ראשי » סרטים » אתם כאן

גארי יורופסקי – הרצאה מטלטלת על טבעונות

 • מאת מנהל הפרויקט | 29 בינואר 2012
 • 4,683 צפיות | 5 תגובות
עודכן לאחרונה: 29 בינואר 2012

הרצאה מטלטלת של גארי יורופסקי על זכויות בעלי-חיים וטבעונות שהתקיימה באוניברסיטת ג'ורג'יה טק בקיץ 2010.
יורופסקי שופע ידע, מנפץ מיתוסים נפוצים, ומעלה נקודות מרתקות אודות בחירותינו האישיות היומיומיות. כאן ועכשיו, בהישג ידינו, למען חברה צודקת יותר, וגוף ונפש בריאים יותר.
כל זאת, עם כריזמה נדירה ולב ענק. זוהי הרצאה חובה עבור כל אדם אשר אכפת לו מבעלי-חיים לא-אנושיים או המעוניין להפוך את העולם למקום טוב יותר.

אזהרה! ההרצאה מכילה סרטים קשים לצפיה.

דף ההרצאה בפייסבוק: http://www.facebook.com/gary.yourofsky

בואו לשאול אותנו שאלות כאן:
http://www.facebook.com/groups/veganism.israel

למידע נוסף בנושא, הכנסו לאתרים הללו:
http://www.veg.co.il
http://www.free.org.il
http://www.animal-tv.org

ואם בא לכם ליצור קשר עם גארי, הכנסו לאתר שלו: האתר של גארי יורופסקי

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
http://www.emetaheret.org.il/?p=9143
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל!»

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד.אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם.בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר,התייעצו עם רופא מוסמך.כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים.זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

5 תגובות »

 • FreeThinker

  הרצאה מעולה!!!

  היא כל כך טובה שאני שוקל ברצינות לעשות סוף סוף את הצעד המפחיד ולעבור לתזונה בריאה שלא רק שתועיל לי אישית אלא גם תעזור להפחית את הסבל, הרוע והאלימות בעולם, בעיקר נגד חפים מפשע שלא יכולים להגן על עצמם.

  הבעיה עם אלימות כלפי בעלי חיים היא שהיא רק סימפטום של אדישות לסבל של האחר, וזה לא מסתיים ביחסינו לבעלי החיים אלא מחלחל ליחסינו בכלל, ועם בני האנוש האחרים בפרט. חברה אמורה להימדד על פי היחס שלה לחלשים בה ואיך נמדוד נכונה את ערכי החברה אם נוריד מההתייחסות את היחס שלנו לבעלי החיים?

  אני לא יודע אם אני אצליח לעמוד בפיתויים שתעשיית החלב הציבה לפתחי (בעיקר בכל מה שקשור בשוקולד חלב) אבל אני בהחלט מתכוון לנסות ברצינות ללכת בדרך הזו.

  להרצאה זו יש גם חלק של שאלות ותשובות שמגיע בסוף ההרצאה, זה סרטון נוסף שהוקלט בהמשך להרצאה ואני ממליץ בחום לא לפספס גם אותו(30 דק'):
  http://www.youtube.com/watch?v=T_G8aId88e8

  הגב לFreeThinker
 • עידו

  אכן הרצאה מצויינת!
  אני צמחוני בערך מהיום שבו הבנתי מה זה השניצל הזה בצלחת שלי (מגיל 6 בערך) ואני לא צורך מוצרי חלב מהיום שבו בפעם הראשונה ראיתי את האתר הזה ובעקבותיו הגעתי לספר של דר' אריה אבני.
  מלבד העובדה שתזונה צמחונית עוזרת לי לישון טוב יותר בלילה מבחינה מצפונית, המנעות מחלב בשנתיים האחרונות העלימה לי הרבה בעיות רפואיות שנהגתי לסבול (אמנם רובם קטנות אך מציקות).
  נכון, זה לא הוכחה סטטיסטית מגובה במחקר מדעי מקיף אבל הי, לי זה עזר. לעזאזל הסטטיסטיקה.
  בקיצור – ממליץ.

  הגב לעידו
 • ישראל

  נקודות למחשבה
  נכון: אכילת בשר מופרזת, בלא בקורת היא מאד לא בריאה.
  נכון: הצער בעלי חיים שהוא מתאר כאן הוא נורא ונוגד את ההלכה.

  החילוק בין בעלי חיים לבני אדם הוא, שבני אדם יש להם תפקיד בחיים, הם כל הזמן מתפתחים, ואלו בעלי חיים לא מתפתחים, אין להם תפקיד. הם נשארים תמיד באותו מצב.

  לפי התורה התפקיד היחידי שלהם לשרת את בני האדם.
  ועד השחיטה צריך להקפיד בכל מה שאפשר שלא יסבול.

  לפי התורה, יש עילוי לבעל חי, שאוכלים אותו ומברכים עליו, והוא נהיה חלק מהאדם, ואם הכח שמקבל ממנו, הוא עושה את רצון הבורא.
  ולפי התורה, אדם שלא לומד תורה ולא מברך כראוי, עדיף שלא יאכל בעלי חיים, כיון שאז אין להם העילוי ממנו, ובאמת זהו צער בעלי חיים שלא לצורך.

  לא ברור מה החילוק בין אם בעל חי מת לבד, שסובל ייסורי גסיסה, שיכולים למישך כמה ימים, לזה ששוחטים אות בכמה שניות.

  לא ברור מה החילוק בין צער בעלי חיים, לצער פירות וירקות שקונים בסופר. לפי מחקרים הצמחים גם מרגישים כשבאים לחתוך אותם מהאדמה, וכו'.

  מדוע לא נדאג שהאריות בג'נגל לא יטרפו את הז'ברות, כיון שיש לז'ברה זכות לחיות, ולא להיות טרף לאיזה אריה טפש. וכו'

  הגב לישראל
 • לישראל

  ומי אמר לך שמה שכתוב בתורה זה נכון?!, אלוהים?!

  הגב ללישראל
 • קיוקו שינקאי

  כבר אמר הנביא "זובחי אדם עגלים ישקון" את אגודת צער בעלי חיים הקימו נאצים בגרמניה הנאצית!!! למה? לפי היהדות אין שום תכונה באדם שהיא שלילית לחלוטין כי העולם בשורשו הוא טוב מוחלט. וכאשר כל כח מופנה למקום הנכון אז הכל מתוקן ולכן "כל המרחם על אכזרים סופו להתאכזר לרחמנים" זה לא סתם פתגם מתחרז פשוט אכזריות יש בכל אדם והטוב האמיתי הוא להוציא אותה מתוך שיקול דעת במקום הנכון קרי על אכזרים ומי שלא ישתמש באכזריות שבו כדי להושיב למשל אנס בכלא (למרות שאמא שלו בבוכה מצער וגעגוע) יוציא את האכזריות במקום שלו צריכים אותה

  אותו דבר הפוך גם בנאצים היה דחף נפשי לטוב וזה דבר שיכול להפריע להם לרצוח בשלווה ולכן צריך "לפרוק" את הטוב הזה איפה שהוא שלא יציק בזמן ששולחים יהודים למשרפות הפיתרון להקים את צער בעלי חיים וככה הכל סבבה גם רוצחים יהודים וגם מרגישים שהם אנשים מלאי חמלה

  ניב היקר לצערי זו האמת ואין בילתה. ואנשים כמו גארי שמעוותים את סולם הערכים ודואגים לפרות בזמן שלמשל אלפי מתרגלי פאלון גונג נטבחים בסין הפעילות שלו היא זו שמבזבזת את הרחמים שלנו כך שלא נזעזע את המדינה שיסגרו את השגרירות הסינית עד שלא תפסק השואה שם – זה רק כדוגמה

  כן התפיסה היהודית הזאת קצת מאתגרת את הכיף שבהתרפקות על תורות בודהיסטיות של חמלה טוטאלית…

  הגב לקיוקו שינקאי
הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל»

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
 • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית