ראשי » בריאות » אתם כאן

הודו: עליה אדירה במקרי שיתוק ילדים אחרי חיסוני פוליו

מגיפת שיתוק ילדים מכה בהודו ב-10 שנים האחרונות. תוכנית לאומית לחיסון נגד שיתוק ילדים מתרחשת בהודו ב-10 שנים האחרונות. האם מישהו רואה את הקשר?

 • מאת מנהל הפרויקט | 25 באפריל 2012
 • 4,826 צפיות | 9 תגובות
עודכן לאחרונה: 20 באוגוסט 2013

[הערה – 19.8.13]
הכתבה הנ"ל פורסמה לפני יותר משנה ולאור ההתפתחויות האחרונות ראיתי לנכון לקדמה שוב.

חיסוני פוליו הניתנים דרך הפה גורמים ככל הנראה למקרי שיתוק ולמקרי מוות בהודו ורק העיתונות המקומית מדווחת על כך (לא העיתונות העולמית כמובן…)
כך פורסם בעיתון בעל התפוצה הרחבה ביותר אצל דוברי האנגלית בדרום הודו.

ביל גייטס, שנמצא במין סוג של שליחות לחסן את כל אוכלוסיית העולם שלישי וארגון הבריאות העולמי (זה שהכריז על שפת החזירים כעל מגפה, זוכרים?) מחלקים אחד לשני צ'אפחות וטפיחות על השכם על החיסול לכאורה של מחלת הפוליו בהודו.
בינתיים הם משאירים אחריהם מגפה אדירה של ילדים פגועי חיסונים.

והנה זה שוב, ברור לכל מי שיש לו עיניים לראות בם: יוצרים מחלות חדשות או פגיעות נורולוגיות קשות בשם הנסיון לחסל מחלות ישנות בעזרת חיסונים.
זה אירוני במיוחד שהתסמינים שנגרמים על-ידי תופעות הלוואי של חיסוני הפוליו זהים להשפעת מחלת הפוליו עצמה…

אז יש לנו 47,500 ילדים שחלו בשיתוק ילדים בשנת 2011, עליה של 1200 אחוזים מאז הותנעו גלגלי תוכנית החיסונים העולמית, ומה יגידו ביל גייטס, המממן העיקרי של התוכנית וארגון הבריאות העולמי? זה הכל מקרי כמובן…

*************************************************************************************************

עליה במקרי שיתוק הילדים לאחר קבלת חיסוני הפוליו
מאמר מערכת שפורסם בעיתון דיקן כרוניקל
14 באפריל, 2012

עליה חדה במקרים של שיתוק מסוג חד-רפה (AFP) מתרחשת בזמן העליה של מתן חיסוני פוליו דרך הפה (OPV), זאת במדינה שהוכרזה בה תוכנית לחיסול הפוליו בעזרת חיסונים.

לפי דיווח של דוקטור נטו ואשישט ודוקטור ג'ייקוב פולייל אשר הופיע במהדורת אפריל של המגזין לאתיקה רפואית בהודו, מקרי השיתוק החד-רפי עלו בצורה חדה, עליה של 1200 אחוזים מעל לשיעור הסטאטיסטי הרגיל וזאת מאז החלו להשתמש בחיסני פוליו דרך הפה לפני כ-10 שנים.

הדיווח הופיע בזמן שמדינת קרלה (בדרום הודו) מתכוננת לסבב נוסף של החיסונים שיחל ב-15 לאפריל.

דוקטור ג'ייקוב, חבר בוועדה המייעצת לחיסונים וקבוצת העבודה של המשרד לאישור תרופות ומזון במדינה, אמר לעיתון דיקן כרוניקל ביום שישי שיש בהחלט קשר ברור בין העלייה במקרי השיתוק החד-רפה לבין השימוש הלא הגיוני לדעתו בחיסוני פוליו דרך הפה.

בדר"כ, הוא אמר, הסיכוי שילד מתחת לגיל 15 לחלות בשיתוק חד-רפה הוא 1-2 לכל 100 אלף ילדים.
אך השיעור הלאומי כעת של שיתוק מסוג זה הוא: 'גבוה פי 12 מהמצופה.' בשנת 2011, 47,500 ילדים נוספים חלו בשיתוק, הרבה מעבר לשיעור הרגיל של 2 מקרי שיתוק לכל מאה אלף ילדים, כך דווח במאמר במגזין הרפואי.

דוקטור ג'ייקוב אמר שהעליה במקרי השיתוק יכולה להיות קשורה לשימוש המאסיבי הגובר במנות חיסון הפוליו שניתנים דרך הפה.
הוא הוסיף שלמרות שהעליה במקרי החיסון החד-רפה ידועה זה זמן מה, רק כעת מסתמן קשר ברור בין החיסונים למקרי השיתוק וזאת עקב איסוף של מידע רב במהלך השנים.

'זה עצוב שלמרות מעקב קפדני, העליה הגדולה בשיעורי השיתוק לא נחקרה ונבדקה כסימן אזהרה.'
'גם לא היה שום מאמץ לחקור את המכניקה שהובילה לעליה במקרי השיתוק.'

דוקטור ג'ייקוב הוסיף שהעליה במקרי שיתוק ילדים חד-רפה יכולה היתה להגרם בגלל העליה במתן חיסוני פוליו דרך הפה, דבר שהוביל ליצירת זנים אחרים מאלו שגורמים לפוליו להיות מופעל.

מקור: Digital Journal
מקור נוסף: Therefusers

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
http://www.emetaheret.org.il/?p=9683
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל!»

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד.אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם.בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר,התייעצו עם רופא מוסמך.כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים.זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

9 תגובות »

 • לני

  הכתבה לא אומרת אילו חיסונים ניתנו בהודו ומה ניתן בארץ.
  הקישור לכתבה המקורית לא הראה את הכתבה, והכתבה בקישור השני לא נראה מקצועי. חסרים הסברים וקישורים לגורמים מוסמכים או אפילו אלה שנזגרים בכתבה. סתם עוד כתבה כדי לעשות רעש

  הגב ללני
  • מנהל הפרויקט

   שלום לני, הכתבה הזו פורסמה לפני שנה, הרבה לפני בהלת הפוליו הנוכחית.
   הקישור הראשון לא תקין, כי הכתבה הוסרה מהאתר המקורי, החלפתי את הקישור לכתבה דומה שהתפרסמה במקום אחר.
   לגבי סוג החיסון, ככל הנראה מדובר בחיסון האוראלי שיוצר על-ידי חברת תרופות הודית בשם PANCEA שהוא החיסון שלגביו יש מחקר קליני שבוצע על 159 ילדים שמשרד הבריאות מתגאה בו כ"כ.

   בברכה,

   הגב למנהל הפרויקט
 • אביטל

  משרד הבריאות מנחה לחסן בחיסון מוחלש בטיפות את הילדים שחוסנו בעבר בחיסון המומת בזריקה, בטענה שזה יכול למנוע הדבקת הילדים בנגיף פוליו פעיל, כגון שיתוק. האם הילדים בהודו חוסנו תחילה בנגיף המומת?

  הגב לאביטל
 • dave

  פלואוריד במים זה טוב לבריאות, מזון מהונדס גנטית היא הפתרון לבעיית הרעב, בואו נבנה עוד כורים גרעיניים כדי שנפתור את בעיית האנרגייה, בן לאדן אחראי ל -9.11, החיסונים של ביל גייטס הם הפתרון למיגור המגיפות, בקיצור אחרי שנים שאנשים טובים מנסים להזהיר אחרים אבל אנשים עקשנים מה לעשות הם כנראה מעדיפים לחיות בבועה הנוחה שהתקשורת מוכרת להם, כנראה שהאליטות צודקות יש יותר מדי אנשים מפגרים בעולם ,, אין צורך מעבר ל -500 מיליון על כדור הארץ

  הגב לdave
 • me

  האם העלייה במקרי השיתוק היא גם אצל ילדים שלא קיבלו את הטיפות ולא קיבלו את החיסון?
  האם ילדים שלא חוסנו בכלל נגד פוליו ולא יקבלו את הטיפות נמצאים כרגע בסיכון מוגבר כתוצאה משהייה ליד ילדים / תינוקות שיקבלו את הטיפות?

  הגב לme
 • Bony amm

  עוד כמה ימים יצבו מהמילה ציווי פקודה של היטלר שילד שלא חוסן לא יכנס למערכת החינוך.

  בנוסף להפחדה שאמרו להורים שילד שלא חוסן
  ידבק מילד שכן חוסן

  הגב לBony amm
 • שרון

  מצטרפת לשאלה של ME , האם ילדים שלא חוסנו נמצאים גם בסיכון עקב הדבקות מאלה שכן חוסנו ?

  הגב לשרון
 • סתם שואלת

  הודו זה באמת מקום נקי שנוכל להשוות לארצנו?
  הרי כולנו יודעים שהחיסון יוצא דרך הצואה תוך בערך 6 שבועות.., התנאים הסניטרים ששם לא ברמה שנוכל להשוות אלינו כי אחרי הכל הם מתרחצים בצואה של עצמם ( נהר הגנגס http://www.iasia.co.il/2012/09/17/ganges/. )

  הגב לסתם שואלת
 • שאלונת: מה עם תופעת "ילדי הכדים" בהודו? זה לא קשור? חברה שהייתה בהודו אמרה לי ששם להיות נכה זה נחשב סגולה או משהו כזה… ויש ילדים שמלידתם דוחסים אותם בכדים כדי שיהיו נכים בר מינן?
  הנה קטע מיומן מסע להודו:
  "קבצנית שנולד לה ילד והיא רוצה להבטיח שהוא יכניס יותר כסף עשויה להטיל בילד מום בכדי שיעורר יותר רחמים וכך ניתן לראות אינספור קבצנים עם כוויות מ-ח-ר-י-ד-ו-ת, צלקות, גפיים קטועות או מעוותות (או ע"פ חברותיי – ילדי הכדים. כשהיו תינוקות הונחו בכדים כדי שהגוף שלהם יתעוות מחוסר המקום).

  אני לא יודע להסביר במילים כמה הזדעזעתי מהילדים האלה (שהם פרט שאף אחד לא טרח להכין אותי אליו נפשית לפני הטיסה). לא בגלל שהם מעוותים, מכוערים, או מזכירים ביסלי גריל (ותאמינו לי שהדמיון מדהים), אלא מהמחשבה שבעולם הזה יכולה להיות התעללות חמורה ופושעת שכזו אקט של אהבה ודאגה לעתידו הכלכלי של ילד. שום דבר שמישהו אי-פעם יגיד לי על כמה שההודים מקסימים ומלאי חוכמה לא ישכיח ממני את הזוועה שהרגשתי באותו יום כשניסיתי להסיט את המבט מהעיניים של אותם אומללים. רציתי לצרוח או לבכות, ובעיקר רציתי לא להיות שם. אבל לאן שלא הסתכלתי, הם שם, ממרחק אפס, תלויים לי על המרפק ומתחננים לתרומות."

  האם אתם בטוחים שלא מדובר גם ב"ילדי הכדים" האומללים האלה?

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל»

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
 • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית