- פרויקט אמת אחרת - http://www.emetaheret.org.il -

סרט אנימציה קצר על הפלרה / פלואוריד

"ההפלרה היא תרגיל ההונאה הגדול ביותר שנעשה מאז ומעולם על המספר הגדול ביותר של אנשים" (פרופ' אלברט שץ, מדען בעל שיעור-קומה עולמי, חתן פרס נובל לרפואה)

כדי להימנע מתביעות משפטיות ומקנסות, החברות המזהמות משלמות למדענים ואנשי ממשל כדי שיתמכו בטענתן שהחומרים הרעילים שהן פולטות לא מזיקים- ואפילו מועילים לבריאות. אחת היוזמות בתחום זה היא ה"הפלרה": קשה להאמין, אבל לצערנו זו עובדה, שמשרד הבריאות כופה על חברת מקורות ותאגידי המים של הרשויות המקומיות לקנות מחברת "כימיקלים לישראל" (בבעלות משפחת עופר) את הפסולת הרעילה של מפעלי הכימיקלים שלהם, הכוללת שורה של חומרים המככבים ברשימת החומרים המסרטנים ורשימת החומרים המסוכנים, ולהכניס את החומרים הללו למי השתיה של התושבים וכל זאת בתירוץ ההזוי שהפלואוריד שנמצא בפסולת הזו מועיל לשיניים (לכן הם מכנים את התהליך "הפלרה").

התקוממויות של רופאים, פעילים סביבתיים ותושבים ברחבי העולם הצליחו להפסיק את ה"הפלרה" במקומות רבים שבהם התעשיות המזהמות יזמו אותה, והגיע הזמן להתעורר ולהתקומם גם בישראל.

בימים אלה יצא לאור בתרגום לעברית הספר "הונאת הפלואוריד" מאת העיתונאי-חוקר האמריקאי כריס ברייסון, המפרט באמצעות עדויות ומסמכים כיצד יזמו וקידמו תעשיות מזהמות את ה"הפלרה" בארה"ב, באמצעות יחצנות, שתדלנות וקשרים פוליטיים, ושוחד למדענים ופוליטיקאים. הדגש הושם על "הלבנת"/"יירוק" הפלואוריד, מכיוון שהוא היה הרעל שגרם להכי הרבה נזק ומחלות, והכי הרבה תביעות התנהלו כנגד חברות שזיהמו בפלואוריד, עד כדי אפשרות של סגירתן. במקומות שבהם החלו לזהם במכוון את מי השתיה בפסולת של התעשיה ("להפליר"), כמעט לא היה ניתן עוד לתבוע את התעשיות המזהמות והן החלו לשגשג. כך הלכה וגברה הפצת החומרים המסרטנים על ידי תעשיות, ואיתה התחלואה בסרטן: כיום אחד מכל ארבעה ישראלים מת מסרטן.

הבהרה של אתר פרוייקט אמת אחרת:
הסרטון שלפניכם הינו סרטון המוצג בצורה סאטירית.
הסיבה לכך היא פחד של יוצרי הסרטון מתביעה משפטית של תאגיד "כימיקלים לישראל" או של האחים עופר.
סרטון המוצג בצורה סאטירית אינו נושא באחריות משפטית כמו סרטון שאינו סאטירי.
אני מודע לחלקים הבעייתיים בסרטון וכן לחוסר הדיוקים (המינוריים) שבסרט.
יצרתי קשר עם קבוצת משנים, יוצרי הסרטון, ואני מחכה לתשובות מהם בנוגע לחוסר הדיוקים.
כמו כן, אני חושב שהבחירה של יוצרי הסרטון להציג את האחים עופר בצורה מרושעת,
היא בחירה שגויה. כדי להצליח במאבק הזה אנו צריכים להתנהג בדרך ארץ ככל הניתן.
יתכן שהאחים עופר אכן נכנסו לעניין ההפלרה בצורה תמימה, ואולי הם ממש מאמינים בתרומתם למדינה.
כך או כך, הכנסת חומצה שהיא תוצר לוואי של תהליכים כימיים רעילים, לתוך מי השתיה שלנו,
חומצה המכילה מתכות רעילות היא החלטה תמוהה מאוד של משרד הבריאות ואנו נפעל כדי לשנותה.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xewTTgtTtvk[/youtube]

למידע נוסף והצטרפות לקמפיין:
www.meshanim.com