- פרויקט אמת אחרת - http://www.emetaheret.org.il -

העצומה נגד ההפלרה

עצומה נגד הפלרת המים כפי שנוסחה ופורסמה [1] על-ידי פעילים של התנועה הירוקה

אנו דורשים מחברי הכנסת: הצביעו בעד הפסקת הפלרת מי השתיה שלנו!

ד"ר אביבה דיציאן, DMD, רפואת שיניים

פרופ' עמנואל מזור, מדעי הסביבה, מכון ויצמן

ד"ר צבי קלברמן, הפקולטה לחקלאות, האוניברסיטה העברית

רקע
משרד הבריאות מחדיר למי השתייה שלנו חומצה פלואורוסיליצית, המוגדרת על ידי פיקוד העורף כמסוכנת ביותר. החומצה מגיעה עם חומרים רעילים אחרים, בהם ארסן, כספית, קדמיום ועופרת, כולם חומרים המוגדרים בחוק החומרים המסוכנים ומוגדרים ע"י משרד הבריאות כרעילים גם בריכוזים נמוכים [2]. קוקטייל ההפלרה הינה פסולת תעשייתית הנמכרת למשרד הבריאות ע"י התעשיה.

הפלואורידים משמשים בתעשייה ליצור קוטלי חרקים, גז עצבים, להעשרת אורניום לנשק גרעיני וכד'.

משרד הבריאות טוען שהחומצה הפלואורוסיליצית מדוללת במי השתייה כך שריכוזי הרעלים הם נמוכים ולא יכולים לגרום לנזק. אבל מתכות כבדות ופלואורידים מצטברים בגוף ובמערכת האקולוגית ולא מתפרקים, כך שהריכוז שלהם עולה בהדרגה ומגיע לרמות מסוכנות, גם בגוף, גם בפירות ובירקות המושקים במים המופלרים וגם במי התהום.

הפלרת מי השתיה מהווה מתן תרופה לכלל הציבור, באמצעות רשת המים, מתוך כוונה להפחית את שיעורי העששת בשיני הילדים. ישראל הינה בין המדינות הבודדות שעדיין מפלירות את מי השתיה, ועוד מחייבת זאת לפי חוק, לאחר שכ 98% ממדינות העולם דחו, או אסרו בחוק, את הפלרת מי השתיה.

אנו דורשים: הפסיקו להחדיר פסולת תעשייתית למי השתיה שלנו באמתלה של תרופה

למה צריך לעצור את ההפלרה?

 

 

 

 

לסקירה רחבה על הפלרת מי השתיה והשלכותיה: המסמך שהוגש לחברי ועדת העבודה, הבריאות והרווחה בכנסת [4]

איך מפסיקים את ההפלרה?

לאחר מסע ציבורי ממושך אליו חברו מדענים ואלפי אזרחים מודאגים, הניח סגן יו"ר הכנסת מג'לי והבה על שולחן הכנסת הצעה לתיקון חוק בריאות העם, לפיו תאסר הוספת חומצה פלואורוסיליצית ופלואורידים למי השתייה בישראל.

אנו, החתומים על עצומה זו קוראים לחברי הכנסת מכל גווני הקשת הפוליטית, להתאחד במאבק המשותף נגד הפלרת / הרעלת מי השתייה שלנו ולהצביע בעד הצעת התיקון לחוק שיציב את ישראל בשורה אחת עם מרבית מדינות העולם, אשר בחרו שלא להפליר את מי השתייה של תושביהם.

לחתימה על העצומה נגד הפלרה [5]