבר.
   • העובדה שאינך מסכים לדעתי אך מכבד מראה שאתה אדם נאור וראוי..העולם זקוק לאנשים כמוך..וכמובן שגם אני מכבד אותך. ודאי שמקורות מים עומדים ומעופשים אינם ראוים לשמוש אלה למיקרו אורגניזמים עלוקות ושאר יצורים השיכים לאותה חוליה בשרשרת המזון..ולכן גם לא נראה בטבע מישהו אחר עושה בהם שמוש. אני מדבר על מים מינרלים חים שהתנאי הוא שיהיו זורמים ולא עומדים,או שישכנו בתוך פירות וירקות שם גם קימת זרימה כל הזמן ברמת המיקרו.
    לגבי הנקודה השניה המינרלים בגוף ממש לא מאבדים את הקוטביות החשמלית שלהם ובזכות זה מתאפשרות המון פעילויות של ויסות והולכה כגון זרם הנתונים בעצבים כגון שמירת PH 7.4 בדם כגון ויסות לחצים בנוזל התוך תאי על ידי יוני האשלגן והחוץ תאי על ידי יוני הנתרן ועוד רבים אחרים. והבחינה היא פשוטה אם נכנסים מים מזוקקים מצד אחד ומהצד השני יוצאים בזעה ובשתן מים מינרלים אז שורה תחתונה יש הפסד. יום טוב.

    • גל

     תודה אלי, תודה על המילים. וגם אני מאוד מכבד אותך.
     אגב, אני אשמח אם תהיה לרגע פתוח לאופציה ששתן הוא נוזל מזוקק גם כן רק עם תוספת של מינרלים שחיוניים לגוף.
     זה לא פסולת מן הסתם. למרות שההתניה אומרת שכן.
     אגב, לא אמרתי שהמינרלים מאבדים מהקוטביות. לכל איבר ולכל הגוף בכלל יש תדר מסוים. מגנטיות מסוימת.
     ואני מסכים איתך לגבי מים חיים, אני בעד מים חיים.
     בסופו של דבר אפשר ממש לשדרג את האווירה הנעימה מהשיח ופשוט לבדוק. להיות חוקר לתקופה. לחוות בגוף, מה יותר מועיל, מה יותר אנרגטי אלא אם כן משהו אינטואיטיבי אומר לך שאינך מוכן לנסות. נתונים מדעיים כבודם במקומם כמובן. ושוב תודה וערב טוב גם לך..:)

     הגב לגל
     • בעל המחבר

      לגבי הקוטביות
      ברגע שמולקולה של ברזל למשל נקשרת לאטומים אחרים היא משלימה את החוסר או העודף במטען שלה והיא בעצמה נהיית ניטרלית.

      יש לי חבר שהמליץ לי על מיים חיים שאלתי אותו יש פילטר. אמר לי לא. זאת אומרת שיש פלואוריד וכו. אפשר להטעין את המים ע״י ברכה או שיר וכו׳

      הגב לבעל המחבר
      • יפה זו דוגמה מצוינת רק שבפועל הפוך הוא הנכון…משום שיון ברזל המחובר לחלבון האלבומין בכדוריות הדם האדומות שומר על פולריות [מטען חשמלי לא מאוזן]מתאפשרת הולכת החמצן לכל תאי הגוף וסילוק של ה CO2 מהראות. שבת נפלאה.

       • בעל המחבר

        זה נכון שהגוף יודע לשמור על קוטביות אבל בדרך עדינה ויציבה מאד שמיוחדת רק לבעלי חיים. אתה לא יכול להשוות את זה לקוטביות של יון חופשי אנא אורגני. זה בדיוק ההבדל.

        זה כל העניין של אלקטורליים אורגנים. זה לא אותו דבר כמו אלקטרוליטים יוניים בתמיסה. מדובר בהולכה הרבה יותר עדינה.

        הגב לבעל המחבר
 • סליחה…תגובה לסולמית 72.

 • נתן זיו

  שלום
  קראתי את המאמר על שתית מים מזוקקים, ויש לי כמה תהייות
  למה בתהליך התפלת מים בארץ מוסיפים מלחים למים?
  למה לספורטאים במאמץ גופני,דרושה תוספת מלחים למים, מנסיוני זה עוזר

  הגב לנתן זיו
 • Whisper

  Common sense appears to tell us that we were designed to drink spring/stream/river waters which is what all othere creatures around us do.
  Of course confusion sets in once we pollute our environment. Still, there's solution and hope:

  http://blog.watershed.net/2008.....g-water/#2
  or:

  http://www.youtube.com/watch?v=Dy_Mb7njmLM

  Not the the Poster is not telling the truth about his great experience, rather, he has not yet experienced the long term consequences which per his post, may be long delayed because of large consumption of fruits and vegetables.
  I will also add that I'm convinced he's full of good intentions.
  You do know the saying about good intentions and where they often lead, don't you?

  הגב לWhisper
  • אלדד

   שתיתי פעם סן בנדטו רגיל וזה המים הכי טעימים ששתיתי אי פעם אבל אולי גם בגלל שהייתי צמא.
   ששתיתי עוד פעם לא התלהבתי כ"כ.

   הבעיה עם מים מינרלים שזה יקר וצריך לסחוב את זה.

   יש גם בעיה הגיונית עם מה שאתה אומר.
   מה עם אלה בעבר ששתו רק מי גשמים שאגרו?
   כולם מתו ממחלות שקשורות במחסור במינרלים?

   הגב לאלדד
   • הי אלדד. מים מינרלים בבקבוקי פלסטיק הם למעשה מים עומדים בפלסטיק..אלו המים הרעים ביותר שעושים טוב רק למי שמוכר אותם..מים מינרלים חים עליהם אני מדבר נמצאים בנחלים זורמים במעינות בפירות ובירקות…לגבי ההגיון היכן שאוספים מי גשמים יש גם נחלים מעינות וכו…והעבר שאתה מדבר הוא ההוה בעצם…הם מחזיקים חביות פלסטיק שחורות למקרים של הפסקות במי הברז..וכן מדי פעם לצרוך מים כאלו יכול להיות לכך אפקט ניקוי חיובי..אך לא בצריכה שוטפת.יום טוב

    • גל

     הי אלי, אני מסכים איתך לגמרי לגבי נושא הבקבוקים אך
     זה מטעה מה שאתה אומר לגבי מים מינרלים.
     מים שזורמים בנחלים ובמעינות לא ראויים לשתייה!
     מים שנמצאים בפירות וירקות עברו תהליך זיקוק דרך כל המרכיבים הנהדרים שנמצאים בצומח. משהו שלא קורה בנחלים ובמעיינות. ככל שהצמח יותר גבוה כך המים עוברים תהליך של זיקוק עד שמגיעים לפרי. שמת לב למשל עד כמה תפוח אחד בלבד יכול לתת תחושה של שובע. איך יכול להיות שמים שאוספים איתם את כל האבנים והעפר יכולים לעשות טוב לגוף? הרי למה מתו בגיל כל-כך צעיר ילידים שחיו ליד נהרות. לעומת אלו ששתו טל ביערות מן העלים למשל. הסיבה היחידה שתוחלת החיים עלתה היא בעיקר בגלל שחלק מן האנשים באמת הבינו את הרעיון מאחורי תזונה מודעת וחלק בגלל כמויות של תרופות. אך מה לגבי איכות החיים??? כל אדם רביעי נפטר מסרטן. שים לב כמה אנשים מבוגרים שראית נראים ממש בריאים. מדוע לחיות על גיל 70 פלוס כשלפחות 20 שנה מתוכם במצב של הידרדרות אפילו עם תרופות?
     הכל מתקשר למים מים מים. צריכת מים מרובה גם מנקה וגם נותנת תחושה של שובע כך שכמות המזון שנכנסת לגוף יורדת שזאת ברכה לגוף. מחזור דם נקי מביא לאיברים נקיים ולראש נקי שמשפיע על הנפש. כמו מחשבות נקיות ועוד אין סוף דוגמאות.

     הגב לגל
     • הי גל. שכחת לצין שגם בענין הפרות והירקות אנחנו מסכימים…צר לי לומר ידידי שגם אתה מחזיק בידע לא שלם הניזון ממקורות הבאים לשפוך אור על חלק מהאמת ומתעלמים מחלק אחר…לדוגמה אני מסכים אתך שתפוח נותן הרבה יותר משובע…אך טענתך ש..ככל שהצמח יותר גבוהה המים עוברים יותר זקוק פשוט אינו נכון..או שהיו אנשים ששתו את הטל כמקור למים זו לא יותר מאגדה נחמדה. אולם אם נזקק את המחלוקת ביננו הרי היא טענתך המופרכת [סליחה על הביטוי] כאילו מי מעין ונחלים אינם ראוים לשתיה משום שלטענתך אוספים אבנים ועפר…אז בוא ואספר לך סיפורון..בודאי תסכים אתי שראוי להתבונן בטבע וללמוד..אצלי בחצר מאז שאני ילד תמיד יש צמחים ירקות עצים וציפורים..תמיד שהתבוננתי בצפורים בזמן שיורד גשם הן מצטנפות בצורה שחום גופן ישמר ומה שפחות מים יגיעו לגופן..מעולם לא ראיתי אחת שמרימה ראשה פותחת מקור ושותה מים טהורים מן השמים..ותמיד למחרת בבוקר אני רואה אותן שותות בשמחה ממי השלולית המינרלים…אינטואיטיבית זה אומר לי משהו..סתם נקודה למחשבה..יום טוב.

      • גל

       אין לי מידע על כל החיות כמובן אבל אני כן יודע שהן חסינות מהסיבה שהן מייצרות תדר שונה. בני אדם וכלבים אינם מסוגלים לפרק את התרכובת שבמים הללו.
       הכל קשור במגנטיות. משהו שאני חוקר חוקר וחוקר ואין לזה סוף. תן לכלב אפילו מבוגר רק בשביל הבדיקה מים שעברו זיקוק ותוך כמה ימים תגלה שהוא חוזר להיות כלבלב אנרגטי לגמרי. נשמע הזוי אבל גם הווטרינר ישאל שאלות. וזה הסרטון לגבי עניין הסיבוב המגנטי.
       גם את זה אני חוקר ואני שמח לשתף.
       בהתחלה חשבתי שזה איזה מסחרה הומוריסטית אבל אני פתוח ונותן צ'אנס כי כמו שאמרתי עד שאני לא חווה ובודק אין לי מדד לכלום. bovis scale הוא נושא מאוד מעניין ושווה בדיקה. מה כבר יש להפסיד.
       http://www.youtube.com/watch?v.....h_response

       הגב לגל
    • גל

     שכחתי להוסיף לגבי מי מעיינות שזה לא טוטאלית לא ראוי לשתייה. אני פשוט מכוון להכי נקי. אפשר לשנות את החיים מקצה לקצה ע"י שתיית מי מעיינות, אם אוספים את המים ישירות מהזרם כלומר כמה שפחות אדמה ואבן. יש למשל מים כאלו אפילו בבקבוקים שקריאת מספר החלקיקים למיליון עומד על 0. אבל קשה למצוא מקורות כאלו.

     הגב לגל
  • אמנון

   הגיון בריא, או לא, המאמר שהביא Whisper , הנחזה כאובייקטיבי בסהכ מנסה למכור מים מינרלים. הפיסקה קצרה ונחרצת והחלטתי לבדוק את המקורות שצויינו. התוצאות מאירות עיניים (על פי מספרי המקורות במאמר):
   5. הפנייה לספר של דר' אלן באניק, תומך נלהב בשתיית מים מזוקקים.
   7. הפנייה לספר של דר' פול בראג שכבר הוזכר פה בהערות למעלה, אף הוא תומך נלהב של שתיית מים מזוקקים.
   22. מחקר שהתחקה אחר הקשר בין שכיחות מקרי סרטן המעי הגס ומקרי סרטן החלחולת (הרקטום) לבין שתיית מי נהר המיסיסיפי (המזוהמים). (ללא התייחסות למים מזוקקים).
   44. מחקר השוואתי של סוגי/יצרני מים מינרלים שונים מול מי ברז.
   46. וכן 50. דנים בהשלכות של הפלרת/הרעלת מים בחומצה פלואורוסיליצית.

   מכונות הפרופגנדה תמיד עובדות.

   הגב לאמנון
 • אורן

  בעל המחבר שלום, מודה לך מאוד על הכתבה שעשית ועל המידע. לא ראיתי שהתייחסת לתגובה מספר 33 של סלסטור לגבי הערה שיש בדף ההוראות שמצורף למכשיר עליו אתה ממליץ:

  The friendly reminding: The pure water is not the distilled water
  The high-temperature autoclave must adopt the distilled water as the job medium . Even if pure water, contain
  various kinds of mineral substances, it will produce the scale to evaporate under the high temperature, after one
  period time, the scale will make the electromagnetic valve sealed and does not cause the steam to be revealed
  severely , it causes the tiny pipeline to return, the pressure sensor stops up , and such troubles as the
  temperature sensor does not work. And having hole apparatus while being small-scale in sterilization room, scale
  that enter apt to stop up tiny pipeline and bearing, make the performance of the apparatus reduce, influence
  service life . Therefore, It is very important to use the sterilizer.
  DRINK distilled water machine is the best way for clinic .hospital office, laboratory, etc. to obtain distilled water
  frequently, you pour into ordinary running water only, can get high-quality distilled water continuously in being
  leisurely! Everything is so simple !
  MRC.VER.
  המשפט הראשון אומר שהמים הטהורים אינם המים המזוקקים… (אני לא מבין את ההמשך). אני לא מתיימר להפוך אותך למומחה אך האם יש לך התייחסות לנושא?

  הגב לאורן
  • בעל המחבר

   בכלליות מה שהם אומרים. שיש הבדל בין מים טהורים שיש בהם מינרלים לבין המים המזוקקים שהמכשיר מיצר. והם אומרים את זה בהקשר של המלצה שמים מזוקקים שומרים יותר טוב על ציוד מעבדה כי אין בהם מינרלים.
   לפי דעתי בידוק מאותה סיבה הם גם שומרים על הגוף.

   הגב לבעל המחבר
 • בנימיני

  שאלה: האם מים שיוצאים מצינורות הניקוז של המזגנים הם מים מזוקקים הראויים לשתיה?

  הגב לבנימיני
  • גל

   שלום בנימיני, עוד לא ניסיתי ואני לא נותן עצות אלא אם כן חוויתי על עצמי אבל ידע הוא ידע ואשמח לשתף. אז על הנייר כן אלו מים מזוקקים שראויים לשתיה. אבל נתקלתי באנשים שאמרו שהם השקו את הגינה והצמחים הצהיבו ומתו. ואז הסברתי שבוודאי כיוון שלא שמתם מיכל עם חיבור אטום לצינור כך שהמים העלו את רמת החומציות בגלל האויר לדרגה שלא ראויה לאף יצור. הייתי בודק שני דברים:
   1) מודד חלקיקים למיליון TDS METER התוצאה אמורה להיות 0.
   2) מודד חומציות, 160 חתיכות של PHSTIX עולים 50ש"ח.
   יתכן שהמים יהיו עם מעט טעם פלסטי בגלל הצינור כיוון שמים מזוקקים ממגנטים חומרים מתים.
   חשוב חשוב חושב לדעתי לשים סינון בכניסה וביציאה של המים במיכל. אם זה אפשרי הכי טוב מיכל זכוכית גדול או מיכל מפוצל של זכוכית. כמה שפחות פלסטיק.
   תחפש איסוף מי גשמים באינטרנט.
   אם תבדוק ותחווה אשמח להוסיף אותך למאגר עדויות.
   שיהיה יום נפלא..:)

   הגב לגל
  • בעל המחבר

   הצינור פלסטיק השקוף פולט רעל מסוכן מאד בייחוד במים מזוקקים שמחפשים לשאוב מינרלים.

   לגבי הצמחים שהצהיבו ומתו. זה בגלל שצמחים בדיוק ההפך מבני אדם. הם צריכים מינרלים אנא אורגנים כדי להתקיים.
   צמחים חיים מחומר מת ויוצרים חומר חיי.
   אנחנו חיים מחומר חיי ופולטים חומר מת.

   הגב לבעל המחבר
 • תודה על הכתבה, שהביאה תועלת לפחות בכך, שעוררה דיון בנושא חשוב זה.
  סילחו לי, שאינני מביא תימוכין לִדבריי, למרות, שאני נוהג לעשות זאת בד"כ, אך כאן אני מעלה שאלות ולאו-דווקא קובע קביעות וכן מביא דעות, הנובעות מעמדה בסיסית:
  1. ייתכן, שמינרלים במים יהיו בעלי השפעה חיובית על הבריאות גם במינונים קטנים – יסודות קורט?
  2. הרכב המינרלים שונה ממקום למקום וֹממקור למקור. האם זה אומר, שאין הרכב מסוים, שהוא חיוני, או שיש מכנה משותף מינרלי לרוב מי השתייה בעולם? כידוע, מייחסים יתרונות בריאותיים למים ממקומות מסוימים, שנחשבים בעלי הרכב מיוחד.
  3. בִמקומות מסוימים וּבִתקופות מסוימות אגרו אנשים מי-גשם והשתמשו בהם גם לִשתייה. למיטב ידיעתי, גם בהעְדר זיהום האוויר המודרני, האטמוספירה מכילה אירוסולים, הנספגים בגשם, וּמכילים מינרלים, כולל כלור, במינון נמוך, שנחשב לבלתי-מַזּיק, המחטא אותם. כמו-כן, ייתכן, שהחומר, שממנוּ עשויים כלי-הקיבול למי-גשם, הוסיף לתוכם מינרלים.
  4. שתיית מים מזוקקים אינה דבר טבעי. אם יש להּ יתרונות כטיפול במצבים מסוימים, כגון צורך בניקוי דרמטי, אין פירוש הדבר, שזה מה שמומלץ לכל אדם כל הזמן, ואם שותים מים מזוקקים, כנראה, רצוי להחזיר להם מינרלים מועילים. בד"כ מַגּיעים מי-השתייה מנחלים, בארות או מעיינות, ואינם מזוקקים. אם-כך, המוטיבציה שלי לשתות מים מזוקקים עשויה לנבּוע בעיקר מהצורך להימנע מהתוספים הרעילים במי-הברז.
  מהבחינה הזוֹ, נראֶה לי עדיף לסנן מהמים רק את מה שמַזּיק, במידה שזה מעשי. יש מסננים, המסננים כלור וּמתכות כבדות, ויש גם המתיימרים לסנן פלואוריד.
  5. נרצה או לא נרצה, מי-הברז בארץ הופכים בחלקם הגדול להיות מים מזוקקים בתוספת מינרלים (מעורבים במקרים מסוימים במים ממקורות טבעיים), וזאת עקב ההתפלה. מכאן, שגם "שלטונות הבריאות" הרשמיים מַכירים באפשרות לשתות מים כאלה, אך חוששני, שרכיבים, שנשללים ואז מושבים, אינם מספקים את התוצאה של ההרכב הטבעי. מכל מקום, מישהו מחליט בשבילנו, מה צריך להיות במים.
  6. לדעתי, חשוב להיזהר מלפתור בעיה ע"י יצירת בעיות אחרות. לכן, פתרונות לא-פשוטים, כגון בזבוז גדול של מים באוסמוזה הפוכה, השקעת אנרגיה רבה באידוי מים לשם זיקוקם או צריכת מים מזוקקים תעשייתיים בבקבוקי פלסטיק על כל המשמעויות של שרשרת הייצור והפסולת שלהם, המתבטאת בסופו-של-דבר בזיהום נוסף של מקורות המים, פתרונות כאלה לאו-דווקא נכונים, לדעתי, אם כי אני כן מצדיק השקעת משאבּים לצורך אספקת צורך כה בסיסי כמים נקיים, כל-עוד השקעה זוֹ היא בת-קְיָימא, כלומר, ניתן לקיים אותה בהיקף הדרוש לאורך זמן בלתי-מוגבל מבלי לפגוע בִיכולתנו לקיים את שאר הצרכים שלנו (או אף אותו צורך עצמו).
  7. בהמשך ל-6 נראֶה לי אטרקטיבי לנצל את המשאבּים הקיימים של מי-מזגנים וּמי-גשם וְלמצוא את הדרך להביא אותם לאיכות המיטבית.

  • בעל המחבר

   1.יסודות קורט זה שם כללי. יסודות קורט במובן תזונתי זה מה שנקרא TRACE MINERALS ואלו מינרלים שטובים לגוף בגלל שהם זמינים ברמה התאית. יסודות קורט במובן ה"גאולוגי" זה אותו מונח, אבל אי אפשר להתייחס אליו במובנים של תזונה נכונה. אלו מינרלים אנא-אורגנים שהם לא מיועדים למאכל (למעשה חול וגיר).
   בכלליות- יסודות קורט זה מונח ששכיח גם בגאולוגיה וגם בעולם התזונה אבל מתייחס לסוג שונה של מינרלים.
   מה שיש היום במים מינרלים, לצערנו, אלו הם מינרלי קורט במובן הגיאולוגי של המילה, והם אינם זמינים לגוף כלל.

   2.מים בכל מקום הם מים. אבל מה שנמצא בתוכם משתנה ממקום למקום. יש חוקרים שמייחסו סוגלה רפואית למים בסיסים או למים עם מטען אנרגטי (מבנה קריסטלי) מסויים. אבל לפי דעתי הכי רפואי זה מים נקיים מים מזוקקים.

   3. בהחלט הגיוני שבתקופות קודמות שבהם אספו מי גשמים נוספו באופן טבעי מינרלים, במינון נמוך מאד, למים מכל מיני סיבות. אבל גם באותן תקופות הזיהום הסביבתי לא היה כמו היום, וגם התזונה שלהם הייתה יותר בריאה בדר"כ, לכן הגוף היה יכול להיפטר בקלות רבה מאותם מינרלים אם לא היו בכמות גדולה מידאי. לא כן הוא המצב עם המים שרובנו שותים היום שהם מים קשים, שאינם מיודעים לצריכת אדם ללא סינון.

   4. יש הרבה מומחים ורופאים שחקרו את העניין והמליצו, למרות הכל, שמים מזוקקים הם הטובים ביותר לגוף.
   אם עדיין אין לך עניין במים מזוקקים. אתה יכול לזקק את המים כאמצעי הסינון הטוב ביותר (!) ולהוסיף להם קומץ מלח הימלאיה וורוד כדי "לשבור" את הזיקוק ולהקפיץ את רמת המומסים במים (כמה גרגירים יכולים להקפיץ את הספירה ל70 PPM). אין צורך במינרליזטור.

   5. אין דבר כזה "הרכב טבעי". כמה שהמים עברו יותר דרך חול ואבן ככה יש בהם יותר מומסים. זה כזה פשוט. להזכירך גם מי ים הם "טבעיים". והם לא ראויים לשתיה כי יש בהם יותר מידאי מומסים.

   6. אני לא שמתי לב לשינוי משמעותי בחשבון החשמל שלי מאז שקניתי את המזקק. אם זה עונה על שאלתך.

   7. אני מסכים איתך בהחלט. יש עשרות דרכים ידידותיות לסביבה לזקק מים. הדרך הכי אפקטיבית לדעתי היא ע"י "דוד שמש" הכוונה על ידי לוחות סולארים שמרתיחים את המים ולא חשמל. יש כמה סירטונים מעניינים באינטרנט שווה לחפש ולבדוק.

   הגב לבעל המחבר
 • ענת

  אם אני מכינה מים מזוקקים בעצמי לפי מדריך באינטרנט,האם הם בטוחים לשתייה?
  צריך לסנן אותם בפחם פעיל גם או משו כזה?

  הינה המדריך
  http://www.wikihow.com/Make-Distilled-Water

  אשמח מאוד לתגובה!
  תודה

  הגב לענת
  • בעל המחבר

   זה תלוי במים שאת מתחילה איתם.

   אם יש בהם כלור או רעלים נדיפים אחרים. החומרים האלה יכולים לעבור את הזיקוק. אבל הם לא יזיקו לך אם תשתי את המים פעם או פעמיים.
   בשביל מי שתיה קבועים עדיף תמיד לסנן את המים דרך פילטר פחם בנוסף לתהליך הזיקוק. הפילטר פחם תופס את כל מה שהזיקוק לא תופס.

   הגב לבעל המחבר
 • שחף.D

  לחץ אוסמוטי
  כאשר מעבר הממס משנה את הלחץ ההידרוסטטי (לחץ הנוזל) בהן נמצאות התמיסות, לחץ זה משפיע על המעבר ובנקודה מסוימת, הנמצאת לפני איזון הריכוזים משני צידי הקרום, משתווה לטוניות וכך גורם להפסקת מעבר הממס. בעת הפסקת זרימת הממס, הלחץ ההידרוסטטי שווה ערך לטוניות בין שתי התמיסות, ולכן, כאשר הטוניות גבוהה יותר, הלחץ ההידרוסטטי הדרוש על מנת להתנגד לה גדול יותר, ולהפך. לחץ זה הוא הלחץ הדרוש על מנת להפסיק את האוסמוזה והוא נקרא הלחץ האוסמוטי.
  למים מזוקקים יש הגדרה מדויקת- אלו מים שעברו סינון וזיקוק ואין בהם מלחים.
  גם מי גשמים טהורים ומי המסת קרחונים נחשבים מים מזוקקים (טבעיים) אך כיום בגלל זיהום המים נוטים לספוח גורמים שונים ורמת הניקיון שלהם מוטלת בספק.
  כדי לייצר מים מזוקקים מאדים את המים ומעבים את האדים במיכל אחר. מכיוון שבמים מזוקקים אין מלחים הם מבודדים מבחינה חשמלית ולכן דרך לבדוק את איכות הזיקוק היא לבחון את מוליכות המים המזוקקים. קיימות דרגות שונות של טוהר למים מזוקקים כמו ,מים שטוּהרו פעמים (DDW) ומים שטוּהרו שלוש פעמים (TDW).
   אחת הבעיות במים מזוקקים המופקים בצורה מלאכותית (תעשייתית) היא שהם נוטים לספוח פחמן דו-חמצני מהאוויר הסובב אותם ולכן רמת החומציות שלהם עולה (pH יורד); מים חומציים יכולים לפגוע במכשירים שונים.
  מים מזוקקים מיועדים לתעשיות שונות ולתפקודים שונים (למשל המים במערכת הקירור של הרכב) אך אינם מיועדים לשתייה או להשקיה. הם אמנם נקיים, אך בהיותם חסרי מלחים הינם מוגדרים כבעלי לחץ אוסמוטי נמוך אשר מזיק לתאים חיים הבאים במגע עימם.
   לעומתם, מים מטוהרים הם מים שעברו תהליכים שונים (בתלות במסנן או במערכת) ותוך כדי כך נוקו מגורמים מזהמים שונים כמתכות כבדות, חיידקים ולכלוך. בניגוד למים מזוקקים במים מטוהרים יש מלחים.

  הגב לשחף.D
  • אלדד

   איפה ההוכחות שחוסר מלח במים מזיק לתאים?

   הגב לאלדד
  • גל

   הי שחף, תודה רבה על תגובתך.
   הזיקוק שאנחנו מדברים עליו איננו תעשייתי לכן אין את עניין החומציות. הגוף הוא מכונה מופלאה, לכל התאים בגוף יש כמות מסוימת של מלח, נקרא אוסמולריות.
   לנוזלים שמקיפים את התא יש את אותה כמות של מלח (הנקרא איזוטוני). אם לנוזל היה עוד מלח, המים יפרוצו מתוך התא והתא יצטמק. אם לנוזל היה פחות מלח, כמו מים טהורים, מים יפרוצו לתוך התא והתא יתפקע. לכן יש מלחים כמעט בכל מזון שנכנס לגוף כך שאין זה משנה אם אין מלחים במים. רק צריך לדאוג לאטום את מעבר המים מהמכונה למיכל כדי שלא יתחמצנו.
   להחליף נתונים מדעיים לא משקפים את החוויה הפיזיולוגית בדיוק כמו שבדיקת מנוע של אוטו במעבדה לא משקפת את הנסיעה בכביש. מי שלא יבדוק כחוויה אישית האם הטקסט משקף את המציאות ישאר עם טקסט. יש פתרון לרוב תחלואי העולם והוא נקרא מים מזוקקים. תהליך ההתעוררות כבר התחיל בדיוק כמו גל הטבעונות בארץ. מים אפילו יותר חשובים וגם הם יעברו את מחסום ההתניה. צעד צעד אי אפשר הכל ביחד…
   שיהיה ערב טוב.
   http://www.health-pages.co.il/.....le_id=8182

   הגב לגל
   • הי גל ושבוע טוב….אני אוהב את התגובות שלך משום שהם מדיפים ריח של התלהבות רעננות ופתיחות מחשבתית…וזה טוב יפה וחשוב. אני ממליץ לך לקרא את הספר ..החים המסתורים של הצמחים..יש בו הרבה פתחים לסקרנות שלך ולמחקר אישי…אולם החים כמו המים הם נושאים מורכבים מופלאים ועמוקי חקר …ובעלי פנים רבות…לבוא ולומר ..יש פתרון לרוב תחלואי העולם והוא נקרא מים מזוקקים..מתוך התנסות של מספר חודשים זה בעיני חוסר אחריות. כשאתה מדבר על טכסט מול חויות אתה מדבר על עובדות אוביקטיביות מול עובדות סוביקטיביות..כשבהינף קולמוס אתה מזלזל במפתחי המכונית למשל שנדרשו להרבה ידע אוביקטיבי מדעי על מנת להגיש לנו את המכונית המוגמרת ואת חוית הנסיע..אתה חוטא למשהו מאוד בסיסי לטעמי…החויה הטובה שאתה חוה היא אמיתית בהקשר למים אך יוצרת הפסדים שאם תתמיד בכך תצטרך לשלם עליה בעתיד..נשים שלא אוכלות נכון בגילאי 15 עד 50 משלמות על כך בגיל 70 למשל…והסיבה שאתה חוה הרגשה טובה היא משום שלטוח הקצר הניקוי שגורמים המים המזוקקים מורגש במיידי והחוסרים בעתיד הרחוק יותר…וברשותך אני אמשיל לך משל קטן..נגיד שבגיל 20 בא אליך אביך ואומר לך בני היקר על מנת לעזור לך בחיך לעתיד אני נותן לך כעת את כל הכסף אשר הצלחתי לחסוך בעבורך מיליון שקלים אנא בני נהג בהם בתבונה שיהיו לך לתועלת לכל חיך. ואתה פתאום מוציא 50000 שקלים בכל חודש ..מבלה מזמין את כל החברים מגזים וחוה חויה נהדרת…כעבור שנה כבר בזבזת יותר ממחציתו ואתה רק בן 21 …מכאן אתה כבר מבין לאן זה מוביל.
    אני גם כמוך סקרן..לוקח אחריות על חיי ולא מקבל שום דבר כמובן מעליו בודק נתונים אוביקטיבים עד כמה שניתן ומתנסה בחויה ולא מסתפק בנתונים היבשים וגם רואה במים ראוים תנאי לחים בריאים ומהנים יותר…והפתרון שאיננו שלם עדין מבחינתי אליו הגעתי הוא מים חים בשלוב עם מסנן
    במשור החויתי אני חוה פשוט ניסים ונפלאות במשור האוביקטיבי אני עדין חוקר גם כל מקור מידע חדש וגם משלם למעבדות עבור נתונים כאלו ואחרים אותם אני רוצה לדעת באופן ודאי [על מנת לשלול אפקט פלצבו]…מאחר וראיתי שאתה גם פתוח למים חים רק זאת אני רוצה לומר לך…גרדנר ואחרים אשר רצו להבין מה עושה את המים הזורמים בטבע למים חים עלו אמפירית על נושא הורטקס אשר מתחולל כאשר המים זורמים לעומת מים עומדים…שהרי כל בר דעת יודע שמים עומדים מתעפשים בכל מיני מרעין ואינם ראוים אך מים זורמים ראוים לשתיה…מה כאן קורה בעצם…וזאת המסקנה שאני עומד מאחוריה כרגע המים שכל תהליכי החים מתאפשרים בזכותם הם בין השאר ממיס אורגני ..מהיותם סוג של פולימר הם מופעים בשרשרת מולקולרית לפעמים שרשרת ארוכה [מים עומדים] ולפעמים שרשרת קצרה יותר [מים זורמים] טוב ויפה ומה ההבדל ובכן כאשר המולקולות מופיעות בשרשרת הקצרה יותר כושר ההמסה של המים עולה ואז כל התהליכים משתפרים המים הנמצאים בקיבה כממס חזק יותר משפרים את כמות ואיכות הספיגה שלנו ובהמשך בתהליכי הניקוי שוב משום כושר המסה משופר וקיבולת המסה גבוהה יותר משפרים גם את תהליכי הניקוי…מבלי שיגראו מהמינרלים בגוף. יום טוב.

    • גל

     תודה תודה רבה על האנרגיה שאתה משדר. אני לחלוטין מרגיש שכתבת ממקום נעים ורצון עמוק להעביר את תחושותייך. תודה. אני גם אכן מתעניין בתקופה האחרונה בעולם הצמחים.
     מבין מה שאתה אומר בנושא הניקוי לטווח הקצר. אני אכן מלא באנרגיה ותשוקה לעשייה וכמו כל אדם שמוצא את ייעודו אני יודע מה התפקיד שלי וזה עושה תחושה נפלאה. ובזכות שיחות שכאלו הידע מקבל אפקט נהדר שסוחף לעוד מחקר ועוד חלק בפזל. אין לי תגובה לדברים שאמרת. דעתי פשוט שונה בנושא מתוך מחקר במציאות שאני חי בה. אינני מאמין בתשובה מעבדתית אחת בדיוק כמו שאני לא סומך על מחקר של ד"ר אחד שגילה שיותר משני ליטר מים ביום זה לא טוב. אני נהנה תקופה מאוד מאוד ארוכה בשתייה של מעל 4 ליטר מים טהורים כל יום. וברור לי שכל גוף שונה ומה שאמרתי לגבי זה שמצאתי פתרון לתחלואי העולם זה מכליל אבל זה נתמך בספרות, במאמרים רבים ועדויות שהולכות ומצטברות. אבל כל דבר בזמן שלו. לגבי מים חיים, אני מאמין במערכת הזאת וברעיון מאחוריה וזה משהו שאפשר לבדוק את האפקט שלו רק אחרי השתייה ולא אחרי שהמים עברו את התהליך. לא כל דבר יכול לקבל סטמפה של מעבדה.
     למדע אין את כל קשת הכלים לבחון את מורכבות החיים כי חלקו הגדול יוצר הפרדה וזה חלק מהתפקיד שלו. בכל מקרה אשמח לשמוע על מחקרים מעניינים. שיהיה ערב טוב.

     הגב לגל
     • תודה גם לך…מסכים אתך שלמדע אין את כל הכלים לבחון את מופלאות החים..יותר ויותר מודעים שבעצם הצופה משפיע על הנצפה..וכל תשובה לכאורה מעלה שאלות חדשות..לא הכל בחומר לא הכל בהגיון ולא הכל ביד המדע…ויותר אנו נדרשים לאינטואיציות ליצירתיות ולשאיבה מעולם הרוח וזה חלק מהיופי וההנאה…ורצוי שנזכור שעל מנת להגביה עוף יש לחזק את העוגן לקרקע…לבל נשמט מהמציאות..הכל טוב.

      • בעל המחבר

       לגבי מים חיים.
       אני גם מאמין שאכן זה משפיע על היעילות הרפואית של המים.
       אבל אני גם חושב שחבל להוציא שקל על מערכות כאלה ואחרות מיכוון שגוף שלנו הוא בעצמו מפעל לאנרגיה רוטטת וחיה- ואנחנו ע"י ברכה או ע"י מחשבה טובה וחיוביית יכולים להטעין את המים במטען שאפילו השמש לא יכולה להטעין (וכל זה נתמך במחקר של הדוקטור היפני).

       מים חיים יכולים גם להכיל פלאוריד וגם שאר רעלים אחרים.
       אני מעדיף שהמים שלי יהיו גם מזוקקים וגם טעונים ע"י ברכה. ועל האנרגיה של עצמי אני לא צריך לשלם.

       מקווה שהבנת את הנקודה.

       הגב לבעל המחבר
       • בעל המחבר

        הנה תמונה של מים מזוקקים
        מדהים לפי דעתי
        http://photo.minghui.org/image.....ter_B6.jpg

        http://t2.gstatic.com/images?q.....mYHx9E2oqc

        http://www.aquatechnology.net/.....dxtals.jpg

        http://t0.gstatic.com/images?q.....1kdxHeN2yA

        טוב מראה עניים מהלך נפש.

        הגב לבעל המחבר
       • שתהיה בריא ידידי… אתה מתמחה בלעשות סלט מהמון שברי מידע שאין לך כל כך מושג לאן הם שיכים ..חשבת אולי להיות שף סלטים במקום למכור מתקנים למים מזוקקים ?? ..בהתיחסותך למים חים אתה אומר..חבל להוציא שקל על מערכות כאלו..מי דיבר על כסף בכלל..ומהמשך אתה אומר..על ידי מחשבה טובה יכולים להטעין את המים במטען שאפילו השמש לא יכולה…מה ההגזמה הזו..חודש בלי השמש וכל הסיפור יהיה הסטוריה מינרלית..ולמה אתה מערבב את ענין יכולת המים לזכור רגשות עם מים חים הנושאים קשורים אולי אולם שונים אני דברתי על מים בעלי שרשרת מולקולרית קצרה אשר מתרחשת במים זורמים ומקנה למים את ההיתרונות הרבים של מים חיים. סתם לסבר את אוזנך..ההבדל בין כולסטרול הרע לזה הטוב הוא אותו כנל הכולסטרול הרע הוא שרשרת מולקולרית ארוכה שלכן מקבלת את התכונה הסמרקית ונוטה להדבק לדפנות הדם ושמן הזית לדוגמה הוא שומן שרשרת קצרה אשר לא רק שלא ידבק אלה יכול גם להמיס ולנקות..ולהבדיל הזפת שנדבקת על חוף הים היא שרשרת ארוכה [נסה פעם לנקות אותה בכל שמן בישול או בשמן תינוקות בעלי שרשרת קצרה ותראה איזה יופי מתנקה] גם טיגון או מינגול גורמים לשמנים להתפלמר[ליצור שרשרת ארוכה]ולכן הם רעים. ומים עומדים כולל המזוקקים מתפלמרים …לגבי הדוקטור היפני..[אינטואיטיבית אני נוטה להאמין לתזה שלו] וגם תרם תמונות יפיפיות של המים אך מאוד שנוי במחלוקת ובניסיונות לחזור על הניסיונות שלו לא עלו כל כך ולא נחשבים עדין כלל למוכחים כך שהתמיכות המחקריות הן לא ממש ואינני מבין מה הוא קשור…ואתה מסים במשפט..מקוה שהבנת את הנקודה..לא רק שלא הבנתי גם לאיזה נקודה אתה מתכון לא הבנתי.. יום טוב.

       • FreeThinker

        מחבר יקר,

        הייתי מתנער מהמחקר של ד"ר אימוטו בעיקר משום שהמילה מחקר לא מתאימה לתהליך שקרה שם. הייתי מסביר לך בפרוטרוט מדוע מחקרו איננו יכול להיחשב כראוי אבל עשה זאת טוב ממני ידידנו מלמעלה, גלעד, בבלוג שלו. שווה בהחלט קריאה לפני שמתייחסים לממצאי הד"ר כעובדות מוגמרות, זה רק יכול לפגוע בטיעונים טובים אחרים שלך וחבל.

        http://sharp-thinking.com/2011.....%91%D7%99/

        ואם דווקא במקור באנגלית חפצה נפשך להלן לינק שדיסקסנו עליו בפורום לפני כמה חודשים: http://forum.emetaheret.org.il.....tml#p35506

        הגב לFreeThinker
        • גל

         אימוטו מסביר בראיון מלפני חודש בערך שאת הניסויים שהוא עשה יהיה מאוד קשה לשחזר מהסיבה שכל חוקר שינסה זאת יצטרך לבוא ממקום 'נקי' בלי כל ציפייה ומחשבה שהניסוי יצליח או לא. הרי כן הוכח שברגע שאתה מסתכל אתה כבר משנה את התוצאה, ראה ניסוי שני הסדקים. המאמר שצירפת שנכתב על אימוטו כתוב מצויין לדעתי. אין ספק שהרצון לאחוז במזבח המדעי משאיר אנשים במצב לא ברור, שזה גם בסדר כיוון שזה מעורר שאלות חשובות. לייחס כל-כך הרבה משקל למדע זה די לשים רגל. קח כערה עם אורז, או נבטים למשל, תמלא במים.
         כל בוקר במשך מספר ימים תאמר לאחת בוקר טוב, פשוט להתייחס אליה ולשנייה לא. תראה בעצמך איזה מזון ירקב יותר מהר. להגיד שהניסויים של אימוטו הם ללא כל רקע מדעי זה לגיטימי לחלוטין אבל להגיד שזה בלתי אפשרי זה כמו לומר שמים הם חסרי משמעות בחיינו. כך שני בשלנים, שניהם מכינים את אותו האוכל בדיוק על אותו גז, אותם המצרכים.
         האחד ממש אוהב את התחום ולשני נמאס. תטעם ותראה איזה יותר טעים. הכל כמובן עם עיניים מכוסות. ממש מעבדתי. יש עוד מחקרים שמקרים שיש סימוכין למחקר שלו. http://www.youtube.com/watch?v=V1oZd2VuNpo

         לגל
        • FreeThinker

         אני לא מקבל את דבריו של אימוטו בנוגע להשפעת הצופה במקרה הזה משום שגם הוא עצמו (נניח שהוא כן בא ממקום הכי טהור שיכול להיות) לא יכול לחזור על הניסוי שנית, להדביק מילים למיכלי מים ולראות את הגבישים בהם שונים מהותית האחד מהשני.

         המלך עירום ואין טעם להלבישו אלא לציין את מערומיו למען לא יכתים את הגילויים האמיתיים בהקשר ליכולות המופלאות של המים. שהרי יוכל הוא לעד לטעון שהצופה משפיע עד כדי כך על הניסוי שהתוצאות נראות שונות לכל אחד ואחד, שרק הטהור ביותר יוכל לראות את הצורות המופלאות במים ושאר "הטהורים פחות" לא רואים כי הבעיה בהם ולא בניסוי.

         אני עדיין מחכה להוכחה אחת לטענותיו אודות שינוי מולקולרי של חלקיקי המים באמצעות הצמדת מילים אל מיכלים, עד אז אינני יכול להסתמך עליו כגושפנקא לשום דבר. אם יש לך הוכחה אתה יותר ממוזמן גם לכתוב אותה כאן: http://forum.emetaheret.org.il.....tml#p36269

         לFreeThinker
 • Whisper

  Somewhat surprising that this has not been mentioned but..

  http://www.google.com/url?sa=t.....JMXJWBEYNA

  FREE download 🙂

  הגב לWhisper
 • שני

  בעיות שקראתי לגבי מים מזוקקים
  * לא מוסרים מזהמים שנקודת הרתיחה שלהם היא מתחת ל100 מעלות, ולא מוסרות תרכובות אורגניות שמתפרקות מתחת ל100 מעלות, למרכיבים שהמסה שלהן יותר נמוכה מהמשקל של מולקולת המים.

  * במצב מזוקק, המים מגיבים מאוד בקלות עם פחמן דו חמצני מהאוויר הסובב אותם, ולכן הpH יורד.

  * הלחץ האוסמוטי, ההיפוטוניות- מים בלי אלקטרוליטים, משבשים את ה osmolality של הפלזמה של הדם.

  הגב לשני
  • גל

   הי שני,
   לכן המעבר בין המזקק למיכל אטום. חייב לאטום!
   במזקק של 'מגה הום' למשל יש חיבור שאוטם את המעבר למיכל עם 4 ליטר. האחסון גם חשוב, אני תמיד אעדיף זכוכית על כל חומר אחר. רמת החומציות לא עולה משמעותית אם תעבירי מהמיכל של המים המזוקקים לכלי אחסון. בזמן תהליך הזקוק עצמו כן יש צורך לוודא שהכל אטום. אם ממש רוצים לבחון את העניין לעומק אז אפשר לקנות סטריפים ב-30 שקל לבדיקת חומציות ואז לבדוק האם יש שינוי אחרי ההעברה.

   הגב לגל
   • אלדד

    גל למה זה כ"כ קריטי?
    הרי אם נספג פחמן דו חמצני אז זה לא נורא הגוף יודע
    להיפטר מפחמן דו חמצני די בקלות.

    הגב לאלדד
 • שושנה

  הקישור למכשיר שהשתמשת בו הוא זה?
  לא מצאתי שום קישור בתגובות רק המלצות של מתחרים
  ברמה נמוכה….

  http://www.m-r-c.co.il/htmls/%.....;bsp=13202

  הגב לשושנה
 • Master Chief

  http://www.youtube.com/watch?v=Vzm6burVwQc

  עוד דיון מעניין על מים

  הגב לMaster Chief
 • גל

  הוכחה מוחצת לזה שהזמן עובר ממש מהר או שהכל נהיה דחוס כי שכחתי לגמרי שרק לפני שמונה חודשים בערך פרסמתי פה באתר חוויה אישית שלי. אחרי שהרבה זמן לא נכנסתי לתגובות גיליתי שמספר אנשים ניסו ואכן עברו ניקוי והרגישו ממש טוב 🙂
  יש שם גם חלק מהקישורים שאנשים פרסמו במאמר הזה.
  http://forum.emetaheret.org.il.....1c5bb63672

  הגב לגל
 • אלדד

  "בעל המחבר" זהו קניתי והשתמשתי במזקק הזה.
  מים נחמדים הבעיה היא שאם שותים אותם ככה בלי סוכר
  אז מרגישים טעם מתכתי אולי בגלל שהמים היו בדוד של
  הזיקוק עם הפלדת אל חלד או אולי בגלל שרמת החומציות של המים יותר מדי גבוהה.

  אני זוכר שהיתה שלי בעיה דומה באוסמוזה הפוכה של חברת קטדין בבית הורי.
  גם שם המים יוצאים בלי המינרלים(ז"א האבנית שזה הדבר העיקרי בטווח הקצר לפחות). אז פתרתי את הבעיה עם מינרליזטור שהם
  מספקים שעולה איזה 100-200 ש"ח בשנה תלוי בסוג.

  אולי אם אני ישים טיפה סודה לשתיה זה ישנה את הטעם?
  או מלח הימאליה ורוד שדיברת עליו?

  נ.ב. זיקקתי כמות מקסימלית של מים והאור האדום דלק כל הזמן ז"א כל ה שלוש שעות ועשרים דקות.

  הגב לאלדד
 • singhisking

  !!!
  יש פה שתי מערכות אוסמוזה-הפוכה ניידות וקלות להתקנה, שמסננות פלואוריד .
  הראשונה ב90$, והשנייה עולה 130$ ויש בה מנטרל חומציות, שמחזיר את המים לPH המקורי שלהם.
  המשלוח גם חינם –
  http://www.ebay.com.au/itm/POR.....35bfb58093

  hhttp://www.ebay.com.au/itm/Portable-Reverse-Osmosis-System-ALKALIZING-FILTER-1-70CC-/251152890948?pt=AU_SmallKitchenAppliances&hash=item3a79e0fc44#ht_5793wt_960

  הגב לsinghisking
  • אלדד

   איך אני יכול לדעת בוודאות שזה מסנן פלואוריד?
   בשיטת הזיקוק טכנית הפלואוריד לא יכול לעלות למעלה בצורת גז אז הוא נשאר בקרקעית המכשיר.

   כמו כן את כל הפילטרים צריך להחליף כולל המנטרל חומציות-המינרליזטור.

   המשלוח חינם ל:
   Australia, Europe, United States, Japan, Canada, Hong Kong

   הגב לאלדד
 • Master Chief

  שלום לכולם למישהו יש ניסיון עם המזקק הזה?

  http://www.taiwantrade.com.tw/....._US/601015

  הגב לMaster Chief
 • Master Chief

  הוא נימכר בארץ באתר הזה

  http://www.denttal.com/home/doc.aspx?mCatID=27236

  האמת שהוא ניראה האח התאום של המזקק של mrc והחברה שמייצרת אותו נימצאת בטאיוואן אבל בכל זאת רציתי לדעת אם יש למישהו ניסיון לגבי האמינות שלו תודה מראש

  הגב לMaster Chief
 • ליאור

  שלום בעל המחבר,
  גם אני קניתי את המזקק של אמ.אר.סי.
  שמת לב שהחלק העליון של פנים המכסה עשוי מפלסטיק?
  אני חושש מזליגה של חומרים מסרטנים (כגון ביספנול איי) לתוך המים.
  מה דעתך בעניין?
  האם יצא לך לדבר על זה עם החברה?

  תודה

  הגב לליאור
 • שלום,

  מאמרך עניין אותי מאוד וכמעט והתחלתי לצרוך מים מזוקקים, אך רגע לפני קראתי מעט עוד. הזכרת את שמו של ד"ר מרקולה בסוף המאמר. אני מאוד מחשיב את דעתו בתחום ניהול חיים בריאים 9וראיתי בכמה מקומות שהוא דווקא מתנגד לצריכת מים מזוקקים ושהם אכן מסוכנים.

  אשמח לתגובתך בעניין

  • מנהל הפרויקט

   שלום אחיהוד,
   אם תצרף את הקישורים שבהם דוקטור מרקולה מתנגד לשתיית מים מזוקקים,
   כותב המאמר יוכל להתייחס יותר לעומק לשאלתך.

   בברכה,

   הגב למנהל הפרויקט
    • גל

     שלום אחיהוד, אני לא המחבר אבל אשמח לחלוק אינפורמציה לגבי מרקולה.
     אני מודע לחשיבות המחקרים שאנשים אחרים עושים ולרוב קשה למדי לעשות את המחקרים הללו בעצמנו אבל בעידן של ימינו כן מומלץ לעשות מאמץ להיות המדענים והחוקרים בעצמנו כדי לקחת אחריות מלאה על בריאותנו. ד"ר מרקולה לדעתי,
     לא שאלתי אותו, מעולם לא ניסה לשתות מים מזוקקים.
     גם אם תחפש עוד מחקרים על מים מזוקקים תגלה בעיקר את הדו"ח המעבדתי שמדגיש את נושא הלחץ האוסומטי שכביכול פוגע בתאים. מעבדה לא משקפת את המורכבות המדהימה של גוף האדם. האם אי פעם לקחו קבוצת אנשים ובדקו כאלו ששתו וכאלו שלא, או מבחן Double Blind. לא!
     ולמה, כי "הרופא" אמר. להזכירך, רפואה קונבנציונלית לעולם, אבל לעולם לא מבטיחה ריפוי מכלום. והאמת שמעולם לא ריפאה. בסופו של דבר הרבה אנשים חיים על כדורים מגיל יחסית צעיר. וחזרה למרקולה. רוב הדברים במיינסטרים היום הוא סוג של 80/20. 80 אחוז אמת ו-20 אחוז לא ממש. (וזה לא משנה אם מכוון או לא, יותר חשוב לחקור ולהגיע למסקנות) דעתי האישית שגם ד"ר מרקולה בקבוצה הזאת.
     הוא בעד חיסול המזון המהונדס ובעד שתיית מים נקיים וכו אבל את המתנה הכי גדולה לאנושות הוא לא מקדם. נעזוב לרגע אינטרסים וכו ונסתכל במשפט אחד על מה באמת חשוב:
     "לפסול משהו ללא מחקר זה שיא הבורות" אלברט איינשטיין.
     לחקור באמת זה בסופו של דבר לחוות. אפילו חברות מים מינרלים למיניהן כותבות במפורש, לטווח קצר לצורך ניקוי רעלים. מים מזוקקים זה מצויין. אבל בהמשך בואו אלינו לקנות חומרים לא אורגנים כדי שאח"כ שוב תצטרכו להתנקות. זאת תוספת שלי כמובן 🙂
     בקיצור ניתן לרכוש מים מזוקקים לשבוע בלבד במקום ישר להשקיע במזקק. גם אם תעשה מהפך תזונתי שהוא כביכול קיצוני לגוף, הגוף יעמוד בזה. אגב, שבועיים אחרי שהפסקתי לצחצח שיניים עם משחת שיש בא פלואוריד חזרתי לחלום, ולזכור חלומות, לילה אחרי לילה. כידוע חלומות זה הרבה מעבר למה שנראה למראית עין. דעתי כמובן.
     ומים טהורים אחרי חודשיים של ניקוי אינטנסיבי התחלתי לחיות. ממש כמו ההתעוררות מהמטריקס. זה הזוי… בינואר אני אחגוג שנה!!!
     בהצלחה, ונשמח לעדכונים. אני אוסף עדויות 🙂

     הגב לגל
 • לכל הסקפטים!

  הזמנתי מזקק מים מחו"ל, המחיר סביר לחלוטין,

  ביום הראשון שתיתי כ-3 ליטרים,

  כעבור כמה שעות קרה לי דבר מדהים,
  שאני עדיין באופוריה ממנו,

  אני מגיל מאוד צעיר סובל מבעיות קשות של נשימה דרך האף, עברתי ניתוח מחיצות לא פשוט לפני כשלוש שנים, והבעיה לא נפתרה, עברתי חיסונים נגד אלרגיה לאבק במשך שנה, עדיין לא חל שיפור בולט במצבי, תמיד האף סתום באופן זה או אחר,

  אתמול בערב, לאחר כמה שעות ששתיתי את המים המזוקקים, האף שלי נפתח לרווחה, כמו שלא היה פתוח מעולם ( אלא אם כן שמתי טיפות אף בכמות נדיבה )

  ישנתי עמוק, וחלמתי חלומות צלולים ביותר.

  כאמור זה רק היום הראשון,

  אין לי ספק שמדובר פה במשהו מאוד מיוחד!

  נסו בעצמכם.

  • גל

   מיכאל היקר, תודה מכל הלב על העדות המרגשת 🙂
   אני ממש מבקש שאם יש לך פייסבוק תחפש אותי
   http://www.facebook.com/gal.disegni
   יש פורום סודי שהתחלתי לפני כמעט שבועיים על מים מזוקקים לסוגיהם. אתה מוזמן להתגלח על הידע והחוויות שאנשים מספרים. כאמור זאת רק ההתחלה אבל יש שם חומר שהעלנו וגם תרגמתי ועוד פינוקים. ככל שיהיו יותר עדויות כך נוכל לגדול ולהפיץ את האור. אני מינואר על מים מזוקקים וזה הייעוד שלי, להעביר אנשים תהליך שכזה. וכן כל אחד יכול לבד אבל אני מדבר ברמת הייעוץ לגבי ההתחלה, החששות, על הסימפטומים של הניקוי שבהמשך זה לא פשוט. הרבה חומרים בקבוצה.
   אתה מוזמן!
   תודה תודה 🙂
   גל

   הגב לגל
  • אור

   היי מיכאל, מאיפה הזמנת את המזקק? וכמה עלה לך?

   הגב לאור
 • חברים,

  האם אתם שותים את המים המזוקקים כמו שהם או שמחזירים להם את המינרלים בצורה כלשהי ? אשמח לדעת כי אני מאוד מסוקרן להתחיל אבל אפילו במקורות שצידדו בשתיית מים מזוקקים דיברו על כך שיש לאזן את חומציותם הנובעת מספיחת פחמן דו חמצני בתהליך הזיקוק ולהוסיף להם את המינרלים שהתאיידו.

  אשמח לדעת מה אתם עושים בעניין כי זה הדבר היחיד שלא דובר עליו כאן

 • גל

  סוף סוף… חיכינו הרבה זמן להקליט את השיחה עם אבי ואנה,
  הגיע הזמן להפיץ את האור דרך ריפוי באמצעות מים מזוקקים לסוגיהם. אני אישית, אחרי צום ארוך וניקוי אינטנסיבי יודע שזה מה שאני מעוניין להפיץ לעולם. לשרת ועזור להעביר תהליכים אישיים באמצעות מים מזוקקים ותזונה. לכן בין היתר התחלתי קבוצה סודית בפייסבוק. אתם מוזמנים ליצור איתי קשר במידה והשיחה עם אבי ואנה דיברה אליכם.
  אז זאת השיחה עם אבי על ריפוי באמצעות מים מזוקקים.
  השעה הראשונה. תיהנו ♥
  http://www.youtube.com/watch?v.....e=youtu.be

  רדיו הקוף המאה
  http://www.hakofhamea.com/2012/12/blog-post.html

  הגב לגל
 • מתן

  שאלה בבקשה:
  האם המים שמוכרים בהום-סנטר וכו'
  (ראה תמונה)
  http://images.mysupermarket.co.....9658333914

  אלה אותם המים שאתה מדבר עליהם?
  (אני רוצה לדעת כדי שאוכל לטעום(: )

  תודה!

  הגב למתן
 • יניב

  שלום חברים,
  קראתי הערב את הכתבה ואת רוב התגובות של כולם.
  בזמן האחרון אני מתעניין יותר ויותר בנושא המים.
  הייתי קרוב להזמין אוסמוזה הפוכה ועצרתי כי לא הייתי בטוח
  שזה הדבר הטוב ביותר.
  היום נחשפתי לנושא המים המזוקקים.
  יש כאן הרבה דעות לכאן ולכאן.
  מי שמספר שניסה נשמע באמת כאילו עבר חוויה של לידה מחדש.
  קצת מדאיג נושא ההתנקות בחודשים הראשונים.
  אנחנו מגדלים ילד מתוק בן שנה וחצי.
  הייתי רוצה לדעת שאני נותן לו גם את הטוב ביותר
  אבל לא הייתי רוצה לסכן אותו חס וחלילה.
  מישהו מכם משקה במים מזוקקים את הילדים שלו?
  ועוד שאלה – אם אני מתייחס לצריכת מים מזוקקים כניקוי רעלים אבל למעשה תוך כדי עדיין מכניס רעלים לגוף (סיגריות, קמח לבן וכו') מה קורה בעצם?

  זה בהחלט רדיקלי כל העניין.

  הגב ליניב
  • גלעד

   אנא הקפד להתייעץ עם אנשים שמבינים ברפואה (רופאים?) בעניינים שעלולים לפגוע ביקרים לך, ולא להסתפק בעצות וסיפורים של כל מיני תמהונים ברחבי הרשת.
   אנשים מבוגרים מוזמנים לעשות על עצמם ניסויים, אבל כשזה נוגע לבריאותם של אחרים, זה כבר כרוך בפלילים. אני מקווה לפחות.

   הגב לגלעד
  • ביולוג

   יניב:
   – אני מציע לא לעשות ניסיונות על הילד. שתיית מים מזוקקים זה לא משהו מקובל, אף אחד בקבוצה לא גידל ילד מגיל שנה עד גיל 18 על מים מזוקקים ויכול להגיד שזה בריא, בעוד שכל האנושות גדלה על מים רגילים.
   – ההמלצה על שתיית מים מזוקקים לא מבוססת על עקרונות מדעיים, ויש הרבה שגיאות במאמר. למשל, הנוזל בדם מכיל הרבה מינרלים, השתן מכיל מינרלים וכו' בניגוד למה שנאמר במאמר. האם אתה הולך לגדל את הילד שלך לפי מאמר שמלא בשגיאות מדעיות?
   – מאידך, ישנם אלפי מחקרים על השפעה שלילית של עישון פאסיבי על ילדים. ממליץ לך לא לעשן ליד הילד – פעולה שבאמת מסכנת את בריאותו.
   – אם אתה רוצה לתת לילד אבא בריא למשך שנים ארוכות, מומלץ שתפסיק לעשן גם אתה. יש הרבה מחקרים על קשר בין עישון לסרטן ומחלות לב. אין אף מחקר רציני שמוכיח שמים מזוקקים מפחיתים את הנזקים של עישון, תזונה לא מאוזנת וכיו"ב.

   רק בריאות.

   הגב לביולוג
   • ביולוג יקר שלום רב,
    ארגון הבריאות העולמי אוסר על שתיית מים מזוקקים בטענה שהם שואבים מינרלים חיוניים מהגוף בין היתר. אני מבקש שתבדוק מה החיילים האהובים שלנו ושאר הצבאות בעולם שותים בצוללות וספינות.
    אני מכיר כמה חברים כאלו והם שותים מתקלחים ומבשלים עם מים מזוקקים והם אנשים בריאים מאוד בלשון המעטה.
    משרד הבריאות אמור הרי לאסור על שתיית מים מזוקקים וזה מה שהוא עושה עם סטמפה מפחידה על כל ג׳ריקן בסופר אבל כן מאשר מים מזוקקים לחיילים?!. למה הם לא מקבלים סטוק של מים אחרים?. כי מסבירים להם שאין שום דבר רע בשתיית מים מזוקקים (האמת היא שבדיוק ההפך הם עושים ממש ממש טוב) ואת המינרלים הם מקבלים מהמזון, בעיקר מהצומח כמובן.
    אז אתה צודק שאין מחקר על קבוצות אנשים, אלא רק ניסוי מעבדה של תאים מבודדים מהגוף. האם ניתן לומר בוודאות שבגלל שלא היה מחקר אז זה מהכרח לא טוב?
    האם זה לא אומר שדווקא כדאי לבדוק את הנושא לעומק? כי הרבה רופאים בעלי שם עולמי כמוDr. Gabriel Cousens, M.D., M.D.(H) שממליץ על שתיית מים מזוקקים.
    האנושות גדלה על מים רגילים?
    ותראה איך האנושות נראית בריאותית. אולי אתה לא מקשר את זה לדבר הכי חשוב אחרי אויר. אני דווקא כן.
    אני מתחיל מייזם ארצי ממש בקרוב כדי שכולנו נדע סופית למה יש סתירה בין המלצות ה-WHO למה שקורה בפועל!
    האם יש סיכוי שבאותה המידה שמים מזוקקים לא עושים רע הם גם יכולים לעשות טוב? כחוקר סקפטי אני מעוניין להגיע לשורש העניין. זה דורש קבוצות בדיקת סמיות כפולה וכל מה שכרוך בזה. אז אם אתה מעוניין לעזור במקום להפחיד ממקום של חוסר ידע אתה מוזמן לצור עימי קשר כדי שנוכל לקדם את הנושא המאוד חשוב הזה.

    בברכה רבה,
    גל

 • הי יניב,
  אתה מוזמן להתרשם מקבוצה שהתחלתי מלפני מספר חודשים.
  זאת קבוצה שמוקדשת לאנשים שבוחרים לשתות מים מזוקקים ולתרגל עוד פרקטיקות כדי לעבור תהליכי ריפוי עצמי.
  ניתן להצטרף עם הזמנה בלבד אז אתה מוזמן לכתוב לי הודעה בפייסבוק. וכן, עוד מתחילת המאה הקודמת הייתה ספרות על נושא שתיית מים מזוקקים. אבל זה לא קיבל מספיק תשומת לב.
  הינה לדוגמא אתר נפלא שאני מאוד מעריך את פועלו.
  http://mypurewater.com/

 • לירון

  בעל המחבר,
  שאלתי היא לגבי trace minerals , למה החלטת שאלו מינרלים אורגניים? יש לי בקבוק כזה בבית, וכתוב עליו שהוא מופק מהמים של אגם המלח במדינת יוטה, להבנתי אלו לא מינרלים אורגניים.

  הגב ללירון
  • בעל המחבר

   אם כתוב שאלו מינרלים לא אורגנים אז כנראה שהם יודעים מה שהם אומרים.
   הבעיה עם כל התוספים האלה שאין פיקוח כמעט בכלל על התוויות והשמות שהם נותנים למוצרים שלהם. בעיקרון המונח TRACE MINERALS מתייחס לתירכובות אורגניות.

   בכל מקרה לא הייתי מסתבך כלכך, אם תוסיף טיפה קטנה למים שלך מיזה זה לא כלכך נורא. ואם אתה ממש רוצה מינרלים אורגנים מקורים פשוט תשים חתיכת לימון בתוך המים … ככה אני עושה.

   בהצלחה.

   הגב לבעל המחבר
 • לילך

  שלום למחבר- אשמח ואודה לעצתך.
  נתקלתי במידע שאתה ומריעיך מפיצים בנוגע למיים מזוקקים, ואינטואיטיבית זה הרגיש לי ראוי לבדיקה בפועל.
  מייד קניתי שני ג'ריקנים של מיים מזוקקים מהסופר (כאלו שכתוב עליהם "לא לשתיה") והתחלתי לשתות.

  רציתי את עצתך- האם זה בסדר לשתות מיים כאלו בינתיים. אין בכוונתי לשתות רק אותם לאורך זמן, אלא לשלב.
  שנית- ביומיים שאני שותה מיים אלו בלבד, אני מרגשה חולשה דיי גדולה במהלך היום, וכאבי שרירים ומפרקים. אני בריאה באופן כללי. זה מוכר לך?

  אני רוצה לציין שטעם של המיים מצויין, שהשתן שלי נעשה מייד צלול ונטול ריח עקב שתייתם, ושבאופן כללי אני לא מרגישה שאני עושה משהו מזיק.

  הגב ללילך
  • היי לילך 🙂
   אני כבר מעל שנה חוקר 24/7 בנושא וגם התחלתי קבוצה בפייסבוק לפני כמעט חמישה חודשים, הקבוצה מתמקדת בתהליכי ריפוי על-ידי שתיית נוזלים מזוקקים שונים.
   לשאלתך, בדיקות הדם שלי ושל חברים רבים הולכות ומשתפרות כך שאין פגיעה כלשהי ממים מזוקקים. חשוב לצייין שהמים מהסופר הם לא בדיוק מזוקקים כמו בתהליך אידוי אלא על-ידי אוסמוזה הפוכה. כך שלמי שאין אוסמוזה הפוכה זאת אלטרנטיבה טובה.
   החולשה נובעת מהניקוי. הגוף מנצל הרבה אנרגיה להוציא פסולת החוצה וזה מחליש.
   את יכולה ממש לחוות סימפטומים של "מחלה" אבל מהפרספקטיבה שלי כל "מחלה" היא הדרך של הגוף להגיע לאיזון. את מוזמנת ליצור איתי קשר בפייסבוק לכל שאלה 🙂
   gal disegni

   • לילך

    תודה רבה על התשובה המהירה…

    מתוך חששותיי חיפשתי עוד חומר באינטרנט, ובין הייתר מצאתי שם "איומים" ששתיית מיים מזוקקים תגרום לכדוריות הדם שלי להתפוצץ.
    אני אטריד אותך בשאלה הזו כבר בפייסבוק.
    בכל מקרה, אני שמחה שהמים מהסופר מספיק טובים, כי קניתי עוד כמה ג'ריקנים בינתיים.

    הגב ללילך
    • הכל חצאי אמיתות לילך.
     מעולם לא נעשו ניסויים עם אנשים בנושא שתיית מים מזוקקים אלא על צלוחיות פטרי במעבדה על תאים מופרדים מהגוף. יש לא מעט רופאים טבעיים שמאוד ממליצים לשתות רק מים מזוקקים. מאז תחילת 2012 שנחשפתי לעולם הזה התחברי לחברים מהארץ והעולם וכולם משפרים את איכות חייהם על-ידי שתיית מים מזוקקים.
     ממליץ לקרוא על ד"ר נורמן ווקר:
     http://www.azest4health.com/dr-walkers-story.htm
     הוא מדבר על אכילת רו-פוד ושלמעשה בריאות המעי שלנו שהוא הסממן לבריאות שלנו תלויה בשתיית מים חיים מהמיצים ומים מזוקקים. הוא מדגיש את חשיבות שתיית המיצים ללא הפולפה בגלל שמהמחקרים שלו הוא גילה שכל הרעלים נמצאים שם. הוא מדגיש עד כמה חשוב לשתות מים נטולי מינרלים אנאורגנים כמו מי ברז, מי באר, מעיינות וכו. הוא מדבר רבות וטובות על שתיית מים מזוקקים. למעשה המים המזוקקים מתנהגים כמו "ספוג" וכך מאפשרים להוציא את הרעלים מהגוף. הם גם יעזרו לשמור עת מעי בריא.
     מים מזוקקים גם ינקו את הקריפטוספורידיום – פרזיט נפוץ הגורם לשלשול. רק ב-30 שנה האחרונות הוכר בתפקידו החשוב כמזהם אנושי וחשוב שלא יהיה במי השתייה שלנו. ד"ר ווקר כתב 7 ספרים. אלו שלושה ספרים מומלצים:
     Water Can Undermine Your Health
     http://amzn.to/11HWayL
     Fresh Vegetable and Fruit Juices
     http://amzn.to/YCtIuX
     Become Younger
     http://amzn.to/mJVEHA
     אגב, אוסמוזה הפוכה עדיף לשתות ללא המינרליזטור. אלו מינרלים מתים. אנחנו זקוקים למינרלים חיים שעברו תהליך סינון ואור על-ידי עולם הצומח.
     בשמחה רבה ואשמח לכל שאלה
     גל

 • חני

  אותי שכנעת, אני מזמינה מזקק:)

  אגב, האם זה טוב גם להשקות צמחים עם מים מזוקקים?
  תודה רבה

  הגב לחני
 • חני, יש קו יבוא לארץ של אחד המזקקים הכי נמכרים עם מעל 230 ביקורות באמזון. ובכל אתר שאני מכיר מוכרים אותו. זה המסמך עם כל הפרטים http://drcousensglobal.com/Meg.....Israel.pdf
  וזה הקישור למזקק באמזון http://amzn.to/13JknQO
  זה לא פלסטיק מבחוץ זה אמייל. גם בארץ כבר יש כמה בארץ עם המזקק הזה והכל קשורה. לא ממליץ לקנות מ-MRC כי זה אחד המוצרים הכי זולים בכל מובן המילה ולפני שבועיים שיתף חבר בדו"ח של בדיקות המים. לא מזהיר!
  חשוב לי לומר שאין לי שום קשר עסקי עם הארגון שמוכר את המזקק. אני עוסק בהפצת המידע.

  אם יש לך שאלות את מוזמנת ליצור איתי קשר בפייסבוק.
  הרבה הרבה בריאות 🙂

  • אמנון

   גל עד כמה שאני זוכר הבדיקות שפורסמו לגבי מזקק MRC היו לא סבירות ולא קיבלנו הבהרות נוספות לגביהן כך שספק אם ניתן לייחס לנתונים שהופיעו בהם מהימנות. הדגם הנוכחי שהם מספקים מגיע עם פנים נירוסטה מלא (לעומת חלק עליון מפלסטיק בדגם קודם/אחר שהם סיפקו/מספקים). מה שכן המזקק עדיין מסופק עם מיכל אגירה פלסטי. באופן אישי עברתי להשתמש בסיר נירוסטה גם לצורך האגירה כך שגם הבדל שמצטמצם לעומת המזקק של מגה.
   בכל מקרה, הטיפ בטוב ביותר שיש לי להציע לגבי כל אחד מהמזקקים מהמשפחה הזו כדי לשמור על אריכות חייהם ולחסוך בצורך בנקיונות תכופים של הקרקעית, הוא להפעיל אותם עם טיימר שעון חיצוני שיפסיק את זרימת החשמל אליהם מעט לפני שמסתיימים במים במיכל האידוי.

   הגב לאמנון
 • חיים אברבוך

  שלום וברכה
  שמחתי מאוד לקרוא את המאמר בין 4 דפים בנושא מים ומים מזוקקים
  אך יש לדעתי במאמר הרבה אי דיוקים שיכולים להטעות הרבה אנשים
  אם לך זה הועיל השתייה של מים מזוקקים ללא מינרלים חשובים שבמים זה לא אומר שלכולם זה מועיל
  את המים יצר לא אחר מאשר בורא העולם, והוא תכנן את זה כך שבמים יהיו מינרלים החשובים לאדם, בורא העולם לא יצר דבר ותצי דבר לחינם שיבוא מישהו ויגיד שזה לא נחוץ
  האם התבוננת ברצינות בכול חלקי הגוף שלך שאתה יכול להחליט שאין צורך במינרלים שבמים האים תוכל אולי לחיות ללא הבוהן שלך או ללא הרגל שלך או ללא העין שלך , אם כן למה צריךמכול הדברים האלו 2 לפי התיארויה שלך מספיק אחד גם כליה אחת גם ריאה אחת וכו'
  מה דעתך?.
  לכן צריך להיזהר מאוד והרבה אומץ ואולי גם חוצפה להגיד שהמינרלים במים הם מיותרים לגמרי. האם יכול האדם לחיות בלי סידן בלי מלח, בלי מגנזיום בלי ברזל ועוד. ולכן הדברים שכתבת אינם מדויקים כלל
  מה שנכון הוא שהיום נסחפו למים הרבה מאוד טוקסידים ופסולת של כימיקלים מהתעשיה שמקומם באמת לא בגוף האדם, והם הם שגורמים לנו נזקים רבים , ואי לכך קמה תעשיית הפילטרים שגורמת לעוד יותר נזקים , הפילטרים באמת לא מסננים טוקסידים וכימקלים רבים שבמים ברמה מולקולרית מה עוד שלמים כפי שידוע היום יש למים זיכרון ואת הזיכרון הזה לא ניתן לסנן באמצעות סנננים , גם הפיטרים שנמצאים במיני ברים לדעתי הם בומרנג לאדם כי הם עוצרים מינרלים חשובים מאוד שהגוף שלנו כן צריך, ולכן אני חושב שטוב יעשו בני האדם אם ימנועו מלשתות מים שעברו פילטרים מכול סוג שהוא

  וידוע לי ממפעל ששואב את המים שלו מהר מסויים בגליל , שם הסבירו לי כי המים עוברים סינון של 6 פילטרים כדי שיהיו ראויים לשתייה , אך הם קוראים למים שלהם מים מינרלים.
  אני מניח שגם רוב יצרני המים המינרלים עושים כך. אם תשימו לב הרי שמים מינרלים או מים ממיני ברים כאשר שותים אותם לא קרים אלה בטמפרטורת חדר הרי שהם טפלים לגמרי , כי עברו סינון של פילטרים בצורה כול שהיא,
  מים קרים אינם מאפשרים באמת להרגיש את טעם המים
  בנוגע למי שתיה מברזים הרי שמים אלו מועושרים בכימיקלים רבים הן על ידי ספקי המים והן עקב ערבוב המים בפסולת תעשייתית , מלבד זה שמי הברז הם קשים מאוד ומיבשים את עור הגוף שלנו לאחר התקלחות, ולכן נשים רבות שעורן יותר רגיש מורחות את הגוף בכרם גוף שאף הוא מזיק לגוף
  אם כן מה עושים כדי לקבל מים שבאמת טובים לגוף הן לשתיה, הן לבישול, הן לרחצה, הן לצמחיה, והן לבעלי חיים ובכול זאת מהנים את הגוף במינרלים חשובים שבמים

  יש כיום בשוק מספר קטן ומצומצם של יצרנים שמייצרים מטהרי מים ללא פילטרים ללא כימיקלים ללא תחזוקה לשנים רבות התקנה חד פעמים של המכשיר
  הגורמים למספר דברים חשובים מאוד כגון שינוי מרקם המים, רכות המים, העשרת המים שוב באנרגיה גבוה מאוד ( תדר גבוה ) לשינוי משמעותי בסדר כדוריות הדם האדומות דבר שניתן לראות בבדיקת דם מיוחדת ופשוטה דבר מדהים כשלעצמו, המאפשר הזנת כול התאים שהגוף במינרלים החשובים שבמים וכן האנרגיה גבוה (תדר) ועקב כך גם קליטה הרבה יותר טובה של הויטמים שנמצאים במזון שאנו אוכלים .
  העשרת המים באנרגיה גבוה מאפשרת למערכת החיסונית של הגוף להוציא רעלים רבים הנמצאים בגוף בצורה הטבעית ביותר על ידי הפרשת הפסולת מהגוף
  אלו דברים מוכחים שנבדקו על ידי מעבדות , כמו כן מכשירים אלו ממתים את כול החיידקים שבמים
  עובדות ודיווחים של משתמשים במכשירים אלו
  אדם ש 40 שנה סבל ממחלת הפסוריאסיז בחצי הגוף שלו שהתרחץ במים אלו לאחר כחודשים נעלמו לו כול הפצעים. ועד היום כשנה כול זמן שהוא עושה אמבטיות מים אין לא פצעים ולא מגרד לו.
  אישה שנמצאת בבית אבות ולא היתה מסוגלת לשתות מי ברז וגופה היה מלא בפצעונים קטנים שותה היום כ10-15 כוסות מים מהברז, ואחר התרחצות במים כשבועיים נעלמו כול הפצעונים ולא חזרו עד היום
  תינוק בן שנה ותצי שסובל מבעיית עור קשה ומתגרד ללא הרף עד זוב דם , צרח מכאבים כאשר מכניסים אותו לאמבטיה ומגרד את כול חלקי גוף לאחר הרחצה גם אם רוחצים אותו במטלית עד כדי כך שאמו שמה לו גרביים על ידיו הקטנות כדי שלא יגרד עד זוב דם
  מתרחץ במים ממטהר המים , שוהה במים 25-30 דקות שמח עליז משקשק במים כמו כול תינוק רגיל לא צורח מכאב לא מגרד את העור לאחר שיצא מהמים,
  ההסבר לרוב המקרים האלו ובמיוחד של התינוק הוא שתהליך הסחרור של המים מספר פעמים, מנטרל
  deactivated
  את הכימיקלים שבמים ומשנה את המרקם שלהם הופך אותם לרכים הרבהיותר והגוף שלנו מקבל אותם אפשר להגיד ביתר אהבה
  ילדים והורים רבים מספרים כי הפסיקו לשתות משקאות ממותקים ושותים כיום רק את מי הברז שבבית 2-4 כוסות כול פעם
  אדם ש-30 שנה לא שתה מי ברז שותה כיום רק מהברז שבביתו לאחר שהתקין מכשיר כזה
  נשים רבות מספרים כי הפסיקו להשתמש בכרם לגוף וקונדישנר לשיער , המים מי המקלחת עושים את זה הרבה יותר טוב ובריא יותר וגם זול יותר
  משתמשים רבים הפסיקו לקנות תוספי מזון ומינרלים מחנויות טבע וחוסכים כסף רב לאחר שהתקינו מטהר מים כזה.
  בגינות פרטיות רבות התעבדתה הצמחיה בצורה משמעותית , עצי פרי רבים מניבים פירות גדולים ורבים יותר , הדשא ירוק וחי יותר ועוד.
  אלו הם מעט תופעות מה שמטהר מים המערבל את המים בצורת מערבולות בים מסוגל לעשות למים
  מלבד זה שמכשירים האלו חוסכים לרוכש אותם כסף רב,
  איןצורך בקניית פילטרים, מיני ברים מים מזוקקים, מים מינרלים קניה וסחיבה של בקבוקים.
  סיכומו של דבר יש לדעתי חשיבות עצומה למינרלים שבמים המים יכולים להזין ולרפות את גוף האדם בצורה מדהימה כול מה שצריך זה לנטרל את כול הכימיקלים והטוקסידים שנסחפו למים שלא באשמתינו, בצורה טבעית וחכמה .
  חיים אברבוך
  0528636974
  ,

  הגב לחיים אברבוך
  • חיים שלום רב,
   יוקם בארץ מרכז ריפוי שרובו יעסוק בשתיית מים מזוקקים שכוללים מים מזוקקים ע"י אידוי או מהלחות, מיצים טבעיים ותרפיית שתן. בנוסף תהיה אופציה של סוג הערבול שאתה מדבר עליו.

   אני מסכים עם חלק מהדברים שאמרת לגבי פילטרים. מזקק עובד הכי קרוב לעקרון המחזוריות בטבע, מהים לעננים לגשם. אתה מוזמן לבדוק האם יש בגשם מינרלים, אין. וצמחים מאוד אוהבים מים טהורים/מזוקקים. הכי מומלץ שיקבלו דשן כמו קומפוסט למשל. אנחנו עובדים בצורה מאוד דומה. הדרך שאתה מתאר מאוד מוכרת לי וחקרתי בנושא וכמו שאמרתי, אני מסכים עם חלק מהדברים שאמרת. המינרלים שבמים לא מרפאים נהפוכו. אתה באמת משווה את כמות המינרלים במים למינרלים מצמחים? לא לי ולא לך יש הוכחה ברורה ליעילות שימוש המינרלים מהמים. אני יכול להסתכל על הרכבם הכימי ולהבין מה ההבדל בין מינרלים לפני פוטוסינטזה ואחרי. יש סיבה שהבורא שם לנו שמש, בלעדיה אין חיים.
   התחלתי את העמוד הפתוח של ארגון מי החיים וגם יש קבוצה נוספת שעוסקת רק בזה. היופי הוא שיתכן שיש לך ראיות לגבי מה שאתה אומר ואני שמח שכל אחד חקר ועוסק בתחום המים לצרכי ריפוי. גם אני אוסף מאות ראיות מכל העולם (חוץ מהריפוי שלי) וגם חברים מהארץ שמדווחים על תוצאות שנחשבות "לניסים" ברפואה הקונבנציונלית.

   זה לא ויכוח מן הסתם, מיותר להתעסק בהפרדות על איזה דרך יותר טובה.
   כל אחד והמחקר והחוויה שלו.

   הבורא מאפשר לחוות הרבה דרכים שתומכים בריפוי. המים הם דרך שמאפשרת לגוף לרפא את עצמו ברובד הכי עצמתי שגיליתי עד היום למעט מקרים מאוד קיצוניים שגם בהם נתקלתי. ואז הייעוץ שאני מעביר הלאה לא כולל מים מסוגים שונים. יש עוד כמה דרכים שהאינטיליגנציה של הטבע עובדת.

   ברכות על דרכך חיים 🙂
   אני זמין לכל שאלה בנייד: 054-6887030

   • גל,

    יש מינרלים במי גשם, שכן המים סופחים אֲליהם חלקיקים מהאטמוספירה. אלה החלקיקים האחראים לצבע השמיים. אינני מתכוון לזיהום האוויר, אלא לחלקיקים טבעיים.

    בעלי=חיים אינם שותים מי-גשם ישירות, אלא ממקווי מים, שיש בהם מינרלים.

    • שבת של שלום אלון,

     תלוי איזה מים. המים הכי הכי נקיים שיש זה גשם שיורד בהרים הכי גבוהים. שם הם לא הספיקו להיחשף לחקיקים באטמוספירה. תחפש שבט ההונזה.

     להלן ניסוי שהוכיח את עצמו הרבה פעמים. שים לחיית המחמד שלך כערת מים רגילים שהוא שותה קבוע וכערת מים מזוקקים. לרוב כבר בפעם הראשונה הם יבחרו מזוקקים ואם לא אז בפעם השנייה. חתולים למשל יעדיפו ללקק את הטל על החלון מאשר לשתות מי ברז. בקיצור, זה שיש מים עם מינרלים בטבע זה לא אומר שהם הכי טובים לבריאות. הכי טוב לחקור ולחוות, אי אפשר לגלות כלום אחרת. ובטח לא את האמת הכי אישית ונכונה עבורך. חיות גם יעדיפו לעיתים לשתות את השתן או של עצמם או של חיות אחרות כשאין מקור מים טוב, תחפש animal drink urine. יש כל מיני השערות ללמה זה קורה. צמחים לא סופחים גשם ישירות אבל אחרי מבול של יום יומיים שכבר הלכלוך הרב התנקה (אפשר לבדוק עם מודד) המים די מזוקקים ולא קורה שום דבר לא טוב לצמחים. המינרלים שיש היום במקווי מים זה לא מה שהיה פעם. כל אדם והמחקר שלו על מים.

     ים של בריאות אלירן 🙂

     • חיים אברבוך

      שלום גל

      אני מאוד פתוח לקבל כול מני ראיונות על המים והכי חשוב זה עובדות בשטח זה נכון מאוד שהחיות הם אינדיקציה טובה לאיכות מים אך לא רק , אל תשכח שאנו בני אדם לגוף שלנו יש הרבהיתר דרישות ומכוח כך שאנחנו מכניסים לגוף שלנו את כול הרעלים שרק קימים בטבה, לא מספיק לנו לעניות דעתי רק מים מזוקקים אלה גם את המינרלים שבמים , בור העולםיודע יותר טוב מאתנו מה טוב לנו

      המדען שפיתח את המכשיר לטיהורמים שאני מייצר רצה שהאדם יקבל מים טובים מים שיתוקנו על ידי המכשיר הזה מים שייצור הפרדה בין המינרלים לבין הכימיקלים שנסחפו למים, והוא הצליח מאוד בפטנט שלו

      והסיבה העקרית היא שהוא היה אדם צנוע ועניו

      ולמרות שהוא היה גוי הואביקש את עזרתו של בורא העולם בתיכנות מכשיר טוב

      ולאהירפה בבקשותיו מלבורא העולם שיתנם לו את החוכמה לעשות את זה, עד שבורא העולם אמר כנראה לעצמו אם הגוי הזה כול כך מאמין בי אני מחוייב לתת לו

      יש לי הרבה סיפורים עליו ועל ההמצאה שלו, גרתי במחיצתו 3 ים בהרים בדרומה שך אוסטריה, ואיך זה עובד ויש לי גם עובדות מהשטח שהמים האלו עם כול המינרלים שבהם שונים מאוד מכול מה שמוכר לך ועוזר מאוד להרבה אנשים בבעיות הבריאות שלהם
      שבת שלום

      חיים

      הגב לחיים אברבוך
      • תודה על התשובה חיים 🙂

       כמו שאמרתי, חקרתי את הנושא שאתה מדבר עליו ואני מודע לעצמתו אבל מהחוויה שלי ושל חברים (אנחנו במעקב משותף של בדיקות אחראיות) אין צורך ואף לא מומלץ להוסיף מינרלים למים אלא אם כן

      • תודה על התשובה חיים 🙂

       כמו שאמרתי, חקרתי את הנושא שאתה מדבר עליו ואני מודע לעצמתו אבל מהחוויה שלי ושל חברים (אנחנו במעקב משותף של בדיקות אחראיות) אין צורך ואף לא מומלץ להוסיף מינרלים למים אלא אם כן יש שם חומר פעיל ספציפי לצורך ניקוי רעלים מהגוף, כמו שתיארת. ומים מזוקקים מסוגים שונים גם עושים את העבודה. הגוף מטעין את המים בדרך שהכי מותאמת לגוף. כלומר מים ללא חתימה ששותים והגןף מוסיף את כל מה שצריך. דרכך מצויינת ואני שמח מאוד לשמוע על פועלך.

       הבורא אפשר לנו לרפא את עצמנו מכל אי-נוחות באמצעות המים שלנו שנרקחו במיוחד עבור המטען הספציפי שלנו. כשמגלים שאין צורך בשום דבר חיצוני כדי לרפא כל דבר מגלים את העולם המופלא של תרפיית שתן. מכאב ראש ועד איידס. כמובן שבשביל ריפוי עצמי טוב ומקיף מומלץ להזין את הגוף עם דיאטה קלה ובעיקר מהצומח. ועוד יותר חשוב לדעת שיש הרבה עבודה עם התודעה. הרצון לעבור ריפוי מאוד משפיע. אם אתה פתוח לקרוא כתבה קצרה של הסופרת הגר ינאי http://bit.ly/111Yf99 על חווייתה עם התרפיה. היא לא הייתה הולכת עד הסוף ממקום של חוסר ניסיון וידע אבל יש מספיק עדויות ומחקר שנעשה בנושא. נטורופתים ורופאים טבעים מכירים את סגולות המים הללו ואני יודע בוודאות מוחלטת על כמה ידועים שאמרו במפורש שאין סוג של סרטן שיכול על החיסון הטבעי הזה.

       ים של בריאות ושבת של שלום 🙂
       גל

     • גל,
      תודה על תגובתך.
      גם מעל לֶהרים הגבוהים ביותר יש אטמוספירה, והשמיים כחולים.
      לחתולים אין ברירה, אין לִרשותם מקווי מים טבעיים. בין מי הברז המפוקפקים שלנו למים מזוקקים הם בוחרים במזוקקים.
      הגישה הבסיסית שלי היא, שהטבע הבלתי-מופרע מראה לנו את הדרך. הצורך בפתרונות טכנולוגיים, גדון זיקוק מים, נובע ממצב של הפרת הסדר הטבעי, כפי שקיים במי-השתייה שלנו.

 • תודה רבה על התגובה המאוד עניינית 🙂
  ברור שזה בלית ברירה כל נושא הזיקוק. יתכן יותר נכון לומר שמים מזוקקים זה די קרוב לשתיית מים ברגע שהם עוזבים את העננים.
  לכן יש כאלו שמטעינים את המים המזוקקים עם אנרגיה בדרכים שונות. חלק גם שמים מגנטים במעין בלדר ומערבבים.
  לגבי שתן, המינרלים בשתן מאוד מאוד שונים ממינרלים במקווי מים. הם עברו ניקוי ברמה הכי גבוהה. יש הרבה חומר לקריאה בנושא תהליך ניקוי הדם עד שהוא הופך לשתן. למעשה שותים מים מובנים עם הגנים והתדרים שלנו, מים חיים ולא מתים כמו במקווי מים. אין שום סיבה שאדם בן חמישים יתחיל להרגיש כאבי מפרקים או חסימות באיברים שונים. זאת הצטברות האבנית ממים עם מינרלים מתים שמתמגנטים למוקדים עדינים שדורשים הרבה זרימה טובה של דם נקי ולא מלוכלך. יש מכשירים כמו שחיים הזכיר שמחקים את הטבע, הם הופכים את המים למובנים וומנטרלים את המזיקים. אני בקרוב אעלה קישורים מסודרים בנושא לעמוד מי החיים בפייסבוק.

  תודה רבה רבה, אני ממש שמח על השיח בינינו 🙂

 • חן

  גל שלום, ותודה על המאמר החשוב והתשובות המהירות.
  אני מתכוון להתחיל עם מים מזוקקים, אך מתלבט בעניין המחיר:
  בכמה זינק חשבון החשמל שלך לאחר שהתחלת להשתמש במזקק?
  לפי החישוב שלי, עלות חודשית לזיקוק 15 ליטר ביום (5 נפשות בבית לשתייה+בישול) כ150-200 ש"ח.
  שנית- הפחם הפעיל. ראיתי שהמלצת (נדמה לי שאתה) על החלפת הפחם במסנן במקום קניית מסנן חדש. האם זה עומד במבחן הזמן? מה עלות מסנן?
  ולסיום- חשבתי להתקין בבית מתקן פשוט לזיקוק סולארי- כמו של השורדים למינהם. עדיין לא חשבתי על כך מספיק, אך נראה לי לא מסובך מדי. מה דעתך, ועד כמה יעיל? כנ"ל לגבי איסוף טל.

  תודה רבה לך.
  חן

  הגב לחן
  • ממושקה

   יש לי מזקק של 4 ליטר,עולה לי 3.1 קילווואט להפעלה מלאה.
   במחירים של היום 3.1*0.6= 1.9 ש"ח בערך – וצריך עוד להוסיף עוד 10 דקות לניקוי פעם בשתי הפעלות(המזקק פועל בזמן הניקוי)+חומר ניקוי לאבנית.
   המזקק הוא 750 וואט.
   לוקח 3 שעות ו20 דקות לזקק 4 ליטר אם אין אבנית.
   ככל שיש יותר אבנית(מכשיר לא נקי) לוקח יותר זמן.

   אני לא משתמש בפחם הפעיל כי המים עומדים פתוחים בבקבוק של המים הנקיים והכלור מתאדה לבד.

   למשפחה בשביל שיהיה פרקטי צריך מתקן טוב נגד אבנית בכניסה לדירה,ואז לא צריך לנקות מאבנית בצורה תכופה,רק ניקוי קליל פעם ב(של פלואוריד ועוד).

   הגב לממושקה
   • אמנון

    אני מפעיל את המזקק בכל מחזור לזמן קצוב עם טיימר חיצוני (במקרה שלי 3.5 שעות למזקק 750W של אם.אר.סי) וכך הצטברות האבנית בתחתית המיכל מינימלית; דורש ניקוי רק לאחר 15-20 מחזורי הפעלה.

    הגב לאמנון
    • ממושקה

     גם לי יש של אם אר סי.
     מה זה טיימר חיצוני? זה נסגר אוטומטית שנגמרים המים לזקק.

     אני גר בהרצליה יש לי הרבה אבנית,אתה אומר שהאבנית מאריכה את ההפעלה רק ב 10 דקות מ שלוש שעות ו 20 דקות לשלוש שעות ושלושים דקות כאשר אתה מזקק כל פעם את המקסימום – 4 ליטר?

     איך אתה מנקה את המיכל אחרי 15-20 הפעלות?
     עם החומר שלהם(ואז איזה כמות אתה משתמש?)
     או עם חומץ(אז איזה כמות)
     או עם חומר אחר?

     הצטברה לי למעלה יותר מהתחתית חומר לבן
     קשה שלא יורד(כנראה אבנית) גם שמשפשפים עם מים רותחים והחומר שלהם.

     הגב לממושקה
     • אמנון

      שעון טיימר לשקע
      http://media.shopy.co.il/shops.....72114b.jpg
      http://www.amperel.co.il/products/72114
      אמור לעלות בין 30 ל-40 שח.

      רוב הדבקות האבנית מתרחשת במהלך הייבוש הסופי ועד שמנתק הזרם נכנס לפעולה. אצלי, במזקק אם.אר.סי, במילוי מים חמים מדוד שמש, שעון טיימר כזה על 3.5 שעות עושה מחזור עד שנותרים כ-1-1.5 סמ מים בקרקעית. יתכן ואלו 10 דקות ההבדל ויתכן גם שהתרגלתי למלא מים מעט גבוה יותר.

      גם אחרי 15 מחזורים יש שכבה דקה יחסית של אבן בתחתית. 4-5 סמ מים ובערך כף מלח לימון + הרתחה לכמה דקות עושים את העבודה. מהדפנות אני לא טורח להוריד בכלל.

      הצטברות אבן או חלודה או כל ג'יף אחר על החלק העליון קשורה להפעלה עד מנתק הזרם עם אבן בתחתית. גם הדבר הזה נחסך בזכות הטיימר (רק חשוב לא לשכוח את הטיימר באותו מצב לאחר ההפעלה למשך יותר מ-24 שעות כי אז הוא יופעל מחדש ויגרום למזקק להרתיח ולייבש/למצק/לאייד את כל התחתית (כולל הנזק האפשרי לחלק העליון)
      באופן כללי לא הייתי מתרגש יותר מדי כל עוד מה שבחלק העליון זה אבנית (ולא חלודה או חומרים שרופים/אחרים).

      הגב לאמנון
      • אמנון

       תיקון – אצלך הוא מנתק אחרי שלוש שעות ו-20 דקות שזה מוקדם יותר כך שרק כמות המים משנה או שהרזולוציית זמן של השעון/טיימר לא מדייקת (זה מעגל מחולק לשנתות ואני חושד שהראשונה בכל מחזור אולי מקצרת זמן).

       הגב לאמנון
      • ממושקה

       תודה.
       לא הבנתי את ההסבר לגבי ה 24 שעות.
       אני מכיר את הטימר הזה מהדוד החשמלי של הורי אבל אני
       לא מבין אותו על בוריו.
       אם תוכל להסביר אם לא אני אשאל בחנות.
       אני יודע שכל "שן" זה רבע שעה,
       כל שן מיצגת 15 דקות קבועות ביום,
       בעיגול עם השני מחוגים מכוונים את השעה ל"עכשיו" ז"א
       לסנכרן שהשיניים יתאימו באמת לזמן האמיתי.
       את המתג ה"אחרון" לא הבנתי זה שיש לו 2 מצבים.
       בטימר של הורי יש גם מתג כללי לכיבוי והדלקה ז"א
       האם מתיחסים להנחיות של הטיימר או לא מתיחסים אליו בכלל.

       הגב לממושקה
 • ויטה

  אוקיי תודה רבה על המידע אני אוכל רואו פוד 80/10/10 ורציתי לשאול אותך כמה שאלות לגבי המים אשמח אם תענה (:
  השתכנעתי וקניתי מים מזוקקים של סנו בתור התחלה זה מין בקבוק פלסטיק של 2 ליטר וכתוב "מים מזוקקים לשימוש ביתי" ומאחורה כתוב :"המים המזוקקים של סנו עברו תהליך של אוסמוזה הפוכה ואינם מכילים שום תוספות"
  האם זה בסדר לשתות אותם בתור התחלה עד שאקנה את המכשיר לזיקוק המים ?
  וכמה המכשיר עולה ?
  תודה רבה (:

  הגב לויטה
  • היי ויטה,
   בהחלט אפשר לשתות לתקופה יחסית קצרה את המים הללו. מספר חודשים בלבד. למרות שמבחינת עלות זה לא ישלם כמובן. לרוב תוף מקסימום 10 ימים כבר מתחיל תהליך ניקוי מהותי. יש לא מעט שכבר אחרי יום אחד מרגישים משהו שונה לטובה. לא לחשוש מתופעות ניקוי רעלים. את מוזמנת לעמות מי החיים שם ב-About מסמך מקיף על קנייה ושימוש במים מזוקקים http://facebook.com/wateroflifeisrael
   המכשיר עולה בסביבות 1200 ש"ח כולל פילטרים לשנה.

   תודה חזרה על הרצון לחוות 🙂

  • חיים אברבוך

   שלום ויטה

   את בוודאי יודעת שסנו מייצר חומרי ניקוי מהרבה חומרים רעילים וכימיקלים ולא מים לשתייה
   הכוונה לשימוש ביתי , נראה לי שהמים המזוקקים האלו הם לשימוש במגהץ כי מי ברז יוצרים אבנית שסותמת את החורים שמשם יוצאים האדים
   איך אומר המשפט המפורסם האדם הוא האויב הכי גדול של עצמו, ואם בורא העולם ייצר את המים עם מינרלים והאדם בא ומבטל את המינרלים שבמים סימן שהוא יותר חכם מבורא העולם
   יש אנשים שחושבים כך.
   כול טוב

   חיים.

   הגב לחיים אברבוך
  • ממושקה

   אני שותה מים מזוקקים מהמכשיר וזה הרבה יותר טוב ממי ברז,אבל עדיין התחזוקה של המזקק ותהליך ההכנה של המים זה טרחה במיוחד בקיץ ששותים הרבה מים.
   מזקק של 4 ליטר במכה זה מעט וזה מספיק לאדם אחד.
   אם יש לך 3000 ש"ח ודירה משלך(לא שכירות) הייתי ממליץ לנסות את המים
   של המכשיר של חיים אברבוך.
   הוא טוען שזה מחזיק ל 10 שנים לפחות ואין דמי תחזוקה ואין טרחה.

   לוקח זמן להתרגל למים ללא מינרלים של המזקק אבל אחרי זמן
   מסוים הם יותר טעימים מהרגילים מהברז – הרגל נטו.

   אם את גרה בשכירות אז כל פירוק והרכבה יעלו תוספת של 250 ש"ח לטכנאי המים של חיים.

   הגב לממושקה
   • חיים אברבוך

    10 שנים אחריות על המכשיר של אברבוך , אך זה אמור לעבוד גם 20 וגם 30 שנה ואף יותר עד כה מכשיר דומה תוצרת גרמניה עובד כבר כ 15 שנה ללא כול בעיה , ואכן אין תחזוקה ואין החלפה
    שאלה מה עדיף לך, מים נקיים שכול המינרלים נמצאים שם ומעושרים באנרגיה וחמצן מומס ברמה של 8-9.5 מיליגרם לליטר והכימיקלים מנוטרלים ויוצאים מהגוף או לחילופין מים מזוקקים
    חיים

    הגב לחיים אברבוך
 • לימור

  ואו!!!!! קראתי את המאמר, את כל התגובות, ביקרתי באתר של גל, גם בזה של חיים אברבוך, וכמובן שאני כבר שותה מים מזוקקים ממזקק שקניתי לפני כמה ימים.
  אבל יש לי כמה שאלות, אז אשמח אם מישהו ירים את הכפפה ויאיר את עיני:
  1) את המזקק של MRC מקבלים עם מיכל פלסטיק. הבנתי שעדיף למצוא מיכל זכוכית. האם נכון? אם כן, איפה אפשר לקנות??? חיפשתי ולא מצאתי בשום מקום.
  2) אני מזקקת מי ברז. יש לי מסנן דירתי מעולה, ובכל זאת, מצב המזקק בתחתיתו הוא פשוט קטסטרופה!!! חייבת לנקות אחרי כל שימוש את הטינופת הגדולה…יש פתרון?
  3) יש לי גם מתקן של מי עדן. אולי עדיף לזקק מים מינרליים? זה יותר מומלץ או שאין משמעות?
  4) באחת התגובות צוין שחובה לאטום את המזקק כך שלא תהיה חדירה של חמצן, אבל המים המזוקקים מטפטפים למיכל הפתוח. יש בעיה עם זה?
  5) כמה זמן אפשר להשאיר את המים עומדים? האם כדאי לזקק כל יום רק את הכמות השוטפת לשימוש או שאפשר לאגור?
  6) אני לא מצליחה לשתות 4 ליטר ביום. מנסה אבל זה קשה…. האם זה פוגע בניקוי הגוף?
  ותודה רבה לכולם על המידע המאלף – הארתם את עיני…

  הגב ללימור
  • חיים אברבוך

   שלום לימור

   אני ממש לא מבין מדוע את מגאה בזה שאת כבר שותה מים מזוקקים, מה הנהירה למים האלו האם את תשתי את המים מהמצבר שברכב שלך . זה בדיוק מה שאת עושה
   זה נכון שיש הרבה עיוורים שלא רוצים לראות וממוכנים להישאר עיוורים .

   האם שמעת ממישהו שמים מהמקלחת מרפאים פצעים מרפאים בעיות אקזמה, גרודים בכול חלקי הגוף, ואף פסוריאזיס במידה מסוימת משתמשים רבים שהתקינו מכשיר מים חיים8 טוענים את זה.
   במקום להיכנס ל 20 שניות לאחר תשבי שעה ויותר ותביני במה מדובר, האם את רוצה לעשות בדיקה של כדוריות הדם האדומות שלך לראות מה מצבם אחר שתיית מים מזוקקים, האם את באמת חושבת שמים צריך לקבל לגוף רק דרך הפה, האם ידעת ששליש מהגוף הוא העור שלנו , שמים יכולים לחדור לגוף גם דרך התקלחות
   אני אומנם קשור לייצור המטהר הזה אבל באמת אני לא כותב לך כי אני רוצה שתרכשי מכשיר דרך אגב יש עוד מכשיר דומה מצוין של חברת גרנדר מכשיר ממש מצוין
   אין צורך בתחזוקה החלפה של פילטרים למשך שנים רבות המכשיר הזה קיים כבר כ 30שנה לדעתי ויש לו הרבה מאוד הוכחות ליעילותו רק שהוא יותר יקר משלי.

   תפתחי את העניים והראש אם זה לא עובד, חבל על הזמן והמילים
   אני כותב לך כי אני פשוט מזעזע מהתגובות של הכותבים שהתחילו לשתות מים מזוקקים, בשבילי זה כמו לראות פצוע שותת דם בצדיי הדרך ולא להעניק לו עזרה
   אני מבין שיש בעיה גדולה מאוד עם מי ברז ומים מזוקקים וכול מכשיר שיש בו פילטרים , אך היום ועוד לפני כ 15 שנה גילו שעל ידי סחרור המים אפשר להפריד את הכימיקלים מהמינרלים ובדרך זו להשאיר את כול המינרלים הנמצאים במים ובכך להזין את הגוף במינרלים והפסולת יוצא מהגוף בצורה טבעית דרך ההפרשות של כול אחד מאתנו.

   לידיעתך , איך בודקים מה שיש בדם שלך לאחר שממלאים אמפולה עם הדם שנלקח והזרוע שלך על ידי כך שמכנסים את האמפולה למכשיר שעושה סחרור לדם ובכך מופרדים הבה אלמנטים שבדם , וכך יכולים להגיד לך שיש לך כך וכך המוגלובין, כולסטרול, סוכר ועוד 20 דברים אחרים
   זה כול כך פשוט להבין, כשאני קורא את התגובות של אלו שרכשו מכשיר זיקוק עם כול הבעיות של ריח, אבנית ועוד שאר מרעין בישין אני פשוט מזועזע
   היות ואתר שאנו כותבים באתר ששמו אמת אחרת,
   אני מרשה לעצמי לכתוב שהראיתי לכמה קרדיולוגים את תוצאות בדיקות כדוריות הדם האדומות , שצילמתי במיקרוסקופ משוכלל, לאחר ששתיתי גם אני גם רופא מפורסם ועוד אנשים, שהתוצאות מדהימות וב"ה אחקור את זה יותר לעומק בהגדלה של פי 500 ( כרגע זה מוגדל רק פי 10) לראות מה השינוי המתחולל הדם לאחר שתיית מים חיים8 ואו מים מינרלים או מים מהברז ועוד.

   שבת שלום
   חיים

   הגב לחיים אברבוך
   • חיים יקר,
    לירות לכיוון בני אדם שמתעוררים לעובדה של מה מים מזוקקים עושים כי לא חקרת בעצמך זה להציג חצאי מידע ומאוד לא אחראי כמובן.
    "אני מרשה לעצמי לכתוב שהראיתי לכמה קרדיולוגים את תוצאות בדיקות כדוריות הדם האדומות , שצילמתי במיקרוסקופ משוכלל, לאחר ששתיתי גם אני גם רופא מפורסם ועוד אנשים, שהתוצאות מדהימות וב"ה אחקור את זה יותר לעומק בהגדלה של פי 500 ( כרגע זה מוגדל רק פי 10) לראות מה השינוי המתחולל הדם לאחר שתיית מים חיים8 ואו מים מינרלים או מים מהברז ועוד."
    למה שלא תכלול בבדיקה שלך גם מים מזוקקים. אולי כי אתה מאמין ש…
    אמונה זה דבר מגביל למדי. וגם ציפייה.
    לא חווית לתקופה שתיית מים מזוקקים ואתה מציג דעה מאוד נחרצת.
    לא ראיתי שצמחים סובלים ממי גשמים שזה בדוק שאחרי 3 ימים שהם מנקים את הליכלוך ניתן למצוא 0 מרכיבים מומסים במים. מים ללא מינרלים. זה מה שצמחים אוהבים. אמנם אנחנו לא בדיוק צמחים אבל לא ממש רחוקים גם.

    מכבד את המחקר שלך אבל כל אדם והבחירה החופשית והמחקר שלו.

    בברכה,
    גל

    • חיים אברבוך

     בס"ד

     שלום גל , באדמה יש הרבה מינרלים ולכן כל עולם הצומח וגם החי ניזון ממי גשמים, אני בטוח שייצרן העולם כבר דואג לכך , לידיעתך לכול גידולי המים שמגדלים ירקות בחממות מוסיפים כמות רצינית של דשנים כי רק מהמים לבד לא יגדל כמעט כלום
     היות ובאופן טבעי יש במים מינרלים, למה לי לשנות את זה ולהוציא אותם מהמים, ברור לי כי אתה אולי רוצה להוציא את המזהמים שנסחפו למים ובדרך זו אתה גם מוציא את המינרלים, לדעתי האישית ועל סמך תגובות של לקוחות רבים הרי שברור לי שההפרדה שנעשת במכשיר מים חיים 8
     מעשירה את התאים במינרלים חיוניים וגם באנרגיה גבוהה

     מדדוע אני לא עושה בדיקות דם לאחר שתיית מים מזוקקים , כי לא הייתה דרישה ואני גם לא חושב שכדאי להמליץ לשתות אותם זו דעתי האישית ושל רבים אחרים
     אם אתה רוצה תבוא אלי לירושלים ונעשה לך בדיקה בתמורה מסויימת תוכל לראות בעצמך את התוצאות
     אין לי כול התנגדות לך
     שנה טובה
     חיים

     הגב לחיים אברבוך
     • היי חיים,
      מההבנה שלי הדשן שלנו זה המזון. אין מה להשוות בין כמות מינרלים בכוס שתייה או ביום שלם לפרי או ירק. אנחנו עם פוקוס שונה בחיים, וזה ברור שלשנינו יש עדויות כמו לכל אדם שהוא בפוקוס על משהו. אפשר להביא עדויות על כל פרקטיקה שקשורה בשתיית מים כאלו או אחרים. אני משער ששמעת על ניסוי שני הסדקים?
      ניסוי שממחיש שהמתבונן משפיע על המציאות.
      לכן לא הייתה דרישה לבדיקות עם מים מזוקקים כי הפוקוס שלך הוא לגבי מים חיים. למה שמישהו ירצה לבוא לבדוק אצלך משהו לגבי מים מזוקקים אם אתה נגד הרעיון?
      מה שאתה משדר זה מה שתקבל.

      מבחינתי מים חיים 8 הם טובים להכל, מקלחת, שתייה, בישול והשקייה.
      אני בעד להחיות מים ומהמחקר שלי מים מזוקקים הם מים חיים. Dis-Stilled מים שאינם עומדים, תמיד בתנועה. מים שאין בהם מינרלים מתים ימשכו מינרלים מתים מהגוף ויעזרו להוציא אותם החוצה. עיקרון ה- like-likes-like. מים נחשבים למתים כיוון שאין בהם פחמן. רק במה שיש פחמן נחשב לחי. העיקר שציינתי תופס לגבי העובדה שמים ממגנטים אליהם בדיוק מה שהם מורכבים ממנו שזה תרכובות אי-אורגניות כי הם בעצמם אי-אורגנים. הקטע שגם ההגדרה החשמלית תופסת, פילוס ומינוס.

      מאוד שמח שיש לך אמצעים לבצע בדיקות מעמיקות. כל הכבוד על ההשקעה החשובה והעשייה 🙂

      לגבי בדיקות, אני מתנסה בסוגים שונים של מים חיים ולא ממוקד על דרך אחת. אז אני לא עדות לגבי שתיית מים מזוקקים בלבד. אבל אפנה אלייך חברים שממקודים רק במים מזוקקים, יתכן שיהיו כאלה שישמחו להיבדק.

      בברכה,
      גל

   • ובלי שום קשר אני ממש בעד מים חיים. גם במובן של להחיות מים לאחר זיקוק.
    גם מים מזוקקים הם חיים. זה שאין בהם מינרלים לא הופך אותם למתים.

   • תמיד אפשר להחיות עוד ועוד. יש הרבה ששותים פשוט ככה ויש כאלה שמוסיפים מלחים או מערבלים או מעבירים במכשיר כמו מים חיים 8.

  • הי לימור יקרה,
   מיכל זכוכית איכותי אפשר לקנות באופק חדש
   http://store.newhorizon.co.il/.....e-345.html
   בגלל שאת משתמשת במזקק פחות איכותי ממגה הום ומהגדולים יותר תבדקי פעם אחת מה נשאר בתחתית המזקק אחרי מים מינרלים. בעיקרון ההבדל הוא לא מהותי אבל תלוי באיכות המזקק.
   לא חייב איטום מוחלט אבל אפשר לשים חתיכת בד בין המזלף לכלי איחסון המים.
   אפשר לאחסן מים מזוקקים בלי שום בעיה. ולא להשאיר אותם עומדים חשופים לאוויר יותר מידי.

   תצרי איתי קשר בפייסבוק ואני אוסיף אותך לקבוצת המזקקה.
   https://www.facebook.com/gal.disegni
   שם תוכלי לשאול ולראות תמונות ועדויות ולהתעמק בתהליך.

 • ערן

  תודה על המאמר ועל התגובות
  נראה ממבחינת עלויות מערכת אוסמוזה הפוכה זולה בהרבה
  וכשהמים ה"מבוזבזים" יוצאים למערכת מים אפורים נשארים עם הוצאה של כ150 ש"ח לשנה על פילטרים שזו גם ההוצאה על פילטרים כ28 דולר לשנה (במכשיר של מגההום).
  ובזיקוק בנוסף הוצאה של בערך של כחצי שקל לליטר חשמל.
  שלא לדבר על ההתעסקות היום יומית והכנת מים מראש.
  השאלה האם ההבדל באיכות המיים בניהם משמעותי או זניח?
  כשהמחבר כתב שמבחינת איכות המים האוסמוזה הפוכה היא אופציה מעולה (בתגובות). קצת התבלבלתי כיון שלא שמעתי מעולם על תגובות ריפוי עוצמתיות משתיית מי אוסמוזה הפוכה.
  (באיזון חוזר כתבו על האוסמוזה הפוכה שהיא מוציאה פלואוריד ואילו הזיקוק את רובו ולא בהכרח את כולו)
  http://www.cleanwater.co.il/reducerisk.php
  אשמח לתשובה ואשמח להתנסות
  מישהו באיזור פרדס חנה בעל מכשיר זיקוק מים מוכן למכור לי מים למספר ימי נסיון?
  תודה רבה

  הגב לערן
  • שלום ערן,
   אין ספק שמים מזוקקים נקיים יותר כי זאת שיטת הניקוי הכי יעילה, מאוד דומה לטיהור המים בטבע. אני מניח שאוסמוזה הפוכה יותר מזכירה את הדרך שצמחים מובילים מים ומנקים את המרכיבים שצריך לנקות. מאוד מהר מרגישים בהבדל בין מי אוסמוזה למים מזוקקים. למרות שניתקלתי במקרים שיתכן שאדם שכבר הרבה שנים טבעוני ולא צרך מזונות שמלאים במרכיבים רעילים אז אין תגובה מיידית ויש גם את האפשרות שעוד סיבות עוצרות או מעקבות ניקוי כמו סתימות אמלגם, כספית רעילה בשיניים. שנתקלתי די הרבה פעמים בניקוי שפשוט לא הולך לשום מקום. לפעמים יכולות לעבור שנתיים עד שהמתכות הכבדות בגוף יתנקו והסימפטומים שמגבילים עוברים.
   תיקרא בבקשה את הפוסט החשוב הזה שהעלתי לעמוד מי החיים:
   https://www.facebook.com/wateroflifeisrael/posts/224418724381561
   ולגבי קניית מים מזוקקים לתקופת ניסוי תיצור קשר עם ליאב יני בפייסבוק:
   https://www.facebook.com/liav.yanni

   ים של בריאות 🙂
   גל

 • אור

  מה לגבי מים שיוצאים מהמזגן,
  או מים שמצטברים בסופחי לחות, או קולטי לחות?
  האם הם גם נחשבים טהורים?

  הגב לאור
 • בן

  כאשר בראש כתבה על מים מזוקקים מופיעה פרסומת של אלקטרה בר זה מראה על שקר, שקר ושקר.

  נראה כי מאמרי האתר הם 'זאב בעור של כבש' וכי הכל ממומן ונכתב על ידי מטרה מסוימת.

  שקרנים נמאסתם והגזמתם.

  לא מאמין לכם יותר!!!

  הגב לבן
  • מנהל הפרויקט

   שלום בן.
   הפרסומות באתר מופיעות באופן אוטומטי לפי הקשר הטקסטואלי למאמר.
   אתה מוזמן להאמין או לא להאמין כרצונך.

   הגב למנהל הפרויקט
 • יובל

  א. מחפש המלצה על מכשיר ליצור מיים מזוקקי מאידוי
  ב. משהו מכיר יכול לתת חוות דעת למכשיר הזה?

  http://www.ebay.com/itm/Dental.....2a3d6d3329

  הגב ליובל
 • סנאית

  למחבר המאמר שלום !
  אמנם עבר זמן לא מועט מהמאמר שלך אך בעקבות גילויים מחרידים על איך מתנהל עולמינו בכלל ועל איך מרעילים אותנו בפרט (לא רק במים אך גם ) החלטתי לשנות את אורח חיי מקצה לקצה וכך גם נחשפתי למידע החשוב הזה

  מזה כחודש וחצי שאני שותה מים מזוקקים (ממזקק שרכשתי) וכמו שחייך השתנו לבלי היכר , כך גם חיי ולא רק ברובד הפיזי אלא גם ברובד המנטלי .

  מה שבטוח הוא שלעולם לא אחזור למים מסוננים (קשקוש) או מים מינרלים .

  אז כאן אני רוצה לומר תודה גם לך וגם לאנשים כאן שחולקים את נסיונם עם האחרים ובכלל האתר הזה הוא בעצם לא אמת אחרת אלא ה א מ ת !

  הגב לסנאית
  • מנהל הפרויקט

   שלום רב.
   שמחתי לשמוע שחווית השימוש במזקק היא חיובית עבורך.
   האם תוכלי לספר לנו איזה מזקק רכשת?

   הגב למנהל הפרויקט
   • סנאית

    תודה 🙂

    רכשתי מזקק שנקרא steam pure
    עלותו היא כפולה+ לעומת פתרונות אחרים אך לאחר מחקרים רבים אני מניחה ששיטה זו היא עדיפה על אוסמוזה הפוכה וגם השימוש הוא קל ונוח מבחינת תחזוקה
    בסופו של דבר העלות מסתכמת מול תועלת ומבחינתי אני מעדיפה להשקיע במשהו טוב ובטוח שעושה טוב לבריאות שלי ושל כל בני ביתי ולא לשלם ביוקר בעתיד על נזקים שהיו עלולים להיגרם מההרעלות למיניהן ואז המחיר הוא גדול וכואב יותר

    הגב לסנאית
 • steam pure

  לטובת המתעניינים, הנה כמה הערות לגבי מכשיר זיקוק מים steam pure.

  (הערה – אין לי עניין להיכנס לויכוח הלוהט – מים מזוקקים סכנה או ברכה לאנושות, רק כמה עובדות מניסיוני עם המכשיר הזה):

  זה מכשיר עשוי נירוסטה תוצרת ארה"ב שנמכר בישראל – כרגיל עם מכשירים אמריקאיים – במחיר כפול ממחירו שם. המחיר בישראל 2940 ש"ח ועל כך יש להוסיף עלות פילטר פחמי שהיצרן קובע שיש להחליפו כל 3 חודשים לכל היותר. 4 פילטרים עולים בישראל 200 ש"ח. עם המכשיר מסופק פילטר אחד. המכשיר הזה בשום פנים אינו זול.

  עיקרון הפעולה די פשוט – מכניסים מי ברז לתוך המכשיר, המים מתחממים ורותחים, האדים עוברים דרך מעבה הופכים חזרה למים (מזוקקים) ולסיום עוברים דרך מסנן פחמי הישר למיכל זכוכית.

  אין שום צורך בהתקנה. הדבר היחיד שצריך להרכיב זה את המסנן הפחמי – תוקעים במקום וזהו.

  למכשיר יש פונקצית ניקוי צנרת פנימית בקיטור. מומלץ לקרוא את חוברת ההוראה הקצרה לפני ההפעלה הראשונה ולצורך התחזוקה (הפשוטה מאוד יש לציין).

  המכשיר הזה איטי. בכדי לקבל ליטר וחצי של מים המכשיר נזקק ל 4 שעות עבודה. היצרן טוען שבארבע וחצי שעות עבודה המכשיר יוצר 3 ליטר. זה כנראה בדומה לתצרוכת דלק של רכבים בנתוני יצרן – שום קשר למציאות.

  מאחר שהספק המכשיר הוא 700W עלות כל שעת הפעלה היא כ 45 אגורות נכון לאוגוסט 2014.

  המים שיוצאים מצוינים. אין טעמי לוואי. לדעתי אינו מתאים למשפחה גדולה שצורכת הרבה מים, אלא אם כן ברצונכם שהמכשיר יפעל ללא הפסקה.

  יוצר רעש כמו של מאוורר קטן. לא נורא משמעותי. כן מפיץ חום שמורגש בסביבתו.

  לסיכום: בנוי היטב. לא זול. מים צלולים ונקיים. היצרן מתהדר בבדיקת מעבדה המראה שהסינון של מתכות, כימיקלים וכל מה שמצוי במי הברז מגיע ל 99.9%.

  הגב לsteam pure
  • מומחה בקנוניות

   לא אמרת כמה קיבולת מקסימלית.

   אני מוכן למכור את שלי כי קניתי אותו במיוחד נגד הפלואוריד ולא בגלל כלור אבנית שאריות מתכות וחול בצנרת.

   שלי גם 700 וואט,בן שנתיים עושה 4 ליטר.

   הגב למומחה בקנוניות
   • steam pure

    כן, אני חושב שטעיתי בעניין כמות המים ש – steam pure מטהר. בארבע וחצי שעות עבודה – חמש שעות עבודה זה אכן יוצר 3 ליטר. טעות שלי. מתנצל.

    הגב לsteam pure
 • יובל

  יש לי מזקק מים שולחני ליצור מים מזוקקים לשתיה ברמה מעולה. של חברת MRC מראשון לציון נמצא באחריות. http://www.m-r-c.co.il/מזקק_מים_DIST
  מצב כחדש, המחיר 500 ש"ח כולל מסננים לשנה קדימה וגם חומר לניקוי האבנית. השימוש בוא פשוט וקל. מייצר 3 ליטר ב 3 שעות. מחליף אותו כי צריך מתקן עם יותר תפוקה.
  נא לפנות ליובל 054-6627545.

  הגב ליובל
 • שלמה

  שלום גל

  יישר כח על האומץ וההעזה וכל הידע שהנך אוסף.
  לגבי מים חיים שמקורם אצל אותו איכר אוסטרי, רכשתי מתקן כזה לפני הרבה שנים כי אני מאמין בתנועה הסיבובית של המים, אך המחיר שנדרשתי לשלם היה ממש שערוריתי גובל ממש בשוד.
  מאמין גם בתועלת שבשתית מים מזוקקים אני נוהג מדי תקופה לשתות אותם עם מי חמצן.
  אודה לך מאד אם תוכל לידע אותי בפרטים על ההבדל בין המינרלים במי הפרי והירק והמינרלים במי שתיה רגילים.

  בברכה שלמה

  הגב לשלמה
 • דניאל

  רציתי לשאול:
  אני שותה מים מזוקקים כבר שבועיים( קונה בסופרפארם) ושמתי לב לדבר מוזר, אני מרגיש מליחות בפה כשאני קם ולפעמים במהלך היום וחוץ מזה האוכל הפך לי למאוד מלוח והתחלתי להוריד את המלח באוכל. האם זה לא התייבשות ? בנוסף לכך ישנה השתנה מרובה גם דבר שיכול להעיד על התייבשות ובנוסף אני חש מאוד עצבני ועצבי. מישהו מבין ?

  הגב לדניאל
  • בת

   נראה שלא כדאי לך לקנות מים מזוקקים בק3בוקים שלא מיועדים לשתייה אלא להשקיע במזקק ..מליחות-אין במים מזוקקים אמיתיים..השתנה יכולה להיות ניקוי רעלים..אך עצבנות? זו לא תופעה של מים טהורים. מומלץ להפסיק מייד שיטה זו!

   הגב לבת
  • מומחה לקנוניות

   אני גם שותה מים מזוקקים אבל ממזקק ולא היה לי בהתחלה את מה שציינת.

   לי פשוט המים היו מרים כי מים מזוקקים חסר להם מינרלים(מגנזיום וסידן) שנותנים את הטעם שרגילים לו.
   אח"כ מתרגלים.

   לגבי המליחות אני מנחש שמדובר בניקוי רעלים כי אם הגוף יותר נקי הוא צריך פחות מים(מים מאזנים רעלים) ואם הוא צריך פחות מים הוא צריך גם פחות מלח(בשביל לשמור על איזון המלח מול המים).

   השתנה מרובה יכולה להעיד על ניקוי רעלים,לא אומר כלום כשלעצמו.

   עצבנות ועצבות גם יכול להעיד על ניקוי רעלים אבל אמור לחלוף עם הזמן.
   אולי מהפחד שאתה עושה נזק לגוף שיכנעת את עצמך שזה לא טוב לך והנבואה מגשימה את עצמה.

   יש אפשרות נדירה שהמים שקנית היו בשמש ולכן הרעל מהמיכל פלסטיק שהמים היו אגורים בו חדר למים.
   קשה להאמין שזה המצב כי כנראה צריך יותר משבועיים בשביל ההרעלה הזאת אבל הכל יכול לקרות.

   הגב למומחה לקנוניות
 • אורית ד

  הי, האם מישהו מכיר מזקק סולארי?

  הגב לאורית ד
 • אילה

  האם אפשר לשתות מים מהמזגן ?

  הגב לאילה
  • שלמה

   הי
   המים שנוצרים במזגן אמנם מים מזוקקים אך המעברים במזגן (צלעות הקרור התעלות והצנרת ) כמעט תמיד מזוהמים בפטריות , חידקים אבנית וכל שאר מרעין בישין .

   בעבר השתמשתי בהם עם חומר מחטא.

   בהחלט לא מומלץ!!!

   הגב לשלמה
 • דוד

  שלום לכולם.
  למיטב ידיעתי, בישראל רוב מי השתייה היום הם ממים מותפלים מהים.
  האם מישהו מכיר איך "מייצרים" את המים האלו?
  מה בדיוק מכניסים בהם היום?
  הרי לכאורה זה אמור להיות טוב יותר מהמים בכינרת שהיו מזוהמים.
  מה דעתכם?
  ועוד משהו, יש לי בבית קנקן בריטה, עד כמה זה יעיל?

  הגב לדוד
  • שלום דוד, בריטה מסננת כלור ומעט מהכימיקלים והמתכות. הסינון מתבצע דרך פחם פעיל שלאחר מספר שבועות הופך בעצמו למרבץ חיידקים.
   עדיף סינון אוסומוזה הפוכה או מים מזוקקים.

   בברכה,

 • אברהם

  אפתח בכך שכל אדם הוא אדון לעצמו ולכל אחד הבחירה
  שלו באיזה מזון או שתייה הוא בוחר להזין את גופו.
  אך נורא חשוב לקבל החלטות על סמך מידע אמין שנבדק מדעית,
  במאמר יש מספר שגיאות המצביעות על חוסר השכלה בתחום, החל מכך שאין לצמחים יכולת להחיות תאים מתים ואם כך היה המדע היה חוקר זאת למציאת תרופת אל-מוות. אתייחס לסכנות הממשיות בצירכת מים מזוקקים כמקור היחיד לנוזל הישיר עבור הגוף, שתית מים מזוקקים אינה תגרום לסכנת מוות בטווח הקצר ו/או לסיבוכים בריאותיים עקב כך שבמזון שאנו צורכים ביומיום יש מלחים אשר יכולים להוות תחליף למלחים הנמצאים במים. הסכנה הממשית של שתית מים מזוקקים הינה על כדוריות הדם אשר יכולת להיפגע ואף להתפוצץ כתוצאה מצריכת מים מזוקקים, השפעה זאת תראה לרוב לטווח הארוך לאחר צריכה של מספר שנים. ניסוי מבוקר במים מזוקקים נעשה על קבוצה של אתלטים, לאחר תקופה של ארבעה חודשים החלו להופיע לקבוצה זאת תופעות של היפונתרמיה ובהם איבוד הכרה ועלפון המלווה בפירקוסים, חשוב להדגיש שתופעות אלו חזרו על עצמם לאחר ביצוע כושר גופני מאומץ ולא במצב מנוחה.

  אתייחס גם לתאוריית הקונספרציה שארגוני הבריאות מעדיפים להפוך אותנו לזומבים חסרי רצונות וההחלטות לכך הינם שיקולים כלכלים. אכן לארגוני הבריאות קיימים שיקולים כלכלים ולכן הם ממליצים לציבור לשמור על אורך חיים בריא על מנת להימנע מלתת טיפולים רפואיים יקרים בהמשך חייהם של האזרחים, טיפולים רפואיים היום ממומנים ע"י ממשלות שונות (בינהין ממשלת ישראל) ולטיפולים אלה יש נתח משמעותי בתקציב הבריאות שמקצה המדינה ולכן, משרד הבריאות יבחר לשמור על האזרחים בריאים ככל הניתן על מנת להימנע מלמסור טיפולים רפואיים ו/או תרופות יקרות בעתיד.

  בנוגע לפלואוריד הנמצא במי השתיה שלנו בברז, הגרוע מכל בסוגייה זאת הוא שנעשית כאן כפייה בכוח ע"י הממשלה לגרום לתושבים לצרוך פלואוריד ללא אפשרות להימנע מכך עוד טרם שאנו נגשים לנושא האם הוא מועיל או מזיק. במדינה מתוקנת ודמוקרטית אסור שמצב כזה יתקיים וזכות הבחירה באם להוסיף כימיכל למי השתייה צריכה להיות בידי האזרח ולא בידי הממשלה. הקהילה הרפואית מזהירה בפני צריכה מופרזת של פלואוריד ואף ביצעה מחקרים המראים קשר ישיר בין צריכה של הכמיקל לבין השפעות בריאותיות מזיקות לטווח הארוך. הנורא מכל שבמדדיות שנעשו במספר ישובים בארץ נמצאו כמויות פלואוריד גבוהות מהמותר בתקן ובכך ניתן לראות רשלנות נוראית במינון כמות הפלואוריד במי השתיה בברז.

  אסכם ואומר ששתיית מים מזוקקים היא מסוכנת לטווח הארוך והיא לא מומלצת על ידי הקהילה הרפואית.

  הגב לאברהם
 • yehuda

  ,תודה על המאמר,על המיים המזוקקים.
  זה גרם לי לנבור ולחפש מחקרים בנושא.
  לצערי לא מצאתי מחקרים ממשיים נגד הטענה מינרליים אנאורגניים לא ניספגים ןאף מזיקים לגוף.
  אני מאוד רוצה להאמין בזה , אבל הדעות לכאן ולכאן , ומה שיכול לחרוץ כיוון הינם מחקרים ממשיים.
  ניקח את המינרל מגנזיום שניתן בכפסולות למשל מגה גופלקס – האם הוא מינרל אורגני או אנאורגני?
  אשמח למקורות מחקריים , שכן מאמרים הם לא מחקרים.

  תודה

  יהודה

  הגב לyehuda
  • מומחה לקנוניות

   http://www.cleartech.co.il/324.....7%99%D7%94

   גם באוסמוזה הפוכה מורידים את רוב המינרלים האנאורגניים אבל אני מתאר לעצמי ששם לא חשבת לבקר את השיטה.
   הנחת מראש שהשיטה בריאה כי "זה הידע המקובל".

   אני באמת אשאל אם בכמוסות המינרלים שמוכרים יש מינרלים כאלה או אחרים,מעניין.

   הגב למומחה לקנוניות
 • שלמה

  שאלה לאברהם

  האם אפשר לקבל קישור למחקר שמצביע על פגיעה בכדוריות הדם האדומות.

  קימות עדויות רבות בארהב של אנשים שצורכים מים מזוקקים וגידלו ילדים על המים האלו שנים רבות.

  הגב לשלמה
 • מאיר

  אם רק נברך על המים,שום צרה לא תבוא מהמים המבורכים…

  הגב למאיר
 • ריטה

  היי אפשר לדעת אולי את הכתובת של המקום בחולון שמוכר את הדבר הזה שעושה מים מזוקקים? יש לי בעייה של אף סתום שנים כבר ומיד נדלקתי כששמעתי שזה פתח לך את האף.

  הגב לריטה
 • ג'וד

  הרבה תאוריות ומעט ידע – תמצית הכתוב בכתבה.
  כאשר מזקקים מים באמצעות אידוי – עם המים מתאדים גזים המצויים בתוכם. כאשר רוב הגזים הללו מתאדים בטמפ' יותר נמוכה מן המים וכמובן גם מתאבים בטמפ' נמוכה מן המים – כך שמתקבלים מים המכילים גזים שהיו במים אותם רוצים לזקק.
  נוסף לחמצן, דו תחמוצת הפחמן וכד' המצויים במים יש בהם גם את הגזים שאותם בדיוק רוצים לסלק מן המים כגון: כלור, פלואור וכד'. בנוסף יש במים גם גזים המצויים באטמוספרה כמזהמים ואותם קולטים המים כאשר הם יורדים כמשקעים – למשל גזים הנפלטים מן המכוניות ומפעלי התעשיה ועוד ועוד.
  מה אין במים המזוקיים? אבנית.
  ואם אתם חושבים שזה טוב – אז אתם טועים טעות מרה. כי האבנית המורכבת ממלחים קשי תמס של סידן ומגנזיום – שהן אבני בניין חיוניות בגופינו עובדים כמטהרי מים כאשר הם סופחים חלק מן הגזים שבמים – במיוחד אלו שאנחנו באמת לא רוצים לפגוש במי השתיה.
  וכאשר אין אבנית במים הגזים האלו זמינים מאוד לגוף ומזיקים מאוד.
  אז למה בכל אופן מרגישים שינויים בריאותיים כאשר שותים מים כאלה (או כל מים "קיצוניים" אחרים לתקופה קצרה?
  מכיון שכל מים קיצוניים גורמים לניקוי משהו מן הגוף – אבל בטווח הארוך הדבר הנכון ביותר הוא לשתות מים בדיוק כמו שהטבע יצר אותם עם המלחים המומסים בהם כולל האבנית.
  האם אפשר להשביח אותם – בודאי
  האם אפשר לשקם בהם תכונות שנפגעו על בשיטות האספקה שלנו – כמובן
  רוצים לדעת יותר – חפשו באינטרנט את הסרט "מה שאנחנו יודעים זה טיפ טיפה כדי להבין קצת יותר על מים ואולי כדאי גם לבחון את יוהן גרנדר והמים החיים שלו.
  http://www.grander.co.il

  הגב לג'וד
  • רובי

   בדיוק לשם כך קיים בכל מזקק סננן פחם שלוכד את הגזים הנדיפים.
   כנראה לא קראת את כל הכתבה.

   הגב לרובי
 • רחל

  לאחר קריאת המאמר,ותגובות רבות ושונות אני מבולבלת לא מעט, היות שאני חולה שנים כבר ומחפשת דרך לרופא את המחלות ולחסוך מעט סבל, רציתי להבין אם אחרי מספר שנים מאז שהמאמר הופיע יש מספיק התנסות של אנשים בשתית מים מזוקקים , ולמעשה הם יכולים להוות מעין קבוצת מחקר. מה קרה מאז מה אנשים מדווחים? האומנם נעלמו מחלות או לפחות השתפר מצבם? האם הם אנרגטיים יותר? בקיצור האם יש אנשים ובעל המאמר שיכולים לדווח. דבר נוסף מאין מגיע המלח שמוצא מהמים, האם זה אותו דבר כמו המלח שאנחנו מוסיפים לאוכל? האם זה מספיק.

  הגב לרחל
 • עמית

  דבר ראשו הוא שמה שאמרת על כך שמים מזוקקים טובים לגוף נשמע הגיוני ואולי נכון אך במאמר זה ישנם טעויות רבות שמראות על חוסר ידע בכימיה והבנה מה זה אומר אם חומר הוא אורגני ומהו מינרל ועל כך שמינרל לא יכול להיות אורגני ושלא כל דבר אורגני הוא טוב ושלא כל דבר לא אורגני הוא רע.
  דבר שני הוא שפעם שמעתי שאנשים שאוכלים הרבה אוכל טרי ולא מיובש כמעט ולא שותים מים כי את רוב המים הם מקבלים מהמזון שהצמח סינן.
  דבר שלישי איבדת אותי שהתחלת לדבר על עין שלישית וכוחות על טבעיים שתקבל אם תפסיק לצרוך פלואוריד ושרמזת שהסיבה למה רופאים לא ממליצים על כך היא כי הם מושחתים ושחברות התרופות שולטות על העולם ומסתירים שלבני אדם כוחות על טבעיים ומרעילים אותנו כדי שנהיה ממושמעיים.
  וגם אשמח עם תוסיף מקור לכך שבשואה הנאצים השתמשו בפלואוריד כי אני לא מצאתי ראיה לכך באינטרנט.

  הגב לעמית
 • נועם

  אפשר לשתות את המים שקונים בסופר למגהצים?
  אני רוצה לנסות לפני שאני קונה מזקק.

  הגב לנועם
 • יעקב ליצמן

  שר האוצר יודע על זה ? שרת המשפטים ? ראש הממשלה ? משרד הבריאות ? קופ"ח כללית ? העיתונות ?

  הגב ליעקב ליצמן
 • קטקט

  היי
  ראיתי את המכשיר שקנית והתקשרתי לחברה בחולון. מסתבר שהאדים עוברים דרך סנן שיושב על תושבת מלסטיק. האדים כידוע חמים והפלסטיק פולא ביספינול A שהוא רע מאוד עבורנו. כמו כן כד האגירה מקבל לתוכו מים חמימים וגם זה מעלה שאלה לגבי הפרשת ה BPA ישירות למיים שאתה שותה. אך זה מסתדר לך עם האיכות של המים?

  תודה קטקט.

  הגב לקטקט
 • דינה מרקון

  אני קניתי בארץ לפניי שנה מזקק מים מאתר בארץ שנקרא הארנב הירוק
  הם מאוד נחמדים והכל אבל המכשיר התקלקל לי אחרי חצי שנה והם היו צריכים להחליף לי לחדש.
  בכל מקרה מהמכשיר אני מאוד מרוצה לא יכולה לדמיין את החיים שלי ושל הצמחים שלי לפניי.
  ואגב כל מה שאומרים על מים מזוקקים שהם יכולים להיות לא בריאים, למען הסר ספק אתם יכולים להוסיף קמצוץ של מלח ואז יש לכם מים בחומציות רגילה של מיי שתיה באיכות הכי טהורה שיש.
  אל תתפשרו על מכשירים סינים שיכולים לפלוט רעלים ממתכות זולות גם לא לצמחים שלכם חבל

  הגב לדינה מרקון
 • שחר

  הי
  לכותב אשמח להבהרות, הסיפור שלך לא ממש ברור.
  בהתחלה אתה כותב ששתית מהג'ריקן ובסוף אתה כותב שיש לך מכונה.
  בהתחלה אתה כותב שזה הבריא לך את הכאבי ראש,
  בסוף אתה כותב שזה עושה כאבי ראש.
  אשמח גם לשמוע איך אתה היום.
  כמה אתה שותה ומאיפה אתה משיג את המים?

  הגב לשחר
 • יבגני

  שלום. איפה בארץ אפשר לקנות מים מזוקקים טובים לשתיה?

  הגב ליבגני
 • עוצמת נוגד החמצון,ההתחמצנות מתרחשת באופן טבעי בטבע .החלודה של צינור או תפוח חתוך נהפך לחום בתהליך החמצון. התהליך בגוף נקרא הזדקנות . "מים בריאים קנגן " נוגד חמצון רב עוצמה פי 6-8 חזק יותר מאשר תא ירוק וגם משפר את הטעם של מזונות ומשקאות .ORP שלילי מאוד גבוה (פוטנציאל הפחתת חמצון ) מה שהופך אותו נוגד חמצון רב עצמה כאשר הוא נצרך על בסיס קבוע האלקטרונים במים מנטרלים רדיקלים חופשיים בתוך הגוף.

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל»

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
 • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית