- פרויקט אמת אחרת - http://www.emetaheret.org.il -

היסטוריית האקלים שוכתבה – לפחות זה מה שקרה בויקיפדיה

ויקיפדיה נחשבת בעיני רבים כמקור אמין למידע.
ואכן במקרים רבים זה כך.
אך לא במקרה של נתונים הקשורים לאקלים.
שכן היום התברר [1] שיותר מ-5,000 ערכים הקשורים להיסטוריית האקלים בויקיפדיה, שוכתבו ע"י עורך בויקיפדיה במטרה להסתיר נתונים המראים על תקופת התחממות קודמת שנקראת: "תקופת ההתחממות בימי הביניים".

וויליאם קונולי הוא מדען בריטי ועורך בויקיפדיה, שלקח על דעת עצמו את הפרוייקט לשנות את היסטוריית האקלים העולמית ולשכתב יותר מ-5,000 ערכים בויקיפדיה שהציגו מידע בנוגע לתקופת ההתחממות הקדומה.

תקופה זו של התחממות היא עצם שהיתה תקועה בגרונם של מדעני האקלים שתמכו בתיאוריית ההתחממות הגלובלית מעשי ידי אדם, שכן כיצד ניתן להסביר התחממות קודמת בתקופה שלא היתה בה פליטה תעשייתית של פחמן?

פרשת קליימט-גייט
שבה נחשפו תכתובות אי-מייל בין מדענים תומכי התיאוריה שניסו למצוא דרכים לקעקע את המתנגדים לתיאוריית ההתחממות הגלובלית חשפה לעיני העולם את העובדה שאין קונצנזוס אמיתי בין המדענים בנושא, כפי שניסו לשכנע אותנו.

בין התכתובות שנחשפו התגלה הנסיון של המדענים להסתיר או לטשטש את תקופת ההתחממות בימי הביניים.

הנסיון הזה עקר מיסודו שכן עשרות מאמרים וספרים נכתבו על תקופה זו שבה ככל הנראה, ההתחממות הביאה לשגשוג חקלאי והארכה של תוחלת החיים.

בשנת 2006, הרבה לפני פרשת המיילים שנחשפו, מדען בשם דיוויד דיימינג מאוניברסיטת אוקלוהומה הצהיר בפני וועדת קונגרס בסנאט האמריקני [2] על כך שקיבל מייל ממדען בכיר מתחום האקלים שכתב לו ש:

"אנחנו צריכים להיפטר מתקופת ההתחממות בימי הביניים."

ההצהרה שלו מול הסנאט צריכה לשמש כתמרור אזהרה רציני מאוד בנוגע לדרך שבה אג'נדת ההתחממות הגלובלית מעשי ידי אדם נהגתה ומבוצעת בשיתוף פעולה עם התקשורת העולמית ובתמיכתם של ארגונים ירוקים ברחבי העולם שאינם מבינים שתמיכה באג'נדה שכזו רק נראית על פניה כירוקה. למעשה היא שחורה משחור.

אג'נדה זו נהגתה כדרך ליצור "אוייב משותף חדש" בדיוק לפי המילים של "מועדון רומא" שחיפשו "אוייב חדש שיאחד אותנו" ומצאו את האשם המושלם – האנושות עצמה.

"המלחמה בטרור" עדיין לא מיצתה עצמה כאמצעי לשליטה וניווט על דעת הקהל, אך אם הציבור ישוכנע שקיימת התחממות גלובלית, ודרך הפחדות לא מבוססות על תרחישי אימים שונים שייגרמו מהתחממות זו, יתמוך בשינוי המיסוי העולמי ויצירת מיסים חדשים על פליטת פחמן וסחר בין לאומי בפחמן, הדרך לממשלה כלל עולמית תיקח צעד נוסף קדימה.

וועידת קופנהגן, שהתבררה כפארסה מגוחכת ולא רק בגלל הפאשלה המביכה שקרתה לאל-גור, יקיר האליטות (אולי לשעבר…) בכך שהכריז [3] שתוך 5 שנים כיפות הקרח ייעלמו, וטען שהנתונים הגיעו ממדען אקלים שהכחיש זאת מכל וכל, היא היתה מגוחכת כי ההתנגדות העולמית של פעילים סביבתיים נגד הוועידה המעונבת גרמה לרבים עוד יותר לפקוח עיניים.

בניגוד לעצימת העיניים של רבים ממשתתפי הוועידה… [4]