ראשי » rss » אתם כאן

אז מה זה: RSS?

  • מאת מנהל הפרויקט | 7 באפריל 2009
  • 1,528 צפיות | סגור לתגובות על אז מה זה: RSS?
עודכן לאחרונה: 7 באפריל 2009
מה זה RSS ("הזנות")?
ובעברית: הזנות. אלו ידועות גם כהזנות RSS, הזנות XML ו-"רסס".
RSS
הינן ראשי תיבות של Really Simple Syndication (בעברית: סינדיקציה מאוד פשוטה), זהו תקן בינלאומי להפצת תכנים ברשת האינטרנט. טכנולוגיה זו מאפשרת לגולש לקבל את התכנים שהוא בוחר ישירות למחשבו, ולרכזם בדפדפן או בתוכנה לקריאת חדשות מבלי לבקר באתרים עצמם בכדי לחפש עדכונים. התוכן של הזנה יכול להיות זהה לזה של דף אינטרנט, אך העיצוב שלו שונה. תוכן מאוגד זה, מכיל לרוב תוכן שמתעדכן בתדירות גבוהה, המפורסם על-ידי אתר האינטרנט. כל קובץ RSS הוא ערוץ תוכן שמורכב מפריטים הכוללים תקציר וקישור לתוכן המלא.
כיצד ניתן להציג ולבצע הזנות באינטרנט אקספלורר (מגרסה 7) ?
בעת ביקור באתר האינטרנט, לחצן 'הזנות' בסרגל הכלים העליון של הדפדפן ישנה את צבעו מאפור לכתום ויידע אותך שההזנות זמינות. לחץ על לחצן הזנות ולאחר מכן לחץ על ההזנה שברצונך לראות. כדי לקבל תוכן באופן אוטומטי, עליך להירשם כמנוי להזנה

אפשרות נוספת היא לבצע את השלבים הבאים:
1. פתח את Internet Explorer ועברו לדף הרצוי מבחינתכם (כגון דף הבית של האתר התנועתי)
2. לחץ על לחצן הוסף למועדפיםולאחר מכן לחץ על ייבוא וייצוא.
3. באשף הייבוא/ייצוא, לחץ על הבא.
4. לחץ על ייבוא הזנות (במידה והאתר אפשר זאת) ולאחר מכן לחץ על הבא.
5. כברירת מחדל, Internet Explorer מייבא מקובץ בשם Feeds.opml בתיקיה 'מסמכים', אך באפשרותך להורות לו לייבא הזנות השמורות תחת שם אחר. לחץ על עיון ובחר קובץ, הקלד מיקום ושם קובץ לייבוא או לחץ על הבא כדי לקבל את ברירת המחדל.
6. בחר בתיקיה שבה ברצונך למקם את ההזנות המיובאות ולאחר מכן לחץ על הבא.
7. לחץ על סיום.
RSS בדפדפן פיירפוקס :
דפדפן פיירפוקס תומך בכל גרסאותיו בקריאת תכני RSS באמצעות מערכת של סימניות חיות – המזהות אוטומטית הזנות בכל עמוד אינטרנט ("עדכניות") טכנולוגיית Live Bookmarks תומכת בהצגה של עדכוני RSS מאתרי אינטנרט ישירות בדפדפן. לשם כך, פותחים את חלון Manage Bookmarks (ניהול סימניות), לאחר מכן בוחרים באפשרות New Live Bookmark ("עדכניה") בחלון שיוצג על המסך יש להזין את קישור ה-RSS ולסגור את חלון ניהול הסימניות. מהשלב הזה אפשר לצפות בכל העדכונים החדשים מכל אתר אחר בו אתם גולשים.

"סימניות חיות" זו השיטה הנוחה ביותר להישאר מעודכנים מבלי לגלוש לעשרות אתרים וללא שימוש בתוכנה נפרדת היא "סימניות חיות" – eviL) Bookmarks), תכונה הקיימת בדפדפני אינטרנט ומאפשרת לגולש לקרוא את החדשות העדכניות ביותר בתוך לשונית ה"מועדפים" שלו. ברגע שידיעה חדשה מתעדכנת באתר, היא מופיעה גם בדפדפן בתור סימניה חדשה, אשר לחיצה עליה פותחת את העמוד הרלוונטי ומציגה את הכתבה המלאה לקריאה. דפדפנים כמו מוזילה פיירפוקס, אוואנט, אופרה וספארי מזהים באופן אוטומטי עדכוני RSS בכל עמוד אינטרנט, וכעת גם הדפדפן הפופולרי בעולם, אינטרנט אקספלורר של מיקרוסופט, תומך בשירות (החל מגירסא 7)

RSS מאפשר לכם לקרוא את התוכן שמתפרסם באתר מבלי לבקר באתר לשם כך.
ניתן לעשות זאת בעזרת קורא ה-RSS המובנה בדפדפן (פיירפוקס מומלץ) או בעזרת תוכנת הדואר שלכם (Thunderbird מומלץ) או בעזרת תוכנת RSS ייעודית.
כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
http://www.emetaheret.org.il/?p=880
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

התגובות סגורות.

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.

עוד ב: "rss"

  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית