ראשי » בריאות » אתם כאן

המאבק בהפלרה עולה הילוך – הצבעה בכנסת בקרוב

 • מאת מנהל הפרויקט | 22 ביוני 2011
 • 2,331 צפיות | 7 תגובות
עודכן לאחרונה: 8 באפריל 2012

אני שמח לבשר לכם שהצעת התיקון לחוק אותה יזם סגן יו"ר הכנסת מגלי והבה הונחה על שולחנה של הכנסת היום, 22 ביוני, 2011.

להצעה הצטרפו וחתמו 57 חברי כנסת המייצגים מפלגות שונות, מהקואליציה ומהאופוזיציה.
כל חברי הכנסת התומכים מחוייבים להצביע בעד הצעת החוק כאשר תובא להצבעה בכנסת.
להצעה ידועים היום שמונה מתנגדים.

תודה לחברי הכנסת שהצטרפו להצעת החוק:
אילן גילאון, עתניאל שנלר, עמיר פרץ, מאיר שטרית, גאלב מג'אדלה, נחמן שי, אורי מקלב, אברהים צרצור, איתן כבל, מסעוד גנאים, שלמה מולה, דורון אביטל, מרינה סולודקין, יעקב אדרי, אריה ביבי, נינו אבסדזה, יואל חסון, יוחנן פלסנר, יצחק וקנין, עינת וילף, ציון פיניאן, זאב בילסקי, אבי דיכטר, ניצן הורוביץ, דניאל בן סימון, רונית תירוש, שי חרמש, סעיד נפעא, אברהם מיכאלי, מיכאל בן ארי, יריב לוין, יעקב כץ, ניסים זאב, חנא סוויד, חיים אמסלם, דב חנין, רוברט טיבייב, זאב אלקין, רוברט אילטוב, ליה שמטוב, משה מוץ מטלון, זהבה גילאון, דוד רותם, ישראל אייכלר, אנסטסיה מיכאלי, גדעון עזרא, ישראל חסון, אורלי לוי אבקסיס, אמנון כהן, דוד אזולאי, ציפי חוטבלי, דני דנון, פניה קירשנבאום, רוחמה אברהם-בלילה, חמד עמאר, יוליה שמלוב ברקוביץ'
סה"כ תומכים: 57 חברי כנסת

חברי כנסת המתנגדים להצעת החוק:
זבולון אורלב, אחמד טיבי, אריה אלדד, אורי אריאל, אורי אורבך, משה גפני, עפו אגבריה, רחל אדטו
סה"כ מתנגדים: 8 חברי כנסת

ההצעה אמורה להגיע להצבעה טרומית, החשובה ביותר, בעוד כשלושה חודשים. נעשה ניסיון לקבל פטור מחובת הנחה (45 יום) באופן שיאפשר להצביע על ההצעה לפני הפגרה בעוד כחודש (מגלי והבה, בהיותו סגן יו"ר הכנסת, יקדם מהלך זה בישיבת נשיאות הכנסת אשר תדון ותאשר הצעת חוק זה ביום שני).

את המידע קיבלנו מהעוזרת הפרלמנטרית של ח"כ והבה בנוסח הבא:

אזרחי מדינת ישראל היקרים,
שמחנו לראות את היענותכם והירתמותכם לחיזוק התמיכה בהצעת החוק שיזם סגן יו"ר הכנסת ח"כ מגלי והבה לביטול הפלרת מי השתייה.

מצ"ב הצעת החוק, עליה חתומים 57 ח"כים מכל סיעות הבית. על פי ההצעה, תיאסר הוספה מלאכותית של פסולת תעשייתית בדמות פלואוריד וחומצה פלואורוצורית ומלחיה למי השתייה שלנו.

ההצעה הוגשה היום למזכירות הכנסת וצפויה לקבל פטור מחובת הנחה על שולחן הכנסת. המשמעות היא שהיא תעלה לוועדת שרים לענייני חקיקה בשבועות הקרובים, עוד לפני הפגרה הקרובה.

ח"כ מגלי והבה מודה לכם מאוד על תרומתכם להצלחת הנושא.
נשמח לעמוד איתכם בקשר ולעדכנכם בהתפתחויות הקרובות.

המהלך הנוכחי לביטול חובת ההפלרה במדינת ישראל הינו החשוב ובעל הסיכויים הרבים ביותר להצליח מאז ומעולם.
עכשיו זה הזמן לעשות מאמץ ולשלוח פקסים שתומכים ומודים לחברי הכנסת שתמכו בהצעה,
ופקסים שדורשים מחברי הכנסת המתנגדים לשוב ולבדוק את העובדות ולהבהיר להם שאי תמיכה בחוק משמעותה המשך השיעבוד של אזרחי ישראל לקבלת תרופה בכפיה ושח"כ המתנגד לחוק לא יזכה לתמיכתכם בבחירות הבאות.

להלן הקישור לרשימת הטלפונים / פקסים / מיילים של חברי הכנסת

נקווה שהמהלך הזה ימצה עצמו עד תום.
כאשר תבוטל חובת ההפלרה, אנו נהיה איתכם שם כדי לחגוג!

מידע נוסף:
העצומה נגד הפלרה

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
http://www.emetaheret.org.il/?p=7895
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל!»

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד.אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם.בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר,התייעצו עם רופא מוסמך.כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים.זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

7 תגובות »

 • A&Y

  וואו!!!! כל הכבוד!

  הפקסים והאימיילים בדרך!!

  הגב לA&Y
 • ע

  יישר כח!!!

  הגב לע
 • freeThinker

  להלן נוסח הצעת החוק, כדאי לקרוא את דברי ההסבר, אני אישית לא חשבתי שדברים כל כך הגיוניים ישמעו מעל בימה זו, תודה לכל מי שלקח חלק במאבק עד כה.

  הצעת חוק לתיקון פקודת בריאות העם (תיקון – הגבלה בהכנסת חומרים למי השתייה), התשע"א-2011
  תיקון סעיף 52ב 1.בפקודת בריאות העם , בסעיף 52ב(א), בפסקה (1), בסופה יבוא:"ובלבד שמי השתייה לא יכילו פלואורידים או חומצה פלואורוצורית ומלחיה שהוספו למים באופן מלאכותי".

  דברי הסבר

  הפלרת המים בישראל החלה בשנת 1982. בשנת 2001 התקדמה מדיניות ההפלרה שלב נוסף, לאחר שמנכ"ל משרד הבריאות התקין תקנה המחייבת כל ישוב אשר מונה למעלה מ- 5,000 תושבים להוסיף את תרכיב הפלואוריד למי השתייה.
  מחקרים שבדקו את תהליך ההפלרה, מצעו כי בפועל, במקום פלואוריד, רוכש משרד הבריאות תוצר-לוואי של תעשיית הפוספטים, המכיל קוקטייל של חומרים כימיקאלים שמוגדרים כרעלים בחוק החומרים המסוכנים, התשנ"ג–1993, ובהם: חומצה פלואורוצורית (H2SiF6), תחמוצת זרחן (P2O5), ארסן (As), קדמיום (Cd), כספית (Hg), עופרת (Pb) ועוד. לטענת החוקרים, הימצאותם של כל החומרים הללו יחד, מגבירה את רעילותם של כל אחד מהם בנפרד. ההפלרה בארה"ב נעשית באותו האופן.

  משרד הבריאות טוען כי החומרים הללו מדוללים בתהליך הוספתם למים והופכים זניחים במים הזורמים בברזים (ראה ישיבת ועדת העבודה, הבריאות והרווחה מיום 30 במאי, 2011) וכי הוספת פלואוריד למי השתייה היא האמצעי היעיל, הבטוח והזול ביותר להפחתת עששת.

  לעומת עמדה זו, בחלק מהחוגים המדעיים והסביבתיים המקצועיים, בישראל ובעולם, יש התנגדות עזה להוספה מלאכותית של כימיקלים כגון פלואוריד למים. לטענת המתנגדים הוספת פלואוריד למים גורמת בעיות בריאותיות. ואכן, מחקרים נוספים שהתבצעו ברחבי העולם ובדקו את יעילות ובטיחות הפלואוריד, נמצא כי הפלואוריד במצבו הטבעי, המצוי בתרופות מסוימות ועשוי לתרום לירידה בעששת שיניים, משפיע במקביל על הגברת הסיכוי לחלות בפלואורוזיס (כתמים וריקועים על אמייל השיניים), שברים בעצמות, סרטן העצמות, ירידה בפעילות בלוטת התריס, מחלות כליות, בעיות פריון, ירידה ביכולות השכליות (מנת משכל IQ) ועוד.

  המצב הקיים מציב מספר בעיות מהותיות:
  ראשית, מדובר בהוספת חומצה רעילה לרשת המים תחת המינוח של "פלואוריד". ישנם מומחים המעריכים שגם שאריות חומרים רדיואקטיביים, שמקורם בפוספטים המשמשים בתעשייה המוכרת את תרכיב ההפלרה למשרד הבריאות, מגיעים לרשת המים.

  שנית, מעולם לא נבדקה נוכחות חומרים רעילים אלו ברשת המים, או בפתח יציאתם בברזי המים. בפועל, החומצה הפלואורוצורית מאכלת את ציוד ההובלה וכאשר היא באה במגע עם מערכות הובלת המים, מופרשת קורוזיה שמתמזגת עם מי השתייה הזורמים בברזים (ראה דבריו של משה אבנון, יועץ מים מטעם הרשויות המקומיות, בועדה הנ"ל).

  שלישית, בישראל מושבים כ 70% מהמים לחקלאות כמי קולין. מעולם לא נבדקה נוכחותם של חומרים רעילים אלו בתוצרת החקלאית.

  רביעית, נתונים רשמיים של ארגון הבריאות העולמי (WHO), המרכז לבקרת מחלות ומניעתן בארה"ב (CDC) מצביעים כי ירידה בעששת השיניים נרשמה במקביל במדינות מפלירות כמו גם במדינות שאינן מפלירות. דו"ח הלמ"ס משנת 2004 מציין שבישראל, שיעורי העששת בשיניים דווקא עלו יותר באזורים המפלירים בהשוואה לאזורים שאינם מפלירים.

  חמישית, קיימת התנגדות רחבה ביותר בקרב אלפי מדענים ורופאים להפלרת מי השתייה. גם בקרב הציבור הישראלי קיימת התנגדות גדולה מאד להפלרת מי השתייה במתכונתה הנוכחית. אלפי המתנגדים לתהליך ההפלרה טוענים כי למגזר מצומצם של רופאי שיניים אין זכות לקבוע מדיניות מחייבת שיש בה כדי להשפיע לרעה על הבריאות הכללית של הציבור. לדבריהם, הוספת פלואוריד למי השתייה עומד בסתירה לחוק זכויות החולה, התשנ"ו-1996, חוק יסוד: כבוד האדם וחירותו וחוקים נוספים.

  ישראל ואירלנד הינן שתי המדינות היחידות בעולם המחייבות להפליר את מי השתייה. מרבית מדינות העולם אינן מפלירות, שבדיה והולנד אסרו בחוק הפלרת מי השתייה. כאן המקום להדגיש, כי החוק ההולנדי הרחיב את איסור ההפלרה כאשר אסר על ספקי המים להוסיף למי השתייה כל חומר שלא נועד לשיפור בטיחותם של המים או לייעול מערכות הובלת המים.
  ועדת מומחים בראשות הפרופ' אבנר עדין, המליצה במסקנותיה למנכ"ל משרד הבריאות לבטל את ההפלרה בישראל בשנת 2007.

  על פי הצעת החוק המוצעת, תיאסר הוספת החומצה הפלואורוצורית או פלואורידים השנויים במחלוקת למי השתייה.

  הגב לfreeThinker
 • נדב

  אנסה להשפיע על חברי הכנסת הדתיים שבהחלט הם אנשים ברמה ואני בהלם שהם מתנגדים.
  אם אצליח אבשר!

  הגב לנדב
 • משה

  מעולה מה לגבי שאר חברי הכנסת
  ליצמן לדוגמה ידוע שהוא נגד התיקון לחוק

  הגב למשה
 • שבתאי

  אני לא מבין מדוע ח"כ גפני מתנגד לחוק, שהרי החכי"ם מקלב ואייכלר מסיעתו כן תומכים בחוק כמו גם חבריו מסיעת ש"ס

  כדאי מאד לשכנעו לתמוך בחוק, למי שמעוניין, מספר הפקס שלו בלשכה בבני ברק הוא 03-6762623

  כמו כן כדאי לשלוח פקסים גם לסגן שר הבריאות יעקב ליצמן
  לשכנעו שיתמוך בחוק,

  מספר הפקס של סגן השר בלשכה בירושלים הוא 02-6787662

  לא להתעצל

  הגב לשבתאי
 • יעל י.

  מכתבי לחברי הכנסת, שנשלח היום:

  חברי הכנסת היקרים,

  ברצוני להודות מקרב לב ל-57 חברי הכנסת שתמכו בהצעת החוק לבטל את הפלרת מי השתיה בישראל. כל הכבוד לכם.

  בטוחני שגם אתם לא רוצים שאתם, ילדיכם ונכדיכם לדורות ישתו מים שבתוכם מהולים כספית, עופרת, ארסן, ניקל וחומצה פלואורוסיליצית. תודה.

  ברצוני להביע תמיהתי מהצבעתם של שמונת חברי הכנסת הבאים נגד הצעת החוק: זבולון אורלב, אחמד טיבי, אריה אלדד, אורי אריאל, אורי אורבך, משה גפני, עפו אגבריה, רחל אדטו.

  נכבדיי,

  כספית, עופרת, ארסן, ניקל וחומצה פלואורוסיליצית הם חומרים מסוכנים בבליעה. חלקם אף מסרטנים.

  אתם מוכנים שתינוקות ישתו מי ברז שמהולה בהם כספית? כספית רעילה למערכת העצבים, כך על-פי אוניברסיטת קלגרי בקנדה. (http://www.youtube.com/watch?v.....E54D04F34F)

  פלואוריד אכן מגן על השיניים, אך בצורתו הטבעית וכשמניחים אותו על השן ולא בבליעה. בבליעה הוא גורם לבעיות גופניות חמורות. עם זאת, החומצה הפלואורוסיליצית שמוחדרת למי השתיה בישראל, היא אינה פלואוריד אלא תרכובת מסוכנת של מתכות כבדות. (ראו מסמך: https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/61828_474777682391_577132391_6664008_8035833_n.jpg)

  וגם אם תכחישו את כל האמור לעיל, זה לא אתי בעליל לכפות על כל תושבי מדינת ישראל לצרוך תרופה ללא בדיקה גופנית קודמת. יכול להיות שאזרח א' שותה כמות X של מים ביום המכילים כך וכך פלואוריד, ולעומתו אזרח ב' שותה כפול מים ממנו, וצורך כמות כפולה של תרופה. האם אתם רופאים, שיש להם את האחריות הרפואית להחליט על מתן תרופה? האם אתם, חברי הכנסת, שמאשרים מתן תרופה לכלל מדינת ישראל, תעמדו בצורה אינדיבידואלית במלוא חומרת הדין במידה שיוכח לכם שהתרופה שכפיתם עליי ללא כל בדיקה רפואית מוקדמת, גרמה לרעילות ולתופעות לוואי חמורות בגופי?

  מאחר והתשובה היא כמובן לא, אני רוצה לדעת מאיפה לכם העוז להחליט שביכולתכם לזהם את מי השתיה שלי ושל שאר אזרחי המדינה עם כספית, ארסן, עופרת, ניקל וחומצה פלואורוסיליצית.

  אני רוצה לבקש שתעשו את המחקר הדרוש כדי להצביע בשנית על החלטה הרת גורל זו. (הונאת הפלואוריד, כתוביות בעברית: http://www.veoh.com/watch/v19940877RX29MeHX)

  תודה לכם.

  בכבוד רב,
  יעל י.
  תושבת מצפה רמון

  הגב ליעל י.
הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל»

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
 • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית