ראשי » בריאות » אתם כאן

מצב התזונה בישראל

התזונה בישראל, תזונה

 • מאת מנהל הפרויקט | 16 בדצמבר 2009
 • 4,157 צפיות | 43 תגובות
עודכן לאחרונה: 26 בספטמבר 2011

התזונה בישראל

"ישראל היא מדינה אידיאלית לחקר הסרטן וגורמיו, בגלל השינויים המהפכניים שעברה האוכלוסייה בשניים האחרונות. לפני עלייתם ארצה, היה שיעור הסרטן אצל עדות המזרח נמוך מאוד. לאחר בואם עלתה תחלואת הסרטן בקרבם לממדים עצומים, וזאת בגלל שינויים קיצוניים שחלו באורח החיים בישראל, ובעיקר עקב השינוי בהרגלי התזונה." פרופ' ג'פרי ראו מקנדה, מבכירי חוקרי הסרטן בעולם, 1987.

האוכל התעשייתי שכולנו אוכלים מעובד בתהליכים כימיים, זיקוק וחימום בחום גבוה.
תהליכים אלו משמידים את רוב הויטמינים, המינרלים והסיבים שבמזון וגורמים לכך שהישראלי הממוצע נמצא במצב של תת-תזונה מתמדת. חלקם של המזונות הריקים מערכים תזונתיים כגון: לחם לבן, שמן, מרגרינה וסוכר בתפריט הישראלי הממוצע, עמד על סך של- 63% בשנת 1986.
כלומר 2/3 מסך הקלוריות שצרך הישראלי הממוצע ב-1986 הן קלוריות ריקות מערכים תזונתיים, ממינרלים ומויטמינים אשר הושמדו בתהליך התעשייתי. השליש הנותר אינו מספיק לגוף לתהליכי החיים ולכן הוא "שודד" את האיברים המכילים מינרלים וויטמינים כגון הכבד, הלב והמוח כדי לקבל את החומרים הדרושים. "שדידה" זו של חומרים חיוניים גורמת לניוון ולהידרדרות של איברי הגוף ומובילה בהכרח למחלות ולהאצת הזקנה. תוצאות הדבר אינן מאחרות לבוא.

יתכן שעם המודעות לתזונה מאוזנת המתבססת על דגנים מלאים, הפחתה בסוכר והפחתה במלח ואכילת יותר ירקות ופירות, התזונה הישראלית השתפרה במקצת מאז 1986, אך ניתן להניח שרוב האנשים בישראל, עדיין אוכלים תזונה עניה בערכים תזונתיים.

מה רע בכימיקלים?
בניסוי שנערך ע"י חוקרי תזונה באוניברסיטת טקסס בארה"ב, האכילו קבוצת חולדות בלחם לבן. כל החולדות מתו לאחר 60 יום. חולדות אחרות מקבוצת הבקרה האכילו בלחם מלא והחולדות נשארו בריאות לחלוטין. אצל שתי הקבוצות, הפך הלחם בקיבה לסוכר שהוא מקור לאנרגיה ודלק לגוף. אם כך מדוע בקבוצת הלחם הלבן מתו כל החולדות ואילו בקבוצת הלחם המלא הן נשארו בחיים?
התשובה נעוצה בגורמים נוספים הדרושים להפיכת הסוכר לשמיש ע"י הגוף.
גורמים אלו הם האנזימים, אשר משנים את הרכבו הכימי של הסוכר להרכב שהגוף יכול לקלוט, וכן הויטמינים והמינרלים אשר בלעדיהם האנזימים לא יוכלו לבצע את פעולת סינתוז האנרגיה מהסוכר.

דגנים מלאים מול דגנים ריקים
בתהליך יצירת הקמח הלבן, "מופשטת" החיטה מהקליפה ומהנבט, שבהם נמצאים רובם המוחלט של הויטמינים והמינרלים החשובים (שבחיטה). קליפת החיטה והנבט ביחד עם תכולתם התזונתית הגבוהה מועברים למשק הבשר שם מואכל הבקר והצאן, בחלק החשוב והמזין ביותר של החיטה.
אנחנו, לעומת זאת, אוכלים לחם החסר באופן מוחלט את הויטמינים והמינרלים הדרושים להפיכתו של הלחם לאנרגיה קליטה וזמינה לגוף. בסופו של התהליך אנו נשארים עם הסוכר בלבד, שהופך במהרה לשומן.

בתהליך סילוק הנבט והקליפה מוצאים מהלחם הויטמינים והמינרלים בשיעור הבא: 95% מהוויטמין E, 73% מהוויטמין B1, 87% מהוויטמין B6, 80% מהוויטמין B3, 81% מהוויטמין B2. 84% מהברזל, מרבית האשלגן, מרבית המגנזיום, מרבית היוד ומרבית הכרום והאבץ. בנוסף הוצאו מהלחם 95% מהסיבים התזונתיים, 25% מהחלבון ו-56% מהסידן.

החולדות שאכלו לחם לבן, לא מתו מרעב, הן מתו – על קיבה מלאה – מתת-תזונה.
גופם הוכרח למלא את החסר בויטמינים ומינרלים מרקמותיו הוא, אט אט במשך 60 ימים, התמעטו הכמויות הקטנות של הויטמינים והמינרלים המאוחסנים בלב, בכבד, במוח, במערכת העצבים ובכליות, עד שבחלוף 60 הימים לא נותר מהם דבר.
בדומה לחולדות סובלים גם אזרחי ישראל, ללא ידיעתם, מתת תזונה חמורה, ובדומה לחולדות גם הם משלמים מחיר מלא בבריאותם ובחייהם.

המתוק הלבן
סוג אוכל נוסף אותו אנו צורכים ואשר הינו חסר כל ערך תזונתי הוא הסוכר הלבן.
במאה ה-19 אמריקני ממוצע היה צורך 2.5 ק"ג סוכר לשנה לעומת צריכה של 64 ק"ג היום. כמות הגדולה פי-25.

אך לעומת המאה ה-19 שבה הסוכר לא היה מזוקק, או מזוקק רק בחלקו, היום אנו צורכים סוכר שעבר זיקוק כימי והלבנה, תהליך שבסופו לא נותר בסוכר כל ערך תזונתי מלבד פחמימות מיותרות ההופכות לשומן.
ואם בשומן עסקינן, צריכת השומן מהחי גברה בשנים האחרונות בד בבד עם עלייה במקרי מחלת הסרטן, מחלות הלב, טרשת העורקים, והשבץ. רוב הציבור מודע לעובדה שצריכה של שומן מהחי עלולה להוביל לסתימת העורקים בלב, וליצור קרקע נוחה להתפתחות מחלות לב ושבץ. אך הציבור אינו מודע לעובדה שיש גם קשר בין צריכה של שומן מהחי להגברת הסיכוי ללקות במחלת הסרטן, במיוחד סרטן המעי הגס.

רקמות שומניות בבעלי חיים סופגות את הרעלים שלא נוטרלו ע"י הגוף וכך מאפשרות "הסגר" של רעלים מזיקים ומניעת פגיעה חמורה בתפקודיו השונים של הגוף. כאשר אנו אוכלים מוצרים המכילים שומן מהחי כגון: בשר, חלב וגבינות שמנות, אנו אוכלים גם את הרעלים שאוכסנו בשומן.

מדענים מעריכים שרעלים אלה מגבירים את סיכויינו ללקות במחלת הסרטן לסוגיו.
ומה עם צריכה של שומן ממקור צמחי? עד למאה ה-20 אכלו במדינות המזרח, בעיקר שומן ממקורות צמחיים: שמן זית, חומוס, טחינה, סויה, חמניות ותירס. שומן זה הכיל בסוף תהליך הבישול כמחצית מהויטמינים והמינרלים, ביניהם ויטמין E החשוב הנמצא בכמויות גדולות בשומן צמחי. אך במעבר לטכנולוגיות ייצור תעשייתיות במאה ה-20, גורם התהליך שבו מיוצר השמן הצמחי (חוץ משמנים המיוצרים בכבישה קרה), להרס מוחלט של ויטמין E ושאר הויטמינים והמינרלים.
כתוצאה מכך השמן הצמחי ומוצריו חסרים אף הם כל ערך תזונתי ונחשבים ל-junk food.

המלוח הלבן
המעבר לייצור תעשייתי פגע גם במינרל חשוב אחר: המלח. המלח מכיל יוד, החיוני לפעילות תקינה של בלוטת התריס. תהליך הלבנת המלח משמיד את המינרל יוד. בנוסף מחדירים למלח גם חומרים כימיים מסוכנים כגון תרכובות אלומיניום למניעת התגבשות המלח. עם התפתחות תעשיית המזון העולמית, נוספו למזון המעובד והמתועש גם כמויות עצומות של כימיקלים לשיפור הטעם, לשיפור המראה ולהארכת חיי המדף: חומרי הלבנה, שימור, טעם וריח, תפיחה ועוד ועוד.

בשנה אחת מחדיר אדם ממוצע לגופו כ- 2 ק"ג של כימיקלים שמקורם במזון מעובד. עדותו של הרופא והחוקר אלן ריטלר מזעזעת:

"לפחות 2,500 כימיקלים שונים מוחדרים למזון, וכ-8,000 כימיקלים קיימים בסביבה שלנו. כל אלה אנו עלולים לאכול, לשתות, לנשום או לגעת בהם. חומרים אלה כוללים רעלים, תרופות, חומרי שימור, ממתיקים, מרככים, חומרים חומציים ואלקליים, הורמונים, צבעים, אנטיאוקסידנטים והידרוגנרטורים. חלקם רעילים וחלקם לא. כולם אינם טבעיים לגוף האדם וחייבים לפלוט אותם או לנטרל אותם, אם לא נעשה כן, התוצאה תהיה מחלה או מוות."

ההשפעה המצטברת של תוספות כימיות כה רבות על חיי האדם לא נבדקה מעולם, בייחוד לא התגובות ההדדיות של כמה חומרים יחד. בניסויים שנערכו על חיות מעבדה, האכילו אותן ב-3 כימיקלים נפוצים למזון, כל כימיקל בנפרד. החיות שרדו את הניסוי. לאחר מכן האכילו אותן בשני סוגי כימיקלים יחד. החיות חלו במחלות שונות, ביניהן סרטן. לבסוף האכילו את קבוצת החיות בכל שלושת הכימיקלים יחד. כל החיות מתו.
אין מצד המוסדות המפקחים כל ניסיון רציני למנוע את תהליך החדרת הכימיקלים למזון, חומרים רבים שהיו בשימוש עשרות של שנים ואשר אושרו ע"י משרד הבריאות הישראלי התגלו לאחר זמן כמסרטנים חריפים וכמחוללי מחלות. כל שנותר לנו הוא להצביע בעזרת הפה. לא לקנות מוצרים המכילים חומרים משמרים או חומרי טעם וריח, להחרים מוצרים מזיקים לסביבה ולגופינו, לאכול יותר ירקות ופירות מתוצרת אורגנית. אם נחבור יחד, נוכל לשנות את המגמה ולהציל את בריאותינו ובריאות ילדינו.

במשך שלושים ושש שנה (1950-1986) עלתה צריכת הבשר בארץ פי 3.2. צריכת הסוכר גדלה פי-2, וצריכת השומן עלתה במחצית, מ-25% ל-36% מסך כל הקלוריות. מתרבות בקצב מואץ רשתות ההמבורגר המוכרות בשר עתיר כימיקלים ושומן המזיקים לילדינו, נקניקים המכילים חלקים כגון חוטמים, זנבות, סחוסים וכ"ו נמכרים בכמויות ענק.
ברשתות המזון נאפים בורקסים ומוצרי מאפה מקמח לבן ומשומן, חנויות ממתקים צצות כפטריות לאחר הגשם. מחלת ההשמנה (obesity) נחשבת כבר עתה כמגיפה לאומית בארה"ב, וגם אצלנו מתרבים מקרי ההשמנה המואצת ומגיעים לממדי מגיפה.
מעבר לאספקט האסתטי, חוקרים מעריכים שגם עליה של 10% במשקל הרצוי גורמת לסיכוי רב יותר למחלות לב.
אנחנו משקיעים סכומי ענק בדיאטות מיוחדות, אבקות הרזיה, כדורי הרזיה, תה להרזיה, במקום פשוט לאכול נכון ובריא.
גופינו הוא מכונה מופלאה, וכדי שמכונה זו תעבוד ביעילות היא זקוקה לדלק ולחומרי גלם משובחים. פשוט לאכול נכון, והרווח הכספי בטווח הקצר והארוך הוא עצום.

מי מרוויח מהתזונה הלקויה?
תעשיית התרופות העולמית היא אחת מהתעשיות הגדולות והרווחיות בעולם. תאגידי ענק מגלגלים מאות מיליארדים של דולרים לשנה במכירת תרופות. המשוואה פשוטה: אם נאכל נכון ובריא-לא נחלה. אם לא נחלה לא נצטרך את שירותי הבריאות הקונבנציונאלית וכך לא נוציא כסף מיותר על תרופות וניתוחים מיותרים. כמובן שמשוואה פשוטה זו מפחידה עד מוות את יצרני התרופות. הם יעשו הכל כדי למכור לנו עוד כימיקלים וסמים מסוכנים, ישעבדו אותנו לשירותי בריאות מיותרים והכל לשם רדיפת הממון. במקום השני ניצבת תעשיית הכימיקלים, שמייצרת מאות אלפי טונות של כימיקלים מסוכנים לצריכת בני האדם. גם כאן המשוואה היא פשוטה: אם נאכל אוכל נעדר כימיקלים, מזון המיוצר בתהליכים אורגניים, ואוכל בעל ערכים תזונתיים, גופנו יתפקד ביעילות רבה יותר. נוכל לנטרל את הרעלים המזיקים, לתרום לאיכות הסביבה ולחסוך בכסף. נהיה מאושרים יותר, נחיה זמן רב יותר ואיכות חיינו תהיה גבוהה. כמובן שגם משוואה זו מפחידה עד מוות את יצרני הכימיקלים. בשבילם זהו הפסד של כסף, בשבילנו זהו הפסד של חיים.

המאמר הקודם בסדרה: התזונה, הסביבה, הבריאות ואיך הכל מתקשר לרדיפת הבצע
המאמר הבא בסדרה: איכות הסביבה בישראל

המאמר שקראתם הוא חלק מסדרת מאמרים שיתפרסמו בכל שבוע באתר פרוייקט אמת אחרת.
למי שרוצה, ניתן לקרוא את כל הסדרה ולהוריד אותה למחשב באתר הבית שלי כאן.

ביביליוגרפיה
להכנת המאמרים נעזרתי רבות בספרים חשובים ששינו את חיי מהקצה לקצה.
הספרים העניקו לי מידע מאוזן ועדכני ואיפשרו לי לבחור בתבונה.
כולי תקווה שתעשו במידע הזה שימוש.
בנוסף, נעזרתי בנתונים העדכניים ביותר שיכולתי למצוא החל מהלשכה המרכזית לסטטיסטיקה וכלה באגודה למניעת הסרטן. אם נפלה טעות בנתונים או במידע, אשמח לדעת על כך ולתקן את הדרוש תיקון.

רשימת הספרים:
John Robins – "A diet for a new America", HJ Kramer
Thom Hartmann – "The last hours of ancient sunlight", Three Rivers Press
"עם ישראל חי וחולה" מאת יהודה מנור

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
http://www.emetaheret.org.il/?p=2613
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל!»

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד.אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם.בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר,התייעצו עם רופא מוסמך.כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים.זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

43 תגובות »

 • 25306yosef

  ממשלות ישראל מעודדות את האזרחים לצרוך מזון זבל. רוב אזרחי מדינת ישראל אינם מודעים כלל לכך שהמזון שהם צורכים/אוכלים הוא רעל שמסופק להם בתמיכת הממשלה. רובם צופים בערוצי המדיה השונים ומכירים "רק" את מוצרי המזון המתפרסמים שם. הרוב מבצעים את הקניות שלהם בעיקר ברשתות השיווק (סופרים) ושם מוכרים בעיקר את מוצרי המזון התעשיתיים עתירי הרעלים והכימיקלים.

  בכל המכרזים הממשלתיים שעוסקים במזון, המדינה בוחרת תמיד בספקי מזון המספקים מזון רעיל ומהונדס גנטית. בכל חדרי האוכל בכל מוסדות המדינה מגישים מזון רעיל ומהונדס גנטית.

  בכל מחסני החירום של מל"ח מאוחסנים מוצרי מזון רעילים ומהונדסים גנטית שיובאו לישראל מארצות הברית.

  ——

  ליהודה מנור יש ספר חדש יותר שיצא בשנת 2003, להישאר בחיים למרות הרפואה.

  http://www.briutova.com/le-his.....manor.html

  ספר נוסף שאני ממליץ עליו הוא החיטה יסוד הבריאות של יעקב הייניך.

  http://www.obook.co.il/pic.asp?m=0770000043462.jpg

  http://www.obook.co.il/pic.asp.....043462.jpg

  הגב ל25306yosef
 • אור

  the only way to wage war against any species is to control the diet.
  everything is energy including food which is measured in calories.
  if the energy intake supplies more energy than it is good.
  if the energy intake sucks energy than the product consumed is not in the best interest of the consumer.
  an army that is lethargic flipping channels from a fluffy couch will be less a threat than an army that feeds on vitamin 

  הגב לאור
 • ארז

  אז הם רוצים להרוג אותנו? או להחיות אותנו?
  לא הבנתי.
  http://www.ynet.co.il/articles.....04,00.html

  הגב לארז
  • limorwolf

   אולי צריך להגיד תודה על ה"שלומיאליות"
   הזאת . אם הם היו מבצעים את הכל בצורה חלקה,הרבה יותר אנשים היו רצים להתחסן.

   הגב לlimorwolf
 • Tinofet

  הרבה שטויות בכתבה אחת .

  אני מאוד אוהב את האתר שלך ורוב הפעמים יש לך יציאות טובות .
  אבל הכתבה הזו היא קשקוש אחד גדול .
  הרבה אוויר ללא תוכן . בדיוק כמו הלחם הלבן 🙂

  אתה בא ומנסה להעביר פה מסר אבל מפספס דברים מאוד חשובים ועקרוניים בין סוגי פחמומת .
  כמו כן לא מערב את מלול ה ATP וכו ..

  הגב לTinofet
 • Tinofet

  הבעיה האמיתי היא לא חיטה … ולא סוכר .
  כל אלו מתגמדים לעומת הבעיה האמיתית , והיא תירס !

  ממליץ לכולם לראות את הסרטים הבאים ( ניתן להזמין מ NETFLIX ולצפות אולין )

  http://www.kingcorn.net/

  עוד סרט טוב שיצא לאחרונה .

  http://www.foodincmovie.com/

  ספר מצוין שמסביר נושאים על אוכל . אין הסופרמרקט בנוי .. לדוגמא : כשאתה נכנס לסופר אתה לא יודע ממה המזונות בנויים , היום קשה להתחקות אחרי המזון לשורש ולדעת ממה הוא הגיעה . במרבית הסופרמרקטים כשאתה הולך בקצוות של הסופר ( במסגרת החיצונית ) תמצאו מוצרים שהם לרוב עם מינימום עיבוד או קרובים לטבע ף כגון חלב , בשר , ירקות וכו … אבל ככל שנכנסים לפנים ומדפסים מגלים אוכל שהוא יותר מעובד ולרוב לא ניתן לדעת ממה הוא בנוי או מהונדס …

  ככה זה פה בכל אופן …

  מומלץ בחום :
  http://www.amazon.com/Omnivore.....038;sr=8-1

  הגב לTinofet
 • רון

  חשבנו שמיקרה אוקראינה נירגע – לא עוד.

  אלו הם המיספרים הרישמיים
  (כמות המוות יחסית למספר המאושפזים אינה הגיונית – הכמות הנכונה סטטיסטית היא בין 5 -10 אחוז)

  Ukraine H1N1 Cases Explode – 507 Dead

  2,690,563 Influenza/ARI

  156,272 Hospitalized

  507 Dead

  http://www.recombinomics.com/N.....e_507.html

  הגב לרון
 • רון

  ניב כנס ל
  http://ukraineplague.blogspot.com/

  יש שם תמונות מחומר שרוסס בסלובניה ופולין
  שאנשים באוקראינה אומרים שזה החומר שהיה אצלם

  נ.ב

  היום אני מתקשה להכנס לכל אתרי המידע שלי ללא סיוע בתוכנה לאנונימיות זהותי…

  הגב לרון
 • promiteos

  השליטים כיוונו את האוכל של האנשים לתקוף אותנו מיכל כוון אפשרי

  אנטיביוטיקה בהפצצה כהכנה להפגזה שפעתית אווירית

  בממימינו הזקים בקושי היזרימו בתשלםו רעל עכברים שני העופרים הקרניים הכיננו למכת מחצים

  סופט קילינג זה פשע חמור כמו דקירת סכין תנו לנו חופש
  אגב היום קיבלנו לעסק מס חדש מס שמירה
  למשטרה בפרטית
  בנוסף למס הזבל החדש ומס המים

  הסוף לעבדות שחרר את עמי

  הגב לpromiteos
 • אלכס

  כתבה מצויינת אבל מתי נקבל גם דרכי התמודדות? כל מה ששומעים זה רק עד כמה המצב נורא.
  מסכים עם זה שהמזון מורעל אבל מה אפשר לעשות כדי לא לאכול מזון מורעל?

  הגב לאלכס
  • אלכס, שומעים שהמצב נורא כי בדר"כ לשלילי יש קול חזק יותר…
   יש הרבה מה לעשות:

   1. קנה אוכל אורגני עד כמה שניתן.
   2. תפסיק להשתמש במשחת שיניים עם פלואוריד
   3. צרוך רק קמח מלא \ אורז מלא \ סוכר ומלח מלאים
   4. תקרא את הכתבה הבאה על נקיונות הפה והלשון: http://www.nivdorcohen.com/ind.....%A4%D7%94/
   5. הצטרף לשיעורי יוגה \ טאי-צ'י \ צ'י-קונג כדי לחזק את רמת האנרגיה בגוף ולתת לנשמה קצת לנשום
   6. עבור סדנאות ניקוי וצום
   7. תתחיל לקרוא ספרות של מאסטרים רוחניים
   8. תחייך ותסלח לעצמך

   • רוני

    ניב,

    איפה אני משיג משחת שיניים בלי פלואוריד?

    הגב לרוני
    • בכל חנות טבע, או בעדן טבע מרקט.
     שים לב לקנות משחה ללא SLS גם.

     • אור

      preferable to use baking soda

      הגב לאור
     • limorwolf

      אני ממליצה על alodent אפשר לקנות בסופר פארם.
      ניב,הסבר קצר על SLS?

      הגב לlimorwolf
     • רוני

      אוקיי, אבל מה החיסרון בזה שאין פלואוריד.
      האם המשחה הטבעית מונעת עששת וכדומה?

      הגב לרוני
      • אין שום חסרון.
       אתה רק תרוויח מזה.
       אתה לא אמור לדעת הכל? אתה חוצן וכל זה… 🙂

       • רוני

        שמעתי שהסודיום פלואוריד שיש במשחת השיניים הרגילה נמכר למעשה בשקים בתור רעל לעכברים.

        אבל השאלה שלי היא מהם המרכיבים הכימיים שיש במשחה הטבעית שעוזרים למנוע את העששת ושאר נזקים?

        ותתפלא, חוצנים לא יודעים הרבה דברים. אני למשל לא בקיא בכל העניין של התזונה האחרת. המומחיות שלי היא בפן הפילוסופיה.
        זאת טעות פאטאלית לחשוב שחוצנים יודעים הכול. אנחנו לא אלוהים.

        אישית, לא נוגע יותר בחומר הלבן. סוכר לבו, קמח חיטה לבן, אורז לבן, מלח לבן.

        יש לך תחליפים לבשר? איך אני אמור להתנזר מסטייק כאשר אני רואה אותו? זה הרבה יותר קשה מאשר להתנזר מטלוויזיה או סלולרי.

        מה אני אעשה בלי בשר?

        ועוד דבר: אתה יודע על הסתימות שיש בשיניים הם עשויות מכספית שזה חומר רעיל, במקום החרס שהוא פחות מזיק. אבל עולה יותר.

        הגב לרוני
        • בעניים הסודיום פלואוריד, הוא אכן מרכיב עיקרי ברעל עכברים, וגם בתרופות פסיכיאטריות כמו פרוזאק.

         אם אתה רוצה למנוע עששת, תקפיד על תזונה בסיסית (בניגוד לחומצית) ואל תסמוך על צחצוח השיניים שיעשה בשבילך את העבודה.

         טוב מאוד שאתה לא נוגע יותר בחומר הלבן. זה הצעד הראשון.

         בעניין בשר, זה כבר עניין אינדיבדואלי.
         אם אתה מקפיד על תזונה טבעית, בלי מוצרים מעובדים, בלי משקאות מוגזים, ואוכל מדי פעם (פעם בשבוע) בשר מאיכות טובה, אז לא אמורה להיות בעיה.

         בעניין הסתימות האפורות, הן מכילות כספית ועדיף לעשות סתימה לבנה, שעולה יותר בטווח הקצר אך הרבה פחות בטווח הארוך.
         אם אתה ממש רציני בקשר לבריאותך, תשקול להחליף את כל הסתימות האפורות בלבנות.
         שים לב רק לבחור רופא שיניים מומחה בהחלפת סתימות שכן בתהליך החלפת הסתימה, אם הרופא אינו יודע מה הוא עושה, יש סכנה לשאיפת אדי הכספית או כניסה של חלקיקי כספית לגוף שלך.

         בהצלחה.

 • אלכס

  תודה רבה
  מצאתי את האתר הזה באיטנרט :
  http://www.pinat-hay.com/alekorgani2.htm

  איך אני יוכל לדעת שהמזון אורגני שאני קונה באמת אורגני? תוכל להמליץ על חברה מסויימת?

  תודה!!

  הגב לאלכס
  • אתה לא יכול לדעת בוודאות.
   אני ממליץ לך על אורגניכל.
   חפש באינטרנט.

   • רון

    צר לי להיות זה שמודיע, באמת.

    אך לאחרונה התחוור לי
    שהגידול האורגני בישראל הוא בלוף –
    כל עוד משקים עם מי קולחין

    ציטוט:
    50% משאריות ההורמונים והתרופות שמופרשים למי הביוב שורדים את תהליכי טיהור השפכים. החומרים הנותרים במים משמשים להשקיית גידולים חקלאיים ומחלחלים למי התהום – כך אומר המדען הראשי במשרד להגנת הסביבה. החומרים עלולים למגוון תופעות בריאותיות חמורות. "החומרים הללו יכולים 'לטפס' אל הפירות והירקות",

    http://hasviva.co.il/?p=5377

    כל התרופות הפסיכיאטריות והכימוטראפיה, גלולות נגד הריון ועוד
    ישר לתוך המלפפון (תרגישו גועל – זו המציאות)

    אני משתדל לא לאכול פירות וירקות ככה מהשוק, משהו באינטואיציה שלי אמר לי להתרחק מזה בארץ (אפילו הריח לא מצא חן בעיני) – אחרי הכתבה זה גם בקוגניציה
    ואני טבעוני.. אללה יוסטור

    הרבה דברים אין בעייה – כמו אורז והרבה דברים שמייבאים לארץ מחו"ל,
    ולא יקר. (או מי שמגדל בגינה הוא מלך..לא אני)

    כמו כן ישנם אפשרויות למלא את החסר ביג טיים

    פשוט מדהים
    מידע

    media.uriinternational.com/flash/index.html

    חנות שולחת לישראל

    alternative-health-supplements.com/uri-international-the-feast.htm

    עוד אפשרות (זה אשכרה ברמה של תרופה במיחוד עם האליצין)

    betterthangreens.com/Product_99.html

    הגב לרון
    • אז הפתרון שלך זה לא לאכול ירקות ופירות?
     אנחנו קונים מאורגניכל והירקות מצויינים.
     במיוחד המלפונים שבהם מורגש באופן ברור ההבדל בינם לבין ירקות רגילים.

     • רון

      שאלה טובה ניב.

      הפתרונות שאני רואה הינם או לקנות תוספי Whole foods

      או

      להכניס אלמנט דיטוקס מסודר לחיים.

      לאור הכתבה על מיי הקולחין – ושכמעט בלתי אפשרי להימנע מהטרור הנוטרילוגי וההידרולוגי בישראל

      איני יכול להקל ראש בבעייה והשלחותיה הצפויות.

      אני אישית, שוקל אם להשקיע במכונת דיטוקס כפתרון
      ומניעה להסתבכות –
      Lectro Chi Mobile

      http://www.lectrochi.com/detoxifydaily/index.html

      הגב לרון
    • אור

     איך אתה יכול להתקיים בלי ירקות לא מבושלים?
     אתה מרגיש אנרגייה על פחממות?

     הגב לאור
 • ארז

  מכיוון שירדנו קצת מהנושא אני יפרסם את התגובה כאן.
  השעה 6:30 בטי וי ערוץ 2 מר עודד מראיין את מנכ"ל משרד הבריאות.
  שימו לב מה הוא אמר.
  "האדג'ובנט ניתן בכול חיסון, כל אמא נותנת לתינוק שלה את זה בחיסונים למרות כל השמועות."
  אחר כך
  "האדג'ובנט הוא יחסית חדש לנו."
  ועוד אחד וחזק ביותר
  "אני גאה שהצלחנו להשיג לנשים בהריון את החיסון ללא האדג'ובנט."

  עכשיו אני שואל
  כמה מאיתנו הצליחו לשים לב לכל כך הרבה סטירות בראיון שאמור להרגיע את הציבור?

  כמה מהאנשים בבית שיושבים ורואים את זה באמת היה להם כוח או ידע לגבי הטענות הסוטרות שהוא הציג?

  כמה חמור יכול להיות מנכ"ל שמקבל טונות של כסף ולא יודע אפילו לחשב את צעדיו לפני שהוא פותח את הפה?
  מסביר את הלחץ שלו כנראה.

  הגב לארז
 • promiteos

  רון אתה *** שבה להפריע *** מנסה להיתחבב ולהכניס רמז על תרופהה מצויינת אווווווווווווווווווווו פתאום התגובות מגיעות אל הפואנטה רוןןןןןןן בה לזבלללללל במוחחחחחח עוףףףףףףףף יאאאאאאאכשיר עט נוטף זיבה

  אוכל לא אורגני תוכנן ליפגוע בכם

  מדע יישן
  היום בזריקות התוצאות סירוס וקיצור חיים משמעותי הוא מדע מדוייק יותר
  כולם וסנו כולם שתו מהברזיה כולם נגועים במגיפה התעשייתית

  אז…….. מהההה ……לעשות….לאכול אורגני כי זה הכי טוב שאפשר כרגע וגם לי אין כסף לזה אבל לסרטן אין לי יותר כסף

  אל תחסנו את הצעצעים שלכם זה זכותכם

  אנחנו כבר פגועים מתחלואיי המגיפה התעשייתית

  חיללו את מוחינו גופינו נשמותינו

  אין סליחה בליבי לשוביינו

  הצילו את הדורות הבאים יהיו אקטיביסטים טם עידן הסטארים צאו להציל את העלולם

  כי זה או שנציל או שנוככד מי יצילינו השומרים עליכם ליצנים ושותפים פעילים בפשע העם לשחט באיטיות ואלגנטיות יעבור בעולם כמו זעקתם של עמים שנשחטו בגונגל בשם תרבותם הנמוכה השונה הלא מספקת האם נשכם
  האינטרנט ימחק את כולנו ישתיק קריאותינו לחופש כיבוש עד הסוף
  ושכל אדם יהי ברחוב או מתחבא בביתו יהי כמו במהפכות ברוסיה רק בלט בטלוויזיה
  או אלון גל גיא אורלי ודני רופ בלופ
  this is the end my friend the end

  הגב לpromiteos
 • promiteos

  מהיום
  משרד הבריאות= משרד מחלה
  משרד הביטחון =[משרד המלחמה
  משרד האוצר=[משרד הגזל והמזימה]

  רק פעולה תביא לתוצאה לא דמיון מודרך דברו ציירו כיתבו ספרו צלמו שירו היפכו עורכים מיצאו את האור נקוראשכם עיזרו לכלנו לצאת לחופשי באלף הזה ולא לישתוק לעולם
  שוויון לכל
  רפואת אמת שופטי יושר חוקת אמת ויושר צדק נימאסססססססססססססססססססססס
  אנו בני אדם לא עוד לרמוס אותנו כמו עכברי מעבדה רשם זאת עולם כי סירבנו ובעורמה חנקו לנו את האשראי את עמלינו את חיינו בריאותינו משפחיתנו אין סליחה אין אכזר לאהובים ולזמן שעבד הפשע רץ ונעשה
  לא סולח

  הגב לpromiteos
  • לימור

   promiteos,מבינה את הכעס הנורא שאתה נמצא בו, אבל כדאי לעבור שלב לשלב הבא, השלב שאומר שהכח בידייך ברגע שעיניך פקוחות לראות את מה שקורה ואיך מתבצעות החלטות
   ברגע שאתה יודע- ניצחת. כי הכל מבוסס על חוסר הידיעה. ותן לי להגיד לך העולם מתעורר! ואנשים שוקדים בקבוצות קטנות בכל העולם למצוא אלטרנטיבות חדשות ומוצלחות.
   וכך יהיה
   העוצמה היא אצלך אם רק תדע את זה עמוק בפנים
   העבודה כרגע היא ליידע אחרים.
   יום נפלא

   הגב ללימור
 • אור

  the obsessive fascination with what is consumed needs to be moderated

  as PI as it sounds, the obsession with the weight of the meat of a movie star continues to draw headlines.
  a front page article on huffington post read: "Brittany Murphy's Changing Shape"
  proceeding to display images of the fluctuating lbs she weighed throughout her sojourn in the limelight.
  objectifying a piece of meat after its laid to rest is not unreasonable for a meat is a meat.
  but contrary to popular assumption, Humans aren't.
  Humans aren't lumps of flesh traveling from point A to point B.
  No, they are sooo much more and they need to know that.
  They need to know that even if they're not size zero, the earth is not gonna tremble should they step out and go about their business.
  And they need to choose to do so deliberately as advertisers are conspiring in cahoots to insinuate their meat.
  Women with the financial means to wine & dine in gourmet establishments seven days a week, starve themselves.
  Women with above average intelligence, starve themselves.
  This phenomenon is an epidemic that needs to be scrutinized from every angle until it is thoroughly exorcized from modern day society

  הגב לאור
 • אור

  the article refers to people at large

  הגב לאור
  • אור

   what transpires when Humans know they're not meat?
   what happens when their preoccupation is not spent on clothing and feeding the flesh 24/7?
   what happens when they know that they are in control of every material manifestation and that which precipitated it?
   what happens when they focus their attention elsewhere?
   who are they
   what can they do if they know how to put to use their toolbox??????????
   what is their true history and where are they headed?
   if time is a loop and everything that already happened happened…is there a technology that was uncovered perhaps in the past and/or future (UFT) that can be put to use to help the international league of light workers

   הגב לאור
 • יעל י.

  Quite true.

  The identification with the body takes us just as far as forgetting our true spiritual nature. This is no console when we die and are forced to confront everything we wished to forget during our lives.

  One can only get improvement if one refers to the spirit of man. Anything else is the religion of the body and a stems from the psychological idea that Man is but meat.

  הגב ליעל י.
 • ארז

  🙂
  רוני בסדר

  הגב לארז
הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל»

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
 • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית