ראשי » מיסטיקה » אתם כאן

הצד השני של המפתח – גבולות תיאוריות העידן החדש

 • מאת כותב אורח | 20 במאי 2010
 • 4,895 צפיות | 99 תגובות
עודכן לאחרונה: 21 באוקטובר 2010

העידן החדש, בפתחו אנו נמצאים כיום, הוא עוצמתי, תקדימי ומהפכני ולוקח את העולם והתודעה האנושית למקום בו האנושות עדיין לא התנסתה בו. העידן החדש מציע גילויים חדשים-ישנים על עצמנו, על התודעה המקיימת אותנו, על היכולות והפוטנציאל הטמונים בנו ובעולם בו אנו חיים.

עם הגילויים מגיעות תיאוריות ומגיעים רעיונות או עקרונות מפתח עוצמתיים, מגוונים, רבי כוח ורבי השפעה שהשלכותיהם נוגעות בכל תחומי החיים, החל מאפשרויות ריפוי אנרגטי של הגוף, דרך שליטה במחשבות ושינוי דפוסי התנהגות ועד חיבור למקורות השראה ובריאה באופן פוטנציאלי לכל אדם ואדם בעולם.

יחד עם זאת, גם בתיאוריות ובמפתחות העוצמתיים ביותר יש לדעת איך ומתי להשתמש. דווקא בשל עוצמתם. כמו בכל כלי, אם לא יודעים את אופן השימוש בו ואת העיתוי המתאים לו הוא יכול לשרת, אפילו בלי שנתכוון, אפילו בלי שנרצה, בדיוק את הפעולה ההפוכה. כאש, היכולה לחמם אך גם לשרוף, כמים, היכולים להרוות ולטהר אך גם להטביע או לגרום לחנק, כך גם התיאוריות, העקרונות, החוקים והמפתחות העוצמתיים, יכולים לתת לגיטימציה למעשים שלא רצינו לתת להם זאת ולהעצים דפוסים במקום לרפאם!

בריאת מציאות

העקרון, אולי המרכזי ביותר, שהעידן החדש הביא איתו לעולמנו הוא התפיסה ש"אני הוא הבורא של מציאות חיי". לא עוד תפיסת עצמי כ"בובה של אלוהים", כתלוי/ת ההורים, הילדים, החיים, הנסיבות, הקארמה, אלא כל מה שקורה ואף כל מה שקרה לי בחיים הוא בריאה או הגשמה שלי. עפ"י תפיסה זו, המציאות המתגשמת בחיי היא באחריותי (המלאה או המוחלטת? תלוי עד כמה רחוק לוקחים את הטענה) ולמעשה, תלויה בי ואך ורק בי (בקצה המוחלט שלה). יותר מכך, באיזושהי רמה משהו בי רצה או "זימן" את המציאות הזו (ולכן בראנו או הגשמנו אותה) גם אם זו מציאות קשה וטראגית ביותר.

הטענה היא כי בריאת המציאות נעשית (רובה ככולה? שוב, תלוי עד כמה רחוק לוקחים את הטענה) ע"י המחשבות והאמונות שלנו – "המחשבות והאמונות/התפיסות שלנו יוצרות את מציאות חיינו". האופן שבו אנו תופסים דברים והדרך בה אנו חושבים עליהם, כך הם יתממשו במציאות, במוקדם או במאוחר.

עפ"י תפיסה זו נאנסת, לדוגמא, היא האחראית על האונס שחוותה. הנאנסת, בתפיסתה את עצמה כקורבן (תפיסה ששוכנת בה מימי ילדותה, עוד מגלגולים קודמים, או שאולי אימצה דפוס של אימה) זימנה או משכה לחייה את סיטואצית האונס וכך יצרה מציאות זו.

יתרה מכך, עפ"י עקרון זה אפשר לטעון שהדפוס הקורבני של הנאנסת, שהיה אולי עד לאונס חבוי או מודחק והתבטא בחייה באופן מוחלש, עלה בעקבות האונס לתודעתה באופן כה ברור שכעת היא לא תוכל להתעלם ממנו עוד. למעשה, אם לוקחים תפיסה זו באופן מוחלט עפ"י ההנחה ש"לכל דבר יש סיבה" וכי "דבר אינו קורה סתם" ומסתמכים על ההמלצה "לראות כל מצב כהזדמנות", אפשר להציג את המציאות של הנאנסת באופן כזה שזוהי בעצם הזדמנות עבורה לעשות "תיקון" אמיתי של הדפוס המושרש בה כ"כ חזק (העלאת דפוס למודעות והכרה בו הוא השלב הראשון בתהליך השינוי שלו).

אם נלך עם תפיסה זו צעד אחד קדימה (וכן, יש כל מיני כיוונים אליהם אפשר להתקדם ומה שאני מציגה הוא אמנם רק כיוון אחד מהם, אבל חשוב ביותר לתת עליו את הדעת בשל השלכותיו), אולי, בעצם האנס עשה לנאנסת "טובה" כשסייע לדפוס שהיה קיים בה רוב או כל שנות חייה ואולי גם בגלגולים קודמים לעלות לתודעתה? אולי נטען כי במעשה המחריד גרם לה האנס לזעזוע ולטראומה כה עמוקים, שהנאנסת לא תוכל יותר להתעלם מהתפיסה הקורבנית שלה את עצמה ובאמצעות תהליך ריפוי משמעותי ועמוק תוכל סופסוף, אחרי שנים או גלגולים, לשנותו באמת (בתנאי כמובן שהיא תמצא מטפל טוב שיודע לרפא טראומה כזו)?!

ואם נמשיך להתקדם בכיוון הזה אולי נטען כי אפילו אולי צריך להודות לאנס על שהעלה דפוס מושרש על פני השטח ואיפשר במעשהו הנפשע הזדמנות לתיקון נשמתי עמוק?!

ברור שאנחנו לא רוצים לטעון זאת ולא רוצים להאמין בכך!

ברור שאנחנו לא רוצים לתת לגיטימציה למעשי פשע אכזריים על מנת להצדיק תיקונים נשמתיים!

וברור שבכל ליבנו אנחנו רוצים להפסיק להאמין ש"מהחוויות הקשות ביותר לומדים את השיעורים המשמעותיים ביותר בחיים" ולהתחיל להאמין לתקווה המובטחת ש"אפשר ללמוד שיעורים משמעותיים גם בפשטות ובקלות!".

אולם, בלי לשים לב אנחנו עשויים, מתוך התפיסה ש"אנחנו בוראים את מציאות חיינו", למצוא את עצמנו מסבירים לעצמנו או לאחרים את המעשה הנפשע של האונס בכך ש"הנאנסת זימנה אותו, גם אם היא לא יכולה עדיין להכיר בכך, כדי להביא לתיקון נשמתי". הסבר זה עושה במידה מסויימת "סדר" במציאות הבלתי נסבלת הזו ומנסה "להכניס היגיון בשיגעון", להרגיע את הכיווץ שבלב ואת הבטן המתהפכת ולהשקיט את חוסר האונים מול השאלה הכ"כ אנושית "למען השם, למה קורים דברים כאלו בעולמנו?"

כי גם אם זה נכון והנאנסת ברמה הנשמתית זימנה את הסיטואציה הקשה והטראומטית – האם ידיעה זו עוזרת לה להירפא מהטראומה?
האם הידיעה כי אתם (או לפחות, חלקים בכם) אחראיים על בריאת הטראומות והחוויות הקשות בחייכם עזרה לכם להירפא מהן?

השתקפויות:

תיאוריה מרכזית משמעותית נוספת בעידן החדש היא ש"כל מה שאני רואה או חווה במציאות הוא השתקפות שלי". מתוך התפיסה שהאדם הוא מיקרוקוסמוס של העולם, מה שאני רואה בעולם מתקיים בי: המלחמה והשלום, האכזריות והרוע, הטוב, היופי והפלאי. יותר מכך, הדרך שבה אני תופס/ת את המציאות סביבי והפרשנות שאני נותן/ת לדברים זהו האופן בו אני תופס/ת את עצמי: אם אני רואה באחר קמצנות, אלימות, טיפשות, כיעור, נדיבות, איפשור וכיוב' – אלו השתקפויות של מה שמתקיים גם בי, במיוחד אם מה שאני רואה באחר גורם לי לרגש עז. לדוגמא, אם יש בי התנגדות למה שאני חווה ככיעור/כטיפשות של אחר, זוהי ההתנגדות שלי לכיעור/לטיפשות בתוכי.

אולם, בואו ניקח דוגמא של אדם שכולם מנצלים אותו וזוהי גם התחושה המכננת בו (זהו סוג נוסף של קורבנות, כשלמעשה, בכל מקום בו אדם לא לוקח אחריות מלאה על מצבו או על חייו הוא מתייחס אל עצמו כקורבן של מישהו או של משהו). אם אדם זה יתבונן על המציאות וינתח את תחושותיו על סמך עיקרון ההשתקפויות הוא יאמר לעצמו: "אם תחושתי היא שכולם מנצלים אותי ואם הדרך שבה אני תופס את המציאות משקפת אותי סימן שגם אני מנצל אחרים. לפיכך, עלי כנראה להפסיק לקחת או לבקש מאחרים (ולנצל אותם) ולהיות יותר בנתינה". בדרך זו האדם יעצים את הדפוס הקורבני שלו וימשיך למשוך לחייו אנשים שינצלו אותו!

זאת מכיוון שיש מצבים בהם ההשתקפות היא הפוכה – בדיוק כמו במראה (הדמות שבמראה מראה את ההיפך שלנו – הימין שלנו הוא השמאל שלה ולהיפך)! במצב כזה המציאות מראה לאדם את ה"משלים" שלו ולא את הזהה שלו (למרות שאפשר לומר שבמציאות הדפוסים מתגלמים בצורה הפוכה אך יש ביניהם זהות ברמת העומק). למעשה, מסקנתו של אדם זה צריכה להיות הפוכה: "אם כ"כ הרבה אנשים מנצלים אותי סימן שאני מאפשר זאת ועלי להתחיל ללמוד לומר "לא". זו אחריותי לא לאפשר לאחרים להמשיך לנצל אותי"!

אבל, מנגד, אם על כל דפוס התנהגות אדם יגיד "זה המשלים שלי, זה לא אני" זה עשוי להוביל לחוסר לקיחת אחריות, לניתוק רגשי ואף לניתוק מהמציאות.

איך אפשר לדעת מתי ההשתקפות היא ישירה ומתי היא הפוכה? איך אפשר לדעת מתי אני מעצים/ה את דפוס ההתנהגות שלי ומתי אני בדרך הנכונה לשינוי? מתי הדרך בה אני בוחר/ת היא בריחה מהתמודדות ומתי הוא בחירה "לא עוד!"?

והעיקר: לא לפחד כלל ולהיות בשמחה תמיד!

איך יודעים אם הרגשות ה"חיוביים", כמו שמחה או אהבה, שמקבלים חשיבות עליונה בתהליכי ריפוי ומודעות, באים ממקום אמיתי, אותנטי וכנה?

איך יודעים שתחושות של קבלה, סליחה או חמלה אינן אלא מסווה "מואר" למנגנון הדחקה (שהפך להיות עם השנים משומן היטב) של רגשות כמו כעס, שינאה, פחד, שאינם מקבלים לגיטימציה?

לעיתים, במצבים מסויימים, רגשות של שמחה ואהבה ותחושות של קבלה (גם אם הם נחווים באופן אותנטי) לא באים ממקום אמיתי ושלם אלא ממקום שמפחד להכיר בעוצמת הקושי, לא כל שכן להתמודד איתו. במצב כזה הרגשות והתחושות החיוביים משמשים מפלט הגנה בכסות של נאורות או מוארות מפני עוצמת הכאב.

יש להיזהר מתרמית אישית זו. היא מתעתעת ביותר, גם בחכמים ובטובים ביותר!

כאמור, גם למפתחות העוצמתיים ביותר יש שני צדדים!

הרחבה והעמקה בתכנים אלו יתקיימו בהרצאה והתבוננות מודעת ביום שלישי הקרוב, ה25.5 ב"טל הדר" בכפר מונש בין השעות 19:00-21:30. לפרטים נוספים ולהרשמה אתם מוזמנים להכנס לאתר הבית של רבקה.

רבקה גוטסמן היא מפתחת "דרך הלוטוס" – דרך רחבה להתבוננות מודעת על הנפש והתודעה. רבקה היתה מורה בכירה של שיטת הריפוי והתקשור "תטא הילינג" ולה ניסיון של הוראת עשרות קורסים למאות אנשים וטיפול בעשרות אנשים. רבקה היא גם בעלת תואר שני בפסיכולוגיה קוגניטיבית, התמחתה ביוגה, בטכניקות נשימה ובמדיטציות שונות והיא אמא לנצח זהר אינסוף וללוטוס אור.

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
http://www.emetaheret.org.il/?p=3595
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל!»

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד.אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם.בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר,התייעצו עם רופא מוסמך.כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים.זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

99 תגובות »

 • אלדד

  כל כך עמוק אני עוד מעט טובע.
  הצילו , טבעתי במעמקי הרגש הרוחני(באמת לא בציניות).

  הגב לאלדד
  • • אלוהים חף מפשע.
   בריאת מציאות , שאני נתקל במושג בריאת מציאות , לא יכול אני מלהימנע
   מלהשליך את הרעיון על הקולקטיב.
   ולשאול האם העולם כמו שהוא עם כל הסבל ,הטוב ,המרמה ,ומדע,
   האם הוא פרי יצירתנו ?.
   שאם כך ,והכל פרי יצירתנו " אלוהים בוודאי חף מפשע".

   שמסתכלים על העולם כקולקטיב ומנסים לאשר האם הוא באמת פרי יצירתנו?,
   אין ספק שאכן האחריות למעשים היא של בני האדם.
   זאת אחריות, שאם אלוהים יוצא מהמשוואה,
   חייבת ליפול על בני האדם.
   • ההתממשות היא המטרה של החשבה.
   מה יש בהם בבני האדם שגורם לעולם להיות ככה ?.
   יש בהם הסכמה אישית וקולקטיבית שככה הם הדברים.
   כל הדברים שפעם לא היו חלק מהמציאות ,
   הפכו למציאות בהסכמה קולקטיבית.
   פעם היה טבעי ונפוץ להגיב במוות כלפי אחד מול השני.
   מה שתורבת הוא לא המחשבה שבנו.
   אלה הסכמה הקולקטיבית לעצור את התופעה.
   וכך הקמנו לנו חוק ומשטרה.
   חשוב לזכור שזה לא האנושיות שהתפתחה ,אלה התוצאה האפשרית של המחיר של ביצוע.העבירה.
   כליאה ,החשש שניתפס..היא המעצור.
   אין בן אדם אחד בעולם שלא איחל לאדם אחר שימות.
   ולא משנה מהם הסיבות ,כל אחד איחל בתקופה זו או אחרת
   למישהו אחר שימות.
   ואם לא היה חוק ומשטרה ואולי גם יחסי כוחות שונים.
   יכול להיות שחלק מהמחשבות והמשאלות האלה היו הופכים למציאות.
   או מנסות להתממש.
   שאתה חושב על זה היום אתה יכול להצטער על כל אותם הקורבנות שחיכו באמונה ,
   שהסכמה הקולקטיבית שתעצור את התופעה.

   *הסכמה קודמת לאמונה.
   לפני שהאדם הקים לעצמו חוק ומשטרה ,
   הוא היה אוגד בהסכמה קולקטיבית שהמצב כזה לא יכול להיות ,ושהאלימות הפיזית חייבת להיפסק.

   כל אנשי העידן החדש ,כל התורות ,כל המקטרים,שהם מניעים לקראת שינוי ,
   צריכים לזכור שההסכמה הקולקטיבית ,היא זאת בזכותה הכול קיים.

   באלימות הפיזית היה קל לראות את התוצאות ,
   אנשים או מתו או נפצעו כתוצאה מהעימותים.
   באלימות הכלכלית זה קצת יותר קשה ,לראות את הנזקים.
   במיוחד שהמנצחים מכוכבים מוזכרים בלי הפסק מעל דפי העיתוו ,
   ושלשאיפה האישית הקולקטיביות מציגה אותם כאידיאלים שרצוי להידמות.
   אבל האלימות הכלכלית קיימת ,וכך גם הנזקים שלה ,
   הנזק שלה כולל מוות ,וכוללת מסה אנושית ענקית שסובלת.
   וכל זה כי העושר ( הכוח ) נמצא אצל קבוצה ,ששולטת על הרוב ביד קשה.
   והרוב עדיין לא הסכים שצריך ליצור חוק וסדר חדש.
   זאת המטרה במושג העושר להמונים ,להביא אל הרוב את האפשרות
   להגיד כן לעושר להמונים.

   הסכמה קודמת לאמונה : מוזמנים מפה :

   http://rttmhe.blogspot.com/2010/04/51.html

   או גוגל עושר להמונים.

 • ari

  יפה, הנה גבירותי ורבותי התורה של הסדר החדש על רגל אחת

  הגב לari
  • רוני

   מה אתה מנסה להגיד בכתבה, ילד?

   לקחת את זה מאיזשהו ספר של ניו-אייג' ובאת לקדם מכירות.

   הרי אם אני אטרח להגיב לך באמת מה השורשים לניטרול הפאשיזם שבו אנו חיים היום- כולם כמעט יתקצפו עליי פה.

   "אם אתה מביט לתהום לאורך זמן, התהום מביטה בך חזרה". זה מסכם את המאמר הדי נדוש הייתי אומר.

   ועכשיו לאחר שקיטרתי, אחזור לענייניי.
   ככלל, "הארכיטקט" או "המהפנט" הוא האדם "החזק" בעולם והם מכונים האילומינטי (המוארים).
   The los alumbrados

   הם יודעים טוב מאוד איך לנצל התשוקות של האנושות לטובת עוד וויתור על אנונימיות מצד "האזרח" ועוד זכויות פרטיות.

   העניין שהוא שאני בספק אם יש ביכולתך לאבחן היפנוזה עד לפרטי פרטים כשאתה ברחוב. אני כן מסוגל.

   אבל אף אחד לא מכריח אותך באמת לוותר על האנונימיות? הרי רק אתה בוס לעצמך בנוגע לתשוקות? נכון?

   אז זהו שלא…והמהפנט יודע את זה.
   אני משתדל ביום יום לא להפריע למהופנטים של המטריקס בנסיון להעיר אותם מההיפנוזה, כי זה עלול לעלות לי בחיי. או בבריאות שלי.

   הנה לך כתבה טרייה ומעמיקה של קונספיל. שלמרות כמה שהיא נראית מעמיקה, תאמין לי שזה עדיין רק על קצה המזלג:

   http://conspil.com/2010/05/13/androgratework/

   מתוך הסרט "איזי ריידר"

   דניס הופר: (מגלם דמות של היפי פרוע) "כולם משתפנים, זה מה שקורה, אי אפשר לקבל חדר במלון סוג ב', אפילו לא במלון דרכים סוג ב', הם פוחדים שנשסף להם את הגרון".

   ג'ק ניקולסון: (מגלם דמות של עורך דין אקסצנטרי) "הם לא פוחדים ממך. הם פוחדים ממה שאתה מייצג".

   הופר: "כל מה שאנו מייצגים עבורם זו חבורה שזקוקה לתספורת".

   ניקולסון: "מה שאתם מייצגים עבורם זו חירות".

   הופר: "מה רע לעזאזל בחירות? הרי זה כל הקטע".

   ניקולסון: "כן זה נכון שזה כל העניין, אך לדבר על זה ולהיות את זה, אלה שני דברים שונים. אני מתכוון, זה באמת קשה להיות חופשי כשמוכרים וקונים אותך בשוק. אף פעם אל תגיד לאדם שהוא לא חופשי, כי אז יהפוך לעסוק מאוד בהרג והטלת מום, כדי להוכיח לך שהוא אכן כן חופשי.

   אההה, כן, הם ידברו אתך וידברו אתך שעות על גבי שעות וידברו אתך על חופש הפרט, אך אם יראו אדם חופשי, זה יבהיל אותם".

   הופר: "אבל הפחד לא מביא אותם לברוח".

   ניקולסון: "לא, הוא עושה אותם למסוכנים"

   (באותו הלילה הוא נרצח על ידי האנשים עליהם דיבר). תרגום: ג. ר.

   הגב לרוני
  • ari

   אני כמובן הגבתי לכותב/ת המאמר שכולו תורת הבניה

   ולרוני – תדע לך שיש הרבה שאוהבים את המסר שאתה מעביר – רק שמור על השפה שלא יצנזרו תגובות שלך…תן בראש!

   הגב לari
  • קרייזי

   חהחה, הייתי חייב כי ידעתי שזה יבוא מתי שהוא, איזה פרוייקט ואיזה נעליים אדון בודהה (בעל האור), אתה מוליך פה את כולם שולל ואתה בטח תוריד את התגובה שלי או שתשאיר כדי להראות כמה חזק אתה ואתה מסוגל להתמודד עם טענות פשוטות כאלה, היית חייב להרוס לעצמך אה? אתה בטח גם תוריד את הכתבה כדי שלא יתפסו אותך חלילה או שכל חברי האתר גם ככה כבר מהופנטים ואין להם דרך חזרה.

   ARI אני שמח שיש אנשים פתוחי ראש כמוך שמבינים עניין קצת לעומקו.

   הגב לקרייזי
   • מר קרייזי יקר,
    .
    אני קורא את תגובתך ותוהה ביני לבין עצמי מה עשינו לך, ניב ושאר חברי הפרוייקט שכך אתה שופך עלינו קיטונות של שופכין. במא חטאנו?

   • FreeThinker

    קרייזי,

    אתה אכן ראוי לשם הזה ביותר. מי אתה חושב שהם חברי האתר שאתה קורא להם מהופנטים? אתה חבר באתר הזה בדיוק כמוני וכמו ארי, אתם מהופנטים, מדברים תוך כדי היפנוט?

    אני לא יודע מאיפה הארס הזה בא לך, אבל לפי כמות התגובות שלך הייתי אומר שאתה חיכית בפינה לאיזו כתבה שלא תתאים עצמה בדיוק למידותיך הנעלות והאלוהיות (או, סליחה, אתה לא יכול להיות אלוהים, זה חלק מתורת הבניה לא?), ואז תוכל לצאת במחול מנצחים ולקטול את כל מי שלא מיישר קו איתך ועם דבריך.

    יכול מאד להיות הרבקה היא בונה חופשיה דרגה 33 אבל אני בספק, יותר הגיוני בעיני שהיא הגיעה למסקנות שהיא כתבה מתוך נסיון חיים שכנראה שונה מהותית מנסיון החיים שלך. אם אתה חושב שמטרתה של הכתבה היא להפנט אנשים או לגרום להם לוותר על האמונה שלהם לטובת אמת קוסמית אחרת אתה חוטא ביותר מאשר חטא אחד, הראשון שבהם זה חטא היהירות.

    משום שבחרת להגיב בפרובוקטיביות כזו אני מרשה לעצמי להחזיר לך באותה המטבע, לא משום שאני מזדהה עם הכתוב (אני לא) אלא משום שאתה פוגע באנשים שלא עשו לך דבר מלבד להראות לך שקיים עוד עולם מחוץ לעולמך ועוד דעות חוץ מדעותייך. אני לא מכיר את רבקה וכנראה גם לא אכיר אך את הכבוד המינימלי למישהו שמוכן להיחשף ולכתוב כאן כתה באתר אני בהחלט יכול לחלוק. בתור אדם כל כך מלומד ונבון, כמה כתבות שלך אני יכול לקרוא ולהחכים מהן? היכן פורסמו? מה היו התגובות לכתבותיך? נראה לי שאני יודע את התשובה אבל אשמח אם תפתיע אותי.

    ניב לא יצנזר אותך מהסיבה הפשוטה שאתה עושה את עבודת הצנזורה בעצמך, הדרך בה בחרת להגיב תשליך בעתיד על היחס שתקבל לתגובותיך ואת זה שום צנזור לא יכול לעשות. נימוס זו לא מילת גנאי גם אם צריך להשתמש בה כלפי אנשים שאינם חושבים כמוך (וטוב שיש דעות שונות ולא כולנו תוכנתנו לחשוב זהה).

    מאדם כמוך הייתי מצפה לכל הפחות למתן השוואות בין המאמר לבין ורת הבנייה החופשית, אולי אף תגדיל לעשות ולהביא אסמכתאות לכך ש"דרך הלוטוס" או "תטא הילינג" הן סניף רחוק של הבונים החופשיים 🙂 הייתי מצפה להרבה יותר מאשר לעג וקלס, אבל כנראה שאני מצפה ממך ליותר מדי. אני מזמין אותך להוכיח אותי בטעותי ולקשור קצת עובדות לנאצות שהמטרת.

    הגב לFreeThinker
  • shpongle

   לא הכל קשור לסדר העולמי החדש
   לא יאמן עד כמה רחוק אתם לוקחים את כל נושאי הקונספירציות והולכים עם זה הרד קורד … ושלא תיהיה לך טעות לגבי הידע שיש לי על כך … אבל עדין אתם מתעלמים מכל נושאים הניו אייג מתעלמים מתקשורים מתעלמים מאנשים שזוכרים את העבר של החיים הקודמים מתעלמים ממסרים שמגיעים על ידי שימוש בסמים פסיכודלים ומחקרים על אהבה ומדטיציה קבוצתית.
   מה שאתם עושים זה רק להמשיך לזרוע פחד…
   הנושאים האלה חשובים וצריכים לצאת אל הציבור אבל לא על ידי זריעת פחד ….
   אם עושה לך טוב להשמיך לחיות בפחד אז לך על זה אבל חבל כי העולם משתנה אנשים מתעוררים ורוצים לשנות את העולם לטובה אז חבל שתמשיך לחיות בפחד שהסדר עולמי הולך להשתלט על העולם ושהולכים לשים לך ציפ בגוף .
   אור ואהבה

   הגב לshpongle
   • שיפל

    נושא הניו אייג' יתפוצץ להרבה אנשים בפרצוף בסופו שלדבר

    הגב לשיפל
   • תוכנית הצ'יפ בגוף מתקיימת גם במנותק מאותו "סדר עולמי חדש".
    .
    בנוסף, העניין כאן הוא לא "הפחד", אלא זיהוי התקלות במטרה לתקנן.

 • חלאס עם תיאוסופיה

  עוד מידע בדיוק כזה תוכלו למצוא באתר
  http://www.theosophy.co.il

  חברה הכתבה הזאת מציגה איזה נחש חתרני וערמומי הוא העידן החדש, לא סתם זה הסוס הטרויאני החזק ביותר של הסדר העולמי החדש,.

  אנחנו אלוהים, אנחנו בוראים מציאות לא אלוהים, קארמה גילגול נשמות, כל אלה באו לשנות לנו את התודעה כדי שכמו שמהרישי יוגי אמר אם נהיה עניים, נהיה עניים מאושרים.

  הגב לחלאס עם תיאוסופיה
  • shpongle

   מאיפה אתה כל כך בטוח במה שאתה אומר אני לא מבין …
   אם אני יגיד לך שאני זוכר את החיים הקודמים שלי אז מה אני גם עכשיו חלק מהסדר העולמי החדש ..
   צא מהסרט הזה שכל דבר קשור לסדר עולמי החדש
   העולם הזה הוא מדהים ויש דברים ניסתרים שעד שלא תפתח את הראש גם אליהם ותפסיק לחיות בפחד אז תבין את כל התמונה .
   אור ואהבה מאחל לך התעוררות נעימה

   הגב לshpongle
 • מה בעצם רוצים מאיתנו אותם אילומינטי מהפנטים?

  • אני לא חושב שאלמונטי קיימים.
   לדעתי קיימת רק ההסכמה הקולקטיבית של כולנו.
   כל אדם צריך להתעורר לעובדה שהוא חלק מהכל.
   כל אדם צריך לדעת שיש בחירה ,במקום שהוא חושב שאין ברירה.

   כל אדם צריך להסתכל ולראות את הפשוט ביותר שההמונים הם אלו שהסכמתם הכל קיים.

   שברגע שתהיה תנועה מסה לכיוון ההסכמה משותפת חדשה הכל ישתנה.
   גל ענק, חדש ישטוף ישן.

   בגלל שהסכמות והקונפרציות והדברים
   שאחרים מבקשים מאחרים להסכים,
   מפנות כל כך הרבה שבילים.

   יוצא שאם כבר אנשים מאמינים למשהו הם
   מפספסים את הכוח שלהם כמאוגדים.

   כל המסבירים כל מדווחי הקונספרציות,
   כל אנשי הניו אייג , כל התורות ,
   חייבות להסכים שהדבר הראשון שצריך לחתור אליו הוא תודעת העושר להמונים.

   איזה עוד שינוי יכול לבוא מ:"מקיטורייהם"?.
   הדבר המשותף שצריך להיות לכולנו ,
   לדעתי היא הרצון להביא את העושר להמונים.

   זאת הדרך היחידה שבה נהיה חופשיים
   להיות לא מתומרנים.

   עושר להמונים זאת בחירה אישית ,
   להגדלת מעגלי העושר ,מהעושר הקיים.

   עושר להמונים היא מציאות אפשרית בלי לשנות הרבה,מציאות שהיא כאן ועכשיו.
   אפילו מחר בבוקר.

   שהאדם יבין כי שהוא יהיה משוחרר כלכלית ,הוא גם יהיה קשה לתמרון,ומשל לגרום לו לצאת למלחמות.

   לאדם עם עושר הרבה יותר קל למצוא שלווה ,פה על הכוכב הזה.
   להנות מלחיות כבן אדם ,כשהוא מרגיש ביטחון וסולדריות ,עם אחיו בני האדם.
   כי הוא חי בצורה שמחברת אותו איתם ,
   ולא מפרידה.

   עושר היא הקרקע לאושר.

   אמרה לי פעם בחורה חמודה :
   "אני לא מבינה ,אקטיביסטים שלא חותרים להביא את העושר להמונים"
   אז למה הוא חותרים ?.
   לאיזה תועלת סופית הוא מכוון?.

   חברים אין מטרה גדולה וחשובה יותר מלהביא את העושר להמונים.
   לא משנה מה אתם עושים ומה אתם שחים ,
   אתם צריכים לזכור שהמטרה של כל מה שאתם עושים היא העושר להמונים.

   ( מי ששואל מה זה בדיוק תודעת העושר להמונים ?,מוזמן לשאול אותי אני פה :
   או להיכנס לקבוצה בפייסבוק או לאתר שלנו ,
   תרשמו בגוגל : "עושר להמונים" וזה מונית ספיישל עד לשם 🙂

   יום טוב חברים יקרים.
   עושר ואושר לכולנו.

   • באמת אם כבר מדברים על זה, אני לא ממש מצליח להבין את העושר להמונים הזה. זה נראה לי אחלה רעיון, מאוד הגיוני, כמובן שאני רוצה לחיות בשפע ולא במחסור, וגם שהאנשים סביבי יחוו שפע ולא מחסור, ובכלל שכל הסבל יעלם מעל פני האדמה. זה מה שגם מכונה "אוטופיה". מי יכול להתנגד לזה? מה ההגיון בהתנגדות?
    .
    אבל אז אני מנסה לעבור לתכל'ס, ומתבלבל. תכל'ס, מה אתה מציע? איך יוצרים את השפע הזה, איך מדבירים את המחסור? איך מביאים את העושר להמונים? נגיד שאני מוכן מחר בבוקר להתגייס תחת הדגל שלך ולהביא את אותו שפע אל ההמונים, מה תכל'ס אני צריך לעשות?

    • היי דנטון ,
     דבר ראשון שצריך לזכור ,הוא שהעושר להמונים
     הוא מושג חדש.
     אף פעם אף אחד לא הכריז כי העושר שייך להמונים.
     ודברים חדשים תמיד נתקלים בהתנגדות,
     אפשר להגיד שכל הקידמה המדעית ,התקבלה בהתנגדות ,זה לא דבר חדש.
     ההיסטוריה של הקידמה והמדע ,תמיד הייתה מלאה בהתנגדות ,עד רגע אחרי שאותם התקדמויות במדע הפיזי או מדע הרוח הפכו למציאות.

     על "העושר להמונים" נכון אני הכרזתי,
     אבל זה בהחלט לא משהו שקשור אלי באופן אישי.
     אני הדלקתי גפרור ,אני זה שהצבעתי על החזון,
     אבל חשוב לזכור ,שלא מדובר בבחירות של הזמר הבא בכוכב נולד.
     בחירה בעושר להמונים לא קשורה בבחירה בי.

     בחירה בעושר להמונים היא בחירה אישית כל אחד עם עצמו ,שבה הוא שם לעצמו כמטרה ראשונית
     בכל מה שהוא עושה בחייו ,להרכיז כי המטרה
     מאחורי כל מעשיו היא להביא את העושר להמונים.

     כל אחד לזכור כי הוא מקדם את הרעיון של העושר להמונים בשביל עצמו ,בשביל משפחתו ,חבריו ,והדורות הבאים.

     את השלד של הרעיון אפשר לקרוא מפה :

     בפוסט שנקרא : "סלקציה להמונים"

     http://rttmhe.blogspot.com/2010/03/17.html

     דנטון אתה שואל מה צריך לעשות ?

     אני אשאל אותך מה אתה עושה היום ?
     מה כולכם עושים היום ?
     על מנת שכל ההפך של העושר להמונים יתקיים.

     מה שאתם עושים היום זה בפשטות מסכימים ,
     ההסכמה שלכם כשהיא מאוגדת היא עוצמה אדירה.
     היא הכוח מאחורי המציאות שלנו כמו שהיא.
     היא המציאות.
     היא הסיבה שעשירים עשירים,שיש סבל וכך הלאה.

     העושר כמו שהוא מסודר בצורה שהוא מסודר ,בגללנו ,בזכותו ,
     כולם קיימים רק בזכותנו ,בזכותך דנטון ,
     בזכות ההסכמה שלך.

     קח כל טייקון ,תבודד אותו מכל העושר שלו ,
     מה נשאר ,חבר לו את כל ההסכמות שאנחנו מאשרים
     בתור קולקטיב ויש לך מוצר חדש.

     מה צריך לעשות ?,כלום.
     האומץ שלכם להסכים לעושר להמונים הוא יהיה
     הבערה שתדליק בכולם את האומץ להסכים גם.

     זהו הניסוי התודעתי מהגדולים מכולם.
     כמה שיותר אנשים יחשפו לרעיון.
     הם לא צריכים להסכים איתו ,הם צריכים
     רק להתעמת איתו.
     אני אומר לכם שהזמן עושה את שלו.

     דמיין 2 מיליון איש שמאוגדים תחת ההסכמה
     שהעושר שייך להמונים.
     באותו היום יהיה יום של אור גדול.

     בימים שאחרי שמעגלי העושר יתרחבו.
     יהיה לאנשים יותר כסף ,עסקים חדשים יקומו ,
     הכל יתרחב ,והשפע ישקה את כולנו.

     עושר להמונים צריכה להיות המטריה שתחתיה מאוגדים כל הקונספרציות.
     היא הפריחה של כל המאמצים ,של הרצון לתקן ולחשוף את האמת.

     "חברים יקרים אל תזלזו בהסכמה שלכם ,היא שווה עולם ומלאו"
     העבירו את הרעיון שהעושר צריך להיות שייך להמונים הלאה.

 • הנה הקישור לקבוצה תודעת העושר להמונים בפייסבוק :
  כל מי שמעוניין לעזור להעביר את העושר הלאה ,
  מוזמן להצטרף ולהזמין את החברים שלו.

  http://www.facebook.com/group......038;ref=ts

 • מר. שיפל

  רוני אני מסכים אם חלק מדברים שאתה כותב אבל סתם לא נעים לקרוא אותך

  דנטון, איך יוכלו הרבה אנשים להיות עשירים על חשבון כל כך הרבה עניים מבלי להתמודד עם מרד? אם תלמד אותם לחיות את החיים שלהם פשוט כצופים פאסיביים הם יוכלו להיות גם עניים מאושרים ובכך פתרת את הבעיה. ע"ע הודו.

  הגב למר. שיפל
  • אתה אכן מציג שאלה עניינית: איך לחולל שינוי ללא עריפת ראשים וזריעת הרס עיוור.
   .
   אני חושב שיש אפשרות להשתמש במערכות הקיימות, אותם מוסדות מדינה שתחתיהם אנו חיים יומיום. אין צורך להרוג או לנתץ.
   .
   וכיהודי טוב, אני מתחיל משאלה נגדית: מדוע אנו נותנים לבעלי השררה ככה לרמוס אותנו?

 • " דבר ראשון שצריך לזכור ,הוא שהעושר להמונים
  הוא מושג חדש.
  אף פעם אף אחד לא הכריז כי העושר שייך להמונים. "

  אה… תשמע, אני קצת מופתע לשמוע ממך שלאורך כל ההיסטוריה האנושית, אף אחד לא חשב לפניך שהעושר שייך להמונים, ושהבשורה הזו היא שלך… ממש אין נביא בעירו.
  .
  אני מאוד מתפטה להיסחף אל הרצאה ארוכה בנושא רצופה איזכורים היסטוריים ופילוסופיים, אך אני יודע שלא אתה ולא אף אחד יקראו אותה, אז אני חוסך לעצמי את הזמן. עצם העובדה שאתה מכריז את מה שאתה מכריז בלי להניד עפעף אומרת דרשני, שלא הקדשת ולו דקה אחת לחקור את דברי קודמיך למלאכת האוטופיה.
  .
  כאילו, מה, אתה באמת חושב שאף אחד לא מסוגל לחשוב על זה בעצמו, על הרעיון שאין הגיון בכך שהעושר מרוכז בידי קומץ, ושהשאר צריכים לרעוב בעינים כלות? אתה מתייחס אלינו בתור כאלו מטומטמים? בעיני זו התנשאות מזלזלת ומעליבה.
  .
  ומכוון שאני לא יכול בכל זאת בלי איזה איזכור היסטורי, האם טרחת אי-פעם לתהות על איזה רקע התחוללו מהפכות, מה התניע את הלהט ההרסני הזה? או הוקם משטר דמוקרטי ביוון? או על מה דיבר ישו? וגם בספר הספרים שלנו יש לא מעט אמירות ערכיות בנושא זה, כולל תקנות מפורשות המכוונות לצדק חברתי-כלכלי, כגון חוקי שמיטת החובות, לקט, שכחה ופאה.
  .
  בעצם, מעניין שאתה כל הזמן מתבצר מאחורי כל מני מלל ארכני "רוחני", ולא מדבר תכל'ס במונחים של צדק חברתי. יש מסורת ארוכה וענפה בתחום הזה, ואתה מפנה לה גב מתנשא באופן שמעורר בי שאלות לגבי טוהר כוונותיך.

  • דנטון,חבל שלא הבאת איזכורים הייתי שמח ללמוד.
   עכשיו מאחורי שטף דבריו אני רק יכול לנער את בגדי הרטובים.

   ולהגיד שאני לא מתכוון לאוטופיה.
   רוח האדם לא קשורה לעושר.
   אבל עושר יכול לעגל פינות.
   כמו כן ,אמרתי שאת המושג "עושר להמונים"
   לא אמרו לפני ולא את רעיון האוטופיה.
   ( וזה לא גאווה ,זה עצוב לדעתי ,כזאת הזנחה של ההמונים ,מהדתות ,הגוריים של הניו אייג וכו.. *)

   ורשמתי את זה ,כדי לפריך כל כוונה מחשבתית
   שיכולה לגרום לאחרים לחשוב שמדובר בפרוייקט אישי.
   כמו שמדובר בקידום של שיר בכוכב נולד.
   רשמתי את זה כי אולי את המושג אני המצאתי ,אבל המטרה היא לא אני.( חבל שאתה לא קורא)
   בכוונה אני לא מופיע בשום מקום עם התמונה שלי או השם האמיתי שלי.
   מבחינתי שזה יתפשט ואני אמשיך בחיי.

   אמרתי שלדעתי המושג הזה ,תחת המושג הזה
   צריכה להיות העיקר של כל פעולותינו.

   עושר להמונים זה לא מושג משיחי ,או אוטופי ,זאת הסכמה פשוטה.

   מאחר ואתה הראשון שפנה עם ה"אשמות כאלה"
   אני יכול רק למשוך בכתפי.
   ולקוות שתקרא שוב ,אם יש לך דברים שאתה חושב שצריך לתקן תתקן ,אני תמיד עם אוזניים פתוחות.
   ומי דנטון אולי יום אחד ניפגש ,ותוכל להבין כמה אני באופן אישי הייתי מעדיף
   במקום עושר להמונים ,לשבת על החוף,
   להנות מהאוויר הנעים ,מההרגשה שהנפש שלי פנויה,רגועה בפשטות רק להיות.

   שהעיניים שלי שלוות,ולא רואות תמצוקה בכל אשר הם הולכות.

   צר לי שאתה מבין כך את הדברים.

 • ari

  תצ'מע קרייזי החברה פה בחגיגה – יש תמיכה מהאום משבעת הקרניים ובכלל המשיח שלהם כבר פה
  בגוף פיסי משהו כמו – כבר ניצחנו, ממה אתם מודאגים? האנרגיה החדשה ובבל"ת

  הגב לari
 • יפת

  חשבתי על משהו – אם נאנסת או מישהו שנרצח או כל מקרה רע אחר זה משהו שהזמנתי לי – למה צריך בתי כלא? או יותר נכון למה צריך להכניס את הפושעים לכלא הם הרי נותנים שירות של הקארמה לא?

  הגב ליפת
  • אכן, נגעת בנקודה מהותית: השיח הרוח'ניקי הזה מעלה בסימן שאלה את כל העקרונות של אחריות ואשמה, ובכלל, של טוב ורע. וכפי שציינת, האנס אינו אשם ואינו אחראי לכלום, הוא רק שימש ככלי של הקארמה לעשות טוב לנאנסת, לפי האמירה ש"הכל לטובה", והאירוע הטראומטי הזה רק ישמש לה כטריגר לצמיחה.
   .
   יש כאן גבול מאוד דק, שעלולים לחצות אותו בלי משים, וכך לתת הצדקה למעשים איומים.

   • אלדד

    יש גבול ברור אתה פשוט לא מבין ברוחניות.

    הגב לאלדד
    • אני באמת לא מבין, מה זה ה"רוחניות" זהו? זה אומר לדקלם כל מני מנטרות ולהתפלל לבורא עולם שיביא עלינו ברכה וגאולה?

     • אלדד

      יש דברים שאי אפשר להסביר בכתב צריך להתנסות -מצטער גבר הגענו לגבול האינטלקט.

      הגב לאלדד
      • אכן, מסתבר שהגענו אל גבול האינטלקט שלי. והגבול מאוד קרוב, השטח זעום. לא צריך הרבה להתאמץ ע"מ להביא אותי אל הגבול…
       .
       או שמא, המונח "רוחניות" הוא מעין מותג, מעין catch phrase שמכיל אין-ספור סיסמאות חלולות, רובן סותרות האחת את השניה, אך שלכולן מטרה אחת: שליטה על הציבור. להטביע את אותו אינטלקט שכה מוגבל אצלי במני מלל סתום ומבלבל, כך שלבנאדם אין מושג מכלום בסופו של דבר, אך הוא מרגיש חוויה עמוקה של התעלות רוחנית, שמקרבת אותו אל בוראו וצבא מלאכיו ושרפיו.

     • shpongle

      כשתגיע לזה תבין ואז תתחיל לראות את העולם בצורה אחרת שאני לא יכול להסביר לך כי העין השלישית שלך סגורה … מאחל לך שתתעורר ותבין מה זה כל עניין הרוחניות הזה ותפסיק לחיות בפחד כי כרגע את חיי בפחד

      הגב לshpongle
   • היועצת

    הוא בא ללמד אותה לקח.
    הוא שליח של הישות הנצחית המשתמש בבשרים ללא תודעה כמורים לחמלה רחמנות וצניעות שבסופו של דבר יסחטו ממנה את הרגשות השליליים ואהבה ללא תנאים תשאר.

    הגב להיועצת
    • יפת

     אתם לא שמים לב כמה מסוכן מה שאתם אומרים – אלדד ויועצת??

     זה העולם הרוחני? שבו מקבלים בברכה אונס?
     מה עם תינוק שעובר התעללות מינית??

     הגב ליפת
     • תודה, יפת. סוף כל סוף נשמע קול שפוי במדבר של היעדר התבונה.
      .
      אם להיות "רוחני" זה אכן לקדם בברכה אונס או כל אלימות אחרת (מה הגבול? שישה מיליון בחדרי גזים ותנורים, גם זה מעשה נשגב שמקדם את הרוח?), אז לא תודה, אני לא רוצה ב"רוחניות" הזו שלכם. אני נשאר עם המטריאליזם הרציו-פרגמטי שלי. לפחות הוא לא מוביל אותי לפגוע באנשים, ולהצדיק כאלו מעשים.

      • יפת

       דנטון גם אתה מבין לעומק כנראה – אני נעמנעתי מלהזכיר את היטלר מתוך פחד מהתגובות
       אבל תפיסת חיים שכזאת בהחלט מובילה להסכמה עם מעשים שכאלו כל עוד זה למען הנאורות – היטלר ראה את עצמו בתור אדם עם שליחות רוחנית

       הגב ליפת
     • היועצת

      yefet…that was sarcasm.
      it seems that the new age paradigm does further a mentality that is counterproductive to the believer.
      the affect is that Thinkers don't take responsibility for what they do because they isbelieve an invisible benevolent authority will guide their journey and all they have to do in order to be in sync with the latter is love unconditionally and refrain from judging.

      thats how automatons are made

      הגב להיועצת
      • יפת

       הבנתי יועצת – יש לך ידע נרחב בנושא וחשוב שהוא יהיה כתוב בעברית.
       אם לא אכפת לך אני יתרגם – ואם כן אכפת אפשר לבקש להוריד את התגובה שלי

       "יפת… זו היתה ציניות
       כנראה שהפאראדיגמה של הניו אייג' מקדמת מנטליות שאינה מועילה למאמין.
       התוצאה היא שאנשים חושבים לא לוקחים אחריות על מעשיהם בגלל שהם מאמינם שסמכות מועילה בלתי נראית תדריך אותם במסע שלהם וכל מה שהם צריכים לעשות כדי להיות מחוברים אליה זה לאהוב ללא תנאי ולהמנע מלשפוט אחרים.

       ככה יוצרים רובוטים אוטומטיים."

       הגב ליפת
     • עמיקם

      אם העולם הרוחני זה מה שאתה רואה באתר קונספיל אז זה כמו לעבוד בתחנת משטרה – אתה רואה כל כך הרבה פושעים שלדעתך כמעט כולם פושעים.

      הגב לעמיקם
      • קונספיל: קונספירציית הרוחניות 😀

      • יפת

       מה הקשר עמיקם?
       אתה גם רואה באונס דבר חיובי?

       הגב ליפת
       • אלדד

        שכחתי לשנות את שם הכותב מעמיקם לאלדד(עמיקם אבא שלי,ביקרתי שם שכתבתי את התגובה).
        גם אם יש אפקט חיובי לאונס(או כל מעשה שלילי אחר) מבחינה רוחנית(הנאנסת מבינה שהיא הסכימה לזה ומנסה להפיק תועלת מהאירוע,האנס כנ"ל) עדיין נשאר לנו עולם האנשים בו חוקי האנשים שולטים.המטרה של חוקי האנשים זה להעניש על התנהגויות שאנו לא רוצים לעודד.

        הגב לאלדד
 • אחרי שהדיון הלוהט ביותר בשטח נאלץ לרדת למחתרת עקב סכנת שריפת שדה קוצים, לא נותר לי אלא לעבור לדיונים אחרים 🙂
  .
  כל הוויכוח שהתנהל כאן פספס לדעתי את המסר המרכזי: היזהרו מהמלל הרוח'ניקי, שהשתלט קשות על השיח הציבורי, שעלול לעיתים להיות חלול, ויותר גרוע מכך, להטות אותנו לכיוון הלא נכון. יתרה מזאת, דיבורים כגון אלו עלולים לשמש כסוכני דיס-אינפורמציה מכוונת, במטרה להשבית את תהליך ההתפתחות שלנו, ולהשאיר אותנו בחזקת עדר פחות חולבות המובלות לבית המטבחיים.

  • אלדד

   הכל בסדר לא צריך להיכנס לפאניקה.
   מי שרוצה להישאר פאסיבי ולא מודע למציאות יכול לעשות זאת עם רוחניות ובלי רוחניות,אין קשר.

   הגב לאלדד
  • shpongle

   תמשיך לחיות בפחד ולזרוע פחד אני בטוח שאתה מרגיש טוב עם זה ומאושר מתמיד …
   אתה מתעלם ממדע לגבי אהבה מחשבות מדיטציה קבוצתית התנסויות של אנשים שזוכרים דברים מהעבר וכדומה ….
   מאחל לך שתעורר ותבין שהעולם הזה בהרבה יותר מורכב מי מה שאתה בכלל מסוגל להבין
   אור ואהבה

   הגב לshpongle
   • שיפל

    מאחל לך שאתה תתעורר ותתפכח מהמרוץ לפתוח את העין השלישית לפני שיהיה מאוחר מידי

    הגב לשיפל
    • שלך נפתחה? ומה אתה רואה?

     • מר. שיפל

      מה שאני רואה זה אנשים רצים לפתוח את העין השלישית בדיוק כמו אנשים קצים לקנות מילקי אחרי שראו פרסומת בטלויזיה, אף אחד לא חושב על ההשלכות, אף אחד לא מטיל ספק, אם אמרו וזה נראה טוב אז נלך עם העדר…

      ולשאלתך, לא, זה לא מעניין אותי לפתוח את העין השלישית, ואני חוזר, זה עלול להיות מסוכן, יותר מידי לוקחים את זה כמובן מאליו.

      הגב למר. שיפל
 • היועצת

  could You imagine how convenient it would be for the conspiracy if the Populace at large was conditioned to turn the other cheek and practice pacifism as a way of Life as opposed to sovereign Warriors who who wage the good fight…

  הגב להיועצת
 • היועצת

  On the sacred way back home…to Yourself
  there are many traps…in the form of opportunistic ideologies…such as religion or fringe belief systems.
  The latter often promise exclusive goodies to active members…eventually… in the afterlife if they proceed to abide by the tenets of the faith.
  The french benefits could include avoiding hell while living eternally in heaven with harpists serenading in the background…or any other ideal You could fathom.
  The reward punishment scenario seems to work as mister pavlov discovered when experimenting on dogs.
  He found out how to control dogs…with audio stimulation…ext…and social engineers resort to his findings when seeking to indoctrinate the masses.

  marx said that religion is the opium of the masses and it seems that heroin chic is a global trend

  הגב להיועצת
  • ישראל 1

   שלום יועצת,
   האם דברייך קשורים במקרה לסיינטולוגיה ?

   הגב לישראל 1
   • היועצת

    how do you make the allusion between what I write to dianetics…ext?
    all philosophies are worthy of experimentation and looking into?
    there is no philosophy that inspires such a systematic anti propaganda campaign as the latter.
    maybe the techniques that are used such as auditing ext…
    are worthy

    הגב להיועצת
    • היועצת

     plus…any philosophy that is vehemently anti-drug as the latter…cannot be an agent of the conspiracy aimed at controlling You.
     any philosophy that determines to release You from any inhibitting factors wether they be in the visible or the invisible realm i.e, ghost phenomenon…
     is in the interest of Humanity…wouldn't u sey?

     הגב להיועצת
     • ישראל 1

      יש דברים טובים בסיינטולוגיה כגון התנגדות לסימום פסיכיאטרי ושחרור טריגרים מהתת-מודע מגלגולים קודמים.
      אבל המסחור והערצת המנהיג שקיימת ב"דת" הזו שלא לדבר שע"מ להגיע לדרגת OT9 אתה צריך לפחות מיליון דולר גורמים לכך שריח רע נודף מדבר שהיה אמור לעזור להמונים.

      הגב לישראל 1
      • היועצת

       the bottom line that all must judge subjectively is as follows: are the healing techniques applicable in every situation?

       if the answer is yes then the philosophy is to be adhered to.

       the information contained in the book dianetics can be practiced by all who are intertested in reading it and should thereafter utilize the techniques to help one another for no fee

       הגב להיועצת
 • לאמיצים שבניכם- הינה מאמר שיפתור לכם הרבה מהויכוחים והסתירות שהעלתם. רק תנסו להיות עם ראש פתוח. רק תנסו קצת…( אני חילוני, אגב ).

  http://ashlagbaroch.org/Zohar/HakdamaZohar.pdf

  • שיפל

   תעשה לי טובה, תן קצת יותר כבוד לזוהר, זה לא משהו ללמוד מקריאה באינטרנט, לא כמו תיאוריות העידן החדש הנ"ל.

   הגב לשיפל
   • היועצת

    מה זה משנה אם התאוריות בספרים עתיקי יומין מופצים במדיום דיגיטלי או על נייר דהוי?
    התוכן לא משתנה

    הגב להיועצת
    • שיפל

     קבלה לומדים אחרי שעוברים שלבים, בהנחיה נכונה, ככה באינטרנט לרפרף זה זילות הנושא

     הגב לשיפל
     • אלדד

      אני מוחה שאתה נותן קרדיט לקבלה על פני שיטות רוחניות אחרות.
      אני מניח שזה בגלל שאתה יהודי אז אוטומטית אתה נותן העדפה לקבוצת הבית.

      כמו כן אני רוטן על הניסיון להפוך את הקבלה למשהו מסובך ונשגב.
      כל דבר עיוני(לא חוויתי)שאתה לא מסוגל להסביר אותו בפשטות בלי החרטא של השלבים וההנחיה הנכונה – נראה לי נגוע באינטרסים אחרים מלבד תובנה רוחנית.

      הגב לאלדד
      • מר. שיפל

       זה כי אתה גאוותן. אתה אולי תבין משהו מהקבלה, אבל עד שלא למדת תורה משנה הלכה, אתה לא תבין באמת.

       הגב למר. שיפל
       • מר. שיפל

        גם יוגה יכולללמד אותך שלומפר, ואפילו לגרום לנזק פיזי, אותו דבר בדברים האלה. פיזיקה גרעינית אתה תבין אם תרפרף על קובץ פי די אף?

        הגב למר. שיפל
        • מר. שיפל

         ודבר אחרון, לא נתתי לו קרדיט על תורות אחרות, דיברתי בהשוואה ל"אונס זה בסדר אם מבינים את הקטע…" שכתוב למעלה.

         למר. שיפל
        • אלדד

         אני לא אבין פיזיקה גרעינית בשלוף כי בשביל זה צריך לשלוט במתמטיקה,כמה אנשים כאלה יש.
         חוץ מזה צריך חוש לפיזיקה מורה לפיזיקה ניסה ללמד אותי מה זה מסה הרבה זמן וללא תועלת – אפילו המושג היחסית פשוט הזה שהוא אבן יסוד בפיזיקה.

         נסיון אמיץ מצדך בקטע של המורה השלומפר שמלמד יוגה אבל נראה לי שאתה לא מסוגל להסביר לי בפשטות הדברים שקשורים בקבלה כי אתה בעצמך לא הבנת אותם לעומק.

         אתה לא מבין יש הרבה דברים שהם בלוף מסבכים אותך בשביל להראות לך כמה הם חכמים אבל בסופו של דבר מסובבים לך את הראש ולא משאירים אותך עם שום דבר מעשי.

         לאלדד
 • היועצת

  the thing is…it's an unwise use of time arguing with believers about their respective beliefs.
  People identify with their faith…and when You question their belief system…it is akin to You questioning their reality.
  so all that You can do is chucke at the belief SyStem while honoring the believer whi

  הגב להיועצת
 • היועצת

  more on the prism of belief systems

  The box is a thought form where Immortal consciousness is imprisoned.
  Immortal consciousness has yet to gleam the fact that the box is butt a thought form…and can be debunked.
  Thinking outside the box is pertinent for any One stuck within the parameters of the straight edged curriculum
  thinkers are inundated with thoughts that aren't Their Own.
  Nature vs nurture is a dichotomy They must contend with as They pave Their way outside the box.
  Nature always wins because it is timeless reality.
  The handcuffs are invisible as the latter are mental chains posing as socialization.
  Once You release Yourself from square mentality… rejoicing is inevitable….

  הגב להיועצת
 • עם כל הכבוד לזוהר ולתהליכי חניכה ארוכים וסבוכים, יש לנו כאן בינתיים אנשים שכל המלל הרוח'ניקי מבלבל להם את הצפון, ומוצאים עצמם נותנים לגיטימציה לאלימות, ואני מקווה שישארו במישור התיאורטי בלבד…
  .
  או כפי שכתבה מחברת המאמר שלשמו התכנסנו כאן:
  " כך גם התיאוריות, העקרונות, החוקים והמפתחות העוצמתיים, יכולים לתת לגיטימציה למעשים שלא רצינו לתת להם זאת ולהעצים דפוסים במקום לרפאם! "

 • אחי היקר, תסלח לי על הקיצ'יות, אבל גם את רומא לא בנו ביום אחד!! חייבים היו להתחיל עם לבנה אחת…
  לפני כשנתיים, לאחר שהייתי כל כך מדוכא מכל מה שקראתי כאן באתר ובמקומות נוספים, ולפני שנפרדתי מהעולם הזה בתחושה שכולם רמאים, חולי אגו, נצלנים ומטורפים, נתקלתי במקרה בההקדמה לספר הזהר שפרסמתי כאן. העיינים נפתחו לי. התעוררתי. גיליתי עולם חדש, ויצאתי למסע מדהים שבו אין נוכלים ולא אילומיניטי, אלא רק בורא אחד גאון, מלא באהבה.התחלתי לקרוא אין סוף מאמרים של 'בעל הסולם', צפיתי בערוץ 66 הנהדר, והתחלתי ללמוד במכללת קבלה לעם של מיכאל לייטמן. ולא, לא צריך ללמוד דברים אחרים לפני זה, ולא צריך לשים כיפה על הראש- מי שטוען זאת הוא המוזיל את תורת האמת הזאת!!או שלא מבין מה הוא קורא….בתור אדם חילוני, שחולה ספרים, עוד מגיל 6, וקרא כל מה שתרצו לגבי איזו תורה רוחנית שתרצו, ובתור אדם רציונאלי, סטודנט לפסיכולוגיה ( אם זה נחשב בכלל ), אני מאחל לכולכם לגלות את מה שאני גיליתי בתורתו של בעל הסולם. ברור שהמגיבים כאן לא קראו את המאמר בן ה20 עמודים שפרסמתי ובחרו להגיב (כרגיל) מתוך 'דעתם' שלהם….חבל.כיום אני מבין למה העולם פועל כמו שפועל, למה גלובליזציה זה הדבר הכי נפלא שקרה לאנושות, למה בוש ואובמה הם המובילים והמקרבים אותנו להבנת משמעות הקיום שלנו עלי אדמות. והכי חשוב, אני מבין למה אני כאן, יצור מופלא כל כך, שחי בתוך הטבע המופלא הזה, שנופלים בו מים מהשמיים ואוכל גודל על העצים. גילית עולם חדש, כדור הארץ, שבו הכל טוב, ומי שחושב ומרגיש אחרת, פשוט עדיין לא מסונכרן עם מחשבת הבריאה….
  יישר כוח אנשים!! כולנו אותו הדבר, כולנו הטבע המופלא!!! תודה, פשוט תודה!!

 • יפת

  אז מה היה לנו כאן? – אונס ואלימות זה חיובי ועכשיו גם גלובליזציה בוש ואובמה הם החברים הכי טובים שלנו
  כמה נפלא בעולם הרוחני הזה –
  כי כולנו עבדים אפילו שיש לנו כזה כאילו
  פותחים פה גדול ומחכים לעונג הבא
  כולנו מכורים של מישהו שמבקש עכשיו תרגישו
  פותחים פה גדול ומחכים למנה הבאה

  "רוחניות" בשקל!

  הגב ליפת
  • tali

   לגמרי יפת
   לקרוא מה אנשים מנסים להצדיק ולהזדעזע
   אנשים יצאו מדעתם

   הגב לtali
 • היועצת

  the "mysterious" aspect when the subject of etherealism is discussed is uncalled for.

  reality can be divided into several
  components
  material and ethereal

  just as in the material world there is good and bad in the ethereal world there is good and bad and when One researches both…S/he need to be alert to that

  הגב להיועצת
 • יפת

  קריון, שמבלה, מרסיניאק, פליאדים, לייטמן – אותה גיברת בשינוי אדרת

  שי אם אתה כלכך פתוח תבדוק מאיפה לייטמן מגיע
  אתה נשמע כמו מישהו שניסה אקסטזי בפעם הראשונה ורץ לספר לחברה כמה זה מרגיש טוב – כולם חייבים לנסות

  קודם כל שומרים מצוות אח"כ לומדים קבלה!(כן וגם אני לא דתי אבל יש לי כבוד ואני חוקר)

  הגב ליפת
 • היועצת

  אתה היא או הוא "(כן וגם אני לא דתי אבל יש לי כבוד ואני חוקר)"

  או שזה לא משמעותי מבחינה רוחנית?

  הגב להיועצת
  • יפת

   אני, אתה והוא – ומוישל'ה קנגורו (הקיצר לא הבנתי)

   הרי כולנו מודעות אחת – אותו דבר – אוואטר והדרדסים[בשביל לשמור על מלל לא מובן:)]

   הגב ליפת
 • היועצת

  while discussing this issue…is anyone aware of a correlation between the dawning of the glass age (spectacles,,,frames…and magnifying glasses)
  to the releasing of the Pineal gland potential

  can People achieve maximum Psychic liberation when Their vision is juxtaposed by a magnifyinj glass?

  הגב להיועצת
 • שי

  מר יפת היקר-

  דבר ראשון, אי אפשר שלא לשים לב לכך שאתה מתמחה בלומר לאנשים מה היא לא רוחניות, מי טועה ומי רע, אולם אין באמתחתך שום רעיון או איזה הגיג כדי לסבר את אוזנינו מה היא כן רוחניות.האם כשאמרת שאתה חוקר אז התכוונת לכך שאתה חוקר את תורת ה'לא'?
  אם אתה כל כך חכם וחוקר מבריק אז בוא וספר לי מה הבעיה שלך עם לייטמן? זה שהוא בא מרוסיה?…אז?…מה עוד? ברור שאינך יודע דבר ואם ניתן לכנות משהוא 'בשקל' אז זה את יכולת החקירה שלך. חחח…אתה אומר שקודם צריך לעשות מצוות ואז ללמוד קבלה וזה בגלל שאתה חוקר…חח…לצערך רק הוכחת שאינך יודע מה פירוש לעשות מצווה. ברור שיכולת החקירה שלך אפילו לא הובילה אותך לצלוח את המאמר בן 20 העמודים שקשרתי כאן למעלה.
  בבקשה שים לב לדבריך ( האם אתה עושה זאת לפעמים? ), אתה טוען שהכוח המופלא שנקראה הבורא או הטבע צריך או מעוניין שתגלגל רצועות עור על היד ותסובב תרנגול מעל הראש כדי שתוכל לעבור לשלב הבא והוא ללמוד רוחניות ( קבלה ) ? האין זה נשמע מופרך? האין לבך מתנגד לכך בכל תוקף? אתה מלגלג על דברי שאומרים שניתן לראות את בוש ואובמה ואת כלל הגלובליזציה כדבר טוב וחיובי, אולם האם הקדשת לכך מחשבה שדברים אילו א-כ-ן מתרחשים??? האם הקדשת ולו לרגע אחד מחשבה לכך שדברים אילו קורים בדרך הטבע? האם הקדשת מחשבה לכך שבמקום להתנגד אז תנסה אולי להבין???
  ודבר אחרון- בקשר ללייטמן- אז רק שתדע שאדם זה לעולם לא אמר מילה אחת מתוך דעתו אלא כל דבריו הם מתוך תורתו של בעל הסולם, הרב קוק, הארי, הגאון מוילנה וכו'…האם הינך חכם גם יותר מהם?
  אני לא יודע מאיפה אתה טוען שאתה חוקר, אתה לוקח את המידע שלך מYNET??? או מערוץ 2??
  אני חושב שהכבוד הכי גדול שהקבלה הייתה רוצה שיעשו לה זה שילמדו אותה. ולא שיתרחקו ממנה וייתנו 'כבוד'…חחח, בטח פגשת פעם איזה דוסל'ח שסיפר לך ככה….ליצן.

  הגב לשי
  • שיפל

   אתה אולי מבין רובד מסויים של הקבלה, אבל יש רבדים כל כך הרבה יותר עמוקים שלא תגיע להם עד שלא תעבור את הדרך כמו שצריך. לא בגלל שזה סודי, בגלל שאחרת פשוט לא תוכל להבין. ערוץ הקבלה ולייטמן זה בדיוק מה שהם אומרים, "קבלה לעם".

   הגב לשיפל
   • היועצת

    all paths lead back to the One…You.
    You can access Yourself by deliberately inhaling & exhaling…or by having explosive Orgasms…or by physically excercizing…and browsing through ideas
    pontificators jotted down throughout history

    worshipping a thinker or a thought some foreign thinker from way back when is purported to have thought is ridiculous

    הגב להיועצת
    • שיפל

     you under estimate the power of tradition, something even shamans and yogi's admit to be important

     i give my respect to god over man and it includes me.

     הגב לשיפל
 • יפת

  שי? – "Bund Der Gerechten"
  תנשום עמוק אני לא בא להעליב

  הגב ליפת
 • שי

  מר שיפל-

  אחי, אני באמת מנסה להבין את ההגיון שבדבריך אולם לצערי אני לא מצליח. בוא ניקח מצב היפותטי שבו אכן הקבלה היא תורת האמת ודבריה אמורים לעזור לברואי העולם לעבור מרובד גשמי לרובד רוחני, עמוק יותר. אקדים ואומר שאם ישנה תורת אמת אז היא חייבת להיות אחת ויחידה בכל העולם, הרי כל דבר ששונה במקצת מהאמת הוא כבר אינו כזה. עכשיו, לטענתך, בורא העולם, הטבע, מתכוון לכך שאדם מסומליה יתחיל ללמוד ש'ס ופוסקים, הלכה ודינים, ילבש שחורים, ילמד עברית, יוולד גאון ( צריך להיות חכם מאוד להבין את כל ההלכה ופסוקיה ), ואז יוכל ללמוד על משמעות חייו? האם לבך מסכים עם דברים אילו??? האם אני צריך ללמוד על פה דפים על גבי דפים של דינים וחוקים על מנת להבין למה נוצרתי ומה מטרתי עלי אדמות? אני סבור שלא.
  אני מצרף לך כאן לינק להקדמה לתלמוד עשר הספירות. תקרא בבקשה את אותיות א-ג ( זה יקח 2 דקות ).
  http://www.kab.co.il/heb/conte.....&main

  אם קראת אז אולי תתחיל להבין שלייטמן קורא לערוץ שלו 'קבלה לעם', כי אכן זו מטרתה- לעזור לעם ולעולם כולו לצאת מהמבוי הסתום שאליו נקלע.ואל תתעה במה שהוא כותב לגבי קיום תורה ומצוות, שכן הוא מוסיף תמיד את המילה- 'כהלכתן' ולא קיום תורה ומצוות הפשוט שכולנו מכירים…
  אוסיף ואומר כי אין שום כוונה להבין את מה שכתוב בתורה ובזוהר- ההפך הוא הנכון- כמו שכתוב- 'אל תעשה לך פסל וכל תמונה' והכוונה היא לא שהבורא רוצה שלא תתלה מסכה אצלך בבית, אלא שלא תגשים את המילים שאתה קורא בתורה ובזוהר. מטרת לימוד הקבלה היא להרגיש ולא להבין ומי שאמר לך אחרת טועה ומטעה.
  ערב טוב.

  נ.ב- יפת, אתה צודק, מתנצל אם קצת התלהמתי.

  הגב לשי
  • מר. שיפל

   אני שב וחוזר, אתה תבין את הקבלה, אבל דרך התורה אתה תיכנס לרבדים הרבה יותר עמוקים. זה טעות להפריד את הקבלה מהתורה, זה לא יכול להתקיים בלי השני ולהפך.

   הגב למר. שיפל
   • שי

    מר שיפל-
    כנראה שאתה סתם אוהב לעמוד על שלך….וזה בסדר מבחינתי אולם כך לא תוכל ללמוד כלום. מי אמר שצריך להפריד את התורה מהקבלה? אני רק אומר שאין קשר בין הדת המקובלת לבין הקבלה.
    איך ניתן להפריד בין תורה וקבלה? הלא אחד הם וכך גם הגמרא והמשנה וכו'….רק מדובר בשפות שונות, או דרך שונה לדבר על אותו הדבר. אילו מדברים בשפת ההגדה ותורה בשפה אחרת…הלא הזוהר הוא פירוש לתורה, רק בשפה קצת שונה, וכך גם תלמוד עשר הספירות הוא פירוש לאותו הדבר רק בדרך אחרת, שונה שיכולה לגעת בסוג מסוים של אנשים בתקופות שונות בהיסטוריה. חבל שאתה מעדיף לשמור על איזו מסתוריות או כבוד מיותר לחכמת הקבלה, בסך הכל מדובר בתורה מאוד מאוד פשוטה.
    אבל חלאס, אני לא אסנגר עליה יותר. כנראה שגם אתה מבין יותר מהרב"ש, בעל הסולם, הרב קוק ועוד אשר ציוו על כל ילד, כל בית ובכל מקום בעולם ללמוד את החוכמה הזאת החל מדורינו שלנו.אולי אתה מצפה מילד בן 6 שגם ילמד את כל תורת הניגלה ואז ילמד קבלה? שטות גמורה.

    הגב לשי
 • fish

  אין שום ספק שבוש אובמה והגולבליזציה א-כ-ן מתחרשים אבל לחשוב שזה דבר חיובי?????
  קראת מיהם האילומנטי??? בונים חופשיים????
  האג'נדה שלהם????
  אולי אני פשוט זה שלא מבין אבל עולם חסר מוסר שבו מתעללים ואונסים ילדים, שבו ערך חיי אדם הוא משהו שולי. חיי עבדות ודיכוי , שיחתות ושקרים כנורמה חברתית…..איפה פה החיובי????

  הגב לfish
  • אלדד

   בוא ננסה גישה אחרת.
   תחשוב שהדברים שציינת זה הלימונים,כמובן שהיינו מעדיפים תפוחים או בננות ואנחנו מנסים לגרום להם להפוך מלימונים לתפוחים או בננות,אבל מה לעשות שכרגע יש לימונים אז בו נעשה לימונדה.
   ברור שאנו שואפים שיהיה יותר טוב(תמיד יכול להיות יותר טוב),פעם שרפו באופן קבוע אנשים על מוקד היום זה מעט ובהסתר אז יש התקדמות;אבל גם מהרע צומחת תועלת לאנושות.

   הגב לאלדד
  • שי

   אחי, זה לא יהיה פשוט אולם אני אנסה להסביר למה כוונתי-
   אני מסכים איתך שאנחנו חיים בעולם רע. הכל כאן מושחת ומגעיל, בני האדם הם הזבל שבזבל של בעלי החיים בטבע. אגואיסטים, נצלנים, ועוד ועוד…לפעמים אני מרגיש שכל מה שכולם רוצים זה רק לרמות ולהרגיש טוב עם עצמם בכך שהם עושים רע לאחרים.אבל, וזה אבל גדול, מתוך כך יש לשאול מדוע כך הם פני הדברים? איך הטבע, שכולו הרמוני, אינטגרלי, פועל כמערכת סגורה שכל חלק בה תורם לאחר, פלט או הקיא מתוכו יצור מפותח כל כך, אולם כל כך לא אדפטיבי למערכת כולה?? האם הטבע טיפש? יש כאילו שעונים על שאלה זו בכך שהטבע נתן לאדם בחירה חופשית ולכן הוא מתנהג כך. אולם זה קצת טיפשי לטעון כך ממספר סיבות-
   א. אם הטבע יצר אותנו כשתכונת הבסיס שלנו היא האגואיזם והדאגה העצמית, איך ציפה שנבחר לתרום לקהילה ולסביבה?
   ב. מתוך נסיונך והבנתך- האם באמת יש לך בחירה חופשית, או שכולך מעוצב על ידי הגנים והסביבה שלך שכמובן לא אתה בחרת בהם?

   אני מאמין שאתה מבין שברמה מסויימת ( אני אומר ש99 אחוזים ), לאדם אין בחירה חופשית וכולו מנוהל, אם כך, על ידי הטבע.
   עכשיו יש לשאול שוב, אם כך אז למה יצר אותנו אגואיסטים כאילו,הרי כשיצר אותנו כאילו היה ברור שמה שיצא מאיתנו זה שבסופו של דבר האגואיסטים ביותר הם אילו שישלטו על כל העולם והשאר, האגואיסטים פחות או העצלנים, יהיו נשלטים ועבדים של ראשי הפרמידה, לא כן?
   עכשיו, אם אתה זורם איתי בסיפור אז בוא נחזור רגע אחורה- לתחילתה של האנושות-וחשוב מאוד תשמור על המחשבה שהאדם כולו הוא מובל על ידי הטבע, בכל רבדיו, וזאת למרות שיש לו שכל וחשיבה וכו'..

   בתחילת הדרך, האדם הינו יצור די פאסיבי, לא כל כך שונה מאחיו בעלי החיים והוא מסתפק בחיים במערה, ובארוחה או שתיים ביום, אין לו רצונות אחרים! כמו חתול שאין לו בעיה לשכב כל היום- הוא לא משתעמם מזה! אולם הטבע לא רוצה בזה- הוא מעוניין שהאדם ילך ויתפתח אז הוא קצת מגדיל לו את הרצון ( אגו ) והאדם פתאום מתחיל להשתעמם, הוא רוצה יותר מלאכול ולשתות, אז הוא מתחיל לייצר כלי עבודה, סורק את סביבתו וכו', אולם גם זה לא מספיק לטבע והוא שוב מגדיל לאדם את הרצון. והרצון שהוא בעצם חיסרון שקיים באדם- חסרון לאיזה משהו שהוא מרגיש שלא קיים במציאות שלו,גורם לאדם לצאת לכבוש את העולם כולו. האדם רוצה למלא את החלל הזה שקיים בתוכו שנקרא אגו.וככל שהאגו מתפתח כך האדם רוצה יותר והוא כובש יבשות, בונה ערים, מפתח טכנולוגיות, ובצורה אבסורדית ממש, דווקא מתוך אגואיזם ודאגה עצמית, האנושות אט אט כורכת את כל בני האדם למערכת אחת!! כל בני האדם, כמה ששונאים אחד את השני, הופכים להיות תלויים אחד בשני עד אין קץ!! תחשוב כך, לפני חמש מאות שנה, אם היית אומר לאדם שהוא חי במערכת אינטגרלית הוא לא היה מבין מה אתה רוצה ממנו, הוא אולי היה יכול להאמין לדבריך אבל לא ל-ד-ע-ת. כיום האדם יכול לדעת שהוא חי בעולם עגול שבו כל החלקים קשורים אחד לשני!!
   כך אנו מגלים שלאגו ישנם שני תפקידים מהותיים-
   1- לדחוף את האדם להתפתח ולאחד את האנושות כולה לכפר גלובלי קטן.
   2- לגרום לאדם שתכונת האיגו תמאס עליו!!! כי היא רק מובילה להרס וסבל!!!
   מתוך הסבל של האדם הוא שואל מה הטעם בחיים שלו, בשביל מה הוא חי??? פעם כשהאדם שאל זאת אז היו לו הרבה תשובות לכך- כשלא היה מאושר אז יצא מעבר לים לחפש תשובות, פיתח מדע, דתות וכו'….אולם כיום עם התפתחות האיגו לרמות שיא, האדם שואל מה הטעם בחיים ואין לו תשובה!!! האיגו שלו לא נותן לו להסתפק יותר בחיים של הנאות קטנות כמו קריירה, כסף וכו'…האדם לא מסכים יותר להיות עבד של האגואיסטים הגדולים, וזה דווקא מתוך זה שהוא עצמו הפף לאגואיסט יותר. האיגו הוא חלל באדם שהוא חייב למלא!! אולם הטבע תכננן הכל כך שבסופו של דבר האדם ימצא עצמו במבוי סתום-
   מצד אחד הוא קשור לכל אחיו בצורה מוחלטת ומצד שני אין דבר בעולם הזה שיכול לספק אותו- האדם שואל בשביל מה לחיות??וכך דכאון הופכת להיות המחלה מספר אחת באנושות, וכך הסבל של בני האדם הולך וגובר שכן הטבע רוצה שהאדם ימשיך להתפתח ושלא יסתפק בקורת גג וקצת כסף, הטבע רוצה שהאדם ירים עיניו אל השמיים ומתוך זה שניסה וחקר הכל, ולא מתוך אמונה עיוורת, יתחיל לרצות משהו שהוא מעבר לעולם הזה, מעבר לדברים הגשמיים שהכדור הזה יכול לתת לו….
   וכך, לשאלתך, בוש ואובמה הם מאוד אדפטיביים לתהליך כי מצד אחד הם עוזרים לאדם להבין את התלות שלו אחד בשני- הלא הם כורכים אותנו תחת כלכלה אחת, עולם אחד- סדר עולמי חדש. ומצד שני, אנשים אילו( כמובן שלא מדעת עצמם ), גורמים לאדם סבל על מנת שישאל מה הטעם בחייו וירצה להתפתח, להבין שהוא חי בעולם אינטגרלי ושאי אפשר להמשיך עם האגואיזם יותר!!!! כי הוא יוביל אותנו להשמדה עצמית. ומכאן מתחיל להתפתח באדם רצון חדש- אלטרואיזם!!!!!!! אהבת לרעך כמוך, זהו תחילתו של סוף התהליך…
   אנשים תמיד מפרידים בין גשמיות ולבין רוחניות, אבל האמת היא שאין שום הפרדה שכזאת- כל העולם הוא רוחני וכל מה שעובר על בני האדם הוא רק תהליך הלידה שלהם- הטבע כולו מספר לנו את הסיפור הזה-
   כך עובר בבטן אימו, מרגיש לפתע שלא טוב לו איפה שנמצא והוא רוצה לצאת החוצה, לעולם שהוא לא מכיר, אולם בדרך, לפני שהוא יוצא, הוא חייב להתהפך ואז נולד לחיים. כך האדם מתוך הסבל והאיגו שלו, מרגיש שהוא חייב לצאת לדרך טובה יותר, גבוהה יותר אולם הוא חייב להתהפך קודם- מאגואיזם לאלטרואיזם…
   מקווה שזה היה ברור ושלא הלכתי סחור סחור יתר על המידה.
   בהצלחה אחי.

   הגב לשי
 • היועצת

  How can a war be waged if You don't know there is one and the voices telling You to do what everyone else does are not your own?
  When the soldier on a side of the battlefield keeps craving a pizza until his appetite is quenched …and his Energy is depleted because of the high carb content of the food, his enemy tries to seize the land
  what if the enemy were the culprit behind the voices…and used a technique dubbed EMF…in which undetected audio signals (with specific suggestions in the form of command) are sent to render the light warriors lethargic.
  What would happen if the global population munched on take out from mcdonalds, a chain conveniently located in the most obscure towns?
  What would happen if light warriors were preoccupied with foreign ideals (not Their own) a la associating the E-motion of happiness with fame and fortune?
  Would They get on the treadmill and proceed to run instead of staging an escape from the lab?
  If They staged an escape from the lab/trap despite what the experts in white coats exclaim…would They liberate Themselves…

  הגב להיועצת
  • אלדד

   למה את מדברת אנגלית?

   ברמה כזאת של אנגלית לאנשים שלא דוברי אנגלית קשה מאוד להבין אותך.

   הגב לאלדד
 • היועצת

  perhaps comparing the plight of caged lab creatures is a bit extreme…not to mention the dynamic thereof between white coated experts and those they treat indoors…having said that, if a creature tried to escape the premises…they'd dub him paranoid schizophrenic after having imposed a cat on the labrat

  הגב להיועצת
 • fish

  שי- אז אם הבנתי אותך נכון כדאי שכמה שיותר אנשים יאנסו יעברו התעללות ברמות הכי גבוהות ובכלל כמה שיותר חוויות רעות בשביל שנוכל ל"התפתח" כאנושות. יאללה פדופילים עיזרו לנו ל"התפתח"……תודה לכם אנשי ה"עילית" אני ממש מרגיש מפותח בזכות השטיפה שלכם, תודה לכם אנשים טובים….

  הגב לfish
 • שי

  לא אחי, לא הבנת אותי נכון. אנשים אילו ומקרים אילו שאתה מתאר נועדו לגרום לך לסלוד מזה!!! לסלוד מאגואיזם, לראות את האגואיזם שקיים בתוכך ולזעוק לשינוי פנימי בך, לנסות ולהתעלות. אם הכל היה טוב ויפה, היית עדיין יושב בתוך מערה ורק רוצה לאכול ולשתות. חבל שכך הבנת…
  הטבע לא עושה חשבון עם מה שטוב או רע לך, יש לו מטרה נשגבת מאוד והוא מוביל אותך אליה בצורה הכי קצרה והכי יעילה מבחינתו. אם רק תתחיל להתבונן כך על המציאות לא תהיה לטבע עוד סיבה לגרום לסבל לאף אחד!! הוא רק רוצה שתתעורר ושתתחיל להיות שותף אקטיבי בתהליך. קודם תכיר את הרע שבך ובעולם ומתוך התחתית של התחתית הזאת תתחיל לעלות… המציאות קיימת, רעה ככל שתהיה ( בעינך ), אתה יכול לשבת ולבכות ולהתלונן שכולם רעים ואתה יכול גם לנסות ולהבין מה בעצם מתרחש כאן… להאשים את בוש בזה שרע לך לא יוביל אותך לשום מקום. תאשים את עצמך, תשנא את תכונת האיגו ואת הקבלה העצמית, ותראה איזה שינוי אדיר יתחולל בך…יותר מכך אין בכוחי לפרט ולהסביר ( לצערי ), אם אתה באמת מעוניין אז תנסה לחקור בעצמך…
  דבר אחרון- אתה יודע מה פירוש המילה צדיק? חז'ל אומרים כך- 'איזהו צדיק?-המצדיק את קונו'. הדרגה הכי גבוהה שתוכל להגיע אליה היא להצדיק את הטבע ואת מעשיו וזה יקרה רק מתוך התעלות מעל האיגו ומעל מה שנראה לך בשיטחיות…
  בהצלחה ושבת שלום.

  הגב לשי
 • fish

  dude שיהיה לך רק טוב והמשך עבדות נעימה.

  אין שום ספק שבסופו של דבר האחריות על חיינו תלויה בנו ובבחירותינו אלה יש מי שמנסה לגרום לנו ליבחור בבחירות "פחות" טובות ולהגיד שזה דבר חיובי וכי בגללם אנו "מתפתחים" זו תימימות מסוכנת….

  הגב לfish
  • שי

   אוי פישי פישי…. 🙂

   אני משקיע ים זמן בלכתוב לך ושוב חזרנו לאותה הנקודה…אולי בעצם אני תמים מידי שחשבתי שאוכל לשנות את נקודת המבט שלך.
   בקרוב יתקיים שבוע הספר, ואני רוצה להמליץ לך על ספר נפלא שאולי יוכל לגרום לך קצת לחשוב אחרת. הספר נקרא ' השמים שבתוכי'-יומנה של אתי אילסום.הספר כולו הוא יומן שכתבה אשה מוארת ( ללא ספק ), יהודיה, שחיה בהולנד בתקופת השואה. האשה המדהימה הזאת, מתוך מחנות הריכוז והזוועות מתארת עולם נפלא ומושלם! היא מספרת איך בכל פינה במחנה הריכוז הוא מוצאת הזדמנות לצמיחה…היא אף מגזימה ( לפי דעתך ) וקובעת שהחיים בתוך המחנה מדהימים ומלמדים באלפי מונים יותר מהחיים בחוץ…
   הלוואי ותקרא.
   נסיים את הדיון בזה. ביי אחי.

   הגב לשי
 • נועם

  רציתי להעלות נושא אחר פה, שקשור בכלל במדיום ולא בתוכן.
  ממתי האתר הזה נותן פוסטים לכותבים אורחים אשר משתמשים בבמה לקידום מסחרי?
  ומילא אם ההזמנה היא להרצאה בחינם, אבל כשהיא במחיר לא סימלי של 80 ש"ח?
  בלי להכנס בכלל לנושא של מה ערך הרוח אם מניעיה חומריים..

  אני תוהה על העניין לא מרצון לנגח, אלא כי מהכרותי עם האתר אני מניח שיש סיכוי טוב שקיים טעם לדברים שעשוי להניח את הדעת, ואני אשמח לקרוא אותו, אם אפשר.

  הגב לנועם
  • שלום נועם.

   המאמר של רבקה הכיל מידע חשוב לטעמנו,
   לכן הוא פורסם.

   אם יש כותב אורח שכותב דברים מענינים וחשובים שיכולים להעשיר את הקוראים באתר,
   אנו לא רואים פסול בלאפשר לו גם קידום על הדרך.

 • גם את הכתבה הזו היה לי מרתק לקרוא. הגבתי על הכתבה השניה של רבקה, אבל זה רלוונטי באותה מידה גם כאן.

  זו היתה הדגמה נפלאה, מזוית אישית, למה שכתבתי עליו בבלוג שלי, מזוית "מחקרית":

  "מחשבה יוצרת מציאות" – המפתח לאושר או אשליה מסוכנת?
  http://wp.me/p1K6uX-8L

  אתם מוזמנים לקרוא ולהגיב.
  גלעד

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל»

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
 • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית