נון-קונפורמיזם (או מאיפה מגיעים ילדי האינדיגו) סרטון אנימציה מצויין

 • מאת מנהל הפרויקט | 20 בדצמבר 2009
 • 9,360 צפיות | 15 תגובות
עודכן לאחרונה: 30 בספטמבר 2012

זוכרים את סיפור החסידה שמביאה ילדים לעולם?
אז הוא נכון!
תיהנו.

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
http://www.emetaheret.org.il/?p=2644
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל!»

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד.אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם.בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר,התייעצו עם רופא מוסמך.כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים.זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

15 תגובות »

 • יעל י.

  כיף של סרטון 🙂 יש בו יותר אמת ממה שנראה לעין!! התפקיד של הפסיכיאטריה בשעבוד העם ובהחלטה מי שפוי ומי לא, הסירוב להיות קונפורמיסטי שמסתווג בתור פשע שדורש ענישה…

  בהקשר הזה, אני רוצה שוב לתת קישור לראיון רדיו מלפני יומיים עם בחורה בת 20 שמספרת על מסכת ההתעללות שעברה בידי הפסיכיאטרים מאז כיתה ג'. עמותת מגן לזכויות אנוש סייעה לה להשתחרר מבית החולים הפסיכיאטרי. הפסיכיאטרים שמו אותה על סמים פסיכיאטרים מאז כיתה ג' ומאז היא קיבלה 18 מכות חשמל. למה? כי היו לה בעיות במשפחה. ממש מתאים ביחד עם הסרטון הזה:

  http://www.flix.co.il/tapuz/sh.....?m=3467991

  הגב ליעל י.
  • טל בן אור

   שלום רב לא הבנתי את ההקשר של החסידה שמביאה ילדים לעולם דרך הטיפול הפסיכאטרי שהילד כביכול מקבל משיהו יכול להסביר לה מה ההקשר בין שניים תודה וסופ"ש נעים!

   הגב לטל בן אור
   • הסרטון הזה כורך יחדיו כמה אלמנטים, מעבר לביקורת על הצורך של החברה ליישר את בניה שמעט חורגים מהתקן. נושא החסידה מתחבר אל מיתוס החסידה שמביאה את התינוקות. כמו כן, יש כאן קריצה אל עבר מיתוס גלגול הנשמה – reincarnation – וגם הסבר למה יש כזה בלגן כאן על פני האדמה: כל המופרעים של היקום נשלחים לכאן! אז מה הפלא?
    🙂

 • limorwolf

  סרט חמוד,מקסים ומדוייק.
  מה יש בחברה שלנו שלא מסוגלת לקבל יצירתיות ומה רע בחשיבה מחוץ לקופסא?
  והתשובה היא כמובן,שזה יפגע בסיסטם.
  אם מסתכלים ימינה ושמאלה רואים את הילדים האלו שמתוייגים כADD,או ADHD ו-הופ, הדרך לריטלין כבר סלולה.
  בן לאחת מחברותיי לעבודה ביקש לרדת מהריטלין
  כי הוא מרגיש שהוא נעשה אדיש וכבר לא בטוח שהוא"מי שהוא"…(לדבריו)
  בספר שקראתי לא מזמן כתוב:
  "ילדים אלה עלולים לחוות את הכאב המתלווה לתחושה שהם אינם רצויים על כדור הארץ.הסיבה הראשונה לכך היא שהאנרגיה או הרטט שלהם לא מתאימים עדיין לאנרגיית כדוה"א ולתודעה האנושית הקולקטיבית.הם מקדימים את זמנם.ההתנגשות שמתרחשת בין הישן לחדש עשוייה לגרום לבעיות. לעיתים קרובות אנרגיית הילדים החדשים תפורש שלא כהלכה על ידי אנשים שמהווים חלק מהמנטליות הישנה,שגורסת שמשמעת,סדר וצייתנות הם התנאים המוקדמים להתפתחות מלאה של היכולות והאישיות של הילד.
  כדי לעזור לילדים אלו לקרקע את עצמם בדרך אוהבת אך סמכותית,החברה בכללותה תצטרך להיפתח להיבטים החדשים והשונים שבילדים הללו.עליה לקדם בברכה את פניהם ולאפשר להם לבטא את האנרגיה שלהם בחופשיות ובו בזמן ללמד אותם לפתח מיקוד וסבלנות.
  הם חייבים להרגיש איפה, שהם מסוגלים לבטא את עצמם באופן רגשי,מנטלי,יצירתי ורוחני בשפה,בתקשורת ובארגונים."

  הגב לlimorwolf
 • רוני

  למישהו יש מושג מאיפה במילה System הגיעה?
  הרומאים שהמציאו את הביוב השתמשו אז במילה סיסטם והתכוונו למערכת הביוב.
  כיום, מערכת החינוך, הסביבה, המזון אכן נמצאת נמצאת בתוך הביוב של עצמה.

  הסרטון הזה הזכיר לי כמה ציטוטים:

  "רק אנשים מעטים נהנים מחירות אמיתית, כולנו עבדים לרעיונות או מנהגים"– אלפרד דה מיסה

  "המרד הוא ביטוי ספונטני ואחד המרכיבים המהותיים ביותר של החוויה האנושית"… אלבר קאמי

  "הדרך אל האותנטיות מחייבת את האדם להתגבר בהתמדה על עצמו, על הערכים של דורו ועל האתוס של תקופתו"– אלבר קאמי

  "אנשים נורמאליים זה הדבר הכי משעמם שיש"–אירי ריקין

  "אדם זקוק לשיגעון מסוים, אחרת הוא לא יעז לעולם לחתוך את החבל ולצאת לחופשי"–ניקוס קאזנצקיס

  "ה'נורמאליות' וה'הסתגלות' שלנו, הרבה פעמים אינם אלא הסתלקותה של התעלות הנשמה, בגידה בפוטנציאל האמיתי הגלום בנו, כי רבים מאתנו מצליחים הצלחה יתירה בקניית 'אני' מזויף כדי להסתגל למציאות מזויפת, שטחית וחסרת מעוף לחלוטין"–ר.ד.ליאנג

  "אנשים נהיים לא מה שהם אמורים להיות על ידי הטבע אלא מה שהחברה עושה מהם. הרגשות הנדירים והתכונות הנעלות של הנפש, כמו מתכווצים, קמלים, מעוותים ומקוצצים, כדי להתאים אותנו למגע עם העולם הקונפורמי"
  ויליאם הזליט

  "תרבותנו היא תרבות של דיכוי. קיים קונפליקט בין מה שאנו נתבעים לו בשם הקונפורמיות ובין תביעות האנרגיות היצריות שלנו, המיניות במפורש. תרבותנו מדכאה לא רק את "היצרים", לא רק את המיניות, אלא את חריגת האדם מעצמו לכל צורותיה. בחברה של בני אדם חד ממדיים אין זה מפתיע שמי שמתנסה בהתמדה בממדים אחרים ואינו מסוגל להכחישם או לשכחם, נתון בסכנה – אם בסכנת הרס על ידי האחרים ואם בסכנת בגידה במה שידוע לו"–פרויד

  "לא הסכיזופרניה, אלא הנורמאליות שסועה ברוחם. בסכיזופרניה מתפוררים רק הגבולות המזויפים, הסכיזופרנים סובלים מאמת"–נורמן א' בראון

  "בתוך הממסד אתה יכול ליהנות. מחוץ לממסד אתה יכול להגיע לחקר האמת"–אורי מילשטיין

  "חסרים לי היום המונו-מניאקים הצעירים, המסתכנים, אני חסר משוגעים. גדל פה דור של בסדר – גמורים, של פרוע, אבל בקצה העין בודק איך אני מתקבל. אני אוהב אהבת נפש את הבודדים, כמו נסים אלוני, חנוך לוין, רינה ירושלמי, אופירה הניג. אלה בימאים שהם גם משוררים, הם אלה שלא רצים כדי להתקבל. אני אוהב את הבדידות של רצי המרתון, את הפנים המעוותות מכאב, את חוסר הוויתור".–לא ידוע

  מתוך הסרט "איזי ריידר":

  דניס הופר: (מגלם דמות של היפי פרוע) "כולם משתפנים, זה מה שקורה, אי אפשר לקבל חדר במלון סוג ב', אפילו לא במלון דרכים סוג ב', הם פוחדים שנשסף להם את הגרון".

  ג'ק ניקולסון: (מגלם דמות של עורך דין אקסצנטרי) "הם לא פוחדים ממך. הם פוחדים ממה שאתה מייצג".

  הופר: "כל מה שאנו מייצגים עבורם זו חבורה שזקוקה לתספורת".

  ניקולסון: "מה שאתם מייצגים עבורם זו חירות".

  הופר: "מה רע לעזאזל בחירות? הרי זה כל הקטע".

  ניקולסון: "כן זה נכון שזה כל העניין, אך לדבר על זה ולהיות את זה, אלה שני דברים שונים. אני מתכוון, זה באמת קשה להיות חופשי כשמוכרים וקונים אותך בשוק. אף פעם אל תגיד לאדם שהוא לא חופשי, כי אז יהפוך לעסוק מאוד בהרג והטלת מום, כדי להוכיח לך שהוא אכן כן חופשי.
  אהה, כן, הם ידברו אתך, וידברו אתך, וידברו אתך שעות על חופש הפרט, אך אם יראו אדם חופשי, זה יבהיל אותם".

  הופר: "אבל הפחד לא מביא אותם לברוח".

  ניקולסון: "לא, הוא עושה אותם למסוכנים"
  (באותו הלילה הוא נרצח על ידי האנשים עליהם דיבר).

  מתוך ראיון עיתונאי עם ג'ים מוריסון(סולן "הדלתות"):

  "מוריסון: כולם אומרים שהם רוצים להיות חופשיים, אבל לדעתי זה שקר. אנשים מבועתים מהפחד להיות חופשיים, והם נאחזים בכבלים שלהם. הכבלים הם ההגנה שלהם, והם ילחמו בכל אחד שינסה להשתחרר מהם.

  מראיין: למה אנשים מפחדים מהחופש?

  מוריסון: בגלל שהם פוחדים מהלא נודע. הפתרון היחיד הוא להתעמת מול עצמך, מול הפחדים הכי גדולים שאתה יכול להעלות בדעתך. אחרי שתיחשף לפחדים הכי עמוקים שלך, הפחד יאבד מכוחו, ואז באמת תהיה חופשי.

  מראיין: למה אתה מתכוון כשאתה מדבר על חופש?

  מוריסון: יש הרבה סוגים של חופש, והחופש הכי חשוב הוא החופש להיות מי שאתה באמת. אתה מחליף את הזהות האמיתית שלך בתפקיד. אתה מחליף את החושים שלך בהצגה לסביבה, אתה שם על עצמך מסכה. אין שום סיכוי למהפכה בקנה מידה גדול אם לא תהיה מהפכה אישית ברמת הפרט. אתה יכול לשלול מאדם את החופש הפוליטי ועדיין לא תפגע בו, כל עוד לא לקחת ממנו את החופש להרגיש, האדם ייהרס.

  מראיין: מי יכול לקחת ממך את החופש להרגיש?

  מוריסון: הכליאה מתחילה בלידה, ההתניות, תכנות המוח, והניתוק מן התודעה האינסופית. החברה, ההורים, כולם מסביבך הרסו את טבעם האמיתי כדי לקבל אהבה מהאנשים סביבם, ואתה מחקה את מה שראית אצלם. אנחנו הופכים לשחקנים שתועים בעולם, ומחפשים את הצל האובד והנשכח של מי שאנחנו באמת. זה סוג של רצח, וההורים והקרובים הכי אוהבים מבצעים את הרצח הזה עם חיוך על פניהם.

  מראיין: אפשר בכלל להשתחרר בכוחות עצמך מדיכוי שכזה?

  מוריסון: אם תחפש מישהו אחר שיעשה את זה במקומך תישאר, תישאר תלוי באחרים, תישאר פגיע ונשלט. אבל החופש הזה לעולם לא מובטח, והפגיעות תמיד נשארת חלק ממך.

  "כל האנשים הללו שרוצים לשלוט על ההתנהגות של מספרים גדולים של אנשים אחרים- עושים זאת דרך ועל סמך החוויה של אותם אנשים אחרים. ולאחר שאנשים מונעים לחוות מצב מסוים בדרך דומה, ניתן לצפות מהם להתנהג בדרכים דומות. לגרום לכל האנשים לרצות את אותם הדברים, לשנוא את אותם הדברים, לחוש את אותו האיום – ואז התנהגותם כבר שבויה, אתה קנית ויש לך בעלות על קהל הצרכנים שלך או בשר התותחים שלך. ואז כבר הינך יכול לגרום לתפיסה זהה של כושים כתת אדם, או של הלבנים כמרושעים או מנוונים, והתנהגות תתבצע בהתאם"–ר.ד.ליאנג

  הגב לרוני
 • רוני

  "הבעיה היא העבדות, ובתור פתרון אנו מנסים לשעשע את העבדים"–א.ווילד

  "להיות טוב זה להיות בהרמוניה עם עצמך. צרימה מופיעה כאשר נכפה עליך להיות בהרמוניה עם אחרים. חייו הפרטיים של האדם, זהו הדבר החשוב. באשר לחייהם של השכנים, אם ברצונך להיות קטנוני או פוריטאני, תוכל להתהדר בהשקפותיך המוסריות לגביהם, אך הם אינם מעניינך. חוץ מזה, האינדיבידואליזם הוא הדבר הנשגב. המוסריות המודרנית כרוכה בקבלת אמות המידה של התקופה שבה אתה חי. לטעמי, איש תרבות אשר מקבל על עצמו את אמות המידה של תקופתו לוקה בחוסר מוסריות מן הסוג הדוחה ביותר"–א.ווילד

  "אתה יוצא לבר ורואה בחורה לבושה טוב. אתה חייב לומר לה משהו. "איזה ציצים!" אתה אומר. היא שומעת, מסתובבת אלייך עצבנית ואומרת: "היי-היי, זה שאני לבושה ככה, לא הופך אותי לזונה." האמת שהיא צודקת, אז ניקח מקרה אחר.

  תדמיינו אותי, דייב שאפל הקומיקאי, מסתובב סתם ככה ברחוב במדים של שוטר. מישהו עלול לרוץ אליי ולומר
  "אדוני השוטר! טוב שאתה פה, בוא יש בעיה… מהר!" ואני אומר לו: "היי היי, זה שאני לבוש ככה, לא הופך אותי לשוטר". הבנתם? אז אולי את לא זונה… אבל את בהחלט לובשת מדים של זונה."

  הגב לרוני
 • רוני

  "פילוסוף טוב הוא אומן שיש בכוחו לעורר את כוחות הפעולה הרדומים בנפשו של הזולת"–פלוני

  "אושרו האמיתי של אדם תלוי בהפעלה חסרת מעצורים של כישרונותיו"–פלוני

  הגב לרוני
 • פרומיתאוס

  מריחואנה התרופה של הטבע לכל מצוקה אמיתית

  היום ובשבת ריססו באיזור המרכז שוב וגם בשבת

  היום משאירים את גלעד בשבי

  היום סירסו אזרחים בישראל בזריקת רעל סטנית היום החל חיסון לכולם

  היום חיסנו חיילים

  היום נכסףמסמך שברו למתנחלים תעצמות של אהוד ברק

  היום אורלי ולנאי ובעלה לוציפר השמן[יא הדומיננטית [מכרו לנו מים מהברז זה בריא

  אורגני מרססים בלילה

  ועכשיו לחם חום תבע מאכל [מה גלו טן

  זין שמים עלינו זין עדר העם העדר יקום

  היום

  הגב לפרומיתאוס
 • רון

  מקסים.

  הנה רחוב שומשום ללא קונפורמיסטים

  http://www.youtube.com/watch?v=21OH0wlkfbc

  כל כך מצחיק

  הגב לרון
 • בוהה בשמש

  היום בתחילת השיעור איזה תלמידה טעתה באיזו משוואה עשתה איזה שטות
  כשאמרתי לה תראי ככה לא עושים וכו'
  אז היא ישר תפסה את הראש אמרה מה עשיתי וכו' אני לא יכולה ככה והקפיצה 2 כדורי ריטאלין ישר מול העיניים שלי ושל שאר הכיתה
  הייתי בהלם אפילו לא ידעתי מה לומר ויצאה לי איזו שטות …..

  הגב לבוהה בשמש
 • רון

  נון קונפורמיזם

  מדוע לא היתה כתבה במדיה הישראלית על העב"מ בשמי מוסקבה?

  הנה הכתבה המקיפה ביותר שמצאתי

  המדברת על כל האפשרויות

  Mystery deepens around Norway spiral light: pyramid UFO over Kremlin, and Russia and China lights

  http://www.examiner.com/x-2912.....ina-lights

  הגב לרון
 • רוני

  ברצוני לפרסם שיר של החבר שמואל ירושלמי, חבר המפלגה הסוציאליסטית:

  מאת: שמואל ירושלמי

  במקום לקרוא למהפכה
  להמונים מוכרים משחקי-כדורגל;
  מוכרים להם אולימפיאדות ומונדיאל.
  מפטמים אותם ב"האח הגדול"
  ובכל מיני מאדונות;
  אך ההמון נותר להית מושפל.

  כשהמונים משמיעים זעקה
  מאכילים אותם בידור ואטרקציות;
  עוד כדורגל, עוד כדורסל ושחיה.
  עוד מייקל ג'קסון, עוד דנה טרנססקסואלית;
  הקץ לתקשורתית הזיה.

  כמו בסמים, מטמטמים המון תמים
  בכל מיני אפקטים;
  אנשים רעבים ללחם,
  אך מלעיטים אותם חגיגות-סרק.
  התרבות נהפכה להיות אופיום להמונים
  ושיטה לתעתע;
  יפול הקפיטליזם ויסדק.

  המון זועם יקום ויניף חרב;
  ימיט חורבן על מטמטמיו.
  כן למלחמת-האזרחים נגד הרשע!
  שלטון הפועלים יחל את ימיו!

  הגב לרוני
הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל»

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
 • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית