מה באמת קורה בסוריה לעז#@$@? [עודכן]

האם בשאר אסד הוא אכן צורר נורא שבמקרה השנה רשעותו התגלתה לעולם? או שהאמת קצת יותר מורכבת מזה...

 • מאת מנהל הפרויקט | 1 בספטמבר 2012
 • 3,821 צפיות | 30 תגובות
עודכן לאחרונה: 16 בספטמבר 2013

עדכון 16.9.13
מתקפה כימית על אזרחים סוריים אכן התבצעה, וישנן עדויות שאלו המורדים שביצעו אותה.

"לפני שנמשיך הלאה, הרשו לי לספר לכם מה מטרתה של הפיכה. למין האנושי, למרבה הצער, יש היסטוריה עקובה מדם. בכל נקודת זמן, תמיד התרחשה מלחמה במקום כלשהו בעולם. מאז העבר הרחוק ועד לזמנים מודרניים, המין האנושי מעולם לא ידע שלום. המטרה העיקרית של מלחמות היא להשתלט על משאבים. בעבר זה היה די פשוט; יוליוס קיסר אמר זאת הכי טוב: "באתי, ראיתי, כבשתי". ברגע שהמלחמה הסתיימה, המנצח השתלט על האדמות והמשאבים של הצד המפסיד. אבל בימינו, דברים נהיו יותר מורכבים; מלחמות הן כבר לא כל כך פשוטות. נשק הוא דבר מאוד יקר, אובדן חיי אדם לא מתקבל בקלות ע"י החברה המודרנית. המניעים לפלישה או פתיחה במלחמה חייבים להיות מוצדקים (ראו מתקפת פרל הארבור ואירועי 11 בספטמבר). לתחזק את הצבא שלך בארץ רחוקה זה דבר מאוד יקר. (למשל: תחזוקת הפלוגות האמריקניות בעיראק ואפגניסטאן בשנת 2010 הגיעו ל-664 מיליארד דולר.) (ויקיפדיה). שלא להזכיר את ההרס והנזק שנגרמים למדינה ולאזרחים שאליהם פולשים. מבחינת הכובש, פתרון פשוט ויעיל יותר הוא להציב בשלטון מנהיג מושחת, שיישלט על ידו. בדרך זו, הכובש, שולט במדינה ובמשאבים שלה. בשיטה זו הוא נמנע מהוצאות גדולות והרס מיותר. אך דברים מסתבכים כאשר המנהיג של מדינת היעד הוא דיקטטור או פטריוט שאינו ניתן להשחתה. כאן נכנסת ההפיכה לתמונה." מתוך כתבה מרתקת על ההפיכה בלוב

מה באמת קורה בסוריה?

ב-21 ליוני פרסמנו ידיעה שבה הסנאטור האמריקני רון פול טוען שארה"ב השלימה את התוכניות לפלישה אמריקנית לסוריה. ואכן בחודשים האחרונים, אם מנסים להביט בידיעות שמתפרסמות השכם וערב על-ידי כלי התקשורת הממסדיים בלי כיסוי העיניים האזרחי והפטריוטי שכולנו הורגלנו אליו, רואים נסיון ברור ולעתים פטתי לגרום לדמונזציה של הנשיא הסורי ומשטרו במטרה להפילו. אם תביטו בעין פתוחה במילים שבהם הכתבים משתמשים בתיאורם את משטר אסד והמצב בסוריה תראו שאובייקטיביות ואיזון הן מילים שחסרות בז'ארגון העיתונאי לאחרונה. לא רק שאין איזון או אובייקטיביות, לעתים קרובות קריאת הכתבות נראית ממש כהיפנוזת המונים במטרה ליצור הזדהות מוחלטת עם "כוחות הטוב" שמצילים את אזרחי סוריה.

YNET – להאמין או לא להאמין זו השאלה

דוגמה להטייה עיתונאית שכזו שבמקרה הזה היא ממש הטעייה לשמה שלא לומר שקר גס, התבצעה בכתבה באתר החדשות YNET. בכתבה שפרסם אתר החדשות הפופלרי YNET נכתבו דברים אלו ע"י רועי נחמיאס: "סוריה לא מתרגשת מהליגה הערבית והרודן בשאר אסד ממשיך במסע ההרג: סרטון שפורסם בסוף השבוע באינטרנט מתעד באופן גרפי את האלימות הקשה של המשטר הסורי כלפי המפגינים הדורשים את סילוקו של הנשיא בשאר אסד. בסרטון, שצולם אתמול בדרעא, נראים המפגינים מטפלים בחבריהם שנפצעו מאש כוחות הביטחון, כאשר הם מדממים ומצבם קשה מאוד. צפו בגרסה המצונזרת של הסרטון." בכתבה נוסף קטע מסרטון גרפי וקשה לצפיה (שלפניו מופיעה פרסומת לחיתולי האגיס, אבל זה כבר נושא לכתבה אחרת) שבו נראים אזרחים נפצעים ומדממים על הכביש. קורא תמים שלא מודע למניפולציות לא יחשוב פעמיים ויאמין באופן עיוור למשפט: "בסרטון, שצולם אתמול בדרעא" מי שיחקור קצת יותר יגלה שהסרטון הזה הועלה לערוץ היו-טיוב הרשמי של אסוסייטד פרס כבר באפריל, 7 חודשים תמימים לפני פרסום הכתבה בווינט ובטח לא "אתמול בדרעא." עד כה לא התקבלה תגובה להטעייה הזו מכתב YNET ולמרות שנשלח אליו מייל שמצביע על הטעות, המשפט לא תוקן.

הדו"ח הרשמי שחושף את האמת?

ב-27 בינואר התפרסם דו"ח של 160 פקחים ממדינות של הליגה הערבית, תומכות ומתנגדות לסוריה. הפקחים תרו את סוריה במשך שבועות, צפו במעשה ולאחר מכן חיברו דו"ח. הפקחים העידו שממשלת סוריה נתנה להם גיבוי מלא וללא שום מניעה לדבר עם אזרחים או לנוע בחופשיות במדינה. סיכום הדו"ח מצביע על הגזמה מכוונת ומשמעותית בדיווח של כלי התקשורת העולמיים על האלימות של משטר אסד ואף נטען בו שחלק ניכר מהאלימות בוצעה למעשה על-ידי המורדים עצמם שהשתמשו בטקטיקות כמו הפצצת בתי אזרחים ועוד. נטען בדו"ח שהמורדים אחראיים להרג של מאות אזרחים ויותר מאלף מכוחות הצבא והמשטרה. ניתן כמובן להאמין לטענות כלי התקשורת, בכירי הממשלה או המקורות האמריקניים שמדובר בעצם "בהצלת" העם הסורי מהצורר אסד, אך אם זוכרים את מה שקרה בעיראק, בלוב ואת פארסת בן-לאדן התמונה מתחילה להתבהר והדברים נראים קצת אחרת. למעשה, עיראק ולוב שלאחר "ההצלה" מהצוררים נראות כעיי חורבות, והיחידים שמרוויחים מהפלישות הללו בינתיים הן החברות האמריקניות שקיבלו אור ירוק להקים שם עסקים ולנצל את המשאבים של המדינות בלי שיפריעו להם בדרך. נכון, קרוב לוודאי שאסד אינו מלאך, וודאי שידו במעל והוא אחראי לסבל, אך האם המצב כה מוחלט וברור כפי שרוצים שנחשוב? האם העובדה שהמורדים מקבלים סיוע אמריקני, כספים ונשקים אינה אומרת דרשני?

מתקפת FalseFlag כימית מתוכננת בסוריה?

מקור עיתונאי בסוריה טוען שנאט"ו וארה"ב מתכננות התקפה לא קונוונציונאלית תוך שימוש בכלי נשק כימיים על אזרחי סוריה, במטרה להאשים את הנשיא אסד והמשטר הסורי לאחר מכן בביצועה. לפי המקור, נאט"ו ביחד עם ערב הסעודית מסיימים את הנגיעות האחרונות בתוכנית דמה כדי להפליל את הנשיא אסד וכוחותיו בשימוש בכלי נשק כימיים כהקדמה לפלישה למדינה והפלת המשטר הסורי. המקור אמר לערוץ החדשות הסורי שחברה סעודית התאימה 1400 רכבים במערכות סינון גז ונשק כימי כהכנה להתקפה כימית שתיעשה על-ידי המורדים. 400 רכבים נוספים הוכנו כרכבי משא לכוחות צבאיים. הרכבים שיוסוו כאמבולנסים ישמשו את הכוחות לפלישה לאחר ההתקפה הכימית. בשבועות האחרונים נשמעים יותר ויותר קולות על-ידי בכירים בממשלות המערב שאומרים שאם ממשל אסד ישתמש בנשק כימי, תהיה התערבות צבאית משמעותית במדינה. ייתכן כמובן שזוהי תעמולה של ממשל אסד, אך ייתכן שלא… ב-20 לאוגוסט אמר הנשיא אובמה שאפילו הזזה של כלי הנשק הכימיים על-ידי כוחותיו של אסד תיחשב כדגל אדום. ידיעה נוספת שלא קיבלה אישור רשמי דיברה על 60 אלף כוחות קרקע אמריקניים שמתכוננים להכנס לסוריה במקרה שיהיה מצב חירום כימי במדינה. עוד ביוני 2012 פרסם ערוץ החדשות RT שהמורדים קיבלו נשק כימי מלוב (שכעת נמצאת בממשלת מעבר שנשלטת על-ידי נאט"ו) והם מתאמנים בשימוש בו. הדיילי טלגרף פרסם בנובמבר 2011 שהמורדים בסוריה יקבלו נשק וכסף מממשלת לוב. דובר אף שליחת כוחות לוביים למדינה. הדברים הללו כמובן לא היו אפשריים כאשר מועמר קדאפי היה בשלטון. ביוני דיווחו בגלי צה"ל שהמורדים השתלטו על בסיס חיל אוויר של צבא סוריה ובאוגוסט פורסמה ביו-טיוב הודעה רשמית לכאורה שבה נטען כי המורדים ביחד עם כוחות זרים השתלטו על מאגר נשק כימי במדינה. http://www.youtube.com/watch?v=SxKIyk5dgqk&feature=player_embedded התקפת דמה כזו נקראת באנגלית FalseFlag מצב שבו מדינה מבצעת פיגוע או פעולה התקפית אך מאשימה מדינה אחרת בקיומה.

לקשקש בכלב – מלחמה מבויימת

בדר"כ כשרואים כתבים מדווחים מאזורי מלחמה ועימות, הדבר יוצק נופך ריאליסטי לדיווחים. כלי התקשורת מודעים להשפעה הזו היטב ודיווחים כאלו זוכים לצפיות מרובות. בסרטון שלפניכם תראו תיעוד נדיר של דיווח "חדשותי שכזה" שבו כתב רשת CNN צ'ארלס ג'אקו מדווח בשני מקרים שונים בזמן מלחמת המפרץ הראשונה, לכאורה מהשטח, אך צילומים מהנעשה מחוץ לזמן השידור הודלפו ובהם נראה הכתב עומד למעשה בתוך סט תפאורה, מתבדח עם צוות הצילום ונראה מגוחך לחלוטין. בחלק השני של הסרטון הוא מדווח לכאורה בזמן "התקפת טילים" אך גם שם הנוף מאחוריו נראה לחלוטין מלאכותי, הצלילים של האזעקות נשמעים מזוייפים, הדקלים שמאחוריו נראים קפואים לחלוטין והמצלמה לא זהה כמעט אלא נשארת תמיד באותו המקום. בשלב מסויים הוא נראה כשחקן קולנוע גרוע במיוחד וכשעוזרו נכנס לתמונה הדברים נראים כמעט מתוך מערכון של סאטרדיי נייט לייב.

אז מה באמת קורה בסוריה לעז$##$? מקור נוסף לכתבה: פורום אמת אחרת

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
http://www.emetaheret.org.il/?p=10265
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל!»

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד.אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם.בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר,התייעצו עם רופא מוסמך.כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים.זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

30 תגובות »

 • FreeThinker

  אחלה כתבה!!!

  אבל למה לקחת צילומים מזויפים ממלחמת המפרץ כשיש חדשים מסוריה?

  https://www.youtube.com/watch?v=l46dbY3dGic

  הגב לFreeThinker
 • אלדד

  מעניין שהסדר העולמי החדש החליט לעבור לשליטה דרך דמוקרטיה משליטה דרך דיקטטורים.
  אני חושב שזה קשור להאחדה לצורך הגברת השליטה.
  כמו כן נדרש שיתוף פעולה של העם,גם דרך ארגונים אזרחיים,
  על מנת ליצור שינויים גדולים בעתיד.

  הגב לאלדד
 • ליאור

  הי.. רק תיקון קטן, לא "שתי וערב", בטח התכוונת ל-"השכם והערב"…. ליאור

  הגב לליאור
 • יאיר שאולוף

  שלום לכולם,כבר היום 3.9.2012 משרד החוץ הסורי טוען שישראל היא המדליקה את העימותים בסוריה.הסורים טוענים שהאופוזיציה הסורית היתה במגע עם ישראל,וקיבלה מישראל את ההבטחה לא להתקיף את המדינה בזמן העימות[הפיכה]עכשיו זה באמת מתחיל להיות מסוכן יותר, ואולי אסד בכוחות אחרונים ישלח טילים על ישראל.ברור שזאת לא חוכמה מצד אסד,אבל אנחנו יודעים שבמדינות ערב אין הרבה מנהיגים שיודעים בכלל מה הם רוצים מעצמם.

  הגב ליאיר שאולוף
 • b5

  קשה לערער על כך שממשלות משתמשות בטקטיקות מהסוג שתואר בכתבה לצורך פתיחת מלחמה והשתלטות על משאבים.

  עם זאת המקרה של סוריה (וגם של לוב) נראה לי שונה. בשתיהן ההתקוממויות התחילו מלמטה על ידי האזרחים. ההרג הממשלתי-צבאי בסוריה הוא עצום, למרות שנטען שחלק מזה נעשה על ידי המורדים, עדיין כמות הקטל והאכזריות שלו מזוויעה – ואין ספק ששלטון אסד אחראי לרובו.
  אז אולי לאחרונה נכנסו אינטרסים אחרים לתמונה כדי לעשות ספין על המצב עבור רווח (כפי שלדעתי קרה גם בלוב), עדיין, התוצאה הסופית שבה רודן אכזרי (כן, כן, אף אחד כאן הרי לא יטען שהוא צדיק תמים) ירד מגדולתו ושלטונו היא חיובית.
  חבל מאוד שידיהן המזוהמות באינטרסים של ממשלות המערב מתכננות לפלוש כדי "לעזור" למורדים (בהנחה שזה נכון). לדעתי עדיף היה להמשיך לחזק אותם מרחוק ולתת להם לזכות בעצמאות על כל המשתמע מכך.

  הגב לb5
  • אלדד

   אני חולק עליך לחלוטין.
   לדעתי נפלת במידה מסוימת בתעמולה התקשורתית.

   גם בסוריה וגם בלוב המצב היה טוב יחסית לפני הבאלגן,
   כך שלא סביר שזה התחיל מלמטה.

   אם כבר המצב הפוך כל מיני אנשים מלמטה עלו על הגל של ההפיכה והצטרפו למורדים על מנת להיות בצד המנצח על כל המשתמע מזה.

   זה לא אומר שטכנית בשביל לבצע הפיכה לא דרושים הרבה אנשים מלמטה – עדיין הארגון,הלוגיסטיקה והכסף מגיעים מלמעלה.

   לא ברור לי עד כמה אסד היה אכזר – הרי אי אפשר להאמין לתקשורת מצד ארה"ב ורוסיה לכל אחד יש אינטרס משלו.
   סביר להניח ששלטון דמוקרטי יהיה אכזר פחות(כמו בישראל למשל) כי פחות כח מתרכז במקום אחד.

   הגב לאלדד
   • b5

    אתה לא יכול לדעת כמה המצב היה טוב או לא במשטרים טוטאליטריים, משום שהם טוטאליטריים.
    לא רואה שום הוכחות חד משמעיות שתומכות בתאוריה הזאת ולכן היא נשארת תאוריה.

    הגב לb5
    • אלדד

     אוקי,אבל מה שאתה אומר זה גם תאוריה.
     הנה לדוגמה סרט בעד קדאפי שמורכב מקטעים מהטלויזיה הרוסית,קצת מטלויזיה ערבית ועוד קטעים אחרים שנותן תמונה אחרת לגמרי.
     http://www.youtube.com/watch?v.....re=related

     הסרט הוא שעה אז תראה אותו שיהיה לך זמן.

     הגב לאלדד
    • אלדד

     לגבי סוריה אני זוכר מזמן כבר,לפני 10 שנים לפחות שעוד
     רצו לעשות איתם שלום,שהשמאל היה בשלטון אז הציגו אותו כמתון בטלויזיה שלנו.
     אמרו שיש קידמה,שהצעירים מודרנים,שיש חופש יחסי.
     ואז היום הוא הורג בסיטונות אזרחים לא נראה לי סביר
     הפער הזה בהתנהגות.
     חורה לי גם הפסקנות שלך למשל הציטוט "… אין ספק ששלטון אסד אחראי לרובו".
     לא יודע,נראה לי שהחלטת דברים ועכשיו אתה מנסה להגן עליהם.
     מה היית שם?
     איך אתה יכול לדעת בוודאות?

     אני מבין שזה כיף לצדד בתקשורת להיות חלק מהעם וכל החרטא הזה,אבל בסדר נגמר. אפשר לרדת מהעץ של ההתלהבות שחיסלנו את אסד לכאורה האויב הגדול.

     הגב לאלדד
     • b5

      לא רק השמאל, כל העולם המערבי קיווה שאסד הבן יביא רוח חדשה לאיזור בהיותו צעיר ו"מעודכן" ואפילו רופא, ויעידו על כך המון הכתבות האוהדות עליו ועל אשתו (חלקן הזויות לגמרי).

      מה לעשות שכאשר השילטון שלו מאויים הוא חושף פנים אחרות לגמרי כמו כמעט כל רודן לאורך ההסטוריה. הוא חי חיי מותרות על חשבון האדם הפשוט, הוא מדכא את זכויות האזרחים על בסיס יומי (עוד לפני המרידה) והוא שייך לקבוצת מיעוט די שנואה – לי ברור שהוא נלחם מלחמת הישרדות וכל האמצעים כשרים בעיניו.
      לא ברור למה אתה חושב שזה לא סביר, אבל בכל מקרה זו דעה פרטית ולא הוכחה לשום דבר.

      אתה מפקפק בעדויות המגיעות מרוב (או כל) המדיה המערבית אבל מוכן לקבל תיעוד של הרשתות הערביות והרוסיות – מה עושה אותן יותר אמינות? זה שהאינטרס שלהן להגן עליו יותר ברור? הדיווחים האלה עשויים להיות מוטים באותה מידה ולדעתי אף יותר.

      לגבי הציטוט – כמובן שהוודאות מאיתנו והלאה (משנינו) אבל כמות התיעוד לגבי המעשים של החיילים של אסד גם של המורדים וגם של עיתונאים זרים היא אדירה. אתה יכול לטעון שהכל קונספירציה, אבל אפשר לטעון על כל דבר שהוא קונספירציה בלי להביא בדל הוכחה חוץ מדעה אישית וכמה קטעים ערוכים של וידאו – זה לא לוקח אותנו לשום מקום.
      לכן אשאר עם הדעה שלי והסבירות הגבוהה יותר בעיני שלא כל הדיווחים במדיה המערבית שקריים (והסיכוי ש*כולה* משת"פית בלי יוצא מן הכלל, די זניח) ולשם שינוי אפילו משקפים את האמת העצובה להבדיל מניסיונות החיפוי של הליגה הערבית, הרוסים וכל שאר הבוחשים בקדרה.

      הגב לb5
      • אלדד

       לפי אותו היגיון אסון התאומים קרה כמו שמספרים לנו במדיה המערבית ובישראל.
       גם שם כמות הדיווחים היא עצומה ואנחנו יודעים מניתוח קפדני שהרוב שקרים חצאי אמיתות וסילופים.

       אני לא אומר שהרוסים והערבים אומרים את האמת אבל בדבר כזה שהוא כ"כ רחוק מהחוויה היומיומית שלנו קשה לדעת מה קורה באמת.

       דרך אגב בסרטון של קדאפי יש די הרבה ספקות ולא הייתי פוטר אותו כ"כ מהר בתור "כמה קטעים ערוכים של וידאו".

       אל תשכח שלא היו ישראלים בסוריה ולוב מפאת המצב ואנחנו ניזונים ממידע מצד שלישי.

       הגב לאלדד
       • b5

        ברור לי מה אתה חושב לגבי אסון התאומים, קראתי את הכתבות שהיו כאן ואת התגובות. גם זה לא משכנע אותי בלשון המעטה, כשיורדים לפרטים.
        אתה יכול לראות בתגובות על הפוסט הזה דיון בעניין אסון התאומים מזווית קצת אחרת:
        http://sharp-thinking.com/2012.....%99%D7%99/

        אם קשה לדעת מה קורה באמת – אז למה לתמוך בתאוריה לא מבוססת?
        ספיקות יש בכל מקום, יש סף ראיות מסויים שצריך להגיע אליו בשביל לשכנע. כל אחד והסף שלו. אל שלי לא הגעתי בעניין סוריה ולוב ולכן לא השתכנעתי.

        הגב לb5
        • אלדד

         יואו' אתה כופר(מי שלא מאמין בקנונית 9/11) אני לא מאמין.
         הצלחת להרדים אותי ולהסתובב כאן חופשי בלי להיגרר
         לעימותים. כל הכבוד.

         לגבי זה שאי אפשר להאמין למה שמצולם באופן מיידי,
         זה נכון לשני הצדדים של הדיון…
         ואז מה המסקנה לא להשתמש יותר בקטעי וידאו?

         אין לזה סוף זה כמו שתגיד שאם קוסם עושה לך קסם ועובד עליך בעיניים ואתה לא מבין איך – אז מה זה אומר שיותר לא תאמין לעיניים שלך.
         שעד שלא תלמד את הקסמים שלו אז לא תוכל לקבל שום החלטה?

         לאלדד
 • b5

  חח… לא סתם נשארתי מתחת לרדאר שלך.

  יש בעיה אינהרנטית עם קונספירציות, מה שלא תגיד, יגידו לך אבל… הממשלה, הטכנולוגיה הסודית, הון-שלטון-עיתון, יש דברים שאי אפשר לדעת וכו'. הכל כמובן אפשרי, אך לא מאוד סביר.

  אי אפשר להוכיח לקונספירטור מאיפה משתין הדג, פשוט משום שיש כל-כך הרבה מים מסביב… (נאמר בחיבה רבה).

  אז על מה אפשר לדבר? על סף הוכחות. וכאן זה כבר הופך למשהו מאוד סובייקטיבי. יש כאלה שיקבלו כל סרטון מצ'וקמק ביוטיוב בתור הוכחה ש… השמים בעצם אדומים! הממשלה החביאה את הירח האמיתי! וכו'.
  יש כאלה שלא יקבלו שום דבר חוץ מהקונצנזוס או הוכחות אמפיריות, או כל אישוש מדעי קביל, להלן – ספקנים.

  ויש את כל מי שבאמצע – וזו סקאלה. אני לא בקיצוניות של אף אחד מהצדדים. אתה תגיד איפה אתה ממוקם.

  בקיצור מבחינתי – לוב, לא, סוריה לא, תאומים – לא ברור עד הסוף, כנראה שלא.

  הגב לb5
  • אלדד

   אני מניח שאת סף ההוכחות שדיברת עליו אתה לא משית על הממשלה והתקשורת המרכזית.
   ז"א "הם" מזוכים מחמת הספק ו"אנחנו" טועים מחמת הספק.

   יתכן שאתה מתרגש מבגדים יפים,קול עמוק,פאסון,תארים מכובדים ועוד
   דברים שמציגים בטלויזיה ובשדרה המרכזית של האינטרנט.

   או אולי ההסבר פשוט יותר – אתה פוחד מהערבים ומסתתר מאחורי
   הממשלה שתגן עליך.

   עכשיו בדיעבד קל לראות את התוצאות של פיגוע התאומים – אפגניסטן,עיראק,לוב,סוריה.
   וכל זה קרה רק בגלל אירוע התאומים,אני מבין שזה נשמע לך הגיוני.

   אל קעידה התחילו בתור אויב ועכשיו הם מפילים את המשטר בסוריה והפילו בלוב.
   אני מבין שגם זה נשמע לך הגיוני.

   למה אל קעידה לא עושה עוד פיגוע גדול בארה"ב?
   הרי אם הוא כ"כ מוצלח שהצליח לעשות פיגוע כ"כ גדול איך זה יכול להיות שפתאום לא עשה כלום שהצליח משמעותית?

   האם גם אפגניסטן גם עיראק גם לוב וגם סוריה תמכו בארגון שאנחנו עד לפיגוע התאומים לא ידענו עליו?

   אני מניח שלא חשבת על הדברים לעומק וניסית למצוא הסבר הגיוני.
   קל יותר להיסחף אחרי בלוג שחצני של "חשיבה חדה".

   הגב לאלדד
   • b5

    אתה יודע – אם אתה מתחיל להניח כל מיני הנחות על צורת החשיבה שלי אז נפסיק את הדיון כאן.
    גם אני לא מנסה להסיק איך אתה חושב, זה בעיני מינימום של כבוד לאדם שמעולם לא פגשתי ולא החלפתי איתו יותר ממספר משפטים בלבד.
    זה שאני מרשה לעצמי לקרוא גם דעות מנוגדות אולי אומר שאני באמת רוצה להבין את הדברים לעומק ולא חושש לשנות דעה, במקום ללכת באופן עיוור אחרי דעה מסוג מסויים.

    לגבי כל השאלות שלך – יש להן מספר תשובות. אם אתה מחליט שרק התשובות שלך נכונות, כי הן מתאימות לתאוריה שאתה אוהב, אתה בטח יכול לראות שיש כאן איזשהו מעגל לוגי סגור- ואם כך, אז כנראה שבאמת אין על מה לדבר.

    הגב לb5
    • אלדד

     הייתי שמח אם הית פורס את תפיסת המציאות שלך בצורה רחבה יותר מסוריה ולוב-לא,תאומים-כנראה שלא.
     מי יודע אולי אתה מבין דברים שאני לא מבין.

     הגב לאלדד
     • b5

      לגבי סוריה ולוב פירטתי.
      התאוריה האלטרנטיבית שאתה מציע לא מתבססת על הרבה יותר מחוסר אמון במדיה המערבית (כולה או רובה) זה בעיני לא מצליח להחזיק מים מול הנקודות שפירטתי בתגובות הקודמות.
      צריך להבדיל בין פרשנות לבין עובדות, וכאלה אין הרבה כפי שציינת בעצמך.

      לגבי התאומים – יש שם דברים לא מוסברים, אבל יכול להיות להם הסבר טריוויאלי הרבה יותר מאשר תאוריית הקונספירציה שאתה מקדם. יש בתאוריה הזאת די הרבה חורים שדובר עליהם בתגובות שהפניתי אותך אליהן.

      יש ערימות של מידע שיכול להתפרש לכאן או לכאן, יש עדויות של אנשים שלא כולם מהימנים (חלק מהם אפילו נחשפו על ידי תומכי התאוריות מפעם לפעם) מכל המידע הזה עולים אמנם סימני שאלה, אך התשובות לדעתי ממש לא החלטיות. ולכן, כתבתי תאומים – כנראה שלא.

      אין טעם להכנס לדיון מעמיק יותר מזה על התאומים כי לא נראה לי שנצליח להגיע להסכמה או אפילו לנהל אותו בניחותא.

      הגב לb5
      • אלדד

       לא הבנת אותי.
       לא ההתכוונתי פרטים לגבי שלושת האירועים האלה.

       אלה פרטים לגבי התמונה הכללית המדינית שבעולם.
       גם אם אנחנו לא יודעים מה קורה,ואני אקח לעצמי את העוז לדבר גם בשמך,אנחנו מגבשים איזה מן תמונה שלנו של מה לדעתנו קורה בעולם-בגדול.
       אז בקיצור מה לדעתך קורה בעולם במישור הפוליטי-מדיני
       במיוחד בהתיחס לישראל.
       תן לי את התמונה הגדולה.

       הגב לאלדד
       • b5

        שאלה גדולה…
        יש מספר זרמים מנוגדים:

        אחווה וצדק לכל – יש התעוררות גדולה מאוד של האדם הפשוט בכל העולם, מה שקוראים ה-99% אבל לא רק בנושאים כלכליים אלא בכלל, התעוררות להבנות של זכויות הפרט, צדק חברתי וגם נושאים כלכליים. אחד הדברים היפים בהתעוררות הזאת היא שאנשים מתאחדים, ויש הרבה אחווה אפילו בין אזרחים של מדינות אויבות (ישראלים שאוהבים איראנים ובחזרה למשל אבל לא רק). האנשים הפשוטים מתחילים להבין כמה הם מנוצלים בדיוק על ידי כל אלה שעושים הפרד ומשול.

        שבירה של הסדר הישן – תבניות שליטה ישנות מתחילות להשבר, הרקב של המערכת הפיננסית מתגלה בכל מקום, האליטה השלטת מתגלה בכל כיעורה, מנגנוני הון-שילטון נחשפים. רודנים שישבו ביציבות זמן רב על כסאם מתחילים ליפול, וכל מי שדואג לעצמו (כולל ארגוני טרור, מאבד לגיטימציה – יריבויות חדשות נוצרות (לבנונים וסורים נגד החיזבאללה למשל).
        בחלק מהמקומות, תבניות השליטה הישנות עדיין חזקות ונלחמות בכל הכלים על המשך קיומן – איראן, רוסיה וסין למשל, התסיסה האזרחית הולכת ומתחזקת שם אבל מדוכאת ביד רמה. גם זה יגמר לדעתי.

        התחזקות דתית – הפונדמנטליסטים מכל הדתות מרימים את ראשם המכוער – הם מריחים את הערעור על סמכותם, בגלל ההתעוררות האזרחית ודרישה לצדק וחופש – שפותח פתח גם לחופש מדת. אבל המאבק הזה פוגש זרם מנוגד משיחיסטי של תחושת הסוף הקרב – שסוחף את אלה שקשה להם לחיות בחוסר וודאות, את אלה שהדת משרתת אותם (לצבור כוח, כסף וכו') – ומובילי הדת מקשיחים את העמדות שלהם ומחמירים יותר ויותר (הפרדת מדרכות, הוצאות להורג בפקיסטאן וכו'). כך שהכוחות די שקולים.

        מידע לכל – גם כאן שני זרמים מנוגדים – המדיה המרכזית בכל מדינה נלחמת מלחמת מאסף נגד כמויות המידע שמסופקות ומופצות ברשת, לפעמים הן נכנעות ומיישרות קן והופכות לנשכניות יותר ומולן יש רשתות שמיישרות קו עם הון שלטון לגמרי.
        לדעתי הקרב כבר כמעט הוכרע והאדם הפשוט ינצח. פשוט עניין של מספרים (וכסף שהולך ומתדלדל לטייקונים).

        כשכש בכלב – הסדר הישן וכל מי ששייכים לו מדינית – האליטות של הון-שלטון-עיתון כבר יודעים שסופם קרב. רובם מן הסתם דאגו לעצמם כבר, אבל לפני שיעזבו הם רוצים להשאיר קרקע חרוכה, מה גם שאולי יש סיכוי כלשהו שזה בכל זאת ישאיר אותם על הכיסא.
        מכאן כל הדיבורים על מלחמות. ואיפה יותר טוב להתחיל אם לא במזרח התיכון הנפיץ. הגפרור המתוכנן זה איראן לדעתי, לא סוריה. אבל זה לא יקרה לדעתי. הם מעדיפים דיבורים על מעשים, לפחות כרגע – למה? לא ברור. אולי לאיראן יש איזה קלף לא ידוע בשרוול.

        לגבי ישראל – אתה רואה את מדיניות האדמה החרוכה מכיוון אחר. ביבי וממשלתו פשוט שמים ז*ין על המדינה ותושביה ועסוקים במיקסום רווחים וחלוקה למקורבים שנייה לפני שהם עוזבים את הבמה.
        הקלף של איראן עבד יפה לביבי וברק (אפילו רק עם דיבורים) כדי להטות את תשומת הלב מהמחאה.
        והגזרים שהם זרקו לזרמים השונים של המחאה שחלקם היו פיתוי ריק מתוכן (כמו גיוס לכולם) פירקו אותה מבפנים. אבל גם זה יחזור להם לפרצוף לדעתי פשוט כי אנשים לא יכולים לסחוב יותר.

        זהו בגדול, הקרב עדיין בעיצומו ויש הרבה אבק באוויר אז יש גם סיכוי לטעות אבל זו התפיסה שלי בכל אופן.

        הגב לb5
        • אלדד

         סידרת לך ראית עולם נעימה ונוחה.
         איזה כיף אפשר ללכת לישון על מצעים רכים ומפנקים.

         יש לזה יתרון אין סיכוי שתהיה בחרדות.

         עם זאת נתת לי כן חומר למחשבה על איראן סוריה וסין בשונה נגיד מהעולם המערבי.
         סגנון ההנהגה שם הוא המנהיג מחליט – סוריה דיקטטורה,רוסיה דיקטטורה בפועל,סין דיקטטורה של קבוצה מסוימת.
         וזה משתנה לדמוקרטיה.

         לאלדד
 • b5

  או שאתה סידרת לך ראיית עולם קשה ומפחידה…
  אם אני בקטע של מצעים נוחים אז אתה בקטע של מיטת מסמרים?
  אתה יודע – ביקורת הולכת לשני כיוונים.

  ולגבי דמוקרטיה – אתה בטח רומז לכך שזה משחק לידי האליטות והכוחות האפלים שרוצים "סדר עולמי חדש".

  אני בדעה שזה פשוט הולך לכיוון של חיים, חירות, והמרדף אחר האושר… כפי שהגדיר זאת ג'פרסון בצורה כל-כך מדוייקת.
  או במילים אחרות – המצב משתפר ולא מחמיר. לדעתי.

  והנה עוד ציטוט – של הארי המזוהם הפעם, ובזאת אסיים:
  Opinions are like ****holes – everybody's got one
  וזה נכון לכולם וליהודים בפרט…

  הגב לb5
  • אלדד

   הדיעה שלי יותר מורכבת מהדיעה הפשטנית שניסית להציג.
   אסיים במשהו פיקנטי לגרות לך את המחשבה.
   "הסוף של בן לאדן":
   http://news.walla.co.il/?w=/15/2566364

   נ.ב. אצל היהודים אומרים על כל שני יהודים יש שלוש דיעות.

   הגב לאלדד
 • אלימלך זורקין

  אל קאעידה לוחמים שם ואף איימו על נאסראללה שלא להתערב…אל קאעידה=CIA=הבנקים ויצרני הנשק=הותיקן.וכו'
  אסד לא טבח אפחד לפני "המחאה החברתית" שם.
  לא ראיתי את דפני וסתיו מצטיידות מנשק מסעודיה וקטאר=בעלות בריתה של אמריקה והגלובאליסטים.
  בקטאר גם בויימו צילומי השתלטות על מתחמו של קדאפי.
  גם תיק דבקה חשף: שמאחורי ההפיכה בלוב עמדו-בפרונט-קטאר וירדן-ששליטה הוא חבר המועצת ה300 ובונה חופשי.
  מאחוריהם שירותי הביון האמריקאים,הצרפתיים והאנגלים.
  אל ג'זירע ואל ערבייה הם רשתות נשלטות ע"י ארגוני הביון כמו הרשתות המערביות.
  לגבי סוריה,ניתן בקלות לראות שהאנשים מאחורי המהפכה הם מוסלמים קיצוניים ולא אזרחים סוריים שלרוב הם לא ממש לבושים כמו וואהבים.
  יש סרטים שמראים מורדים ש"קמים לתחיה" ועוד כל מיני דברים סטייל פאליווד

  הגב לאלימלך זורקין
 • T

  הלינק לסירטון של ה CNN לא עובד

  הגב לT
 • Yuval

  חברים תודה רבה על הכתבה, על הדיונים בעקבותיה.. כמו מים לאדם צמא.. במדבר 🙂 May All Beings Be Happy זה כל מה שאני יכול להוסיף.. כל טוב.

  הגב לYuval
הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל»

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
 • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית