- פרויקט אמת אחרת - http://www.emetaheret.org.il -

נמצא קשר בין צריכה של מזון שעבר הקרנות לבין נזק נויורולגי חמור

מחקר חדש שפורסם במגזין האקדמיה הלאומית למדעים מגלה קשר בין צריכת מזון שעבר הקרנות להיווצרות נזק נוירולוגי חמור ופגיעה במעטפת העצב.
כאשר חוקרים מאוניברסיטת וויסקונסין מדיסון [1] האכילו חתולות בהריון או שהיו לאחרונה בהריון במזון שעבר הקרנות כדי לבחון את קצב הגדילה שלהן, חלק מהחתולות פיתחו הפרעות בתנועה, הפרעות בראייה ושיתוק.

החוקרים בדקו את החתולים שנפגעו ומצאו שנוצר חוסר חמור בחלבון המיאלין שמרכיב את מעטפת העצב, האקסון, ומגן עליו. חוסר במיאלין יכול לגרום למחלות עצבים רבות בבני אדם, כשהנפוצה שבהן: טרשת נפוצה [2].

למחלת הטרשת הנפוצה יש מגוון רחב של תסמינים, ביניהם ראייה מטושטשת, קשיים בהליכה, סחרחורות וניוון שרירים. בדיוק התסמינים שהיו אצל החתולים החולים.

בהודעה שנמסרה לתקשורת, השורה שמציינת שהמזון שעבר הקרנות ושניתן לחתולים גרם למעשה בפגיעה במיאלין והוביל לנזקים נוירולוגיים, נקברה כמעט לגמרי בתוך המסמך.
קריאה מדוקדקת של המחקר מראה שהחתולים היו בריאים לגמרי עד שהם התחילו לאכול אוכל שעבר הקרנות ויותר מכך, שהחתולים החולים החלו להבריא ברגע שהפסיקו לתת להם אוכל זה.

מה זה אוכל מוקרן


המחקר החדש נערך בעקבות דיווחים על מחלה מיסטורית שהתגלתה אצל חתולות בהריון.
חברה מסחרית לייצור מזון לחתולים בדקה שיטות שונות של האכלה במזון,
כדי לבדוק כיצד המזון משפיע על הגדילה של החתולה והעוברים שלה. מתברר שהמזון שהחברה נתנה לחתולות עבר הקרנות.

הקרנה של מזון היא שיטה שבה מזון נחשף לזמן קצר לקרינת גאמא או הפצצה בקרני אלקטרונים כדי לקטול חיידקים במזון. רשויות הבריאות בכל העולם מאשרות את השימוש בהקרנת מזון לצריכה של בני אדם ושל חיות. מזון אורגני, לעומת זאת, חייב להיות נקי מהקרנות.

באופן מסתורי, למרות שהמדענים קשרו את הממצאים החיוביים במחקר לבני אדם, הם מיהרו להכחיש שיש קשר בין מזון שעבר הקרנות, אנשים ובעיות בריאות.
החוקרים אמרו שהתגובה של החתולים למזון שעבר הקרנות לא מצביע בהכרח על קשר דומה בבני אדם. "אצל חולדות בהריון לא נמצא נזק במיאלין כאשר הן הואכלו במזון מוקרן", אמר דאנקן, אחד החוקרים, "אנו חושבים שאוכל מוקרן משפיע אחרת על מינים שונים".

לא כולם מסכימים עם הקביעה הזו של החוקרים.
לפי "המרכז לבטיחות מזון", מחקרים הראו שבמוצרים שעברו הקרנות נוצרו כימיקלים רעילים כמו בנזן אשר ידועים כמחוללי סרטן ופגמים בעוברים. מחקר משנת 2001 מצא קשר בין גידולים במעי וכימיקל בשם: 2-alkylcyclobutanones, כימיקל חדש שנמצא רק במוצרים שעברו הקרנות.

למרות הדיווחים הללו, המחקרים על הקשר האפשרי בין מזון שעבר הקרנות לבעיות בריאותיות חמורות, ודאגת הצרכנים, מתקדמת התוכנית הגלובאלית של ארגון המזון העולמי והאו"ם – קודקס אלימנטריוס [3], ובסוף שנת 2009, יחוייבו כל המדינות החברות בארגון (כולל ישראל) לחשוף את כל מוצרי המזון הארוזים לקרינה.

מקור: NaturalNews [4]

קישורים נוספים:
http://www.centerforfoodsafety.org/food_irrad.cfm [5]
http://firedoglake.com/2008/08/23/nuked-food-or-poop-food-we-deserve-better/ [6]
http://www.fda.gov/opacom/catalog/irradbro.html [7]