ראשי » בריאות » אתם כאן

נמצא קשר בין צריכה של מזון שעבר הקרנות לבין נזק נויורולגי חמור

מחקר חדש שפורסם במגזין האקדמיה הלאומית למדעים מגלה קשר בין צריכת מזון שעבר הקרנות להיווצרות נזק נוירולוגי חמור ופגיעה במעטפת העצב.

 • מאת מנהל הפרויקט | 1 באפריל 2009
 • 3,128 צפיות | 10 תגובות
עודכן לאחרונה: 16 במאי 2011

מחקר חדש שפורסם במגזין האקדמיה הלאומית למדעים מגלה קשר בין צריכת מזון שעבר הקרנות להיווצרות נזק נוירולוגי חמור ופגיעה במעטפת העצב.
כאשר חוקרים מאוניברסיטת וויסקונסין מדיסון האכילו חתולות בהריון או שהיו לאחרונה בהריון במזון שעבר הקרנות כדי לבחון את קצב הגדילה שלהן, חלק מהחתולות פיתחו הפרעות בתנועה, הפרעות בראייה ושיתוק.

החוקרים בדקו את החתולים שנפגעו ומצאו שנוצר חוסר חמור בחלבון המיאלין שמרכיב את מעטפת העצב, האקסון, ומגן עליו. חוסר במיאלין יכול לגרום למחלות עצבים רבות בבני אדם, כשהנפוצה שבהן: טרשת נפוצה.

למחלת הטרשת הנפוצה יש מגוון רחב של תסמינים, ביניהם ראייה מטושטשת, קשיים בהליכה, סחרחורות וניוון שרירים. בדיוק התסמינים שהיו אצל החתולים החולים.

בהודעה שנמסרה לתקשורת, השורה שמציינת שהמזון שעבר הקרנות ושניתן לחתולים גרם למעשה בפגיעה במיאלין והוביל לנזקים נוירולוגיים, נקברה כמעט לגמרי בתוך המסמך.
קריאה מדוקדקת של המחקר מראה שהחתולים היו בריאים לגמרי עד שהם התחילו לאכול אוכל שעבר הקרנות ויותר מכך, שהחתולים החולים החלו להבריא ברגע שהפסיקו לתת להם אוכל זה.

מה זה אוכל מוקרן


המחקר החדש נערך בעקבות דיווחים על מחלה מיסטורית שהתגלתה אצל חתולות בהריון.
חברה מסחרית לייצור מזון לחתולים בדקה שיטות שונות של האכלה במזון,
כדי לבדוק כיצד המזון משפיע על הגדילה של החתולה והעוברים שלה. מתברר שהמזון שהחברה נתנה לחתולות עבר הקרנות.

הקרנה של מזון היא שיטה שבה מזון נחשף לזמן קצר לקרינת גאמא או הפצצה בקרני אלקטרונים כדי לקטול חיידקים במזון. רשויות הבריאות בכל העולם מאשרות את השימוש בהקרנת מזון לצריכה של בני אדם ושל חיות. מזון אורגני, לעומת זאת, חייב להיות נקי מהקרנות.

באופן מסתורי, למרות שהמדענים קשרו את הממצאים החיוביים במחקר לבני אדם, הם מיהרו להכחיש שיש קשר בין מזון שעבר הקרנות, אנשים ובעיות בריאות.
החוקרים אמרו שהתגובה של החתולים למזון שעבר הקרנות לא מצביע בהכרח על קשר דומה בבני אדם. "אצל חולדות בהריון לא נמצא נזק במיאלין כאשר הן הואכלו במזון מוקרן", אמר דאנקן, אחד החוקרים, "אנו חושבים שאוכל מוקרן משפיע אחרת על מינים שונים".

לא כולם מסכימים עם הקביעה הזו של החוקרים.
לפי "המרכז לבטיחות מזון", מחקרים הראו שבמוצרים שעברו הקרנות נוצרו כימיקלים רעילים כמו בנזן אשר ידועים כמחוללי סרטן ופגמים בעוברים. מחקר משנת 2001 מצא קשר בין גידולים במעי וכימיקל בשם: 2-alkylcyclobutanones, כימיקל חדש שנמצא רק במוצרים שעברו הקרנות.

למרות הדיווחים הללו, המחקרים על הקשר האפשרי בין מזון שעבר הקרנות לבעיות בריאותיות חמורות, ודאגת הצרכנים, מתקדמת התוכנית הגלובאלית של ארגון המזון העולמי והאו"ם – קודקס אלימנטריוס, ובסוף שנת 2009, יחוייבו כל המדינות החברות בארגון (כולל ישראל) לחשוף את כל מוצרי המזון הארוזים לקרינה.

מקור: NaturalNews

קישורים נוספים:
http://www.centerforfoodsafety.org/food_irrad.cfm
http://firedoglake.com/2008/08/23/nuked-food-or-poop-food-we-deserve-better/
http://www.fda.gov/opacom/catalog/irradbro.html

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
http://www.emetaheret.org.il/?p=862
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל!»

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד.אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם.בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר,התייעצו עם רופא מוסמך.כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים.זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

10 תגובות »

 • trz25

  "אנו חושבים שאוכל מוקרן משפיע אחרת על מינים שונים"
  למי איכפת מה הם חושבים, העובדות מדברת בעד עצמן, זה שהם ממאנים לקשר בין הממצאים למחלות זה לא אומר שאין קשר, זה אומר שהם לא רוצים להודות שיש קשר.
  האמירה הזו כל כך צבועה, כשנוח להם זה משפיע אחרת על מינים שונים, אבל כשהם רוצים לשווק תרופה חדשה לבני אדם שנוסתה על חולדות, אין בעיה, זה משפיע אותו דבר על חולדות ועל בני אדם.
  אני כנראה פיספסתי את השיעור בבית הספר בו מלמדים שחולדות הן בעצם בני אדם קטנים……נו באמת:)

  הגב לtrz25
  • חן

   כשצריך להתעלל בקופים מחוות מזור כדי "לחקור" אז ניסויים בבעלי חיים כן מתאימים לבני אדם. כשצריך לחשוב על כל מערך אספקת המזון שלנו ועל כל הזבל שאנחנו אוכלים אז ניסויים בבעלי חיים לא משקפים לבני אדם… בעל המאה הוא בעל הדעה. הכל כדי לשרת את ההון.

   הגב לחן
 • almighty

  Psychiatrists are not unlike like mcdonald employees since they deal drugs.
  The chemical additives in "happymeals" and the like have the same affect as if they were packaged in a pill.
  Coincidentally, the pharmaceutical and the quick-food industries are owned by the same interest.
  So, do you know someone who is addicted to the latter drugs?
  Have they attempted to detox?
  In america, where these food chains abound the obesity epidemic is prevalent and pharmaceutical chains produce drugs to combat the phenomenon.
  So why is that the case?
  Because, they want all to be fat zombies.

  הגב לalmighty
 • שושי

  אני שאלה 🙂

  האם האוכל בישראל עובר הקרנות?

  הגב לשושי
  • גיא

   נראה לי שכל תוצרת מיובאת היא אכן מוקרנת, לא שמעתי את זה מאיזה גורם מוסמך אבל אלו כללי הקודקס ונראה לי שישראל התחייבה עליהם… באופן אישי אני לא קונה תוצרת חקלאית מיובאת וגם קמח אני קונה בתחנות מקומיות שקונות מחקלאים מקומיים משתדל מאוד לא לקנות "מאסם או תלמה שלא בוחלות באמצעים ומסתירות מידע היכן שהחוק מאפשר להם והחוק מאפשר להן", לפעמים נראה כי הוא נועד בשבילם :-)… לא חי תחת המחשבה שמנסים להרוג אותי אבל אין לי ספק שהיו שמחים אם הייתי סוחב עלי מחלה או חוסר כרוני מסויים… מישהו פעם קרה למציאות כרוניקה של רטוריקה… אופתע לטובה אם אוכל שנכנס לארץ הוא לא מוקרןאבל לא הייתי בונה על זה, להיפך.

   הגב לגיא
   • שושי

    שלום גיא,

    בעקבות הגילוי של הקודקס וחובת היישום לפי ארגון הסחר העולמי, התחלתי לבדוק ובפירוש אנשי מקצוע (חקלאות) אמרו לי בפירוש שכל האוכל המשומר/באריזות שמגיע מחו"ל, עובר הקרנות. מצטערת. גיליתי גם בעקיפין שאפילו אוכל אורגני מחו"ל עובר הקרנות… הכוונה היא גם לפירות ….

    מי שמתעניין, פניתי לכל מיני גורמים גם במשרד הכלכלה וקיבלתי תשובות מהם. אני מחכה לתשובות נוספות מארגונים בעולם.

    שושי

    הגב לשושי
 • גיא

  תודה שושי… למה זה לא מפתיע אותי… 🙂
  לא קונה תוצרת חוץ… האמת שגם מנסה לא לעסוק יותר מידי בכל אותם שמנסים להרע לאנושות…
  במקום זה מנסה להתרכז באהבה, בנתינה, תוך כדי אמונה אולי טיפשית אבל מאוד עוזרת נפשית שאהבה חזקה מהכל אז נושם אהבה, מברך אוכל, מקפיד על הרבה מים מובנים…
  יש משפט נדוש ומשומש שאומר "המקום אליו הולכת שומת הלב לשם הולכת האנרגיה ושם מושגות התוצאות" רואה עד כמה המשפט הנדוש הזה הוא מדוייק… טוב וחשוב לדעת את האמת יותר טוב וחשוב לדעת שלמרות הכל, אם נלמד לנשום אהבה ולשתות אהבה ולאכול אהבה, דבר לא יכול להרע לנו ואם כן, לפחות נמות אוהבים 🙂
  רק טוב שיהיה

  הגב לגיא
 • שושי

  גיא,

  איזו תשובה מדהימה, אוהבת וחכמה כל כך כתבת לי. ממקורות רבים שמגיעים אלי ואני מגיעה אליהם… ברור שאין מקריות… מה שאתה אומר היא הגישה האולטימטיבית. זה גם מקרב את הטוב. בפירוש את צודק בגישה שלך. הלוואי שהייתי יכולה להיות יותר כמוך, כי הרגע חזרתי מבית חולים…. ממישהי שיקרה לי וראיתי מה מאכילים זקנים וכאלו שחולים מאד …. אנשור פלוס עם סירופ תירס, מלטדוקרסטרין (יכול להיות סויה או תירס מהונדס גנטית, סידן קזאינט וכו'….. והכעס שלי עלה, במיוחד שמי שהייתי איתה חושבת שמערכת הבריאות ורופאים זה אנשים קדושים. אמונה עיוורת. אמרתי לה שזה 'אוכל לעכברים'. היא ענתה: זה לחולים קשים מאד. לא בשבילנו. כששאלתי 'קראת את הרכיבים?' היא ענתה מייד כן, למרות שאפילו לא בדקה…. אבל יצאתי אחריה וזרקתי לפח את מה שנשאר 🙂 אז האישה בבית חולים תאכל פחות 'רעל עכברים'.

  אתה מוכר קצת מהגישה המקסימה שלך? אני קונה גיא…. ומייד 🙂

  הגב לשושי
  • מומחה בקנוניות

   החולים האלה כבר יתעוררו למציאות בגלגול הבא.

   הגב למומחה בקנוניות
 • גיא

  צריך פעם לבדוק ברצינות מה מרעיל אותנו יותר, המזון שאנו אוכלים או הרגש שאנו חשים… 🙂

  הגב לגיא
הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל»

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
 • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית