ראשי » בריאות » אתם כאן

מונולוג של אישה מתוך מחלקה סגורה מישראל – מנפלאות הטיפול הפסיכיאטרי

 • מאת מנהל הפרויקט | 29 בספטמבר 2009
 • 4,220 צפיות | 20 תגובות
עודכן לאחרונה: 12 ביוני 2013
מולעטים בפחד, בתרופות ובייאוש...

מולעטים בפחד, בתרופות ובייאוש...

היא לא שיתפה את משפחתה בהתמכרותה לכדורים, החליטה כי נמאס לה מתחושת ה"באסה" שאלו מביאים עליה וזרקה אותם לפח. התאשפזה מרצונה במוסד לחולי נפש ונ-ח-ר-ד-ה סיפורה של מאושפזת ב"קן הקוקיה"
▪ ▪ ▪
חברתי במצוקה, מנסה להיגמל מכדורים פסיכיאטריים לדיכאון, ונתקפת חרדה. מצד אחד היא מבינה שפיתחה בהם תלות, והיא חסרת אנרגיות, כבדה ו"זומבית", ומאידך-גיסא הייתה רוצה לשוב ולהיות כמו פעם: ערנית, נמרצת שהרבתה לקרוא ולצחוק. בקיצור – רוצה לחזור לחיים.

היא זורקת את הכדורים בבת אחת, בניגוד להוראות, ואחרי לילה קשה מתייצבת באחד מהמוסדות הממלכתיים לטיפול בחולי נפש לקבלת עזרה. שיעזרו לה להיגמל. מכאן, מתחיל הכדור להתגלגל. אחרי יממה במיון, ושיחה קצרה עם הרופאים כשהיא אומרת שרע לה
ובא לה למות, היא מתקבלת ונסגרת במחלקה הסגורה. קן הקוקיה.

מכיוון שהתביישה במה שקורה לה, לא שיתפה את משפחתה. רק סיפרה לחברה. הנה הגיעה לה עוד משוגעת חסרת קרובים, שאיש לא דואג לה, ועוד מרצונה הטוב, והחופשי – אפשר לעשות בה, שם, מה שרוצים. ככל העולה על רוחם.

על דעת עצמי, מודה באשמה, דיווחתי למשפחתה – ועל כך זכיתי לקיתונות של רותחין מחברתי, ואף לניתוק יחסים. אך לשמחתי, משפחתה התעשתה ופעלה במהירות לשלוף אותה מהסיוט לפני שהוועדה תכניס אותה לאשפוז כפוי. והרי המונולוג שרשמתי מפיה, משבוע במחלקה המופלאה, זועק בפני עצמו:

"חנה, היה לי כל כך רע, הרגשתי רע, כל כך חלשה, כל כך פגיעה, לא היה לי כוח לרחוץ כלים. רציתי שיעזרו לי, שיטפלו בי כמה ימים, עד שארגיש יותר טוב. כדי שיקבלו אותי, סיפרתי דברים קשים על עברי, שרק יעזרו לי ולא אצטרך להדאיג את בתי היחידה. אחר כך אחזור לבית שלי שאני אוהבת.

"לא ידעתי מה זה מחלקה סגורה. לא היה לי מושג-עד שנכנסתי. בגלל שאמרתי שאני רוצה למות, הכניסו אותי לשלושה ימים לחדר בידוד – קוראים לזה – יחידה מיוחדת. את לבד, יכולה לדבר לקירות החשופים. יש חלון כזה קטן עם וילון, ובחוץ כוח עזר – שומר שהולך אחרייך לכל מקום. גם לשירותים ולאמבטיה.

"כשאת התקשרת אלי, ושמעת צעקות ברקע, זאת הייתה בחורה צעירה ושמנה כזאת, קשורה למיטה בחדר בידוד, היא צעקה שעות 'שורף לי, עשיתי פיפי, שחררו אותי בבקשה, מים מים, אני צמאה, רחמנות! תפתחו לי…'. אף אחד לא מגיב, לא מתייחס. הכל סגור! כמו בימי הביניים.

"אחר כך בא לשם אחד החולים, הציץ בחלון ושאל אותה: 'את רוצה למצוץ זין?' וצוחק – 'את רוצה זין?'. גם ממני היא ביקשה מים ושאשחרר אותה. אבל לא יכולתי. אחר כך, גמרו עליה – מילאו אותה בתרופות והשתיקו אותה. בלילה, כולם מקבלים כדורי שינה שיהיה שקט. אמר לי אחד שהוא מגיל 8 שם, מאז הוא על כדורים. קלטתי שאני בבית משוגעים – נכנסתי לטראומה. איך יוצאים מפה? איך שהם הפחידו אותי… חנה.

"אמרתי לעצמי: אהיה ילדה טובה, אהיה זומבי, רק שלא יעשו לי משהו עם הזריקות והקשירות ומכות החשמל. הייתי ב-ו-ב-ה! לא ניג'סתי, לא הפרעתי – כאילו אני לא קיימת. את יודעת איזה מפחיד??? עדיף בית סוהר, שם לפחות לא דוחפים לך תרופות וקשירות.

"השומר, הכוח עזר, עמד לידי ובדק לי בפה אם אני בולעת – אין חוכמות. תיזהרי להגיד 'אני רוצה', תיזהרי להגיד שיש לך ביטחון. כולם אמרו לי: 'תתחנפי אליהם' – איזה מפחידים! הביאו גבר צעיר, על כסא גלגלים, אזוק בידיים וברגליים. היה קשור כמה ימים למיטה. אמר לי: 'אם תראי את התיק שלי, תבכי'.

"יש כאלו שמקבלים 25 כדורים ליום! אני עוד קיבלתי הכי פחות כי התנהגתי יפה. שמעתי אחות אחת אומרת: 'נתתי לו כאלו כמויות של זריקות שפיל היה נופל, שילמד להתנהג יפה ולא לומר מילה'. אין שפת דיבור פה – מדברים איתך בכדורים. שיחות? את שואלת? ביקשתי פסיכולוג, אמרו לי שלא נותנים מטעמים כלכליים. המושלם גם לא נותן.

"אם תגידי מילה – עוטים עלייך קבוצה של אנשים ומשתיקים אותך. כשבתי הגיעה, הייתה בהלם. הלכה לקנות אוכל וממתקים לחולים. אחות אחת לחשה לה: 'הבת שלך לא צריכה להיות כאן', תיקחי לה עורך דין מהסיוע, זה לא יעלה לך כסף. 'הסיוע חרא', אמר לי הבחור הערבי – 'לא עזרו לי בכלל, תראי איפה אני'. כולם אמרו לי, החולים: 'את לא מתאימה לפה. מה את עושה פה?'

"לצאת? את שואלת? לא יוצאים לשום טיול. יש חדר קטן לעישון – זהו. אי-אפשר לצאת. השומרים יושבים מול הדלת. חשבתי לברוח עם בתי, לבשתי בגדים שלי, אבל הוא תפס אותי ושאל – 'מה פתאום התלבשת?' – אמרתי לו: 'זה חג! רציתי להיות חגיגית…'. תחזרי לפיג'מה מיד!

"בערב יש ספירה – כמו בבית סוהר, בדיוק. לברוח? תיק פלילי. אמרו שישחררו אותי לחגים, אבל שיחררו רק ל-4 שעות, בערב ראש השנה, וכל הזמן צלצלו והפריעו בארוחה. חזרתי לבדי, נהגתי, בוכה… מפחד שיבואו עם שוטרים ויקשרו אותי ויעשו לבתי בושות.

"את שואלת אם יש שיחות ופעילות? יש אחת יעני, ריפוי בעיסוק, למי שרוצה, מציירים משהו. אין לה קליינטים, היא שותה קפה ומעשנת. סיפרתי לה על הספר שלך והיא מאוד רצתה שאביא לה… אז אמרתי לה – טוב, תני לי לצאת ואביא לך. זה מקום בלתי צפוי! כל רגע יכול לקרות משהו. כשמישהו עושה משהו, קבוצה של אנשים קופצים עליו, עטים עליו, ומזריקים לו. ראיתי את זה בטלנובלות. ווי, אלו ששומרים עלינו – שטינקרים, ומעבירים הכל לרופאים. אז התיידדתי איתם, ודיברתי איתם בשכל. הייתי רגועה. לא יכלו עלי כי שיתפתי פעולה. אבל מ'הזה נחרדתי!

"כולם רואים את אותו הערוץ בטלוויזיה הישנה. בכלל, הכל שם מוזנח וישן, על הפנים. לא מה שראית במיון. איזה מזל שבתי הגיעה עם חתני ועם פסיכיאטר בכיר ועורך דין חזק, ואיימו עליהם, על הרופאים, שישחררו אותי על אחריותם. ואני חשבתי לתומי שהם הקשיבו לתחנוניי ללכת הביתה. התחנפתי אליהם, אמרתי: 'טיפלתם בי יפה, כעת אני מרגישה טוב, אפילו ש-מ-ח-ה! למדתי את הלקח, יותר לא אפסיק את התרופות, על דעת עצמי'. אז הם הציעו לי מחלקה פתוחה ואני, שספרתי את השעות והדקות ליציאה, אמרתי: 'לא! אני רוצה הביתה. לא תראו אותי יותר פה בחיים!'. בתי אמרה שאני אחראית מאוד ושומרת על הנכדים, מתפקדת.

"לא מאמינה שנחלצתי משם. לא מאמינה. עד שנתנו לי לצאת – עד שפתחו. יש כאלו שכבר לא מסוגלים לצאת. לא מאמינה שאני בבית, 20 דקות מהמקום הזה. אני בטראומה נוראית. איך אני אתאושש מזה? תעשי משהו, חנה, כמה נשמות שם זועקות לשמים – הצילו! ולא מקבלות את הישועה שלהן. את תעשי מצווה גדולה. תספרי מה הולך פה. הלוואי. טעיתי, כאן לא מטפלים – כאן גומרים עליך!".
מטופלים חולים מגיעים לייאוש – למה???

הרבה שאלות קשות מתבקשות מהמונולוג המזעזע הזה. היום, כשחצי עולם בדיכאון, והשימוש בפרוזאק ובשאר מדכאים ומעוררים הולך וגדל לממדים אדירים – עלינו לשאול מה קורה במוסדות הממשלתיים הללו; על מה שקורה בהם; על קשר השתיקה; על משרד הבריאות המשותק; על האכזריות ועל מה ולמה יש עוד במדינתנו הנאורה, כביכול, מוסדות מדכאים ומשפילים את כבוד האדם וחירותו, שאינם מתאימים לגישה המתקדמת לטיפול בנפש האדם ואת התפתחות הפסיכולוגיה בארץ ובעולם. מדינת ישראל חתומה על אמנת האו"ם בדבר זכויותיהם של אנשים עם מוגבלויות מ-31 במרס 2007, האמנה נמצאת בתהליך אישרור במשרד המשפטים. חוק טיפול בחולי נפש, על פיו פועלים המוסדות הללו, נוגד את אמנת האו"ם עליה אנו חתומים.

להלן כמה שאלות המופנות לכל השותפים למלאכת "הטיפול" במחלקות חולי הנפש:

* למה נמנעות זכויות החולה המעוגנות בחוק מחולה הנפש?

* איך זה שלא פונים ומודיעים למשפחתו של אדם שבא לטיפול, אך נוטלים את זכויותיו וממנים לו אפוטרופוס לדין?

* איך זה שחולים במחלקות הסגורות לא יוצאים לפעילות בחוץ?

* איך ייתכן שאין פסיכולוגים לטיפול ולשיחות והיכן התקציבים?
* האם מחיר האשפוז אינו כולל יותר מריפוי בעיסוק שאיננו חובה?

* האם לחולה נפש אין זכות לגופו? להביע דעתו? ולזעוק את מכאובו?

* מדוע הנמלט ממחלקה סגורה נחשב לפושע ועבריין, ונפתח לו תיק פלילי?

* הכיצד המשטרה מגלה להיטות כזאת לרדוף אחרי חולי נפש ולא אחר עבריינים, ומשתפת פעולה עם המוסדות הפסיכיאטריים?

* מדוע אין שקיפות ומצלמות ופיקוח על הנעשה שם?

* מדוע אסור לצלם ולהקליט אם הכל כל-כך נפלא ותקין במחלקות הסגורות?

* היכן שר הבריאות, שלא מונה? היכן שר המשפטים? היכן מבקר המדינה? השר לביטחון פנים…?

* מדוע הסיוע המשפטי והרווחה משתפים פעולה בהכנסת אנשים למוסדות הללו מבלי לקחת אחריות על מה שקורה עמם בהמשך וחוסר היכולת לשקמם?

* האם הטיפול בפחד, בדיכוי, בקשירות ובסימום אכן מונע התאבדויות או גורם להם?

* למה ישראל במקום הראשון בעולם באשפוזים כפויים? העל כך גאוותנו?

* מדוע הרוב שם צעירים, וכמה מהם נפגעו נפשית בשירות הצבאי?

* היכן משרד הביטחון המתנער מאחריות לחיילים החולים ושנפגעו נפשית?

* למה על חולה נפש לשכב קשור ולהתהלך רק בפיג'מה? היכן חופש הפרט?

* למה גברים ונשים באותה מחלקה, כפתח למעשי אונס שלא נחקרים בדרך כלל?

* למה גבר משמש ככוח עזר שהולך אחרי אישה כביכול אובדנית לשירותים ולמקלחת, האם לא ניתן למצוא אישה לתפקיד?

אין לכם מושג באיזו מהירות נגזלים מהאנשים כבודם וצלם האנוש שלהם והם מושתקים ומגיעים עדי ייאוש. קריאתי אליכם, לקראת יום הכיפורים – לבטל את האשפוזים הכפויים ולסגור את המחלקות הללו לקטינים, לנוער ולמבוגרים כאחד. וכן לדאוג לשיקומם של כל הקורבנות האומללים. כמו-כן, לחקור את חלקן של חברות התרופות, הממכרות את החולים לשנים רבות, בידיעה שהתרופות יוצרות מחלות מלוות שיגבירו את צריכת התרופות, ומעשירות אולי את חשבונות הבנק של הרופאים הפסיכיאטרים – וכמובן של חברות התרופות. בערב שלאחר יום הכיפורים הקרוב – תתקיים בביתי פגישה עם אנשים מאוד רציניים ומחויבים לביטול האשפוז הכפוי בישראל. בתקווה שנשמש אור לגויים.

מקור: News1

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
http://www.emetaheret.org.il/?p=2076
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל!»

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד.אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם.בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר,התייעצו עם רופא מוסמך.כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים.זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

20 תגובות »

 • נילי

  אוי…עולה לי הלחץ דם רק מלקרוא את זה. כמה רוע…זה ממש רוע טהור (אם יש מושג כזה בכלל). שטניזם.

  ניב, כתבה מבריקה, מושקעת מאוד ויצירתית. אני ממליצה שתשאיר אותה לפחות שבוע בתור הכתבה הראשונה של האתר. או שלפחות תקפיץ אותה כל פעם מחדש. צריך שכמה שיותר אנשים יחשפו לזוועות הציונאציזם הזה.

  פסיכיאטריה זאת ממש תעשיית המוות…

  מה עם הראיון אחד על אחד עם ד"ר אריה על תרמית החלב…הוא נשכח אצלכם בארכיון?…כדאי שתקפיץ אותו גם לעמוד הראשי של האתר. אני חושבת שהרבה אנשים לא נחשפו לסרטון הזה.

  במחשבה שנייה כשאני חושבת על זה, למה לעזאזל תנובה כ"כ משקיעה בפרסום ושיווק חלב..זה הרי מוצר בסיסי כמו לחם. ולחם כמעט ולא מפרסמים בכלל.

  אחרי שראיתי את הסרטון הזה הבנתי למה הם כ"כ משקיעים בפרסום ושיווק. יש קשירת קשר בין תנובה למשרד הבריאות, לחברות התרופות, לרופאים ולבתי החולים, לארנק, למשרד המשפטים.

  כנ"ל "המים המינרליים" המבוקבקים בפלסטיק שפולט חומרים סינטטיים שמקורם בנפט.

  הגב לנילי
  • נילי, תודה.
   אני לא כתבתי את הכתבה, רק פרסמתי אותה באתר כי היא חזקה.

   את צודקת לגבי דוקטור אבני, למרות שאפשר להגיע אל הראיון דרך קטגוריית ראיונות מקור,
   הרבה אנשים מפספסים אותו.

   • הדר

    שלום
    מאוד נהינתי לקרוא כמה כתבות באתר אבל…

    זה פשוט לא נראה אמיתי.
    נשמע כמו המצאה של מישהו שיש לו אנטי קיצוני לטיפולים פסיכיאטרים, כמו אגדה אורבנית כזאת שמספרים על
    "בתי משוגעים".

    הגב להדר
    • שלום הדר.
     לפני שפרסמתי את הכתבה, ערכתי בירורים מקיפים.
     הכותבת אכן אושפזה במחלקה פסיכיאטרית.
     במאמר המקורי שלה יש שמות מדויקים של רופאים ופסיכיאטריים שאותם שיניתי.
     בנוסף, יש עדויות תומכות למצב האשפוזים במחלקות הפסיכיאטריות בישראל ממקורות שונים.

     למרות כל זאת, שימי לב להבהרה שכתבתי בתחילת המאמר…

 • נילי

  זה ממש פולחן השטן..אני רוצה להגיד כמה מילים על זה:

  מה מקור האכזריות והפרוורסיה הנפוצים לעיתים בישראל? ומה המקור הגורם והמנציח זאת – אדישות יחסית של קהלים בישראל לבעיות הבוערות בישראל, כגון העוני הנורא?
  חוסנה של החברה הישראלית – מבחינה מוסרית בין היתר – הינו כיום בעיית מפתח בחברתנו. אובדן חוסן זה קשור הן בקריסה חלקית של מערכות רבות, והן באדישות מצד קהלים נרחבים לנושאים בעלי משמעות קיומית מכרעת העומדים על הפרק, דבר המנציח מצידו את הסאוב המעמיק.
  פשר האדישות בישראל הינו קיום אופיום להמונים מסוג קטלני במיוחד – דת פרוורטית ואטוויסטית – פולחן השטן.

  בני כת זאת הפכו בין השאר את ההתעללות והרצח הפולחני בעינויים נוראים של חתולים לתופעה נפוצה בישראל. אצל מפיצי סמים צעירים בתיכונים, נמצאים תכופות אביזרים פולחניים וציורים ושאר סממנים של השתייכות לכת השטן. האם, בהגיעם לצה”ל, הם מתעללים ופורעים באוכלוסיה פלשתינית ומנהיגים טקסי השפלה ביחידתם?

  המשטרה ורשויות החוק מתעלמות לחלוטין מנושא כת השטן בישראל (להבנתי אין זאת כת, אלא תופעה המונית בישראל), ואילו ניתן דווקא לסבור שחקירה ובעקבותיה מעצר ראשי הכת בישראל (העשויים להיות פרופסורים באוניברסיטאות או מי יודע, אפילו שופטים) יחשפו תיעוד שישפוך אור חדש על רציחות רבות והיעלמויות מסתוריות שאירעו בישראל – אולי מאז שנות ה-50. מדובר בתנועה עריצה וריכוזית, וסביר שקיים אצלם ארכיון כלשהו, אולי אפילו גדול למדי, ואולי אף סרטי וידאו רבים וקלטות המתעדים מעשי תעוב חסרי שם רבים שאירעו בישראל.

  שימו נא לב שלא נתתי זהות פוליטית מסוימת לאנשים הדוגלים בשטניזם. התופעה קיימת, קשה, גורמת לסאוב מתפשט והולך. האם השטניסטים מחליפים צורה פוליטית, מתחמקים מזהות ספציפית בדומה לנגיף האיידס, אך עשויים לחדור לפוליטיקה, לארגונים פוליטיים גם בשמאל וגם בימין ואף להטות גופים וארגונים?

  מבחן השכל הישר:

  כללית, סביבה אנושית המוטית על ידי אבסורדים, היכן שחודרת תרבות שקר ורמייה, היכן שנאמרים דברים והיפוכם, היכן שקיימת לגלגנות לעמלו של האדם, היכן שמנוכסים דברים בעלי ערך תוך השמטת הערך מהאדם המביא ערכים אלה לידי קיום; היכן שקיימת לגלגנות לתחושות הצדק הטבעי תוך רטוריקה המעלה אותן על נס -היכן שמתקיימים היפוכים אלה – שם יש נישה המאופננת על ידי אנשים הדוגלים בשטניזם.

  אבל אם השטן ריק ועקר כפי שגורסת התיאולוגיה, מה יכולים הם להרוויח מכך? בעקרון, הקסם העברייני והבוזז של העברת תוצריהם של אלה שכן יוצרים לידי ברית העקרים והמתעלקים האלימים. זהו גם הקסם שהשטניות מהלכת: קסם הרשעות שבהפיכת סדרי הטבע, היוצרת את האלכימיה בה הצואה הופכת לזהב: זהבם של היצרנים הנבזזים.
  סביר שהיוצר אינו נזקק לשטניות, אלא העקר-ככרוב, המפצה עצמו על תחושת אפסותו הקיומית והוויתו האונטולוגית המוחשת כמזערית.

  השטניות הינה מעין גידול סרטני של השנאה (או של השנאה במינון עודף) גידול סרטני המופנה כלפי פנים ולא כלפי חוץ, ופוגע בגוף עצמו.
  ראו כדוגמא את סטלין שחיסל לא רק כ- 20 מיליון רוסים, אלא את המיטב שברוסים, את אותם בעלי נטיות אינדיבידואליסטיות ויוצרות, ובכך פגע אנושות במאגר הגנטי של עמו, דבר שנותן את רישומו רק בדור השלישי, וזאת אנו רואים ברוסיה המתדרדרת כיום (למעלה מ-90% מהאזרחים הינם אלכוהוליסטים/אלימים/נרקומנים/בוזזים/אכזריים). באשר לגרמניה הנאצית, השטניזם האנטישמי הנאצי, אף הוא דפוס שחיבל בראש וראשונה בגרמניה עצמה, שכן טובי הפיזיקאים, המתמטיקאים ואנשי המדע שהיו יהודים, נטשו אותה, דבר הנותן את רישומו ברמת המדעים בגרמניה עד ימינו אלה.

  אני כותבת על התופעה, שכן היא מקוממת כל אדם יצרני בעל חושים בריאים, בשל הפרזיטיות והסדיזם העמוק, ועוות צלם האנוש הנטועים בה. חסידיה, כיוון שהם מאמינים שנמצא בידם ידע אולטימטיבי, וכן עקב אמונתם הפרוורטית בהיותם מחוברים לכוח חזק, הינם ברובם כמדומה דילטנטיים ושטופי בורות, וקוראים כמעט רק ספרות הבלים וגבבה. מדובר תכופות בסוג של אספסוף כמו-משכיל.

  ואומר כאן דבר או שתיים על הגירה, סלקציה טבעית ומה שמכונה “הישראלי המכוער”: לארצות הגירה קלאסיות זורמים תכופות אנשים בעלי משאבים אישיים, דינאמיות ותכונות לא רעות אחרות, השואפים לשנות נסיבות חיים לא קבילות, תוך חריגה מאינרציה, ומוכנות למאמץ רב.
  אלא שלישראל הגיעו רבים מחוסר ברירה, תכופות לאו דווקא החלק המעולה בארצות המוצא. למשל, משפחות אמריקניות יהודיות רבות שולחות לכאן את הכבשה השחורה במשפחה, תוך האמרה "ישראל תעשה לו טוב".
  רבים מארצות מזרח תיכוניות, שעמדה בפניהם ברירה, העדיפו להגר לאירופה על פני חיי השפלה בישראל. לפי ידיעות בעיתונות התנקזו לישראל גם אלמנטים מפוקפקים רבים, המביאים איתם הון שחור.
  מסיבות כאלה ואחרות, ניתן בישראל חינוך סביר רק לחלק מזערי באוכלוסיה, ורבים נוחשלו, וחלקם בחרו לנקז מרצם בפעילות ניזקית, עקב חסימת אלטרנטיבות סבירות ולגיטימיות. יש הטוענים כי בישראל התרכזה גם חלאה אנושית מהגרועות בעולמנו ובריכוזים גבוהים יחסית לגודל האוכלוסייה. דבר עשוי לגרור דבר, ורבים פתחו כאן גישה חטפנית של ימי פומפיי האחרונים, דבר המתבטא בתפעוליות יתר, אך בראיית ערכים מוסריים כאפנדיקס מיותר.

  בהיותך במקומות אחרים במערב, מדהים הניגוד בין אנשים חדורי גישות אתיות בכל מגזרי החיים, מול הברוטאליות, היעדר החסד והחמלה בארץ ישראל. אפילו במדינת הסמים הברוטאלית קולומביה קיימת מעין תרבות וערכיות הנעוצה בנצרות הקתולית, בערכים שאפשרו גם לחברת שודדים קיום בעל ערכי חסד אנושיים. ישראל נעדרת במידה רבה תרבות כלשהי, נעדרת אתיקה, ואת מקומם, במקרה הטוב, החליפה התפעוליות המעשית-לכאורה גרידה. המחזאי ניסים אלוני היטיב אולי לעדן זאת, בקראו להוויה הישראלית- הוויה קיצית או שרבית.

  כישראלי, אתה ניתקל בארצות אירופיות שונות ביחס נעים, אם אתה מתגלה כאיש תרבותי ונבון. אולם איש שיח מתקפד תכופות ומשתתק במבוכה בשאלו למוצאך במאור פנים, כאשר אתה אומר לו שאתה ישראלי. יהודים רבים במערב אירופה ובארה"ב מתרחקים מישראלים כמפני אש, תוך חשש שאלה יוציאו להם שם רע.

  יתכן שמשהו רע ללא שם אכן מרחף על הארץ הזאת. פגשתי פעם יהודי קשיש החי בפולין, שאמר לי כי בתחילת הכיבוש הגרמני חש את בשרו מצטמרר, תוך תחושה אינטואיטיבית של מעין רוח סכנה רעה לא ממוקדת העשויה להגיח מכל מקום. בעת ביקור בישראל חזרה אליו תחושת צמרור/סכנה זאת, בלי שידע פישרה.

  האליטות מעוניינות באנומיה (קריסת כל מוסר, מצפון ואחריות ועשיית תעוב בבחינת נוהג רווח, כולל תרבות שקר וכזבים) שכן אלה גוררים מלחמת הכול בכול. המצפון מאידך, בולם את מלחמת הכול בכול – בשם ציות לנורמה כללית מחייבת. במצב של קריסת כל יושרה וכל מצפון, כאשר יד איש בצוואר אחיו, והאיון, חוסר האחריות וחוסר הגבולות הופכים לחוק כללי בלעדי, מתייצבות האליטות המושחתות כגורם בלעדי שיש לו ממשות יציבה – הכוחניות השרירותית. זאת בצד ישום מגמת “הפרד ומשול”.

  בישראל שורר ניכור חברתי רחב היקף, ועל כן, יותר משהאליטות שואבות סמכות מכוח הסכמיות והענקת כוח מרצון מצד העם, הן יונקות כוח כתוצאה מפרור, דיסאינטגרציה, איון ופרגמנטציה של החברה.
  האליטות בישראל הן אליטות מאיינות תרבות, אליטות מפוררות מבנים, אליטות איון ודיסאינטגרציה ולא אליטות בנייה. לכן, האידיאולוגיה שמאחוריהן היא זו של דת השטן – האיון הטוטאלי.

  דת השטן היא אכן אידיאולוגיה דומיננטית (לעיתים באופן מודע-למחצה) אצל רבים מאליטות הכוח, אליטות האקדמיה ואליטות התרבות בישראל, ובעקבותיהן – של חלק לא מבוטל מהעם וצעיריו.

  הגב לנילי
 • CRAZY HORSE

  למה ולמה ולמה ולמה
  למה לכל הרוחות אנחנו משמיצים את הנאצים בכל הזדמנות כשאנחנו נראים בדיוק אותו הדבר, איך יכול להיות שלאף גוף שבלי יוצא מהכלל כולם ממומנים היטב לא מונע את החושך הזה.?
  למה אני שואל בכלל….כל גוף שממומן היטב דואג לת*ת שלו ומתחלק בהכנסות בין כל הדירקטוריונים והמנהלים והסגנים פוליטיקאים ושאר המתוקשרים, הם יוצאים ליום לא עמוס במיוחד עם המכונית המפוארת מצוחצחים נקיים נוטפים ריחות גן עדן מגיעים למשרד ומתרווחים בכסא המשובח עושים כמה טלפונים כמה מיילים קצת דאחקות בישיבות אחר כך יושבים לאכול צהריים במסעדות יוקרה מינימום 300 לראש עם יינות ברמה ואומצות טריות משם חוזרים לווילה המפוארת מלאה בכל טוב למקלחת רעננה משם לבריכה הביתית עם כוס שמפניה צוננת ופלטת גבינות…. פעם בחודש הם קופצים לצד השני כדי להשתחרר וכן הלאה……………ואני …אני יושב לי בחדר סגור עם שומר בכניסה, חדר סגור עם פתח קטן, לא יכול להוציא מילה מהפה לא יכול לצחוק או לבכות כי יפרשו אותי לא נכון, ככה אני נעשה אובד יותר ויותר וחיי עוברים להם בחשכה בין קירות וסורגים בין כדורי כימיקלים שמסדרים את השקט בין כוחנות ושליטה מוחלטת בידי האחר, שירותים מצחינים מקלחות מטונפות ארוחות מזוהמות…..סך הכל ביקשתי שתסדרו לי את הראש ותוציאו אותי מכאן בריא ומוכן, ולא תדרדרו אותי עמוק לתוך העולם החשוך…עולם שאין בו תקווה שמחה הנאה רגש אהבה חופש אלה כאב מתמשך ו א י ן ל י מ ו ש י ע
  …….איפה אני ואיפה אתם.

  הגב לCRAZY HORSE
 • יוסי

  אני לא מבין דבר אחד,אדם שיצא משם והשתקם.מדוע הוא לא תובע אותם בתביעה יצוגית?

  הגב ליוסי
 • הטכנאי

  מוכרחים להתחיל לצאת לרחובות!!!
  טיפשים , פראיירים , אידיוטים שכמותכם
  צאו לרחובות ודונו לתליה את האחראים לפשעים הלו!!

  הגב להטכנאי
 • אסף

  רחובות?
  אם יש שם משהו לא סדיר, למה לא ללכת לבתי משפט או תקשורת?
  התקשורת כבר ביקרה בעבר בתי חולים פסיכיאטרים, ובטח שאין להם חסינות משפטית.

  הגב לאסף
 • CRAZY HORSE

  מערכת משפט אמרת?
  אתם לא מבינים שכל המערכות הם יד אחת תחת ממסד מושחט אחד, אתם לא מבינים שלאן שלא תפנו זה לא יעזור, הם נהנים מהחיים שהם תפרו לעצמם ואנחנו משלמים להם את המשכורות כי הם יצרו לנו ברירה אחת והיא עבדות , עבדות שתפרנס אותם לחיים הטובים ולנו תיתן את האופציה לעבוד או להשאר בלי אוכל תוך כדי שהם עושקים אותנו.
  היום אני מבין שכל הפוליטיקה זאת הצגה אחת גדולה והבסיס שלה הוא כסף ושליטה.

  הגב לCRAZY HORSE
 • איציק

  מזעזע, ומגעיל.

  הגב לאיציק
 • גיא

  כאחד שהיה מאושפז במחלקה סגורה כחודשיים, והתנהג "לא בסדר" ונקשר לפחות 4 פעמים שאני זוכר למיטה, השתין על עצמו בכה קרא לעזרה, אחרי האישפוז הייתי בדיכאון כשנה עד שהפסקתי לקחת את הכדורים בכוחות עצמי… הכדורים שהופכים אותך ל"זומבי" פשוט ככה… זיפרקסה… דפלפט! כעבור שנה התחלתי להרגיש בן אדם יצאתי מהדיכאון וכיום חי חיים "נורמטיביים" למרות שהם לא כלכך נורמטיביים עדיין… כל מילה שרשומה פה היא נכונה, אל תראו את זה כהגזמה… הכל פשוט נכון.. כאשר רק הגעתי לאישפוז הייתי מקבל כוס של 15 כדורים בשלל צבעים וצורות, הייתי "בעייתי" "מופרע".
  הפסיכיאטרית הבטיחה לי שאני אהיה כל החיים תלוי בכדורים האלה ואמרה שאין מצב שלפחות ב10 שנים הקרובות אני אוכל להפסיק את הטיפול בכדורים… מעניין מאיזה חברה היא מקבלת את הפרבילגיות שלה? דוקטור, רק אחרי שהפסקתי עם כדורי הזומבי נהייתי בן אדם!

  הגב לגיא
 • יעל

  תודה ניב.

  חבר'ה, זה לא הציונות וזה לא רק ישראל. זאת הפסיכיאטריה – פסאודו-מדע בשימוש הממשלה שהביא לנו רבות מהרעות החולות בחברה המערבית היום. הרעיון שאין נפש. שחיים רק פעם אחת. שצריך לחיות חיים מתירניים ומופקרים וחסרי מוסר. שאפשר לפתור הכל עם כדורים. שכולנו צריכים להיות אותו דבר. שיש מיתות מוצדקות, כמו בהמתות "חסד" של מפגרים, ואאוגניקה – "שיבוח הגזע" על ידי עיקור בכפייה (שני רעיונות פסיכיאטרים שהובילו במישרין לשואה – ולמעשה ריככו את הציבור לרעיון של השואה)

  אני מציעה למי שהזדעזע להביט בוידאו שבדף הראשי של האתר הבא: http://www.cchr.org.il/
  זהו האתר של עמותת מגן לזכויות אנוש, ששמה לה למטרה להוציא לאור את הפשעים הפסיכיאטרים. בדף הראשי יש וידאו בו מרואיינים פסיכיאטרים מודים בפה מלא שאין להם שום בדיקות רפואיות ושאין בפסיכיאטריה מקרים של אנשים שנרפאו.

  אני תמיד מקשרת את הלינקים החזקים מ"אמת אחרת" לעמוד שלי בפייסבוק – זו אחלה דרך להגיע לעוד ועוד אנשים.

  הגב ליעל
  • דרור

   א. תוכיחי שיש נפש.
   ב. אין אפשרות אחרת לטפל באנשים עם בעיות נפשיות (ראה ערך המצב שלי, שלא קיבלתי שום דבר (חוץ משנים של טיפול פסיכולוגי יקר) ומצבי הנפשי הולך ומתדרדר).

   הגב לדרור
 • חיה

  בדקתם??
  אולי תבדקו ברצינות את אמיתות התופעה? באיזה מקומות היא מתרחשת? האם ניתן לעזור לנפגעים?
  אבל ככה, סתם להאשים??

  אני באמת לא יודעת מה קורה שם, אבל אני יודעת משהו על אשפוזים ועל תרופות פסיכיאטריות. ולא כל כך מהר מגיעים למחלקה סגורה…

  תבדקו. ואם זה נראה לכם נכון תפרסמו את זה איפשהו עם שם של מישהו שיכול להעיד. אבל סתם ככה להאשים??

  איך קוראים לאישה? באיזה בית חולים היא הלכה להתאשפז? מי היו האחים שהתעללו? מי היו השומרים? אפשר לפנות לכל מיני תוכניות בטלויזיה שיעוטו על זה… למה היא לא עושה את זה??

  נקודה למחשבה.

  הגב לחיה
  • יעל

   חיה,
   זה מזעזע אבל אמיתי.

   את מוזמנת לבדוק ברצינות את אמיתות התופעה באתר של "עמותת מגן לזכויות אנוש". האתר כתוב בעברית.
   http://www.cchr.org.il/

   ראוי לציין שנעשו תחקירים עיתונאיים רבים על הנושא והם פורסמו בעיתונים גדולים בשנים האחרונות.

   דבר נוסף – זה דווקא כן קל להגיע, ומהר, אל המחלקה הסגורה. הנה טקסט על אשפוז בכפיה מהאתר:

   "אשפוז כפוי יכול לקרות מסיבות שונות כמו:
   – סירבת לאשפוז מרצון.
   – הגעת למיון פסיכיאטרי ומנהל בית החולים קבע שאתה מסוכן ופנה שלא בידיעתך לפסיכיאטר המחוזי כדי שיוציא צו לאשפז אותך בכפייה. צו זה יכול לצאת תוך פחות משעה.
   – מישהו מקרובי משפחתך פנה לפסיכיאטר המחוזי ודרש את אשפוזך.
   – מישהו משכנייך פנה, אפילו בעילום שם, בבקשה לאשפז אותך בכפייה."

   הנושא הזה של פסיכיאטריה חודר עמוק אל מאפלי החברה. מה שציטטתי היא דרך חוקית לעצור אנשים ללא הגבלת זמן ובצורה ששוללת את הזכויות שלהם למשפט הוגן. אם יש לך נגיעה אל ההיסטוריה (ואיזה יהודי לא יודע על השואה ועל מה שקרה לחברה הגרמנית בתקופה הזאת) ואם קראת ספרים כמו "1984", תראי את הסכנה שגלומה בזה שהשכן שלך יכול להתלונן עלייך ולגרום לכך שיאשפזו אותך בכפייה. ובמילים יותר בוטות – אלא אם כן נסכים לראות את האמת ועכשיו, בחברה העתידית יהיו כל האספקטים של חיינו תחת פיקוח – עד לרמה שתצטרכי להיזהר בכל שיחה שאת מנהלת, כי אולי מי שמדבר איתך יהיה משת"ף של הממשלה וידרוש את אשפוזך בכפייה בתואנה מסכנת את הממשל. לדברים האלה יש תקדים לאורך כל ההיסטוריה האנושית.

   וזו בהחלט נקודה למחשבה.

   הגב ליעל
 • יעל י.

  עמותת מגן לזכויות אנוש סייעה לצעירה בת 20 להשתחרר מבית חולים פסיכיאטרי לפני שבועיים והיא מספרת על הסיפור שלה בעולם הפסיכיאטרי בתכנית רדיו:

  http://www.flix.co.il/tapuz/sh.....?m=3467991

  מאוד מאוד חשוב, מאוד כדאי להקשיב. היא התחילה לקבל טיפול תרופתי בכיתה ג'. 18 שוקים חשמליים. עכשיו היא משתקמת והיא באמת מדהימה. פשוט תקשיבו.

  הגב ליעל י.
 • גול

  שלום,
  כואב לי מאוד להיזכר באשפוז שלי בכפייה, ויותר כואב לשמוע סיפורים של חברים אחרים שהיה להם גם אשפוזים בכפייה.
  עצם העובדה שחלק מהאנשים לא מאמינים למה שקורה באשפוז בכפייה הוא שלא עולה על הדעת שדברים אלה נעשים לחולים, זה מעיד על האסון וזה יכול להוכיח שהאנשים לא מודעים למתרחש, ומזלזל בחירות של הפרט וכן בבני העם שיכולים להיות בהישג יד של ההתעללות והכפייה. רק המזל משחק עד שיום אחד הגוראל האכזר מושיט יד.גם בשלטון לא מתייחסים לעניין. בטוח גם התקשורת לא ממהרת לגלות את העניין כנראה לא מאמינים לחולים כמו הרבה אנשים אשר חושדים בנכונות הספורים. מה שנשאר לנו זה אנחנו שסבלנו מהיחס הלא הוגן ולאונס החירות שלנו בכפייה הוא.. מה שנשאר לנו זה להזמין אתכם לביקור בתוך חדרי הבידוד להריח את הריח והזעה ובקר בתוך המחלקות לראות רובוטים של דמות אדם מרחפת בין ההיגיון לבין המציאות ועוד להזמין אתכם ולהזמין אתכם ולהזמין ולהזמין….
  רק אמת כואבת ואמת אחרת, הינה היא מרתקת זיכרונות בכפייה אישית ואת העדות לא מספיקה ולא מספקת אתכם.
  הייתי ממליץ לזה שלא מאמין לחברים שלי לחפש בקרבתו אנשים עם בעיה נפשית ולהתחבר להם ולשאול אותם לפעם הראשונה מה הם מרגשים? אולי חולה שעוד לא אושפז בכפייה יכול להוכיח לו מה עובר עליו מקרב החברה ובני משפחתו ועוד היחס הלא צודק לרופאים שלו ויותר מזה מהסמים שהוא בולע. יהיה אז כל מאוד להאמין לספורים מחדרי הבידוד או ממחלקות ואשפוזים בכפייה.

  להגיב ולצעוק זה חלק קטן מאשר להאמין, קודם צריכים להאמין אחרת הפורום רק יזיק לנו אנחנו הקורבנות והאשמים בבת אחת, זה הגיון והאם זה צודק? ואתם לא מאמינים!!!

  בברכת בריאות
  גול

  הגב לגול
 • ישראל

  תודה רבה לכבודכם, מנהל הפרוייקט,
  שאתה תומך במדק ופה לאביון ולאומלל..
  יהי מעשיך ברוך.
  שוב,מפני סכנת מוות באינטרנט אני מנועה מלשתף ולעבוד כפי שאפשר אם היה רק עם אנשים שמטרתם באמונה וצדק,אהבה וישרות…
  רחמנא ליצלן.
  הדברים שם אכן קשים מאד,ומגובים במערכת בולשביקית של שבירה דיכוי ,השפלה ועל ידי כך השתקת התלונות,
  כמו שעברתי אני…ולא נשאר לי פה להתלונן…ומוח-ליישב הדעת..
  כאמור.

  הגב לישראל
הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל»

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
 • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית