- פרויקט אמת אחרת - http://www.emetaheret.org.il -

מדענים ברשות התרופות והמזון האמריקנית (FDA) מאשימים את הרשות בשחיתות ואיומים


קבוצה של תשעה מדענים שעובדים ברשות התרופות והמזון האמריקנית ה-FDA, שלחו מכתבים לפוליטיקאים בכירים ברחבי ארה"ב, ביניהם הנשיא אובאמה, ובהם האשמות חמורות על שחיתות ברשות התרופות.

רשות התרופות והמזון היא אחד הגופים החזקים והמשפיעים ביותר בארה"ב.
כל תרופה, מכשיר רפואי, תוסף מזון או מוצר מזון שנמכר בארה"ב חייב לעבור תהליכי בדיקה ואישור ע"י רשות המזון והתרופות.

במכתב החריף ששיגרו המדענים מתואר מצב אבסורדי שבו מנהלי הרשות הפחידו ואיימו על מדענים שישנו או יעלימו מידע מדעי בבדיקות של מוצרים.

וועדת הבדיקה של מכשירים רפואיים הואשמה על-ידם באופן מיוחד ב-"שחיתות והטייה של תוצאת בדיקות ובכך גרימת סיכון לאזרחי אמריקה."

לדוגמה, רשות התרופות והמזון ממשיכה לאשר את השימוש במכשירי בדיקת ממוגרפיה מסויימים לגילוי מוקדם של סרטן השד למרות התנגדויות חוזרות ונשנות מצד מדעני ורופאי הרשות על כך שאין שום עדויות קליניות שהמכשירים אכן עובדים כמפורסם.

על-פי המדענים, עובדי הרשות עוברים מסכת הפחדות ולחצים באופן קבוע כדי שיתאימו עצמם לאג'נדה של מנהלי הרשות.
במכתבים נטען שעובדים שאינם "מיישרים קו" עם מדיניות הרשות מאויימים בנקיטת צעדים משמעתיים.

"קיימת אווירה של פחד שבה העובדים הכנים מפחדים מהעובדים המושחתים", נכתב באחד המכתבים.

במכתב נאמר עוד שלמרות שהוגשו תלונות בנושא ישירות למפקח על הרשות, אנדרו וון אשנבך, ולעוזר המפקח ביל מקונגה, הרבה מהמנהלים שהואשמו בהתנהגות שאינה ראויה ובשחיתות קודמו מאז לתפקידים גבוהים יותר.
אף לא אחד נקרא לסדר או לדין משמעתי.

רשות התרופות והמזון היתה תחת ביקורת נוקבת בשנים האחרונות, כאשר סנטורים רפובליקנים ודמוקרטים כאחד האשימו אותה בהעלמה של נתונים מדעיים בנוגע לבטיחות מוצרי רפואה ותרופות. במקום לדאוג לאינטרסים של אזרחי אמריקה, כפי שהרשות אמורה לעשות, הם דאגו לאינטרסים של התאגידים.

מקור:
NaturalNews [1]
PharmaManufacturing [2]