Consuming kids – ילדים צרכנים סרט מתורגם לעברית

אנשי השיווק והפרסום של היום מבינים שכדי ליצור צרכן שבוי בעתיד צריך להגיע אליו כמה שיותר מוקדם. הסרט Consuming Kids חושף את הטקטיקות הפסיכולוגיות שבהם משתמשים אנשי השיווק כדי להחדיר את המותגים לילדים צעירים יותר ויותר כדי שילחצו על הוריהם לקנות רק את אותם המותגים וכאשר יגדלו יהפכו לצרכנים של אותם מותגים.הם אינם בוחלים באמצעים; דרך פרסומות סמויות, במעקב אחר הרגלים של ילדים בבתי הספר, בכיתות, בביתם ואפילו בחדר האמבטיה שלהם - אנשי השיווק והפרסום יעשו הכל כדי להפוך את הילד שלכם לזומבי צרכן שקונה את כל מה שאומרים לו.

 • מאת מנהל הפרויקט | 17 באפריל 2012
 • 9,846 צפיות | 18 תגובות
עודכן לאחרונה: 30 באוגוסט 2012

הסרט Consuming Kids (משחק מילים באנגלית) מאיר אור דרוש על הנהלים של מכונת השיווק הדורסנית שמוכרת כעת לילדים ולהוריהם הכל החל מאוכל זבל מהיר, משחקי וידאו אלימים ועד למוצרים פסבדו חינוכיים ומכונית משפחתית.

דרך ראיונות עם מומחי שיווק ש"יצאו מהארון" ופסיכולוגים מומחים להתנהגות ילדים הסרט מציג תמונה עגומה שבה שוק השיווק והפרסום לילדים לא בוחל באמצעים כדי לגרום לילדים שלכם להפוך לצרכנים של המותגים המובילים.

הסרט חושף את הטקטיקות הפסיכולוגיות, המדע והטכנולוגיה המתקדמים שבהם משתמשים מומחי השיווק כדי להפוך מיליוני ילדים בעולם לצרכנים האולטימטיביים – אלו שלא שואלים שאלות ולא מרגישים כיצד ההחלטות הצרכניות שלהם מוכתבות מראש על שולחנו של המפרסם ואיש השיווק.

הסרט Consuming Kids שתורגם לעברית על-ידי מתנדבי פרויקט אמת אחרת הוא סרט שכל הורה לילדים חייב לראות.
הסרט 'ילדים צרכנים' מעלה שאלות מהותיות בנוגע לחברה הצרכנית שבה אנו חיים וכיצד הילדים של היום יהפכו להיות הצרכנים השבויים של מחר,
אם לא נעשה משהו עכשיו.

שתפו והפיצו את האמת כדי ליצור עולם טוב יותר.

תודה למתרגמים המתנדבים שעזרו בתרגום הסרט Consuming Kids לעברית.

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
http://www.emetaheret.org.il/?p=9651
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל!»

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד.אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם.בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר,התייעצו עם רופא מוסמך.כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים.זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

18 תגובות »

 • בני

  זה פשוט מדהים עד כמה קשה לילדים לגדול היום. מה שקורה בפועל שזה אפילו אתגר עצום עבור ילדים להפתפתח באופן טבעי. אם פעם עודדו ילדים לחשוב בהגיון ונתנו להם פשוט אהבה ויחס אישי, אז היום מעודדים ילדים להיות פשוט חלק מ"העדר" שימשיך לצרוך כל חייו. לי פשוט נראה שיש גורמים שרוצים להפוך את האנושות כולה לרובוטים, לחברה כזו שאדם הגיוני, שמקבל החלטות על סמך תהליך חשיבה מורכב ייחשב ללאוטסיידר ולא פופולארי.

  הגב לבני
 • grish88

  לא נמאס להפיל את כל הבעיות על הקפיטליזם,המערב,"תאגידים" ועוד לא נמאס???
  יש בהחלט הרבה בעיות אבל אתם נובחים על העץ הלא נכון!
  מי שאשם פה זה לא מדינות,לא המערב ולא הקפיטליזם אלה "אליטות" שלא סופרות מדינות,האילומינטי וכו' וכו'

  אגב:מדוע בפרוייקט לא מדברים על גורל מדינת ישראל,אנטישמיות והעובדה שכל שני וחמישי מפנים עוד מאחז??

  הגב לgrish88
  • Grish, מי שאשם זה לא הקפיטליזם. קפיטליזם זו רק מילה, היא לא יכולה להיות אשמה בכלום. מי שאשם אלו האנשים שרואים רק רווח מול העיניים. מי שאשם זה יוצרי השיטה, מנהליה ודוחפיה. מי שאשם אלו המפרסמים, אנשי השיווק וכל מי שלא רואה כמה נזק הם עושים.

   חוץ מזה, אני לא בטוח שמדובר באשמה או בשחור ולבן. מדובר בהתפתחות של ההויה האנושית, מכזו שמנצלת לכזו שתורמת ותומכת.

   הסרט מציג בעיה וחושף לאנשים את התעמולה והמניפולציות שעושים עליהם. בתקווה שבפעם הבאה שהם עומדים מול מוצר שיש עליו מותג צעקני הם יעשו בחירה מודעת אחרת ויקנו את המוצר שאין עליו את המותג.

   זה עניין של יצירת מודעות.
   השאר בידיים של האנשים.

   יש מספר מאמרים באתר העוסקים באילומינטי, באנטישמיות, באחוות הסודיות וכ"ו אבל עיקר הדגש הוא לא על זה, פשוט כי זה בזבוז של זמן לדעתי לעסוק בזה כל הזמן.

   בשביל זה יש את הפורום.

   בברכה,

   • grish88

    א.כן,אבל הכתבה כתובה בצורה כזאת שלפיה ניתן לפרש כי מי שאשם זה "קפיטליסטים" שמקדמים את השיטה כשבפועל לא נראה לי שיש בכלל קשר בין הבעיה שהעליתם ל"קפיטליזם"
    נכון לעיתים מאשימים בעלי הון ב"קפיטליזם חזירי"?
    עושים פה טעות כי נראה שלא באמת יש קשר בין השניים…
    (עד כמה שהבנתי קפיטליזם מאפשר לכווולללםםם להרוויח ולא אמור להיות מצב ש"עשירים" "יחסמו" את האפשרות לאחרים ע"י יצירת מונופולים)
    ב.דווקא לדעתי שם עיקר הבעיה
    באילומינטי,בבאנטישמיות וכו'
    ואם נהייה יותר ספציפיים הבעיה הרצינית ביותר זה שכל שני וחמישי מפנים עוד מאחז ביו"ש
    יבוא חס וחליה יום שלדעתי גם אותנו יפנו או יהפכו את המדינה למדינת כל אזרחיה שאין בינה לבין מדינה יהודית דבר!

    הגב לgrish88
    • הפרשנות היא שלך ידידי כי אתה מסתכל על הכתבה מראש בצורה מוטה.
     חוץ מזה הקפיטליזם של היום רחוק מהליות הקפיטליזם שכיוונו אליו האבות המייסדים של אמריקה.

     לגבי מאחזים, זה כבר דיון פוליטי ואתה מוזמן להעלות אותו בפורום של הפרויקט.

 • freedom

  עצוב שזאת הילדות היום. אני לא יודע אם אפשר בכלל להאשים את ההורים, שגם כך רצים כל היום לעבודה לסידורים. יש אבות שנמצאים אם הילדים רק בסופי שבוע בגלל העבודה מה זה סוף שבוע? או שההורים גרושים ואז מנסים לפצות את הילדים בדרכים אחרות.

  הגב לfreedom
 • מושקין

  מזעזע. אני וחברתי עומדים להנשא בחודש הקרוב, אבל אני לא רוצה להביא ילדים לעולם. ברגע שהם יוולדו יווצר מירוץ משוגע בין עולם השיווק לביני, האם הם יגדלו להיות רודפי מותגים והגדרה עצמית באמצעותם, ילדי "אני ואני ואני", חסרי יצירתיות הלומי מסכים ואפאטיים לכל מה שלא זז, צבעוני, במהירות משוגעת, לבין ערכים של חיים עצמאות מחשבתית יצירתיות וסובלנות שאני אנסה לתת להם. נראה לי שאני אפסיד בקרב הזה. זה אני נגד עולם שלם של חוקרים, פרסומאים, חברות ענק, תקשורת פרסומות בכל מקום (בגן, בביתספר, בכל מקום), לביני. אין לי סיכוי.

  הגב למושקין
  • אלדד

   תלוי מה הגישה של זוגתך.
   קודם כל קשה להאמין שהיא תוותר על ילדים.
   אומרים שאחת הסיבות המרכזיות לגירושין היא חוסר הסכמה
   בין ההורים לגבי חינוך הילדים.
   אם יש לכם חזית אחידה פחות או יותר אז אתם "מנצחים" בקלות
   את תעשיית השיווק הזאת.

   הגב לאלדד
  • יש לך סיכוי גדול כי אתה חי בחברה שלמרות הלחץ התקשורתי והתאגידי מכילה גם כמות גדלה והולכת של אנשים שפוקחים את העיניים.
   תביא ילדים ותחנך אותם לביקורת אמיתית ולא מתפשרת מול העולם המזוייף.

  • עמית

   תעשה מה שטוב לך. אם אתה רוצה תביא אם אתה לא רוצה אל תביא. לא חייבים להתייחס למוסכמות של החברה, והמצווה "פרו ורבו" נכונה רק למי שמאמין בה.
   יש יתרונות בלהביא ילדים, ויש יתרונות לחיות בלעדיהם.

   מצד שני, אם הנימוק שלך היא התחרות בין עולם הפרסום לבין המסרים שלך, אם אתה ובת זוגתך בעלי השקפה דומה, אתם תנצחו בקלות את הפרסומות.
   יש היום חינוך ביתי. לא חייבים להכניס טלוויזיה לבית, מניסיון זה בעיקר מזיק לילדים.

   אם אתם חלוקים בדיעותיכם, אז יש לך סיכוי של 50% לנצח את הפרסומות.

   דבר אחרון, גם החוויה של לבהות כמו אידיוטים מול הטלוויזיה ולהפוך לעכברים במירוץ הצריכה, היא חוויה מלמדת. על דרך השלילה אומנם אבל עדיין מלמדת. לדעתי זו גם הסיבה שהחוויה הזו כל כך נפוצה.

   הגב לעמית
  • שקד

   דבר ראשון .. תוציא את הטלויזיה מהבית.
   אל תיתן לחבורה של בצע כסף לנהל לך את החיים.
   אם אתה רוצה ילדים בלי קשר לעניין הזה.. יש פתרון . והפתרון הוא לא לברוח , אלא להמנע ככל הניתן ולהתמודד. ביחד הכל אפשרי..
   לקנות מה שצריך ולא מה שרוצים

   הגב לשקד
 • FreeThinker

  grish88, עזוב אותך מהכתבה, תראה את הסרט ואח"כ נדבר, אני מבטיח לך שתבין טוב יותר את הכתבה אחרי שתראה את הסרט, הוא הרי הנושא של הכתבה ולא להיפך.

  מושקין, אל תוותר על ילדים, מנסיון אשי זה הדבר הכי טוב שעשיתי בחיי ואני לא זוכר איך חייתי לפניהם וזה לא היה מזמן, הגדול שלי רק בן 4 🙂

  וחוץ מזה, איזו סיבה יש להתחתן אם לא בשביל להביא ילדים? לקבל נקודות זיכוי בביטוח לאומי או משהו כזה? במדינה אוכלת יושביה כמו שלנו הדבר היחיד שאתה מקבל ישר אחרי החתונה זה מכתב לתשלום אגרת טמבלוויזיה, אם כבר זו סיבה מדוע לא להתחתן 🙂

  freedom, אפשר להאשים את כל העולם ואשתו אבל ההורים הם אלו שהביאו ילדים לעולם ולא אף אחד אחר, למרות שזה לא קל לגדל אותם זו בהחלט האחריות שלהם לבחור בדרך הגידול שלהם. התירוץ שבעולמנו אין זמן לגדל ילדים וכל היום רק עובדים לא תופס, אם זה המצב אז אל תביא ילדים, אבל אם הבאת אל תפיל את האחריות למה שיצא מהם על מישהו אחר. הורים שרק עובדים בלי לראות את הילדים שלהם זו בחירה שלהם, בדיוק כמו כל סדר עדיפויות אחר שהם בוחרים בו, טלוויזיה בכל חדר אבל בלי אינטרנט, בגדי מותגים אבל בלי ארוחת ערב משפחתית, קניית מזון שאפשר לגדל ועוד רשימה ארוכה של החלטות שכל הורה צריך לקחת. האחריות היא על ההורים בסופו של יום, גם אם הם יכולים להאציל סמכויות על אחרים בעזרה בגידול הילדים, הם ה"מנכ"לים" בחברת "חינוך הילדים שהבאנו לעולם" ולא אף אחד אחר, לא המורים ובטח לא המדינה.

  הגב לFreeThinker
 • אורי

  אהבתי את רעיון ה"לקנות את נאמנות הלקוח משנות ילדותו". חולני, אבל אחרי הכל למה שחברת סלולר כמו פלאפון לא תרצה למקסם את סיכוייה לשלוט במדיום בעתיד? מנכ"ל ובעלי פלאפון הם לא חלק מקנוניה, הם תוצרים של השיטה, פשוט ידעו איך לתעל ת'אינטרסים שלהם במציאות הכלכלית.
  בנוסף, עושה רושם שההידן אג'נדה של הסרט זה לקדם את רעיון הגברת האכיפה והרגולציה, שהוא בטח לא הפיתרון אלא רק עוד lose lose situation לאזרח.

  הגב לאורי
 • זכויות יוצרים?

  הסרטון המתורגם כבר לא זמין ביוטיוב.

  הגב לזכויות יוצרים?
 • אלדד

  אתר פרובוקטיבי שמאתגר מחשבות נפוצות.
  http://www.pinat-hay.com/mehkar.htm

  הגב לאלדד
 • אלדד

  מאמר שנראה לי חשוב על ויטמין c
  http://www.naturalmedicine.co......A7-%D7%90-

  הגב לאלדד
 • משה

  כל אחד חייב לצפות את הסרט הזה.

  הגב למשה
הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל»

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
 • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית