ראשי » סרטים » אתם כאן

זייטגייסט / Zeitgeist 3 מתורגם לעברית

 • מאת מנהל הפרויקט | 4 בפברואר 2011
 • 12,063 צפיות | 61 תגובות
עודכן לאחרונה: 4 בפברואר 2011

זייטגייסט 3 moving forward ששוחרר להקרנה עולמית לפני כחודש ניתן לצפיה כעת
ביו-טיוב עם כתוביות ובתרגום לעברית.

אנו מודעים למחלוקת הסובבת סביב הסרט זייטגייסט בחוגי הקונספירציה העולמיים.
חלק אומרים שמדובר בבשורה ובפתרון משמעותיים לאנושות דרך פרויקט ונוס אותו הסרט מקדם, פרויקט התומך בקידום טכנולוגי משמעותי לפתרון בעיות רבות שהאנושות מתמודדת איתה,
וחלק אומרים שהסרט ויוצריו משרתים למעשה את האליטות והסדר העולמי החדש.

כך או כך, תפקידנו אינו לקבוע דעה אלא להציג בפניכם את זייטגייסט 3 בתרגום לעברית לשיפוטכם האינטלגנטי.

בין אם אתם תומכים במטרותיו של הסרט או לא, אי אפשר להתעלם מההשפעה העצומה שהיתה לשני חלקיו הראשונים (ועכשיו לשלישי – זייטגייסט 3) בפקיחת עיניים למיליוני אנשים למשחק שסביבם.

הסרט תורגם ע"י תנועת זייטגייסט הישראלית אשר פתחו אתר מיוחד בשבילו.

בנוסף, לכל מי שמעוניין בדיון מעמיק שהתפתח סביב סוגיית הסרט זייטגייסט 3 וההקרנה שלו בארץ, מוזמן לקרוא ולהשתתף בדיון המצויין על זייטגייסט 3 בפורום הפרויקט.

לצפיה בסרט זייטגייסט 3 עם כתוביות לעברית, לחצו על כפתור CC ובחרו את הכתוביות בעברית.
תהנו מהסרט.

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
http://www.emetaheret.org.il/?p=6386
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל!»

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד.אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם.בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר,התייעצו עם רופא מוסמך.כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים.זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

61 תגובות »

 • טל

  תודה רבה.
  שבת שלום 🙂

  הגב לטל
 • לנה

  תודה. 🙂

  הגב ללנה
 • יוסי 25306

  יש לאנשי זייטגייסט למכור איזה רעיון ישומי ?

  מה יש לזייטגייסט להציע חוץ מצפיה בסרטים ?

  מקריאת כל מה שנכתב על זייטגייסט בפורומים שונים באינטרנט, נראה לי שהכל זה רק סרטים ותאוריה דימיונית, ללא שום פרקטיקה.

  האם יש להם איזו אידאולוגיה ישומית שהם מיישמים בפועל ?

  (דוגמאות לאידאולוגיה ישומית: צמחונות, טבעונות, טבעונאות, לקטות, הימנעות מאכילת מזון שאיננו אורגני, הימנעות משימוש במוצרים רעילים שמזהמים את הסביבה, הימנעות מצריכת מוצרי מזון מעובדים, הימנעות מצריכת מוצרי מזון שעלולים להיות מהונדסים גנטית, הימנעות משתייה ומשימוש במי ברז מופלרים ומוכלרים, הימנעות משימוש ברכב פרטי, הימנעות משימוש בשקיות ניילון, הימנעות משימוש במוצרים העשויים מעור, הימנעות משימוש בתקשורת אלחוטית, הימנעות מצפיה בטלויזיה האזנה לרדיו וקריאת עיתונים, הימנעות מגלישה באינטרנט ישירות דרך ספק אינטרנט ועוד…)

  לי נראה שאין להם שום אידאולוגיה ישומית. אם אין להם שום אידאולוגיה ישומית אז הכל זה רק דיבורים, ואם הכל זה רק דיבורים אז הכל זה חרטה ברטה !!

  במקום להשקיע הון עתק בהפקת סרטים תרגומם והקרנתם, שימצאו מישהו שיודע לכתוב היטב ללא שגיאות כתיב וללא סטיה מהנושא (יש כאלה אנשים בשפע), יפיקו חוברת (וגם ספר, ראו להלן) טקסטואלית תמציתית המסבירה בקצרה את האידאולוגיה שלהם. מי שימצא עניין באידאולוגיה זו יוכל לקרוא בהרחבה את הספר המלא ששם יוסבר בפרוטרוט על כל האידאולוגיה ועל עקרונותיה (אם בכלל קיימים) של תנועת זייטגייסט (אם בכלל קיימת תנועה/מלכ"ר/מפלגה/עמותה/אגודה עותומנית כזו). את החוברות ואת הספרים יש לתרגם לכל השפות בדיוק כפי שמתרגמים את כל הסרטים.

  בשלב זה אין כלום, הכל רק דיבורים (וגם סרטים) !!!

  הגב ליוסי 25306
 • גידי

  תודה רבה
  סרט מעולה
  דעתי היא
  הבעיה העיקרית
  שאין להם שלבי ביניים של הטמעה. אני מסכים לגבי הבעיה המוניטרית כלכלית חברתית פוליטית.
  אך הפיתרון המוצע הוא רחוק מאד מהמציאות.
  עם יהיה מרד וישתקו את הכלכלה – הרבה אנשים שצריכים אוכל וזקוקים לתרופות ימותו. כי קווי האספקה כרגע עובדים דרך המערכת ואז אנשים יעשו הכל כדי להשיג אוכל תרופות ודלק וייוצר כאוס לכאורה. לכן שינוי הדרגתי זאת הדרך או שהרבה אנשים ימותו.
  אחד המורים הגדולים אומר עדיף להיות בעד תוכניות מאשר לצאת נגד תוכניות אחרות. המרד האמיתי הוא ליצור תוכנית חלופית שעובדת ולייצר אותה מחוץ למערכת. ומה שיקרה עם התוכנית טובה. המערכת תפרק את עצמה. ותעבור לשיטה היעילה והנוחה יותר.
  דבר אחד מעוד ניקר מהסרט הזה. יש עבדות בעולם הזה והיא בכל מקום שיש בו כסף.
  אבל אנחנו לא חסרי עונים
  עם למישהו יש רעיונות מוזמן להציע אותם. באיך לשנות את המציאות

  הגב לגידי
  • תום

   אתה מוזמן לשלוח אימייל ולבוא לדבר איתנו.
   אנחנו בימים אלו עובדים על אסטרטגיית הפצה לכל ה"קבוצות" השונות. שהרעיונות יפנו לכל הקהלים.
   zday.il@gmail.com

   הגב לתום
 • תום

  @יוסי 25306

  אידאולוגיה אין. יש מדע:
  "תאוריית המערכות", "הגישה הביהביוריסטית", "קיברנטיקה", "הוליזם", "שימוש בשיטה המדעית להגעה להחלטות" (במקום פוליטיקה) ועוד.

  אם אתה מבין בכל התאוריות הללו, סחטיין עלייך. (גם האבולוציה זאת תאורייה עם "דיבורים". גם הנורה בהתחלה הייתה רעיון הזוי, וגם התעופה היה רעיון "על נייר"…).

  דברים פיזיים? אם אתה רוצה לראות איך נקראית העיר העגולה בחלק שבו האנשים יגורו צפה בזה (פרוייקט ונוס שבפלורידה הוקם כדי להדגים איך תראה העיר העגולה):
  http://www.youtube.com/watch?v=4Ri0GJUR5x0

  אני מבטיח לך שהדבר הכי פיזי שימנע מהרעיונות שאנחנו מקדמים מלהתבצע זה החומות במוחות של אנשים. הטכנולוגיה לעשות את זה קיימת כבר מאה שנה.

  אנחנו מפיצים מידע – שזה הדבר הכי קריטי כרגע (הוא זה שמוביל למודעות ולשינוי בחיים של אנשים). אנחנו מציעים להחליף את ההתנהלויות הנוכחיות שגורמות להרס רב ולא עובדות באחרות חדשות שכן עובדות.

  שמת לב כמה פעמים כתבת את המילה "הימנעות"?
  האמת היא שעד שלא מטפלים בגורמי השורש לכל הבעיות הללו – אתה לא תצליח להמנע מבעיות לחלוטין, כי תמיד יופיעו עוד.

  אם תשים לב למה שקורה במצריים. הם מפילים משטר, אבל אין להם מושג לאן ללכת, ולכן הם שוב יבחרו במנהיג, ושוב ימנו פוליטיקאי חסר כישורים בשיפור חיי בני אדם. אנחנו מציעים רעיון אחר – "כלכלה מבוססת משאבים".
  למעשה, עד שאנשים לא יבינו את החלופה (שתוצע להם על ידי הסרטים, וה"דיבורים" שאתה סולד מהם) המצב רק יחריף, ושום חרם\הימנעות\צרכנות נבונה\הפגנה\עסקים ירוקים – אף אחד מהדברים הללו לא ימנע את ההדרדרות של האנושות, כי היא קורית לא בגלל בני אדם מושחתים, לא בגלל תאגידים מרושעים, לא בגלל סדר עולמי חדש עם אג'נדה למרר לנו תחיים – אלא בגלל מערכת השוק הכספית שיש בה כשלים ופגמים באופן מובנה.

  לא משנה כמה חקיקה תעשה, כמה חורים תסתום בסכר המתבקע – אתה תמשיך לראות עוד הפגנות בעולם ועוד סבל עד שלא תטפל בשורש הבעיה (המערכת הכלכלית עצמה).
  אתה רוצה טקסט שמסביר את הרעיון? בבקשה:
  http://www.zeitgeist.org.il/co.....rticle/107

  אם הטענה שלך היא שאנחנו לא מסודרים בהנגשת התכנים שלנו – זה נכון. ואנחנו עכשיו בשלבים של הקמת אתר חדש ומסודר (בהתחשב בעובדה שהיינו 2 אנשים עד עכשיו, אפשר להבין למה אין שום דבר "מסודר" בתנועה… עכשיו אנחנו עשרות אנשים שעובדים על דברים.)

  הגב לתום
  • angelfish

   במערכת הכלכלית יש כשלים בכוונה,אפשר היה לתקן אותם
   אבל לא רוצים לתקן אותם כדי שהמערכת תקרוס והאחרונים שישארו עם המשאבים יקבעו את המערכת החדשה וישלטו עליה.

   אתה אומר שה"מדע" ישלוט ומי יקבע מה זה מדע ומה זה לא?
   כבר היום יש עימותים גדולים בין מה זה מדע לגיטימי
   ומה זה לא.דוגמאות בעיות בחיסונים,התחממות גלובאלית.

   אין שום דבר רע במילה פוליטיקה וברעיון פוליטיקה אלא
   רק ביישום שלו.

   הגב לangelfish
   • תום

    המרדף אחרי כסף הוא המרדף אחרי האינטרס האישי המצומצם – וזה תמיד יצור מנטליות של תחרותיות ואי שיתוף פעולה.
    זה אחלה שיטה למצב שבו אין מספיק לכולם (מחסור) – אבל עכשיו יש לנו אפשרות לשתף פעולה וליצור יותר ממספיק (שפע יחסי) לכולם.

    * יש לנו מכוניות שעומדות במגרשי חנייה חצי מהיום – אם הן היו נוסעות באופן אוטומאטי היו לך פי 8 מכונית ולא היית צריך לקנות. הייתה רוטציה, כמו האופניים באמסטרדם (אנשים שם פשוט משאירים אופניים לא קשורות כי יש כל כך הרבה). כמו אוויר…

    * יש מספיק אוכל בעולם – אנחנו יכולים לגדל אוכל במגדלים של 60 קומות. גמרנו עם השטות הזאת של לזרוק אוכל כדי שהמחיר יהיה גבוה.

    יש מספיק מוצרים בעולם – אם נייצר מוצרים שיחזיקו מעמד, כל בן אדם בעולם יוכל לקבל גישה לכל מה שהוא צריך, בלי חוב או שיעבוד.

    יש מספיק התנדבות בעולם – אנשים יפקחו על המערכת (כולם, ולא קבוצה מצומצמת) כי הם רוצים לתרום למערכת שמקיימת אותם. כמו שלינוקס עובדת.

    אם המערכת תקרוס וקבוצת מדענים\בעלי עמדות ישתלטו עליה – תהיה בטוח שזה לא יקרה בגלל פרוייקט ונוס. זה בגלל שאנחנו בונים את הרעיון בצורה שורשית, ולא הולכים לפוליטיקה ומסבכים את עצמינו עם בעלי הון שיעוותו את הרעיון וישחיתו אותו. חוסר רכוש וכסף, גישה לכולם לכל צרכי החיים, שמירה על הסביבה, חברה מתהווה ולא ממוסדת? זה ההפך הגמור למה שקיים כיום, ול"סדר העולמי החדש".

    יש "עימותים" במדע – זה בגלל שיש אינטרסים כספיים. אם אין אינטרסים כספיים, והמניע הוא לשפר את חיי כולם – אנשים יעבדו ביחד כדי למצוא את הפתרון.

    פוליטיקה זה לתת לקבוצה מצומצמת של בני אדם להחליט החלטות בשביל מליונים – זה לעולם לא יספק את הצרכים של האנושות.

    הגב לתום
  • תומר

   אוקיי ונגיד שהבנתי…מה השלב הבא…רק להפיץ את זה?לבלבל לאנשים תמוח… כמו שאמרת יש אנשים בלי ראש פתוח שהם אלה שלא נותנים לחלום האוטופי הזה להתממש…אז איך גרומים להם להתעורר?על ידי כמה סרטים?לא זה יעבוד אנשים יאחזו בכבלים שלהם הם רוצים להישאר בעבדות הם פוחדים כל כך משינוי שהם ילחמו בכל הכוח בכל מי שרוצה להוציא אותם לחופשי…בגלל זה הסרטים האלה יעבדו על סוג מאוד מסוים של אנשים אלה שלא מפחדים מהלא נודע ומהחופש.את שאר האנשים אני חושב שיש להעיר על ידי הרס שיטתי של המערכת הקיימת לקרוע את מעטפת הביטחון המזוייפת שמחסה את הכל ולהראות להם איפה הם עומדים באמת ואני חושש שהסרטים שלכם אם כמה שהם טובים ומעוררי מחשבה עדיין לא מספקים את הסחורה…צריך לנקוט פעולות יותר חזקות מלהקרין סרטים.

   הגב לתומר
   • תום

    1. נכון, סרטים מסוג אחד זה לא מספיק. יש אנשים רבים שעושים סרטים שמציגים תרעיונות הללו. סדרת צייטגייסט של פיטר ג'וזף היא הכי פופולארית – זה הכל. יש סרטים רבים שמדברים על פרוייקט ונוס וכלכלה מבוססת משאבים, ביחד עם הכשלים של המערכת הקיימת.

    בנוסף, אנחנו עושים קבוצות לימוד והעשרה שבהם אנחנו מרחיבים את הרעיונות ועובדים על אספקטים כמו: איך מתקשרים עם אנשים בלי ליצור התנגדות, איך מבינים ברגשות שלנו ופותרים בעיות – כך שבמקום שיהיה רק אחד כמוני שעונה לתגובות ב"אמת אחרת" יהיו עוד הרבה. המטרה היא שהמורים יהפכו לתלמידים.

    2. אל תבזבז תזמן שלך על אנשים שאומרים לך "הכל בסדר. תראה את הצמיחה!"\"איזה אבטלה! תמיד ימצאו עבודות!"\"קפיטליזם זה מערכת גאוניייתתת".
    כלומר, תנסה לדבר איתם, אבל יש כל כך (!) הרבה אנשים שרק מחכים לשמוע על חלופות שפשוט זה לא יעיל להתקע על איש אחד שלא קולט את זה.

    דבר ראשון אתה צריך להבין שאין כזה דבר אוטופיה. אין משהו מושלם, תמיד יש לאן להתפתח. בכל שנה הלפטופ שלך נהיה יותר טוב – אין לפטופ אוטופי. לכן אין גם חברה אוטופית – וזה גם לא מה שפרוייקט ונוס מדבר עליו. כל מה שמדובר עליו אלו המלצות לאיך אפשר לשפר את החברה – ואפשר לשפר אותה לאט לאט עד למצב שאתה קורא לו "אוטופי". זה כמו שמישהו מימי הבניים היה אומר לך "אנשים שמדברים במרחק מאות אלפי קילומטרים זה אוטופיה – אבל היום יש לך סלולרים ואינטרנט.

    3. המערכת קורסת בעצמה – מצריים היא הראשונה.
    למעשה (וזו נקודה חשובה בכלליות) כולנו פה לא בגלל שאנחנו טובים יותר מאחרים, אלא בגלל שהמערכת כבר בתהליך קריסה מצטבר ממזמן – והצרכים הכי בסיסיים שלנו לא סופקו על ידי המערכת. לכן אנחנו מחפשים חלופה.
    כשקריסה תלך ותעמיק ויהיה 30% אבטלה (יהיו גם 50% אבטלה, העבודות הללו _לא_ חוזרות. אוטומאציה היא עדיפה על עבדות אנושית) אנשים יתחילו לחפש חלופות.

    חשוב מאוד לשתול עכשיו זרעים באנשים ולהתכונן למבול הגדול ומבחינה ארגונית – כדי שנוכל לקלוט את כל האנשים.
    כשממשלות באירופה יתחילו ליפול… יהיה לנו פאשיזם שינסה לצעוק הכי חזק שאפשר. רצוי שתהיה אלטרנטיבה יותר שפוייה.

    יש פעולות רבות שקורות, ואם אתה תציץ בקבוצות שלנו תראה אירועים שכוללים מעשים, ולא סתם "קלאב מיטינג"

    הגב לתום
   • ישראל 1

    היי תומר,
    אני חושב שהיישום של כל השינוי הקיצוני הזה חשוב מאוד לכולנוולעתיד ילדינו.
    גם אני פוחד משינויים ומשלילת החופש היחסי שיכול להיגרם ע"י תמיכה צעקנית ופומבית ברעיונות מהפכניים אלה (לדוגמה פיטורין),
    אולם ככל שיותר אנשים יבינו שאין דרך אחרת לשרוד ולהיות באמת חופשי בכדור הארץ של כולנו מלבד לבצע שינוי יסודי.
    ההמשך של שינוי יקרה ע"י רתימתם של המדע והטכנולגיה לפיתוח של כל מה שפרוייקט ונוס מראה.
    השינוי הראשוני צריך להיות לדעתי, פיתוח מואץ והקמת אנרגיות ירוקות (כגון תחנות כוח חשמליות) שייתפסו בהדרגה את מקומן של הנפט, פחם , סולר וכו'

    הגב לישראל 1
 • האיש מבפנים

  "כי היא קורית לא בגלל בני אדם מושחתים, לא בגלל תאגידים מרושעים, לא בגלל סדר עולמי חדש עם אג'נדה למרר לנו תחיים – אלא בגלל מערכת השוק הכספית שיש בה כשלים ופגמים באופן מובנה."

  ולמערכת שוק הכספית הזאת אין "בעלים"?

  מה נראה לך שכל המונארכיות והבנקאים מאירופה ובכלל יעלו לטריבונות ויצפו מהצד איך האוכלוסייה העולמית בונה בעצמה את "המערכת מבוססת משאבים"??

  עצם העובדה שבסרט קופצת המילה "גלובלי" במקום "מקומי" כל 2 דקות כבר מצלצלת לא טוב. שחיתות ומאבקי כוח יהיו תמיד כל עוד יש בני אדם . מהרגע שהשליטה בדברים שנצאים במרחב הפיזי והלא לפיזי שלך נמצאים תחת גורם שנמצא במרחב אחר (קרי ממשלה לדוגמא) כבר הפסדת לפני שהשמחק התחיל.

  הגב להאיש מבפנים
  • תום

   מערכת השוק הכספית התפתחה בגלל מנטליות של חיים במחסור במשך מאות או אלפי שנים. למערכת השוק יש אליטות שמתחלפות, מאבדות את מעמדן, נופלות וקמות שוב.

   הבנקאים מאירופה מקדמים את הרעיון הגלובלי של עולם שנשלט על ידי אליטה מצומצמת – שיהיה להם בהצלחה עם השאיפה הזאת (יש מישהו פה שתומך בו?).

   פרוייקט ונוס מדבר על שותפות "גלובאלית" (עולמית. גלובאלי זה עולמי… זו רק מילה! רק מילה!) של ערכים שיבטיחו את המשך קיום המין האנושי.
   אתה לא רוצה לפעול ע"פ חוקי הטבע? אתה חופשי לעשות זאת. רק שהטבע הוא דיקטטורה – ואתה תמות. האדם לא נעלה על הטבע, והוא לא נחות ממנו -> הוא פשוט חלק ממנו.

   הגב לתום
   • angelfish

    המחסור פותח בכוונה על מנת לשלוט,אבל העולם עובר
    עכשיו מפרדיגמה של שליטה לפרדיגמה של שיתוף פעולה
    ולכן כל שיטה שמעודדת שיתוף פעולה יכולה להצליח לא בהכרח
    החזון של פיטר ג'וזף.

    הגב לangelfish
    • תום

     LIKE
     אני פשוט מסכים. צייטגייסט זה קמפיין להפצת רעיון כלכלה מבוססת משאבים, שקורא לכל האנשים שיש להם רעיון איך לשפר את האנושות לחבור ביחד. המצאות לא מגיעות מבן אדם אחד – אלא משיתוף פעולה של רבים מלאומים שונים.

     הגב לתום
   • מישהוא

    צפיתי בעשר הדקות הראשונות ותמוה למה מפיק הסרט בחר לא להזכיר שמלחמת העולם השניה והדיכאון הגדול הונדסו על ידי רוטשילד ושות"

    בכל אופן לגבי חוקי הטבע ……אפילו בטבע קיים כאוס שזה תוצאה של מערכות לא ליניאריות – לדוגמא "תופעת הפרפר".
    הדמיה של מזג האוויר זה מערכת לא ליניארית שמסביר למה החזאים טועים בהרבה מאוד מיקרים.

    רגולציה של גנים בDNA זה עוד דוגמא למערכת לא ליניארית – שמעלה תהיות מאוד מאוד מפחידות לגבי הנדסה גנטית (משנים גן ולא יודעים מה הולכים לקבל)

    הגב למישהוא
 • ברוריה

  התחלה מרשימה – המשך פתאתי. הפתרון המוצע הוא החלפת תפוחים ירוקים באדומים.
  אוכל רק לציין את מאמר נצחי מתורה נצחית – על הנושא:
  "וְהָאָרֶץ, לֹא תִמָּכֵר לִצְמִתֻת–כִּי-לִי, הָאָרֶץ: כִּי-גֵרִים וְתוֹשָׁבִים אַתֶּם, עִמָּדִי" (ויקרא)
  הסרט בעל כוונה טובה, אבל עדיין נטוע ברעיון המוטעה, שאנשים חדשים בשילטון יהיו ללא יצרים של.. אנשים.
  שום צורת שלטון אנושית עם כוונות טובות לא נגמרה טוב. (אפילו נאציזם מוצג כטוב..)
  הסרט מציג את האבולוציה כעובדה ומתעלם מהיותה השערה. אפילו לא תיאוריה (מומלץ סרט, חילוני, בנושא:
  http://www.youtube.com/watch?v=xGCxbhGaVfE )

  הסרט מתבסס רק על החומר. ואני אומרת (לא רק אני, רבים רבים ומסורת מוצקה) שהחומר הוא רק פן אחד וזניח של הקיום האנושי.

  אלוקים הזהיר מהשתלטות ואמר שזה לא יעבוד. היומרה של יוצרי הסרט נחמדה – אבל לא יותר. מה שקורה היום יסתיים רק במלחמה.. על מנת להתחיל מחדש. עד שנבין שהארץ לא שייכת לנו – אנו אורחים, וצריכים להשמע לבעל הבית.
  אגב, כל אמירות הסרט הזה מפורטות ומוצגות בצורה מקיפה ומדויקת במאגר הידע של התרבות היהודית – התלמוד.
  רק שם נפש האדם ויצריו נלקחים בחשבון, וכמובן קיומו של היוצר.

  הגב לברוריה
  • אנטי כרייסט

   תשאירי את השטויות הדתיות שלך בחוץ ותדברי לעניין אף לא צריך לחשוב על בורא עולם שאני לא בטוח שלאנשים יש בכלל מושג מה זה…בכל מקרה אני מסכים אם הקטע הזה של אנחנו אורחים…באמת אין לנו חשיבות לא בהכרח צריך להאמין באלוקים שלך כדי להבין את העניין הזה אבל שיהיה..

   הגב לאנטי כרייסט
  • ישראל 1

   שלום ברוריה,
   בתור אדם שמחפש ללא הרף את ה',
   אני מאמין שלמרות שאני לא יודע את כל העובדות + אינטרסיים נסתרים על תנועת הזייטגייסט, זה עדיין נראה ומרגיש כפיתרון הטוב ביותר שקיים עבור האנושות.
   זה הרי ברור שאם אנחנו רוצים לשרוד בפלנטה הזו, אנחנו חייבים לשמור על איזון ובריאותו של כדור הארץ, ובוודאי לא לפגוע ביצירתו של בורא עולם.
   הערת אגב, אף פעם לא הבנתי כיצד יש הכשר של רב זה או אחר על מזון תעשייתי (סוכריות טופי , קולה ועוד המון)
   כאשר למעשה מדובר ברעל אמנם איטי אבל עדיין רעל.
   אשמח אם תגיבי.

   הגב לישראל 1
   • ברוריה

    שלום ישראל 1
    הכשרות אינה נוגעת ואינה קשורה לבריאות.
    הסינים אוכלים כל מה שזז ומאוד בריאים. הכשרות, כמו כל התורה והמצוות, נוגעות באמונה שהאדם הוא למעשה הרבה יותר מהגוף הניראה לעין (בסרט אומר שהגוף למעשה הוא כלום, אבל ניתקע שם מבחינה רעיונית).
    לכן, חוקי הכשרות נוגעים בהשפעה רוחנית ועל הנשמה.
    לפי הקבלה – אם תאכל חיות אכזריות – תהפוך לאכזרי. (שוב הסינים הם דוגמא לא רעה..)
    התורה גם אומרת לא לאכול לא בריא ולא להגזים בכלום (רמב"ם)
    אם אתנ מחפש תשובה יותר עמוקה – תמצא אותה כאן:
    http://www.hidabroot.org/Media.....iaID=12490

    כל טוב

    הגב לברוריה
  • ספי

   אהבתי את התגובה ברוריה. כאדם שלא לוקח חלק מהיהדות הממוסדת, אני נהנה מאוד לשאוב מהמקורות של התרבות העברית – אחרי הכל זו שפת האם שלנו כאן – ורואה בזה מקור לעושר ולא להגבלה.

   הגב לספי
 • angelfish

  תום לא אהבתי בכלל את הרעיון של הטבע הוא דיקטטורה.
  כי הוא לא.
  דיקטטורה זה שמישהו שולט על מישהו שני.
  הכוונה אולי שהחוקים של הטבע הם מוחלטים וזה כדאי להסביר
  לנו שצריך להישמע לחוקים מסוימים כי אלה חוקי הטבע,
  אני מסכים אבל שוב מגיעים לשאלת המיליון דולר מי מחליט
  מהם חוקי הטבע,התשובה שלכם המדענים.ז"א המדענים בתור
  השליטים-הקובעים.
  גם לא אהבתי את הרעיון של מגדלים שבהם מגדלים אוכל,
  נראה לי שיותר טבעי ולכן נכון יותר לגדל אוכל על האדמה
  ובשמש,אם זה אפשרי.
  בכלל שיטת השליטה העולמית הזאת מזכירה חזון שלילי בסרט
  endgame וכמובן העיר בצורת מעגל מזכירה את אטלנטיס
  ש"התברכה" גם בדיקטטורה.

  הגב לangelfish
  • תום

   אוקי, אני שמח שאנחנו מסכימים שיש חוקי טבע.

   מי קובע אותם? אף אחד. הם נגזרים מהידע הכי מתקדם שנאסף.
   הוא לא נקבע על ידי שום קבוצה מצומצמת של אנשים:
   לא מדענים – מדענים היום ממש מחורבנים. הם לא מדעיים בכלל, מהבחינה שהם אינם משתמשים בשיטה המדעית. רק בכלי מדידה מדעיים בשביל תחום מצומצם.
   מי המציא מטוס? מכונאי אופניים. מי אמר שהאדם לעולם לא יטוס? מדענים.
   אלכסנדר גרהם בל ממציא הטלפון? לא עסק באלקטרוניקה בכלל בהכשרתו, אלא בתקשורת עם חירשים.
   לואי פסטר היה כימאי – ‫לא רופא. והקהילה המשכילה בזמנו צחקה עליו ועל הניסויים שלו, חשבו שהוא מתעסק בכשפים.
   אדיסון לא היה עם השכלה בשום תחום מיוחד – ממציא הנורה.

   בקיצור. כל מי שאוהב את הרעיון של חברה בר קיימא ורוצה לקדם אותו, יבוא לעיר המחקר שתקום כדי לעשות זאת. היא תהיה מעבדת ניסוי גדולה ואוניברסיטה שתאחד את כל הידע האנושי באשר הוא (לא משנה איזה תארים או השכלה פורמלית יש לך).

   טבעי? גם בגדים זה לא טבעי. אם זה היה טבעי היינו נולדים איתם.
   גם בתים זה לא טבעי, אחרת היינו נולדים בתוך בית.

   מה זה טבעי? אתה יודע שאם מסתכלים במיקרוסקופ, העור שלנו מלא "אנטנות"?
   אז טלויזיה זה טבעי או לא? הייתי אומר שכן. הגוף שלנו קולט גלים מהסביבה וממיר אותם למשהו שמיש – אנחנו טלווזיות מהלכות…
   אין רעיון אחד טכנולוגי שלא נגזר מדברים שנצפים בטבע.

   בקשר לגידולים במגדלים. מדובר על גידולים על מים – הידרופונים: אתה יודע שיש צמחים בטבע שכבר גדלים ככה…
   אצות הן הידרופוניות… האם הן לא טבעיות כתוצאה מכך?
   בניינים הידרופונים הם יותר אקולוגיים ושומרים על הסביבה מאשר חקלאות "טבעית". תשאל את עצמך לא מה מרגיש לך טוב, אלא מה ישמור על האנושות ועל הסביבה.
   http://www.youtube.com/watch?v=zkwbJJpeiVs

   מי אנחנו שנקבע מה טיבעי ומה לא. צריך לראות מה שומר על הסביבה (כי אנחנו תלויים בה) ומה שומר על הישרדות המין האנושי ושגשוגו.

   הגב לתום
 • מישהו יכול להגיד לי איך אני צופה בסרט עם תרגום בעברית תודה

  • יש לך כפתור CC בפאנל השליטה של הסרט.
   תעמוד עליו ותבחר בעברית כשפת הכתוביות.

  • רון

   מאור כאן כפתור הCC לא מופיע.

   לחץ על הסמל של יוטיוב במסגרת הסרט (צד ימין למטה) – זה יקח אותך לצפייה בסרט באתר יוטיוב.

   שם אתה תראה שבמסגרת (למטה צד ימין) כן מופיע כפתור CC

   לחץ עליו, תמתין רבע שנייה ופאנל יפתח – עכשיו תבחר Hebrew

   הגב לרון
 • מאור

  מאכזב באופן מתיימר, לא משתווה לשני הסרטים שקדמו לו. פתטי כבד ומשעמם בלי תוכן חוזר על עצמו ממש נראה כיאלו "המהפכנים" קבלו שוחד בשביל להפיק סרט ולהאשים בו את הכסף ולא את מי שעומד מאחורי התהליך הזה.

  הגב למאור
  • freeThinker

   האם הסוף של הסרט לא מזכיר לך את הסוף של "מועדון קרב"? באחד הבנקים נופלים, בשני חברות האשראי והבנקים נופלים.
   http://www.youtube.com/watch?v=XkUaV9GZDuk

   האם אריק קנטונה הוא חבר בתנועת צייטגייסט?
   http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/180/398.html

   ומי אמר שהכסף הוא לא האשם העיקרי? הוא מעוור עיני צדיקים, הוא גורם לתושבי העולם לסגוד לו ולחיות את חייהם במרדף אחריו, לא אחרי מה שהוא יכול להשיג להם אלא במרדף אחריו באופן הכי הזוי ומטורף שיש. אנשים יקדישו את שנות צעירותם כדי ללמוד בבתי כלא ליצירתיות (בתי ספר) כדי ללמוד מקצוע שיוכל בעתיד לגרום להם להרוויח כסף וכשכבר יעבדו במקצוע הזה, יעשו הכל כדי להרוויח עוד ועוד כסף בלי קשר לכמות שהם זקוקים לו כדי לשרוד, המשוואה כבר איננה עבודה=כסף, כסף =מחיה (שמכאן ניתן להסיק כי עבודה=מחיה), אלא עבודה=כסף, כסף=עוד כסף, עוד כסף= עוד יותר כסף וכן הלאה, המרדף הוא אחר הכסף ולא אחר אמצעי מחיה. לכן, אולי באמת הכסף הוא אויב לא פחות גדול מאלו שמיצרים אותו כדי שנגיע למצב העבדות הזה.

   הגב לfreeThinker
   • צידוני

    פרי-טינקר, אתה שוכח להזכיר שאותם בתי ספר ליצירת עבדים הם בתי ספר ממלכתיים. המדינה רוצה עבדים, והתעשיינים תומכים בזה גם. אילו להורה היה עמדה אמיתית בנוגע לחינוך הילדים זה כבר היה פותר הרבה מאוד בעיות.

    הגב לצידוני
 • שחר

  סרט מרתק ומעניין (אם כי לעתים קצת נמרח)
  לגבי האם יש להאשים את הבונים החופשיים או לא זאת נקודה שאין לה פתרון כרגע אצלי בראש.
  האשליה בסופו של דבר היא שהכח נמצא אצל ההמונים ולא אצל האליטות. אין זה אומר שלא נעשו מניפולציות בכדי לדכא את המחשבה אצל בני האדם ע"י קבוצות סודיות.

  הגב לשחר
 • אלן

  היה תענוג לגלות את הסרט ואת התנועה שהתעוררה בעקבותיו.
  פטר יוסף וג'ק פרסקו הם דמויות מרתקות שכדאי לשמוע את הראיונות איתם.

  מעודד לראות כיצד בכל העולם קיימת התעוררות של אנשים מודעים שאומרים "די" עם הטירוף של הפרדיגמה הישנה, ויוצאים מזה עם חזון לעתיד של עולם בו אנשים חיים בשלום, בשיתוף פעולה וכיבוד הטבע.

  גם אותם האנשים ברחובות של טוניס, קהיר ובקרוב בעוד ארצות אחרות, מרגישים בתוכם שלא ניתן להמשיך כפי שהיה.
  נכון שאלה שעדיין ב"קופסה" , בעלי מעמד בתוכה משתדלים להתנגד לרוח החדשה, אבל די מהר יוכחו לדעת שזמנם תם. הם יצטרכו גם להתעורר אם ירצו לשרוד.

  אני גם מזמין אתכם לשמוע את דברי הסנטור Bernie Sanders
  http://www.dailymotion.com/vid.....from=embed
  אדם אמיץ שגם מצביע על כל העיוותים של המערכת.

  השנה מחכה לנו עוד הפתעות רבות, כי מה שהתחיל הינו רק התחלה של תהליך שאין חזרה בו.

  הגב לאלן
 • תום

  הסרט Zeitgeist: Moving Forward יצא לפני 3 שבועות בערך וישר על השבוע הראשון קיבל מיליון צפיות.
  כמובן שקצב גידול שכזה הקפיץ את גוגל ונכון להיום הגרסה הרשמית מצונזרת מהחיפוש ביו טיוב ומרשימות הדירוג (הסרט מדורג מקום ראשון בכמה קטגוריות ביו טיוב).

  אשמח אם כולם יפיצו את הסרט הזה, באמצעות פייסבוק או כל אתר אחר.
  this must go viral.

  הפיצו את האתר:
  http://www.movingforward.co.il

  מי שלא אוהב את הסרטאת המסרים של התנועה – סכמו את עיקר ההתנגדויות שלכם ואשמח להשיב. התנועה היא לא סטטית (היא תנועה…). אני צומח על הביקורות השליליות שהתנועה מקבלת, ושיניתי את דרכי פעמים רבות. אני לא מפחד משינוי ומהפכה – אני מפחד מהתמסדות, וחוסר חיות.

  הגב לתום
 • פרוייקט ונוס ה"נפלא" עלללק = תוכנית השליטה של האו"ם שנקראת אג'נדה 21.
  מהי אג'נדה 21? חפשו ביוטיוב ותמצאו תשובות. הסרט הזה הוא הפוך על הפוך. הם לא מזכירים בכלל אאוגניקה למשל, או שליטה במזון, הם לא קוראים בשמות ומייחסים הכל לכסף. מדוע הם לא מדברים על האידיאולוגיה מאחורי השליטה הריכוזית? מי יחיה בעולם האוטופי שהם מציעים? אנחנו? חחח…
  הסרט הזה הוא מסובבת ואנחנו נופלים בעוד פח שבו אנחנו עכשיו חושבים שאנחנו יודעים והבנו מה הבעיה.
  בבקשה בידקו את הלינקים הבאים:
  Obama on Track For Agenda 21 AKA VENUS PROJECT
  http://www.youtube.com/watch?v.....re=related

  Agenda 21 For Dummies
  http://www.youtube.com/watch?v=TzEEgtOFFlM

  AGENDA 21 – DEPOPULATION 2009 PART 1
  http://www.youtube.com/watch?v.....re=related

  מה משמעות "זייטגייסט"? תחשבו טוב
  http://en.wikipedia.org/wiki/Zeitgeist

  אפשר להתרכז כאן בבקשה?!

  • מאור

   הסרט הולך סחור סחור ונותן את התחושה של כיון אחד לא מבוסס אשר חוזר על עצמו שוב ושוב. אני יכול להסכים איתך שיש הרבה רקינות בסרט והמון מידע בסיס חשוב.

   הגב למאור
 • אולה

  סרט נמרח אפשר היה לסכם את הרעיונות שלו באופן הרבה יותר מהיר ופשוט מכל הדרמטיות שיש בו שמזכירה מעט את התקשורת המפרסמת מוצרים וקונה את דעת הקהל שהסרט מתנגד לה.

  אני לחלוטין מסכימה עם ברוריה שהסרט יוצא מנקודת הנחה ששאנשים לפתע פתאום יהפכו ליצורים לא אנושיים. וזה קשקוש.

  הסרט מתייחס למהפכות מבחוץ בדיוק כמו המהפכות שהוא טוען שאינן יעילות.

  הבחירה החופשית של האדם, גם אם אינה קיימת באופן ממשי, תמשיך להניע את האדם. הבחירה החופשית הזאת מושתתת על מקום של חוסר הכרות והבנה אמיתית של האדם עם המרכיבים שהוא עצמו מורכב מהם. האדם לא יודע מה הוא צריך. והמדע רחוק מלעזור לו. שימו לב רק למכונים שאמורים לעזור לאנשים למצוא למה הם מתאימים מבחינה תעסוקתית .. ולתוצרים העלובים שלהם (שאגב יכלו להיות אחרים לגמרי אם האדם שהיה מגיע אליהם לבחינה היה מחונך בדרכים אחרות שלא נוטעות בו פחד, קנאה, חמדנות וכו..), שימו לב למדע שהסרט מהלל שממציא "חיסונים" על ימין ועל שמאל ותרופות שמזיקות יותר מאשר מועילות..

  לא רק שצריכים להיות אנשים חכמים ואלטרואיסטים מאד מעל פרוייקט כזה בשביל שהוא יהיה מיטיב אלא שהאנשים עצמם צריכים להבין את מהות הפרוייקט מבפנים ולבחור בלהשתעבד לו מרצון. אני לא רואה איך דבר כזה קורה. הפרוייקט לא ישים.

  מה כן ישים?

  לעזור לאנשים להכיר את המרכיבים והכוחות שלהם מבפנים. לחזק אינטלגנציה, יכולת גופנית ורגשית. להבין את היצרים האנושיים והעיוותים שגורמים לשחיתות ואלימות.

  ואח"כ.. כשאנשים יוכלו להתעלות מעל ההשרדות היומיומית והפחדים הקיומיים שהם נתונים בהם בצדק או שלא בצדק …
  כשאנשים יבינו איך הולכים הדברים האישיים והמערכתיים כמו שיוצרי הסרט כך נראה מבינים, הם יוכלו לבחור באמת. להשתעבד למערכת כזו מרצון או לא.

  הגב לאולה
 • האם יש לנו קבוצה בפייס בוק?

 • שחר

  יש הורדה שלו בעברית??מצאתי הורדה רק באנגלית

  הגב לשחר
 • הנטפל לקטנות

  תנועת זייטגייסט העולמית התנתקה מפרויקט ונוס.
  מסתבר שגם אנשים חכמים, חדשניים ורהוטים הרבה מעל הממוצע, סובלים מבעיות אגו כמו כולם.

  מאכזב ביותר….

  הגב להנטפל לקטנות
 • A&Y

  נטפל יקירי
  אני כלל לא חושב שאילו הם בעיות אגו. אני רוצה להאמין שג'ק פרסקו הבין שהוא נהפך לכלי של הnwo אם היה ממשיך איתם…
  פיטר וצייטגייסט הם בהחלט שייכים לדליטים

  הגב לA&Y
 • סטס

  טוב לסדר כמה דברים.. ז'ק אכן גרם להפסקת תמיכת תנועת צייטגייסט כזרועה הפעילה בפרוייקט וונוס.

  ז'ק עשה זאת מטעמי הנהגה, לא רצה להפוך את פרוייקט וונוס לפרוייקט בקוד פתוח. דבר שנוגד את כל הרעיון של כלכלה מבוססת משאבים.

  לברוריה ואולה. כלכלה מבוססת משאבים אומרת ש"כל המשאבים שייכים לכל בני האדם"
  דבר זה ניתן להשגה רק באמצעות מנגנון קוד פתוח שמפזר את המשאבים בצורה אוטומתית לפי מודל אינטליגנציה מלאכותית שמנבה לפי מחזורי צריכה את כמות המשאבים שיש להוציא או למחזר.

  כלי זה שמאפשר לנו כיביכול לנבא כמה כל בן אדם יצתרך נקרא בשפה העסקית BI – business intelligence .

  כלכלה מבוססת משאבים מתבססת על טכנולוגיות שקיימות והיו קיימות כבר זמן מה…

  עם הזמן הטכנולוגיות רק הולכות ומשתפרות ואנחנו מתקרבים בצעדי ענק לקראת אבטלה טכנולוגית הולכת וגואה מצד אחד ואימפוטנציה כלכלית ברמה הטכנולוגית מצד שני.

  מה שאומר שאין לנו ברירה אלה להתקדם לכיוון כלכלה מבוססת משאבים..

  איך מגיעים מפה לשם?

  הדבר פשוט. ההליך הוא עיניין שיכול להתחיל ברמה יישובית בלבד(הקמת תחנה גאותרמית או חווה סולארית שתספק מספיק חשמל כדי לספק את תשתיות היישוב וכדי למכור בחזרה למדינה ובכך לייצר הכנסה ליישוב) או ברמה מדינית, שזה כולל הקמת כמה וכמה תחנות אנרגיה מתחדשת לאורך כל הארץ והקמת יישובים בכלכלה ברת קיימא.

  את ההצעה הראשונה ניתן לעשות כבר היום אם תתקבץ קבוצה של 1000 איש להקמת יישוב שכזה.

  ואת ההצעה השניה ניתן ליישם רק אם התודעה תגיע לרמה כלל מדינית וכל אנשי הארץ ירצו ויאמינו בכלכלה הזאת…

  תבחרי את הדרך שלך וכנסי לקבוצת צייטגייסט בפייסבוק כדי לשתף אותנו על הדרך שאת מעדיפה כדי לקדם.

  http://www.facebook.com/groups/31542339013/

  הגב לסטס
 • איש קטן, עולם גדול

  איזה דיון רהוט. אני בטוח שכולם ראו את הסרט ובכל זאת כולם ראו דברים שונים…

  כאופטימיסט, אני מאמין שיצר האדם הוא טוב ואכן ברצונו להיות חופשי. אך יש לזכור שכל נקודת מבט שעולה לביטול, סופה להתבטל. היהדות ניסחה זאת במשפט פשוט – "הפוסל, במומו פוסל" ועל כן ההסתכלות צריכה להיות פנימית כיוון שרק ככה אפשר להגיע לשינוי אמיתי.

  שינויים לעולם לא קורים מחוצה לנו, אנו משתנים מבפנים רגשית ונפשית כל הזמן. זה מפחיד לפעמים

  אבל אני אומר דבר אחר – יש להבין שטוב ורע הם מושגי יסוד אצל בני אדם, אלו הם כלי מוסר שלנו בלבד ואינם תקפים בשום מקום אחר, אין רוע בעולם אלא רק בנבכי הנפש האנושית.

  הפחד הוא רגש המקביל לאהבה. הוא האלטרנטיבה היחידה והדואליות היחידה שגם היא קיימת אך ורק בבני אדם.
  האגו, האשליה, השקר, הסמסארה, כל אלו רק כינויים לאחיזת הפחד באדם.

  רק אדם ללא פחד יכול לבטא אהבה ללא תנאי

  רק אהבה ללא תנאי לכל העולם תביא שחרור

  לילה טוב, תהיו ברוכים

  הגב לאיש קטן, עולם גדול
  • b5

   כל מילה בסלע!
   אנחנו אור לעולם, והאור נגלה כאשר אדם מקבל את עצמו ואוהב את עצמו לחלוטין, לא בצורה נרקיסיסטית אלא בהשלמה וקבלה מוחלטת של האל שבו (או בה). אז האור הזה מוקרן החוצה והאהבה עוטפת את כולם ללא שיפוטיות וללא דואליות.

   הגב לb5
 • ירדן

  איך בפועל גורמים לדבר הזה לקרות:
  הרבה אנשים שאלו את זה ואני חושב שיש לי לפחות טיוטה ראשונית של תשובה לשאלה הזאת.
  כדי לעשות שינוי כזה צריך לעשות שלושה דברים:
  דבר ראשון:
  שהעולם יהיה מרוכז תחת הנהגה אחת או מספר הנהגות גדולות שמשתפות פעולה בדרכי שלום (ואם לא כל העולם אז לפחות רוב העולם). העולם אכן צועד לכיוון הזה (איחוד אירופאי לדוגמה) (ראו סרט invisible Empire לעניין זה).
  דבר שני:
  יש תיקון פשוט לכלכלה ואכן היו תקופות בארה"ב בהן הכלכלה היתה מתוקנת.
  התיקון הוא כמובן ייצור כסף ע"י המדינה ללא הלוואתו בריבית מבנקים פרטיים.
  אם ינסו לתקן את הכלכלה במדינה מסויימת לפני שתקום הנהגה עולמית, שאר המדינות יתקפו את המדינה הזאת בהוראת ראשי הבנקים במדינות אלו, בגלל חששם שיקחו דוגמה מהמדינה המתוקנת וזה כבר קרה בהסטוריה (ראו סרט "סוד מארץ עוץ" לעניין זה).
  דבר שלישי:
  מנגנוני תיקון אוטומטי מפני אנשים רודפי בצע שינסו למצוא חורים בשיטה ולהתעשר על חשבון עניים. הדבר יקרה ע"י שילוב בדמוקרטיה עקרונות סוציאליסטים וקמוניסטים.
  או שבמילים אחרות לקחת את הטוב מכל סוג הנהגה.
  לדוגמה צריך להעביר הצעת חוק ששכר מינימום ישתנה בצמוד לחישוב יוקר המחייה.
  יוקר המחייה יכלול את כל צורכי האדם במידה בינונית פלוס ולא בזבזנית. בן צרכים אלו יש לקחת בחשבון הכל מביגוד אוכל ודיור ועד הצורך של אדם לחסוך כסף ואפילו לצאת לחופשה צנועה פעם בשנה. יוקר המחייה שיצא יהווה באופן אוטומטי את משכורת המינימום בחוק.
  שירותי בריאות, חינוך וכ"ו חייבים להינתן בחינם או להיות מחושבים ביוקר המחייה (כמו סוג של השלמות הכנסה).
  לדוגמה סטודנט יכול לעבוד פחות זמן וצריך לשלם גם לימודים לכן צריך לתת לו השלמת הכנסה ולקחת בחשבון שהוא עובד חצי משרה.
  כאשר יהיה מצב שע"י משכורת מינימום ניתן לחיות בצורה מכובדת והמדינה לא חייבת כסף לגופים פרטיים הכל יהיה בסדר.
  החלק השלישי הוא החשוב ביותר כי זה מנגנון תיקון של הכלכלה במקרה שימצאו פרצה. אם יוקר המחייה יעלה בגלל גידול הפער בין עשירים לעניים באופן אוטומטי שכר המינימום יעלה ויוזרם יותר כסף לעניים שעובדים במפעלים של העשירים ומקבלים משכורת מהעשירים.

  הגב לירדן
  • אלדד

   מה שצריך זה שאנשים יתעוררו ואי אפשר לעורר אותם בכוח
   כל אחד מתעורר מרצונו.
   אפרופו שינויים,השינויים שהוצעו על ידך הם קטנים ועדינים,
   יחסית לבעיות הקשות שיש בעולם לכן גם סרט כמו זיטגיסט
   זוכה לעדנה.

   הגב לאלדד
  • אלדד

   דרך אגב ניתן להסתכל על הבעיות האנושיות כטכניות במקורן
   ז"א בעיה שיטתית כמו למשל הפתרון שלך או של זיטגיסט ז"א
   השיטה היא הבעיה.
   אחרים חושבים שמקור הבעיה הוא רוחני,רוע מול טוב.
   אני למשל…
   יש כאלה שחושבים שמקור הבעיה הוא פסיכולוגי.
   ז"א פסיכופטים שמגיעים לעמדות כוח.
   למשל הסרט הזה:
   http://forum.emetaheret.org.il.....753#p31848

   הגב לאלדד
   • איש קטן, עולם גדול

    הבעיה האמיתית היא ביסודה "רוחנית" דהיינו, נובעת מפנימיותם המבולבלת של פריטים בעמדות מפתח שמנהלים מהלכים בקנה מידה מאוד גדול.
    פעולות גורפות דורשות מאסות קריטיות של אנשים.
    הליך ה"התעוררות" אינו משהו שאפשר לכפות או לייצר.
    התנועה היחידה שאפשר לבצע היא לחיות בצורה שונה מהמערכת ולייצר מערכת זהה בגודלה ושונה בערכיותה.
    האגו חייב ללכת!
    בשורה התחתונה, הכל אפשרי ללא פחד, ללא אגו וללא שיפוט.

    הגב לאיש קטן, עולם גדול
  • סטס

   אם אתה מציע עוד מערכת כספית כניראה שלא ראית את הסרט או שפשוט אתה תקוע בפרידיגמה של מערכת כספית עד כדי כך שאינך מסוגל מזה..

   הגב לסטס
 • yaniv

  שאלה בקשר ל11.9.
  הכול טוב ויפה אבל דבר אחד לא הבנתי, הרי לטענתכם הפיגוע היה עבודה פנימית!? אז מה היה התפקיד של טיסה 93? מה היה הצורך בה למתכננים? הרי היא לא נתנה להם שום תפוקה? הארוע הזה רק מטיל ספק בגירסה הרישמית באופן הבולט ביותר, אז למה לעזעזאל "הם" היו צריכים אותו? ולמה שימש?

  הגב לyaniv
  • סטס

   זה שזה עבודה מבפנים לא אומר שהמטוסים לא נחטפו, ולא הופלו לתוך מגדלי התאומים…
   עבודה פנימית אומרת שהחוטפים היו מטעם הממשלה האמריקאית.

   טיסה 93 לפי מה שאני זוכר שהופלה עוד לפני שהגיע למטרה שלה על ידי היושבים במטוס, נחטפה גם כן… עם זאת הטיסה לא ביצעה את המשימה של החוטפים אם בכוונה ואם לא בכוונה על ידי התנגדות הנוסעים.

   הגב לסטס
  • סטס

   ודרך אגב בסרט השלישי בכלל לא הייתה נגיעה בקונספירציות…

   האם ראית את הסרט בכלל?

   הגב לסטס
 • יניב

  כן ראיתי את הסרט.

  שאלתי את השאלה פה מכיוון שבכתבות המרתקות של רון [שלושת החלקים] על 11.9 כאשר ניסיתי להגיב שם,לא היה ניתן.

  שאלתי פה מכיוון שזה קשור אומנם התנועה לא נגעה בסרט הנוכחי ב11.9 אבל בקודמות כן,ו11.9 הוא חלק ניכבד מהפאזל מ"פסיפס"…. [ולא רציתי לפתוח נושא בפרום שהוא יוצר מצומצם]

  היום כמעט ברור שלא היו מטוסים בכלל….

  1.מטוס בואינג לא ניכנס בפנטגון אלא טיל…

  2.פינסיבליה המטוס "היתהדה"…

  3. בתאומים מטוס אלומיניום לא יכול ולא יוכל לחדור בצורה כזאת בניין פלדה מהחזקים בעולם…

  אז נצא מנקודת הנחה שכן ניחטפו מטוסים והונחתו הוא הופלו במקום אחר….
  אז ברור למה היו צריכים את שני המטוסים לתאומים ומטוס לפנטגון שידמו כניסה וסיבת הפיצוץ ונפילת הבנינים. אבל למה היה צריך לחטוף עוד אחד וסתם לרסק אותו באדמה?

  הרי שם הכי ברור השקר וארוע זה מהווה פגם בהונאה שלהם?

  אז למה היו צריכים אותו? האם היו תוכניות נוספות? מה היה מקומה של טיסה 93 בהונאה שלהם?

  הגב ליניב
  • סטס

   קודם כל לשם הדיוק המדעי… גם אם מטוס עשוי מאלומיניום, מטוס טס במהירות מאוד גבוהה, דבר שגורם לפגיעה מאוד חזקה.

   אם תעוף במהירות כזאת ותפגע במים רגועים, זה יהיה כאילו פגעת בבטון.. (מים!)

   לכן החומר שממנו עשוי המטוס חשוב בדיוק כמו המהירות שבה הוא טס.

   וכן זה מאוד הגיוני שמטוס יתרסק לתוך הביניינים.. לא רק זה שזה יהיה קצת קשה לפברק עשרות אלפי עדויות של אנשים שצילמו את זה קורה. אז להגיד שזה לא קרה, זה קצת פרנויה לא מבוססת…(בכל הנוגע לתאומים)

   בכל השאר אני לא נוגע..

   עכשיו למה היה חשוב להפיל את המטוס ? אולי הוא היה אמור לפגוע בפנטגון, אבל הם הסכימו על משהו ביניים כשהם גילו שהנוסעים במטוס חטפו את המטוס מידי החוטפים בחזרה… אם תראה את הסרט, יש הקלטה מאוד טובה של הנוסעים מתכננים לחטוף את המטוס בחזרה..

   מעבר לזה… יש הרבה מאוד מידע מדעי בעיניין, בלי להכנס להשערות חסרות בסיס… ממליץ לקרוא קצת על הארוע ואיך הוא קרה, אם זה מעניין אותך… אתה הרי לא תרצה להטעות אנשים ולהגיד להם שקרה משהו, רק כי אתה מנחש שזה מה שקרה נכון?

   הגב לסטס
 • yaniv

  סטס אמר: "מעבר לזה… יש הרבה מאוד מידע מדעי בעיניין, בלי להכנס להשערות חסרות בסיס… ממליץ לקרוא קצת על הארוע ואיך הוא קרה, אם זה מעניין אותך… אתה הרי לא תרצה להטעות אנשים ולהגיד להם שקרה משהו, רק כי אתה מנחש שזה מה שקרה נכון?"

  סטס עם כול הכבוד מי שניכנס להשערות חסרות בסיס זה אתה…

  מי שמנחש זה אתה…

  מי שלא בדק מידע מדעי זה אתה….

  אני יפנה אותך לכתבה כאן באתר
  http://www.emetaheret.org.il/2.....D7%94-911/

  מתוך הכתבה:

  המטוסים שהתנגשו במגדלי התאומים עושים דברים בלתי אפשריים מבחינה מדעית
  ראס וויטנבורג, טייס חיל האויר וקברניט טיסות מסחריות שהטיס את אותם דגמי מטוסים שפגעו כביכול במגדלים, בדברי פתיחה

  שיחות טלפון של חוקר עצמאי עם אנשי מקצוע מקבלות תשובות שלא תשמעו בתקשורת התאגידית (מהירות טיסה בלתי אפשרית בגובה הזה, "העלמות" לא מציאותית לתוך בניין העשוי קורות פלדה)

  ובכלל, כמו במקרה הפנטגון – טייסים מנוסים עם אלפי שעות טיסה במטוסים מסחריים
  נכנסים לסימולטורים ולא מצליחים לפגוע במגדל התאומים במהירות שעולה על מהירות נחיתה

  אלומיניום לא חודר פלדה.
  לא סתם הצבא לא משתמש בפגזי אלומיניום בכדי לחדור שריון

  Armor-piercing ammunition consists of a penetrator constructed of hardened steel, tungsten carbide, or depleted uranium, enclosed within a softer jacket, such as copper or aluminium. Armor-piercing ammunition can range from rifle- and pistol-caliber rounds all the way up to tank rounds.
  wikipedia

  דבר נוסף :
  כשמטוס טס הוא תמיד יוצר מאחוריו מערבולת אויר (Wake turbulence) .
  בשום צילום של אחרי הפגיעה אנחנו לא רואים את העשן (ויש הרבה עשן) נכנס לסחרור ומערבולת –
  כשם שהיה חייב לקרות אם באמת זה היה מטוס אמיתי.

  אבל ראינו את מטוסי הנוסעים פוגעים בהם … בטלויזיה
  קודם כל – לא ראינו את מטוסי הנוסעים בכלל.
  טיסה 175 שלכאורה פגעה במגדל התאומים השני הינה מטוס בואינג מדגם 767-200
  אבל בצילום אנו רואים מטוס בואינג מדגם ארוך יותר 767-300

  דבר שני –
  מבט נוסף ומדוקדק בשידורי האירוע בטלויזיה, והצילומים החובבניים שבאו מאוחר יותר –
  חושף עובדות של מניפולציה ,תוספות ממוחשבות לתמונה ופשוט שקרים ויזואליים .

  מתוך ראיון טלויזיוני מ2001 – צלם שהיה ממש מתחת למגדלים וצילם את מקום התנגשות המטוס השני לכאורה בזמן אמת והפיצוץ – מצהיר שהוא לא ראה שום מטוס

  אבל כל העדים אומרים שכן ראו מטוס מסחרי גדול פוגע במגדל . בצורה חד משמעית – לא.
  רוב העדים נותנים מבחר של 19 תיאורים שןנים – הכל, רק לא מטוס מסחרי גדול

  עדות של אדם ששודרה אך ורק פעם אחת בזמן חי ולא שודרה שוב לעולם
  (הוא טרם צפה בטלויזיה ולכן הוא עד אידאלי).
  תראו איך הוא מתקן את שדר הטלויזיה מהשטח – תקשיבו טוב למה העד אומר
  לא ראה ולא שמע מטוס מסחרי שאמור לצרוח ולהשמע בכל רחבי מנהטן במהירות 500 מייל לשעה בגובה טיסה זה.

  בקיצור סטס תשלים את החומר ונוכל להמשיך….

  הגב לyaniv
 • Rodi

  הדעה שלי לגבי כל הנושא של "אבטלה טכנולוגית" –

  בקצרה, אבטלה טכנולוגית מדברת על כך שמיכון ואוטומציה חיסלו ויחסלו סקטורים שלמים בשוק העבודה, כך שמול שפע תוצרת ותפוקה מקסימאלית יהיו אחוזי אבטלה גבוהים, כלומר, כוח הקניה של הצרכנים יעלם.

  אני מסכים עם הטענה (שמודגמת היטב על ענפי החקלאות והתעשייה) שטכנולוגיה תחסל מקצועות רבים. עם זאת, אני לא משוכנע שהתסריט יהיה בצורה של אבטלה שגדלה מחודש לחודש עד שנגיע לאחוזים קריטיים שבהם המערכת תהיה חייבת להשתנות. אני חושב שסביר יותר שהמערכת תתנפח ב"אוויר" עד שתגיע לקריסה.

  אני מאמין שלשוק יש נטייה השרדותית טבעית ויכולת ליצור מקצועות חדשים. יש כל מיני מקצועות אוויר יחסית חדשים, לדוגמא: טכנולוגיות מידע, עיצוב פנים, ייעוץ אירגוני, אימון, תחומי כלכלה שונים ועוד, ואני מאמין שיהיו עוד נוספים שלא הכרנו.

  כדי להסביר מה אני חושב שכן יקרה, אני אשווה לתחומים אחרים:

  התחום המוניטארי – כסף הומצא כדי להקל על סחר חליפין, הוא התחיל בצורה של מתכות יקרות (או חפצים אחרים) ובהמשך הפך לשטרות שמגובים בהן. לאט לאט יחס הרזרבה הכניס לשוק "כסף אוויר", עד לשלב (שקיים היום) שכל הכסף כיום מנותק מערך אמיתי. החובות העולמיים לא באמת ניתנים לכיסוי. חדלות-פירעון של מספר מדינות נמצא בפתח.
  זהו תיאור מעט פשטני ולא מדויק, אבל מספיק לצורך הנקודה.

  שוק ההון – הבורסה הומצאה כדי לאפשר גיוס הון מהציבור לחברות יצרניות. רווחים והפסדים שיקפו את מצבן של חברות אמיתיות שמייצרות מוצרים. עם הזמן, נוצרו שווקים ומכשירים פיננסים שמנתקים ומרחיקים אותנו לעולם של נגזרות, גידור וביטוחים שונים (ע"ע CDS), עד ששוק האוויר הזה עלה בגודלו (פי כמה וכמה) על השוק האמיתי. יתר על כן, גם בבורסה עצמה נסחרות יותר ויותר חברות פיננסיים(קרי, עוד "אוויר"). ב-2008 ראינו למה הדברים מובילים.

  נחזור לשוק העבודה – בדומה לתחומים האחרים שהצגתי, גם השוק הזה מתנתק בהדרגה מהמטרה המקורית שלו, שהיא סיפוק של הצרכים הבסיסיים (מים, מזון, מעון, חינוך וכד') של הפרטים בחברה אל עבר מקצועות אוויר שממלאים את החסר.
  רק מה, אני טוען שתחומים של פיננסים, שיווק, פרסום, עיתונאות, בידור, עריכת-דין וכד' יכולים להתקיים רק כשוליים של שוק עבודה ששולטים בו תעשייה ומסחר (וחקלאות). שוק העבודה לא יכול להיות בנוי מהם בלבד, הוא לא יכול להתקיים רק מ"אוויר".

  אני לא בטוח שהאנלוגיה מושלמת, אבל מה שחשוב לי להעביר זה את שתי הנחות היסוד שבהן השתמשתי:

  – למערכות יש נטייה לשימור עצמי והישרדות. מערכת תשתנה/תקרוס רק אחרי שהיא מיצתה את כל מה שבאפשרותה כדי לשמר את עצמה.

  – הניתוק מהעולם החומרי הפיזי ומערכים אמיתיים, כלומר מה- Basic Necessities, אל עבר עולם של ספקולציות הוא מה שמביא לקריסתן של מערכות.

  הגב לRodi
  • סטס

   ניתוח מדוייק, ואני נוטה להסכים איתך מאוד..

   כך בסופו של דבר פעולות מכניות ניתן למכן, מעצם הגדרתן, וזה לא מחייב שיווצרו עוד מקומות עבודה, כי כבר היום יש מכונות שאין דורשות תחזוקה ואינן דורשות פיקוח כדי לעבוד. ואם הן כן דורשות גם פיקוח בקוד פתוח הוא אפשרי..

   כך שבסופו של דבר המגמה של העולם היא למכן את עצמו כמה שיותר ומצד שני להמשיך לעבוד על מערכת של כלכלת מחסור.. הדבר אכן מביא למקצועות אוויר, כמו עיצוב בתים דיגיטליים בסקנד לייף.. ועוד דברים שאינם קשורים לעולם האמיתי.
   למעשה המגמה אכן מובילה לכך שכל המקצועות היחידים שישארו הן מקצועות אוויר..

   והשאלה שצריך לשאול את עצמינו, האם אנחנו באמת רוצים וצריכים שכולם ימשיכו לעבוד, גם כשהצרכים הפיזיים שלנו יכולים להתממש ללא עבודה כלל?

   האם לא הגיע השעה לשחרר את בני האדם מהעבדות והשעבוד, ושחרור בני אדם לעידן של רנסנס חדש?

   הגב לסטס
 • aleph 111

  יצא לי בזמנו (וכן אתמול) לקרוא את התגובות השונות לסרטון של צייטגייסט כאן ובמקומות אחרים, ולבחון כמיטב יכולתי את דעתי האישית בנושא, ודעתי האישית חלוקה על עצמה כפי שהיא התבטאה בתגובות הנאורות והניגודיות השונות…אז צללתי אל עומק סתרי הארכיטיפים (יתכן מאד אף אשלייתיים או דואלים משורשם).

  אני מניח שהדבר הראשון שצד את עיני הינו התאריך הנבחר להציג את הסרט בבכורה עולמית והוא 10 בנובמבר (11) 2007. תאריך זה לטענתי ולטעמי האישי חוזר ומשכפל את עצמו (כנ"ל 11.11) במקומות לא צפויים כגון ציקדה 3301 (ובעוד אין ספור מקומות). ואני ראשית תוהה למה?

  הסרט הופץ בחינם בגוגל וידאו ביוני 2007. גרסה מחודשת של הסרט הוצגה בבכורה עולמית ב-10 בנובמבר 2007, בפסטיבל ארטיביסט הרביעי, בו הוא זכה בפרס.[2] באוקטובר 2008 יצא לצייטגייסט סרט המשך בשם "צייטגייסט: תוספת" (Zeitgeist: Addendum) אשר מציג פתרון לטענות שהועלו בסרט הראשון, והוא הצטרפות לתנועת "צייטגייסט" וניהול החברה והכלכלהעל פי מודלים שהיא מציעה.
  https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A6%D7%99%D7%99%D7%98%D7%92%D7%99%D7%99%D7%A1%D7%98_(%D7%A1%D7%A8%D7%98)

  ציקדה 3301
  http://forum.emetaheret.org.il.....tml#p59192

  הגב לaleph 111
הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל»

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
 • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית