אנדריאה רוסי האם מהפיכת האנרגיה של היתוך קר מתקרבת? [עודכן]

אנרגיה חופשית - האם ההמצאה של המהנדס / ממציא אנדריאה רוסי תזעזע את העולם?

 • מאת מנהל הפרויקט | 4 באוקטובר 2011
 • 5,786 צפיות | 47 תגובות
עודכן לאחרונה: 26 ביולי 2013

ממציא איטלקי בשם אנדריאה רוסי גרם לתדהמה באוניברסיטת בולוניה באיטליה בינואר השנה. רוסי הציג מכשיר שהמציא שלטענתו ממיר אנרגיה בצורה יעילה יותר מכל חומר המוכר כיום למדע – במילים אחרות, חשמל זול ונקי. בנוכחות מספר עיתונאים ומספר מרשים של פרופסורים ומדענים, הראו רוסי ופרופסור פיקארדי מול פניהם הנדהמות של הנוכחים, מתקן קטנטן המיצר 12 קילוואט אנרגיה תרמית (אנרגיית חום) מ-200 וואט אנרגיה חשמלית.

האנרגיה התרמית מיוצרת על ידי חימום מים לקיטור בתוך קופסה קטנה בנפח 100 סמ"ק. רוסי עדיין אינו מגלה את הפרטים המלאים אך מדענים ופיזיקאים שבדקו את המכשיר מעריכים שמדובר ב"גביע הקדוש" של עולם הפיזיקה – היתוך גרעיני קר או או באנגלית Low Energy Nuclear Fusion.

עדכון 24/5/2013
ניסוי חשוב ביותר נערך על-ידי מדענים משתי אוניברסיטאות שונות והראה אנומליות רציניות של אנרגיה. במילים אחרות, ההמצאה של רוסי מקבלת חיזוק חיובי נוסף מעולם המדע…
קראו על הניסוי החדש של האי-קאט, המצאתו של אנדריאה רוסי

עדכון 31/10/11
אנדריאה רוסי דיווח באתר שלו שמתקן שני נמכר לקונה לא ידוע.
עוד הוא אמר שהצווות שלו מתכונן להתחיל ייצור סדרתי בארה"ב.
קראו כאן לדיווח

עדכון 29/10/11
הניסוי השני עבר בהצלחה ולפי מקורות שונים המתקן מייצר הרבה יותר אנרגיה מזו שמוכנסת אליו.
קראו את הדיווח החשוב בכתבה השניה על האי-קאט

עדכון 20/10/11
אחרי שהתגלו בעיות בהכנסת המתקן לארה"ב, הוחלט שהבדיקה והניסוי יערכו
באיטליה בתאריך 28/10/11 בנוכחות משקיפים עצמאיים וכלי תקשורת.
עקבו אחר הדיווחים באתר.

עדכון 8/10/2011
קונטיינר ובו 52 מכשירי E-CAT נשלח לארה"ב לבדיקה מעמיקה.
מדובר במתקן שלפי רוסי מסוגל לייצר 1 מגה-וואט של חשמל נקי, לא מזהם וזול.
אם יימצא שההמצאה אכן אותנטית, מדובר בגילוי המדעי הגדול ביותר מאז גילוי האנרגיה האטומית.

עדכון 8/10/2011
מגזין הטכנולוגיה הנחשב WIRED מפרסם כתבה זהירה אך אופטימית בנוגע להמצאתו של אנדריאה רוסי ה-E-CAT.
מדובר בפרסום הראשון של כלי תקשורת גדול, אך כלי התקשורת התאגידיים עדיין שומרים על שתיקה.

למרבה הפליאה (או שלא), התקשורת המרכזית כמעט ולא מסקרת את המצאתו של רוסי, ולמעט כתבה אחת במגזין מקוון ישראלי בשם: "חדשות האנרגיה", ההמצאה הזו לא דווחה על-ידי אף כלי תקשורת ישראלי מרכזי.

המונופול על החשמל

שוק החשמל מגלגל מאות מיליארדים של דולרים בכל שנה. המונופול הממשלתי או הפרטי על ייצור החשמל מאפשר למעשה לקבוצה קטנה יחסית של גורמים לשלוט על כמויות של כסף כמעט בלתי נתפסות. כמעט כל דבר בחיים המודרניים זקוק לחשמל כדי לפעול, וברגע שמוצר בסיסי והכרחי כמו חשמל יהפוך להיות מוצר זול ונגיש לכל אחד, ללא צורך להישען על ספק אחד (ממשלתי או פרטי), תתחולל מהפיכה אמיתית. מהפכה כזו תעביר באחת נתחים עצומים של הון מידיהם של מעטים ותחלק אותו באופן שווה בין כולם. ברגע שכל אחד יוכל לייצר בביתו חשמל בצורה זולה, בלי להיות תלוי בגורם חיצוני כמו חברת החשמל או תאגידים פרטיים, הדבר יהווה סכנה רבתי על שוק כלכלי רחב ידיים. אין זה מפליא אם כן, שהמצאות רבות שנועדו לפתור את התלות שלנו בחשמל מזהם ויקר הודחקו ונדחקו על-ידי גורמים פוליטיים וכלכליים רבי עוצמה. שימו לב לדברים הבאים שאמר בריאן אולירי, אסטרונאוט ומדען:

כשרוב האנשים חושבים על חלופה לאורניום, נפט, גרעין וגז טבעי הם חושבים על ה"מתחדשים" המסורתיים, כמו ביו-דלקים, אנרגיה הידרואלקטרית, אנרגיה סולרית ואנרגיית רוח. למרות שכל אלה עדיפים בהרבה על פחמימנים וגרעין בהשפעתם על הסביבה, חשוב לציין שכולם משתמשים בהרבה יותר מדי קרקע וחומרים כדי להיחשב באמת כנקיים ומתחדשים. אם אלו היו החלופות היחידות שלנו, היה עלינו לגרום להם לעבוד איכשהו, אך זה היה דורש שינויים עצומים בסגנון החיים ובכלכלה במונחים של צמצום צרכי האנרגיה ושיפור היעילות. מה שלא ידוע ברבים, לעומת זאת, זה שישנם מספר מקורות פוטנציאליים של אנרגיה נקייה שלא דורשים קרקע וחומרים מופרזים, ואשר ישבשו פחות את סגנון החיים והכלכלה יחסית למקורות המתחדשים המסורתיים.

לאורך 25 השנים שחלפו ביקרתי במעבדות של עשרות חוקרים שמביאים מגוון של הוכחות ישימות רעיון של טכנולוגיות אנרגיה נקייה פורצות דרך שנראה כי הן נקיות, זולות, מבוזרות, מדרגיות, בטוחות ובעלות פוטנציאל שקיפות/ קוד-פתוח. רעיונות הכוללים אנרגיה מן הואקום (לעיתים נקרא "נקודת האפס"), היתוך קר וכימיה מתקדמת של מים ומימן. עד היום, האפשרויות היוצאות דופן הללו, שדורשות מחקר נוסף כדי להגיע להבשלה מלאה, דוכאו באלימות עד כה ע"י בעלי-אינטרס שעושים רווחים עצומים משימור הסטאטוס-קוו. החוקרים עצמם סבלו מפגיעות עצומות בשל חוסר התמיכה ולעיתים הטלת-מורא ישירה. ישנו כסף מועט, אם בכלל, בטווח רתיים והמסורים הללו נאלצו לעסוק בעבודתם בתקציבים זעומים, בלחץ מתמיד להשגת מימון, ועל-אף הפחד הממשי מפעולות-תגמול מבעלי-אינטרס בתעשיית האנרגיה .

על-מנת להגן על המחקר החיוני הזה מאיומים מצד תעשיית האנרגיה הממוסדת, עלינו להקים מעבדות מחקר ופיתוח מוגנות המפוזרות ברחבי העולם שיבצעו את השכלול הנדרש לחלק מן הטכנולוגיות הללו, כך שניתן יהיה להציגן לאנושות בהקדם האפשרי. עלינו לכונן דיונים ציבוריים מדעיים עצמאיים על-מנת לאמוד את יעילות הטכנולוגיות, אשר מונחים לא ע"י מניע הרווח, אלא ע"י הדאגה למין האנושי ולטבע. עד כה, סוג כזה פילוסופיית עיצוב מונחים סוכלה בעזרת אי-האמון של מדעני הזרם המרכזי והפעילים הסביבתיים שיש להם אינטרסים משלהם ואשר ממאנים אפילו לבחון את הראיות לאנרגיה נקייה פורצת דרך, בכך יוצרים ברית שלא במודע עם בעלי-הכוח, שפשוט רוצים להמשיך במצב של עסקים כרגיל לשם רווחים בטווח הקצר. עם זאת, כמדען בעצמי, אני משוכנע שכל אחד (או לפחות כמה) מהרעיונות על אנרגיה חדשה, אם יחקרו בקפידה ע"י קבוצות מתאימות, יוכלו להמיר ביעילות את תלותנו בפחמימנים ובגרעין למקור אנרגיה שיהיה זמין באופן נרחב ובעלות אפסית לסביבה. דוגמא אחת כמעט-מסחרית היא קטליזטור האנרגיה בהיתוך קר של אנדראה רוסי.

חתן פרס נובל לפיזיקה בריאן ג'וזפסון מגלה "אפקט ג'וזפסון"אף הוציא בעצמו קליפ תמיכה בממציאן אנדריאה רוסי – כהתרסה על התעלמות המימסד המדעי והמדיה התאגידית מהתגלית המהפכנית

 

המלחמה כנגד היתוך קר החלה בשנות ה-80

הדרך שעובר כל מדען עם תגלית מהפכנית באמת

מאמרם של רוסי ופוקארדי על הכור הגרעיני נדחה ע"י כתבי-עת מקצועיים (מגזיני ביקורת-עמיתים), אך המדענים לא התייאשו. הם פרסמו את המאמר שלהם בכתב-העת לפיזיקה גרעינית, מגזין מקוון שנוסד ומנוהל על-ידם, Journal of Nuclear Physics. הם טוענים שהמאמר שלהם נדחה בשל היעדר התיאוריה שתסביר כיצד התגובה מתרחשת. לפי ההודעה לעיתונות ששיחררו המדענים אומרים שהם אינם יכולים להסביר איך מופעל ההיתוך הקר, "אבל נוכחות של נחושת ושחרור של אנרגיה הם העדות". אנדראה רוסי מתכתב עם מאות קוראים, בלוגרים ומדענים ועונה על שאלותיהם בכתב העת.

המצאתו של רוסי – האי-קאט

לאחר מספר בדיקות מוצלחות של האי-קאט ע"י גורמים מצד שלישי, וכעת הוכחה לגבי תגובות גרעיניות, זה מתסכל (אך צפוי) שתקשורת הזרם-המרכזי לא מסבה כמעט בכלל תשומת-לב לטכנולוגיה זו. האי-קאט מציג דרך לחסל את הצורך שלנו בדלקים מאובנים וחלופה לאנרגיה הגרעינית המוכרת. למרות זאת, Fox News, CNN, MSNBC ורשתות חדשות רבות אחרות מתנהגות כאילו דבר לא קורה. זוהי הוכחה נוספת שקבלת מידע אך ורק דרך ערוצי התקשורת המרכזיים היא סכנה רצינית לחופש המידע והמחשבה של האזרחים. אם אתם רוצים חדשות ומידע עדכניים, התקשורת האלטרנטיבית היא כרגע המקור הטוב ביותר. בשלב מסוים, המודעות לטכנולוגיה הזאת תגיע למסה קריטית, וכמו שקרה בהרבה מקרים (שערוריית שפעת החזירים היא רק דוגמה אחת) תקשורת הזרם המרכזי תיאלץ לסקר אותה.

איך זה ישווק?

המכשירים המבוססים על המצאתו של ד"ר רוסי מייצרים חום . החום הזה יכול לשמש עבור התקני חו"ם (חום וחשמל משולבים) או מיקרו-חו"ם שיפיקו חשמל וחום נצרך לשימושים שונים קן ההיתוך הקר שמייצר חום מתחבר למכשיר שכבר קיים בשוק שנקרא "מיקרו חשמל וחום משולבים"

המכשיר הזה הופך חום לאנרגיה חשמלית:

תוספת להמחשה איך זה עובד בבית:
 במקום הגנראטור שעובד על סולר או גז – שמים את מיתקן ההיתוך הקר

מה הוא מתקן ההיתוך הקר של רוסי ?

הסבר מפורט בפורמט שאלה ותשובה:

מהו מחולל האנרגיה?

זהו מתקן "היתוך קר" שפותח ע"י מהנדס איטלקי וממציא בשם אנדראה רוסי. הוא מפיק חום מהנחת אבקת ניקל עם גודל חלקיקים קטן מאוד (ננומטר עד למיקרומטר) בסביבה של מימן בלחץ עם זרזים שזהותם נשמרת בסוד (מסיבות קנייניות) שמגבירים את התרחשות התגובה. כשסביבה זו מחוממת לטמפרטורה של כ-, מתחילה להתרחש תגובה גרעינית. תגובה זו משחררת כמות גדולה של אנרגיה בזמן שהיא צורכת מעט מאוד מימן ואבקת ניקל.

מיהו אנדראה רוסי?

הוא מהנדס וממציא איטלקי שעבד על פרויקטים הקשורים לאנרגיה במשך עשרות שנים. נכון לעכשיו, הוא הנשיא והמייסד של Leonardo Technologies Incorporated of Bedford.

מהו היתוך קר?

זהו מונח שמתאר טווח רחב של תגובות גרעיניות – כולל היתוך גרעיני – בטמפרטורות נמוכות יחסית. לדוגמא, טמפרטורה של מאות מעלות במקום מיליוני מעלות כמו בתוך כוכב כמו השמש שלנו.

כמה אנרגיה המערכת הזו מפיקה?

יש כרגע רק דגם אחד של כור שנחשף. הוא נועד לייצור של 10 קילוואט של אנרגיה תרמית מתמשכת בצורה של מים מחוממים או קיטור. עם זאת, זהו אינו הגבול העליון של האנרגיה שהמערכת יכולה לייצר. ניתן לדחוק אותה עד ל-130 קילוואט או יותר, אבל נמנעים מלעשות זאת למעט במהלך ניסויים מטעמי בטיחות.

מהו גודל המערכת?

כלי הכור עצמו הוא קטן מאוד עם נפח של רק ליטר אחד. ציוד העזר, כגון מנגנוני בקרה, מיגון עופרת, מיכל מימן ומרכיבים אחרים, יכול להתאים בקלות על-גבי שולחן בגדול בינוני.

כמה דלק צורך מחולל האנרגיה?

מעט מאוד. מאה גרם של אבקת ניקל תפעיל את המכשיר למשך שישה חודשים. עם זאת, מכיוון שרק כמות קטנה מהניקל הזה תגיב עם המימן 90% מהניקל יישאר. ניתן למצות אותו, לעבדו מחדש, ולהשתמש בו שוב כדלק.

אילו איזוטופים של ניקל מגיבים?

אבקת הניקל שמוכנסת למכשיר היא אינה מאיזוטופ מסוים כלשהו. זהו פשוט ניקל רגיל נפוץ בעל גודל חלקיקים קטן מאוד. עם זאת, הסברה היא שרק שני איזוטופים של ניקל (62Ni ו-64Ni) מגיבים.

איזה סוג של מימן מגיב?

רק מימן קל מגיב. מימן כבד (דאוטריום) אינו מגיב.

האם מתקבלים תוצרי-לוואי?

שני האיזוטופים 62Ni ו-64Ni, כפי שנראה, הופכים לאיזוטופים לא רדיואקטיביים של נחושת ולכמויות זעירות של יסודות יציבים ולא רדיואקטיביים אחרים כמו אבץ.

מהו הזרז ומדוע הוא לא נחשף?

רק אנדראה רוסי וכמה שותפים עסקיים קרובים יודעים את זהות הזרז השמור קניינית. הזרז הוא קניין רוחני קריטי, שכן הוא המפתח לייצור כמויות משמעותיות של אנרגיה. בקשה לפטנט הוגשה, מסתירה את הזרז(ים) שמעורב(ים). צוין כי כאשר הבקשה לפטנט תאושר ותוענק חסות מלאה של פטנט, המידע על הזרז או הזרזים יחשף.

מתי יוענק הפטנט?

התקווה היא כי הפטנט יוענק עד לפתיחת תחנת-הכוח בגודל 1 מגה-ואט באוקטובר הקרוב. עם זאת, קיימת מדיניות במשרד הפטנטים האמריקני לא להעניק פטנטים למכשירי "היתוך קר". אם משרד הפטנטים לא יאשר זאת עד אז, המידע על הזרז יאלץ להישאר חסוי. בבקשה אל תטרידו או תיצרו קשר עם משרד הפטנטים לגבי זה. הדרך הטובה ביותר להתקדם היא לגרום לאנשים רבים ככל האפשר להתעניין בטכנולוגיה הזו. מיליוני אנשי המדברים בגלוי על מדוע משרד הפטנטים לא מעניק פטנט לטכנולוגיה תקפה בשלבי הגעה לשימוש תעשייתי יכול להקשות עליהם להצדיק את פעולותיהם.

האם אנו יודעים משהו על הזרז בכלל?

כל מה שאנחנו יודעים מהערותיו של אנדראה רוסי זה שהוא לא מתכת יקרה, לא רדיואקטיבי, ונטען שהוא נפוץ ומאוד לא יקר.

האם המערכת הזו מייצרת איזושהי רדיואקטיביות?

כן, אבל הכל מוכל בתוך כלי הכור שמסוכך ע"י שני סנטימטרים של עופרת. עם זאת, הקרינה משרתת מטרה מאוד חשובה. היא מגיבה עם החומרים שמרכיבים את הכור (פלדה, עופרת ובור) ליצירת חום שמחמם מים, מרתיח מים והופך מים לקיטור.

האם המערכת הזו מייצרת פסולת רדיואקטיבית כלשהי?

לא מוכנסים חומרים רדיואקטיביים כלשהם לכלי הכור. בנוסף, שעות ספורות בלבד אחרי כיבוי המערכת אפשר לפתוח את הכור ולא ניתן לאתר שום קרינה. שלא כמו אנרגיה גרעינית מסורתית, שום אורניום, פלוטוניום, או יסודות רדיואקטיביים אחרים לא מוכנסים אף-פעם למערכת; ושום פסולת רדיואקטיבית לא מיוצרת.

איך המכשיר מופעל?

כדי להפעיל את המכשיר, זרם עובר דרך סדרה של נגדים שמייצרים חום בתוך הכור. ההספק הנכנס באמצעות הנגדים הוא בערך 1000 ואט. לאחר שהגיע לטמפרטורה של בערך, התגובה מתחילה להתרחש. מרגע שהתגובה מתחילה הזרם המוכנס מוקטן ל-80 ואט בערך.

מה יקרה במצב של אסון?

אם אסון מתרחש, הכור עלול להישבר, והתכולה עלולה להישפך, אבל מאחר והירידה בלחץ המימן תפסיק באופן מיידי את התגובה, המכשיר יכבה באופן מידי. בנוסף, מאחר ואין יסודות רדיואקטיביים שמוכנסים למכשיר ולא נוצרת פסולת גרעינית במכשיר, לא יצאו לסביבה חומרים רדיואקטיביים.

האם המכשיר יכול להפעיל את עצמו בלי זרם נכנס?

כן. מצב זה פעולה הושג פעמים רבות לפרקי זמן של מספר שעות בזמן הניסויים. עם זאת, על-מנת להשיג מצב פעולה של הפעלה עצמית מתמשכת, יש לאפשר לתגובות הגרעיניות להיות אנרגטיות מאוד, והאנרגיה היוצאת הופכת לגבוהה כל כך שהתרחשות פיצוצים היא אפשרית. במהלך השימוש הרגיל המערכת תנצל רק חלק מהאנרגיה היוצאת האפשרית במצב פעולה של הפעלה עצמית.

איך מכבים את מחולל האנרגיה?

פעולת המכשיר ניתנת להפסקה ע"י כיבוי הנגדים והורדת לחץ המימן או הזרמתו החוצה מן המערכת. אם זה לא מדכא לגמרי את התגובה, זרימת המים מסביב לכור ניתנת להגברה. זה יקרר את כל החלקים מתחת לטמפרטורה הנדרשת עבור התגובות על-מנת שתתרחשנה.

האם המכשיר הזה יכול לייצר חשמל?

המכשיר הזה לא מייצר חשמל באופן ישיר. עם זאת, הוא יכול לייצר קיטור בטמפרטורה גבוהה שיכולה להפעיל טורבינות או סוגים אחרים של גנראטורים שפועלים על קיטור על-מנת ליצור חשמל. עקב עלויות הדלק הנמוכות של מחולל האנרגיה, חשמל המופק דרך שימוש בשיטה כזו אמור להיות מאוד זול.

מה ששמעתי, על תחנת-כוח של 1 מגה-ואט שנמצאת בשלבי הקמה נכון?

כן, תחנת-כוח של 1 מגה-ואט תפתח במהלך המחצית הראשונה של חודש אוקטובר בקסנתי, יוון. התחנה הזו תשתמש במאה עשרים וחמש יחידות של 10 קילוואט שמחוברות ביחד להפקת של 1 מגה-ואט של אנרגיית פלט.

למה תשמש האנרגיה של תחנת-הכוח של 1 מגה-ואט?

ה-1 מגה-ואט של אנרגיה מופקת ישמש להפעלת מפעל שייצר 300,000 מחוללי אנרגיה של 10 קילוואט לשנה. טרם ידוע לנו אם אנרגיית הפלט תשמש רק להפקת חום למפעל, או שהם מתכננים לחבר אותה לגנראטור כדי לספק חשמל למפעל.

אלו חברות מעורבות בטכנולוגיה הזו?

אנחנו יודעים על שני שחקניות ראשיות בשלב זה. הראשונה היא Leonardo Technologies Incorporated מבדפורד, ניו-המפשייר ו- Defkalion Green Technologies שממוקמת באתונה, יוון. דפקליון היא החברה שתנהל את תחנת- הכוח של 1 מגה-ואט ויש לה זכויות על הטכנולוגיה בכל העולם מלבד ארה"ב.

כמה מכשירי אי-קאט נמצאים בפעילות קבועה כיום?

97 [נכון ל-28 באפריל, 2011] .

בכמה אתרים גיאוגרפיים נמצאים מכשירי האי-קאט שפועלים כיום?

4 [נכון ל-28 באפריל, 2011] .

האם יש משהו חסוי בדרך שבה אתם משתמשים באלקטרוליזה בכור או שזו טכנולוגיה בתקן תעשייתי?

אין שום שימוש באלקטרוליזה .

מי בשלב זה מבצע בדיקות לטכנולוגיה הזו?

מחקר בן שנה אחת באוניברסיטת בולוניה שבאיטליה החל זה מכבר. תוכנית המחקר הזו תבחן ותחקור את הטכנולוגיה הזו על-מנת ללמוד יותר על התופעה המדויקת המתרחשת בכור. הם יבצעו בדיקות רבות על המכשיר כולל הרצות ארוכות של מספר חודשים שהן המכשיר יפעל באופן רציף.

איזו הוכחה יש לנו שהטכנולוגיה הזו פועלת כפי שנטען?

אנדראה רוסי השתמש באחד המכשירים הללו כדי לחמם באופן רציף את אחד מהמפעלים שלו באופן רציף במשך שנתיים. בנוסף, בדיקות פומביות שבוצעו לאחרונה ע"י מדענים מצד-שלישי באוניברסיטת בולוניה מאמתות שהפלט האנרגטי המתקבל הוא מעבר לכל תגובה כימית אפשרית, שאין כל מקורות אנרגיה חיצוניים נסתרים המזינים את הכור, ושהפלט האנרגטי עבר בהרבה את הפלט האנרגטי. בבדיקה אחת, המכשיר שימר את פעולתו העצמית בלי שום קלט אנרגטי למשך פרק זמן לפני שהניסוי הקטן הסתיים. ניסוי נוסף אפשר לכור לפעול במשך 18 שעות ולהפיק ממוצע קבוע של פלט אנרגטי של 15 קילוואט תוך שימוש בממוצע של 80 ואט של קלט אנרגטי. בדיקות מוצלחות כמו אלו הרשימו את המדענים והיוו השראה לתכנית מחקר בת השנה באוניברסיטת בולוניה.

כמה "ירוקה" או ידידותית לסביבה הטכנולוגיה הזו?

הטכנולוגיה הזו היא לגמרי ידידותית לסביבה או "ירוקה" בכך שהיא אינה משתמשת ביסודות רדיואקטיביים, לא מייצרת פסולת רדיואקטיבית, ואינה פולטת גזי-חממה או חומר חלקיקי שעלול לגרום לבעיות נשימה. השימוש באי-קאט כדי להפיק אנרגיה יהיה ירוק יותר מאשר שריפת דלקי-מאובנים לשם הפקת אנרגיה (נפט, גז, או פחם) ויהיה הרבה יותר ירוק מאשר אנרגיה גרעינית שנויה במחלוקת, שהיא מזיקה מאוד מבחינה אקולוגית. בנוסף, מאחר וכה מעט ניקל נצרך הוא כה נפוץ בקליפת כדור-הארץ, לא יהיה צורך בפרויקטים של קידוח (כמו בנפט ובגז) שיכולים לפגוע בסביבה; ולא יהיה כל צורך בפעולות כרייה מאסיביות (כמו בפחם).

מהי ניצולת הדלק של האי-קאט?

ניצולת הדלק שלו היא גבוהה מאוד. מאה גרם של ניקל ומעט מימן יכולים להפעיל כור של 10 קילוואט במשך שישה חודשים. אחרי שישה חודשים, הדלק שנוצר יכול לעבור מיצוי ו-90% מהניקל יכולים לעבור מיחזור, עיבוד מחדש, ולשמש שוב כדלק. גרם אחד של ניקל יכול להפיק כמות אנרגיה השווה ל-500 חביות של נפט!

איך האנרגיה הזו בהשוואה לסולרית, רוח, הידרואלקטרית, גיאותרמית וטכנולוגיות ירוקות אחרות?

הטכנולוגיה הזאת עשויה להיות כדאית יותר מכל מקורות האנרגיה החלופית הנ"ל. קודם כל, שלא כמו אנרגיה הידרואלקטרית וגיאותרמית, גרסאות עתידיות של האי-קאט תוכלנה להיות ניידות ולשמש בהנעה של כלי-רכב כמו מכוניות, סירות ומטוסים. בנוסף, למרות שאנרגיית רוח וסולרית יכולות לשמש להנעה של כלי-רכב מסוימים מותאמים, הן אינן יכולות לספק מקור אנרגיה המסוגל להניע כלי-רכב רגיל בגודל מלא. שנית, צפיפות האנרגיה של טכנולוגית האי-קאט גדולה בהרבה ממקורות האנרגיה החלופית הנ"ל. כור עם נפח של ליטר אחד יכול לעבוד בהספק מינימאלי של 10 קילוואט של אנרגיה תרמית. זהו ערך נמוך מאוד, ושיפורים עתידיים של המערכת יאפשרו מימוש מלא של פוטנציאל הפלט האנרגטי של המערכת (130 קילוואט ומעלה) ללא סיכוני בטיחות. שלישית, האי-קאט הוא קל לייצור. הוא עשוי ממרכיבים וחומרים נפוצים. כך, למשל, תאים סולריים יכולים להיות מסובכים לייצור ויכולים לדרוש חומרים אקזוטיים. כלי הכור של האי-קאט מורכב מפלדה, עופרת ובור.

מדוע הטכנולוגיה הזו לא פותחה כבר לפני עשרות שנים?

אלפי ניסויי היתוך קר מוצלחים בוצעו ברחבי העולם ע"י מאות מדענים לאורך כעשרים שנה. עם זאת, הקהילה המדעית מן הזרם-המרכזי בכללותה דחתה את הניסויים ושללה את האפשרות שתגובות גרעיניות בטמפרטורות נמוכות מתרחשות. בשל כך, רוב המדענים שעובדים על היתוך קר נאלצו לקיים את המחקר שלהם בתקציבים זעומים. זה האט את תהליך התקדמותו של המחקר. בינתיים, המשיכו בעלי-הכוח לתת לכורי ה"היתוך החם" מיליארדי דולרים של מימון למרות כל הממצאים החיוביים שהתקבלו ממחקר בהיתוך קר (שיכול להתקיים באלפית מהתקציב הזה או פחות). זו עשויה להתברר כשטות הגדולה ביותר בהיסטוריה של העולם. השינוי עם טכנולוגיית מחולל האנרגיה הוא שכל-כך הרבה אנרגיה שאין שום ספק לשום אדם שפוי לגבי מציאותה. במקום להפיק עשרות או מאות של ואטים כמו בניסיונות קודמים על מערכות אחרות של היתוך קר, מחולל האנרגיה מפיק עשרות או מאות של קילוואטים. בנוסף, במקום להשתמש ביסודות יקרים יותר כמו פלדיום, פלטינה, או טונגסטן כחומר דלק משתמשים ביסוד הזול ניקל. זה הופך את הטכנולוגיה אפילו לכדאית יותר.

איזה פוטנציאל כלכלי יוצרת הטכנולוגיה הזו?

האי-קאט מהווה הזדמנות עבור העולם לחסל את הצורך בדלקי מאובנים ובאנרגיה גרעינית מסורתית. במקום כרייה של כמויות עצומות של פחם, קידוח אחר נפט, או בנייה של תחנות-כוח של היתוך גרעיני מסורתי מסוכן (תוך שימוש באורניום או בפלוטוניום כדלק), מכשירי אי-קאט קטנים יכולים להפיק כמויות גדולות של אנרגיה בכל מקום שהיא נדרשת תוך שימוש בכמויות מזעריות של מימן וניקל כדלק. זו יכולה להיות דחיפה גדולה לכלכלות שנאבקות עם מחירי אנרגיה שעולים. במציאות שבה נפט מתקרב ל-100$ לחבית, מקור זול של אנרגיה שיכול להחליף את הנפט יכול להוביל לצמיחה כלכלית נרחבת. פשוטו כמשמעו, בעבור דלק בשווי דולרים בודדים, האי-קאט יכול להפיק כמות אנרגיה שלהפיקה עם נפט היה עולה אלפי דולרים. בעולם שבו תעסוקה קשה למציאה, טכנולוגיה שמציתה מהפכה תעשייתית חדשה יכולה להקטין את מספר המובטלים. הטכנולוגיה הזאת צריכה לעבור הטמעה ברחבי העולם בקצב מהיר וזה ידרוש מספר בתי-חרושת שיוקמו שיצטרכו עובדים. כמו-כן, יהיה צורך בטכנאים מיומנים שיתדלקו ויתחזקו את המכשירים הללו.

מתי אוכל לקנות יחידה כזו הביתה, וכמה היא תעלה?

דפקליון – טכנולוגיות ירוקות מתכננת פתיחה של בית-חרושת באוקטובר שייצר 300,00 יחידות לשנה שתימכרנה בשוק היווני והבלטי. בתי-חרושת אחרים קרוב לוודאי יפתחו באזורים אחרים בעולם. דפקליון מעריכה שכור ביתי יעלה בערך 3500 אירו וגנראטור להמרת החום לחשמל יעלה כ-1500 אירו נוספים. זהו מחיר נוח מאוד בהתחשב באנרגיה העצומה והחיסכון בדלק שכל פרט יקצור אחרי רכישת יחידה שכזו. לדוגמא, בית ממוצע משתמש בחשמל בשווי של כמה מאות דולרים לחודש וייתכן שהוא גם משלם כמויות משמעותיות של כסף על גז טבעי או נפט. בשנה אחת היחידה יכולה לשלם את שוויה. חוץ מזה, עם כל טכנולוגיה המחיר יורד באופן דרמטי עם הזמן.

האם אוכל להשתמש בכמות מסוימת של חשמל ולמכור את השאר לחברת החשמל?

בהחלט כן. בהתאם לצריכת האנרגיה שלך. ע"י מכירת החשמל שאינך צורך בחזרה לחברת החשמל, תוכל לשלם את שווי המערכת בקצב מהיר יותר. אחר-כך תוכל להפיק רווחים מן הבעלות על מכשיר האי-קאט. תרחיש זה דורש שהאי-קאט יקבל את אישורי ה-UL/CE הנדרשים, דבר שיכול לקחת בין 12 ל-24 חודשים.

האם בטכנולוגיה הזו יש מקום לשיפור?

כן! הטכנולוגיה הזו כבר מדהימה והיא טכנולוגיה מוכנה מבחינה מסחרית. עם זאת, האי-קאט היום היא כמו מכונית במודל T. תוך שנים ספורות היא תהיה כמו פורשה.

מה אני יכול לעשות כדי לעזור לתמוך בטכנולוגיה הזו?

הפיצו את הבשורה! ספרו לאחרים על אנדראה רוסי והאי-קאט. שלחו דוא"ל לחבריכם עם קישור לכתבה הזו או למידע אחר ברשת על האי-קאט. הדפיסו את הכתבה והציגו אותה לבני משפחה, שותפים עסקיים, חברים לעבודה, מכרים וכו'.

סיכום

שבע סיבות מדוע ללכת על הטכנולוגיה של רוסי (כתבה מ07 במאי 2011) :

http://pesn.com/2011/05/07/….Seven_Reasons_To_Embrace_Rossis_E-Cat/

מידע נוסף http://pesn.com/2011/03/17/…Welcome_Worry-Free_Nuclear…/

תודה למתנדבים של "אמת אחרת" על הכנת הכתבה ותרגום הסרטונים… רוצים להודות להם גם? לחצו "המלץ" למעלה כדי לשתף את הכתבה החשובה הזו בפייסבוק או שלחו במייל לחברים.

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
http://www.emetaheret.org.il/?p=7923
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל!»

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד.אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם.בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר,התייעצו עם רופא מוסמך.כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים.זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

47 תגובות »

 • סכנס

  נאיבי מאוד לחשוב שאפשר לייצר פרפטום מובילה.
  רן לוי עדין לא מתהפך בקברו (שיזכה לחיים ארוכים וטובים)

  הגב לסכנס
  • נאיבי כמו לחשוב ששני חלקיקים ישפיעו אחד על השני ממרחקים עצומים?
   נאיבי כמו לחשוב שיש אנרגיה עצומה בתוך חלקיק שלא ניתן לראות בעין?

   חוץ מזה, לא מדובר על פרפטום מובילה, יש כאן אנרגיה שמשתמשים בה, זה לא אנרגיה חופשית לחלוטין

   • אבי

    מנהל פרוייקט יקר,

    כן נאיבי, כמידי כמה שנים מתעורר לו "ממציא" שפתר את הבעיה, וכמעט באף מקרה הטעות לא נעשתה בתום לב.

    ועכשיו לקצת פיזיקה. המכשיר הוא ללא ספק פרפטום מובילה אשר מוצג אחרת רק כי לציבור הכללי (לא הפיזיקאים) נמאס כבר לישמוע על עוד מישהו שהצליח לייצר מכונה כזו.
    מדוע זהו פרפטום מובילה? בהגדרתה מכונה כזו, היא כל מכונה שמייצרת יותר אנרגיה מאשר היא מקבלת, ולכן תמיד תוכל להחזיר חלק מהתוצר להמשך קיומה האינסופי.
    וכן, זו הסיבה שאף כלי תקשורת רציני לא מפרסם את זה, ולא כל טענה קונספירטיבית אחרת.
    בתור מדען, אין שום צל של ספק שתגלית בסדר גודל כזה לכאורה, לא היתה מתפרסמת בתור התחלה בכתבי העת המקצועיים (Nature לא פחות). לא סתם, רוסי מנסה את מזלו בתקשורת הפופלרית ומשם לסחוף את הציבור. שכן הוא יודע שאין לו שום סיכוי ארחת.

    הגב לאבי
    • נחיה ונראה ידידי,
     אולי אתה צודק ואולי לא.

     בכל מקרה, בעידן שבו מהירות האור אולי כבר איננה הגבול הסופי של המהירות,
     הייתי מאוד נזהר בהצהרות כמו: "אין דבר כזה"

    • Master Chief

     אבי אני חושב שכדאי לך ליקרוא את הכתבה הזו כדי שתבין שהמימסד המדעי והאנושות לא יתקדמו כל עוד שהאנשים שמעורבים במדע לא יפסיקו להגן על דעות ישנות בצורה דתית וקנאית למרות שהובאו בפניהם הוכחות מהשטח בכתבה הזו רואים מיקרים בודדים שבהם הקהילה המדעית כן שינתה את דעתה לאחר שנים ארוכות של מאבק והצגת ראיות אבל הם יחסית בודדים ובכל פעם שהראיות הוצגו הקהילה המדעית ניפנפה אותם בטענה ש"אין דבר כזה" ושיש לאנשים האלו טעיות בבדיקה ובמדידה ומבלי שהקהילה המדעית בדקה את העיניין לעומק ובמיקרה הספציפי בכתבה לקח להם 30 שנה לשנות את דעתם כשהם יכלו ליפתור הכל כבר אז בבדיקה רק תתאר לך כמה עוד כמה מיקרים כאלו יש וכמה היתקדמות נעצרת על ידי אנשים עקשנים שלא מוכנים ליבדוק את הדברים ללא דיעות קדומות

     http://www.ynet.co.il/articles.....74,00.html

     וזה הקטע שרון העלה כאן יש מדען שבדק את העיניין בלי דיעות קדומות והיתייחס למימצאים בשטח בבקשה קח לתשומת ליבך את מה שהוא אמר לשאר המדענים לא לתת לאף אחד לחשוב בשבילכם תיבדקו את המימצאים בעצמכם ורק אז תסיקו את המסקנות

     http://www.youtube.com/watch?v=7OabYImeDSc

     http://www.youtube.com/watch?v=7OabYImeDSc

     הגב לMaster Chief
    • Master Chief

     עוד משהו מעניין שכדאי לך ליראות אתה אומר שאין אפשרות ליצור מערכת שמייצרת יותר כח ממה שהיא צורכת כניראה שזה נכון אבל מה היית אומר אם הייתי מספר לך על מערכת שמייצרת הרבה אנרגיה כשאת רובה (וכמובן לא את כולה) היא מקבלת בחינם?

     בבקשה כאן יש מערכת שמייצרת אנרגיה כשאת רובה היא מקבלת יחסית בחינם בצורה של אנירציה בהתחלה משקיעים אנרגיה כדי להתחיל להזיז גלגל כבד (וכאן מוציאים יותר אנרגיה ממה שמרווחים) ואז כשהוא מגיע למהירות גבוה משקיעים ממש קצת כדי ליגרום לו להמשיך לנוע לתקופה ארוכה והוא כמובן מסובב גנרטור שמייצר חשמל אז כאן יש לנו דוגמא למערכת שלא מייצרת יותר ממה שהיא מקבלת אבל מייצרת דיי הרבה אנרגיה כשאת רובה היא מקבלת בחינם בצורה של אנירציה של אנרגיה שכבר השקענו

     http://www.youtube.com/watch?v=4EaWPuGx3IE

     המערכת הזו היא הוכחה לכך שאפשר להגיע להישגים יפים אם חושבים קצת אחרת

     הגב לMaster Chief
  • Master Chief

   דרך אגב אל תיהיה נאיבי ואל תקשיב לכל מה שאנשים הזויים אומרים לך זה ידוע ש:

   השמש מקיפה את הארץ
   העולם שטוח
   בני אדם לעולם לא יעופו בכלים שכבדים מהאוויר
   רופאים ששוטפים ידיים ליפני ואחרי ניתוח כמו איגנץ סמלווייס הם משוגעים
   http://he.wikipedia.org/wiki/%.....7%99%D7%A1

   הגב לMaster Chief
 • אורי ירון

  רון. כתבה מדהימה.
  יש רק דבר אחד שמפריע לי בכל הסיפור והוא הקשר שנוצר עם חברה מסחרית והפטנט שיהפוך את ההמצאה ליקרה לאחר שתעבור במטחנה התאגידית הידועה.
  מצד אחד כנראה אין ברירה אלא לשתף את התאגידים הקיימים כדי שאלה לא יחסמו בגופם את הפיתוח.
  מהצד השני הטכנולוגיה שייכת לכלל האנושות ולכן חבל שתהפוך שוב לכלי בידי אוליגרכיה מצומצמת.
  השאלה העיקרית תהיה האם הטכנולוגיה תשחרר את האנושות לעסוק בדברים החשובים באמת או שתשתמש שוב את האוליגרכיה לשליטה על עדר האזרחים רק באמצעים אחרים.

  הגב לאורי ירון
  • רון

   יש כאן טעות.
   זו לא כתבה שלי זו כתבה של מנהל האתר
   אני בזמנו רק ליקטתי את החומר באנגלית בפורום.

   הגב לרון
  • אלדד

   אין מצב שישתמשו בפטנט הזה,אם הוא באמת מועיל כמו שכתוב,
   בזמן הקרוב כי זה יחליש משמעותית את השליטה של האליטות
   ; לכן הדאגה שלך לא רלוונטית.

   הגב לאלדד
   • אלדד

    נראה לי שקונספיל צודקים בעיניין הזה:
    התוכנית האנרגטית העולמית היא לסגור תחנות גרעיניות,
    תחנות פחמיות נקיות(את הפחמיות המזהמות משאירים בעולם
    ה 3 לצורך עבודה שחורה של העבדים),ולא לתת לטכנולוגיות
    ירוקות רציניות להתפתח ז"א טכנולוגיות שיש להם
    פוטנציאל יצור גבוה של אנרגיה.
    ולכן יהיה לנו בין הפטיש לסדן הכל כך מוכר
    או נפט או ירוקות עלובות כמו הונטילטורים הענקיים
    שפזורים בעולם,סולרי שהוא חלש כידוע,ועוד טכנולוגיות
    חלשות או שלא תפותחנה בצורה משמעותית.

    הגב לאלדד
  • רון

   תאמין לי כל הכבוד למתרגם הטקסט ולמתרגם הסרטונים, אני רק אספתי חומר.

   הגב לרון
 • רון

  מי שרוצה לראות עוד (לא מתורגם) :

  ההדגמה באוניברסיטת בולוניה (ארוך)
  http://www.youtube.com/watch?v=L4JUJhkpc3I

  והסבר חי של המכשיר במעבדה ע"י רוסי מיוני 2011
  http://www.youtube.com/watch?v=m-8QdVwY98E

  הגב לרון
 • אם הגילוי וההמצאה יצליחו לצלוח את חומת המגן של חברות האנרגיה הענקיות (נפט חשמל) הפוטנציאל הוא עולם חדש לגמרי.
  אנרגיה כל כך זולה ביצור מקומי תאפשר מגורים כמעט בכל מקום.
  מחום ניתן להפיק בתהליך די פשוט של עיבוי גם מים וגם חשמל בדרך. ניתן לעבד מוצרי מזון שכיום נרקבים בשל היעדר טיפול.

  באמצעות הפיכת אנרגית החום לחשמל ושימוש בכלי רכב חשמליים ניתן להשתמש בה גם במכוניות ( מוקדם ממה שרוסי חוזה בראיון שנערך איתו)

  ברור גם שעם הפיכת המוצר למוצר מדף המיוצר בקווי ייצור גדולים יקרו שני דברים המחיר ירד משמעותית והאיכות תעלה.

  דוגמאות לכך ניתן לראות בעולם המחשבים – טלפון הנייד שלי יש יותר יכולת מחשוב מהמחשב המרכזי של אפולו 4

  אם העילית לא יעצרו את התהליך נוכל לחיות בעולם נקי יותר עם פחות מלחמות (אנרגיה והשליטה בה מהווה סיבה ליציאה לחלק גדול מהמלחמות)

  מחזור בהרבה מקרים יהפוך להיות כלכלי כי מה שתוקע אותו בהרבה מקרים זה כמות האנרגיה הנדרשת להפקת מוצרים מפסולת.

  התפלת מי ים בחימום שכיום נחשבת בזבזנית במיוחד תהפוך לחלופה פשוטה מאד וזולה מאד. ( מים נקיים – עוד סיבה למלחמות בעולם יהפכו זמינים יותר.

  זה רק קצה קצהו של הקרחון של השינויים הנפלאים שעשויים להתרחש עם אנרגיה חופשית או זולה מאד.

  בתקווה לשנה חדשה ומפתיעה לטובה בתחום זה ובכלל.

  • howlin' wolf

   שכחת רק פרט קטנטן…ברגע שתזכיר את כל העניין הזה למכר שלך הוא פשוט יביט בך כאילו אתה הבן אדם ההזוי ביותר על פני האדמה וישאל אותך"אז איך זה שזה לא פורסם בחדשות?"ואתה תתחיל לדבר על "תאוריות קונספירציה מטורפות".כל עוד זה לא מופיע במיינסטרים…למידע שכתוב כאן אין חשיבות…אלא אם כן נחליט כולנו סוף סוף להתארגן בתור קבוצה..(ואני לא מדבר על הפגנות)מה שלא הוצע לא באתר הזה ולא בקונספיל…אין שום כוח בתגובות שאנחנו כותבים פה באתר ויש כל כך הרבה דברים שאנחנו יכולים לעשות אפילו בתור קבוצה מצומצמת במידה ויש בינינו מספיק אמון

   הגב לhowlin' wolf
   • אלדד

    גם אם נתארגן בתור קבוצה עדיין הכוח שלנו בטל בשישים,
    ומבחינת הלא מאמינים זה קבוצת אנשים הזויים במקום
    אדם אחד הזוי.
    לעניות דעתי רק אם מצטברת מסה קריטית בכל נושא אפשר
    לעשות שינוי.
    אל תשכח הם החגבים ואנחנו הנמלים.
    בשביל להכריע חגב אחד נדרשות עשרות נמלים.

    הגב לאלדד
    • howlin' wolf

     עוד לא קלטת שהמידע הזה לעולם לא יגיע אל המסות?פשוט אין מצב…ואני לא בעד הקמת קבוצה לשחרור ההמונים כי אלה ימשיכו לישון עד לרגע שהאדמה תתפורר מתחתיהם.מה שצריך זה להתחיל לחשוב איך אנחנו שורדים…כרגע עצם העובדה שאחנו יודעים מה שאנחנו יודעים אבל לא עושים אם זה כלום שוב מציב אותנו בסטטיסטיקה היבשה של הכבשים והאידיוטים השימושיים…ולmaster chief יפה שזה גורם להם לחשוב…אבל מה זה עוזר,אתה צריך להבין שהאנשים הטיפשים והמצחיקים האלה שמאמינים לכל מה שהם רואים בחדשות בעוד כמה שנים יהיו מלשינים מסוכנים…

     הגב לhowlin' wolf
   • Master Chief

    בכל פעם שמישהו אומר לי "אם זה כל כך טוב למה לא מישתמשים בזה" או "למה לא ריאנו את זה בחדשות" אני מדבר איתם על כסף
    גם האנשים הכי לא מודעים לכל מילחמת המידע הזו על טכנולוגיות אנרגיה יודעים על העובדה שכסף מניע את העולם ושאנשים יכולים להיות מושחתים ביגלל כסף ושאף אחד לא היה רוצה לאבד כח כזה
    ואז אני מסביר להם שכשחברות נפט או כל חברה שיש לה המון להפסיד מהמצאה כזו רואה את זה הם פשוט מציעים המון כסף לממציא קונים את ההמצאה שמים אותה באיזה מחסן וזהו במיקרה הזה
    מצד שני אם הממציא לא מסכים לימכור החברות מממנות מחקרים תפורים(כי בכסף אתה יכול ליקנות מחקרים וכסף לא חסר להן) ויצאו במסע הכפשה "מדעי" כדי ליגרום לו להראות כשרלטן
    ולמרות שזה לא משכנע אותם באופן סופי זה כן גורם לחלקם לחשוב כי הרעיון שכסף מניע את העולם הוא רעיון שלרוב האנשים קל יותר להאמין לו

    הגב לMaster Chief
 • נדב

  תודה על הכתבה, גמר חתימה טובה,

  נ.ב: כתבות כאלה חשוב להפיץ בכל דרך כדי ליצור מודעות חיובית. זה מכין את העולם לגאולה!
  זאת המלחמה האמיתית בכוחות השחור!
  הכל מלחמה רוחנית!

  הגב לנדב
 • Master Chief

  אני רק מקווה שלא ינסו להכפיש את המדענים האלו בכל פעם שטכנולוגיה כזו מוצגת יוצאים מדענים אחרים מהזרם המרכזי ופשוט קוראים לכל זה תרמית אחת גדולה ומציגים "מימצאים" מניסויים תפורים שכביכול מפריכים את הטענות ה"מגוכחות" של הממציאים האלו ואז כמובן התיקשורת המימסדית עושה מזה מטעמים ומציגה את אותם האנשים כרמאים או כהזויים שלא מבינים איך לבצע ניסויים ואז אנשים שלא מודעים לרצון של קרטל האנרגיה לישלוט במידע שמגיע אליהם מניחים שהכל באמת תרמית או לפחות טעות במדידת הנתונים לא בודקים את זה לעומק ושוכחים מכל העיניין

  הגב לMaster Chief
 • יצירת כסף, הרבה כסף היא הפתרון הכי טוב לפרסום.
  אם נצליח לגייס משקיע שירכוש E-CATS וימכור חשמל לחברת חשמל במסגרת החוק לאנרגיה חלופית או למפעלים / מוסדות גדולים במחיר נוח יותר מזה של חברת החשמל וברווח עצום.
  זה יעשה רעש!
  להזכירכם עלות המערכת מתקזזת כבר בשנה הראשונה לשימוש בחישוב השקעה ל 10 שנים לדוגמה מדובר בכמעט 1000% רווח

  המידע כבר גלוי מספיק כדי שחברות הנפט לא יכולו להסתירו.
  עכשיו רק צריך לקוות שהם לא יקנו אותו כדי להשמיד אותו.

  גם אם כן, עצם הידיעה שניתן לעשות מערכת היתוך קר הפועלת על ניקל הינו כבר יותר מחצי הדרך. ניסויים בקטליזטורים שונים יאפשרו שחזור של המערכת.
  יש המון כסף ורווחים במכירת מערכות כאלו ובטוח שיהיה מי שירים את הכפפה.

 • טוב אז יש גם חברה ישראלית שעבודת על זה:
  מעבדות אינרגטיקס
  http://www.energianews.com/article.php?id=2881
  יש התחייסות אליהם בתוכנית של 60 דקות בנושא היתוך קר
  http://www.youtube.com/watch?v.....re=related (דקה7.50 בסרטון)

  עם כל האינפורמציה שצצה לאחרונה והמהפכות החברתיות הכלכליות אולי גם אימוץ הטכנולויות האלו אפשרי.

 • עוד אחד ודי (בינתיים) מועתק מדיון על מכונית חשמלית בפורום של אמת אחרת
  סטיבן סיגל מתמצת הכל..
  http://www.youtube.com/watch?v.....r_embedded

 • סטודנט, טכניון

  אין דבר כזה היתוך קר. כדי להוציא לפועל תגובות היתוך דרושה טמפ' מסדר גודל של זו הקיימת בליבת השמש.

  הגב לסטודנט, טכניון
  • אין דבר כזה שאין דבר כזה 🙂
   אם כל הפיזיקאים היו חושבים כמוך, עוד היינו תקועים בפיזיקה הניוטונית הישנה
   ולא מגיעים לפיזיקת הקוואנטים.

   מה קרה לפתיחות המדעית, חבר?
   להטיל ספק בכל דבר, גם במבנים השכליים של "הידוע"

  • רון

   לסטודנט.
   צפה בתכנית התחקיר הידועה 60 minutes על היתוך קר

   http://www.youtube.com/watch?v=7OabYImeDSc

   במיוחד יש שם גם קטע פותח עיניים (יתחיל בדקה 7:12)
   http://www.youtube.com/watch?v.....38;t=7m12s

   כשהאמריקן פיסיקל סוסייטי ממליצים לתכנית על מומחה שיבדוק ויגיד אם זה שטויות/טעות או לא.
   הנ"ל נוסע לבדוק את הטענות במעבדה ב..ישראל

   שמע את מסקנותיו

   הגב לרון
  • Master Chief

   סטודנט יקר אם תיהייה מוכן ליבדוק את העיניין לעומק בעצמך אתה תהייה מאוד מופתע ממה שתגלה

   הגב לMaster Chief
 • ישי אברמס

  "תאוריות קונספירציה מטורפות" הן לפעמים לא כל כך מטורפות אלא מאוד, מאוד הגיוניות. אם יש חברות ענק שמרוויחות מיליארדים מאנרגיה מתכלה, ברור שלחברות אלה יהיה אינטרס לעצור המצאה מהסוג שמתואר כאן. ברגע שמבינים את הריכוזיות האדירה של הכלכלה – והיום יותר ויותר אנשים מודעים לכך תודה לאל – מבינים את עוצמת הכוח שעוצר ייצור אנרגיה עצמאי ושווה לכל נפש, על ידי כל אזרח. תארו לכם שכל אדם יוכל לייצר כמויות בלתי מוגבלות של חשמל בביתו – ומי יפסיד מזה – ואז נשאר רק לעשות אחד ועוד אחד.

  זה מזכיר לי סיפור מדע בידיוני של היינלין, על זוג מדענים שמגלה מקור אנרגיה בלתי מוגבל. הם חושבים שהעולם ייתנפל על ההמצאה, והם צודקים – אבל בשינוי קל…הם מגלים שיש התנפלות סמויה עליהם, נסיונות להכפיש ולהפליל אותם וחבלות בייצור. הם מבינים שאם ימשיכו, הם יסיימו בכלא או בקבר, או בבית משוגעים. לכן הם עושים דבר פשוט מאוד: הם מפרסמים את המפרט הטכני המלא של המצאתם, ועושים את הידע חופשי לכל אדם בעולם. ואת זה אף כוח לא יכול לעצור.

  הבנתם?

  הגב לישי אברמס
 • בלאט מיכאל

  אני לא מדען. אבל ביום ש-E-CAT יהיה למכירה אני קונה.
  ואני בטוח שיהיהוא עוד רבים ואת זה אי אפשר לאצור.
  הבעיה אייך הממשלה תקבל מוצר שקשה להתיל מס על האינרגיה שהוא מיצר. . .

  הגב לבלאט מיכאל
 • ראיתי עכשיו שני סרטונים היוטיוב
  באחד מסביר רוסי על המערכת
  ובשני:

  http://www.youtube.com/watch?N.....rTz5Bq6dsA

  מסביר את המספרים – כמה מושקע וכמה "מיוצר".

  יוצא לפי חישוביו שבשעה אחת המתקן שלו צורך
  מרשת החשמל 770 וואט/שעה ונותן 4906 וואט/שעה.

  בקיצור, המכשיר מייצר יש מאין פי 6.37 יותר אנרגיה.

  עכשיו, לא נכנסתי לעומק הקונספט של המכשיר, אבל
  דבר אחד מהותי נראה לי חסר במשוואה –

  רוסי הראה שיש שימוש בגז מימני שנכנס למערכת.

  כמה אנרגיה דרושה על מנת לייצר את הגז הזה?
  מדובר באלקטרוליזה של מים, תהליך יקר במונחים
  אנרגטיים.

  גם אם הוספת המרכיב המימני למשוואה משאירה אותנו עם תוצאה
  חיובית ומוצלחת, חורה לי שאין התייחסות למרכיב זה.

  אם זו לא מתיחה, אז לפנינו פריצת דרך שתאתגר כמה
  מוסכמות וותיקות למדי.

  • שלום ירון.
   אני בטוח שיש התייחסות ל"עלות" המימן.

   אל תשכח שבאחד הניסויים השתתפו פיזיקאים ומדענים רציניים
   שבאו לבחון את המכשיר.

   אם תחפש התייחסות למימן בתהליך, אני בטוח שתמצא תשובה.

 • בן

  נו מה קורה עם כל העניין הזה, יש חדש ?

  הגב לבן
 • שלום לכל דיכפין.
  אל מול עיניינו "מכונת הנצח" הקלסית, או בהגה לועזי perpetuum mobile.

  עד לעצם היום הזה קמו מאות "ממציאים" של מכונות כאלו ואחרות. לחלקם הייתה אצטלה "אקדמית" ולאחרים "הנדסית".
  במקרה זה יש לנו "יזם", שיש לו "חבר" מדען, שהינו "פרופסור – חבר" באוניברסיטת בולוניה, שמשום מה אין בוויקי שום קישורים לעבודות שהוא כתב או הוביל (דבר מאוד מוזר היום בפיזיקה, שהיא למעשה הממציאה של האינטרנט, ידיעתכם). הבעיה היא שלכל ההמצאות האלה היה יום הדין, שבו עיניים מספיק בוחנות גילו את התרמית (לא את החרק, ולא משהו שקשור לחום).
  ואז עקבות הממציא היו נעלמות.
  לפעמים הוא אפילו הצליח למשוך את הדיכפין בזנב ובאף למשך כל ימי חייו.
  יש חוק מאוד פשוט: מכונה מבודדת אנרגתית לא יכולה לייצר יותר אנרגיה מאשר מכניסים בה.
  יתרה מזאת לכל המרת אנרגיה קיים תשלום של בזבוזים נלווים שמורידים את הגובה של האנרגיה המנוצלת.

  תחנת כוח יכולה לייצר יותר אנרגיה מאשר השקיעו בבנייתה, אבל לא בה (ליצירת האנרגיה). זה כולל גם תחנות כוח גרעיוניות: תהליך ההיתוך בהן לא לגמרי מבוקר, וכדי לעשותו ליותר בטוח מבצעים אותו במנות קטנות.

  בסופו של דבר, כל מערכת הנוגדת את חוקי התרמודינמיקה פשוט אינה אפשרית. במקרה כאן יש לנו סתירה לחוק הראשון: כי האנרגיה שמופקת לכאורה יותר גבוהה מהאנרגיה המושקעת.
  אני יכול למצוא המון סיבות לכך, למשל אבקת הפלא מכילה חומר רב-אנרגתי כל שהו (משהו שבין דלק וחומר נפץ)
  אם היה לי כוח, היה אפשר לפי כמויות האבקה לבצע ניתוח לאחור ולשער מה המרכיב העיקרי שלה :), ובטוח היינו מגיעים למשהו דליק ופציץ.

  לכל התמימים הייתי ממליץ להתחיל להקשיב לתכנים ספקניים.
  כמו כן, בארץ יש בחור שאפילו כתב ספר נחמד בתחום "פרפטום מובילה: על פיזיקה, מכונות נצח, שרלטנים, מדע ומה שביניהם" מאת רן לוי.

  שיהיה לכם חיים מאושרים 🙂
  תחי מדינת ישראל המשכילה.

  • רון

   מק,
   לא היינו מפרסמים אם המדענים הבכירים משבדיה שבאו אישית לבדוק לא היו טוענים שכן יש כאן ראקציה גרעינית כל שהיא ו*לא* ראקציה כימית
   וחתן פרס נובל לפיסיקה ג'וזפסון גם תומך בגילוי זה.

   הגב לרון
 • הי,

  אני באופן אישי ועל סמך כל מה שידוע לי,
  לא רואה שזה אפשרי לבצע היתוך גרעיני בטמפרטורת
  חדר או קרוב לזה.

  ריאקצית ההיתוך האפקטיבית מתרחשת תחת לחצים
  אדירים, על חומר במצב פלסמה, ובטמפרטורה שנעה
  בין מיליוני מעלות צלזיוס לפי 1000 יותר.

  יש סיבה לכך שאטומים לא פשוט חוברים זה לזה בספונטניות
  בעולמנו – אם כך היה הדבר, היינו חיים בעולם שונה לחלוטין.

  אטומים דוחים זה את זה, ולכן הצורך בתנאים קיצוניים לגבור על כוחות הדחייה ביניהם.

  עכשיו, מעבר לזה אני רוצה לומר כאן משהו על הבחירות שאתה עושה באתר בנושאי אנרגיה –

  אני מכיר את דעתך, שהיא דעת רבים על קונספירציה
  להסתרת אנרגיות ירוקות בגלל הכוח של חברות הנפט וכו'.
  במקרים מסוימים, אני משוכנע שזה המקרה – מי הרג את המכונית החשמלית לדוגמא.

  אבל כמי שמריץ אתר על אמיתות חבויות ואלטרנטיביות,
  נראה לי שאתה יכול וצריך לתת במה גם לאמיתות אחרות.

  גם אם דעתך שונה, וזה לגיטימי.

  אני עוקב כבר שש שנים אחרי מה שקורה בנושא ה- Peak Oil.
  גם אני טרחתי לקרוא וללמוד כל קונספירציה שאי פעם נהגתה – מהסבירות יותר (קנדי, 911) ועד הסבירות פחות (לטאות).

  שיא תפוקת הנפט הוא לא קונספירציה – אלא מציאות גיאולוגית ברורה, שרק הכחשה קולקטיבית יכולה להסביר את העדרו מהדיון הציבורי. העובדות היו ברורות כשהתחלתי ללמוד את הנושא ב-2005, והן ברורות הרבה יותר היום.

  ההשלכות של ירידה בזמינות האנרגיה הפוסילית כבר מורגשות – למעשה אנחנו מתקרבים כבר לגל השני של ה boom&bust אחרי 2008, כשאנרגיה יקרה מרחפת מעל לכל הג'יבריש הפיננסי על נגזרות ואשראי זול.

  בקיצור, אני יוצא כאן בקריאה אליך, ניב, לבדוק היטב את הנושא הזה שאתה בטח מודע אליו, ולהשתמש באתר אמת אחרת, שצבר חשיפה משמעותית, להבאתו לסדר היום של (לפחות) קוראי האתר הנאמנים.

  ירון

  • שלום ירון.
   בעניין היתוך קר, ייתכן שאתה צודק אך ייתכן שלא.

   אני תמיד רואה לנגד עיניי את חסידיי התיאוריה שהעולם שטוח או שסיגריית מועילות לבריאות
   כשאני מתחיל לחשוב שמשהו לא אפשרי או אפשרי…

   השאר מקום למסתורין וללא ידוע.

   בעניין השני, מאחר וזמני מוגבל ונראה שאתה מכיר את עניין הפיק אויל,
   מדוע שלא תכתוב מאמר בנושא?

   אני מבטיח להעמיד לרשותך את האתר ולפרסם מאמר כזה, אם הוא יתבסס על ראיות וקישורים וייכתב בצורה טובה.

   בברכה,

 • ישי אברמס

  לכל הקשקשנים שכותבים על peretuo mobile

  כפי שמבין כל מי שקורא את המאמר
  מדובר בו על צורה של היתוך גרעיני,
  כלומר המרה חלקית של חומר לאנרגיה.
  אילו ניתן היה לבצע המרה מלאה של חומר לאנרגיה
  כמות האנרגיה שהיתה משתחררת מדגימה זעירה של חומר – היתה אדירה,
  לפי E=MCבריבוע
  השאלה כאן היא האם היתוך גרעיני בתנאים המתוארים הוא אפשרי
  לא אם יש כאן ייצור של אנרגיה "מכלום".

  תפסיקו להיתטפש
  תודה

  הגב לישי אברמס
 • יאללה מגניב!
  איפה קונים?
  תזמין לי 10 חתיכות בבקשה!!!

 • גלעד

  נו, מה הולך עם זה? אם נתגלתה תרמית, נראה לי שמן ההגינות לספר על זה. אם לא – בוודאי ובוודאי שראוי לעדכן.

  הגב לגלעד
 • 007

  אנדריאה רוסי מצא פשוט תגובה כימית עם הפקת חום אחרי הזרמת זרם המימן והניקל עולים כסף וכמויות המימן יהיו ידועות

  הגב ל007
 • משה

  שלום
  יש פה מאמר על אנדראה רוסי:
  http://science4anybody.blogspo...../07/1.html

  הגב למשה
 • ב"ה
  כתבה מענינת וחשובה
  ייתכן ותפיסת העולם שלנו מצומצמת. מחנכים אותנו לבדוק כל דבר בספקנות יתר.כל דבר שצץ מחוץ לתחום הנתונים הקיימים אצלנו נתפס כבלתי אפשרי. או כבלתי קיים . כך אנחנו רגילים להגן על מה שכבר השגנו. כך בעלי ההון מגנים על ההשקעות שלהם והרווחים שלהם. האדם הוא אגואיסט בטבעו ומסוגר בד' אמותיו. כל דבר שעלול לסכן את יציבות חייו מהווה סכנה ואינו רלוונתי לבדיקה עמוקה. בתחום זה רוב בני האדם יתנהגו כבני יענה. או יתרחקו מהנתון החדש שעומד לפניהם.
  פתיחות היא בעיה הקיימת אצל כולנו בצורה כזו או אחרת.
  וגם אצל המדענים ובמיוחד אצל כאלו שלמדו בקו מסוים שנים רבות ואף השקיעו את רוב שנות חייהם בקו מחקר מסוים.
  פתאום מופיע איזה מישהו מוכר או פחות מוכר ואומר "היי תראו גיליתי משהו שעוד לא חשבתם עליו ולא רק זה הוא סותר את קו החשיבה שלכם"
  תארו לכם את התגובה ובכן לצערי נתקלתי בכמה תגובות כאן בכתבה המראים על חוסר פתיחות.
  לפחות יכולים להגיד בפשטות הכתבה מקיפה (כולל הקישורים) מענינת נמתין ונראה לאן זה מוביל.
  בעולם בו יש כל כך הרבה סיבות לעכב את המחקר הזה צריך להמתין בסובלנות. ולחכות לבאות
  ואם זה נכון ואכן יש כזו אנרגיה צריך לעורר את כל האנושות שזה יהיה זול ומתאים לכל נפש כפי ערכו האמיתי של המוצר

 • משה

  שלום
  יש ערך בויקיפדיה של אנדראה רוסי:
  http://he.wikipedia.org/wiki/%.....7%A1%D7%99

  הגב למשה
הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל»

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
 • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית