מי האויב האמיתי? דרוש כיוון למחאת האוהלים

 • מאת חושב חופשי | 25 ביולי 2011
 • 2,620 צפיות | 15 תגובות
עודכן לאחרונה: 25 ביולי 2011

הציבור מתחיל לצאת לרחובות.
קודם היתה כיכר תחריר.
ואז הגיע הקוטג'.

ועכשיו מחאת הדיור.
התקשורת כמובן חוגגת.
YNET ודומיו רוצים כותרות והסטת הדיון החשוב שוב למחוזות של הפרד ומשול קלאסי, הפעם מחאת הדיור תפנה את זעמה לעבר החרדים, כאילו הם אלו שמצמידים לך אקדח לרקה ומבקשים את הכסף על כל צעד ושעל.

אתם מפנים את הכעס שלכם למקום הלא נכון, הממשל הוא זה שאחראי למצב, החרדים אולי מנצלים את המצב להישרדות אך אין זה דבר פסול, בטח לא דבר שפוט, כשהמלחמה היא על מתן קורת גג למשפחתך.
התשקורת תעשה מה שמשלמים לה לעשות והיא תסלף ותגזים כדי לדווח על האג'נדה "הנכונה" ולאן הרוח צריכה לנשוב, אל תיפלו בפח ושוב תסיטו את הדיון הענייני למחוזות של מלחמה בקבוצות מסוימות.

העדר בנוי מכבשים רבים ושונים אך הוא יוכל להתנגד לרועהו רק אם יתאחד עם שאר הכבשים בדבר אחד חשוב: מיהו האויב האמיתי.
מחאת הדיור
זו הבעיה הגדולה גם של יושבי האוהלים של ימינו, המסקנה שלהם לגבי מי האחראי למצב שגויה מיסודה. הם מבקשים את עזרת הממשלה בהוצאת מצוקת הדיור מהבוץ, אבל הממשלה היא זו שחרתה על דיגלה "הפרטה בכל מחיר" והיא זו שרוששה את האזרחים לפת לחם, בטח ובטח לקורת גג. מישהו חשב לבקש שגם את המשכורות (לפחות במגזר הציבורי, עליו אחראית הממשלה) יצמידו למדד? מדוע להצמיד רק את ההוצאות למדד, מה על ההכנסות?

אנשי האוהלים החדשים לא תוקפים את הבעיה, הם מנסים להילחם בסימפטום, הם שמים פלסטר על שבר וזה יגרום לבעיה גדולה יותר בהמשך הדרך, כשהרוחות ירגעו והאנשים יתחילו לאט לאט להבין ששוב רימו אותם והם אכלו את הבלוף.

הסתמכות על הממשלה שתפתור בעיה שהיא חפצה בה לא יוביל לשום מקום טוב, הבעיה היא שאנשים עדיין רואים בפוליטקאים ובשליחיהם\מנהליהם בתשקורת את המבוגר האחראי, הם לא מבינים שהמבוגר הזה עושה לביתו ושודד את לחם חוקם בכל יום ויום.

ההפרדה המתודית שעושים בתשקורת בין מאבקים היא בדיוק ההפרד ומשול שמשאיר אותם על כיסאותיהם עם כוח גדול.

מאבק הקוטג', מאבק המתמחים, מאבק הסטודנטים, מאבק הדיור, מאבק מחירי המים, מאבק מחירי הדלק, מאבק המורים, מאבק ערי הפיתוח, כולם צריכים להיות מופנים כלפי אותו אויב, לכולם אחראית מדיניות של הנהגה כושלת ומנותקת, לכולם אחראים אליטיסטים שמשרתים את אדוניהם במקום את ריבוניהם.

הדרישה צריכה להיות התפקטרותה של הממשלה בתור שלב ראשון והעמדתם לדין של הפושעים החברים בה, באשמת טרור נגד אוכלוסיה אזרחית, האוכלוסיה שהייתה בעבר הריבון שלה.
באשמת מרד, מרד בבעלים של הארץ הזו.
באשמת שוחד ושוד של כל תושבי האיזור הנהדר הזה.

אם לא זו תהיה הדרישה אלא הקמת עוד ועדת כיסתוח לענייני מחיר הדיור אז כישלוננו בניצחוננו, אז ידעו הרעים כי ידם על העליונה והציבור נותן אמון במערכת שעושקת אותם על בסיס קבוע, שהריבונים ויתרו על ריבונותם, שהאזרחים ימשיכו להטיל בקלפי את שמו של הדיקטטור הבא שיומלך עליהם.

זו אינה מחאה מוצדקת אם היא תוביל לכישלון בטוח.
הסיכוי היחיד הוא לשנות את כיוון המחאה בכך שהמטרות יהיו ברורות וחדות ולא יתקבל שום דבר פחות מכך.

אם לא תהיה מטרה משותפת של כל חלקי הציבור נגד המעביד, העבד ישאר עבד שרק נובח אך לעולם לא נושך.

להאשים את תנובה בקרטליזם כשהממשלה אפילו לא מייצרת שום חלק בתהליך אך גובה כסף על היותה זו עם האקדח זה פשוט עיוות מכוון של המציאות. להאשים את חברות הסלולר בקרטליזם כשהמדינה היא זו שהפריטה את השוק וויתרה על בזק כאמצעי לתקשורת הכי זול בעולם זו צביעות ושקר גס.
גם הולכת מאבק הדיור לכיוון של דתיים\חילוניים או מתנחלים\תל אביבים נועד רק כדי לא להגיע לפתרון ולתקוע שוב את הדיון במחוזות ללא מוצא, אסור לשתף פעולה עם ההסטה המכוונת וצריך להישאר ענייניים אחרת לא נהיה רלוונטים, ובטח שלא נביא שינוי.

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
http://www.emetaheret.org.il/?p=8124
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל!»

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד.אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם.בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר,התייעצו עם רופא מוסמך.כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים.זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

15 תגובות »

 • אורי ירון

  "חושב חופשי".
  צודק ב – 100% .
  גם מארגני ההפגנה לפחות בתחילתה הם מארגני מהפכות מקצוענים. שמטרתם שונה מהמטרה שאמורה להנחות את כולנו טובת אזרחי המדינה.
  יש איזו גישה בעדר שהשלטון הוא ישות נפרדת שצריך לבקש ממנה טובות. שכחנו את סדר הדברים. הם אמורים לעבוד אצלנו.
  לגבי "בועת הנדל"ן" .
  הבועה שהיא בועה פיננסית ולא הנדסית עומדת לפני פיצוץ. למי שרוצה לראות איך זה נראה שיקרא מה מנסה "דלק נדל"ן " לעשות בימים אלה.
  היא צריכה למחזר כ – 2 מיליארד ש"ח . הקופה ריקה ויש לה שתי ברירות, או לנסות להציע מריחת זמן לקוות לטוב ובדרך "לספר" את קופות הפנסיה של כולנו. או להכריז על פשיטת רגל.
  בכל מקרה הגורם העיקרי והמכריע בניפוח הבועה הייתה הריבית.
  פרסמתי על כך מאמר באתר "הבועה" בסוף 2010 .
  http://buat-nadlan.blogspot.com/2010/12/2010.html
  המצב הגיע למיצוי . אין אפשרות לקחת הלוואות מטורפות של יותר ממיליון ש"ח למשפחה. ברז הכסף הזול נסגר עם עליית הריבית.
  ויש הטבות לממהרים למכור את נכסי "הפק"מ נדל"ן " שקנו בשנתיים האחרונות.
  יש עצירה מוחלטת בעסקאות והספינה עברה כבר חצי סיבוב והיא בדרך לצניחת מחירים.
  יש בכך שתי בעיות.
  1. בשיטה כלכלית מבוססת חוב. כמות הכסף היא ככמות החוב. אם כמות האשראי יורדת כך גם כמות הכסף והמשק יכנס למיתון.
  2. קבלנים שקנו קרקעות במחירים מטורפים של עד 700K ליח' דיור בכפר סבא יפשטו רגל . קבלן שפושט רגל יכניס את המערכת הפיננסית לבעיה או כפי שאמר הנגיד "הגאון" במפורש לגבי לוקחי המשכנתאות, " אם 0.5% מהלווים יכנסו לחדלות פירעון המערכת הבנקאית תיכנס להפסדים . מכאן ועד קריסת מערכות הדרך תהיה קצרה מתמיד.

  ולכן הפנייה לביבי מיותרת ולא תעזור.
  הוא לא מתכוון באמת לגרום לירידת מחירים ביוזמתו. אני די בטוח שהוא מבין שהפור נפל ותחת המשמרת שלו יכולה להיות אחת הקריסות המרשימות בהיסטוריה של המדינה אם לא הא….

  הגב לאורי ירון
  • אלדד

   אבל אם הוא לא יעלה את הריבית אז המחירים לא יקרסו.

   הגב לאלדד
  • Rodi

   לאורי ירון –
   תיארת יפה מה שאני רואה כבר זמן רב. ישנם תהליכים טבעיים שצפויים היו להוביל לתחילתה של קריסה כבר ברבעון הבא עם העלאת הריבית. בלי שום מחאה או רפורמה, כוחות השוק אמורים לעשות את שלהם, פשוט כי אנשים כבר לא יכולים לרכוש דירות והשוק מגיע לקיפאון (יש עוד סיבות מן הסתם, זה מורכב).

   מכיוון שאני רואה את הדברים כך, מחאת האוהלים שהחלה נראתה לי מוזרה בהתחלה, ואחרי זה מעט חשודה. היא צצה משום מקום, לא הצלחתי לפרש אותה… הסבירו לי שהיא תניע יותר מהר את התהליכים שאני רואה, את התפוצצות הבועה.

   אבל זהו מאבק ממומן, לא תנועה עממית (ע"ע הקרן החדשה לישראל). הרי כל אותם הצעירים באוהלים לא עזבו את הדירות השכורות, הם עדיין משלמים שכירות (אם מחר נגמרת המחאה, צריך לחזור לאנשהו). מחאה אמיתית היא: אם כל אותם הצעירים היו חוזרים הביתה. אז, במצב כזה, הם היו מפילים את השוק.

   החשש שלי הוא שדווקא רפורמה שתישלף מהמותן תגזור קופון נוסף על חשבון הכסף הציבורי.

   הרי ידוע, שכדי להביא לנו "פתרון" צריכים קודם ליצור לנו את ה"בעיה". הפתרון המדובר שהולך ותופס תאוצה הוא בנייה ציבורית – הזרמת כספים מן הממשלה לצורך יצירת היצע דירות זולות ומהר. זהו אינו פתרון רע בבסיסו, אך יש לשים לב מה קורה, כל אותם תאגידי הנדל"ן והקבלנים הגדולים שהיו אמורים לקרוס במפולת גדולה בגלל התנהלות כושלת ומושחתת יקבלו פתאום כסף מהמדינה כדי לבצע את הרפורמה הזאת, כך שפעם אחת שדדו אותנו כשיצרו את הבעיה ופעם שנייה כשיהיו קבלני הביצוע של הבנייה הציבורית תוך שהם מצילים את עצמם מקריסה.

   זו הפרשנות שלי כרגע, למרות שאף פעם אי אפשר לחבר את הנקודות במבט לפנים, אפשר רק במבט לאחור….

   הגב לRodi
 • יהונתן

  מעולה חושב חופשי!
  כמו שגם אמרתי בפורום, הפרוטקשן המגובה באלימות הוא שהפך את המחייה לשרידה, אם אנשים לא יבינו זאת, זה יגמר בבכי (יותר גדול). המחאה שהם קוראים לה "מחאת הדיור" צריכה הייתה להיקרא "מחאת המיסוי" אולי, או "מחאת האקדח". כי זה לא רק הדיור, זה מחירי המזון הדלק המים ובקרב חברים, גם החשמל…

  הגב ליהונתן
  • מה זה משנה איך קוראים למחאה :
   כל אחד שימחה על מה שמפריע לו :

   "אמת אחרת" הפרויקט הזה :יכול להיות הפלטפורמה למאבק הזה :
   יש כאן מידע שיגרום לאנשים להתפוצץ באמת !!!

   רק תביאו אותם לכאן : !!!

 • נדב

  מסכים עם יהונתן. הפיתרון לאגור ולאסוף כמות נכבדה של אנשים שבבת אחת יפסיקו לשלם ויכריזו שלא ישלמו עד שיוסר נטל המיסים על הדלק, מים, מזון. שכן שלי עובד ב"מקורות" אומר שלאחר כל העבודה הקשה שלהם (שאיבת וטיהור מים ועוד) הם מקבלים 2.5 שקל לקוב. הוא אומר שזו רמייה שאנו משלמים 12 שקל לקוב לתאגידי המים המושחתים מיסודם. וזו רק דוגמא אחת.
  יש איזה פעיל בפייסבוק (ג'קי אדרי) נראה רציני.

  הגב לנדב
 • חן

  בוקר טוב!!

  כל הכבוד אנשים,
  כרגע אני לא גר בארץ אבל הייתי תושב תל אביב ואזרח במדינה הזאת.
  אני שמח על ההתעוררות הגדולה הזאת.
  אתם צודקים שאתם אומרים שהאויב האמיתי הוא הממשלה הזאת.
  ואולי בכלל כל צורת שלטון אחרת זה דבר מעוות לחלוטין.. אבל אולי עוד מוקדם מידי להגיע לחופש מוחלט בעולם הזה.
  לפחות להפעם אני מקווה שלא תוותרו ותלחמו עד הסוף.

  אם תוכלו להעלות תמונות איכשהו זה יהיה טוב!

  הגב לחן
 • אורי ירון

  רודי.
  אכן זו בהחלט אפשרות סבירה מאד . הרצון להמשיך את תנופת הבנייה אם לא ע"י העמסת חובות על האזרחים באמצעות משכנתאות אז באמצעות העמסת חובות על האזרחים באמצעות תקציב המדינה. בכך יושגו שתי מטרות, האחת מניעת הקריסה של הקבלנים ושנייה המשך הזרמת הכספים למשק באמצעות הנדל"ן.
  יש רק בעיה אחת אם התרחיש הזה והיא שהיא נוגדת לחלוטין את תפיסת העולם של אסכולת שיקאגו והגלובליסטים שדוגלת באי התערבות ממשלתית.
  ואולם במחשבה שלישית היא גם דוגלת בהפרטת השרות הציבורי לטובת עשירי הארץ ואם למשל יעבירו החלטה של בנייה להשכרה בכמויות גדולות, מי שיקפוץ על המציאה הם אותם אוליגרכים שעכשיו ישלטו גם על מקום המגורים של משכירי הדירות.

  הגב לאורי ירון
 • עובד

  לדעתי לא היתה כוונה רעה לפגוע בעם, והראיה לכך היא שהכלכלה הישאלית ביחס לעולם טובה, אלה שהממשלה הנוכחית והממשלות שהיו לפניה לא ירדו לעם, ולא הבינו את המצוקה נכון, ישנה נקודה שעד לשם אפר להגיע, הכוונה להטיל מיסים, ארנונה, קנסות וכו', והעם יכול לשאת, אבל ישנה נקודת שבירה, שגורמת להתפרצות הזעם. "הקש ששבר את גב הגמל" הממשלה ובראשה שרי האוצר, חשבו והגיעו למסכנה כי כאשר מעוניינים להגדיל את התקציב, מטילים מס או מגדילים את המס, החברות הגדולות קבעו מחירים חדשים,הבנקים מטילים חיובים חדשים. והעם ספג גם את המיסים וגם את המחירים, הממשלה שיש לה את הכוח מוציאה מיסים והעם משלם, המחירים עולים והעם משלם, מי נשאר פגוע, התשובה העם, אבל לכל לחץ יש פעולת ראקציה, העם פשוט לא יכול לסבול, העצמאים פושטים רגל, השכירים בקושי יכולים לחיות,
  לא לטפל בשיניים, ולא לקנות מאכל שפעם היינו קונים, אבל את המיסים אנחנו חייבים לשלם, אם לא לכלא,
  אני לא חושב שאם נחליף ממשלה או את נציגנו בכנסת, ישתנו דברים, אבל אני מאמין, שאם המנהיגים שמנהגים כרגע את כל המהלך הנוכחי לא יהיו משוחדים, וימשיכו את המאבק, בשיחות ובלחץ מתון, אנחנו נגיע לנקודה חדשה שבה ראשי העם יבינו את המצוקה, ואת הסכנה הקיומית שבה, ויחד ישפרו את המצב. וכל זאת למרות המצב הבטחוני, והקיומי שלנו, (אם יש תקציב לבנות לממשלה ולחבריה מקלט אטומי הגדול והטוב ביותר במזרח התיכון, וכל זאת מתקצבי משלם המיסים, אז בבקשה תדאגו גם למסכנים שהם העם שלכם.

  הגב לעובד
  • ההה

   למה אני צריך שירחמו עליי? מסכנים?
   המסכנים היחידים הם נציגי הציבור שחושבים רק על התחת שלהם

   הגב לההה
 • ארנאלדו

  בלי שינוי שיטת הכלכלה הקיימת ובלי אצבע מהפכנית כלפי הטייקונים היושבים בבנקים – לא תהיה הפיכה אמיתית. לאורך ההיסטוריה נערכו הרבה הפיכות ממשל, גם הן לא הביאו לתועלת ממשית כל עוד השיטה הכלכלית שנמצאת ומניעה ודוחפת ושולטת בשיטת הממשל לא משתנה. השיטה הכלכלית של היום מבוססת על כך שתמיד יהיו עניים בחובות כדי שתמיד יהיו עשירים, היא לא מאפשרת שיוויון אמיתי. העניים ילכו ויתגברו כדי שתמיד לעשירים יהיה יותר. העשירים האמיתיים הם לא ממעמד ביניים מסויים שהרוויח את כספו ביושר. בכל פעם שבו אנו משתמשים בכסף של היום, אנו תומכים במערכת הקיימת. צריך לעודד סחר חליפין ולחשוב על חלופה לשיטה הכלכלית המוניטרית העכשווית.

  הגב לארנאלדו
 • מק

  שיטת המיסוי הנוכחית מטילה את כל העומס על מעמד הביניים. המאיון והאלפיון העליון נהנים ממיסוי מופחת, גם בגלל תקרת המס המשולמת לביטוח לאומי למשל, וגם בגלל המיסוי המופחת לחברות בע"מ, שמאפשר לבעלי החברות לשלם עד 24% בלבד, ולהתנער מתשלום ביטוח לאומי ומס בריאות, שמוטל על שאר האזרחים הרגילים. אם ביבי יוריד את המס על החברות אפילו יותר, המצב יהיה אפילו יותר אבסורדי.
  הכיוון צריך להיות לדעתי שינוי בשיטת המיסוי, כך שייגבה באחוזים ובפועל מס גבוה יותר מהעשירים מאוד. שהתרומה שלהם לסל הציבורי תהיה רבה יותר משל מעמד הביניים. הלא הם הנהנים העיקריים.
  כמובן שצריך יהיה שמי שייצג את הציבור במשא ומתן הזה עם הממשלה יהיה אדם שגם מבין היטב בעיניינים הכספיים וגם אינו ממומן בעצמו ע"י כל הקרנות של עשירי העולם… זה בד"כ לא קורה לצערי, הם מצליחים להשחיל את האנשים שלהם לכל פינה טובה.
  ועם זאת, לאמת ולטוב יש כח, צריך להאמין.

  הגב למק
 • שבתאי

  שלום לכולם

  בקישור הבא סרטון מעניין מאד ואולי אפילו כדאי לשים אותו כידיעה נפרדת באתר, להחלטתך ניב

  http://www.youtube.com/watch?v.....r_embedded

  בסרטון: אסור לגדל ירקות בגינה ,

  הגב לשבתאי
 • באבא (לא מאתנן קרן חדש"ה)

  מי האוייב האמיתי??
  למה ומי האחראי והמממן של כל האוהלים הזהים בצורתם ובצבעם ??? זאת השאלה המתבקשת.
  למה, למי זכויות יוצרים ומי הנופח בכל בועות המחאה (הצודקת לכשעצמה) חדשות לבקרים? זאת השאלה המתבקשת.
  למה ועבור מי משחקת בדיוק שעה זו (של טרום ספטמבר השחור2) – זו השאלה בה"א הידיעה שאתר המתיימר לאמת אחרת חייב לשאול ולענות,כיזה האוייב האמיתי!!!
  חייבים להתעורר מהתפל ולפנות לעיסוק בעיקר כי השעון מתקתק
  (הפולשתינים לא מתעסקים בזוטות) והפצצה באופק !

  הגב לבאבא (לא מאתנן קרן חדש"ה)
 • שולמית

  במדינה דמוקרטית יש חלוקת עבודה- העם דורש את המקסימום
  ההכרחי לדעתו והממשלה נותנת את המקסימום האפשרי. הבעיה
  שעד כה העם קבל שמה שמגיע לו זה פחות מהמינימום ההכרחי.
  והממשלה בעקביות לקחה יותר ויותר… ונתנה פחות ופחות .
  עכשיו צריך להוכיח את המובן מאילו…
  תודה לאל שהאנשים הצעירים מתחילים לדבר בשפה חדשה ברורה לא מתלהמת אבל עיקבית ועיקשת. הם רק צריכים להעלות את הבעיות זה תפקידם והממשלה צריכה להתעורר לפקוח עינים
  ולהבין שהשאננות והאמונה שלנצח יהיה הציבור "ילד טוב"
  יתן "הכל " ולא יקבל כלום,זה מצב שעבר זמנו.השיטות של הפרד ומשול,וניגוח קבוצה אחת באחרת זמנה עבר .גם השאלה מי ממן , למה ממן, מה כוונת המשורר…גם היה לגמרי לא רלונטית. רוצים שקיפות, רוצים אמת, רוצים הסברים אינטלגנטים,רוצים לראות ש..כ..ו..ל..ם נושאים בנטל
  שנבחרי העם לא גרים בדירות פאר וחיים על חשבון הציבור
  מה לא ברור כאן? מה משתמע לשתי פנים? מה מסובך?
  איך זה שגם החלטות וחוקים טובים שמתקבלים אינם מתבצעים?איך זה שאזרח ישראלי העובד בחברת כוח אדם אין לו שום תנאים סוצאליים. איך זה שאזרח ישראלי לא יכול להתחתן בנשואים אזרחיים ?….נמאס לשמוע שזו "השיטה"
  הקדושה בישראל פשוט נמאס אתם פוחדים שהטיקונים יברחו מהארץ? אתם לא רואים שעשרות אלפי ישראלים משכלים חרוצים , ציוניים, עוזבים כי פשוט נמאס להם נמאס מה לא ברור כאן?

  הגב לשולמית
הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל»

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
 • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית