ראשי » סרטים » אתם כאן

הרצל והציונות – סרט בעברית

על המנהיגים הציונים והשנאה שלהם ליהודים ולכל מה שהדת היהודית מייצגת.

 • מאת מנהל הפרויקט | 13 ביוני 2009
 • 13,570 צפיות | 51 תגובות
עודכן לאחרונה: 30 במרץ 2011

על המנהיגים הציונים והאג'נדה שלהם.
הסרט מומן והופק ע"י גורמים חרדיים ודתיים ולכן חלק מהדברים המוצגים בו
מוצגים דרך מסננת הדעות שלהם (ואיזה סרט איננו כזה?)
אך הוא חידש לי דברים רבים שלא ידעתי על הרצל, ז'בוטינסקי ועוד מנהיגים מראשי תנועת הציונות.

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
http://www.emetaheret.org.il/?p=1284
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל!»

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד.אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם.בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר,התייעצו עם רופא מוסמך.כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים.זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

51 תגובות »

 • דור אור

  זה לא סרט חדש-הכנסו באתר שופר -כל הזוועות במקבץ עצוםםםםם כבר מזמן הם זועקים בשביל לומר את האמת, זו הסיבה לכך שהדתיים כל כך דוחים את הציונות, אבל אף אחד שהוא חילוני לא מעוניין להקשיב בכללל ועל שנאה זו כולנו משלמים

  הגב לדור אור
  • שרה

   אתה כל כך צוד וזה כל כך כואב שהחילוניים לא מוכנים לראות ולשמוע.
   יהי רצון שהשם יחזיר את כולנו בתשובה שלמה ומלאה ויזכו כולם לדעת את האמת.

   הגב לשרה
   • אלדד

    זה לא האמת , זה אמת חלקית מאוד מתובלת בשקרים
    ואי דיוקים.
    הציות לדת כמו שמתואר נגיד באתר שופר זה מיני-
    קונספירציה בפני עצמו.
    אבל זה לא המקום להתווכח בפרוטרוט מי שרוצה
    הדוא"ל שלי eldadro@012.net.il

    הגב לאלדד
 • עומר

  שיעור בהסיטוריה שלא נזכה לשמוע בבתי הספר…
  לגבי החלק ההיסטורי אני ממש מזועזע, איך הצליחו לקבור את העובדות האלה??
  לגבי החלק הדתי בסרט אין ספק ששום דבר לא מוחלט בענייני דיעות אלא ישנם רק השקפות עולם.

  הגב לעומר
 • אייס

  אוי הצביעות, אוי הצביעות, אנחנו מגלים כאן שהרצל וגם מנהיגי הציונות ומדינת ישראל בזמנו היו בעצם אנטישמים מן השורה! אבל הסתתרו תחת מסכה שהם ציונים גאים ושיש לעשות הכל ע"מ להציל את יהודי אירופה, אבל מתחת לפני השטח שיחקו משחק מלוכלך… לא פלא שיש אפילו קונספירטורים שטוענים שהיו אלו האליטות של היהודים העשירים באליטות ששלטו בבנקים בזמנו שגם להם היה אינטרס בלממן את 2 הצדדים במלחמה, בדיוק כמו שלאורך ההיסטוריה עשו כל בעלי האליטות, בעלי הבנק המרכזי בארה"ב – הפדרל ריזרב וכל מושכי החוטים ששולטים בממשל האמריקני גם היום, כמו משפחת רוקפלר והאליטות האחרות. אבל היום קל למנהיגים שלנו להגיד "אני ציוני ואני עומד בצפירה ביום הזיכרון לשואה ולגבורה" ורובם הגדול בעצמם עדיין שותפים ואפילו בובות של מושכי החוטים מאחורי הפרגוד. בפוליטיקה שום דבר לא קורה במקרה, הכל מתוכנן היטב!!!
  אל תתפלאו אם גם רוב המהיגים שלנו חברי קבוצות סודיות כמו הבונים החופשיים, האילומנתי וכל אלו בדיוק כמו כל נשיאי ארה"ב שסוגדים למולוך אל פגני קדום, מומלץ לראות את הסרט שצילם אלכס ג'ונס כשהוא התגנב לטקס הסודי בהקרבת קורבן דמוי אדם במועדון הבוהמיין גרוב שלהם בארה"ב. אנשים לא מבינים שהכוח הוא בידי קומץ אליטות ששולטות בממשלות, אלו אנשים שהחיפוש אחר הכוח לא נפסק אצלהם לעולם, ככה זה כנראה כשיש לך את כל הכסף בעולם ולא חסר לך דבר, אתה תמיד תחפש לשעבד אנשים מסכנים ולהתייחס אלייהם כנחותים מהטבע, אנשים חייבים להתעורר! דיי עם תופעת העדר כבר, זה בדיוק מה שהם רוצים שם למעלה, בגלל זה מסממים אותנו בכימיקלים באוכל כמו אספרטם ורעל תעשייתי במי השתיה כמו הפלאוריד. אין מה לעשות, ההיסטוריה תמיד חוזרת, רוב הציבור במיוחד הצעירים רדומים! בעידן הדיגיטלי לא קשה לפקוח עניים ולגלות את האמת! אנשים צריכים רק לחפש ברשת ולהבין באיזה מציאות הם חיים! אם תקום ממשלה עולמית אז גורלנו נחרץ, הילטר עוד היה ילד לעומת מה שממשלה עולמית תעשה, רוב האנשים לא מודעים בכלל לתוכנית שלהם לדלל את האוכלוסיה בכ-80 אחוז ממה שהיא היום, חובה להעיר את הצעירים! צריך להעיר את העדר! הכוח לעם!!!

  הגב לאייס
 • The guru

  הם פלצנים שסוגדים למיפלוצונוד

  הגב לThe guru
 • עמרי

  תפסיקו כבר עם השטויות האלו.
  זאת שטיפת מח.
  נכון שהמנהיגים הציונים עשו טעויות רבות, אבל להראות קריקטורות אנטישמיות ולהשוות להיטלר זאת דמגוגיה זולה.
  על מחשבות ההתנצרות כתב הרצל ביומנו:

  "היו אלה נטיות עמומות שבחולשת-נעורים. כי אני אומר לעצמי במלוא כנות דבריי אלה – והרי הם יהיו חסרי-ערך לחלוטין, אם אוסיף להם כחל ושרק – אני אומר לעצמי, כי מעודי לא אמרתי ממש להתנצר או לשנות את שמי.

  העניין האחרון נתאמת אפילו על ידי מעשה שהיה. כאשר פניתי, בניסיונותי הראשונים המצערים, בהצעת כתב-יד ל"שבועון הגרמני" שבווינה, יעצני ד"ר פרידיונג לבחור לי כינוי ספרותי, שצביונו היהודי יהא בולט פחות משם משפחתי. התנגדתי לכך מיניה וביה ואמרתי, כי בדעתי להיקרא גם להבא בשם אבי, וכי אני נכון לקחת בחזרה את כתב-היד. פרידיונג קיבלו בכל זאת. הייתי אז סופר פשוט ותם, עם מעט תאוות כבוד ובלי גאוותנות יתירה.

  שאלת היהודים ארבה לי, כמובן, בכל פינה. נאנחתי ולעגתי, הרגשתי את עצמי ברע, אך בכל אלה לא הייתי מזועזע ביותר, אף כי עוד לפני בואי הנה עלה בדעתי לכתוב רומן יהודי. חפצתי לכתוב אותו בשעת סיורי בספרד, בקיץ 1891. אז העסיקה אותי ביותר תוכניתי הספרותית הזאת. לפי התוכנית היה שם הרומן "שמואל כהן", ובין רשימותי הקטועות יש בוודאי רבות הנוגעות לתוכנית זו. בעיקר אמרתי לתאר הניגוד שבין השכבה הסובלת והישרה, הנתונה לקלסה, של היהודים העניים ובין היהודים העשירים. הללו אינם מרגישים כלל באנטישמיות, אף כי הם הינם הגורמים העיקריים".
  – "כתבי הרצל", כרך ב', יומן א', פריז, אביב תרנ"ה (1895) סמוך לשבועות

  כל המחשבות של הרצל על התנצרות באו מתוך נסיונות אנטישמיות שהוא חווה על בשרו. הוא כתב מה שכתב מתוך מצוקה וחיפוש דרך, ובסוף הבין מה הדרך הנכונה. את מה שהוא כתב על היהודים העשירים הוא כתב מתוך הכאב שרק היהודים העניים סובלים מהאנטישמיות (כך היה בזמנו).

  הרצל לא היה צדיק, אבל רעיונותיו עזרו לעם ישראל להגיע לארץ ישראל. וסרט אחד דמגוגי שמציג חצי תמונה בכוונה כדי להביא שנאה, לא ישנה זאת.

  הגב לעמרי
  • חומוס

   תשמע אין אפשרות להתכחש לעובדה שהרצל התנצר וכתב על כך ביומנו האישי וקמו ארגון שופר וחשפו את האמת לאור העולם ועובדה שאנשים חזרו בתשובה רק מהסרט הזה והנה קטע מתוך יומנו : אני מברך את כל מי שיעבור לנצרות!!!!!!!!! לאדם כזה אפשר לקרוא לקרוא בבדאות אנטישמי וכל הציונות כולה קמה על אנשים אנטישמים שבאו במטרה להפוך את היהדות ללאום וזה נוגד את כל בסיס היהדות שהוא להתרחק מחוקות הגויים ולא ללמוד ממעשיהם וחבל שיש יהודים שמנסים להגן על אנשים שכאלה שמכחישים את האמת ואולי כי הם מפחדים ממנה אין מה לעשות עם ישראל חוזר בתשובה ואין מי שיעצור בעדנו כי אין דרך אחרת והחובה לקיים את כל המצוות חלה עליך ועלי ועל כל יהודי רק שאני ואנשים כמוני מקימים וטוב לנו בחיים ולכם החילונים לא וכואב לכם שטוב לנו ואנחנו מצליחים בחיים ויש לנו חיים הרבה יותר רגועים משלכם ובקיצור למה להכחיש את האמת בוא נגיד שהסרט הזה מפוברק אבל בכל שקר יש קצת אמת, ולא כדאי לבדוק אותה ????

   הגב לחומוס
  • צחי

   תראה עומרי נכון שהמנהיגים שלנו בפועל עשו מדינה ואף אחד לא אומר שזה לא טוב אבל אתה מתעלם מזה שהייתה אפלייה לדתיים שרצו שהם יהיו דרג שני ושא תהייה להם זכות בחירה ורצו בשומר הצעיר לחנך את האנשים שאין דת ואין תורה הם רצו לנתק אותך מהמסורת שלך הם רצו ליצור עם חדש וטהור שלא קשור לדת מי יודע מה היה קורא אם זה היה מתממש

   הגב לצחי
 • שלום עמרי.
  תודה על תגובתך, בהחלט מאזנת את הסרט ואת הדברים שמוצגים בו.
  גם אם, לפי דבריך, חצי מהדברים בסרט נכונים,
  אז יש בהחלט מקום להציג את ראשי הציונות המוקדמת, אם לא כאנטישמים,
  אז כחסרי רחמים ואמפתיה אנושית.

  לגבי הרצל, זה לא ממש משנה אם הוא אנטישמי במקום אחד ביומן ונאור במקום אחר,
  מה שחשוב שהדברים הללו מעולם לא נאמרו ממש במערכת החינוך שלנו.
  וזו הבעיה הגדולה.
  האלהתם של הציונים שעשו מעשי זוועה בשם הציונות.

 • לוטי

  אוי לבורות, ואוי לסרטי תעמולה פופוליסטיים, ובעיקר אוי למי שמוכן "לבלוע" מניפולציות זולות ושטחיות!
  איזו הפתעה – התנועה הציונית הייתה חילונית! לא, הציונות אינה המצאה של חרדים או יהודים שומרי מסורת – אלו חיכו בגולה לבוא המשיח, ולכן הציונות לא יכולה הייתה לצמוח בעולם הזה. היא ראתה עצמה כתנועה שמטרתה "להחזיר את היהודים ךהיסטוריה" – כלומר, לצאת מתוך המצב הקפוא של היהדות שחיה אלפיים שנה בציפייה שמישהו אחר (אלוהים בדמות אחד על חמור) יעשה בשבילם משהו, ולפעול בתוך ההיסטוריה על מנת להחזיר את העם היהודי לארצו. האם שכחנו שאנשי העלייה השנייה והשלישית, מיישבי הארץ, מקימי הקבוצות והקיבוצים ומקימי תל-אביב היו ברובם חילוניים לגמרי? הציונות הדתית נוצרה רק אחר- כך, כשהדתיים ראו כי טוב.
  והפתעה עוד יותר גדולה – הציונות הייתה תנועה לאומית! (למדנו את זה בבית ספר או לא?)
  בהיסטוריה אין שחור ולבן, ובהיסטוריה אידיאולוגיות ותפיסות עולם לא נוצרות בחלל ריק, אלא כתגובה ופיתוח של השיח התרבותי ותפיסות העולם הקיימות. הציונות נוצרה בתקופה בה תחייה לאומית של עמים הייתה טרנד לא- נורמלי.
  אממה – שכחנו שיש מאפיין מיוחד לעם היהודי שאינו קיים אצל אף עם אחר בעולם – הוא גם דת וגם לאום. ולכן, הרצל, שצומח בתוך תפישות אירופאיות אינו יכול שלא לדבר על היות יהודי נוצרי – כלומר, בן ללאום היהודי שדתו היא נצרות (כמו שיכול להיות בן ללאום הצרפתי שדתו היא מוסלמית/ יהודית או נוצרית). אצלם זה פשוט. אנחנו עושים את זה מסובך…
  ואם ממשיכים מעט במשעול ההיסטוריה, מבלי להוציא דברים מהקשרם בדמגוגיה זולה, אנו לומדים כי יש מי מההוגים הציונים שמופקד על קידום המרכז הרוחני והתרבותי של העם היהודי בארצו – הוא אחד העם, וכן שתפיסות ביקורתיות פנימיות על מעמדות, עשירים ועניים בעם היהודי על ידי הוגים ציוניים היו דבר מקובל שמטרתו להניע את העם לשינוי (ראו תפיסת הפיכת הפירמידה של בר- בורוכוב).
  ואוכל להמשיך עוד ועוד לסתור שקרים, טענות פופוליסטיות ומשפטים שהוצאו מהקשרם ההיסטורי בסרטים הללו, תוך ניסיון להשכיח את השגי הציונות ואת חשיבותו של הרצל בהיסטוריה.
  זוהי תעמולה אנטי- ציונית מובהקת!
  אך אם בתיאוריות קונספירציה עסקינן – מי הוא העומד מאחורי הסרטים הללו? האם במקרה מדובר בקבוצות חרדיות אנטי- ציוניות? מה האינטרס של מישהו להשמיץ כך את הציונות?
  ומה איתכם – הקוראים, הצופים והמגיבים – האם כה בקלות אתם נותנים לסרטים מניפולטיביים להרדים את חוש הביקורת שלכם? ומה עכשיו – נחזיר את המדינה וניתן את המפתחות כי מישהו משקר לנו על מעשי זוועה בשם הציונות" ומשכיח מאיתנו שבזכותם אנחנו חיים פה (גם אותם תנועות חרדיות אנטי- ציוניות)?
  כישראלית ויהודיה אני מודיעה כי יש דבר הרבה יותר חמור מ"אנטישמיות מומצאת", והיא אנטי ציונות!

  הגב ללוטי
  • yakap

   ללוטי –
   א. הציונות התחילה עם העליה הראשונה וויצ' איז – עליית תלמידי הגרא והבעשט (ר' הלל משקלוב, הרבי מוויטעבסק ומקאליסק).
   ב. מעניין שתמיד, לחרדים הייתה יותר תעוזה וגם שלחו אותם יותר רחוק (יציאה מהחומות, התיישבויות, גדרה חדרה וכו')
   ג. כולנו מתפללים יום יום על ציון – אבל מה שהולך כאן זה לא ציונות אלא התרפסות בפני הגוי (מה שנתן לחילונים (בעיקר מפאי -הגנה- עבודה) את ההנהגה והתיקצוב.
   בתקווה להתפכחות במהרה.

   הגב לyakap
 • הי לוטי.
  אין ספק שהסרט משופע בדוגמות חרדיות.
  אבל על קטעי ההיסטוריה שבו לא למדתי (ודווקא היסטוריה היה מקצוע חביב עלי)
  ולכן מצאתי לנכון לפרסם אותו.
  אני סומך על הקוראים האינטלגנטיים של האתר
  שיסננו את הדעות החרדיות וילמדו היסטוריה קצת שונה על המנהיגים הציונים של תחילת המאה הקודמת.

 • לוטי

  אם מדובר בלימוד היסטוריה, הרי שישנם מקורות מידע מהימנים ומעניינים הרבה יותר על הציונות שאוכל להציע לך ולקוראי האתר, שנכתבו ממש על ידי היסטוריונים אמיתיים, כגון האתר של גדי טאוב:
  http://www.gaditaub.com/hblog/

  או הבלוג של ד"ר אודי מנור:
  http://www.tapuz.co.il/blog/us.....name=sdudi

  שניהם גם מספרים על דברים שלא ידענו, אך מכיוון שנסמכים על עובדות אינם זקוקים למניפולציות ודמגוגיות.
  תהנו!

  הגב ללוטי
 • The guru

  the zionut founders are co-conspirators in the stinky new world odor
  when judged by their actions (not rhetoric) the verdict is evident
  they wrap themselves in the flag and pseudo patriotic fervor as a means to get away with overt criminal activities (in vain)
  knowledge is power and disseminating info is a way out the wildreness

  הגב לThe guru
 • רון

  היהדות היא לא לאום כי אם דת, מרכז היהדות הינו אלוה יעקוב ולא ארץ ישראל

  איך מישהו פעם אמר לי – ירושלים זה בלב.

  מה הקשר בין יהודי תימן ליהודי פולין? פרט לתפילה למצוות ולחגים?

  אם כבר את יכולה לומר שהיהדות היא משפחה – 12 השבטים מוצאם באחים.
  אבל שוב זה לבבי מידי בשביל החילונות שרוצה ליצור חיבור דרך מחשבה דרך רעיון ולא מציאות – לאום ? מה זה לאום?

  הלאום שלי ישראלי – וזה רק בשביל פרקטיקה – ביקורת דרכונים

  איך הרצל "ציוני" אם הוא רצה ללכת לאוגנדה?
  דרך אגב באתר קונספיל בדיוק מתואר כך – שהאילומינטי והוותיקן רצו שהיהודים יהיו בישראל ולכן פתאום הרצל נהיה חולה ומת ונמצא לו מחליף שדחף לכיוון ארץ ישראל ולא אוגנדה

  הציונות שדחפו לי בביה"ס החילוני בא לי להקיא !

  הגב לרון
 • רון

  ולסיכום בפסוק אחד:

  היהדות הינה רוחניות – ערגה וטכניקה למיזוג חזרה עם היקום, הקיים ,אלוה יעקוב
  היהודים היו מוכנים להקריב את חייהם בשביל אמת זו ולא סרו מדרכם

  הציונות הינה פטנט חדש ומתוחכם לגרום ליהודים לסור ללוציפריאניזם מבפנים

  הגב לרון
 • The guru

  אני לא מכמה אתך.
  יהדות זה כת- לא דת.
  דת ספציפית מציינת את זה די טוב….
  the subgenius cult

  הגב לThe guru
 • the guru

  that zionism is evil is evident by its actions
  (not its rhetoric that as usual revolves around survival/fear/nationalism…)
  it is a movement concocted by the new world odor to find means to settle in the middle east in order to control its resources

  the myth that this was a haven for " a land without a people and a people without a land" is a line that is propagandised routinely

  a book has dabbled in that…
  http://www.thenational.ae/arti...../279853798

  הגב לthe guru
 • Q

  קמפיין אינטרנט לקידום סרטון על הרצל ומורשתו עבור המועצה הציבורית להנצחת זכרו של בנימין זאב הרצל

  http://www.pirsum.gov.il/LAPAM.....300809.htm

  הגב לQ
 • the guru

  democracy is great.
  if you spend a portion of your waking hours working and send a percentage of your salary to farts in parliament on an annual basis then the latter promise not to arrest you and make you pay a fine.
  the taxes (which adds up to trillions) should be rerouted to a new address where they shall be redistributed evenly among the senders.

  הגב לthe guru
 • אלדד

  גם אני למדתי בשיעור היסטוריה שהרצל ניסה לפתור את הבעיה היהודית ע"י התבוללות בדיוק כמו שהחרדים אומרים

  אך שראה שגם שהיהודים לא קוראים לעצמם יהודים , חוגגים חגים נוצריים וכדומה עדיין מתייחסים אליהם כיהודים

  זאת אומרת זה לא פותר את האנטישמיות ולכן החליט למצוא בית ליהודים שיהווה מפלט.

  דרך אגב גם זה לא פתר את הבעייה , זה פשוט יותר כיף ביחד (לפחות לחלק מהאנשים).

  הדברים נלמדו בתיכון אלון ברמת השרון ב 1987 בערך.

  הגב לאלדד
 • אלדד

  היהדות זה לא הבעיה , הכפייה זאת הבעיה.
  כמו שהחילונים מנסים להשתלט ולפרק את היהדות כך החרדים מנסים להשתלט ולערער על החילוניות ועל האמונות האחרות.

  הגב לאלדד
  • חומוס

   בתורת ישראל אין כזה דבר כפייה דתית וחבל לבוא בטענות שקריות ולהגיד דברים לא נכונים שהתקשורת מראה לכולנו בדת שלנו יש בחירה חופשית אלוקים אמר : נתתי לפניכם את החיים ואת הטוב את המוות ואת הרע וכדאי לך לבחור בחיים שזה להיות "דוסי" בלשונכם שאם לא תבחר בחיים ובטוב אז יהיה לך רע ואלוקים יודע יותר טוב ממני וממך מה הדרך הטובה ואין זה איום כי אם דבר שנוצר אוטומטית כמו שחברת חשמל אומרת אל תגע בחשמל כי אם תגע תתחשמל ואותו דבר אמר אלוקים אל תלך בחוקות הגויים לא כדאי לך כי אוטומטית יהיה לך רע ולא צריך ראיות ואם תתבוננו באמת ותראו איזה חיים יפים יש לחרדים ( ולא החסידים )איזה עדינות נפש איזה כיבוד הורים איזה כבוד לאשה איזה התייחסות לילדים ולאנשים הכל בחביבות ובנועם וזה ציווי התורה לנהוג בדרך ארץ ולכבד כל אחד וזה מה שהחרדים עושים לדעתי ושוב זה לא החרדים החסידים אלא הרגילים והספרדים שלא מתערבים לאף אחד בחיים וחיים בשלום בשקט ובשלווה גם עם החילונים וכדאי מאוד לבדוק את האמת

   הגב לחומוס
 • ציוני גאה

  בוא נניח רק בשביל הדיון שכל מילה שאמרו בסרט בנוגע לפועלם של ראשוני הציונים היה נכון. על חלקם מסוימים למדתי בבית הספר ועל אחרים לא (אכן ראוי לביקורת מדוע צנזרו אותם). למדתי על הציונות החילונית והציונות הדתית. מעניין אותי, האם בבית ספר חרדי לומדים על הציונות החילונית? האם זאת אופציה קבילה? או שמה אורח חיים זה מוביל ישירות לגיהינום לכן אסור להזכיר אותו בשום קונטקסט חיובי?

  ראשוני הציונים הם מורי, לא אלוהיי. אני לוקח מהם את הטוב ומנסה להוסיף. אם מחר יתברר שהרצל היה שוחט חתולים בתור תחביב אני לא מרגיש מחויב בשום צורה לפעול כמוהו. הוא לא הרב שלי. לעומת זאת, בחלק מהחוגים החרדים, הרב הוא אלוהים עלי-אדמות. הוא לא ממליץ – הוא קובע! כל מה שאמר יש לעשות. אולי משם כך מפחידים את עורך הסרט הצהרות קיצוניות של מנהיגים – הוא רגיל כי הצהרות אלו צריכות לחייב את ציבור ה"מאמינים" של אותם אישים.

  שנית, יש כאן פרדוקס גדול. חצי הסרט הראשון מדבר על כמה נוראה הציונות, על כך שהיא רצחה יהודים בעקיפין כדי להתקיים. החצי השני מדבר על קיפוח המפלגות החרדיות בפוליטיקה וניסיון להוציא אותן ממעגל מקבלי ההחלטות. רק רגע – מדוע בכלל המפלגות הללו רוצות לקחת חלק בזוועה הזאת שנקראת ציונות? מה, יכול להיות שיש בה משהו טוב?
  לאחרונה נמסר משרד הבריאות ליעקוב ליצמן, אך זה מסרב לכהן בו כשר אלא רק כסגן שר. אז מי מוציא את מי ממעגל מקבלי ההחלטות!? אתם מסרבים לאמץ את המדינה בפה מלא אך אינכם יכולים לדחות אותם לגמרי גם כן.

  שלישית, נגעו לליבי מאוד דיעותכם על דמוקרטיה. חבל מאוד שאלו דיעות שמוצגות רק כאן בסרט ולא במציאות. אין לי בעיה עם חוק האוסר לאכול חזיר. יש לי בעיה עם הרב עובדיה יוסף שקובע שמי שלא יצביע ש"ס לא ילך לגן עדן. מדוע לא יכול כבוד הרב להגיד "רבותי, גשו לקלפי ובחרו במפלגה שאתם חושבים כי היא מייצגת אתכם הכי טוב. בחרו לפי מצפונכם. מבחינה דתית, הרינו משחרר אתכם מהחובה להצביע למפלגה כלשהי". זאת דמוקרטיה! כל דבר אחד הוא ניסיון לשלוט על אנשים תוך כדי הטלת סנקציות על כניסה לגן עדן אם לא יענו. כך עשתה הכנסייה הקתולית מאות בשנים. אם אתם כל כך נגד העתקת התרבות המערבית, מדוע העתקתם עיקרון נוראי זה של האמונה הקתולית?

  הגב לציוני גאה
 • אלדד

  לך אולי אין בעיה עם החוק לא לאכול חזיר

  אבל לי יש.

  מה עם תחבורה ציבורית בשבת,אם כל השלווה

  שאין אוטובוסים בשבת (במיוחד מי שגר בצירי

  התנועה) זה מטרד גדול למי שאין אוטו.

  כל יום כיפור אני רואה שפחות אנשים נוסעים

  במכוניות.

  היום כיפור האחרון נראה לי הייתי אחרון

  המוהיקנים.

  הגב לאלדד
 • Wake up jew, the madia has you

  שלום לכולם
  דבר בסיסי כולם כאן מפספסים
  המילה "ציונות" היא לא מה שלימדו אותכם
  אחד מרושמי התגובות כאן רשם
  "לא, הציונות אינה המצאה של חרדים או יהודים שומרי מסורת"
  צר לי לאכזב, אך מושג הציונות היה קיים הרבה לפני שהחילונים שייכו אותו אליהם, והיתה לו משמעות אחרת לגמרי.
  לרב זמיר כהן יש הרצאה שבה הוא מסביר על הציבור החרדי, והוא מסביר שם גם את המושג ציונות.
  http://www.hidabroot.org/Media.....iaID=11167
  מתוך ההרצאה:
  למה החרדים לובשים שחור?
  למה הם לא עושים צבא?
  האם הם אנטי ציוניים?
  וכו…

  הגב לWake up jew, the madia has you
 • authority

  some more data on the murky subject of "servitude" and an expose of the parties claiming to be at the forefront of the civil rights movement

  http://www.blacksandjews.com/Welcome.html

  הגב לauthority
 • חומוס

  דרך אגב לידיעת הציבור הרחב ולשמירת חוקי המדינה של זכויות יוצרים הסרט הנ"ל יוצא לאור ע"י ארגון שופר של הרב אמנון יצחק ולא ע"י ניב דור כהן

  הגב לחומוס
 • אלדד

  לא נראה לי שאלוהים רוצה שאנשים ילכו
  בבגדים חמים בקיץ.
  זה נראה יותר כמו רצון של הממסד הדתי ע"מ
  להקל על ספירת המאמינים ולגרום להם לעשות
  עוד דברים לא נוחים.

  הגב לאלדד
  • ari

   הלבוש לא קשור למצוות זהו ענין תרבותי מאירופה שהתחיל מתוך חשש להתבוללות בעקבות רדיפות
   בזרם הקונסרבטיבי רואים את הדברים אחרת

   הגב לari
 • אייל

  עם בואו של יום העצמאות ה 62 של מדינת ישראל ממחיש לנו הסרט את הקונפליקט העמוק שקיים בעם היהודי הנמשך לאורך הדורות הגיע הזמן להתעורר ולהכיר כי הקדוש ברוך הוא הוא ותורתו הם ששמרו על עם ישראל לאורך כל הדורות בהם קמו משמידי עם למיניהם אשר קמו להשמיד את העם היהודי שלמרות גודלו מהווה גורם משמעותי ביותר בניהולו השוטף של העולם יש לשמור איש על אמונתושל רעהו ולהחיש את הגדרת הסטטוס קוו שישמור את עתידה של מדינת ישראל שאם לא כך הרי יום אחד יקום הגורם שימצא את הדרך לפרק ולהפריד ביננו ועל ידי כך להשמידנו והוא למעשה כבר עומד בפתח

  הגב לאייל
 • אלדד

  הנה משהו ממפלגת אור לחמם את החילונים
  על החרדים.
  http://www.youtube.com/watch?v.....r_embedded

  הגב לאלדד
 • בס"ד
  הדברים שנאמרו בסרט על ידי גדולי מנהיגי הציונות – הרצל, ז'בוטינסקי ובן גוריון הפתיעו אותי לחלוטין.
  כמי שעלה כילד ב1955 עם משפחתו והתחנך בארץ , אוזני ועיני מעולם לא ראוולא שמעו על כך.
  אני מניח שכל מה שנאמר בסרט נתמך ונסמך על מקורות אמיתיים ומוחלטים, כי לא יעלה על הדעת שמישהוא יקח סיכון כה גדול באמירת דברים אלה ובהשחרת פניהם של אותם מנהיגים.
  מאידך , נשאלות שאלות רבות כמו, האם זאת האמת כולה או חצאי אמת כפי שהתייחסו לכך מספר מגיבים. ואולי הדברים הוצאו מהקשרם, או מה היו הנסיבות והרקע לדברים שנאמרו, ואם אכן המסקנות שהצופה מסיק מהנאמר הם באמת המסקנות האמיתיות.
  אין לי ספק שנעשו טעויות גדולות ורבות ע"י ההנגה הציונית ומנהיגיה , ואין לי ספק חלק רב מהעם היושב בציון נפגע וחווה זאת על בשרו , בעיקר בעשורים הראשונים להקמת המדינה.
  כאדם המאמין בקב"ה – הכל יכול , בטוח אני שהקמת המדינה הייתה רצונו, והתנועה הציונית הייתה כלי לקבץ את יהודי התפוצות לארץ ישראל. ואם הדבר נעשה ע"י יהודים שדרכם ואמונתם שונה מדרכי יהודים יראי שמים , אין סתירה בזה , כי הכל נעשה ומכוון על ידי הבורא.
  לאחר ראותי את הסרט וקריאת רוב התגובות נצטערתי על כך שאף תגובה אינה עוסקת בדבר החשוב ביותר בעיני (למעט תגובתו של אייל)והיא אחדות העם היהודי וחס ושלום שלא נגיע לאותם חילוקי דעות תהומיות שיביאו אותנו לאסון חדש.
  אנחנו עומדים היום בפתח האבל על חורבן בית המקדש , ומן הראוי להרהר ולחפש את המשותף ואת המאחד בעם. כן, הכי קל לחפש את המפריד ואת השנוא.
  אני מקווה שיוצרי הסרט לא שכחו שיש מעל ל 3 מליון יהודים שרשומים כרפורמים או קונסרבטיביים , ומליונים נוספים הנמצאים בכוון ההתבוללות וההיטמעות, ומן הראוי שגדולי הדור יישבו ויטכסו עצה כיצד לקרב את היהודים זה לזה , כיצד לחסום את ההיתבוללות, כיצד לאחות את הקרע בין הדתיים והחילוניים וכיצד למנוע את חילוקי הדעות בין העדות החרדיות עצמן, ולשאול את עצמם , כיצד זה קורה שהרבוי הטבעי של עם ישראל עומד כיום על פחות מהמספר שעמד לאחר מלחמת העולם השנייה בגלל ההיתבוללות והיטמעות בין הגויים .
  קל מאוד להראות את הציונות השלילית כפי שנראתה בסרט , וקשה יותר להצביע על העובדות בשטח שאי אפשר להתעלם מהם.
  עובדה מס' 1 הנוגעת לי ישירות והיא- עלייתי ארצה כילד עם משפחתי בזכות אותה ציונות ואנשיה.ולמרות האפלייה שהייתה מנת חלקו של דורי בשעתו . אני כאן , ילדיי כאן, ונכדי כאן ב"ה.
  נכבדיי, בואו ונחפש את המשותף ונגשר על המפריד , בואו ונקיים את הפסוק "ואהבת לרעך כמוך"
  שבת שלום.

 • יוסי

  אני מופתע מאוד שהעלו את הסרט הזה בכלל לאתר שאמרו להיות אמין
  זה סרט אנטישמי טהור שמכניס רק רעל ללב האנשים ומחזק את שונאי העם והמדינה חצי אמיתות ……..בגדול גועל אחד שלם
  כול מי שחושב שהרצל היה אנטישמי הוא במקרה הטוב טיפש ובמקרה הרע רשע ונבל!!!
  האדם שקורא לעצמו "רב" אמנון יצחק יקבל ***! מה שהרצל וראשי הציונות עשו בשביל אותם כפוי טובה לא עשה ולא יעשה אף אדם חרדי בסוגו של "הרב" לעולם
  אני מציע לכל החכמים שמאמנים לסרט האנטישמי הזה לקרא קצת את מהספר "אם הבנים שמחה" אולי זה יכניס מעט שכל בראשם החלול וליבם הסגור … אותם "רבנים" האחראים באופן כמעט ישיר כן כן כמעט ישיר לרצח של מליוני יהודים בפולין בזה שלא נתנו רשות לחסידים שלהם לעלות לארץ ישראל …..אז במקום לראות סרט ולומר ישר אמן…
  תקראו את הספר "השגעון הגדול" תראו מה היה שווה יהודי לפני שהיה לנו מדינה , מי שמצדיק את מה שיש בסרט הזה הוא *** ואין מקומו כאן איתנו בארץ ישראל מדינה שהקימו בדמם הציונים!!! ואדם מאמין חייב לדעת שאין דבר קטן או גדול שהוא לא מאת ה' הרצל היה שליח , ומגלגלים זכות על ידי זכי , ולשון הרע ודיבה רע ודברי נבלה על ידי *** יוצר הסרט ומפיצו "הרב" אמנון יצחק

  *** נערך ע"י מנהל הפרויקט עקב עבירה על כללי התגובות

  הגב ליוסי
 • ויק

  הסרט לא עובד

  הגב לויק
 • מישהוא

  קרוב מישפחה של בן גוריון הנשיא של CBS קיבל שכר של 66.6 מיליון דולאר. היית אומר שהרמז הוא די מוצק איזה טיפוסים הינדסו עת הקמתה של ישראל (הם לא היו יהודים).

  http://www.hollywoodreporter.c.....one-312010

  הגב למישהוא
 • goddess

  if you look at the characteristics of hitler, then he does not fit the stereotype of an agent of darkness…because dark is devoid of Spirit, original Source…Light…thus evil.
  Light is Creator, the Creative Spark…Source Light, good.
  hitler was an Artist. and a good artist. there is a website dedicated to his original work.
  Hitler was a vegan and love animals which is the trademark of a compassionate human.
  Hitler read Nietzcher who was one of the more humane thought provokers…who was also maligned in his time as insane…by the powers that be.
  Hitler sought communication with a society of supermen…immortal humanoids to establish a heaven on earth.
  history has been rewritten by the victors that are the real teroists and the guilty party behind blood of millions.

  הגב לgoddess
  • goddess

   BTW, I stand a hundred percent behind every thang I write…and while I wholly understand the unorthodox views and opinions challange conventional thinking…the latter are totally Individualistic & do not reflect on the site that is quite admirable in its eclectic democratic stance.

   הגב לgoddess
 • goddess

  and to expand on that…all political dogma is systematic bull shit…which is why it is not challanged, lest the house of cards crumble.

  we all know that 6 million did not perish in the second world war.
  the jewish population who evacuated europe left to the americas, palestine and australia.

  those who settled in palestine were encouraged enmass to change their names to jewish sounding words from the bible by david greene alias david ben gurion.

  so, if they were to be traced (despite the media contention that all died in labor camps) they would not find them because of the national name change.

  the story of worldword2 as indoctrinated globally…justifies the holocaust against the native population and the conquering of land by invoking a fictional spacegod.
  it is a business and lawyers have validated the jewish stereotype with regards to cold blooded greed

  הגב לgoddess
 • goddess

  should any of ya'll find the comments outrageous I must confess I AM a proponent of thinking the unthinkable, of saying the unsayable and believing the unbelievable

  הגב לgoddess
 • סטודנטית

  הסרט לא חידש לי כלום… המרצה שלנו זכור לי שהזכיר את זה
  זה היה בתחילת דרכו שהרצל חשב שהדרך הטובה ביותר עבור היהודים להשתלב בחברה הנוצרית בכל מצב
  כאשר הוא ביקר בצרפת וראה שזה לא כך הוא חזה במו עיניו באנטישמיות גישתו השתנתה וניתן לראות זאת במגילת העצמאות
  חבל שאנשים היוצרים סרטים דוקומנטריים לוקחים קטע מסוים המתאים לאג'נדה שלהם ספציפית שהם מקדמים..
  בדיוק כפי שלא מזכירים את הנושא הזה לתלמידי התיכון שהם "רכים" מדי לשמוע את כל ההיסטוריה אבל למען האמת זה גם לא ממש מעניין את התלמיד שבסך הכל לומד לבחינת הבגרות ועליו לשנן חומרים לפי תכנית לימודים

  הגב לסטודנטית
הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל»

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
 • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית