ראשי » סביבה ואקלים » אתם כאן

בריטניה מכירה בכך שהיא ריססה את אזרחיה ללא ידיעתם

עודכן לאחרונה: 8 באפריל 2012

במסגרת הוויכוח סביב טענת "שובלי העיבוי הכימיים", להלן אחת מהראיות, המצביעה לכאורה על האפשרות שממשל מסויים של אחת המדינות באירופה המערבית והמתקדמת השתמש באזרחים כשפני ניסיון ללא ידיעתם, וריסס אותם במני כימיקלים וחיידקים שונים, במשך כ-40 שנה.

זהו המאמר שאותי שכנע בנושא שובלי העיבוי/ריסוס הכימיים – כמטריילס, ושבאמצעותו גם הצלחתי לרסק בן-שיח מכחיש בפורום איכות סביבה של "תפוז", כך שמאמר זה הינו מאוד חביב עלי, מספיק כדי שאקח על עצמי את תרגומו ע"מ לחשוף ציבור רחב יותר לתכניו, ויבין איזו אסמכתא אדירה הוא מהווה.

לוחמה ביולוגית נוסתה על מיליוני אזרחים

רוב שטח בריטניה נחשף לחיידקים שרוססו בניסויים סודיים.

Antony Barnett, public affairs editor
The Observer, Sunday 21 April 2002 10.23 BST

משרד ההגנה הפך חלקים גדולים של המדינה למעבדה ענקית לניסויים סודיים של לוחמה ביולוגית על הציבור. דו"ח ממשלתי שאך פורסם מספק בפעם הראשונה סקירה היסטורית רשמית מקיפה של ניסויים בנשק ביולוגי בבריטניה בין השנים 1940 ל- 1979.

ברבים מהניסויים הללו, רוססו כימיקלים שעשויים להיות רעילים ומיקרו-אורגניזמים על אזורי אוכלוסיה נרחבים, מבלי לידע אותה.
אמנם הפרטים של כמה ניסויים סודיים דלפו בשנים האחרונות, אך הדו"ח בן 60 העמודים חושף פרטים חדשים על יותר מ-100 ניסויים סמויים.

הדו"ח חושף כי אנשי צבא תודרכו לענות למיני "שואלים חקרניים" שניסויים אלו מהווים חלק מתוכניות מחקר של מזג האוויר וזיהום אוויר.

הבדיקות, שבוצעו על ידי מדענים של הממשלה בפורטון דאון, נועדו לסייע למשרד ההגנה להעריך את הפגיעות של בריטניה באם הרוסים יפזרו עננים של חיידקים קטלניים מעל בריטניה.

ברוב המקרים, בניסויים אלו לא השתמשו בנשק ביולוגי אלא בחלופות אשר המדענים האמינו שיחקו לוחמה ביולוגית ואשר במשרד ההגנה טענו שלא היו מזיקים. אבל משפחות באזורים מסוימים של המדינה, שנולדו להם ילדים עם מומים, דורשות חקירה ציבורית.

פרק אחד של הדו"ח, "הניסויים בחלקיק הפלואורוסנטי", מגלה איך בין 1955 ל-1963 מטוסים טסו מאנגליה צפונית מזרחית עד קצה קורנוול לאורך החופים מדרום וממערב, ופזרו כמויות עצומות של zinc cadmium sulphide על האוכלוסייה. החומר הכימי נסחף קילומטרים אל תוך היבשת, כאשר הזוהר שלו מאפשר לעקוב אחר התפשטות שלו. בניסוי אחר, אותו החומר פוזר לאורך הכביש ליד העיר פרום (Frome) בסומרסט במשך שעה.

בעוד הממשלה מתעקשת שהחומר בטוח, קדמיום מוכר כגורם לסרטן הריאות, ובמהלך מלחמת העולם השנייה נחשב על ידי בעלות הברית כנשק כימי.

בפרק אחר, "ניסויים באזורי כיסוי נרחבים", משרד ההגנה מתאר כיצד בין 1961 ל-1968 יותר ממיליון בני אדם לאורך החוף הדרומי של אנגליה, מטוֹרקִי (Torquay) עד לניו פורסט, נחשפו לחיידקים הכולל E.coli ו-bacillus globigii, אשר מחקה אנתרקס. ריסוסים אלו בוצעו מספינה צבאית, Icewhale, שעגנה לאורך חופי דורסט, שריססה את המיקרואורגניזמים ברדיוס של 8 עד 16 ק"מ.

הדו"ח חושף גם פרטים של ניסויי ה-DICE בדרום דורסט בין השנים 1971 ל-1975. באלו היו מעורבים מדענים צבאיים בריטיים ואמריקאים שריססו כמויות גדולות של חיידקים marcescens serratia, עם מדמה אנתרקס ופנול.

חיידקים דומים פוזרו ב 'ניסויי חבלה' בין השנים 1952 ו 1964. אלה היו ניסויים כדי לקבוע את הפגיעות של בנייני ממשלה גדולים והתחבורה הציבורית בעת תקיפה ביולוגית. בשנת 1956 החיידקים שוחררו ברכבת התחתית של לונדון בצהריים לאורך הקו הצפוני בין קוליירס ווד לטוטינג ברודווי. התוצאות מראות כי האורגניזם התפזרו על פני 16 ק"מ. ניסויים דומים נערכו במנהרות שתחת בנייני ממשלה בווייטהול.

ניסויים שנערכו בין 1964 ל 1973 הודבקו חיידקים לקורי עכבישים בקופסאות כדי לבדוק כיצד החיידקים ישרדו בסביבות שונות. בדיקות אלו בוצעו בעשרות מקומות ברחבי בריטניה, כולל בווסט אנד של לונדון, סאות'המפטון וסווינדון. הדו"ח גם מפרט לגבי יותר מתריסר ניסויי שדה קטנים יותר שנערכו בין 1968 ל-1977.

בשנים האחרונות, משרד הביטחון מינה שני מדענים כדי לבדוק את בטיחותן של בדיקות אלה. שניהם דיווחו כי אין סכנה לבריאות הציבור, אך אחד מהם העלה את האפשרות שקשישים או אנשים הסובלים ממחלות נשימה עלולים להפגע קשות אם הם ישאפו מספיק מאותם מיקרואורגניזמים.

עם זאת, כמה משפחות באזורים שספגו את אותם ריסוסים סודיים משוכנעות שהניסויים הללו גרמו למומי לידה, נכויות פיזיות וקשיי למידה בילדיהם.

דוד אורמן, קצין צבא מבורנמות', דורש חקירה ציבורית. אשתו, ג'נט, נולדה במזרח לולוורת' (Lulworth) בדורסט, קרוב למקום שבו התקיימו רבים מאותם ניסויים. היא הפילה, ולאחר מכן ילדה בן עם שיתוק מוחין. לשלוש האחיות של ג'נט, שגם נולדו באותו הכפר בזמן אותם הניסויים, נולדו ילדים עם בעיות בלתי מוסברות, כמו למספר שכניהם.

רשות הבריאות המקומית הכחישה שיש קשר, אבל אורמן סבור אחרת. הוא אמר: "אני משוכנע שמשהו נורא קרה. הכפר הוא קהילה מלוכדת, זה לא צירוף מקרים שהיו מומים מולדים רבים כל כך על שטח כה קטן ותוך זמן כה קצר."

לאורך השנים, ממשלות שונות ניסו לשמור על הפרטים של ניסויי הלוחמה הביולוגית בסוד. בעוד דיווחים על מספר ניסויים יצאו לאורך השנים מהארכיון הלאומי, מסמך זה מאת משרד ההגנה שפורסם לאחרונה – אשר שוחרר לבקשתו של חבר הפרלמנט הליברל דמוקרט מ.פ. נורמן בייקר – מציג את הגרסה הרשמית המקיפה ביותר של הניסויים בלוחמה ביולוגית.

בייקר אמר: "אני מקדם בברכה את העובדה כי הממשלה פרסמה סוף סוף את המידע הזה, אבל השאלה היא למה זה לקח כל כך הרבה זמן. זה בלתי מתקבל על הדעת כי התייחסו אל הציבור כשפני ניסוי ללא ידיעתו, ואני רוצה להיות בטוח כי הטענות של משרד הביטחון כי הכימיקלים והחיידקים ששימשו היו בטוחים, נכונות. "

הדו"ח של משרד ההגנה משחזר את ההיסטוריה של המחקר של בריטניה בתחום המלחמה הביולוגית מאז מלחמת העולם השנייה כאשר פורטון דאון הפיק חמישה מיליון יחידות של מזון לבקר ממולאות בנבגי אנתרקס קטלני שנועד להיות מוצנח בגרמניה במטרה להרוג את הבקר שלהם. הוא גם חושף פרטים של ניסויי האנתרקס הידועים לשמצה על Gruinard בחוף הסקוטי אשר הותירו את האי כה מזוהם כך שזה לא יכול היה להיות מאוכלס עד סוף שנות 1980.

הדו"ח גם אישר את השימוש של אנתרקס וחיידקים קטלניים אחרים בניסויים על סיפון ספינות בים הקריבי ומול חופי סקוטלנד במהלך שנות החמישים. במסמך נאמר: "ההסכמה שבשתיקה לניסויים המדמים התקפה ביולוגית בהם הציבור עלול להיחשף לחומרים מסוכנים, הושפעה במידה ניכרת ע"י שיקולי בטחון, שנועדו ללא שום ספק למנוע את המידע מהציבור. תוצר לוואי חשוב לזה היה הצורך להימנע מלעורר אי שקט ציבורי על הפגיעות של האוכלוסייה האזרחית במקרה התקפה של לוחמה ביולוגית. "

סו אליסון, דוברת פורטון דאון, אמרה: "הדיווחים עצמאיים על ידי מדענים מובילים, הראו שאין כל סכנה לבריאות הציבור מפני ריסוסים אלו אשר בוצעו כדי להגן על הציבור. התוצאות של ניסויים אלו יצילו חיי אדם, במידה ונותקף באמצעות נשק כימי וביולוגי."

בתשובה לשאלה האם בדיקות אלה עדיין מתבצעות, אמרה: "זו לא המדיניות שלנו לדון במחקר שמתנהלים."

המסקנה שלי מכל זה היא, שגם אם ניתן למצוא הצדקה בטחונית הן לניסויים והן להשתקה, עדיין כל המערכת הזו מספקת את הראיה לכך שכן יתכנו מקרים בהם הרשויות יבצעו באוכלוסיה מני מעשים שעל פניו נראים מופרכים ובלתי אפשריים… כמו לרסס כימיקלים וחיידקים אלימים על הציבור ללא ידיעתו.

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
http://www.emetaheret.org.il/?p=5022
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל!»

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד.אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם.בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר,התייעצו עם רופא מוסמך.כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים.זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

14 תגובות »

 • בהחלט כתבה מעניינת!!!

 • freethinker

  כל הכבוד דנטון,

  זה מצטרף לפוסט של ניב http://forum.emetaheret.org.il/post6082.html

  מעניין מתי יגלו לנו מה היה באמת ב"ניסויי ישראל 1,2,3" http://he.wikipedia.org/wiki/%.....7%90%D7%9C

  מעניין לראות מה כתוב על ניסוי ישראל 4, האם זה ההסבר הממשלתי לקמטריילס?

  זה מה שכתוב על המשתמש שהעלה את הערך של ניסוי ישראל 4 http://he.wikipedia.org/wiki/%.....%A9:Nachum

  האם הוא באמת "יודע יותר טוב", או שהוא מפזר לנו חול בעיניים?

  הגב לfreethinker
  • יוסי 25306

   לדעתי מר Nachum מפזר לנו חול בעיניים !!

   הוא אפילו לא הביא קישורים לקריאה נוספת וביבליוגרפיה כמתחייב בכתיבת מאמר מדעי מקצועי.

   אם אכן מדובר בניסוי למטרות אקלימיות, אין שום סיבה להסתיר מידע מהציבור, ואין שום סיבה שמטוס שמגיע מסוריה יכנס לשטח ישראל.

   הגב ליוסי 25306
 • גם היום ריססו.
  וגם אתמול וביום שישי ושבת!
  יש לי מה להוסיף: וזה חשוב:
  מבחינה לוגית, מרגע שהם הודו שהם ריססו
  במשך 40 שנה, ושיקרו לכל מי ששאל –
  אז אני לא מאמין להם, לא ל"סיבות" שהם
  מביאים, לא ל"הצדקות" שלהם ולהסברים
  שלהם.
  אם עד עכשיו הם ה ס ת י ר ו
  מה גורם לכם להאמין שהם מספרים את האמת ?

  הם חבורה של פושעים רוצחים ומנוולים.

  בארץ – טיס קרב אחד אמר לי שזה דלק מטוסים.
  שF15 לא מסוגל לנחות עם משקל שעולה על X…
  ולשם כך הם זורקים דלק.
  אשת מודיעין מחיל האוויר אמרה לי שזה סימון
  "כמו ציור" בשמיים על מנת ליצור אימונים
  מדומים לטייסים.

  אני חושב שכל אחד מהם פשוט אכל את מה שאומרים לו.
  אני לא אומר פה שאין כזה דבר "פליטת דלק" על מנת לנחות.
  אני לא אומר שאין כזה דבר אימוני "סימונים".
  אני אומר שגם אם יש כזה דבר, זה לא תואם את מה שלו אני קורא "שובלים כימים". ואני עד להם לפחות פעמיים בשבוע.
  תודה דנטון על התירגום
  🙂
  תהיה בטוח שזה הולך להשלח לכמה אנשים עקשניים
  שמסרבים להתעורר כבר שנה!
  🙂
  לא נפסיק לדחוף להם לפרצוף את העולם האמיתי

 • רוני

  "בעוד הממשלה מתעקשת שהחומר בטוח, קדמיום מוכר כגורם לסרטן הריאות, ובמהלך מלחמת העולם השנייה נחשב על ידי בעלות הברית כנשק כימי."

  כשהממשלה אומרת שזה בטוח, הם מתכוונים זה בטוח מהבחינה הכלכלית. יש לשים לב למונחים. מה שמשודר בטלוויזיה זאת שפה מוצפנת שבד"כ תהיה קשורה חוק הימי.
  בסוף, זה מסתכם הכול בכסף. יותר חולי סרטן ריאות= יותר טיפולי כימותרפיה=יותר הכנסות ותזרים מזומנים לחברות התרופות".

  It's nothing personal against you, it's all buisness. And you are a human resource.Now go ahead, everything is ok, the government will take care of you. watch your ball game

  באתר קונספיל עלו על המונח Illuminati.
  אם להקליד את המילה אילומינטי אבל באותיות הפוכות מגיעים לאתר של ה-NSA שזה למעשה הגסטאפו המודרני בארה"ב.

  הנה זה:

  http://www.itanimulli.com

  חושבים שזה צירוף מקרים?
  הוכחה חותכת לפנים שהמסדר שהוקם על ידי אדם וייסהאופט ב-1 במאי 1776 עדיין חי ובועט במלוא הקיטור.
  אז להבא כהשאחד במאי יגיע תמשיכו לחגוג את "יום האילומינטי הבינלאומי" ואת אלו שמצותתים לכם לטלפון.

  הנה שיר יפה:
  "בתוך בורות ממוגנים בתל אביב"

  מאת: מיכה גבריאלי

  הם יושבים בתוך בורות ממוגנים בתל אביב,

  כמו עכברים בחור הם מצותתים ומאזינים

  לכל הסובבים אותם.

  כמו פחדנים הם נוהגים,קודם כל תוקפים

  וגם אחרי שראו שהם טעו, הם ממשיכים

  לתקוף.

  בבוא היום תקבלו את שלכם פקידי משטר

  מושחתים.

  עובדי שטן, אנשים רעים מהסוג הרע ביותר

  שבנמצא.

  כשיומכם יגיע אל תגידו לא ידענו,שהרי אתם

  "עובדים" 24/7 על כל עם ישראל,ו"תפקידכם"

  הוא לרחרח בחורים

  הגב לרוני
  • נתי אילומי

   אני רק רוצה לקוות שזה ברור לכולם פה שלעשות הפנייה מכתובת לכתובת זה פשוט כמו.. כמו.. ובכן, כמו לבנות אתר קופי לכל אתר שרוצים.
   בקיצור, לא כופר בשום דבר והכל אולי נכון, אבל דווקא זה לא מוכיח כלום.
   ואולי מי שיצר את ההפניה האוטומטית רוצה שנמקד את תשומת הלב שלנו בטפל? תראו, ציפור! הופה, חטפתי לכם עוד עוגיה מהצלחת

   הגב לנתי אילומי
   • לא הבנתי, נתי.
    על איזו הפניה אוטומטית אתה מדבר?

    • נתי אילומי

     ההפניה שרוני מדבר עליה מהכתובת:
     http://www.itanimulli.com

     הגב לנתי אילומי
     • ואללה, לא שמתי לב לזה.

      חיפוש זריז העלה את הנתונים הבאים:

      אלו הפרטים של מי שרשם את הדומיין :
      :http://www.itanimulli.com
      Registrant:
      John Fenley
      1985N 360E
      Provo, Utah 84604-1803
      United States

      Domain Name: ITANIMULLI.NET
      Created on: 20-Nov-02
      Expires on: 20-Nov-10
      Last Updated on: 25-Nov-09

      Administrative Contact:
      Fenley, John
      1985N 360E
      Provo, Utah 84604-1803
      United States
      8014273274 Fax —

      Technical Contact:
      Fenley, John
      1985N 360E
      Provo, Utah 84604-1803
      United States
      8014273274 Fax —

      Domain servers in listed order:
      NS45.DOMAINCONTROL.COM
      NS46.DOMAINCONTROL.COM

      כאן הפרטים המלאים: http://whois.domaintools.com/itanimulli.net

      הדומיין נקנה בשנת 2002.
      הבחור שרשם את הדומיין על שמו מחזיק בעוד 95 דומיינים(!)

      זה האתר שלו (ככל הנראה) : http://www.pontifier.com/

      כאן יש דיון בעניין: http://www.abovetopsecret.com/.....526691/pg1

      אני חושב שמדובר בתרגיל של איזה נער משועמם.
      אתם באמת חושבים שהאילומינאטי יעשו דבר כזה,
      אלא אם כן מדובר בהפוך על הפוך, ואז באמת שאי אפשר לצאת מהלולאה הזו…

      ממש לא הוכחה חותכת. אל תאמינו בכזו מהירות לכלום!
      תבדקו.

 • יוסי 25306

  ותוך כדי עיון ברשימת הפטורים ממכרז של רשות שדות התעופה, ניתקלתי בהודעת הפטור ממכרז הבאה:

  מתן שירותי לווין תקשורת לקליטת נתוני מזג אוויר מחברת EUMETSAT (האיחוד האירופי).

  לקריאת הודעת הפטור:

  http://www.iaa.gov.il/NR/rdonl.....4_2010.pdf

  לאתר EUMETSAT (האיחוד האירופי):

  http://www.eumetsat.int/Home/index.htm

  אולי יהיה שם איזו תשובה או קצה של חוט לקמטריילס.

  הגב ליוסי 25306
הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל»

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
 • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית