למה בחירות ולמה עכשיו

מה הסיבה האמיתית להקדמת הבחירות ולמה לאף מפלגה היום אין אינטרס לפתור את הבעיות הכלכליות שלנו? ישראל הולכת לקראת בחירות על רקע הצורך להטיל צעדי צנע הולכים וגוברים החל משנת 2013 והלאה ולא משנה מי ישב בממשלה. כל העובדות, הפרטים וגם הפתרונות בפנים.

 • מאת כותב אורח | 3 במאי 2012
 • 3,108 צפיות | 17 תגובות
עודכן לאחרונה: 10 במאי 2012

עדכון 8/5/12
אז הנה זה לפניכם, הפוליטיקה הישראלית במלוא 'יופיה'.
ראש סיעת קדימה (שלא נבחר על-ידי העם בבחירות) חבר לבנימין נתניהו (וקיבל מעמד של שר בלי תיק, יופי עוד אוכל חינם בכנסת) והקים ביחד איתו ממשלת אחדות.
המאמר שלפניכם נכתב לפני המהפך הדרמטי הזה, אך המסקנות שלו מועצמות ביתר שאת לאור ההתפתחות האחרונה.

למה בחירות ולמה עכשיו / מאמר דעה מאת ערן הילדסהיים
זה קורה עכשיו, העיתונות בישראל גועשת ורועשת: ממשלתו של בנימין נתניהו עומדת ליפול בגלל חוק טל.
האם שמתם לב שזה הנושא שכל הזמן מדברים עליו לאחרונה? בחדשות ובכל מקום:
מאהל הפראירים שנמצאים בשטח כבר מספר חודשים מחתימים חכ"ים למען גיוס חרדים, יאיר לפיד(זה מהתואר, זוכרים?) מסביר בכנס רישמי מדוע החרדים הם אבי כל הבעיות, ליברמן המזוקן מנפח חזה ואומר שלא יוותר להם, ביבי אומר שלא יכנע לעולם, פתאום מתפרסמים סקרים הקובעים כמה מהם משרתים וכמה לא, אפילו הכותרת המפוצצת שיוצאת מועידת האינטרנט, שכאילו לא קשורה לעניין, מגיעה מפיו של יו"ר איגוד תעשיות האלקטרוניקה והתוכנה: "אם לא נצליח לגייס את החרדים להיי-טק אנחנו אבודים". מי שקרא במקרה ידיעות אחרונות ביום שני אולי גילה כי כל ששת העמודים בתחילת העיתון(!) מדברים כמעט רק על הדברים הללו.
האם יש כאן מקהלה מתוזמרת ומתוזמנת שמטרתה להסתיר את הדבר האמיתי? האם מה שבאמת קורה זה:
ישראל הולכת לקראת בחירות על רקע הצורך להטיל צעדי צנע הולכים וגוברים החל משנת 2013 והלאה ולא משנה מי ישב בממשלה. כל העובדות, הפרטים וגם הפתרונות בפנים:

אחת מהבעיות הגדולות ביותר שהממשלה הבאה תיאלץ להתמודד איתה תהיה הטלת מדיניות צנע שלפי ההערכות תופיע בתקציב 2013. ממשלתו של נתניהו מסתכלת מעבר לים על הגוש האירופי ומגלה בחרדה אמיתית שכל ממשלה שנקטה בצעדי צנע הוחלפה או התפטרה או שראש הממשלה שלה נאלץ לעזוב את תפקידו: מממשלתו של בראון בבריטניה, ממשלת ספרד, ממשלת הונגריה, מדינת פורטוגל ועד התפטרותם של ראשי הממשלה היווניים ואיטליה והרשימה עוד ארוכה.

גם ביבי מלך ישראל יודע שבאוירה הציבורית החברתית דה-היום צעדים מסוג כזה יגזרו את דינה של כל ממשלה מכהנת. פתאום, רגע לפני תחילת הדיונים על תקציב 2013, החליטו נתניהו וליברמן שהם לא מסכימים – לא, העלאות המיסים והקיצוצים בתקציב זה לא הנושא שהם לא הסכימו עליו, "בעיית החרדים" היא הנושא החם, כמובן.\
הבחירות נקבעו לחודש ספטמבר – רק לאחריהן "במקרה" גם יתקיימו הדיונים לתקציב 2013.

מדיניות צנע ב-2013?

צעד של מדיניות צנע לאחר הבחירות לא יפתיע אף אחד והוא אף כורח המציאות כפי שאסביר להלן, אז מדוע כולם מצניעים את הצנע בצניעות? מדוע אף אחת מהמפלגות הגדולות או הקטנות לא מעלה את הבעיה או מציעה פתרון אלטרנטיבי וריאלי שיגרום לה להיות אהודה בעיני העם? מדוע המליאה כולה מעדיפה להתרכז בחרדים שעלותו של ההסכם איתם הוא בסה"כ קצת פחות מאחוז מכלל תקציב המדינה?
לדעתי הסיבה היא שלא משנה מה הממשלה המכהנת הנוכחית תעשה ואיזה ממשלה תשלוט למעשה – כולם מתבססים על אותה פלטפורמה איומה שמובילה את כולנו לקריסה איטית אך ודאית – הפלטפורמה המדוברת היא המונופול החשאי שכולם יודעים עליו אך אף אחד לא ממש מדבר על זה, מונופול הבנקים הפרטיים ושליטה מוחלטת בחלוקה וייצור כסף מחוב שעליו הם גם מקבלים ריבית יפה.
המערכת הזו באופן שיטתי מנציחה את העוני וחוסר השוויון ואף גובה מאזרחי ישראל סכומים אבסורדיים של למעלה מ-60 מיליארד ש"ח כל שנה ללא כל הצדקה, אלא אם אתם רואים ברווחי הבנקים (והיושבים בראשם) כהצדקה… ישראל נכנסת כעת לשלב קריטי (שעליו אפרט בסעיף הבא) שלב שכבר לא תוכל לצאת ממנו בלי נזקים או תוך שימוש בפתרון הזמני של הטלת מדיניות צנע, אלא אם השיטה המוניטרית (כלכלית) תשונה והמונופול המוחלט על חלוקת ויצירת כסף, מונופול ששייך לבנקים כאמור, ישבר. אך כדי שזה יקרה צריך להתעמת ולהתמודד מול הבנקים.
הבעיה הגדולה היא שאף מפלגה לא יכולה להתעמת מול הבנקים פשוט בגלל שהן נשלטות על ידם.

ולהלן העובדות:

מפלגת העבודה של יחימוביץ' (בקרוב ראש האופוזיציה) חייבת לבנקים סכום של כ40 מיליון ש"ח נכון לשנה האחרונה.
הליכוד של ביבי חייב לבנקים כ- 35 מיליון ש"ח, מפלגת קדימה חייבת 5 מיליון, ש"ס חייבת 8 מיליון ומפלגת מרצ 12 מיליון. (כל הנתונים מבוססים על 2009)

ופה נשאלת השאלה החשובה: אם הפוליטקאים לא ממש שואפים לפתור את הבעיה מהשורש, אם כולם מספרים לנו שמצב המשק טוב והכלכלה יציבה אז מדוע פתאם צריך מדיניות צנע?
הסיבה היא שכל הכסף בעולם ובארץ בשיטה הנוכחית נוצר מחוב, ואת זה לא תשמעו בתקשורת, אז מישהו אחד בהכרח צריך להכנס לחוב כדי ששכנו יקבל את אותם כספי חוב וירטואליים ויהיה בפלוס.
אחת הסיבות שהאדם ההדיוט לא מודע לשיטה הזו היא שכל הכסף עובר בין ידיים רבות עד שהוא מגיע אליו לכיס, מה שמעניין אותו בסוף היום זו המשכורת שהוא מקבל. מה שמקבל המשכורת לא יודע ומבין הוא שאותה משכורת שקיבל ניתנה לו כתוצאה ישירה מהלוואה שלקח המעסיק שלו או מהלוואה שלקוחות אותו מעסיק לקחו, או הלקוחות של הלקוחות (וכן הלאה וכן הלאה). בשורה התחתונה: בשיטה המוניטרית הנוכחית מישהו בשרשרת הזו לקח את עול החוב כי אחרת לא היה קיים הכסף.
זה בדיוק אותו הדבר גם עם הממשלה – הכנסות הממשלה בנויות בעיקר על כספי המיסים של האזרח (זה שמשלם) וכספי המיסים הללו לא יהיו קיימים אם אנשים או חברות עסקיות לא יקחו חובות על עצמם.
כשהמשק בריא (והוא לא) אותם גופים עסקיים יהיו ממדינות מעבר לים. מדובר בחברות שהשקיעו את כספם בארץ או שרכשו עם הכסף סחורות וטובין תוצרת כחול לבן, כלומר במקרה כזה אנו נהנים מחובות שהזרים לוקחים על עצמם.
במצב היפותטי כזה הרווח יהיה שלנו וכאב הראש ישאר מחוץ למדינה.
לא ממש מוסרי אבל מלכתחילה המערכת כולה היא לא מוסרית.

אבל מה קורה כאשר המדינות מחוץ למדינה נכנסות למשבר ומפסיקות להשקיע פה או לרכוש סחורות ושירותים?
אז בנק ישראל מאלץ את תושבי המדינה עצמה להחליף את אותן המדינות ולקחת חובות על עצמם. הוא לא יכול להכריח אותנו אבל הוא יכול להשתמש בכלי מאד חזק שברשותו שזה הורדת הריבית .בכך הוא יכול להפוך שוק רדום כמו שוק הנדל"ן לאטרקטיבי ומכאן להגדיל את הביקוש אליו ולנפח את המחירים שלו יחד עם ניפוח כמות ההלוואות שהציבור יאלץ לקחת כדי "לא לאחר את הרכבת". בכך בנק ישראל עם השלוחות של הבנקים המסחריים שלו יוצר בצורה מלאכותית מספיק כסף בשוק כדי שיהיה לשלם למדינה אבל בעצם פועל כגוף סרטני שהורג את המדינה לאט תוך ניצול משאביה.

חובות חובות חובות

מה קורה כשהאזרחים מפסיקים לקחת חובות?
או אז המדינה נמצאת במחסור ואז היא נאלצת לקצץ בהוצאותיה ובנוסף מנסה להעלות את רווחיה על ידי הגדלת המיסים. זו מדיניות הצנע – כלומר הבנקים המסחריים בעידוד בנק ישראל שואבים בשלב הראשון מהאזרחים את כל משאביהם וחסכונותיהם ובשלב השני מגיעה המדינה ולוקחת עוד קצת ממה שלא נשאר.
זה בדיוק המצב היום – בנק ישראל חושף כי בשנת 2013 יחסרו לממשלת ישראל כ47 מיליארד ש"ח. וזה עוד במצב של משק בסביבה לא משברית.
מה יקרה אם משבר גדול באירופה יפרוץ? איך יראה הגרעון של מדינת ישראל כאשר חברת חשמל תאלץ להיות מחולצת מהחוב של ה60 מיליארד ש"ח שלה ,שלעולם לא תוכל לצאת ממנו ללא סיוע ממשלתי בעתיד? איך יראה הגרעון אם תצטרך ישראל לחלץ את אל-על הקורסת תחת חוב של למעלה מ-5 מיליארד ש"ח?
האופציה השניה בשני מיקרים אלה היא להשאר ללא חשמל וללא אפשרות לחכור מטוסים בשעת חירום ,מה שהופך אותה לאופציה שאינה ראלית.
כל זה עוד לפני שדיברנו בכלל על בועת הנדל"ן שעלולה להפיל עימה את כל המשק.

הבעיה שתיארתי אותה קיימת כמעט בכל מדינה מערבית, האם אזרחים שם מצאו לכך פתרון?
הבנקים המרכזיים לא מאפשרים קיומו של מטבע חלופי למטבעות מבוססי החוב של היום ובכך כופים על האזרח להיות משועבד למערכת שתורמת רק לבנקים עצמם.אזרחים שהתאגדו במדינות רבות מצאו לכך פתרון על ידי יצירת מערכות דמוי מטבע (רובן ממוחשבות) אבל כאלה שקשה יהיה לבנק המרכזי לנטרלן.
בעבר כתבתי פה על אחת המערכות האלה – מערכת הTEM ביוון שקמה מחוסר ברירה והפכה תוך חודשים קהילה ענייה לכזו המשגשגת אבל היא לא היחידה:
ביוון יש היום כבר כמעט 15 מערכות דומות ובכלל בעולם מדובר כבר על מאות מערכות פעילות, בעיקר באירופה, בארצות אמריקה אבל גם ניתן למצא כאלה ביפן, באפריקה וגם ברשת האינטרנט כמערכת גלובלית.
באורוגוואי קיים את הC3 ובשוויץ את WIR שעובדים ברמה הלאומית וגורמים גם שם לשגשוג.
רוב המערכות האלה הן יוזמה של אזרחים שהתיאשו ומאסו ביד רוחצת יד של המערכת הבנקאית והפוליטיקאים. אזרחים שנמאס להם שכופים עליהם מטבע שאינם מעוניינים בו וכזה שקיים בן מחסור תמידי. הפתרון הכולל יגיע כאשר העקרונות של ייצור הכסף במערכות האלה ,שמבוסס על דברים ממשיים במקום פנטזיות היום, יהיה חלק מהמערכת הראשית של המדינה.

זה תהליך ארוך אבל דורש מאיתנו להיות מעורבים ולא רק להקשיב ללא ניסיון להבין,לשאול או לבקר גם פרופ' לכלכלה שאיש אינו יודע את מי באמת הוא מייצג.
עלינו להפסיק לסמוך על מפלגות השמאל,המרכז או הימין -כולן משועבדות לחובות מול הבנקים ומובילות אותנו לאותו מקום- עלינו לחקור וללמוד מה הדרך הכי טובה שלנו כקהילה לצאת ממעגל הקסמים הנוכחי.
כשיהיה לנו מספיק ידע ורצון נוכל אנחנו להצביע אי אמון במערכת הקיימת ולכפות על הממשלה ועל המערכת הבנקאית את מה שטוב לנו, במקום לחכות לפתרונות ממפלגות וגופים ששבויים בתוך השיטה שהמציאו או שנכפתה עליהם.
הידע שלנו הוא האויב הגדול ביותר של ההנהגה.

המאמר: 'למה בחירות ולמה עכשיו' נכתב על-ידי ערן הילדסהיים מאתר "הכלכלה האמיתית"

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
http://www.emetaheret.org.il/?p=9716
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל!»

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד.אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם.בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר,התייעצו עם רופא מוסמך.כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים.זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

17 תגובות »

 • אורי ירון

  כהמשך ישיר למאמר המעולה של ערן.
  עם תוספת קטנה של סיבה נוספת שמשתלבת עם הסיבה הראשית לבהילות המוזרה לרוץ לבחירות עכשיו ומיד.
  הסיבה היא השתקת המחאה שמנסה להרים את ראשה בשנית . וניסיון להטיח איש בראשו של איש כנהוג על ידי ראשי המערכת בשיטת הפרד ומשול . יריבו הנתינים על השטויות השגרתיות ולא יחשבו חלילה על הבעיות האמיתיות.
  הפתרון לתרגיל המסריח הוא פשוט ואינו מחייב מאמץ מיוחד.
  השלטון צריך לקבל את הלגיטימציה המחודשת מאזרחיו.
  אז האזרחים החכמים יסרבו לשחק את משחק "הדמוקרטיה" ויסרבו להגיע ביום הבחירות לקלפי. זה הפתרון . כנסו שתפו והשפיעו.
  http://www.facebook.com/bhnbyt

  הגב לאורי ירון
 • —-אני מצטער אך לא הבנתי אף מילה, מה זה "צעדי צנע" לע****?
  דווקא לאתר חדשות אלטרנטיבי חשבתי שימשכו האנשים שהם לא בעיקרם אינטלקטואלים ברמה עולמית.
  ודווקא אלו שעוד לא עשו תואר ראשון (אולי) ולא נשטף להם המוח,
  הם יוכלו לקרוא את המשפטים האלה ברמה יותר ארצית (לא ארץ ישראלית – רמה נמוכה מאוד)ולהבינם ביתר קלות אם יתחשבו בהם (בנו), כלומר מילים יותר מובנות; ולא איכפת לי מה יהיה אורך הכתבה בעקבות זו.
  אני מבקש ממכם בכל בקשה מהלב-שלי רק שלא תעשו לעצמכם חיים קלים ותפרסמו אותיות מסובכות להבנה בצרוף כמו: "צעדי צנע" שמנע" רמע" רמה" קנה".

  מקווה שהבנתם אותי ושהסברתי את עצמי.

  ביי.
  נ.ב- משפט לסיום
  פשוט אין לי חשק לקרוא את הכתבה אחרי "התפרצות ""צנע""" כזו על הפנים של האתר מול הפנים הרואות שלי.

 • The Reader

  תודה רבה על המידע!

  יוני אלעד, איני מתנשא וגם אני לא מבין חלקים מהכתוב בהרבה מקרים. לכן באפשרותך, בעידן הנוכחי, לחפש כל מושג או צירוף מילים שהוא בגוגל תוך שניות ולעמוד על פירושו ומשמעותו. זהו תפקידך לבדוק את המידע שאתה קורא בכל דרך אפשרית ולהשלים מידע חסר בעצמך או להאמין בצורה עיוורת ל"שורה התחתונה" מה שעלול להוביל אותך לאותה נקודה שבה התחלת לפני שקיבלת את המידע החדש.

  צעדי צנע הוא ביטוי המתאר צעדים או פעולות לאיזון צריכת משאבים (מניח שזו הייתה המטרה המקורית שלהם)
  או במילים אחרות, זה מה יש ובזה צריך להסתפק בכדי לאזן את המערכת. אם קיים מחסור כלשהו, צעדי צנע יבטיחו השרדות במקרים מסויימים. כשאתה הולך למכולת ומוותר על מצרך מסויים מטעמים כלכליים זהו צעד צנע. עזוב את זה שאין באמת קשר בין המערכת הכלכלית הנוכחית לשפע/מחסור בפועל אבל את זה הסבירו ויסבירו בקיאים ממני.

  חשוב שתבין שאנחנו לא הבנקים שמנסים להטעות אותך במושגים שונים שמעולם לא נתקלת בהם. ככל שתדע יותר תוכל להתגונן טוב יותר מפני אלו המנסים להטעות אותך.

  למנהל הפרוייקט וחברי האתר, לפני מס' ימים נכנסתי לאתר של בן סטיוארט, יוצר Kymatica ואג'נדה אזוטרית שרובכם ככל הנראה כבר מכירים. בעמ' המדיה שלו מצאתי סרטון מדהים על סיפור יוצא דופן, כל מילה שלי לתיאור נוסף עלולה לשבש את המסר אז אני מזמין את כולכם קודם כל לצפות:
  http://youtu.be/uliLfykURYo

  העניין הוא שהסרטון אינו מתורגם ואמנם איני עוקב אחרי הפורום לאחרונה אך אני חושב שהוא אחד מאותם סרטונים קריטיים להבנת המצב סביבנו והגברת המודעות הכללית, ואינו הועלה עד כה לאתר (אולי אני טועה).
  אני חייב להוסיף, שכמו כל מידע שבו תתקלו, יש צורך לסנן גם את דבריו של בן סטיוארט. אני יכול להסכים עם כיוון המחשבה שלו אך בכלל לא יכול להתעלם מאינספור הטעויות העובדתיות שנעשו ב-2 יצירותיו המרכזיות. גם כשבונים תאוריה לא יתכן שנתבסס על כל כך הרבה טעויות מהותיות גם אם נעשו בתום לב. יש בסיס לתאוריה שלו, ישמע מצחיק אבל הבסיס בתאוריה שלו הוא האינטואציה, הוא נוגע בנקודות שלא ניתן להסביר אותן באופן מלא אך בפירוש מהוות גילויים לעזר ולהבנת הסביבה שלנו והמציאות. גם אם יתגלה כטועה, עצם העלאת הספק וכיוון מחשבה נוסף תמיד מבורך לדעתי.

  חייבים להזכיר לעצמנו שוב ושוב מוטיבים מרכזיים (חוזרים על עצמם לא מעט פעמים בכתבות והסרטונים השונים פה באתר) לצורך הבנה עמוקה יותר של המידע כמו: מנגנון ה"בעיה – פתרון", "פעולה – תגובה", מהי "אמת"? מהי עובדה?, האם אני בוחן דברים במושגים אבסולוטיים? שחור/לבן? עקרון הדואליות שממנו כל אלו נגזרו? מהם נתיבי המחשבה באמצע? האם אני פועל מתוך פחד? האם אני מחפש פתרון או הסבר? האם אני באמת מעוניין בפתרון או שמא בתת מודע המצב נוח לי? האם הפתרון שאני חושב עליו ידרוש הקרבה מצידי? האם לא נוכל להשוות התנהגות של תאגיד גדול או העומד בראושו להתנהגות וההתנהלות האישית שלנו? מה הגיע קודם אם כך? האם המודל והתא המשפחתי הוא זה שקבע מראש את כללי המשחק? האם יכול להיות שאנחנו בסה"כ דומים מאוד לאותה נמלה שדרכנו עליה כשהיינו קטנים כשאנחנו עושים זאת מתוך רציונליזציה מעוותת שאומרת שככל שהמודעות נמוכה יותר כך פוחתת החשיבות שלה בעולמנו? האם יכול להיות שהמודעות הגבוהה יותר שלנו, המין האנושי, רק גורמת לנו להתבלבל, לטעות ולתהות לגבי תפקידנו הבסיסי ביותר בתוך המערכת? אולי אין הסבר לדברים ואין יעד אנושי אלא רק הבסיסי ביותר, לחיות את חיינו על הצד הטוב ביותר, תוך כדי התחשבות באותה מערכת ובהחלט הנאות רבות וגמול ראוי אך לא במובנים המוכרים לנו קיום של כסף ושליטה?

  דפוס שכן חוזר על עצמו ואנו יכולים לראות אותו בצורה מובהקת בעולמנו הוא בעיקר המודעות המתפתחת משחר האנושות. אך למה זה מחייב שיהיה "פתרון" או "יעד" או "תפקיד נעלה"?

  לי אישית אין תשובה לאף אחד מאלו אבל עצם השאלה היא שמניעה אותי.

  על כל אלו יש לעמוד תוך כדי הצפיה במידע המוצג באתר הזה ובכל ערוץ תקשורת אחר. סליחה על הגרירה לנושאים כלליים יותר אך הם סה"כ הסיבה שכולנו ממשיכים לקרוא ולהתעדכן בנושאים החשובים לנו.

  אני אישית למדתי להסתכל על דברים אחרת לגמרי לאחר הצפיה בעבודתו של בן. זה הערך המוסף האמיתי לדעתי. הוא יכול לטעות בעובדה כזו או אחרת אך אני חושב שדווקא האינטואציה היא שחוללה את כל השינויים החיוביים ביותר סביבנו. הכל למעשה התחיל באינטואיציה לא כן? היא הובילה גם לאבדון למען האמת, שוב אנחנו חוזרים לניגודיות מוחלטת? אולי כדאי לחשוב איך לרתום אותה לשימושינו בצורה יעילה?

  יש לי ידע ואוצר מילים לא מבוטל באנגלית, ועל כן אני מציע לתרגם את הסרטון הנ"ל (Ungrip) אך אזדקק להכוונה ועזרה טכנית של אחד מחברי הפרוייקט לגבי איך בדיוק להכין את התרגום, באיזו תוכנה להשתמש וכו'..

  כתובת האימייל שלי נרשמה במערכת, אם מישהו יכול לעזור אנא פנו בעזרת מנהל הפרוייקט.

  הגב לThe Reader
 • אורנה

  מרתק וחשוב, תודה על המאמר הזה. יש כיום בארץ איזושהי התארגנות שאפשר להצטרף אליה?

  הגב לאורנה
 • יוסי

  שלום,

  אני קורא נלהב של המאמרים המפוסמים באתר.
  הייתי רוצה לדעת איך את כותב יקר מסביר את המהפכה הליילית שקרתה, שבה שאול מופז הצטרף לביבי, ובכך דחו את הבחירות.
  אשמח להבין כיצד הדברים מתיישבים עם הכתבה, ולהפך.

  תודה מראש,
  יוסי

  הגב ליוסי
  • שלום יוסי.

   בדיוק שאלתי את עצמי את השאלה הזו היום אחרי שראיתי את החדשות.

   לדעתי המהלך רק מוכיח את מה שכתוב בכתבה שכן נתניהו רוצה יציבות לפני ההחלטות על הגזירות הכלכליות ב-2013.
   את היציבות הזו מופז הגיש לו על מגש של כסף ולכן אין טעם בבחירות.

   אבל אני אשאיר לערן שכתב את הכתבה להגיב, אולי יש לו משהו אחר לומר בנושא.

   • ערן הילדסהיים

    מדינת ישראל עומדת בפני צעדי צנע הולכים וגוברים החל מהתקציב הקרוב. עכשיו התחילו לקרא לזה בשם יותר אטרקטיבי :"תקציב חירום לאומי". ביבי צריך לקבל לגיטימציה מהעם ואת היציבות השלטונית כדי להעביר את אותם צעדים. תחילה חשב לעשות זאת על ידי בחירות ואחר כך הפתיע את כולנו כשקיבל 28 חכ"ים על מגש והרכיב את הקואליציה מהרחבות ביותר בתולדות המדינה.

    הגב לערן הילדסהיים
  • אלדד

   שאלה מאוד קלה יוסי,למי שקורא ידיעות אחרונות.
   ידוע שידיעות מתנגד חריף לביבי,ויום לפני הוא חשף שביבי רוצה בחירות לפני צעדי הצנע שיהיה לו קל להיבחר.
   ברגע שהמרצע יצא מהשק אין כבר יתרון יחסי לביבי לעשות בחירות מיד כי ככה יגידו שהוא מסתיר את הגזירות החדשות על הציבור(ז"א יגידו שביבי מפחד וזה פחות או יותר הדבר האחרון שהוא רוצה לשמוע).
   נוסף לכך ליבני התפטרה,והיא זאת שלמעשה טרפדה את ההצטרפות של קדימה במשך כל השנים האלה.
   אולי גם זה שאבא שלו מת נתן לו רצון לנוח קצת לפני מערכת הבחירות.

   הגב לאלדד
 • אלדד

  קטע גדול מהבלוג "היום בכלכלה".
  "התרגיל של פרי גליל , אותו סיפור כבר 60 שנה , איך עושים 18 מיליון על חשבון המדינה ביומיים".

  השמאלנים במיוחד יאהבו את הקטע הזה אבל גם הימנים ילמדו משהו.

  http://econoblog.co.il/?p=692

  הגב לאלדד
 • אדי

  היי שאלה ,
  יש למשפחה שלנו דירה שלנו שעליה אנחנו משלמים משכנתא לבנק לאחר מספר חישובים , אם נמכור את הדירה היום נכסה את כל החובות שלנו לבנקים ונישאר אם רווח של קרוב ל 100 אלף שקל ביד נקי , האם זה משלתלם למכור את הדירה וקחת את הכסף ולעבור לשכירות באיזה מקום ? אני חש שהכל עומד להתמוטט כלכלית ואבא שלי מתעקש שהדירה שלנו זה הדבר היחיד שיש בבעלתנו ומסרב להקשיב לי שהדירה שייכת לבנק בגלל שהוא חייב להם משכנתא והם יכולים לקחת לו אותה בלי שום פיצוי במידה ויהיה מצב כלכלי קשה ויפותר מעבודתו.. מה עדיף לנו, ולמה?

  הגב לאדי
  • אלדד

   שאלה שקשה לענות עליה בלי להכיר אישית את השואל ומצבו.
   ברמה העקרונית אם באמת זה 100 אלף ש"ח ונראה לך שהמחיר
   ירד אז כדאי למכור.

   לפי התיאור שלך זה בכלל לא החלטה שלך אלא של אבא שלך אז
   מה אתה שובר את הראש?

   אגב הדברים לא מתמוטטים כ"כ מהר – זה יותר מרגיש כמו עינוי סיני.

   יכול להיות שבתחום הנדלן תהיה איזה התמוטטות מסוימת אבל
   בקשר למצב הכלכלי במדינה תהיה הרעה הדרגתית לדעתי.

   לא לקחת אספקטים רבים בחשבון כמו למשל:
   האם המשפחה מוכנה לגור בשכירות
   האם המשפחה מרוצה מהמיקום והגודל של הדירה
   האם למשפחה "יש כוח" למכור ואז שוב לחפש בית אחר
   מה אחוז המשכנתא מסך ההכנסות

   הגב לאלדד
 • אלדד

  הפתרון שהוסתר מהציבור בהקשר לבעית הפליטים:
  בנית מאהלי ענק לא מגודרים.
  http://econoblog.co.il/?p=1892

  הגב לאלדד
 • אלדד

  בקשר לאנשים שנמצאים בדרום תל אביב בעיקר ובאים מחו"ל לא על אשרת תייר:
  הדיבור על גזענות זה משחק לידי התקשורת,כי ברור שגזענות זה לא דבר טוב.
  היהודים זה לא גזע.
  לראיה אני רוצה שתמצאו מה משותף מבחינה גזעית ליהודי אתיופי ויהודי רוסי.
  ולהפך מה מבדיל בין רוסי גוי לרוסי יהודי ואותו דבר
  אתיופי יהודי ואתיופי גוי.

  גם עם היו כאן כמויות גדולות של שבדים כחולי עיניים ועם שיער בלונדיני שמתרוצצים ברחובות ללא הסכמת הציבור
  אז גם היה כעס גדול.

  המינוח הנכון אפליה כנגד לא יהודים שבאים כאן,
  הם לא תיירים ובלי אשרת עבודה.

  השאלה היא כמובן האם אנו מוכנים שלא יהודים יחיו כאן בכמויות.
  הרי מדינת ישראל היא המדינה היחידה שמאפשרת בעיקרון
  רק ליהודים לבוא אליה ולהישאר הרבה זמן.

  ממשלה הוגנת מעמידה את השאלה הזאת לבחירת האזרחים,
  ולא מבצעת מניפולציה ע"י כיבוש זוחל של לא יהודים.

  הגב לאלדד
 • אלדד

  קרסקס יש לי הסבר אפשרי פשוט למה הדגל של האו"ם הוא
  כמו התיאור של העולם של אגודת העולם השטוח שנוסדה לפני 500 שנה.

  http://forum.emetaheret.org.il.....292#p35838

  תחשוב שאתה מקים את האו"ם ואתה רוצה לציין את העולם על הדגל שלך ז"א אתה רוצה לציין דבר תלת מימדי על דגל דו מימדי ושהדגל יהיה ברור,אתה לוקח שרטוט שכבר קיים מהמומחים להבעה דו מימדית של העולם.

  הגב לאלדד
 • אלדד

  עוד כתבה פורצת דרך הפעם בתחום תחנות הרדיו.
  http://econoblog.co.il/?p=2252

  הגב לאלדד
 • "עלינו להפסיק לסמוך על מפלגות השמאל,המרכז או הימין -כולן משועבדות לחובות מול הבנקים ומובילות אותנו לאותו מקום- עלינו לחקור וללמוד מה הדרך הכי טובה שלנו כקהילה לצאת ממעגל הקסמים הנוכחי."
  לא קיים שום הבדל, לא בין המפלגות, לא בין סוגי השלטון למיניהם בעולם…כולם בסופו של דבר יביאו אותנו לקריסה, בשל העובדה הבסיסית שאנחנו "סומכים", אנחנו נותנים למישהו אחר את האחריות על חיינו…וזה נכון, במצבנו הנוכחי, רק דבר אחד ניתן לעשות – לדעת!!! ללמוד, לחקור, ולהבין איפה אנחנו חיים ולאן אנחנו שואפים להגיע. עוד בנושא זה בפוסט שלי http://immatzbanit.blogspot.co.....-post.html

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל»

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
 • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית