העם למען העם – אוטופיה / תנועה חדשה

 • מאת מנהל הפרויקט | 11 באפריל 2011
 • 2,837 צפיות | 16 תגובות
עודכן לאחרונה: 15 באפריל 2011

קיבלתי במייל… נראה מעניין.

המציאות הנוכחית בה אנו חיים במדינת ישראל, לא מטיבה עם האזרח ואף מחמירה מיום ליום, הדילמה העומדת בפנינו, האזרחים היא : האם להישאר פסיביים ולהמשיך בשגרת היום, מול המצב כפי שהוא, או שמא עלינו לעשות מעשה. להשמיע ולהביע את דעותינו ביחס למציאות חיינו בפרט ובענייני העולם בכלל, שעתידו לא נראה מבטיח, היום, בתחילת העשור השני של המאה ה-21?

האירועים בעולם בחודשים האחרונים, הן מהבחינה הפוליטית\חברתית\מדינית והן מהבחינות האקולוגיות\כלכליות – חמורים ביותר, שינויי אקלים הם כבר עניין שבשגרה, האירועים האחרונים בברזיל , יפן אוסטרליה הם רק המשך למשבר העולמי, כמה דוגמאות:

 • הדוחות מציינים ש-2010 / 2011 הן השנים החמות ביותר בהיסטוריה המדודה בכדור הארץ, הכי הרבה אסונות טבע ואסונות מעשי ידי אדם.
 • מחירים חסרי תקדים למוצרי אנרגיה ומזון .
 • הגענו לשלב של התפקחות מהאשליה שנבחרי הציבור "דואגים לנו"… ברור לכולם שהשפע והטכנולוגיה ליצירתו קיימים ומוחזקים בידי אליטות ומתווכים ש"גוזרים קופון" שיוצרים מדיניות של "הפרד ומשול" על מנת לשמר את המצב כפי שהוא.
 • מהפכות, אנשים יוצאים לרחובות ברחבי העולם, לאחר שקצו בתרמית הדמוקרטיה ומתעוררים להבנה שנבחרי הציבור לא עושים עבודתם נאמנה כדי לשמור על זכויות האזרח וחייבת להיות מעורבות של העם עצמו. פער המעמדות מתרחב ומגיע בימים אלו לקיצוניות חדשה, מה שמעלה מחדש רעיונות שלכאורה נזנחו, על חברה נטולת מעמדות, מהפכה שתונהג ע"י העם . רק בחודשיים האחרונים, התרחשו מהומות המונים שקוראות להפלת הממשלים בערי המפתח : ארצות ערב, לונדון ורומא.. משתתפי הפגנות רבים צוטטו באומרם שהמחאה היא לא על הנושא הספציפי שהביא להתפרצותה (שילוש שכר הסטודנטים באנגליה, כשלון הפלת ממשלת ברלסקוני באיטליה) – אלא על מדיניות רחבה הרבה יותר ועל פתרונות הרבה יותר מרחיקי לכת ממה שהמנהיגים הציבוריים מעזים להציע.

התמימות מתפוגגת, אנו מבינים כיום יותר מתמיד שה"דמוקרטיה" עליה מספרים לנו בבתי הספר הממלכתיים – אינה מה שבפועל קורה סביבנו. מערכת ששמה את עצמה מעל האזרחים – היא ודאי לא מה שהאזרחים שואפים לו.

אנחנו לא פוליטיקאים, אנו אזרחים מן השורה, כמוך בדיוק, שהבינו שאם לא ניצור את השינוי בעצמנו, לבד הוא לא יקרה, משום שלנבחרי הציבור אין שום אינטרס ליצור שינוי אל אלא לשמר את המצב… לכן אנו פונים אליך ולכל אחד ואחת שמבינים את המצב לאשורו, בקריאה לקום, להצטרף, להתאחד בעשייה למען החזרת השליטה בחיינו, למען הזכות לחיות בכבוד, בלי קשר לגיל, מין, עדה וכו' .

אנו מבקשים ממך לזכור שאנו אנשים חופשיים – העבדות הנכפית עלינו כבר עשורים רבים הגיעה לקיצה! הגיע הזמן להתנער מהרעיונות הישנים, משיטה מסורבלת ומנותקת מצרכי העם, מבחירות שמכוונת להפרדה מגדרית ומיגזרית, בסגנון של הפרד ומשול .
הגיע הזמן לפתרונות ארוכי טווח שיטיבו עם כולם – ימניים, שמאלנים, חילוניים, חרדים, ערבים, מהגרים, עניים, וגם עשירים המעוניינים בטובת הכלל בנוסף לטובתם הפרטית.

מסמך המתאר את המצב לאשורו:
"וקראתם דרור בארץ ולכל יושביה"

זוהי הזמנה לפגישה שנערכת ביום חמישי הקרוב, 14/4/2011 בראשל"צ , בשעה 19.30
מטרת הפגישה:
– הצגת המצב הקיים ופתרונות אפשריים, החזון והמטרות.
– היכרות עם אנשים המעוניינים להתאחד לפעילות .
– מציאת המכנה המשותף בין האנשים ובירור הדרכים האפשריות לשיתופי פעולה.
– החלטות לגבי הפעילויות הבאות.

נשמח להפגש ולהתאחד ליצירת השינוי החשוב לכולנו ולדורות הבאים.

העם למען העם

ליצירת קשר וקבלת פרטי הגעה : shefa.chadash@gmail.com
0526355445

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
http://www.emetaheret.org.il/?p=7281
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל!»

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד.אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם.בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר,התייעצו עם רופא מוסמך.כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים.זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

16 תגובות »

 • רון

  יוצר הדו"ח שותף למנגנון האליטה "בעייה-ראקציה-פתרון" אם ביודעין או שלא ביודעין.

  למה מחירי המזון האמירו? בגלל שימוש נרחב בביו-דיזל
  http://www.guardian.co.uk/envi.....ableenergy

  למה יש שימוש נרחב בביו-דיזל? בכדי לצמצם את פליטת הפד"ח
  ולעצור את ההתחממות.
  http://domesticfuel.com/2009/0.....emissions/

  אולם מוכח שCO2 לא גורם לחימום
  ד"ר ווילי סון מהארוורד סמיסוניאן אינסטיטוט מסביר:
  http://www.youtube.com/watch?v=9rEXe4y1d8Q

  ובכלל אין שום התחממות כבר 15 שנה
  http://news.bbc.co.uk/2/hi/8299079.stm

  ראש הספקנים אמר זאת פרופ' לינדזן
  http://tinyurl.com/Lindzen15Years

  וראש החממיסטים פרופ' ג'ונס נאלץ להודות בזה לאחר פרשיית קליימטגייט
  http://tinyurl.com/PhilJones15Years

  2010 השנה הכי חמה?
  http://tinyurl.com/AuthenticScience

  נשיא האיחוד האירופי לשעבר מתמצת מה מניע את
  האג'נדה "הירוקה"
  http://www.youtube.com/watch?v=Dk0hl4lffDU

  זה לפתוח ברגל שמאל את האוטופיה – אתם לא חושבים?

  הגב לרון
 • insideman

  רון הוצאת לי את המילים מהפה- מי הליצנים האלה שנפלו שדודים (תרתי משמע) לרגליהם של דייויד דה רוטשילד ואל גור? פחח….בטח קראו באתר "הידען" או ראו את הסרט "אמת מטרידה" וקפצו על העגלה.

  אני חושב שעד שלא יעברו סדרת חינוך מחדש לגבי הונאת האקלים ויחזרו בהם בעניין, אין שום אינטרס אלא לפעול ולחשוף אותם כמקדמי שקר. מהבחינה הזו הם לא שונים מאבי בליזובסקי.

  הגב לinsideman
 • עוזי יער

  אני לא יודע אם קיימת קונספירציה לדיכוי האזרחים, אבל אני בהחלט מסכים שהשלטון במדינת ישראל הפסיק לשרת את האזרחים.
  אין ספק שהשלטון חושב שהוא הריבון ולו מגיעות כל הזכויות.
  השיטה הנוכחית פשטה את הרגל וגם ברור שהשינוי לא יגיע מהחתול ששומר על השמנת.
  אולם גם לא הבנתי מכותבי המאמר מה הם מציעים?
  דיברו באופן כללי על צדק ושוויון אולם לא ברור מה הם רוצים? קומוניזם – לא מתאים לאופי האנושי ודיקטטורה של הפרולטריון נכשלה בכל מקום בו היא נוסתה.
  ישנן מספר מדינות באירופה ששם קיימת סוציאל-דמוקרטיה וזו השיטה הכי פחות גרועה שהמציא האדם. אנרכיה- לא תודה.

  הגב לעוזי יער
 • אז מה אתם מציעים, חברים?
  להמשיך לטקבק מול המחשב?

  הזמן לדיבורים חלף, צריך לנקוט מעשים.
  גם אם החבר'ה הללו שבויים תחת קונספציית ההתחממות הגלובלית,
  הם רוצים שינוי ועובדים עבורו.

  אני חושב שאם אתם רוצים לעזור להם, שלחו להם מייל עם כל ההסברים,
  אולי הם יפנימו…

 • שחר

  מה אפשר לעשות בדיוק במפגש שם?להכריז על מדינה חדשה 🙂

  הגב לשחר
 • יאללה לצאת מאיזור הנוחות כולם, אני הולך ואני מצפה לראות אתכם שם, בפקודה! גם אותך מר מנהל הפרוייקט
  🙂
  ויותר טוב: אם נראה שהם מדברים לא נכון נאיר להם ולא נעזוב אתם במנוחה אם נגלה שהם מהNWO למרות שלא נראה לי.
  הולך?

 • freeThinker

  הרעיון נשמע מהפכני, אבל מכיוון שהמוסדות ישארו על תילם אני לא רואה שינוי מהותי. כמובן שלהחליף את 120 האידיוטים זה רעיון מבורך אבל צריך למצוא מנגנון שלא ישים שם 120 אחרים, משום שגם אם הם יגיעו טהורים וזכים המקום ישחית אותם.

  צריך גם לשאול מי הם בדיוק האנשים הללו, חיפשתי קצת באתר שלהם ופגשתי את ידידנו קריון, ההוא מהתקשורים: http://www.utopia.org.il/%D7%9.....%99%D7%94/

  הגב לfreeThinker
 • A&Y

  נו באמת רק עכשיו אני רואה את הפוסט הזה!

  מי היה? איך היה?

  חברים – אני בהחלט מסכים אם העמדה של יוני וניב- מספיק להתברגן מול הפורומים צריך להתחיל להזיז את עצמינו. אם לא נגיד לא ברור – שום שינוי לא יחול.

  ונכון שכולנו פה מסומנים כטרוריסטים בשב"כ? חהחהחהחה

  הגב לA&Y
 • בעקבות התגובות כמה מילים על התנועה החדשה
  העם למען העם, מי אתם , מה אתם ?
  אנחנו ארגון, של אנשים שרוצה לשנות פה משהו בסייסי במערכת על מנת שתתפקד בעלות מנמלית: כמו: קרקעות, תשלום מועצה מקומית, חשמל, דלק, מים, ועוד כל מיני מיסים לא משנה , שלוקחים בשביל לחיות פה, שעלותם של הדברים תהיה זולה ונגישה לאדם.
  ושלא יפעלו י אינטרסים פרטיים במנגנון הציבורי, לדוגמה שמעכבים ומייקרים התפתחות לאנרגיה חלופית, כי למישהו יש חברת נפט ממש מרוויחה. או שבה לו לבנות בית אירוח על קרקע ממש יפה…
  אנו רוצים הפרדת רשויות בדיוק כמו במודל המוצג בספר לימוד אזרחות, בכדי שהיה משהו שיאכוף התנהלות לא חוקית של נבחר ועובד ציבור.
  התפקידים של כל רשות יהיו מוגדרים:
  רשות מחוקקת: כל תפקידה הינו: לחוקק, ולפקח על הרשות המבצעת .
  רשות מבצעת: כל תפקידה לעבוד לפי החוק- בכדיי לשמור על עקרון ההפרדה: רק מחוקק אחד. כלומר, מנהל אגף ( שר ) או מנהל בדירוג כל שהוא במנגנון הציבורי, לא יוכל לחוקק יותר חקיקת משנה או לעבוד בניגוד לנוהל שחוקק בכנסת. השינוי שכל הדרגים מבצעים את תפקידם בהתאם לנוהל מחוקק. ושגורמי האכיפה שהם גם זרוע מהמנגנון הציבורי שיאכפו זאת.
  בהיבט אחד של כלכלי, חסכוני: הפרדה מוגדרת זאת שהכנסת רק מחוקקת והממשלה רק עושה את תפקידה בהתאם לחוק. תאפשר יציבות ניהולית של הכנסת. בכל נושא, כל חוק לגופו הכנסת באישור העם, מחליטה. במקום צורך בקואליציה בטוחה שנעשית רבות על חשבון התקציב. הרשות השופטת והאוכפת: אנחנו רוצים ביטול הקשר בין הון לשלטון (מצב שנבחרי ציבור פועלים ומחוקקים למען אחדים), שחוק הפרת אמונים מהדין הפלילי ייאכף:. חוק העונשין, התשל"ז-1977: "מרמה והפרת אמונים- עובד הציבור העושה במילוי תפקידו מעשה מרמה או הפרת אמונים הפוגע בציבור, אף אם לא היה במעשה משום עבירה אילו נעשה כנגד יחיד, דינו – מאסר שלוש שנים," כלומר, מי שיפעל למען אינטרס פרטי, גם בתור מנהל או מחוקק במנגנון הציבורי ממש בפועל שיגיעה שוטר גם להיכל הכנסת, יגיד שהופר פה האמון שנתן בכם הציבור, ויעצור זאת, את כל השותפים בדבר . ושבית המשפט ייתן את הדין על הפרת האמון 3 שנים בפנים, כפי שכבר מחוקק בספר.
  כדיי שיצא החשק, בעזרת חוק, מלתת חלק מהמנגנון הציבורי או לעכב ידע ( כמו אנרגיה חלופית), בשביל לרצות אחדים.
  זהו פתרון מעשי, איך לבטל קשר הון שלטון באמצעות כלים שכבר יש לנו אותם, באמצאות אכיפת החוק.

  בהיבט שני של כלכלי, חסכוני: ויתור על מנהלים במנגנון הציבורי , ועבודה לפי נהלים , עיקרון זה יפחית את כמות המועסקים במנגנון הציבורי אשר מועסקים בתחום יקר ( מבנים למנהלים, פקידים למנהלים, רכבים, פנסיות, ועוד הטבות למנהלים ) ויפחית את העלות בכלל השירותיים הניתנים לציבור כלומר העלות לא תשקלל עלות הנהלה כי העבודה תעשה רק לפי נהלים. (הדלק יהיה יותר זול, החשמל, המים הארנונה,..)
  תיקון זה נשמע אולי מורכב, אך קל לעשות מי שיבדוק כבר היום לכל מועסק במנגנון ישנם נהלי עבודה. אולי צריך קצת לתקן אותם, אבל הם בהחלט מגדירים מה אותו מועסק צריך לעשות. מי זה רק צריך לנקות השפעה של מנהלים ( כמו מקרה שקיים ,בעירייה שגובים יותר מהמותר בחוק מהורים לחינוך, או מנהלים המעכבים תרופות, פנסיות ואף לוקחים קצבאות זקנה, מניצוליי השואה. הדבר היחידי שממש צריך תיקון זה שגורמי האכיפה ירצו לאכוף את העבודה לפי הנוהל. כאשר חברי הכנסת עושים זאת, ממנים את גורמי האכיפה ( במציאות של היום שר הינו לרוב חבר כנסת ). אנו רואים שקשה לחתול לשמור על השמנת הציבורית, ובזמן שחברי כנסת ישובים כשרים, הם ממנים את גורמי האכיפה שאמורים לעשות זאת, אך גורמי האכיפה לא ממש אוכפים . לדוגמה חוק הפרת אמונים. התיקון, זה שאנחנו האזרחים, ניקח אחריות על המנגנון שלנו , אנחנו יכולים לבחור בעצמנו בדרך פשוטה גם את גורמי האכיפה,( לדוגמה שכל המועסקים יהיו בעלי מקצוע שעברו בתחילה הליך בו הם מגישים את שמם לוועדה ציבורית, הראו לוועדה שהם עומדים בתקנים, ובמקום שהוועדה תבחר מי יקבל את התעסוקה, דודה שלי אח שלי, חבר שלי, היא תגריל את המועסקים מתוך הרשימה כך שבמקום המצב שבו חברי כנסת, בוחרים את המועסקים במנגנון הציבורי, אז מועסקים ברשות המבצעת כולל (שרים) המנהלים לאגפים יכולים להיות: אנשים מקצועיים בתחומם , כך גם שופטים, שוטרים, פרקליטות, מבקר מנגנון ציבורי, יועץ משפטי, רופאים, מורים , ..מועסקים חברת חשמל, מקורות לכל משרה במנגנון הציבורי, מקצועי בתחומו..)
  ועוד אחריות שכדיי לנו לקחת בתור ציבור זה סוגיה שממש מטרידה בזמן רב את חברי הכנסת, שנקבע במקומה כציבור את גובה השכר. כמה מקבל כל מועסק במנגנון שלנו נקודה. ואז לא יהיה מצב שחברי כנסת בוחרים מפכ"ל נותנים ג'וב טוב, משכורת טובה ואז יש תשובה בכל המשרדים במשטרה ," מצטערים עברה פלילית של עובד ציבור, בניגוד לעברה נגד אזרח, אתה צריך לפנות למבקר המדינה תודה."
  ושולחים אותנו לאדם בלי סמכויות אכיפה (שאינו יכול לבצע מעצר..) , ממש תודה תודה.

  ישנו אתר לתנועה שאין בה רשימה של אנשים שמבקשים כסא או שיכירו את שמם, אך
  יש כוונה לקדם גם פרלמנטארית שדברים יתחילו לפעול פה על פי חוק, במיוחד במגזר הציבורי ושכזה שהיה המוס בפתרונות כיצד ניתן לעשות יותר טוב למען הציבור.
  ליצירת קשר לראות את התכנים, לתת ביקורת ובכלל. utopia.org.il אתר התנועה:

  רק באהבה אפשר לשנות את זה. אהבה לעצמנו ולסביבה.

  (חלק מהיבטי האהבה זה להפסיק להיות כמו "אזרח" מוכה, לדאוג לעצמנו להגנה !)

 • רונן

  מפגישות שהיו לי עם חלק מאנשי העם למען העם אני יכול לאמר שהם אנשים טובים שבאמת רוצים בשינוי. להבדיל מחופרי הקונספירציות, הם פתחו מפלגה ופועלים לשינוי. הם זקוקים לנו ואף מקבלים עצות וגם מתקנים שוב ושוב את המסמך שהוציאו – אוטופיה. הם ישמחו לעצות מאנשים שיודעים קצת איך עובדת המערכת (הגלובלית-קונספירטיבית) והם בהחלט מגיבים לזה בחיוב. הם באמת זקוקים לנו ולעצותינו. אז לפני ששוללים אותם, צריך לפגוש אותם ולעזור להם. ב 2012 אמורות להיות בחירות, עד אז מה עושים ? ובבחירות, במי בוחרים ?
  ישנה אפשרות להקים תנועה שדוגלת באי בחירה, מה שאולי יפיל את השיטה הנוכחית, אך לא בהכרח יביא תחליף. החברה האלה מביאים סוג של תחליף והם גמישים, מוכנים להשתנות עם המידע והאירועים. בואו נעזור להם.

  הגב לרונן
 • A&Y

  איפה החוקה בכל הסיפור הזה?! צריך להתחיל בראשית, כמו בארה"ב – בלחוקק חוקה. לחוקק זכויות יסוד ולצאת מה"מצב החירום" בו הממשלה נתונה מאז 1948.
  חינוך: סיבסוד והרחבה של החינוך האלטרנטיבי. (פתיחת כיתות נוספות בבתי ספר דמוקרטיים כמו זה שבעיר רחובות). בחינה מחדש של אינפלציית התארים באוניברסיטאות.
  מסחר: פתיחת הסגר על עזה והשטחים. הקמת מרכזי תעשייה וחינוך באיזורים אלה על מנת לעודד שיתוף. עידוד תעשיה מקומית!
  חקלאות: עידוד התעשיה האורגנית/ פארמהקלצ'ר.

  להמשיך?!!! אבל צריך ח-ו-ק-ה כדי שכל זה יוכל להתקיים!!

  הגב לA&Y
הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל»

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
 • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית